AAN POSTZEGELS IS SOMS EEN GESCHIEDENIS VERBONDEN VERSCHUIVING EN VERNIEUWING IN "SS KATH. TWEEDE KAMERFRACTIE GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN JAARLIJKSE UITVOERING VAN „ARTI ET RELIGIONI" MAANDAG 11 FEBRUARI 19«3 DE LETDSCHE COURANT PAGINA 5 President Tsjombe antwoordt op vragen van journalisten na aankomst in Parijs. Tsjombe vertelde uitsluitend naar Europa te zijn gekomen wegens oog- en maagklachten. hervatting der ondergrondse proeven aankondigde, een aankondiging die inmiddels een feit is geworden. Als co-voorzitters der conferentie treden op de Amerikaan William C. Foster, die in de plaats is gekomen van zijn afgetreden landgenoot Dean, en de Russische vice - minister van buitenlandse zaken Koesnetsov, die de vorige leider der Sowjet-delega- tie, Tsarapkin vervangt. Over enkele weken zal de ontwa peningsconferentie in Genève haar eerste verjaardag vieren. Het enige resultaat van 95 voltallige vergade ringen en 50 vergaderingen van de sub-commissie voor het verbieden van kernproeven, bestaat uit een nog niet volledige preambule voor een ontwerp-ontwapeningsverdrag en de, eveneens nog niet volledige, eerste vier artikelen daarvan. Leidse „misdadigers" voor rechtbank Apeldoorn is eind augustus vorig jaar opgeschrikt door een gewapende doelmg te zien hoe de mensen zou den reageren op een gewapende over- Volgens de zaterdag door de verkie- Mommersteeg en dr. W. J. Schuyt, val. zingsraad van de Katholieke Volks- de man, die echter een Straatsburgs besluit omtrent de strud om de EEG Vorige week hebben de daders en partij te Utrecht voorlopig vastge- niet uitvoerbaar maakte. Wanneer het „nseudo-slachtoffer" zich voor de stelde lijst van kandidaten voor de Luns weer minister wordt of een di- rechtbank van Zutphen moeten ver- Tweede Kamer (waarin bij de op 3 plomatieke post krijgt, zal hij worden antwoorden. maart a.s. te houden groslijststem- opgevolgd door drs. T. E Westerterp, Alleen ,,'t slachtoffer" de 19-jarige mingen nog wijziging kan worden .aj?..spore,n, ":eed? .hejft verdiend Leidse student in de osychologie was (al is hij pas 32 jaar) m de Europese verschenen. De beide „overvallers gebracht) zullen van de 49 thans zit- Gemeenschap, waaraan hij als raads- de 25-jarige Rotterdammer en de 50- tende leden er 15 niet in de kamer adviseur is verbonden. jarige Leidenaar hebben er de voor- terugkeren. De defensie-deskundigheid in de keur aan gegeven thuis te blijven. Van WP7P n«c« nlnaUor, zul- toekomstige KVP-fractie zal echter Van de zelfverzekerdheid van de Van deze open plaatsen zul- slechts vert,2genwoordigd zijn door Leidse student was niets meer te len er 7 worden bezet door nieuw- één man, vice-admiraal Moorman, merken. Zichtbaar verlegen vertelde komers, zodat dus, behlave van een eventueel op te volgen door overste hij de rechters, hoe hij met de beide verschuiving van een zekere vernieu- T T wing (óók verjongingkan worden gesproken. Onder deze zeven bevindt zich een vrouw, mej. A. A. M. van Kessels uit Breda, voorzitster van de Bra bantse KAV, toegevoegd dus aan het arbeiderselement in de fractie. J. H. Jansen uit Den Haag. anderen in aanraking was gekomen en hoe de Rotterdammer op het idee was gekomen een overval te ensce neren. De student, het slachtoffer, is een eindje de Beukenlaan opgewandeld, toen plotseling een auto naast hem stopte De Rotterdammer sprong ei- Na een reces sinds begin decern- uit en „schoot" tweemaal het slacht- ber,_ zal de achttien-mogendheden- offer in de borst, sjorde hem in de Ontwapeningsgesprek zonder eind conferentie (in feite zeventien, omdat wagen en reed snél weg. Voorbij - De acht andere opengevallen plaat- Frankrijk zijn zetel nooit heeft in- gangers hebben direct de politie ge- sen worden ingenomen door vijf genomen) over ontwapening morgen waarschuwd. huidige ministisrs (Cals, Klompé, Ma- ('dinsdag) haar besprekingen hervat- rijnen, Veldkamp en Luns) en drie ten. Zware straffen geëist staatssecretarissen (Bot. Schmelzer Over één der belangrijkste punten en Gijzeis). van deze conferentie: het verbieden De president, mr. A. H. van der Een van een langjarige gedragslijn van kernproeven, zijn in januari op Giesen, noemde dergelijke jongens- is ook, dat er ditmaal geen priester verzoek der Sowjet-regering in Was- achtige streken een groot gevaar voor onder de kandidaten is opgenomen, hington besprekingen met vertegen- de maatschappij, immers het publiek Met het a-s. vertrek van pater mag. woodigers der Amerikaanse regering zou bij een echte overval nu wel Stokman o.f.m. gaat dius voorlopig gevoerd, waaraan later, toen zij eens allereerst aan een mop kunnen het klerikale element uit de katho- vruchtdragend leken te zijn, ook door gaan denken. lieke volksvertegenwoordiging, voor Engeland- werd deelgenomen. Tijdens De officier van justitie eiste té'n- zover het de Tweede Kamer betreft, deze besprekingen maakten de Ver- slotte tegen ieder der verdachten *n verdwijnen. enigde Staten bekend, de onder- maand gevangenisstraf voorwaarde- grondse kernproeven in de Nevada- lijk met drie jaar proeftijd alsmede MINDER ARBEIDERS, woestijn voorlopig te zullen staken, 200,— boete voor de student, jirppp MinnFMSTANn Dp 31 januari echter werden de 300 voor de Rotterdammer, en MEEK MIDDENSlAND besprekingen, wederom op Sowjet- 500,— voor de Leidenaar. FPU nnmerkeliik facet ic de ver- verzoek afgebroken, waarna prompt De rechtbank zal 22 februari uit- zag Lbetelé- de ™'S-de dae President K»-dy SP"** d°®- ment naar de sector middengroepen. Ingewijden nemen aan, deze ver zwakking van d!e werknemersgroep een gevolg is van gebrek' aan aktivi- teit in die kring, maar ook van lokaal chauvinisme. Daarvan zou de KAB- voorzitter Middelhuis het slachtoffer geworden zijn, wiens plaats zal wor den ingenomen door de heer v. Buel. Middelhuis heeft de consequentie ge trokken en heeft van een kandida tuur verder afgezien. POSTE RESTANTE Op 13 januari 1863 verschenen de eerst vier Turkse postzegels. Dit feit werd thans door de Turkse posterijen herdacht eveneens met vier zegels. Op elk van die zegels komt er één van de waarden van 1863 voor, t.w. 20 para, 1, 2 en 5 ghroesh, het oude Turkse woord voor plasterdie verdeeld was in 40 para. Toen ik deze zegels zag, moest ik onwillekeurig terugdenken aan mijn jeugdjaren. Deze oude Turkse zegels ik bezat er maar enkele hebben steeds een bijzondere indruk op me gemaakt Dit vond on getwijfeld zijn oorzaak in het vreemde, het ge heimzinnige, dat er aan die oude zegels van vóór 1913 kleefde. Z,e leken allemaal op elkaar en daar je er geen sikkepit van kon lezen, kon je er ook moeilijk uitkomen. Op vele zegels kwam de halve maan voor, op nog veel meer en wel tot 1918 de zgn. „tughra", het teken van de sultan. Deze tughra bestond uit kunstig in elkaar gestrengelde lijnen in de vorm van een open hand. In oktober 1313 verschenen er toen drie zegels ter herdenking aan de wederverovering van de stad Adrianopel (2e Balkan-Oorlog, juni tot eugus- tus 1913), waarop de beroemde moskee van sultan Selim II (15241574) stond afgebeeld. Deze zegels deden heel wat meer „westers" aan; ze waren dan ook ontworpen en gedrukt bij de bekende Engelse drukkersfirma Bradbury, Wilkinson Co Ltd te New Malden. Enkele maanden later (januari 1914) kwam er een geheel nieuwe algemene gebruiksserie van niet minder dan 17 waarden uit ter ver vanging van al die rare, geheim zinnige zegels. Op deze 17 waarden van 2 para t.m. 200 piaster waren verschillende bezienswaar digheden uit het sutanaat afge beeld; de hoogste waarde echter droeg de beeltenis van de toen malige en tevens laatste Turkse sultan Mehmed V. Na de eerste wereldoorlog werd Turkije immers een republiek onder KemaJ Pascha, later beter bekend als Ataturk. Het was het doodgewone zegeltje van 6 para uit deze serie, dat mijn jeugdige gedachten als het ware gevangen hield en wel om het ver haal, dat aan de afbeelding hierop was verbonden: „de Zeven Torens van Constantinopel" (ook wel de „Turkse Bastille" genoemd'!). Hoewel toen reeds grotendeels een ruïne, hadden zich in vroeger eeuwen binnen de vervallen muren vam deze vesting afschuwelijke ta ferelen afgespeeld. Gevangenen van elke rang en stand, prinsen en prin sessen, grootviziers en generaals, fa «rorietes van de sultan en eunu chen waren erheen gesleept, daar gemarteld, verminkt en verbrand en tenslotte aan de golven van de zee prijsgegeven. In één van de to rens moeten rijen lange spijkers aan de ronde muur hebben uitgestoken. Op iedere spijker had een afgesla gen hoofd gehangen en wrede ti rannen schepten er een hels beha gen in bij het licht van fakkels de hoofden van hun vijanden te be kijken. Sommigen konden nauwe lijks vijanden worden genoemd, maar waren de tiran op de één of andere manier onaangenaam ge weest, waarom hij zich van hen eenvoudig ontdeed. Deze hoofden werden schedels en ook die zijn in de loop der jaren tot stof ver gaan, maar volgens het volk van Constantinopel weerklinkt tot op de dag van vandaag nog iedere nacht in de „Zeven Torens" hun geweeklaag, dat elke nachtelijke bezoeker duidelijk uit de gewel dig dikke en duistere muren kan horen. De afbeeldingen Bovenste rij: Eén van de vier zegels ter herinnering aan de 100-jarige Turkse postzegel (halve maan en tughra); Emissie 1884—1886 (10 para), halve maan; Emissie 1905-06 (2 para), tughra. Onderste twee: Emissie 1913, moskee van Selim II te Adri anopel; Emissie 1914, de „Ze ven torens van Constanti nopel" (iets vergroot; ware grootte 23 x 38 mm.). Aan dit trieste verhaal moest ik ineens denken, toen ik deze week de vier zegels voor de 100-jarige Turkse postzegel" bij mijn hande laar kocht. U ziet er tevens uit, dat postzegels ook trieste histories we ten te vertellen. In iedere ver zameling komen dergelijke zegels, soms zelfs gehele series, voor! K. E. KöNIG TER AAR Zaterdag- en zondagavond gaf tellietmars". Ais men wilde kot) „Arti et Religioni" haar jaarlijkse men ijspret beleven bij de IJswals. Gedurfd was de uitvoering varl „Alte Kameraden", maar ook moei- Daarentegen is de middenstands- uitvoering. De voorzitter van Arti, sector een goede stap vooruitgegaan, de heer C. A. Volgering, was door De heer Peters uit Venlo gaat weg ziekte verhinderd, reden waarom lijk, dat bleek wel aan de pijpsters maar in zijn plaats komen op die lijst pater Muller, de g.a., een woord van bijhoog gestemde melodieën, die er voor drs. Gijzeis, de tegenwoordige welkom sprak. staatssecretaris, mr. R. J. Nelissen, N algemeen secretaris van de N.R.K.M. eeuwen was en drs. Noteboom. Ook minister dr. m r Veldkamp kan zeer zeker als een Arti de Teletunken-mars van J. voorvechter van de middenstandsbe- langen worden beschouwd. BUITENLAND STERK, DEFENSIE VERZWAKT niet altijd precies uitkwamen. Voor Aan U, o Koning der kenners van dit stuk bleek wel, dat verklonken speelde Versluis er veel aan had moeten - dokteren om de uitvoering mogelijk te maken. Bij nog meer oefening zal het stuk beter tot zijn recht kun- Enert. De „Italiaanse ouverture' van E. Deneufbourg bracht al stem ming in het concertprogramma. nen komen. Ook al was de „symphonie" in C. van Gossee in een arrangement van Molenaar wat moeilijker te verte gehoor Geheel nieuw was de show van de drumband in een potpourri vari bekende volkswijsjes, waarbij aan- serieuzer schouwelijk werd voorgesteld wat werd bezongen door drie jeugdige zangeressen. Zo zag men de toren- Een grote versterking ook voor sf „Buitenlandse zaken". Behalve mi- moest zlJn- nister Luns en staatssecretaris Bot De balletsuite „Zemire et Aror" (Nw. Guiniea), komenop de voor- van Gretny in een bewerking van spits van Bommel over het toneel, lopige lijst voor drs. Schmelzer, mr. Moerenhout vroeg veel beheersing wandelen, compleet met de pastoor van de muzikanten. De dirigent, de uit. „Dat gaat naar Den Bosch' heer J. L. Cornelissen, leidde op rus tige wijze het corps. Beernink lijsttrekker van C.H.U. en Springende hazen uit het groen- groen knollenland met de knal uit Nog meer inspanning moesten de het geweer van de jager. Verschil- blazers zich getroosten voor de uit- lende candidaten voor „mama, ik voering van P. Nerthom's „Weense wil een man hè" bevolkten de plan- Parels". Hier kwam het echt aan op ken. Deze show was zeer te waar- De officieuze uitslag van de stem mingen in de groepsvergaderingen een goed gevoel voor de walsmaat. deren, van de Christelijk Historische Unie Voor het publiek lag deze selectie voor de samenstelling van de kandi- goed in het gehoor. Telkens terug- datenlij sten is z^erdagavond bekend kerende bekende walsmotieven de- geworden. Mr. H. K. J. Beernink, lid den vertrouwd aan, zelfs al blon- van de Tweede Kamer, Rijswijk, staat ken deze parels nu niet altijd even als nummer 1 op alle kandidatenlijs- sterk in harmonie. Veel oefening tva,txLtoxj. ten van de CHU. De 19 daarop vol- zal aan de uitvoering ten grondslag de"drumband, gende kandidaten zijn voor alle lijs- hebben gelegen, ten dezelfde. De staartlijsten (no. 21 Heel goed te waarderen was even- t/m 30) zijn per kamerkring vastge- eens de paso-doble „Espana Cani" steld. Deze plaatsen zijn ingenomen van P. Marquine. Luchtig van opzet De gezongen volkswijsjes vielen wel wat weg in de rumoerigheid van publiek achter in de zaal. Een dankbaar applaus gaf blijk van waardering voor dit pogen van door regionale kandidaten. Na de pauze draaide de film „Fanfare" van Bert Haanstra. Zeer toepasselijk en een goed slot aan deze geslaagde muziekuitvoering. en gezellig in een bepaalde sfeer. De mars van Walters „Brasses to the Fore" gaf er blijk van, dat de longen nog niet leeg waren aan het eind. Arti heeft met de uitvoering van dit concertprogramma opnieuw be wezen, dat de beoefening van en het luisteren naar deze vorm van vicuo kunst een genot voor de mens is. nersJ is vrijdagavond voor een waar- Ook bleek, dat het korps tot dit al- de van 30 mille aan juwelen gesto- in staat is, met alleen tot het len uit een woning aan de Gert van aanzwellen van een machtige fan- der Heemstraat te Amsterdam. De fare, maar ook tot persoonlijke pres- diefstal met braak werd gepleegd taties, waarin de beheersing van de nette Hermans, wonende in de Cor- toen de bewoners tussen half negen uit te voeren muziek een grote vol- nelis Schuytlaan, is zaterdagnacht en half twaalf afwezig waren. doening schenkt. n° De juwelen gouden armbanden, Nadat Arti hettoneel had ont- gouden horloges, sieraden e.d. wa- ruimd, kwam 30 mille aan juwelen gestolen Tijdens afwezigheid van de bewo- DOOR GLADHEID: balletdanseres aan knie gewond De 19-jarige balletdanseres Jean- omstreeks half een op de De Sitter- laan door de gladheid met de fiets 'tamboer-mattre N. plipt en gevallen en onder'n auto- ren opgeborgen in een bijouteriedoos Pieterse met de drumband voor het bus van de El tax terechtgekomen, op de slaapkamer. voetlicht. Onder de levendige lei: kwam onder de voorzijde van de voordeur "zat niet op het ding van de heer Jo Versluis werd bus en werd enige meters door de nachtslot, de dief heeft zich door een vlot programma gebracht. Na- vooras voortgeduwd, het inslaan van een klein ruitje toe- dat de echo was verklonken, waar- Haar verwondingen bleken wel gang tot de woning verschaft. Er wa- bij de hoornblazers hun longen op mee te vallen; met schaafwonden en ren sieraden bij van 8000 per stuk. de proef hadden gesteld, speelden bloeduitstortingen aan enkel en knie Van de indringer ontbreekt elk spoor, de pijper-fluiten de bekende „Sa- is ze naar het ziekenhuis vervoerd. GEVESTIGDE PERSONEN in de week van 30 januari t.e.m 6 febr. G. Frederiksz, Plantsoen 45; J. C. Se- bo en fam., boekhouder, Plantsoen 45; H. Holswilder en fam., winkelbedien de, Toussaintkade 1; J: P. A. Meijer en fam., administrateur, Cobetstraat 9; R. Melles en fam., leraar, A.b. Heren- grt. t.o. 100; J. van Vloten-Fuchs en fam., Pr. Wilhelminastraat 34; F. S. Vermeulen en fam., leraar, Fred van Eedenln. 33; A. G. van Kuyk en fam., rijksambtenaar, Ulantsoen 45; P. de Moed en fam., sigarenwinkelier, Barend van Namenshof 6; A. H. Greeven en fam., kok, a.b. Zoeterw.weg 23; J. van Rossen en fam., betonarbeider, Staal- wijkstr. 11; J. P. M. Devilee en fam-i automonteur, Haagweg 45a; B. Merbis en fam., brievenbesteller, Pr. Hendrik straat 27a; D. C Stigter en fam., tim merman, Havenplein 1; C M. Neleman, Rijnsburgerweg 81; M. C. L. Mulder, diëtiste, Witte Singel 27; L. P. van Bem- melen, fotograaf, Rijnkade 13; G. M. J. van den Berch van Heemstede, Korte Mare 22; J. J. A. M. Bloem, Korte Mare 22; A. H. Lamboo-van Dijk, Hoge- woerd 74a; W. E. Tacoma-van der Valk, Meijerskade 10; W. Zandvliet, Alexan- derstr. 62a; A. A. Lubach. 1.1. zieken- verzorgster, Rijnsburgerweg 10; W. J. C. Becker, Boerhaavelaan 15; J. W, C. M. van den Boog hulp in d't huish. Pres. Steinstr. 5; C. G. G. van Veen, klosseninzetter, van Speijkstr. 22; D. van der Vlerk, museumassistent, Was- straat 2a; F ,W. van der Giessen, ver pleegster, Mezenstr. 2; A. Langhout. 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; G, M. Noorduin-Bouwman, Rijn en Schiekade 112; A. J. A Vermeer, straatmaker He rengracht 29; A. J. M. Dukker-Bouwer, verkoopster, Oude Rijn 106; A. B. M. Out-Kroon, secretaresse, Maredijk 149; M. W. Vermond-van der Stelt, Alexan- derstr. 49a; E. M. Paskuly, 1.1. verpleeg ster, Rijnsbuprgerweg 10; M A. Pot- van Rijn, verkoopster, Hoge Morsweg 90a; W. T. M. van der Heijden, 1.1. ver pleegster, Breestraat 83; G M. den Hol lander-Lelieveld. winkelbediende, Haar lemmerstraat 56- J. R. A. E. Zeven-van Gennep, Boerhaavelaan 264; P. Huisman, Oude Singel 206; D. Kulund, Joh. de Wittstr. 2; M. B. J. Bruinsma, Duy- vendakstr. 2; F. van der Velde, ver pleeghulp, Aaltje Noordewierlaan 1; H Benning, vertegenwoordiger Gerrit Doustr. 29a; M. A. I. Goertz-den Dek ker, Rijnsburgerweg 140; T. E. van den Heuvel-Visser, Lage Rijndijk 9; E, J. Stammeijer, Valdezstr. 13; C. J. M. Schuijt, Kaiserstr. 5; H. M Jansen, Jan van Goijenkade 44; W. G. M. Vermaat, Moriaansteeg 6; C. M. C. van der Hulst hulp in de huish.. Van 't Hoffstr. 48b; C. Nieu wen burg-Taffijn, Herensingel 49. VERTROKKEN PERSONEN in de week van 30 januari tjn. 6 febr. E. H. J. de Roode-Wouters en fam. v. Tit. Brandsmaln. 50 n. Den Helder, Hortensiastr. 85; G. J. van Biezen en fam. v. de Genestetstr, 74a n. 's-Gra- venhage, Hoefkade 506; A. J. Vermond en fam. v. da Costasti 95 n. Degstgeest, Rhijngeesterstraatweg 30; A. C. Peters en fam. v. Morskade 9 n. Papendrecht, P. C. Hooftln. 123; L. J. Bosch en fam. v Witte Cingel 71 n. Oegstgeest, Nas- saulaan 32; J. J. Pattikawa en fam. v. Hoftean 44 n, Ldsst, Kanaalstraat 169; J. Guérin en fam. v. A. v. Saksenstr. 8a, n. 's-Gravenhage Nunspeetln. 496; L. A. Sieliakus en fam. v. Zeemanlaan 39 n. Rotterdam. Socratesstr. 209; H. J. den Ouden en fam. v. Zeemanlaan 39, n. Rotterdam, Socratesstr. 211; N. H. Ko ning en fam. v. Aloëlaan 16 n. Alphen a. d Rijn, Eikenln. 55; A. F. M. C. Buij- se-de Nooijer v. Rijn en Schiekade 16 n Rotterdam, J, Dammassestr. 26; T. Postma v. J. van Goijenkade 44 n. Einkhuizen, Pr. Bernhardlaan 2; J. J. E. Bik-Kruijff v. Justus Carelhuis 5 n. 's- Gravenhage, Pr Mauritslaan 33; E van der Vaart v. Morsweg 22a n. Groningen, Radijsstr. 38a; H Wamsteker v, Witte Singel 19 n. Oegstgeest, v. Wassenaerln. 2; H. G. Hóekstra v. Noordeinde 2a n. 's-Gravenhage, P. Potterstr. 140; G. C. Tuk v. Noordeinde 2a n. Den Helder. Buitenhaven 5; J. de Bruijn v. Hoge- woerd 7 n. Nieuwkoop, Zuideinde 148a; C J. Noë v. Nieuwsteeg 10a, n. 's-Gra venhage, Ln. van Poot 472a; A. C. Ver meulen-Verberg v. Haarlemmerstraat 180 n. 's-Gravenhage, Malakkastraat 64; N. va nder Helm v. Oude Rijn 154 n. Delft, Fabritiusstr. 55; J. E. H. Hospers v Roomburgerweg 3 n. Vriezenveen, Bouwmeesterstr. 8; C. M. Hueting v. Zoeterw. singel 97 n. Katwijk, Rijnstr. 33; M. M. Buschman v. Lage Rijndijk 10 n. Oegstgeest, de Kempenaerstr. 45; J. A. Haans v. Oranjeetr. 31 n. Tilburg, Hooistr. 8; F, A. Straver v. Munniken- straat 40 m Apeldoorn, Frankenlaan 70; M. J. M, Heijmans, v. Rijnsburgerweg 10 n. Rotterdam, Groeneveld 15; G. E. Sap v. Houtlaan 6 n. Amsterdam, Jac. Marisstr. 30 hs.; T. B. M. van den Berg v. a.b. Haagweg n. Den Helder, Mid denweg 123; E. W. Hendriks v. a.b. Morssingel n. Roosendaal en Nispen, Nieuwe Markt 88a; M. G. Smink v Witte Singel 8? n. Culemborg, Vijver- str. 9; P. van der Werf n Antillenstr. 34 n. Enschede Dr. Kosterstr. 3; L. D. Couprie v. v. d. Dunystr. 20 n. Leider dorp, Zijldijk 18; P. Koet v. Molenstr. 8 n. Hilversum, Noodweg 37; G. H. J. Blankenborg v. Sumatrastr. 44a n. Hil versum, Lage Naarderweg 37; M Kar- ruppannan v. Sumatrastr. 58 n. Voor schoten, Tolstraat 33; C. C. W. M. Pijn- aker v. Boerhaavelaan 43 n. Amsterdam, Nic. Maesstr. 136; H. van den Berg v. Brederostr. 11 n. Apeldoorn, Franken laan 70; G. Eveleens v. Groenhoven- str. 3 n. Aalsmeer, Kanaalstraat 1; C. Hendriks v. A. van Saksenstr. 8a n. Duitsland; A. C. M. Goris v. Oude Rijn 160. Duitsland; C. Smits v. Kanaalweg 88 n. Rotterdam, a.b H.M. „Karei Door man"; E. P. Schouten v. Druivenstr. 14 n. 's-Gravenhage, van Lennepweg 36; P. H. W. A. M. de Veer v. Kanaalweg 35 n. Vaals, Maastrichterlaan 189; M. Lems. v. Tulpenstraat f n. Rotterdam, Kem- perweg 178 III; R. j. M. van Strijen Regt v. de Sitterlaan 72 n. 's-Gravenha ge. van Soutelandelaan 37; A. Brandt v. A. Paulownastr. 44a n. Leeuwarden, Blokhuisplein 40; H. A. van Baaien, Lijsterstr. 5 n. Voorburg, Pr van Lig- nestr. 15; L. C Andela v. Lijsterstr. 36 n 's-Gravenhage, J. P. Coenstraat 11; G. P Hazen v. Rijnsburgerweg 10 n. Hil versum, Surinameln. 15—-17; S. M. Lu- cardie v. Boerhaavelaan 16 n. Amster dam, Otto Helderin-gstr. 196; W. G. M. Morsink v Nachtegaallaar 17 n Breda, Pr. Frederiklaan 10; H. F. Kramer-Har- tevelt v. ten Katestr. 10 n. Oegstgeest. Wijttenbachweg 44; T. Kramer v. Ba- listr. 72 n. Oegstgeest, Wijttenbachweg personenauto's-caravans 7 t/m 17 februari Geopend van 10-17 en 19.30-22.30 uur zondagen van 10-18 uur-toegang f 2.50 nieuwe AMSTERDAM (Advertentie) De „Bond zonder Naam" bestaat 2 april een kwart eeuw. Het jubileum wordt gevierd en zal in het teken staan van de naastenliefde. Er komt volgens het verspreide vlugschrift geen duur en spectaculair feest voor het instituut, maar een zinvol feest voor mensen in nood. De bond neemt de zorgen van 25 ernstige noodge vallen op zich en doet bij het jubi leum niet anders dan in de achter liggende 25 jaren: daadwerkelijk naastenliefde propageren. Vermoedelijk tengevolge van koolmonoxydevergiftiging heeft de 67-jarige landbouwer W. A. van Haa- ren, gewoond hebbende te Tilburg zaterdagmiddag het leven verloren. Zijn 64-jarige echtgenote is in be wusteloze toestand in het beade mingscentrum van het Sint Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg opgenomen. Men hoopt haar leven te kunnen red den. Een Noors schip van 22.000 ton, de Fernmount, heeft zaterdag de scheepvaart op de Nieuwe Waterweg gehinderd en een tijdlang het uit gaande verkeer opgehouden. Het vaartuig kreeg bij Maassluis machine- schade. Bij het zwaaien aan haar anker kwam het schip vervolgens aan de grond te zitten. Het lag dwars over de Waterweg. Vijf sleepboten hebben omstreeks half één zaterdag middag het schip losgetrokken. 44; J. A. M. de Jongh v. W. de Zwijger- laan 17a n. Purmerend, Emmekade 4; R. Bieger, Breestr. 163 o 's-Gravenhage, Mesdagstr. 11; S. Zemel v. Noordeinde 2a n. Enschede, Oliemolensingel 234; A. H. M. van Zon v. Buys Ballotstr. 77 n. Oegstgeest, Warmonderweg 66; J. Roosendaal v. Rijndykstr. 50 a. Neder landse Antillen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5