LAD A Weerbericht MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 Geslaagde feestavond van kath. transportarbeiders en houtbewerkers De Leidse afdeling van de R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" heeft de oplossing gevon den voor de financiële bezwaren, die er aan een „dure" feestavond verbon den kunnen zijn. Het feest viert men samen met een zusterafdeling, in dit geval met de afdeling Leiden van de R.K. Bond van Houtbewerkers „St. Antonius van Padua". Dank zij dit samengaan heeft men de leden za terdag een avond van klasse kunnen aanbieden. In een gezellige vervroeg de carnavalssfeer, hebben beide af delingen dit feest in het St. Antonius Clubhuis gevierd. De heer A. Spie lings, voorzitter van de R»K. Trans portarbeidersbond, sprak het ope ningswoord, waarin hij onder meer de oud-voorzitter Van Ooyen. en de voorzitter van de Houtbewerkers mocht verwelkomen en hoofdbestuur der Van Spanjaard met echtgenote. De titel van het programma „Uit blinkers" beloofde niet te veel. Met Frans van Dusschoten, de welhaast geniale imtator (waar men al niet geniaal in kan zijn!), de teen-ager- zangeres, Willeke Alberti, met de ac- cordeonnisten De Wico's en met Her man Theunissen, pianist en ham mond-organist was het succes verze kerd. De Martinelli's, door ziekte ver hinderd, werden vervangen door de Osmani's, die opvallende staaltjes van parterre-acrobatiek te zien gaven. COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK „OUDEWETERING" RENTEBIJSCHRIJVING OP DE SPAARBANKBOEKJES TE OUDE WETERING: op dinsdag 12 februari en donderdag 14 februari 1963, telkens van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, op woensdag 13 februari en vrijdag 15 februari 1963 telkens van 7 tot 9 uur 's avonds. TE WOUBRUGGE: op woensdag 13 februari 1963 's morgens van 9.30 tot 12 uur, 's middags van 2 tot 5 uur. De avondzittingen zijn steeds bijzonder druk. Komt dus bij voorkeur overdag. Hebt U nog spaarbusjes thuis, welke niet meer gebruikt worden, wilt U deze dan terugbrengen op de bank. Met de verloting, die als een hoorn van overvloed zich over de aanwezi gen uitstorte, was het nog niet afge lopen. Men bleef dansen, tot. diep in de kleine uurtjes op muziek van „The Game Breakers" met zang van Els de Gunst. Kampioenstentoonstelling succesvol voor LPKV Op 7, 8 en 9 februari werd in de kantine van de N.V. Beele te Bolnes de kampioenstentoonstelling van ko nijnen, hoenders, sierduiven en ca via's van de Provinciale afdeling van Zuid-Holland, door de Pluimvee- en Kohijnenfokkersvereniging R.P.K.V. te Ridderkerk georganiseerd. Er wa- oud; L. v. Krimpen a. d. Lek, 24 pt.; Overleden: Paul Gerhard Hoff, 54 ren meer dan 400 ditèren ingezonden, p. q IJsselstein, Bergambacht, 24 jaar, administratief ambtenaar te Voor konijnen keurden de heren: pt.; idem, ram, jong: P. G. IJssel- Leiderdorp, echtgenoot van Marie J. Boers, Tilburg; B. Werner, Delft; stein, Bergambacht, 22 pt.; idem Cecile Steenhauer. J. Rol Voorschoten; T. Hannema, voedster, jong: Adr. Huizer, B.I. Am- Winkel (N.H.); Jac. v. Kooten, Rot- bacht, 24 pt. terdam; A. v Manen, 's Gravendeel; p00'i, BI. oog, ram, oud: mevr. Hei- J H. de Jong, Rotterdam; P. Roden- den-Keruk, Bolnes, 22 pt.; idem, Auto ontvreemd Gistermorgen burg, Delft; A. M. Elsink, Blaatsche- voedster, oud: A. Roosenbrand, Delft is een personenauto, die voor de ka- dijk. 22 pt.; idem, voedster, jong: A. Roo- tholieke kerk in Oegstgeest gepar- Voor pluimvee, de heren: P. Wes J -*J 1 rv~ - OEGSTGEEST seling, Amsterdam; B. Remeyier jr., Gouda en K. P. Langendoen, Oost- voorne. Vele leden van de Leidse Pluim vee en KonijnensDortvereniging L.P. K.V behaalden fraaie sukses^en en gineen met niet minder dan 14 kam pioenschappen naar Leiden terug. De voornaamste uitslagen waren: senbrand, Delft, 24 pt. Kleurdwergen, voedster, jong: A. C. v. Rossum, Gouda, 23 pt. keerd stond, ontvreemd. De wagen is eigendom van de heei A. C. R. uit KatwijkyDe auto is nog niet te recht. GROTE RASSEN Zig-zag naaimachines Alléén BREESTRAAT 171 f 395,- MEERPOEL MAAKT DIT MOGELIJK ZOETERWOUDE S.J.Z. Dinsdagavond 12 febr., 8 A. uur training voor het le en 2e elftal 21 in het Parochiehuis, aanvang 8 uur. Woensdag 13 febr. kaartavond in Holl. Witkuif, zwart, hen oud; J. Kasterop, Leiden 20 pt. Orpington Buff, haan, jong: A. Smit Lekkerkerk, resp. 23, 22 en Pt- 0 KONIJNEN Wijandotte, blauw, goud haan, jong café Roeleven, aanvang 8 uur. mevr. de Greef, Boskoop, 21 pt.; idem Vrijdagavond zijn er geen gym- Vlaamse Reus, Haaskteur, ram, oud. hen, jong: mevr. de Greef, Boskoop, oefeningen in het Parochiehuis, we- C. Slappendel, Reeuw ijk, 17 punten; 21 pt.: idem, wit, haan, oud: W Blij- gons verhindering van de leidsters, idem, konijngrijs, ram jong: L. La- leven, 23 pt.; idem, hen, oud: W. Blij- man, Leiden. 17pt.; idem, voedster, leven.21 pt.; idem, haan, jong: W. Katholiek Vrouwengilde Door jong: J. van Eijk, Berkwoude, 22 pt.; Bliileven. 21 pt.; idem, hen, jong: W. de bijzondere weersomstandigheden SIERDUIVEN d. Mey, 21 pt. D. B. Tuimelaar, doffer oud: J. v. Mey, 22 pt.; idem, duivin, jong: P. M. Kramer, Nieuwenhoorn, 21 pt. Blijleven, 21 pt. idem, blauw, ram, jong: S. v. d. Lans Den Haag, 19 pt.; idem voedster, jong: J. Ales, Gouda, 18 pt.; idem, wit, ram, oud: D. A. V. v. d. Berg, Gouda 21 pt. Vlaamse Reus, wit, ram, jone; C. van Gend, Rotterdam. 21 pt.; H de j' v. d. Mey 22 pt. Jong, Delft, 19 pt.; R. Wolting, Leiden st. Hoogvlieger, doffer, oud: J. v. 15 pt.; idem, voedster, jong: J. di? d. Mey, 19 pt. Laat, Rotterdam, 24 pt.; C. v. Gend, Zwart getijgerd, duivin, oud: J. v. Rotterdam, 23 pt.; J. Laman, Leiden d Mey, 20 pt. 22 pt.; idem, zwart, ram, jong: H. Tippier, gestr., doffer, jong: N. v. d. Snaterse, Den Haag, 22 ot.; W J C. Mev, 22 pt.; idem, duivin, jong: N. v. Oosterveen, Den Haag. 20 pt.; idem, d. Mey, 21 pt., allen te Leiden. blauw, ram, oud: A. Maas, Delft, 23 was het bestuur gedwongen van het winterprogramma af te wijken. De leden en hun dochters worden nu uit- O. Holl. Tuimelaar, doffer, oud: J. Benodigd te komen naar de breishow- ri i\/r«„ 9i „t avond op woensdag 13 febr a.s. in het Parochiehuis, aanvang 8 uur. De show wordt verzorgd door de firma Van Wijk en Heringa te Leiden. Er zullen ook kindermodellen getoond worden door vier kleine mannequins. BEURS0VERZ1CHT lAdvertentie) Leidse universiteit Geslaagd voor het candidaatsexa- men Psychologie de dames P. M. van Schoonderwoerd den Bezemer--van Vugt te Den Haag; J. v. d. Sluys Wiebenga te Aerdenhout en de heren J. W. Bossetaar te Voorschoten; E M. Hauber te Den Haag en H. A. M. Veeren te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde mej. J. J. E. Yssel de Schepper te Aerdenhout en de he ren H. C. Kok te Vlissingen, O G. Mulder te Den Haag en J. L Stierum te Voorschoten. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Geneeskunde de dames H. L. Godthelp te Scheveningen; J. de Graaf te Rotterdam; L. J. Hoedema- ker te Bergschenhoek (ZH); L." D. Hooft te Voorburg; E. C. M. Plag te Den Haag; C. Veegens te Eindhoven; R. H. M. J. Vollaers te Den Haag; G. M. H. v. d. Werf te Noordwijk en de heren B. S Wiener te Den Haag en M. E. van Zanten te Haarlem (cum laude). Geslaagd voor het semi-artsexamen de heren M. P. Leemhuis te Leiden en F. Moerman te Rotterdam. Geslaagd voor het artsexamen me vrouw E. M. Schade te Leiden en de heren H. T. Boucher te Den Haag en A. Versloot te Leiden. Leidse Agenda MAANDAG 11 FEBRUARI Bijbelcursus door dr L K. Ter- straet S.M M rest v. d Hevden Gemeenteraad. 2 uur nam. Stad huis. St. Bonaventura - lyceum» Toneel „De volmaakte misdaad", 7.30 uur nam. Schouwburg. N.R.K.M. - Carnavalsviering. 7 uur nam. v. d. Heijden, Breestraat. DINSDAG 12 FEBRUARI K. en O. Filmstudiekring. „Pick pocket". 8 uur nam. filmzaal Acade mie. St. Bonaventura - lyceum. Toneel, 7.30 uur, Schouwburg. Kath. Vrouwengilde. Carnavalsvie ring, 8 uur nam. v. d. Heijden, Bree straat. Leidse Kunstkring „Voor Allen". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. WOENSDAG 13 FEBRUARI Sempre Crescendo, 131e dies. Con cert, 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Mij voor Nijverheid en Handel, lunch en lezing. 12.30 uur nam. v. d. Heijden, Breestraat. Museum v. Volkenkunde. 8 uur na- mid. lezing. Museum. Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. St. Leonardus KAV Jaarverga dering en ontspanning, 's av. 8 uur, in het Leonardushuis, Haagweg 14. R.K. Bond van Bejaarden - Feest avond, 7.30 uur n.m., St. Antonius- Clubhuis. DONDERDAG 14 FEBRUARI R.K. Invalidenbond, afd. Leiden - Gezellige avond, 8 uur n.m., St. An- tonius-Clubhuis. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. pt. Franse Haneoor. koniineneriis. ram jong: W. A. Wassink, Leiden 22 ot.; idiem, ijzergrauw. ram, jong: A. Ba- velaar, Leiden, 22 pt. MIDDEN RASSEN Groot Chinchilla, ram, oud: J. Ver meulen, Leiden 19 pt.; idem, voedster. VAN MAANDAG Internationals en cultuur- LEIDER DORP waarden gevraagd Het Damrak heeft vanmiddag de Geringe belangstelling voor Oranje- nieuwe beursweek geopend met een feest. Ter gelegenheid van de ver- vaste stemming voor de internatio- jaardag van Prinses Beatrix had het nale waarden, terwijl de leidende bestuur van de Oranjevereniging cultures gevraagd in de markt la- vrijdag een feestavond belegd in het gen. De gunstifee tendentie voor de Dorpshuis. Zo gering was de belang- hoofdfondsen was hoofdzakelijk een stelling, dat men besloot de verbin- gevolg van het feit, dat Wallstreet oud: A. M v d. Lee, Leiden, 17 pt.; dingsdeuren tussen de twee zalen te zich vrijdag door goed prijshouden- idem, ram, jong: A. M. v. d. Lee, sluiten. De penningmeester opende de slotkoersen, niets aantrok van de Leiden, 21 pt. de avond en heette het voltallig col- gebeurtenissen in Irak. De vraag Wener Blauw, voedster, oud: P. lege van B. en W. en de gemeente- voor de leidende cultures was van- Zwanenburg, Leiden, 23 pt.; idem, secretaris welkom. Hij betreurde het middag gebaseerd op de mo^elijk- ram, jong: J. Huizer, Delft, 23 pt.; dat de Leiderdorpse bevolking steeds heid van een spoedig herstel van de idem, wit, voedster, oud: J. Huizer, minder belangstelling toont voor de diplomatieke betrekkingen met In- Delft, 19 pt.; idem, ram, jong: H. Htei- verjaardagsviering. De hoge kosten, donesië. Van 1e druk op de koersen den, Bolnes, 22 pt,; J. Huizer, Delft, die dit altijd met zich brengt, zijn vrijdag door de gebeurtenissen in 22 pt.; idem voedster, jong: M. de dan niet meer verantwoord. Zullen Irak, was vandaag in Amsterdam Lat, Delft. 20 pt.; A. v. d. Plaats, Den deze avonden dan in de toekomst niets meer te bekennen. Men onder- Haag, 20 pt. gaan verdwijnen? vond steun van Wallstreet, waar vrij- Alaska, ram jong: A Duivenvoor- De verzorging van deze avond was dag de Nederlandse hoofdfondsen den. Leiden. 22 pt. A. Duivenvoorden, opgedragen aan Sempre Avanti uit vast in de markt lagen, behalve Kon. Leiden19 pt. Leiden. Deze afwisseling met een Olies. Toch gaf dit fonds vanmiddag Zilvervos, zwart, ram, jong: M. toneelspel vermocht dus ook al geen op een prijs van 167,30 een koers- Tal. Den Haag, 21 pt. belangstelling te trekken. herstel te zien van een gulden, ten Rex, wit, ram, oud: D. A. Deelen, De afd. „Jong en Jolig" van Sem- opzichte van de voorgaande slotprijs. Gouda 21 pt. pre Avanti" bracht onder de titel De handel in alle hoeken van de in- M. BI. Marter, ram, jong: A. P. v. ,,Met muziek door het leven" een ternationale waarden was zeer kalm. de Burg, Zoetermeer, 21 pt. vrolijk programma. Dat moet ook gezegd worden van de An?ora._ wit, ram. jong: J. C. Zui- Been gebrokcn De heer F Groe. leidende cultures. AKU opende liefst neveld, wonende aan de Berkenkade iei?. Puiten hoger op 455!/t. De te Leiderdorp, is gistermiddag rond kken verlieten de markt op circa vier uur op het ijs nabij zijn woning De vorige slotkoers was 445. gevallen. Hij brak een been. Door vanmorgen werd als hoogste prijs de EHD werd de onfortuinlijke wan- Y??.r. de rayon-aandelen 459 betaald. Laatste Berichten De gebeurtenissen in Irak Maandagochtend werd in Bagdad nu en dan met automatische wapens en bazooka's geschoten. Volgens een ooggetuige waren zondag militairen en politiemannen bezig de stad te doorzoeken op jacht naar communis ten en was het schieten, dat maan dag werd gehoord, het gevolg van schermutselingen met communisti sche tegenstanders van het nieuwe bewind. Hij zei dat de bevolking zich tamelijk ongeïnteresseerd toont en dat de nieuwe president zich nog niet heeft laten zien. Hij had slechts een korte radio-toespraak gehouden. De correspondent in Bagdad van het Britse persbureau Reuter, Keith Deves, kwam maandag in Beiroet aan. Hij had een schotwond aan het been. Volgens een in Amman opgevan gen uitzending van radio-Bagdad is de terechtstelling van de voormalige militaire gouverneur, generaal Ach- med Abdi, die zondagmiddag zou plaatsvinden, uitgesteld. De vier terechtgestelde officieren zijn de brigade-generaals buiten dienst Abdel Selim, Hoessein Djoeri, Daoed Janabi en kolonel Ibrahim Kadim. Janabi was een der zes leger officieren, die in juni 1959 door Kas- sem uit aktieve dienst werden ont slagen. Generaal Dhoeri maakte deel uit van een volksrechtbank, die te genstanders van Kassem berechtte. INDONESIË EN MALAKKA De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Soebrandio, heeft vandaag gezegd, dat tussen Indonesië en Malakka een oorlog zou kunnen uitbreken als de pre mier van Malakka, Toenkoe Abdoel Rahman, zijn plannen voor een Maleise federatie zou voortzetten. SOEBANDRIO: BINNENKORT HERSTEL BETREKKINGEN MET NEDERLAND De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft maandag gezegd, dat Indone sië en Nederland „binnen zeer korte tijd" hun diplomatieke betrekkin gen geheel zullen herstellen. Dr. Soebandrio zei dit naar aan leiding van berichten, dat een In donesische vertegenwoordiger uit Londen zou vertrekken om met de Nederlandse regering te onderhan delen over een hervatten van de betrekkingen op het niveau van zaakgelastigden. Op een vraag hoe de betrekkingen tussen de twee landen op het ogenblik zijn, ant woordde dr. Soebandrio „goed". Twee slachtoffers van gasverstikking De 33-jarige kantoorbediende E. S. Blumen en de 71-jarige A. J. W. Er- hard zijn zaterdag in hun woning aan de Van Dijckstraat in Den Haag door gasverstikking om het leven geko men. Om vier uur 's middags waar schuwde een buurvrouw de politie, omdat ze nog steeds niemand in het huis had gezien. Gebleken is, dat een gaskraan op de eerste etage waar de kantoorbediende woonde, open had gestaan. Het gas is doorgetrokken naar de tweede etage, waar de be jaarde man woonde. dervliet, Stolwijk, 22 pt. KLEINE RASSEN Klein Chinchilla, ram, oud: J. Hui zer, .Delft, 21 pt. Papilion Mad, ram, oud: J. L. Bel- delaar naar het Academisch Zieken- PhiIiPs een gulden hoger op 150,80. i,i. -1 - - -- Unilever verbeterde bijna twee gul den tot f 144,50. Hoogovens drie pun ten beter bij een notering op 559. De leidende cultures ontmoetten wat speculatieve vraag. Geopend werd op vrijwel het hoogste niveau der, Moerkapelle, 21 pt.; idem, ram, jong: J. L. Beider, Moerkapelle, 21 tp. Black en Fan, ram, jong: Joh. Spek snijder, Alblasserdam, 20 pt.; W. Bij len. Leiden, 20 pt. Hollander, zwart, ram, oud: W. Alphen, Lekkerkerk, 22 pt. huis in Leiden gebracht. Geboren: Rudolf Maria zn van C. Hoogeboom en A. M. A. van den Berg. Ondertrouwd: Bartholomeus A. Oudshoorn, 29 jaar, boekhouder te van je niet-officiële oehtendhandel Leiden en Berendina Hendrika Jo- Van vandaag. HVA deed 134, plus 2 WEER VREEMDE GEBEURTENISSEN IN DE LEIDSE OVERDEKTE Gouwenaar, licht blr\ w, ram, jong: hanna Maria Mom, 24 jaar te Lei- punten. Amsterdam Rubber H. de Jong, Delft, 21 pt. derdorp, Lindelaan 14; Johan Wern- (114V0. Certificaten Deli, die vrijdag Midd. Geel, ram, oud: KI. Klomp, smg, 24 jaar, radiotechnikus te Den reeds zeer vast in de markt lagen, Gouda, 20 pt.; idem, voedster, oud: Haag en Loes van der Wegen, 24 noteerden op 150 bijna twee gulden KI. Klomp, Gouda, 20 pt.; idem, ram, jaar. secretaresse te Leiderdorp, hoger. Genoemde fondsen werden in jong: KI. Klomp, Gouda, 23 pt.; idem, Frederik Hendriklaan 74. een open hoek bij kalme handel ver voedster, jong: J. V. Rietschoten, Getrouwd: Adrianus Beljaars, 21 handeld. Men is ter beurze van oor- Bolnes, 21 pt.; T. den Houdendijker, jaar, timmerman te Leiden en Re- deel, dat het speculatieve element Gouda 21 pt. gina Alida van Wetter 21 jaar, voor fondsen van maatschapijen die Pool Roodoog, ram, oud: L. N. 't hulp in de huishouding te Leider- vroeger in Indonesië werkzaam zijn Hart, Delft, 22 pt.; idem, voedster, dorp. geweest, thans aanwezig is. Ook de scheepvaartwaarden vertoonden eni ge verbetering. In de staatsfondsen- hoek viel weinig te beleven. De koersen gaven weinig verandering te zien ten opzichte van die van vrij dag. In de lokale afdelingen was het (Van onze zwemmedewerker) soon van de heer Kapaan. Deze ont- zeer stil. De aandelen van aanne- Zaterdagavond waren er in de Leid- popte zich als kringbestuursfunctio- mingsmaaschappijen als schokbeton, se Overdekte drie waterpolowedstrij- naris en verzocht het aanwezige pu- Holl. Beton Mij. en die van de Int. den te spelen voor de competitie van bliek het bad te verlaten. Dat hier Gewapend Beton Mij. werden hoger de kring Gouwe-Rijnstreek. drie persvertegenwoordigers bij wa- geadviseerd. De aandelen van de Om 8 uur stond als eerste LZC 3ren, waarvan één notabene kringof- grootbanken lagen lichtverdeeld in Sleutelstad 2 op het programma. De ficial, liet de heer Kapaan koud. de markt. Claims Nederlandse Bank- beide ploegen waren gereed, maar Het bevreemdde ons wel, dat de instelling werden onveranderd op de scheidsrechter liet verstek gaan. aanhang van de Sleutelstad, waar- 310 geadviseerd. Om kwart over acht werd aan de van de heer Kapaan toevalligerwijze aanvoerder verzocht om genoegen te lid is, niet onder zulk een druk wer- nemen met iemand anders, die deze den gezet als de overige aanwezige wedstrijd zou fluiten. De Leidsche toeschouwers. Maar dit was mis- Zwemclub ging hiermee niet accoord schien toevallig, mede gezien het feit dat de wedstrijd Al met al moeten we toch consta- LGB2DKD 2 om kwart over acht teren, dat de gang van zaken de laat- gepland was. ste tijd in de kring ontsierd wordt Marktberichten LEIDEN, 11 februari, Groenten Appelen 50-65, kroten, gekookt 70, stoofsla 45-75, spruiten 45-184, uien drielingen 36.20, id. middelfijn 38.40- 39.10, idem middelgrof 31.80-32.80, id. grof 36.-, witlof 90-131, sla 11-45. AMSTERDAM, 11 febr. Vee - Aange voerd 310 runderen, prijzen le srt.: 3.00—3.20, II 2 50—2.95, III 2.20—2.45; 134 varkens, prijzen 1 2.20—2.26 II 2.10—2.15 KATWIJK AAN DEN RIJN, 8 febr. Groenten Wa6peen (per kist) A-ex- tra 12.40—16.60; Al 10.80—14.50; A2 2.40 —8.40; B-extra 11.00—11.80 ;B1 9.60— 12.10 Bl (grof) 5.60—6.20; B2 2 80— 5.80; Uien (per kist) 7.20—7.30; Sprui ten: Al (geschoond) 115.00; A2 (onge- schoond) 51.0088.00; B2 tongeschoond) 19.00—36.00; Rode kool 43.00—60.00; Wit lof 81.00119.00 Aanvoer waspeen 115.00 kg, waarvan 69.00 kg voor ex port en 13 000 kg voor de industrie werd verkocht. ROTTERDAM. 11 febr. Vee Totaal 1682; Vette koeien 1153, Varkens 529, Vette koeien 270—290. 230—260, 210— 230; Varkens 183. 181. 178; Vette koeien korter, tamelijk, 1ste kwaliteit iets stij ver, 2de en 3de kwaliteit onveranderd, Varkens kleiner, kalm, niet geheel prijshoudend, prima vleesvarkens boven notering, Slachtzeugen f 1.50—1.55 per kg PUIST Scheepsberichten ALPHARD 11 te Rosario; ALWAKI 9 v Akaba n. Port Sudan; BILLITON 8 v Bombay n. Cochin; CASAMANCE 9 o-e-- w v Nantes n. Duinkerken; DIOGENES 11 Hierna begon dus de wedstrijd LGB door rare, om niet te zeggen zeer ab- p^o Verw.; GAASTERLAND p 9 2DKD 2. De Leidse Golfbrekers surde beslissingen. Het is niet onze paima (Canarische Eil.) n. Amsterdam; gingen met zes man te water, terwijl bedoeling, om de Kring Gouwe Rijn- GANYMEDES 10 v. Antwerpen n. Am- de Leiderdorpse ploeg geheel com- streek te duperen, maar we kunnen sterdam; KABYLIA (t) 9 te Takoradi; pleet was. Wel zagen wij een der deze manier van optreden niet anders KELLETIA (t) 10 te otockholm; KHA- spelers van de LGB op de kant. Hij dan zeer onjuist noemen. SIELLA (t) 10 te Willemstad; KLOOS- was echter scheidsrechter Reeds na Dit is zeker geen propaganda voor terdIJK 8 v. New Orleans n. Le Havre; enkele ogenblikken stond de LGB, de zwemsport. Laten degenen, die KOPIONELLA (t) 9 te Thameshaven; ondanks hun numerieke minderheid verantwoordelijk zijn, wel goed be- KOSSMATELLA (t) 9 v. Belfas1 n. Cu- met 10 voor. DKD kwam terug, en denken, dat in de statuten van de raga;o MER WEI LLOYD p 9 Port Eli- scoorde gelijk: 11. De Golfbrekers Kon. Ned. Zwembond staat, dat het sbaeth n. Durban; PARKHAVEN 8 v. lieten zich niet afschrikken en liepen de bedoeling is het zwemmen te be- Buenos Aire® n. Santos; SCHIELLOYD weer uit tot 21. vorderen en te verbreiden. Wat er 8 v. Rabaul n. Post Moresby; WAIKELO Nu kwam er echter een boze boe- tegenwoordig gebeurt, werkt echter 11 te Famagusta; WOLTERSUM 9 v. Le man op de proppen en wel in de per- juist averechts. Havre n. Houston. „Ik heb je gewaarschuwd, Lena: kom niet met die krankzinnige hoed in de tuin 1" (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) KRIMPENDE WIND Half tot zwaar bewolkt met hier en daar mist en plaatselijk eni ge neerslag. Temperatuur in het algemeen dicht bij het vries punt, maar in het noorden van het land overwegend lichte •orst. Zwakke tot matige wind, krimpend van oost naar noord. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: weer HELSINKI sneeuw STOCKHOLM sneeuw OSLO geh. bew. KOPENHAGEN sneeuw ABERDEEN geh. bew. LONDEN motsneeuw AMSTERDAM sneeuw BRUSSEL geh. bew. LUXEMBURG zw. bew. PARIJS licht bew. BORDEAUX regenbui GRENOBLE regen NICE regen BERLIJN geh. bew. FRANKFURT licht bew. MUNCHEN mist ZURICH geh. bew. GENEVE sneeuw 9 —13 7—7 7—8 2—4 0—6 5 —15 4—5 LOCARNO WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME sneeuw geh. bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. AJACCIO regen MADRID half bew. MALLORCA zwaar bew. LISSABON half bew. PAUZE Heden: Herdenking van de ver schijning van de H. Maagd te Lourdes. Mis: „Vidi civitatem ik zag de heilige stad, het nieuwe Jerusalem neerdalen uit de hemel van God als een bruid getooid voor haar bruidegom" (uit het Boek der Open baring). TE LOURDES OP DE BERGEN De omstandigheden waaronder op 11 februari 1858 de Moeder Gods ver scheen in het armzalig Lourdes wa ren zo, dat er alles te verwachten viel behalve een hemelse verschij ning. Het was koud en de lucht grauw. Het was rond 12 uur 's middags en het stroeve, vrij dom me meisje Soubirous ging heel ga- woon met twee andere meisjes hout halen. Zij was even achtergebleven om, bij het doorwaden van een sloot, haar schoenen en kousen uit te trek ken, toen zij meende de donder te horen rollen. Maar geen takje be woog. „Ik zal me vergist hebben", dacht ze en ging voort met haar schoenen uit te trekken. Toen ving zü het suizen van een windvlaag op en zag zij de struiken rond een rotsholte heen en weer zwaaien Uit de grot vloeide een goudkleurige wolk en even later: daar was Ma ria. 's Avonds, bij het rozenkransbid- den, vroeg haar moeder: „Wat héb je toch?" „Niets" antwoordde ze „ik heb alleen zin om te huilen". Die nacht heeft Bernadette geen oog toe gedaan. PUZZEL Horizontaal: 1. kippenloop, 3. bij rivier van de Vecht in Overijsel, 8. bijwoord, 9. dessertvrucht, 10. wo ning van een vorst, 12. deel v. d. bijbel (afk.), 13. telwoord, 14. scheik. element (afk.), 15. bereide dierenhuid, 17. tegenstelling van vroege, 19. voegwoord, 20. schijn, voorkomen, 21. oude lengtemaat, 22. gem. in Z.H., 24. lieden van adel, 26. telwoord, 27. ketting, 28. Euro peaan. Vertikaal: 1. vlaskam, 2. tijdreke ning, 3. zuiver, 4. priem, 5. ga (Eng.) 6. Spaans rijpaard, 7. boomloot, 9. natuurlijk waterbekken, 11. jon gensnaam, 14. stad in Italië, 16. gem. in Drente, 17. meisjesnaam, 18. muggenlarve, 20. slotwoord van liturgische gebeden, 21. eikenschors 22. biersoort, 23. halsdoek, 25. voeg woord (Fr.). Oplossing morgenavond. Een rechtbank in Barcelona heeft de uitlevering gelast van Rein- hold Paul Vorberg, een 58-jarige Duitse zakenman, die verdacht wordt van medeplichtigheid aan moord op 100.000 geesteszieken en invaliden in gaskamers tijdens de oorlog.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3