Griep 'ASPRO Na dagenlange discussies en verschillen bleek bij stemming wonderlijke eenheid LUSTTREKKERS KLOMPé, VELDKAMP, DE KORT EN MAENEN HET RJ/AEMPE BAARD et geheim yanj»ëi6lauwe;trei MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 DE LETDSCHE COURANT PAGINA 2 Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: KARDINAAL ALFRINK GAF INDRUKKEN VAN CONCILIE blad „Avanti". Ook hiervan moet ik met alle klem verzekeren, dat het geen ik destijds heb gezegd, louter voortkwam uit mijn persoonlijke overtuiging en uit myn eigen be zorgdheid en verantwoordelijkheid. Smetten en rimpels Misschien dat men elders wel eens Tijdens de Katholieke Studentendagen te Wageningen heeft kardinaal darische verhalen. Er zijn een paar de indruk heeft, dat wij ons bijzon- legendarische verhalen die ik, nu ik der hebben gespecialiseerd in het Alfrink gisteren een toespraak gehouden over het qoncilie. de gelegenheid heb, zou willen recht- aanwijzen van de smetten en rimpels In de Lumor van de Varia in een almanak van een mij overigens zeer zetten, voordat zij onheil kunnen die uit het kleed van de Kerk stichten. naar de bedoeling van de Paus bij dierbare studentenveren,g.nB, aldus de kardinaal, werd dit Cone.be ge- (ijdschrift heeft men het bijeenroepen van dit Concilie - typeerd als een „wereldbejaarden-festival". Van de drie begrippen, die kunnen lezen, dat in de loop van vo- verwijderd moeten worden. Mis- hier zijn samengevoegd, klopt alleen het eerste. riS jaar een kardinaal opdracht heeft ^ann^er^ffgladstriiken var^de^im- gekregen aan een ander lid van hat wanneer ait giaastrijKen van ae om Hier was werkelijk de wereldkerk vergaderd, zoals Sint Jan dat zegt h. College zijn excuses aan te bieden. PeJs m het kleed van de Kerk al te in de Apocalyps: „uit alle volken en stammen, uit alle naties en talen". verhaal deed vorig jaar in a*j a8kreet van^ niin J A de tijd van de zittingen van de Cen- onder wei eens een Kreet van pyn En bij de verbreding van de horizon zouden wij er thans aan toevoegen: trale Commissie van voorbereiding kan laten horen. t?ftmA j. rondp pn de En- En wanneer men bij het verwijde- a"e raSSen e" hU'dSkleUr gëlse out™ d'é .If in Rome wel heb ren ven smetten al te bijtende mid- waarin de Kerk staat, niet met zijn ~gel^faa" K&jn moeibjk nerannnliik ee.ee de riehtine heeft trouw eeloot aan geSCbOIllten. En wfi zoude„ ook Onwaar n*et moeten vergeten dat bij een al te nadrukkelijk etaleren van echte In een Italiaanse krant las ik de- vermeende smetten en rimpels het zer dagen met betrokking tot een kl«d we"»K aantrekkelijk wordt Legendarische verhalen rechtgezet persoonlijk gezag de richting heeft willen doen doorbreken, die de Kerk zou moeten nemen, ook niet deze door eindeloos overleg van commis sies heeft willen laten aanwijzen, Hier is geen sprake van partijbe- ,maar 8eh?el de Kerk heeft willen kwestie waarover ik hilr verder voor degenen die buiten staan, lang. Want er zijn ook geen partijen, laten sprexen. niets ZQU wj]]en zeggen, omdat er Uiteindelijk betekent dit Concilie In de strikte zin van het woord. Er reeds zoveel verstandig en onver- een opdracht aan ieder van ons'per zijn alleen bisschoppen van de Kerk Fantasie standig over te doen geweest is, dat soonlijk om in eigen leven in al die ieder voor zich in geweten zich hetgeen ik op zaterdag 6 oktober van zijn diepte en breedte het Evangelie geroepen weten om het heil van de Dit concilie hoe kan het anders het vorig jaar gesproken heb, gezegd van Christus te laten zien, zoals de Kerk te beoordelen en te bevorderen. geeft vanzelf aanleiding tot heel zou hebben in opdracht van een Ro- Kerk van Christus ons daartoe de wat humor en tot heel veel legen- meinse instantie, die ik hier verder weg wijst. Aldus de kardinaal. Elastisch Vandaar dat de groeperingen dan ook bijzonder elastisch zijn, zonder vastomschreven grenzen; en vandaar ook dat uiteindelijk na dagenlange discussies en ogenschijnlijk de meest gedifferentieerde meningsuitingen uiteindeliik bij de stemmingen een wonderliike unanimiteit te voorschijn kwam. als eenmaal uit heel die dis cussie de wil en het heil van de Kerk in gecondenseerde vorm geformu leerd was. Men was blijkbaar niet zó in eigen inzicht /astgebeten, dat men zich niet aan de stem van de Kerk kon conformeren, als uit de discussie duidelijk was geworden, hoe deze klonk. Dodelijke vechtpartij in Utrecht In Utrecht zijn gisternacht drie mannen gearresteerd, die betrokken zijn geweest bij een vechtpartij in het Utrechtse logement Wielinga aan de Kromme Rijn. Hierbij verloor de 45-jarige Schoenmaker H. A. van Beurden uit Utrecht het leven Van B. nam deel aan een kaart- avondje in het logement. Tijdens het spel kreeg men ruzie, die zo hoog opliep, dat de zaakwaarnemer van het logement, de 43-jarige metaal slijper S. besloot Van B. het huis uit te zetten. Dit gebeurde op een bijzonder hardhandige wijze. Van B. werd tegen een in de hal staande ta fel geslagen en bleef daar liggen. Twee andere bezoekers van het lo gement de 32-jarige koopman H. uit Utrecht en de 33-jarige bijrijder P. uit Geleen trapten de op de grond liggende man tegen boven- en on derlichaam. S. sleepte het slachtof fer tenslotte naar buiten en legde het op het wegdek. Voorbijgangers troffen de man daar levenloos aan. De politie arresteerde de drie man nen, op verdenking van zware mis handeling de dood tengevolge heb bende. (Advertentie) VOORLOPIGE KANDIDATENLIJSTEN K.V.P. Vermoeiend Ik veronderstel dat voor alle bis- schoonen deze ervaring bijzonder vreugdevol geweest is. Inzoverre zou men het Concilie een „festival" kun nen noemen. Overigens was het Con cilie een vermoeiende bezigheid, zo dat er nauweliiks een bisschop zal geweest zijn die niet verheugd was dat de eerste zittingsperiode kon worden afgesloten. En deze vreugde zal niet alleen de beiaarden onder de bisschoppen vervuld hebben. Trou wens wat is in dit verband ..bejaard"? In de tweede helft van de Sint Pieter zag men heel wat bisschoppen die niet ouder waren dan veertig jaar. Ik ontmoette een Afrikaanse aarts bisschop die pas twaalf jaar priester was. Ik heb niet de indruk dat de ge middelde leeftijd in dit Concilie zo veel anders ligt dan bij welk be stuurscollege ter wereld ook. De kardinaal zei ook: hoe meer Bot, Den Haag, drs. H. A. C. M^_No- het Concilie voortschreed, hoe meer bewondering ik heb gekregen en dankbare waardering voor de voor zichtige wijsheid van de H. Vader, die in de hedendaagse problematiek Veel aandacht besteed aan buitenlandse politiek, sociale- en economische zaken Na een zeer lange vergadering van de verkiezingsraad in Utrecht zijn zaterdag de vier kandidatenlijsten voor de Tweede Kamer van de Katho- on - lieke Volkspartij definitief opgesteld. Deze lijsten behoeven nog goed- eenH^SiKb^^plaa'ts Mej1 kandidaat te stellen, ofschoon hij voornemens was zich uit het parle mentaire werk terug te trekken. Hij beoogt nu na afhandeling van de aanhangige belastingontwerpen af te treden en zijn kwaliteitszetel af te staan aan dr M. W. J. M. Peynen- burg uit Den Haag, die op een niet- verkiesbare plaats staat. NOORD-OOSTEN Ook de noordoostelijke KVP-lijst Klompé wordt gesecondeerd door keuring bij de groslijststemming op 3 maart. De KVP zal met vier lijsten uitkomen, die elk een eigen lijsttrekker minister mr J. M. L. Th. Cals. Het zullen hebben. In Limburg zal dat de heer J. H. J. Maenen uit Heerlen besluit tot deze volgorde is, naar zijn, in Noord-Brabant dr. W. L. P. M. de Kort (thans fraktievoorzitter), men ons in leidende KVP-kringen in het noorden en oosten minister mej. dr. M. A. M. Klompé en in het verzekerde, in volle harmonie met westen minister drs. G. Veldkamp. Besloten is ditmaal geen priester kandidaat in de lijsten op te nemen. Pater J. G. Stokman, die niet meer in de Kamer zal terugkeren, blijft zowel het partijbestuur als de Kamerr fraktie adviseren. Op de Limburgse lijst staan 22 kandidaten, waarvan volgens bere kening acht op verkiesbare plaatsen. deze bewindslieden genomen. Derde is de heer W. J. Andriessen sr. uit Bunnik, wiens zoon mr. F. H. J. J. Andriessen uit Bilthoven, op aan drang van een grote aanhang als vaste plaatsvervanger op een niet- ris drs. F. Gyzels, Eindhoven. De yerkiesbare plaats is gezet. Vervol- vierde tot en met de 14e verkies- gens meldt deze lijst dr. L. A. H. bare plaatsen worden ingenomen Albering, Rijsbergen, vice-admiraal Nederlandse student in Griekenland omgekomen Met auto in zee gestort De Nederlandse student Alwin Westerhuis (20 jaar), die sinds 20 januari in Griekenland werd ver mist, is om het leven gekomen. Gis teravond heeft een Griekse kust wacht in de zee dicht hij Athene zijn stoffelijk overschot gevonden in de auto, waarmee hij op 20 januari uit Athene was vertrokken voor een ex cursie naar Korinthe. Alwin Westerhuis was voor een va kantie naar Griekenland gegaan en daar op 15 januari aangekomen. Hij zou er tien dagen blijven. Op 20 ja nuari vertrok hij met een gehuurde auto naar Korinthe. Zijn bagage liet hij in zijn hotel achter. Op 28 januari heeft zijn vader in Amsterdam aangifte gedaan van zijn vermissing. Via Interpol heeft de Amsterdamse politie zijn opsporing verzocht. Op 4 februari arriveerde de vader van Alwin Westerhuis in Griekeland om van dichtbij de op sporing van zijn zoon mee te maken. De Griekse politie heeft geduren de veertien dagen onafgebroken naar de verdwenen student gezocht. Dit zijn de heer Maenen, dr. ir. W. J. door drs. P. C. W. M. Bogaers, Laren, b.d. H. C. W. Moorman (plv over- Droesen uit Roermond, staatssecre- dr. N. H. L. v. d. Heuvel, 's-Herto- ste'j. H. Jansen), beiden Den Haag taris drs. W. K. N. Schmelzer, Den genbosch, mr. F. J. F. M. v. Thiel de heer B. A. a! Engelbertink, Ol- Haag, mej. G. S. M. _Kok, Hoens- (Kamervoorzitter), Helmond, dr. ir. denzaal, mr. H. W. v. Doorn Baarn C- J- v. Meel, Hilvarenbeek, dr. M. de heer J. Zwanikken, Laren, drs! A. M. v. Heivoort, Boxtel, dr. A. M. M. M. A. A. Janssen, Zeist, de heer Lucas, Rotterdam, mr. J. de Vreeze, P. J. Engels, Leeuwarden mr. H, H. tenboom, Venlo en de heer A. E. M. Utrecht, de heer W. P. G. Assmann, Schoemaker, Deventer en de heer Duynstee, Maastricht. Als plaatsver- Roosendaal, mr. P. A. Blaisse. Den J. H. W. v.Koeverden, Buren, vanger voor staatssecretaris Schmel- Haag, de heer B. J. v. Buel, Oss, en zer, die een kwaliteitszetel bezet, is mej. A. A. M. v. Kessel, Breda. De Uit deze lijsten blijkt ojïl, dat wan drs. A. P. Th. v. Pol op de tiende, heer Lucas is als belastingdeskun- versterking van het aantal'deskun- niet-verkiesbare plaats gezet. dige bereid gevonden zich alsnog digen op het terrein /an de buiten- IN HET WESTEN De westelijke lijst telt 30 kandida ten met 15 verkiesbare plaatsen. De tweede plaats achter minister Veld kamp wordt ingenomen door de heer C. J. v. d Ploeg uit Haarlem en ver volgens komen minister mr. J. M. A. H. Luns, partijvoorzitter mr. P. J. M. Aalberse, beiden Den Haag, mr. T. Brouwer, Wassenaar, mej. dr. J. C. H. H. de Vink, Wassenaar, mr. K. F. M. van Rijckevorssel, Zeist, de heren C. F. Kleysterlee, Rotterdam, Th. Laan, Hem ,gem. Venhuizen), J. M. A. C. v. Dongen, Aardenburg, A. C. M. Weyters, Den Haag, E. J. M. Kolfschoten, Roelofarendsveen, dr. W. J. Schuit, Den Haag, mr. R. J. Nelissen, Voorburg, en mr. J. A. Mommersteeg, Amsterdam. Voor mi nister Luns, die kandidaat voor een kwaliteitszetel is, werd de 32-jarige drs. Th. E. Westerterp op een niet- verkiesbare plaats als plaatsvervan ger gekozen. Drs. Westerterp is raadadviseur bij het Europese parle ment in Luxemburg. BRABANT Op de Brabantse lijst vindt men minister mr. V. G. M. Marijnen op de tweede plaats achter dr. De Kort en op de derde plaats staatssecreta- Schipperskinderen in Basel verdronken Twee Nederlandse schipperskinde ren zijn zondagmiddag in de Rijnha ven te Basel in Zwitserland verdron ken. Het zijn Jan (3) en Teunis (6) Smalleganger, kinderen van de ka pitein van een Nederlandse Rijnaak. Zij waren aan het spelen rond het door het ijs ingesloten schip van hun ouders. De moeder, die de stad was in gegaan om inkopen te doen, miste bij terugkomst haar beide zoons en ontdekte een gat in het ijs. De vader haalde één der kinderen uit het wa ter. Het werd naar het kinderzie kenhuis ovèrgebracht. Pogingen om de levensgeesten weer op te wekken met behulp van een z.g. pull-motor waren vergeefs. Het andere kind is door een brandweerman in .een rub berboot uit het water gehaald. Kunst matige ademhaling ter plaatse bleef zonder resultaat. landse politiek en dat van sociale en economische zaken veel aandacht is besteed. Daarvoor zijn andere be langen ietwat teruggezet. Zo zal de thans voorgestelde KVP-fractie slechts één militaire deskundige, na melijk vice-admiraal Moorman, tel len. De heren J. M. Aarden en M. F. Broos, thans leden van de Kamer, staan nu op niet-verkiesbare plaat sen. De thans zittende kamerleden, mr. Th. M. J. de Graaf (Lisse), mej. J. M. Th. Knol, I H. Maenen, W J. A. Mulders, mej. A. H. Nolte, drs. W. G. J. Peters, mr. E. G. M. Roolvink, mag. dr. J. G. Stokman E. Visch, Ch. J. L M. Welter, A. A. J. de Wol en H. H. v. d. Zanden hebben geen nieuwe kandidaturen aanvaard. Aetherklanken DINSDAG 12 FEBRUARI 1963 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/i. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. Aanslui tend: lichte gram. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvi taminen gr. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Electro- nisch orgel en saxofoon. 12.20 Rege ringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Promenade-orkest: amusementsmuz. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, event, actueel of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Moderne orkestmuz. 14.05 Nationaal jeugdor kest: klass. en moderne muz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Zangrecital. 16.00 Voor dracht. 16.15 Orgelspel. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Amateursprogr. 17.55 New York calling. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Lichte muz. en zang. 18.40 Instrumentaal septet. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle: gesproken brief uit Pa rijs. 19.10 Gitaarspel. 19.20 Inleiding tot muziekbegrip: muzikale lezing. 19.35 Omroeporkest en solist: mod. muz. 19.55 Carillon-bespeling. 20.00 Nieuws. 20 05 Gastenavond: gevar. progr. 21.45 Gitaar-ensemble gr. 22.00 Zangrecital. 22.30 Nieuws en mede delingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Venster op de hedendaagse muz. III, muzikale lezing. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgen gebed. 7.15 Gram., strip voor de jeugd en actualiteiten. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Shoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichbaken, lezing. 10.25 Klass. en mod. kamer muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan voor uit, praatje. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Lichte gram. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuz. gr. 12.55 Ka tholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Metropole-orkest en zangsoliste. 14.10 Lichte gram. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen: gevar. progr. (herhaling van zaterdag jl.). 15.45 Lichte gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Beursberichten. 17.50 Rege ringsuitzending: Botanisch onderzoek in Suriname, door prof. dr. F. P. Jonker. 18.00 Licht instrument, kwar tet en zangsolisten. 18.20 Politieke le zing. 18.30 Lichte gram. 18.50 Van klanten en wanten weten, vragen- beantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte gram. 20.00 Gram. 20.20 Liederen. 20.55 Klein taaigeding. 21.10 Radio Filharmonisch orkest en solist: Klass. muz. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Vreemd, een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 19.30 Tussen de oorlogen, filmpro gr. 19.55 Reactie op reacties. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 De wereld van Charles Trenet, gevar. progr. VARA: 20.55 Suriname en het ko ninkrijk, gesprek. 21.25 Uit, een spie gel der lichte kunsten. NTS: 22.00 Tunnel 28, documentaire. 23.30-23.35 Journaal. MHg«* 16) Het was slechts een voorbijgaande Indruk. De gezichten der beide vrouwen verstrakten tot welopge voede onverschilligheid. Mrs. Ket tering nam een magazine op, en Ka- therine Grey keek uit het raampje naar een schijnbaar eindeloze reeks troosteloze straten en huizen. Ruth vond het steeds moeilijker haar aandacht bij de bedrukte blad zijde vóór haar te bepalen. Wat was ze dwaas geweest O, als ze maar iemand had om mee te praten, iemand, die haar raad kon geven! Ze had nooit eerder deze wens gekoes terd; ze zou schamper gelachen heb ben bij de gedachte, meer op iemand anders oordeel te vertrouwen dan op dat van haarzelf, maar nu wat was er toch met haar? Zij, Ruth Kettering, was door een panische schrik bevangen, ja, zo was het juist uitgedrukt. Ze wierp ongemerkt een blik op haar reisgenote. Als ze maar eens zo iemand kende, vriendelijk, koel, kalm, sympathiek. Met zo iemand zou ze kunnen praten. Maar men kan toch moeilijk vertrouwen stellen in een vreemdelinge. Ze nam het ma gazine weer op. Werkelijk, ze moest zich beter beheersen. Het was ten slotte haar eigen vrije wil geweest Wat had ze tot nu toe weinig geluk gekend! Ze zei rusteloos tot zichzelf: „Waarom zou ik niet gelukkig zijn? Niemand zal het ooit weten. Ruth hield niet van koude en ze was blij toen ze op de boot: van Do ver de hut betrad die zij telegra fisch had laten reserveren. Al wilde ze het tegenover zichzelf niet be kennen, ze was nu toch liever alleen. Nadat ze te Calais aan wal was ge stapt en zich met haar kamenier in het dubele compartiment in de blauwe trein had gesteld, ging ze naar de restauratiewagen. Met een schokje van verrassing zag ze tegen over zich aan het kleine tafeltje dezelfde vrouw die haar vis-a-vis was geweest in de pullman Een licht glimlachje verscheen op het ge zicht van beide vrouwen. „Dat is toevallig", zei mrs. Kette ring. „Ja," zei Kaïtherine, „er gebeuren soms vreemde dingen." Een bediende holde langs de beide vrouwen, met de wonderbaarlijke snelheid die aan de Compagnie des Wagons-Lits eigen is, en plaatste twee koppen bouillon op het tafel tje. Toen de omlet op de bouillon volgde, zaten ze samen prettig te praten. „Het zal heerlijk zijn van de zon te genieten", zuchtte Ruth. „Ik denk dat het een eigenaardig gevoel zal zijn". „Komt u veel aan de Rivièra?" „Neen, dit is mijn eerste bezoek." „Hoe is 't mogelijk!" „U gaat zeker ieder jaar?" „Vrijwel. Januari en februari zijn in Londen niet om uit te houden." „Ik heb altijd op het land gewoond. Daar zijn die maanden ook niet erg aanlokkelijk. Bijna altijd regen". „Hoe kwam u ertoe zo plotseling op reis te gaan?" „Geld", zei Katherine. „Tien jaar lang ben ik juffrouw van gezel schap geweest met juist genoeg geld om sterke schoenen te kopen; nu heb ik een erfenis gekregen die mij een kapitaal toelij kt, al zal het dat voor u vermoedelijk niet zijn Ik heb de indruk dat u zeer rijk is. Maar misschien heb ik ongelijk". „Neen", antwoordde Ruth, „u hebt het niet mis". Plotseling werd ze heel ernstig. ,Ik zou graag willen dat u me eens zei welke andere indruk ken u nog van met gekregen hebt." „Als u dat graag hebt, wil ik het u wel zeggen. Maar u moet me niet brutaal vinden. Ik kreeg aan het Victoria-Station de indruk dat u om de een of andere reden heel on gerust was, en dat speet me voor u." ,U hebt gelyk. U hebt volkomen gelijk. Ik zit in vreselijke moeilijk heden. Ik ik zou u graag iets er van vertellen, als u dat goed vindt." „Vreemd", dacht Katherine bij zichzelf. „In St. Mary Mead vertel den de mensen me ook altijd alles, en nu is het hier alweer net zo. En ik heb heus geen behoefte altijd jammerklachten aan te horen Maar ze antwoordde vriendelijk: „Vertelt u maar". De lunch was juist afgelopen en zonder er op te letten dat Kathe rine haar koffie nog niet op had, zei Ruth: „Gaat u dan mee naar mijn cou pé." Het waren twee afzonderlijke com partimenten met een verbindings deur ertussen. In het andere com partiment bevond zich een meisje dat Katherine reeds aan het Victo ria Station had opgemerkt en dat nu een grote leren koffer met de ini tialen R.V.K. er op dichtdeed. Mrs. Kettering trok de verbindingsdeur dicht en viel neer op haar plaats. Kathrine ging naast haar zitten. „Ik zit in moeilijkheden en ik weet niet wat ik doen zal", begon ze. „Er is een man van wie ik houd, werkeljjk heel veel houd. We moch ten elkaar al lijden toen we nog jong waren, maar we werden wreed en onrechtvaardig van elkaar geschei den. En nu komen we weer bij el kaar". „Ja?" „Ik ik ga nu naar hem toe O, u zult wel denken dat het helemaal verkeerd is, maar u kent de omstan digheden niet. Mij man is onmoge lijk. Hij heeft me schandelijk be handeld". „Ja?", zei Katherine weer. „Waarom ik me niet op mijn ge mak voel, is dit. Ik heb mijn vader bedrogen. Hij was het die me van daag naar het station bracht Hij wil dat ik zal scheiden van mijn man, en natuurlek heeft hij er geen idee van dat ik die andere man ga opzoeken. Hij zou het ontzettend dom van mij vinden." „Nu, vindt u dat dan zelf ook niet?" „Ik ik geloof het wel. Maar ik kan niet meer terug. Alles is gere geld, en het zou hem het hart bre ken". „Gelooft u dat toch niet! Harten zijn nogal stevig". ,,Hjj zal denken dat ik geen moed heb, dat ik wispelturig ben." „Ik geloof dat u iets heel dwaas gaat doen", zei Katherine. „U zult dat zelf ook wel inzien" Ruth Kettering verborg haar ge- zich in haar handen. „U moet wel denken, dat ik krankzinnig ben, om dat ik zo tegen u spreek. Maar ik weet zeker dat er iets vreeslijk zal business veel geld te verdienen (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2