WARMTE IN DE VRIESKOU Weerbericht DONDERDAG 7 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 4 Stuur de kolenboer naar 't goede adres! Het gaat niet goed met de hulp-actie voor de vogels' leest u in de kranten. De eerste belangstelling is geluwd. Maar dat geldt ook voor de hartverwarmende, tinte lende tot actie roepende onderneming „Warmte in de vrieskou". Wat vorige week nog een stroom geld was, is een druppelende kraan geworden. De conferenties van de St. Vincentiusverenigingen kopen van het geld uw geld kolen of dekens voor mensen, die zitten te rillen bij een lauw buikkacheltje of salamander, of die niet méér kunnen kopen dan wat olie voor het petroleumstel. Ik ken een oud, grijs vrouwtje, met een lief gerim peld gezichtje, dat iedere morgen zich zuchtend bukt, want ze heeft rheumatiek om de kachel aan te maken met wat kranten en het hout van een oud kastje. Om elf uur is het vuur uitgebrand. Zij zit de verdere dag in de kou. „Maar die warmte heb ik toch al vast maar gehad," zei ze gisteren optimistisch tegen me. En 's avonds kruip ik maar wat vroeger in bed." HIER MOET GEHOLPEN WORDEN! Van uw geld. De Vincentiusvereniging koopt er ko len voor, of dekens. Heeft u wel eens dekens gezien van bejaarde echtparen, die van AOW moeten leven? Het schaap dat de wol er voor geleverd heeft zou er zich voor schamen: tot op de draad versleten. Laat de kolenboer warmte brengen in de vrieskou. Breng uw „kolen of dekens" (ook in natura van harte welkom) naar een van onderstaande adressen: H. M. Filbry, Nieuwe Rijn 80, giro 536120; J. Th. Hosman, Burggravenlaan 36, giro 50510; J. Th. M. Janssen, Herenstraat 6, giro 478034; C. A. Nieman, Jacob Catslaan 22, giro 378565; B. J. Timmerman, Scholtenstraat 32, giro 408612; mr. H. M. de Mjink, Zoeterwoudseweg 106, giro 621912; Zusters van Bethlehem, Thorbeckestraat 70, giro 44849. Vanavond komen de leden van de KAJ en de VKAJ weer bij elkaar in de Kleine Burcht om over de in ternationale hulpactie te spreken. We hopen, dat het een samenzijn mag worden met veel hartverwarmende resultaten voor hongerende bevol king in arme onderontwikkelde lan den. Laat geen verstek gaan, jongelui. Om half één vanmiddag is op een motorbakfiets beladen met peterolie tanks een tank in brand gevlogen in de Bloemistenlaan nabij de Heren straat. De olieman trachtte een vast gevroren olietank met behulp van een brandapparaat los te dooien. Wat verwacht werd, gebeurde, de tank vloog in brand. De brandweer bluste het geval met poederapparaten. Souperen en redeneren blijkt voor transportarbeiders goede combinatie Gezellige vergadering van St. Bonifacius Het bestuur van de Ned. R.K. Or ganisatie van Werknemers in het transportbedrijf „St. Bonifacius", afd. Leiden weet zijn jaarvergaderingen altijd bijzonder attractief te maken en menige vakbond zal jaloers zijn op 't aantal leden iat deze vergaderingen bezoekt. In goede stijl werd gisteravond de vergadering aangevangen met een H. Mis, opgedragen door de g.a. pater A. Demmers o.f.m. in de kleine, maar devotievolle kapel vaü de Zusters Dominicanessen aan de Oude Vest. Daarna ging men naar de foyer van het Antonius Clubhuis waar op lan ge tafels een heerlijk souper werd opgediend. En ondanks Feijenoord, de grote trekpleister van die TV, waren d< ta fels goed bezet. Met een kort welkom begroette de voorzitter, de heer A. Spierings, zijn leden. Het etentje, dat de leden werd geboden was vanwege de vijt en veertigste jaarvergadering, een lustium, dat het bestuur gemeend had niet onopgemerkt te moeten la ten voorbijgaan. De voorzitter wees er nog op dat de leden op de feest avond van a.s. zaterdag beslist niet moeten vergeten hun contributieboek je mee te brengen, daar anders bij mogelijke controle de toegang gewei gerd zou kunnen worden. De notulen van de vorige jaarver gadering, die op humoristische wijze door de tweede secretaris, de heer J. van Ruiten, waren opgemaakt, kre gen geen aanmerkingen maar wel een hartelijk applaus voor de opsteller ervan. Fusie. Bondsbestuurder, de heer J. van Spanjaard, gaf hierna een beknopt verslag van de gang van zaken in het hoofdbestuur. Na een verslag van de verkregen verbeteringen in de lonen en secundaire arbeidsvoor waarden in deze sector en de vele succesvoile behandelingen ir indivi duele zaken van de leden, besprak de heer Spanjaard de mogelijke fusie van de transportarbeidersbond met de bond van Spoor- en Trambestuur ders „St. Raphael", i.v.m. de struc tuurwijziging in de KAB. Zeer bin nenkort zullen hiervoor reeds ka derbesprekingen worden gevoerd en de bedoeling is dat de Bondsraad hierover in november de uiteindelijke beslissing zal nemen, waarna de fusie haar beslag zou krijgen. Spreker had echter ook de aange name taak om drie jubilarissen te hul digen. De heer St. Bos was hiervan de echte pionier, die met vijf en veertig jaar wel een zeldzaam jubi leum viert. Deze mensen waren vroe ger de steunpilaren en ook dikwijls de vechtjassen van de bont., want lid worden van een vakorganisatie betekende vroeger heel vaak ook ontslag bij werkgever.. De heren J. v. d. Ven en K. Mostert mochten er met 2 jaar lidmaatschap ook zijn, vooral daar beiden steeds zeer actie ve leden waren, op wie nimmer een vergeefs beroep gedaan werd. Ook de dames werden door spreker gaar ne in de huldiging betrokken. „Door hun moeiten," zei de heer van Span jaard, „zijn wij geworden wat wij nu zijn." Dank aan voorzitter. Na deze huldiging was de heer J. Snijers de vertolker van de dank van van een aantal leden voor het vele werk, dat de heer Spierings als voor zitter van de afdeling verricht. Hij bood hem een doos sigaren aan en als blijk van dank een zijn echtge note een prachtige cyclaam. Het jaarverslag van de penning meester gaf een gedegen overzicht van de financiën en ontving de dank van voorzitter en leden, waarbij de heer G. de Vrind op advies van de heer J. Snijers werd gedechargeerd. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. J. Schmidt, gaf een over zicht van het werk van het bestuur en de gang van zaken in de afdeling. De stijgende lijn in het ledenaantal bleef ook dit jaar. weer behouden. Naast de heer J. Snijers werd de heer J. Eekhof benoemd in de kas controle-commissie. Nieuw bestuurslid. Op voorstel van het bestuur wer den er geen bestuursverkiezingen ge houden met het oog op de mogelijke fusie in het najaar. Alleen werd de heer J. v. d. Ven verzocht de open gevallen plaats van de heer J. van Schagen in te nemen en de vergade ring nam bij acclamatie dit voor stel over. Bij zijn „geestelijke injectie", wees de g.a. pater Demmers op het voor beeld van Feijenoord, dat door Sa menspel de overwinning had behaald. Hij prees de transportarbeiderbond daar bij hen dikwijls nog de juiste geest heerst. Hij wees echter ook op een voorname eis van het leven om naast de starijd voor het materië le, vooral ook in de vakorganisatie een actie te voeren de arbeic1 mens waardiger en aanvaardbaarder te ma ken door onze medearbeiders in chris telijke, geest te zien als naasten. Na de rondvraag dankte de heer A. Spierings de leden voor hun komst maar vooral pater Demmers en de heer van Spanjaard voor hun woor den. Leidse Agenda DONDERDAG 7 FEBRUARI Christen Studentenraad 4.30 u. n.m., Lezing, Academiegebouw. St. Adelbert-vereniging Lezing cyclus „Heeft de kerk de moderne mens iets te zeggen?", 8.15 uur n.m., Doelen; lezing door drs. J. Soeten- dorp, rabbijn van de liberale Joodse gemeente te Amsterdam. Koksschool Cabaretavond, Doe lenkazerne, 8 uur n.m. VRIJDAG 8 FEBRUARI Dies Universiteit Rectorale ora tie, 2 uur n.m. MAANDAG 11 FEBRUARI Bijbelcursus door dr. L. K. Ter- straet S.M.M., rest. v. d. Heyden. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend voor spoedeisende' geval len Zuider Apotheek, Lammenschans- weg 7, tel. 23553. De dienst van apo theek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waarge nomen door de Zuider Apotheek. O De 6-jarige Hans Romijn wonende in de Krauwelsteeg is gistermiddag in een wak in de Nieuwe Rijn ge vallen. Hij is erdoor een voorbij ganger uitgehaald. Behalve een nat pak mankeerde het jongetje niets. Het wak is door de dienst gemeente werken met takkebossen afgebakend. WIM KAN VIERT FEEST MET HONDERDJARIGE „NATIONALE" WIM KAN en de „Nationale" heb ben op het stuk van populariteit een nationaal evenement als de voetbal ontmoeting Reims-Feijenoord ruim schoots achter zich gelaten De Leid se Schouwburg was gisteravond vol ledig bezet toen op de beeldbuizen in de vaderlandse huiskamers zich een driftige strijd om de bal aftekende. Wim Kan was overigens attent ge noeg om zijn gehoor op de hoogte te stellen van de 1-0 voorsprong der Nederlanders. Voor het overige heb ben de zeer velen in de schouwburg geen tijd en lust gehad om aan voet bal te denken; daar hebben Wim Kan en de zijnen wel voor gezorgd. Verantwoordelijk voor het bruisende feest te Leiden was de Nationale Levensverzekering-bank N.V., die dit jaar het honderdjarig bestaan viert en o.m. in het gehele land 23 voor stellingen met een Wim Kan-pro gramma presenteert aan „tussenper sonen" en andere relaties van het bedrijf. Deze „tussenpersonen" dan die ook voor Kan duistere figuren ble ven en relaties hebben veel ple zier en ontspanning beleefd aan iet ABC-Cabaret van Wim Kan en Cor- ry V nk onder het motto: „Hóèale voor de Nationale!" Vóór de paüze was er een flinke greep gedaan in „Herexamen". Ook voor dit herhaalde herexamen zijn artiesten als Corry Vonk. Annelies Bouma, Cilli Wang en de anderen met lof geslaagd. Hoogtepunten wa ren hierin De wandelclub op tekst en muziek van Toon Hermans, kos telijk gebracht, een persiflage van Corry Vonk en Annelies Bouma op de liefdadigheid sommige leden van charitatieve damesverenigingen: „Za lig is het om te geven" en Cilli Wang als De gastdirigent. Het optreden van de wereldkam pioen goochelen Fred Kaps, die zich in het gezelschap een vaste en mar kante plaats heeft verworven en in zijn conference duidelijk Kans in vloed vertoont, was vuurwerk op zich. Zijn watervlugheid en raffine ment dwongen grote verbazing en bewondering af. DE SPREEKSOLO van Wim Kan duurde bijna een uur. Door zijn praatjes liep de „eeuwige" draad van de honderdjarige Nationale, tel kens vernuftig weer opgenomen. Dit verhinderde Kan overigens niet, het kabinet („dat al jaren op zijn laat ste beentjes loopt wat niets met heengaan te maken heeft: het is ge woon een manier van lopen") met minister Luns van „eigen-aardighe den" te betichten. Hoewel Kans verpolitiekte perpe tuum mobile sommigen afschrikt, kunnen wij niet anders doen dan ons geheel en van harte overgeven aan de tintelende invloed van zijn kriti sche vlooienpikken en wespensteken. Het was af. En niemand zal zijn gang naar het feest van de Nationale be treurd hebben. Wim Kan en na hem de feestelijke dronk zijn er gretig in gegaan. VOORLICHTING OP LAGERE SCHOLEN OVER BEROEPSKEUZE Het Departement Leiden van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, heeft op dins dag j.l. de eerste van een drietal be- roepenvoorlichtingsavonden gehou den voor de ouders van de leerlingen, die de schooltijd aan de Lagere School beëindigen. 'Door de heer G. A. Zuiderduin, consulent van de Stichting Bedrijfs opleiding „Bemetel" werd op duide lijke wijze uiteengezet welke moge lijkheden er zijn en welke eisen ge steld worden voor opleiding in de metaalnijverheid. Een forum, bestaande uit mej. D. Querido en de heren H. de Bree, ir. W. F. Engels en G. A. Zuiderduin, heeft tijdens een levendige discussie met de aanwezige ouders, op vele belangrijke en interessante vragen antwoord gegeven. De avond stond onder leiding van de voorzitter van het Departement Leiden, de heer P. A. Wernink Jr. Naar wij vernemen zullen de vol gende beroepenvoorlichti ngsa vonden worden gehouden op dinsdag 12 fe bruari (Bouwnijverheid en Grafische vakken) en dinsdag 19 februari (Tex tiel en Nijverheidsonderwijs voor meisjes), eveneens in restaurant van der Heijden alhier. Leidse universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Vijfjaarsoverlevingscijfers na kan kerbehandeling" (een bewerking van gegevens betreffende behandeling en follow-up van 14.539 kankerpatiënten in Neder1 and, geregistreerd door de Centrale Kanker Registratie van 1953 tot en met 1955) de heer L. Meinsma, geboren te Makkum in 1923 en thans wonende te Amsterdam. Promotor was prof. dr. P. Muntendam. OEGSTGEEST JAARVERGADERING L.T.B. Dinsdagavond jl. werd in café „De Rode Leeuw" te Oegstgeest de jaarvergadering gehouden van de R.K. Land- en Tuinbouwbond afd Oegstgeest. De voorzitter, de heer H. Kuipers sprak een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij deel de o.a. mede dat naar aanleiding var een klacht als zou de gemeente Oegstgeest agrarische bedrijven ont eigenen om er industriebedrijven te vestigen men een schrijven aan B en W. had gericht omtrent de juistheid hiervan. In het antwoord dat men ontvangen had wordt onder meer gesteld dat er geen gevallen meer bekend zijn betreffende vestiging van industrie. In het uitbreidingsplan is hier echter wel grond voor gere serveerd. De heer P. van der Hulst ver klaarde niet te geloven dat de ge meente behoefte heeft om een in dustrie te vestigen op grondgebied waarop reeds agrarisch bedrijf is gevestigd. De afd. Ontwikkeling en Cultuur wil komen tot een formatie van gespreksgroepen met dito lei ders. Van gedachten zal dan gewis seld kunnen worden over bedrijfs economie e.d. Besloten werd dit aan te houden tot na het seizoen. De voorzitter deelde ten besluite mede dat de West-Friese Flora gehouden wordt te Bovenkarspel van 19 tot 24 februari a.s. Uit het jaarverslag, hetgeen voor rekening was van H. de Groot secretaris van de afd., blijkt dat de afd. Oegstgeest thans 37 leden telt Voor de kwekers was er in 1963 geen reden tot klagen, aldus de hr. De Groot, slechter was het afgelopen jaar voor de veehouderij. Het weer heeft hen bepaald tegen gezeten. De hr. Hoogervorst, penningmeester gaf een overzicht van de financiën waaruit bleek dat men over een „appeltje voor de dorst" beschikte. De kascommissieleden de heren J. J,uffermans en Kea gingen ak koord met het financiële beleid van de penningmeester. De hr. Kuipers werd herkozen als voorzitter voor de komende periode van drie jaar. Hij sprak woorden van dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Tijdens de rondvraag werd een schriftelijk ingediende vraag van de hr. Van der Putten behandeld. „Nu de prijzen van landbouwgronden vrij zijn geworden in hoeverre is dit van invloed op de prijzen van land bouwgrond in een uitbreidingsplan?" aldus vragensteller. Uitvoerig werd hierover even van gedachten gewis seld. De voorzitter was van mening dat de gemeente beslist rekening zal houden met stijging van grondprij zen. Het vrijstellen van prijzen der landbouwgronden zal zijn invloed wel hebben op gronden in het uit breidingsplan. Nadat de voorzitter de vergadering besloten had met een dankwoordje volgde er nog een gezellig samenzijn met een verloting. BEURSO VERZICHT VAN DONDERDAG GERINGE AFFAIRE Veel viel er vanmiddag op het Dam rak niet te beleven wat betreft de omvang van de handel in de inter nationale waarden. De stemming was merendeels goed prijshoudend, doch daarmede is dan ook vrijwel alles gezegd. AKU opende bijna een punt hoger op 447Vs doch daalde, geduren de de verdere beursduur, tot 444!^, de slotkoers van gisteren was 44634- Unilever, welk fonds gisteren in Wall Street een halve dollar hoger sloot, was prijshoudend op f 144.30, na een opening op f 144.70. Kon. Olies lagen goed in de markt met een koerswinst van bijna een gulden op f 170. Hoog ovens gaven een goed prijshoudende koers te zien van 560, doch liepen later terug to+ 558. Voor Philips was de belangstelling zeer gering. Hier betekende de prijs van f 151.30 voor de elektro-aandelen een koersverlies van ruim een gulden. De arbitrage kon internationaal bijna geen kant uit. De orders van het publiek waren zeer dun gezaaid, terwijl de beroeps- handel een afwachtende houding aan nam. Ten opzichte van de hoogste koersen van de niet officiële ochtend- handel van vandaag viel de stem ming vanmiddag toch nog iets tegen. Wallstreet zette woensdag de koers stijging in een rustig tempo verder voort. Ook de Nederlandse fondsen kwamen er goed voor de dag, vooral Unilever. In de scheepvaartsector was van de vaste stemming van gisteren niet veel meer overgebleven. Koninklijke Boot opende zelfs 4'/» punt lager op 147. Deze koers bleek later aan de lage kant te zijn want er werd 149 gedaan. De overige scheepvaartaan delen schommelden rond het vorige slotniveau. Voor de leidende cultures bestond enige belangstelling. Zo lie pen Amsterdam Rubbers op van 110 tot 111, tegen een voorgaande slot koers van 109 5/8. Certificaten Deli werden iets hoger geadviseerd. In de staatsfondsenhoek was weinig te doen. De koersen gaven weinig ver andering te zien met die van de voorgaande dag. Sjoukje Dijkstra al aan de leiding Sjoukje Dijkstra, onze 21-jarige landgenote uit Amstelveen, heeft1 vanmorgen bij koud en mistig weer j te Boedapest haar eerste schreden gezet naar de prolongatie van haar1 Europese titel kunstrijden. Reeds in I de eerste twee verplichte figuren - de tegenkering en de paragraaf 3, beide met de vermenigvuldigheids- faktor vier - heeft zij een duidelijke voorsprong genomen op haar naaste concurrenten, de Oostenrijkse Re- gina Heitzer en de Frangoise Nicole Hassler. Er verschenen totaal 22 kunstrijd sters op de baan, vertegenwoordigd door vijftien landen. Snel opgelost „Als ik niet goedschiks in het po litiebureau kom, dan maar kwaad schiks, dacht vannacht een man in Nijmegen, aan wie op het bureau gratis nachtlogies werd geweigerd. De man, die een aantal glaasjes geestrijk vocht had geledigd, werd daarover zo kwaad dat hij, weer buiten, twee ruiten van het politie bureau insmeet. Daarmee was voor hem het overnachtingsprobleem op gelost. Het is echter wel zeker, dat hij nu langer dan één nacht van de politionele gastvrijheid zal genie ten. Nood op Schiermonnikoog stijgt met de dag Het ziet ernaar uit dat het Wad deneiland Schiermonnikoog wederom verstoken zal blijven van een zen ding levensmiddelen en brandstof. De rijksveerboot „Brakzand", die er gisteren niet in is geslaagd het strand van het eiland te bereiken, zal vanmiddag een nieuwe poging ondernemen. Het schip heeft kolen en stukgoederen gereed om met Da- kota's naar Schiermonnikoog te wor den vervoerd. Ze kunnen echter nog( niet landen. De nood op het eiland met name wat de brandstofvoorzie-1 ning betreft, stijgt. Hele gezinnen wonen reeds bij elkaar in. Anderen proberen met petroleumstellen en I gascomforen nog enige warmte in1 de huizen te krijgen. Een mud kolen, indien aanwezig' kost thans op Schiermonnikoog 25. Het gemeentebestuur van dit Wad-1 deneiland heeft inmiddels besloten om aan de minder draagkrachtigen een duurtetoeslag op brandstof te I verlenen. i (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). KWAKKELWEER Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk wat ij zei of lichte regen. Matige tot zwakke wind k tussen oost en zuid. In het noorden van het land overwe gend lichte vorst, elders lichte dooi tot temperaturen om 't vj'iespunt. Hef weer in Furo na HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL -LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFURT MUNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME AJACCIO MADRID LISSABON 1. bew. zw. bew. mist geh. bew. sneeuw geh. bew. zw. bew. h. bew. 1. bew. geh. bew. regen zw. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. onbew. h. bew. zw bew. 1. bew. geh. bew. mist h. bew. onbew. licht bew. motregen regenbui Burgerlijke Stand Geboren: Johanna E. M. dr v. A. J. Helversteijn en A. A. M. den Dub belden; Theresia A. dr v. N. v. d. Plas en G. van Duijn; Diana A. dr v. P. van Houten en A. G. Kromhout; Gijs- bertus zn v. J. den Haan en P. H. v. d. Kraan; Antonia J. M. dr v. W M. J. Heijdra en J. Schrijvers; Karei F. zn v. K. F. v. d. Broek en E. J. v. d. Blom; Gerrit J. zn v. G. Nagtegaal en H. J. Uittenboogaard; Catharina G. A. dr v. G. J. F. van Dijkman en A. B. M. Stals; Yvonne C. M. dr v. A. J, M. A. v. d. Helm en Y. J A. Lagraauw: Gerardus F. zn v. G. J. Koot er M. M Stikvoort. Overleden: M. van Egmond, 89 jr, wed. van J. Hettema; B. Ou'werkerk, 77 jaar, man; J. Ba velaar, 79 jaar, echtg. van J. A. Hilgersom. s-HERTOGENBOSCH, 6 febr. Vee Aanvoer 6095. Runderen 1176 Graskal veren 204 Vette kalveren 783 Nuchtere kalveren 930. Schapen 148. Geiten 10. Fokzeugen 14 Slacht varkens 664. Lo pers 11. Biggen 1432. Slachtrunderen 723 K^ifkoeien 575—1075 Guste koeien 500825 Graskalveren 200340. Kalf- vaarsen 7251050 Klamvaarsen 600 800: Guste va ar sen 560—760 P;nken 360 —550. Nuchtere kalveren 65140. Wei- deschaoen —90 Drachtige ooien 95— 145 Drachtige zeugen 250325. Lopers 57-*—73 Biggen 4052. Slachtrunderen extra 3 00—3 15 T 2 65—2 85. II 2.35— 2:55. TTT 215—2.30. Vette stieren 2 65— 3 00. Worstkoeien 2 00215 Vete kal veren I 2.90—3 10. TI 2 40—2 70. Til 1 95— 2 25: Nuchtere slachtkalveren 1 00—1 30 Slachtzeugen I 1 48—1 54, TI 1 43—1 47 Slacht varkens 1 701 80. Vette scha pen 90—135, Vete Lammeren 30—95 Kalfkneien. normaal, stabiel onveran derd. Guste koeien, redelijk, rustig, nauw gehandhaafd; Jongvee, beperkt, strekkend, priish.. Vette kalveren, re- deHjk, minder vlot. lager nuchtere kal veren. groot, matig, weinig veranderd. Schapen en lammeren redelijk, lui duur.' Fokzéugen matig, vrii goed ge handhaafd. Lopers en biggen, minder, redelijk, constant. Slachtkoeien, ruim. kalm. gedrukt Slachtzeugen. behoorlijk eunstic. vaster GOUDA, 7 febr. Kaas Aanvoer 8 partijen. De prijs was 2 22 tot 2.27 per kg. De handel was kalm. PLM „Ja, het is niet zo gemakkelijk voor Kwebbers met al zijn vijf dochters in de tiener-leeftijd!" PAUZE HEB HART VOOR DE HAARD. De kolenhandelaren, niet bevroe dend dat de vraag het aanbod zou overtreffen, hebben een pakkende stationsreclame bedacht: „Kolen vuur is hartverwarmend", verlucht met twee harten van anthraciet. Ook wij behoren tot die (volgens de ko lenhandelaren!) gezellige mensen", en de haard is voor ons een even grote bron van ergernis en vreugde als het hart. Indien je de haard en het hart niet schoon houdt door dagelijks te poken, verstikken ze in hun eigen as en vuil; indien je er niet dagelijks brandstof bijstort van gebed en korte overweging, gaan haard en hart uit. Een chris- tenhaard, door eigen verwaarlozing uitgedoofd, is somber kil. Maar kijk! er gloeit nog een vonk van ge nade in! Dan is het „hartverwar mend" om te bespeuren, hoe die vonk als je het verstikkende vuil wegpookt en er anthraciet opgooit in korte tijd weer gloeien gaat van gezelligheid. Zo is het met de haard, zo is het met het hart. PUZZEL No. 514. Hor 1. uitroep, 3. karak ter, 7 is een cirkel, 11. Dlaats in Duitsland, 12. nauwe, 14. vreemde munt, 16. stoomschip (afk.), 18. traag, 20. hetzelfde, 22. meisjesnaam, 23. meisjesnaam, 25. lichte bedwel ming 27. papegaai in Nw Zeeland, 29. wereldtaal, 30. metaalhoudende delfstof 32. vrucht, 33 rivier in Ita lië. Vert. 2. lichaamsdeel, 3. meisjes naam 4. bloedhuis, 5. hond, 6. boom, 8 stad in Noorwegen, 10. broedplaats v vogels. 11. verdikking der opper huid, 13 gem in Geiderl., 15. ho ningbij, 17. reinieinesmiddel. 19. plaats plek, 21. vloeistof, 24. zijtak Elbe 26 tevens. 28 boom, 29. pers. voornaamw.., 31 rijschool (afk.), Oplossing morgenavond. Opiossing no. 512. Hor. 1. Heer len. 8 droes, 10. er, 12. Ans, 13. de', 14. lee, 16 ter, 17. kentering, 18 eed, 19 nee, 20. nl, 21. aal, 23. nn, 24. ki aan. 26 sterkte. Vert. 2 ed. 3. era, 4 ronselaar, 5. les, 6 es, 7. telkens, 9. nergens, 11. reëel 13 Den-, n 15. end, 16. tin, 21. are, 22. lak, 24. kt, 25. N.T. SCHEEPSBERICHTEN ALPHARD 6 v. Porto Alegie n Ro- sario; ALWAK1 6 v. Alexandrië a. Akaba; BENGALEN 5 v. Longview n. Los Angeres: BENKALIS 6 te Los Ange- BLITAR 6 v. Marseille n. Antwer pen: GROOTEKERK r, te Suez verw.; KABYLlA-t 7 te Accra verw.; KAM- PF.RDIJK 6 v New York n. Philadel phia; KEIZERSWAARD-t 6 te Punta Cardon; LIMBURG 6 v. Beiroeth n. Port Said: PAPENDRECH'l-t 6 te Kiel- Holtenau n. Novornssisk; SCHIELLOYD 7 te Rabaul verw WILLEM RUYS 7 v Wellington n. Callao; GOOILAND 7 te Rotterdam; KREGN 6 v Rotterdam n. Amsterdam; LOPPERSUM 6 te Amster dam.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 4