Met VELPONzie ie er geen barst van! b^ver ^ËT Haagse moordzaken opgelost Bfonchileften WOENSDAG 6 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 VOORWAARDELIJKE STRAF GEEIST TEGEN OUD-VRON-DIRECTEUR Strafbepalingen tegen radio Veronica? Tegen de 39-jarige ex-technische directeur van de toenmalige Vron waaruit radio Veronica is ontstaan, de heer H. O. uit Amsterdam, heeft de officier van justitie bij de recht bank te Amsterdam gisteren bij ver stek zes maanden voorwaardelijk plus een boete van 150 subs. 30 da gen hechtenis geëist wegens overtre ding van artikel 20 van de telegraaf - en telefoonwet van 1904. Dit betreft het zonder de vereiste machtiging van de minister van verkeer en wa terstaat bouwen of aanwezig heb ben van radio-elektronische zendin- richtingen. Tegen de 46-jarige ex- technicus van radio Veronica A. D. uit Groningen, requireerde de offi cier wegens dezelfde overtreding drie maanden voorwaardelijk plus een boete van 250, subs. 50 dagen hech tenis. Rekening houdende met het feit dat geen van tweeën meer deel uit maakt van radio Veronica, D. daar een ondergeschikte functie hand, en de zaak van O. ruim drie en die van D. 2V* jaar oud is vorderde de offi cier voorwaardelijke straffen. „Als ik goed geïnformeerd ben," zo merkte hij nog op, „zullen er spoe dig strafbepalingen komen, die me dewerking aan dergelijke zenders als Veronica verbieden volgens het ver drag van Genève van 1957." De raadsman van O. en D., mr. J. G. Petersen, betoogde dat hetgeen in beslag was genomen zendapparatuur was doch geen zender. Handelaren hebben zendapparatuur in voorraad zonder de vereiste machtiging en daartegen wordt door de PTT niet opgetreden. Op dit gebied, aldus plei ter, bestaat er in ons land een grote chaos. Radio Veronica. Het gaat zijns inziens .bij deze straf vervolging om radio Veronica. Men wil daarmede radio Veronica weer treffen. Men is zelfs zover gegaan door te zeggen, dat radio Veronica De deur niet gesloten voor Engeland Kanselier Adenauer heeft dinsdag op een bijeenkomst van het congres van de Westduitse industrie en han del in Bad Godesberg gezegd, teleur gesteld te zijn over het mislukken van de besprekingen in Brussel, maar dat deze mislukking niet „het afbreken" van de onderhandelingen tot toetreding van Engeland bete kent. De zakenlieden moeten echter niet „zo pessimistisch" zijn. In de EEG zijn al dikwijls hopeloos lijken de toestanden per slot van rekening tot successen geworden, zo zei hij. De Westduitse minister van econo mische zaken, Erhard, zei, dat de toe stand met „onbevangen kalmte" moet worden bezien. Het falen in Brussel had hem niet alleen teleurgesteld, maar tevens met diep menselijke be zorgdheid vervult. Het is dus te be grijpen, dat hij niet op dezelfde ma nier als de kanselier kan reageren, zei Erhard Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat de onderhandelingen eens zullen worden voortgezet. Niet al leen met Engeland, maar met geheel Europa en de Atlantische gemeen schap moeten banden worden gelegd. De Franse premier, Georges Pom pidou, heeft maandag op een pers- lunch verklaard, dat „de deur van de Gemeenschappelijke markt" voor Groot-Brittannië niet gèsloten is. In tegendeel, wij geloven dat Groot- Brittannië zal toetreden, maar op de voorwaarden van het verdrag van Rome. Hoe meer de vijf deelgenoten van Frankrijk Groot-Brittannië nader den, des te meer bleken zij zich te verwijderen van het verdrag van Rome. Daarom was het verstandiger de onderhandelingen in Brussel op te schorten, zo verklaarde Pompidou, die niet inzag waarom deze verda ging van de onderhandelingen een breuk in de eenheid van de Weste lijke wereld zou moeten veroorzaken. NOORS SCHIP VERGAAN Ter hoogte van Guernsey in het Kanaal is dinsdagnacht het bijna 2.000 ton metende Noorse vracht schip „Johan Collet" vergaan. De 25 bemanningsleden zijn gered. Het schip had dinsdagavond nood seinen uitgezonden, omdat door wer king van de lading zware slagzij werd gemaakt. Verscheidene sche pen, die in de buurt waren, namen bemanningsleden aan boord. 6 Man, die nog aan boord van de Noorse boot waren gebleven toen deze door de Franse sleepboot „Abeille" op sleeptouw was genomen, besloten tenslotte toch in een reddingboot over te stappen, omdat het schip steeds meer ging overhellen. Dit be tekende hun redding, want enige tijd later verdween het vrachtschip in de golven. contacten had achter het „ijzeren gor dijn". De wet kwam er indertijd voor de bestrijding van spionage en de straf bepalingen zijn voor de piratenzen ders, zoals ze in Twente voorkomen. Zonder nader aan te geven waarom stelde pleiter, dat radio Veronica tot op heden nog immer bevoegd is tot uitzenden. Nadrukkelijk betoogde hij, dat in het onderhavige geval voor het bou wen van een zender de bewuste machtiging niet vereist was omdat de zender niet oestemd was voor het Nederlandse grondgebied, waarop het betreffende artikel slaat. Hij concludeerde tot vrijspraak althans tot ontslag van rechtsvervolging. Ten aanzien van D. merkte de raadsman nog op, dat deze opdracht tot de bouw had gekregen en hem was me degedeeld, dat een machtiging en vergunning daarvoor was aange vraagd. Zo de rechtbank D schuldig mocht achten, verzocht pleiter een uiterste clementie te betrachten. Uitspraak 19 februari. Bakkerijstichting vraagt opheffing prijzen- beschikking De Nederlandse Bakkerijstichting heeft gisteren in Utrecht aan het slot van een vergadering een telegram verstuurd aan de minister van econo mische zaken, met een verzoek tot opheffing van de prijzenbeschikking 1962. De Bakkerijstichting meent, dat deze collectieve maatregel die voor acht provincies geldt, discriminerend en beledigend is voor de overgrote meerderheid van de bakkers die zich wel aan de toegestane broodprijzen hebben gehouden. De voorzitter van de stichting, de heer J. B. Hurkmans, zei op de bij eenkomst, dat de bakkerij een van de weinige bedrijfstakken is die aan de minister moet vragen of zij de prij zen mag verhcgen, terwijl andere be drijfstakken prijsverhogingen pas achteraf behoeven te melden. Aangezien herhaaldelijk blijkt, dat de stichting een betrouwbare onder handelingspartner is en met eerlijke cijfers op tafel komt zal het haar volgens hem moeten worden toege staan, de broodprijs zo nodig te ver hogen tot het gewenste niveau en hiervan achteraf de ministers mede deling te doen. Zo kan worden voor komen aldus de heer Hurkmans, dat de bakkerij telkens achterop komt en een tijd lang kosten moet betalen die ze niet krijgt gehonoreerd. De keerzijde van de medaille is, dat de stichting erop moet kunnen rekenen, dat de bakkers ook een prijsverlaging zullen doorvoeren als de stichting die noodzakelijk vindt. neem de voordelig» grote tube. i (Advertentie) Hoestdrank in fabletvorm.95ct DRIE MANNEN VAN TWEE MOORDEN VERDACHT moordzaken in Den Haag opgelost De 19-jarige J. J. H. H., van beroep gearresteerd, los-werkman, die vrijdag jl. door de politie werd gearresteerd heeft van nacht bekend samen met twee ande ren, zowel de moord in een fabriek brengen, aldus zijn vrouw, kinderen en werkgever in het ongewisse la tend over zijn verblijfplaats. De volgende morgen (dinsdag) toog hij naar Woerden om daar we derom enkele café's te bezoeken. Aan het eind van de dag ging hij naar een hotelletje om daar te slapen. Hier (Advertentie) Val van vierde etage overleefd Een zestienjarige jongen heeft een val van de vierde étage in een lift koker in Rotterdam overleefd. De jongen, een metselaar, werkte op de in aanbouw zijnde bejaarden flat aan de Boekenrode. Hij strui kelde en viel in de liftkoker. Met inwendige kneuzingen werd hij in het St. Clara-ziekenhuis opgenomen. SCHOOLBUS BOTSTE TEGEN TRAM Woensdagochtend is een schoolbus op een druk kruispunt in Brussel in botsing gekomen met een tram. Een twintigtal kinderen werd gewond naar een ziekenhuis gebracht. Na eerste hulpverlening en een röntge- nologisch onderzoek hebben alle kin deren later op de ochtend het zie kenhuis weer kunnen verlaten. De buschauffeur en een conducteur van de tram zijn met een shock in het ziekenhuis opgenomen. recherche van bewoners van de Hugo Verrieststraat had gekregen. In een later stadium bekende hij tien inbra- 4 ,.x. - ken te hebben gepleegd. Vannacht ver stoor de de politie zyn zoete nacht- sloeg hij verder door. De politie kreeg rust- De man vertelde in de cafe s na de bekentenis van J. J. H. H. zo- een bedrag van ongeveer ƒ80—, dat De Haagse recherche heeft twee veel materiaal in handen dat ze van- aan Z1J? werkgever behoorde, te heb- - nacht H. C. S. in diens woning heeft ben uitgegeven. Wegens het ijs op de Oostzee had het Scandmavische gedeelte van Gevaarlijke voortvluchtige. de boottrein naar Hoek van Holland gisteravond om 8 uur al een vertra- ren, zowel ue raooru in een laoriea Hoewel twintig man van de reeher- ni'acr'- ol^rr'n.ori^vpr^ aan de Haagse Schapenlaan, als de =he in de afgelopen nacht invallen rekk"nUr „L? aHeen d? dL™n uit moord in de Hugo Verrieststraat te hebben gedaan in bars in de Haagse SfSL u binnenstad hebben ze de enige voort vluchtige van het drietal, H. van R. niet kunnen arresteren. Deze man is 1.83 m lang en heeft donkere ogen. hebben gepleegd. Eveneens vannacht heeft de re cherche de 26-jarige zeeman H. C. S. ogenblik is nog voortvluchtig de 20- jarige W. H. van R., die ervan ver- (een Surinamer) gearesteerd. Op het Hij draagt misschien valse bakke -abaarden. Vermoedelijk heeft hij nieu we schoenen aan (zeer puntig model). Berlijn en Harzburg kwamen op tijd aan. De passagiers uit Scandinavië konden, als de vertraging niet nog groter wordt, wel de dagboot van /anmorgen halen. dacht wordt ook bij de beide moorden draagt hy een grijze broek en een dorpje Sainte Marie, dicht bij de betrokken geweest te zyn. De politie bruin gemeleerd colbert en een wit Hyr®neee.n- werd dezer dagen toen Een inwoner van het Franse dorpje Sainte Marie, dicht bij de is van mening, dat deze laatste „tot overhemd met een blauwe gestreepte hij in zijn tuintje werkte, gestoord ailes in staat en zeer gevaarlijk is", ^pdas. «li is blootshoofds eersteen dm me. een»*, len en drie meter van hem af in de grond sloeg. Onderzoek wees uit, dat het hier een meteoorsteen met een gewicht van drie kilogram betrof. Een 32-jarige Hongaar is er de zer dagen in geslaagd naar Oosten rijk te ontsnappen door tijdens een sneeuwstorm een halfbevroren ka naal over te zwemmen. Een landge noot van hem bereikte de vrijheid door over een mijnenveld te lopen, dat zodanig bevroren was, dat de Eenmalige uitkering voor bouwvakkers? nachtwaker G. P. van der Logt uit ToSE Pr'bclpe overeenstemming bereikt over het verstrekken van 'n extra uitkering aan de bouwvakar- Inbraak hoofddoel. Voor zover bekend heeft het drie tal alleen willen inbreken. Het werd op 25 januari in de fabriek aan de Schapenlaan verrast door de aanwe zigheid van de 39-jarige monteur Het tweede geval dat zich afspeel de in de nacht van 30 op 31 januari heeft zich op soortgelijke wijze toe- °naer WerK zljn- gedragen. Ook in dit geval schijnt het drietal in de veronderstelling ver keerd te hebben, dat in het huis aan de Hugo Verrieststraat, waar de 58- jarige weduwe A. C. van Capell beiders, die als gevolg van de vorst mijnen niet konden ontploffen. KATWIJK AAN ZEE Oranjevereniging - In hotel „Richie" hield de Oranjevereniging onder lei- Dit is zowel van de zijde van de werkgevers als die van de werkne mers meegedeeld. Nog niet valt te zeggen hoe hoog de uitkering wordt, t j over welke termijn deze zal worden ding van de voorzitter de heer J. Lugtigheid woonde, memand thuis berekend en welke categorieën Minnee haar algemene jaarvergade- was. De aanwezigheid van deze^ vrouw bouwvakarbeiders de uitkering zul- rmg- Na zijn openingswoord wees in dat huis schijnt het drietal ook len ontvangen, aangezien heden de de voorzitter er op. dat '62 in finan- weer verrast te hebben en de vrouw organen, welke het akkoord moeten cieel opzicht voor de vereniging niet is door slagen met een yzeren staaf goedkeuren, vergaderen, aldus de voordelig is geweest. De Oranje- Ned. werkgevers: „Alarm in Europa De „persconferentie" van president De Gaulle heeft ook een goede zijde gehad, zo constateert het Verbond van Nederlandsche Werkgevers in 'n artikel „Alarm in Europa" in zijn tijdschrift „De Nederlandsche Indus trie". Nu de grondslagen van het ver drag van Europa ondermijnd dreigen te worden, nu wij direct worden ge confronteerd met het reële gevaar van een modern continentaal stelsel en een splitsing van de Westerse we reld, nu blijkt namelijk volgens het verbond hoe sterk de wil tot eenheid bij de meerderheid in Europa is. Er is alarm geslagen, zo schrijft het verbond, en het is ongenuanceerd duidelijk geworden, dat de meerder heid in Europa geen EEG wenst, die in zichzelf gekeerd is, die zich af sluit van de buitenwereld, die zich vervreemdt van haar sterkste bond genoot in de vrije wereld, de Ver. Staten. Het verbond wijst erop, dat ons land zo sterk afhankelijk is van zijn handelsverbindingen met de gehele wereld en dat het voor zijn bestaan niet ingesnoerd kan worden in een beperkt gebied. Het zou afsnijding betekenen van het Verenigd Koninkrijk, dat onze derde handelspartner is, een land, waarnaar wij voor een waarde van ruim f 1 miljard exporteren, en van de andere landen van de Europese vrijhandelsassociatie, welke voor ruim f 1,5 miljard van ons betrekken. In de strijd tegen de Franse poli tiek staat ons land gelukkig niet al leen. Mogen de vijf er gezamenlijk in slagen president De Gaulle te over tuigen, dat wij in het jaar 1963 leven en niet in 1763, zo besluit het ver bond zijn commentaar. Samenzwering in Liberië In Liberië (Afrika) is een samen zwering tegen het leven van presi dent Tubman ontdekt. Vijf mensen, onder wie de commandant van de na tionale garde, kolonel David Thomp son, zijn dinsdag in verband hiermee gearresteerd, zo is officieel in Mon rovia bekendgemaakt. Onder deze 5 is nog een tweede legerofficier. De Liberiaanse voorlichtingsdienst heeft dinsdag officieel bekendge maakt, dat kolonel Thompson „een aantal legerofficieren heeft benaderd om met hem samen te werken bij 't vermoorden van de president en het omverwerpen van de wettige rege ring van Liberia". „Wanneer slechts 250 Togolese sol daten president Olympio konden do den en zijn regering omverwerpen, kan het 5000 man sterke Liberiaanse leger wonderen doen," zo zou kolo nel Thompson tegen de andere offi cieren gezegd hebben. (President Olympio van Togo werd op 13 januari bij een militaire staats greep vermoord. Hij zou de dag daar op begonnen zijn aan een staatsbe zoek van zes dagen aan Liberia). In de officiële verklaring wordt gezegd, dat de officieren de voorstel len van Thompson hebben afgewezen en htem gezegd hebben trouw aan de president te zullen blijven. In september 1961 werd eveneens een samenzwering tot moord op pre sident Tubman ontdekt, waarbij bur gers waren betrokken, die met dè Sowjetrussische ambassade in Cona kry in verbinding stonden. De 67-ja- rige president Tubman ontsnapte ook in 1955 aan een moordaanslag, die door politieke tegenstanders zou zijn beraamd. Er werden toen vier scho ten op hem gelost. Tubman werd toen niet geraakt, maar drie mensen in zijn nabijheid, onder wie twee leden van zijn lijfwacht, werden ge wond. Twee jaar later beval hij ne gen mensen, die wegens dit voorval ter dood veroordeeld .waren, vrij te laten. Liberië, dat een oppervlakte heeft van 112.000 vieVkante km, is in 1922 gesticht door in Amerika in vrijheid gestelde negerslaven, die de inheem se bevolking onderwierpen. Tubman heeft enige malen Nederland bezocht en is vrij Westers georiënteerd. Canadese regering gevallen De Canadese conservatieve min derheidsregering van premier John Diefenbaker is dinsdagnacht ten val gebracht doordat het Canadese La gerhuis een motie van wantrouwen met 142 stemmen vóór en 111 tegen goedkeurde. Het staat vrijwel vast, dat het parlement zal worden ont bonden en dat nieuwe algemene verkiezingen zullen worden uitge schreven. Deze zullen dan mogelijk in april worden gehouden. Met het aanvaarden van de motie van wantrouwen is een einde geko men aan een tweedaags debat over de regeringspolitiek. Er is nu een climax bereikt in de reeds twee we ken heersende crisis over de vraag, of er al of niet kernwapens in Ca nada moeten worden opgeslagen. Deze kwestie, die al geruime tijd „achter de schermen" speelde, kwam op 25 januari voor het eerst in de volle openbaarheid toen premier Die fenbaker in het Lagerhuis meedeel de, dat zijn regering al enkele maan den met de Verenigde Staten over leg pleegde over de levering van kernkoppen aan de Canadese strijd krachten. In de afgelopen dagen ging het er voor de Canadese regering steeds slechter uitzien. Maandag trad de minister van defensie uit de rege ring, omdat hij het niet eens kon zijn met de weigering van het Ame rikaanse aanbod van kernwapens. Diezelfde dag, laat op de avond, werd in het Lagerhuis een motie van wan trouwen ingediend, die dus uitein delijk tot de val van de regering heeft geleid. Het is pas voor de tweede maal in het bestaan van Canada als confede ratie, sinds 1867, dat een federale regering door het Lagerhuis ten val is gebracht. In de provincie Caldas van de Zuidamerikaanse staat Colombia, zijn zondag zeventien landbouwers en kinderen door bandieten vermoord. De bende die deze moorden pleegde, heeft alleen al in de afgelopen week 31 doden op haar geweten. Toen zij haar kachel aanmaakte in haar hofjeswoning aan de Park straat in Den Haag, heeft de 67-ja- rige mej. Th. Broekhuizen ernstige brandwonden opgelopen. Zij is giste ren aan de gevolgen overleden. om het leven gebracht. De politie heeft vrijdag de tip ge kregen, dat twee mannen in een kle dingmagazijn in de Haagse binnen stichting „Raad van bestuur bouwbe- feesten zijn op zich wel geslaagd, drijf" in Den Haag. doch financieel is het Oranjefeest De Algemene Nederlandse Bouw- en het vieren van het 25-jarig jubi- 14J ««aa5ac uiuucii- hedrijfsbond in Amsterdam hoopt, Ie"m der vereniging een fiasco ge- stad geweest waren die zich van top ^at °°k be* Algemeen Werkloos- worden. De showavond en de feest- tot teen in het nieuw hadden gesto- heidsfonds morgen zijn fiat aan het avond in Musica hebben nadelig ken. De oude kleren moesten ge- akkoord zal geven. Van deze zijde saldi opgeleverd. De reserves der ver bracht worden naar een koffiebar. is medegedeeld, dat de uitkering emging moeten daarvoor worden Vrijdagnacht heeft de recherche daar ten hoo^e een Periode van 25 dagen aangesproken. De Oranjefeesten m een inval gedaan en J. J. H. H. ge- zal omvatten en 1 per dag voor 'n 1963 zullen geheel los van het 150- arresteerd Van R. heeft vermoede- ongehuwde en 2 per dag voor een jarig bestaan van de onafhankelijk- Ujk de rechercheurs zien aankomen gebuwde zal bedragen, en is gevlucht. Aanvankelijk ontkende J. J. H. H. iets met de beide gewelddaden uit staande te hebben, hoewel zijn signa- Adenauer over het verdrag van Parijs in de plaats treedt „i speciaal de nadruk op leggen" het werk van de Europese éénma VERDWENEN CHAUFFEUR EN AUTO WEER TERECHT heid van Nederland gevierd worden. De pennnigmeester, de heer G. Haas noot, moest zijn financieel overzicht met een nadelig saldo afsluiten. Het ledental is met 100 teruggelopen en bedraagt thans 900. De bestuurs- tilt 4 j- j Hen Utrechtse chauffeur E. A. K. verkiezing had tot uitslag dat de lement klopte met gegevens die de (45 jaar) die sinds maandagmiddag periodiek aftredende heren Chr. met een tankauto geladen met 2500 Verplancken, Kr. Haasnoot en B. liter huisbrandolie spoorloos was, Star werden herkozen. Het bestuur is vannacht gearresteerd in een ho- kreeg van de vergadering bevoegd- telletje in Woerden. De tankwagen heid om naar gelang van zaken te is ook terecht. De auto stond in Meer- handelen, alhoewel de voorzitter kerk geparkeerd. De lading was on- moest mededelen, dat wegens de fi- aangetast nanciële toestand der kas geen vuur- De chauffeur reed maandagmiddag werk zal kunnen worden afgestoken Bondskanselied dir. Konrad Aden- voor zijn werkgever, het Utrechts en men zich zal moeten bepalen auer heeft heden (woensdag) in de brandstoffenbedrijf Takken, naar tot een vreugdevuur op het strand. Westduitse Bondsdag een regerings- Bilthoven om daar 1500 liter olie af Enkele suggesties uit de vergadering verklaring afgelegd, waarin hij o.a. te leveren. Daarna zou hij weer naar als het optreden van een militaire verklaarde, dat de samenwerking Utrecht hebben moeten rijden, maar kapel, een volksdansgroep en puzzel- tussen Frankrijk en Duitsland niet in plaats daarvan spoedde hy zich tocht voor kinderen, zal de aandacht ik wil hier naar Meerkerk, waar hij enkele café's van het bestuur hebben. Het ver van met een bezoek vereerde. De drank maakcentrum, dat voorheen weste- maakte hem balorig. Hij liet de auto lijk van de Vreugdeweg lag, zal dit king. Het vormt wel een van de in Meerkerk achter en begaf zich jaar komen tussen de Evertsenlaan eerste vereisten voor het welslagen naar het huis van zijn moeder in en de bollenschuur van de heer van het streven tot Europese een- Utrecht om daar de nacht door te Cornet. wording. Deze woorden ontlokten applaus aan de afgevaardigden. Adenauer vervolgde: „Het Frans- Duitse verdrag is van belang voor geheel Europa. Speciaal de bepalin gen over het contact tussen de Fran se en de Duitse jeugd zijn van be lang. Het doel ervan is te verzekeren, De Kroon heeft de bezwaren, die gen, meer im het bijzonder in verband dat de jeugdige Fransen en Duitsers de gemeenteraad van Leiden heeft met de sanering van Leiden. Voorts elkander leden kennen en begrijpen, opgeworpen tegen het uitbreidings- meent Leiden, dat de vijf gemeenten Nauwe betrekkingen tussen Frank- plan Zijllaan en Meijepolder van de niet voldoende waren geprojecteerd rijk en Duitsland zijn belangrijkei gemeente Leiderdorp, ongegrond dan alle officiële overeenkomsten. verklaard. Opgemerkt wordt echter Ook uitspraak inzake Noordwijk Sprekend over de veiligheid van wel, dat bij de realisering van de de vrije wereld verklaarde de grijze woonwijken rekening kan worden Dis Kroon is het verder eens met Bondskanselier onder applaus: „Ik gehouden met een meer intensievis de zienswijze van Ged. Staten van herhaal opnieuw en met nadruk, dat bebouwing. De bezwaren van Leiden Zuid-Holland, dat er tussen Noord- Kroon verwerpt bezwaren van Leiden tegen uitbreidingsplan Leiderdorp West-Duitslamd zijn militaire ver- tegen het plan Doeskwartier en om- dediging in Navo-verband wil orga niseren. En wij geloven dat, in een gelijk tijdige ontwikkeling met de mili- geving heeft de Kroon eveneens af gewezen. Zoals bekend heeft Leiden aange- voerd, dat het bewuste uitbreidings- taire samenwerking, ook het politiek plan niet aansloot bij het structuur- samengaan in Navo-verband steeds planen dat de bebouwing in geen ming. De verdere bezwaren van nauwer en vruchtbaarder zal wor- enkel opzicht rekening houdt met de Noordwijk worden door de Kroon den". grote behoefte aan arbeiderswonin- ongegrond geacht. wijk aan Zee en -Binnen een open gebied moet worden gehouden. Met uitzondering van het stuk, waarop thans het politiebureau staat, krijgt het gebied, dat eerst voor villabouw was bestemd, een agrarische bestem- MENSENKINDEREN WAT EEN PRACHT MODERNE TROUWAUTO'S VAN GARAGE DE GROOT - Beestenmarkt 3 Telef 23300 Altijd weer iets nieuws. Uniek in Leiden. Keuze tussen een crème of zwarte bruidsauto. Super verwarmd. Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van Sint Jozef. Elk dubbeltje is welkom, giro 227223. A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leidschendam. <3? Autoverhuur zonder chauffeur. Nieuwe Renault R8; Volkswagen 1962. Si- garenmag. Uljee, School straat 47, Voorschoten, tel. 2755. i 2* Jac de Mooy, rijksged. voetspecialist en pedicu re. Spreekuren dagelijks van 3-5 uur en van 7-8 uur n.m. In de morgenuren ook aan huis, aanvragen voor 10 uur 's morgens. Spie gelstraat 13, tel. 34859. „Zoekt Ubijver- aienste-avondwerk?" Ook U helpen wij hieraan! N.l. Postbus 21, H.I.Ambacht. Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27 3? Heeft U een feestje? Wy verhuren serviesgoed: lepels, vorken, messen, glaswerk, enz., enz. Het Emaillehuis, Haarl.straat 160-165B. Huur nu 59 cm. super t.v. met 2e programma voor 5.- per week; 4 jaar volledige garantie. Gratis een week op proef. Avond- servicedienst tot 23 uur. Voor proefplaatsingen en inlichtingen: Kraaierstr. 2a, Leiden, telef. 33805. De Sleutelkonine Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel 33958. Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. Autorijden leren? Frans Goddijn erkende rij school geeft les in nieuwe Opel. Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, Leiden, tel. 34430. Plaatst een Telefoontje!

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5