TIENDUIZENDEN ZEGGEN: „JA. WEER MET DE MAGNEET' Reisbureau „DE MAGNEET" N.V. VERENIGINGS- DRUKWERK ZATERDAG 2 FEBRUARI 19«3 DE LETDSCHE COURANT PAGINA 11 Haagse rechtbank Kwestie over kalverenvervoer. Een chauffeur ter Ter Aar vervoer de stierkalveren, die met een touw om dt hals aan het hek van de vrachtauto waren vastgebonden. Dit is echter bij de nieuwe bepaling in de wet verboden, omdat deze wijze van vervoer pijnlijk voor de dieren kan zijn. Een politieman, die in Woubrug- ge de chauffeur aanhield en een on derzoek instelde, had proces-verbaal opgemaakt. Evenwel ontkende de chauffeur nu met beslistheid, dat de kalveren vastgebonden waren, doch even beslist was de politieman in zijn verklaring dat zulks wel het geval was. Want, er was toemaals nog een hele discussie over de kwestie ge weest, zo herinnerde de verbalisant zich. En verdachte gaf zelf toe, dat hij meteen naar de Dierenbescher ming in Leiden was gereden om te informeren omtrent het vervoer. •De officier van justitie zei, dat van wege de Dierenbescherming een hele strijd is gevoerd om het „halstouw" af te schaffen. Het is gebeurd, omdat het is voorgekomen, dat het touw zo kort was, dat de nek van een koe bij na was doorgesneden bij het vervoer. Wel is toegestaan een halster te ge bruiken, zodat de dieren meer ruimte krijgen. De eis tegen verdachte luidde 50 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. De aasdobber. „Het is een wrede manier van vis sen met die aasdobbers," zo consta teerde de officier van justitie en hij verweet een 57-jarige arbeider uit Nieuwkoop, dat hij dat vistuig voor zijn genoegen had gebruikt. Daarvoor stond de man niet terecht, wel omdat hij had gevist zonder daar de nodige vergunning van de rechthebbende voor te bezitten. Dat gaf verdachte wel toe, doch hij betoogde, dat de vergunning was verlopen en hij inmiddels weer een volmacht voor het vissen heeft ge kregen. De officier wilde daarom volstaan met 30 boete of 6 dagen hechtenis, doch vond vissen met een aasdobber toch geen sport. „Ze doen het allemaal," verweerde verdachte zich. Uitspraak over 14 dagen Onrechtmatig ontslag voor Haagse politierechter „We moeten het spel goed spelen, maar dan van twee kanten", zo con stateerde de Haagse politierechter en die opmerking gold twee broers uit Alphen aan den Rijn» die zonder meer hun betrekking hadden verla ten. Maar dit werd door een verdachte bestreden, want hij had de baas ge waarschuwd: „Als dat niet beter wordt met die elektrische leidingen, dan ga ik weg", en dat wilde de of ficier als een gegrond motief aan vaarden. Hij had in elk geval de baas gewaarschuwd. Want, het was volgens verdachte niet in orde ge weest met bedoelde leidingen, waar door gevaren voor hen bestonden. Er waren trouwens heel wat klach ten over de fabriek waarin het tweetal werkte en een bezwaar was ook, dat een broer „in de beton moest", waarvoor hij niet was aan genomen. Doch waar een verdachte zei, dat hij weg was gebleven uitsluitend om dat hij meer kon verdienen, was hij strafbaar. Wat de laatstbedoelde verdachte betreft, tegen hem luidde de eis 50 boete en voor diens broer ont slag van rechtsvervolging. Dat kon verdachte niet begrijpen doch de Officier maakte duidelijk, dat het zoiets als vrijspraak bete kende, warop verdachte prompt „Ten hoogste bedankt heren", liet horen. Want de rechter was het in deze met de Officier eens. De broer werd 25.boete opgelegd. NIET TE ONTWARREN. bussen hebben vervoerd, zonder dat daar een wit laken omheen was ge spannen. Nu kwam eigenlijk het feit zelf niet eens ter sprake, want verdach te ontkende dat hij in de Wikkenlaan te Leimoiden was geweest en wist zelfs niets over het bestaan van die laan af. Rechter en Officier probeerden dit geval te ontwarren, doch het luk te niet en als gevolg daarvan werd de dagvaarding nietig verklaard. Branieschoppers. Het was eigenlijk alleen maar van wege de branie, dat een 23-jarige Leidse fabrieksarbeider in Sassen- heim diefstal van bromfietsen en ook een inbraak aan het Rapenburg te Leiden had gepleegd. Daarbij waren sigaretten en wat geld buitgemaakt. Het ergste was, dat verdachte bij dat alles ook nog enkele jongens had be trokken en dat werd hem door de politierechter zeer kwalijk genomen De officier constateerde, dat het wegnemen van slechts 3 bromfietsen was ten laste gelegd, doch het waren er in werkelijkheid heel wat meer. In de meeste gevallen lieten de jon gens de voertuigen ergens achter, maar er werd ook een bromfiets in het water gegooid. Het was echt een manier om „dik te doen" en om verdachte op een an der pad te brengen, eiste de officier 5 maanden gevagenisstraf met af trek van het voorarrest, benevens voorwaardelijk ter beschikking stel ling van de regering. De politierechter veroordeelde tot 6 maanden gevangenisstraf waarvan 6 weken voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest, zonder de ter be schikkingstelling. BOSKOOP uit blijkt duidelijk dat Excelsior een grote aanhang heeft die het winterse weer hebben getrotseerd om het con cert bij te wonen. De voorzitter vond dit een verheugend teken, doch zo zeide hij, wij kunnen ons nu wel een grote vereniging noemen met een flink aantal donateurs, maar dit aantal is in verhouding tot het aan tal inwoners toch nog te klein. Wij willen graag overal goed- voor de dag komen en dit geldt in het bij zonder voor ons instrumentarium. Spr. deed dan ook een dringend be roep op de Boskoopse bevolking tot zo groot mogelijke steun, want de kosten voor de vereniging zijn hoog. Voorts memoreerde de voorzitter de successen van het afgelopen jaar met als hoogtepunt de uitnodiging tot op luistering van een interland voetbal wedstrijd. Het concert stond, zoals wij dat var Excelsior gewend zijn op hoog peil en het bood voor „elck wat wils". Nadat het jeugdorkest zijn kunnen had laten horen was de beurt aan het voltallige korps waar na de drumband en de majorettes optraden. Na afloop ontving zowel det diri gent, de heer De Knegt, als de in structeur van de drumband, de heer Van Sockum uit Delft de gebruike lijke bloemenhulde waarin ook de tuba-solist, de heer L. v. d. Berg, deel de. Het tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door een cabaret-ge zelschap waarin medewerkten Ria Valk, Dolf Driessen, Corry Vrooms George Amelung en Frans Vrolijk. Geboren: Quinten A. z.v. A I. de Vrie en P. Ch. van Liere; Maarten C. z.v. M. C. Jongejan en C. van Gent: René G. J. z.v. W. J. Houdijk en M. M. Reuneker; Robertus L. z.v. L. Th. Blom en E. M. Degenkamp; Bar- tholomeus N. z.v. P. J. Houdijk en H. P. Prins: Johannes z.v. G. Boer en J. A. Versluys. Overleden: Arie Verkerk, oud 79 jaar. Harmonie Excelsior gaf excellente JAARVERGADERING uitvoering. De grote beurshal van PROEFSTATION BOOMKWEKERIJ Florida was tot in de uiterste hoeken bezet, toen de voorzitter van de har- Er bestond woensdag grote be- monie Excelsior, de heer W. Schou- langstelling voor de jaarbijeenkomst ten, zijn openingswoord sprak. Hier- van het Proefstation voor de Boom kweker^ in „Florida". Met belang stelling werden de overzichten van 1962 en de plannen voor onderzoe kingen en proefnemingen in 1963 verbeid. De heer C. Verboom verwel komde inzonderheid de heren ir. Kleijburg van het Bedrijf slaborato rium voor Grondonderzoek en ir. D. W. Stair van het Tuinbouwkundig onderzoek. Over de gang van zaken bij het Proef stal Ion toonde spr. zich tevreden. Het aantal leden tot 877 gestcge.i, waardoor volgens de heer Verboom, vrijwel de gehele Ned. Boomkwekerij in het Proefstation is vertegenwoordigd, een mening echter, die nadien door ir. Dorsman in zijn jaaroverzicht werd beiwisL Komende tot de talrijke werkzaam heden van het Proefstation, zeide de heer Verboom, dat de onderzoe kingen zich nu ook tot het econo misch vlak zullen gaan bepalen, in welk verband hij wees op onderzoek betreffende de kostprijs van boom kwekerij produkten en met het oog op de personeelsschaarste, het on derzoek naar tijdsbesparende arbeids- methoden. Na de vergadering nog te hebben verwittigd van een op handen zijnde stichting van een Rhodondrendron- en Azaleapark in 's-Gravenhage, toonde spr de aanwezigen een paar bloeiende exemplaren van door het Proefstation gewonnen nieuwe Ja panse Azalea's, waarvan dit jaar uit gave aan de leden heeft plaatsgevon den. Het jaarverslag 1962 werd uitge bracht door de directeur van het Proefstation, ir. Dorsman. Voor 39 excursies met ca. 1000 deel- nemers(sters) werden de parten wijd open gezet, terwijl ook een groot aantal individuele buitenland se bezoekers het station de eer van een bezoek waardig keurden. Met belangstelling namen de leden kennis van het feit van het dit jaar door de heer ir. J. van Doesburg aan te vangen onderzoek hetgeen be oogt, het stimuleren door middel van bespuiting van bloemkopvorming bij rhodondrendron en Jap. Azalea. Voor de lezing met film door ir. Kleijburg over „Bodemaaltjes" toon de de vergadering veel belangstel ling. Na enige soorten van deze aaltjes te hebben genoemd, waarbij de gevoe ligheid van 1 epaalde gewassen werd belicht, bepaalde spr. zijn gehoor tot de bestrijding van dit kwaad. De verdelging moet in hoofdzaak plaats vinden in de grond, omdat de praktijk heeft geleerd, dat de bestrij ding in de planten vrijwel uitgesloten is, zonder de gewassen zelf te doden. Na de pauze sprak ir. Van Doesburg over de behandeling van stek met fungiciden. Het overladen programma vermeld de voorts nog enkele causerieën over levermosvorming in de bakken, de bestrijding van verwelkingsziekte in bepaalde coniferen en het gebruik van gekoelde bewaarplaatsen in Duiteland. HAZERSWOUDE Tafeltennis „Avanti". In de za terdag j.l. gespeelde wedstrijden heb ben de Avanti-junioren zich van hun beste zijde laten zien- In de 2de klasse speelde Avanti I gelyk tegen Effect '54 I uit Zoeter - woude. Pech stond hier een zege in de weg. Aartjan Pannebakker won 2 keer. Herman Stolwijk moest in Joost Minnaard zijn meerdere er kennen en won zijn overige partijen. Ronnie Fase zorgde tenslotte voor het 5de puntje. ,Avamti" II verraste vriend en vijand, door „Scylla" II met 6-4 de baas te blijven. Voor dit serultaat zorgden Martien van der Poel, Leo Straathof en Kees Stolwijk. Ze won nen ieder 2 partijen. Zaterdag ontvangt „Avanti" I het Warmondse „Steeds Vooruit" I en gaat „Avanti" II bij plaatsgenoot Slagvaardig op bezoek. Voor beide teams zal het een zwa re opgave worden. H.S.C. - De leden van de Hazers- woudse Schaakclub hebben deze week weer een groot aantalwed strijden voor de onderlinge compe titie afgewerkt. De stand aan de kop luidt thans: M. J. Ra vensburg 14 pnt; J. A. Vos 12 pnt; Jac. Harkes 11*/* pnt; P. C. Helmus 8 pnt; L. L. van Gorkum 7Va pnt. Tienduizenden „vaste mede-rei zigers" telt De Magneet. Mensen, die ontdekten, dat een Magneet- reis de kostelijkste besteding van kostbare vakantie-dagen is. Doe die ontdekking ook. Vraag nu de royaal-geïllustreerde, véél- vertellende Reisgids 1963 aan. 130 Wèlverzorgde, met overleg samengestelde reizen. Om alles over te weten, om naar hartelust uit te kiezen! 5 dg. Brugge - Gent f115.- 6 dg. Luxemburg f 125- 7 dg. Zwarte Woud f 150.- 7 dg. Denemarken f 230.- 8 dg. Zd. Limburg f 137.50 8 dg. Rijn f 105.- 8 dg. Harz f 125.- 8 dg. Moezel f 105.- 8 dg. Lahndal f 105.- 8 dg. Tirol f 160.- 10 dg. Kitzbühel f 160.- 10 dg. Imst-Tirol f 155.- 10 dg, Westendorf f 190.- 10 dg. Salzb. land f 195.- dg. Dolomieten f 205.- 12/14 dg. Gardarrteér v.a. f 210.- 10 dg. Gardameer f 170.- 10 dg. Wenen f 275.- 12 dg. It. Rivlèra 12 dg. Adr. Rivièra 15 dg. Spanje 16 dg. Rome - Napels Jongerenreizen 8 dg. Rijn 10 dg. Levico 10 dg. Gardameer 13/14 dg. Gardameer v.i 17 dg. Gardameer 10 dg. Oostenrijk Vliegreizen: per K.L.M. 15 dg. Mallorca 15 dg. It. Rivièra 15 dg. Calafell 15 dg. Gardameer 15 dg. Oostenrijk 15 dg. Joegoslavië f 215.- f 425.- f 475.- f 100.- f 170.- f 165.- f 205.- f 270.- f 150.- f 355.- f 437.50 f 397.50 f 437.50 f 379.- Treinreizen 10/17 dg. Gardameer v.a. f 222.50 10/17 dg. It. Rivièra v.a. f 245.- 10/17 dg. Adr. Rivièra v.a. f 225.- 10/17 dg. Oostenrijk v.a. f 185.- 10/17 dg.Levico v.a. f 225.- I Mis straks hetvliegtuig.dëtrein 'of de autocar van De Magneet Iniet! Vraag met deze bon de Reisgids 1963 aan! I Adres I Plaats: Alkmaar, Koorstraat 19 Amsterdam, Ceintuurbaan 410 Haarlem, Koningstraat 44 Hoorn, Breed 25 Rotterdam, Schieweg 141 Utrecht, Nobelstraat 28 Leiden: Reisbureau METAAL, Stadhuisplein 3, Tel. 01710-25070 J Zend deze bon aan een der |^ievenstaande adressen, lc ijjsjj Telefoontjes AANGEBODEN Z Plastic WC-bril f 3.95 in de kleuren groen en grijs. 2ware kwaliteit, geheel com pleet met bevestigingsbouten. Past op elke stenen WC-pot. I.V A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. Z Metalen droogrek 2.98 Uitklapbaar, kan aan de deur trapleuning enz. op gehangen worden. Niet ge- puntlast, doch extra zware constructie, prima gegal vaniseerd, dus antiroest.. I.V.A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. Z Nest schalen 1,50. Drie stuks, grote maten: 26. 23, 20 cm. doorsnede. Soepel onbreekbaar plas tic. Alleen met adverten tie 3 stuks samen 1.50. IVA- Haarlemmerstraat 4R Nova-Noordeinde 43, Lei den. Z Accuservice Actavia, Korte Raamsteeg 67, Lei den, tel. 21427. Z Een nieuwe wonine? 1 oor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. Z Nu een nieuwe lamu uit De Lichthal. De groot ste sortering. De laagste firijzen. De Lichthal, Haar- emmerstraat 293, t.o. De Overdekte. Z Plastic Wasmand f 1.78 onbreekbaar soepel plas tic. gr. maat met 2 hand vaten. Pedaalemmers 4,98. zeer handig, voet op pedaal, deksel gaat ooen Zware klaiteit plastic. IVA- Haarlemmerstraa1 48 Nova-Noordeinde 43. Lei den. Z Strijkplanken 13.95, 14.98. Metalen strijkplan ken, crème gemoffeld sta len buis, luxe uitvoering, in diverse standen verstel baar, normale maat 13.95: extrra zware uitvoering 14.98. I.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordein de 43, Leiden. GFPrachtige theebeurs 4798. Prima vulling en overtrokken met fraai ge bloemd plastic (afwas- baar) Div fraaie decors. V or deze prijs koopt U alleen bij: I.V.A. Haar- Z Metalen boekenrek '4.6. Extra grote maat 57 cm breed, stevig plaatijzer en di/erse fraaie kleuren Dit boekenrek met 2 planken 4.98 en met 3 planken 7 95 I.V.A.. Haarlemmersti 48: N >va. Noordeinde 43 Lei den. Z Door onze grote omzet in aanrechtbladen hebben wij thans weer enkele 2e keus aanrechtbladen met kleine schoonheidsfouten. Zaterdag 's morgens is ons bedrijf geopend. Jac. Ar- noldus, Minnebroersgr. 9. Z Grote sortering kolen haarden in alle capacitei ten. Ook butagas en olieka chels zonder schoorsteen aansluiting voor cantines, kantoorruimten. werK- plaatsen. schaftlokalen Elec. radiatoren en straal- kachels vanaf 13,75 Per- nard Schulte, Voorhout. Z Opruiming naaimachi nes, nieuwe doch over.a- rige machines Lada hand naaimachines 145. Lada op kastmeubel (gebruikt) 125. Lada/Minerva elec. in koffer 185. Helvetia met vrije stoparm 245. Meerpoels Naaimaehinebe drijf, Breestraat 171, Lei den. Z Aangeboden zg.a. nieu we .Adler' elek. naaima- I chine. Br onder no. G845 bur van dit blad Z Kinderrijwielen vanaf 49 50; sportrijwielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig Firma Du- #oswa. Turfmarkt 1-3, tel. 24409. Z Te koop aangeboden 1 paar prima hockeyschaat sen, maat 42, te bevragen Laken, v d Boumanweg 9. Leiderdorp Z Groot beeld t.v. 53 om. z.g.a.n. 325.-. Tel. 070- 725793. Z Complete zelfbedie ningsinventaris, geschikt voor levensmiddel.- groen te- of textielbedrijf. Aan trekkelijke prijs. De Boer, Pr. Bernardstr. 23. I'oord- wijk-Zee, tel. 3367. Z Gootstenen, aanrecht bladen en keukenkasten, geheel pasklaar, erste klas materialen, zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus en Zn. Minnebroersgracht 9. Z Alt op de Mare 112 Bankschroeven 11.50, 19.60, gereedschapskisten 15.90, boormachine 10 mm 12.60, 16.10, trekzagen, handza gen, booromslagen, metsel- gereedschap, dopsleutels, ringsleutels, verstelbare sleutels. Z Alt op de Mare 112 Occasions; zaagbankj 120, plaatschaar 92,50, trekzaag 12,25, apotheker weeg schaal, compressor, enige etalage standaards, auto kachel 6 volt hydr. crick 8 ton, schijnwerper, mo tor duo's fietshandkappen, electro motorren. Z In uitst. staat verke rend groot eiken bureau- ministre te koop (nie: voor opkopers). Adres: Terwee- weg 51, Oegstgeest. Z Te koop aangeboden 'n goed onderhouden dames- rijwiel, geheel compleet. H. Roos, Akkerslootkade 5, Oud Ade. Z Wasmiddelenhouder LI,98. Rekje voor het op- rgen van 2 flessen en 2 pakken wasmiddel, roest vrij geplastificeerd draad. Prijs 2,98. Nu met adver tentie voor 1,98. IVA- Haarlemmerstr. 48, Nova- Noordeinde 43, Leiden. Z Accu's? Acifit voor service en garantie n be grip Nu verlaagde prijzen tlevisie overbodig. Vraag uw handelaar of bel Acifit Leiden 24850 dag en nacht Acifit accu-service. Hoge Rijndijk 165. Zoeterwoude bii Leiderdorp. Z Er is maar één Van der Berg. die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, liimt, Gerrit Doustraat 1-27. tel. 34824 Trompstraat 66 Z Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood Wij stofferen repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-2. tel 34824. Trompstraat 66 manen van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel 33958 Le vering aan rijk en ge me nte. Zaterdagmiddags en maandagmorgen geslo ten. Z Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder rijwielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A. Grimbergen. Z Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen nierover J Elstgeest, Roelofarends- veen. tel 01713—291 Z Voor aanleg en ider- hnud van tuinen, leveran ties van vaste planten, heesters coniferen, flag stones, tegels, rotssteen 'rgszodc mest. grond, bloembollen, zoals tulpen narcissen, hyacinthen. cro- cussen. blauwe druifies. enz C L Mulder, Haar lemmerweg 21 Leiden, tel 20-50 Z Divanbedden, wentel» bedden; stalen ledikanten Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51 i»eiden. Z Rotan meubelen wie gen, mandenwerk, koopt het voordeligst bii Fa Van der Vaart. Lange Pie terskerkkoorsteeg 24 tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. OFVRAAGO Z Bremmer vraagt antie k meubelen, koperwerk ristal. porseleinen, groe pen. goud. zilver Verder alle soorten antiek Brem mer. Goegerritst. 1. telef 22791 Z Linguaphone cursus te koop gevraagd. Tel. 070- 725793. zoekt lichte en ruime ka mer(s). ongemeubileerd Br. onder no. 3579 bur. van dit blad. Z Net jong ambtenaar zoekt aan de rand of in de omgeving* van Leiden keurige kamer met volle dige verzorging en huise lijk verkeer zo mogelijk in nieuwbouw. Uitvoerige br. onder no. 3572 bur. v. d. blad. Z Gevraagd s motor, P. de la 23, Leiden. PERSONEEL Z Voor het vervaardigen van japonnen, rokken en pakjes Kunnen wij plaat sen op ons klein gezellig atelier: machinestiksters, leerlingen en handwerk sters. Goed loon en zater dags vrij. Telef. 31020, Coutura, Breestraat 54 Z In ons filiaal is plaats voor een actief winkel meisjes. Wie belangstelling heeft kan zich melden bij levendsmiddelenbedrijf Uverdevest, Herenstraat 96 Leiden. Z Wij vragen 'n vlot en handig meisje als leerl.- verkoopster. Leeftijd 16 a 17 jr. Pers. aanmelden n.v. HEMA - Leiden. Z „Zoekt U bijver- cfienste-avondwerk?" Ook U helpen wü hieraan! N.l Postbu- 21, H.I.Ambacht. Z B.z.a. voor 3 a 4 ocht. of midd. ervaren verkoop ster. Mag ook ander pret tig werk zijn. Br. onder no. 3570 bur. v. d. blad. Z Katholieke Gezinszorg Morssingel 8 te Leiden vraagt r.k helpsters vooi de bejaardenzorg voor he ie dagen of enige uren per dag Aanmelden maandag t.m. vrijdag 9-10 u. en 1-2 uur. Z Eenv. besch. dame mid- delb. leeft, biedt zich aan als hulp in de huish. bij heer alleen, liefst in Lei den. Br. onder no. 3562 bur. v. d. blad. Z Gevraagd geroutineer de modinettes Wegens uit breiding kunnen wij nog 20 modinettes plaatsen Komt U eens praten Goed loon en 5-d werkweek Aanm maandag tot vrij dag van 817 30 u. Heren gracht 84. Leiden, telef 30268. Z Gevraagd in klein ge zin als hulp voor halve dagen een meisje. Aanmel den: Emmalaan 32. Z R.K. Meisie zoekt ge zellige betrekking voor dag en nacht in R.K. gezin met kinderen in Leiden of er vlak bij. Br. onder no. 3551 bur. v. d. blad. Z Bloemistknecht 15 a 20 jaar voor direct gevraagd of 1 maart. Vast "werk. J. v. d. Meer, Noordkade 16. Roelofarendsveen. Z Net meisie, 20 ir. biedt zich aan voor enige avon den per week. onverschil lig wat. eventual tvpen. Br. onder no. 3576 bur. v. d. blad. Z Van Woensel Schoe nenmagazijn vraagt voor haar filiaal Leiden, cas- siere van ongeveer 17 jaar, met Mulo-opleiding. Pers. aanmelden dagel. var. 9-6 uur, tel. no. 34826 of schrif telijk Haarlemmerstr. 53a, Leiden. WONTNGRUÏL Z Woningruil: Rotterdam- Hooevliet, aangeb. vier-ka- Z Buffetbediende, mnl. of vrl. en voor div. werk zaamheden. Goed salaris. Restaurant De Boer, Pr. Bernardstr. 23, Noord wijk, telef. 3367. merflat, voor en achter ruim uitzicht. 4 kamerwo ning gevr. Leiden of om- eeving. Br. onder no 3563 bur. van dit blad. te mmR Z Nieuwe auto's zonder chauffeur Taunus 17M, Consul, üpel. Rekord; Volkswagen; Anglia: VW- busje met radio. All-risk verz. Werkhovens garage bedrijf, Maredijk 34. telef. 22300—32735. Z Kok en halfwas kok, voor seizoen 1963. Goede verdiensten. Restaurant de Boer, Pr. Bernardstr. 23, Noordwijk, tel. 3367. Z Serveerster en aank. serveerster voor seiz. '63 Goede verdiensten. Rest. de Boer, Pr. Bernardstraat 23. Noordwij k-Zee, telef. 3367. Z Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-au to bedrijf' de nieuwste Chryslers. Vr inl. De Jong. Zeemanlaan 12a. tel 23055. Z Werkster gevraagd voor een of twee ochtenden per week. Wasstraat 31. Leiden ij Zoeterwoudse Singel. Z Bloemistknechtie 14-15 iaar gevraagd per half fe bruari begin maart. C. de Jong. Floraweg 9, Roelof- arendsveen. Z Zomerhuisjes t.h met verwarming in div. vakan tiecentra Vóór 13 juli 40% red Aanvr. postbus 1251, Amsterdam Wasmachineverhuur „Edy" voor Leiden ei om streken. Wasmacnmes met klok 2.00; centrifuge 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele >veek Kan ook eigenuom worden. Bern- hr>r kade 23. tel 32039 Z Huurt uw auto by auto- •rhuur „Centraal' Opeis en Volkswagens 1962. All- risk verzekerd. Hoo rachl 71. tel 31607. Z Uw adres vooi het hu ren van 1ste klas orüids toilet compleet met petty coat. kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa Sloos. Stille Rijn 11 tel 20868 DIVERSEN Z 12 Lesuren voor 49.— Modern lesmateriaal, eedi plor .eerde instructeurs Halen en brengen gratis Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds- autoriischool De Centrale. Veerstraat 31. Leiden, tel 24600 (na 19 uur) Z 10 Rijlessen a 60 mi nuten voor 55.- in Peu geot 403. Erkende bnnds- autoriischool Joop Groe nendijk, Spoorlaan l7. tel. 02532—8611. Voorhout; Morsweg 135, Leiden, tel. 31283. Z Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi. Den Haag. registreert ook in loeiden kosteloos gevon den en verloren dieren Adres voor opgave, mevr Hovius Surinearstr 17 tel 23556 Dieren kunnen ni worden opgenomen Z Antoriiden leren? Frans Goddiin erkende rij school geeft les in nieuwe Opel Snelle dus voordeli ge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat ?Q Garenmarkt 5. Leiden, tel 3-' '30. Z Eerste 10 rijlessen voor 47.50. In de nieuwste Dau- phine. eJedipl. instr Theo rieles volg. afspraak. Erk. bondsautorijschool ..Irene" Nieuwe Beestenmarkt 5. Leiden, tel. 25251. b.g.g. 01729—286. Jozef Elk dubbeltje welkom, giro 227223 A A J Burs, bouwpastoor. 3? Trekkingsdatum Loterij Polio-aktie (Katwijk) ver zet naar 28 febr. 1963. Z R-R- Weduwnaar, 59 jaar, gezond en goed ka rakter, zou gaarne in ken nis willen komen met r.k. weduwe, die zich ook een zaam gevoelt Br. onder no. 3573 bur van dit blad. Z Het adres voor alle sierteeltvergunningen is J. v. Paridon Jz. Noordwij- kerhout. Inkoopbetaling bij het tekenen van het for mulier. Verkoop na over dracht. Tel. 02533-2205. Z Kredieten tot f 4000.- voor aankoop meubelen, woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behan deling en zeer lage aflos singen. Postbus 1083, Rot terdam. rf Gelden beschikbaar zond°j borg voor iedereen. Kant uren van woensdag t.m zaterdag van 10 tot 3 uur of br Adm kant Koe dam Middelharnisstraat 150b Rotterdam Z Wij verzorgen aJ uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen, o.a visitekaartjes, ge boortekaartjes. verlovings kaartjes. huwdijksaank. en uw zakendrukweri. enz. Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul penservice Haarlemmer straat 64, naast muziek- hande. Gé Hofenk. Z Behangwerk. Wil. U uw kamers laten behan een' Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr 27 als: PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT M LETDETV

Leidse Courant | 1963 | | pagina 11