KORTE golf VRIJDAG 1 FEBRUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 8 Kordaat optreden van vrouw redt gezin Het kordate optreden van de vrouw van een brandweerman in Bussum, mevrouw M. van 't Hull-Out, heeft in de afgelopen nacht het leven ge red van een gezin van zes personen. De vrouw van de brandweerman sliep in een kamertje aan de voor zijde van haar woning, behorende bij de brandweerkazerne, bij haar zieke 5-jarige zoontje. Ze was enige malen wakker geworden door werk zaamheden in een pand aan de over- Politie zoekt drie onbekende verdachten in Haagse moordzaak De 58-jarige weduwe A. C. v. Ca- pelle-Lugtigheid is gistermorgen, zo als wij in onze vorige editie bericht ten, in haar woning vermoord gevon den. Dr. J. Zeldenrust, patholoog anatoom van het gerechtelijk labora torium te Den Haag, die sectie heeft verricht op het lijk, heeft geconsta teerd, dat de dood in de nanacht is Ingetreden. De weduwe is gedood met één slag met een zwaar voorwerp aan de linkerkant van de schedel. Gebleken is, dat een goud of brons kleurig trommeltje, van afmetingen 20 cm bij 10 en. bij 12 cm is verdwe nen. Hoeveel geld daarin zat weet men niet. Wel weet men dat 'n grijs geldkistje, afmetingen 16 cm bij 10 cm bij 10 cm. waarin 325 zat, ver dwenen is. Dit was eigendom van de jongste zoon van de weduwe. Er zijn verscheidene getuigen, lie tussen half twaalf en half drie gis ternacht drie mannen rondom 'thuis hebben gesignaleerd. Uit de gege vens van deze getuigen blijkt dat een van de mannen een grijze lange gabardine-regenjas en een grijze hoed droeg. Hij was naar schatting 45 jaar oud. De tweede man droeg een zwart leren jack, een spijkerbroek en een zijden shawltje. Deze was een don ker tvpe van ongeveer 20-25 jaar oud. Hij had een sikbaardje. De derde man droeg eveneens een zwart leren jack en een spijkerbroek, maar geen das. Hij was een donker type van omstreeks 20 jaar. Hij heeft een ringbaardje. De man had 'n don kere pet op. Militair hospitaal ook voor burgerpatiënten Het lid der Tweede Kamer de heer Suurhof (P. v. d. A.) heeft aan de Ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Sociale Zaken en Volksgezondheid schrifte lijk gevraagd of er plannen bestaan bij het militair hospitaal te Utrecht om in de toekomst burgerpatiënten te gaan opnemen. Als dit juist is, wil len de ministers dan uiteenzetten op welke motieven deze plannen berus ten. „Moet niet worden gevreesd, dat met name het Akademisch Zieken huis van uitvoering van deze plan nen ernstig nadeel zal ondervinden doordat de toevoer van patiënten geringer wordt?" zijde van de brandweerkazerne waar vanmiddag de stoffenzaak van de heer J. A. Blitz zou worden geopend. Men was er tot laat in de nacht bezig geweest. De heer Blitz had nog de vers gevallen sneeuw van de stoep geveegd en was daarna naar huis gegaan. Even later werd mevr. Van 't Hull-Out wakker door glasgerin kel. Toen zij uit het raam keek zag zij vlammen uit de winkelruit slaan. Zij snelde in nachtgewaad de straat op om de bewoners van de bovenverdie ping, het echtpaar Bleuel met vier kinderen van acht maanden tot zes jaar, te waarschuwen. Mevrouw Van 't Hull-Out sloeg een ruit in aan de achterzijde en met veel lawaai wist zij de familie Bleuel wakker te krij gen. Nog juist op tijd wist het gezin zich via de achterzijde de brandende woning uit te vluchten. Daar de brand tegenover de brand weerkazerne woedde kon men snel aan het blussen slaan. De brand kon daarop tot de benedenverdieping worden beperkt. Dit deel brandde echter geheel uit. Ook de gehele voorraad stoffen ging verloren. Vrachtauto door trein gegrepen Een vrachtauto met aanhangwa gen is gistermiddag omstreeks twee uur bij Buitenpost op een niet-be- veiligde maar ruim overzichtelijke overweg gegrepen door de dieseltrein uit Groningen. In de cabine zaten drie personen, de chauffeur, de 23- jarige R. Veenstra, uit Stiens, en 2 bijrijders. De chauffeur waarschuwde dat er een trein in aantocht was. Hij stopte voor de overweg, maar toen de trein nog circa 50 meter verwij derd was,reed hij plotseling de overweg op. De 21-jarige bijrijder sprong uit de cabine van de auto, die door de trein in volle vaart»in de flank werd gegrepen. De aanhang wagen sloeg door de hevigheid van de schok los. De truck werd 'n tien tal meters meegesleurd, belandde daarna volkomen vernield in 'n sloot langs de spoordijk. De tweede bij rijder werd uit de cabine geslingerd. De chauffeur werd met moeite uit de wrakstukken bevrijd en had won der boven wonder geen zwaar letsel opgelopen. Beiden werden naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen vervoerd. De 21-jarige bijrijder, die er uitgesprongen was, bleef onge deerd. De trein liep zware schade op en moest worden weggesleept. De treinbestuurder was, toen hij het ongeluk zag aankomen, uit de cabine gevlucht. Het treinverkeer was een uur gestremd. De Kon. Ned. Bond tot het red den van Drenkelingen wil jongeren er op wijzen welke hulp verleend moet worden bij ijsongevallen. De propagandist van de bond, de heer J. M. Schmidt, heeft reeds op en kele Haarlemse scholen een korte inleiding gehouden en een film ge toond die leert wat er bij ijsonge vallen gedaan moet worden. De scholen, jeugdverenigingen, speeltuinverenigingen, buurtvereni gingen en allen die meer over hulp bij ijsongevallen willen weten kun nen zich voor nadere inlichtingen wenden tot het bondsbureau van de KNBRD, Koninginneweg 83 in Haarlem, tel. 15698 (02500) of tot de heer Schmidt, Finlandstraat 65 te Haarlem-Schalkwijk, tel. 19132. NEDERLANDS. ISOLEMENT? Het Belgische katholieke blad „La Libre Belgique" heeft minister Luns er vandaag van beschuldigd „katho- lieker te zijn dan de Paus, of wel En- gelser dan de Engelsen zelf". „La Libre Belgique", die al eerder van een anti-Nederlandse instelling blijk gaf, waar het Europese kwes ties betreft, en de kreet „die moeilijke Nederlanders" daarbij invoerde, schrijft, dat de Nederlanders hun houding sedert de mislukking van de conferentie met Engeland omschrij ven met het woord „terughoudend heid", hetgeen „achterwaarts voor uit" betekent. „Door de verklaringen van minis ter Luns in de Tweede Kamer is de vrees geboren, dat Nederland in de komende maanden als reactie tegen Frankrijk de EEG wil blokkeren. Deze houding heeft echter weinig kans door Duitsland, Italië, België en Luxemburg te worden gevolgd", zo meent het blad. „La Libre Belgique" spreekt van een „isolement van Nederland" en voegt er aan toe, dat de partner- landen van Nederland het onmoge lijk, zelfs belachelijk achten „zich blind te laten leiden door 'n sltëchte stemming tegen Frankrijk". NOORD WIJKERHOUT Strijd om de vrijwillige brandweer Eenmansfractie van P. v. d. A. moet meer voorzichtigheid betrachten Na de algemene beschouwingen rond de gemeente-begroting 1963, en na de rondvraag, waarbij de heer Hogervorst het gemeentebestuur had gewezen op de noodzaak een rege ling te treffen, volgens welke aan degenen, die daaraan behoefte heb ben. geldelijke hulp wordt geboden ter voorziening in de kosten, die uit deze uitzonderlijke weersomstandig heden voortvloeien, kwamen een aantal vragen ter tafel, die de heer Beekman (PvdA) had gesteld over onderwerpen, die uiteenliepen van zijn inziens onoirbare praktijken rond een stembureau tot het systeem van brandmelding. Twee van die vragen had de heer Beekman in een weekblad ter open bare kennis gebracht, één bleek van vertrouwelijke aard te zijn en de vierde vraag ging dan over een door hem bij het stembureau ingediend protest, welk protest niet in het pro ces-verbaal was opgenomen. Misverstanden De eerste misverstanden rezen toen burgemeester Van der Weijden al deze vragen en de antwoorden daarop in openbare vergadering wil de gaan voorlezen. Het bleek, dat de verschillende vragen eendeels aan de burgemees ter. anderdeels aan het hoofd van het centraal stembureau en derde- deels tot de voorzitter van het col lege van burgemeester en wethou ders of de raad was gericht. De voorzitter zei, dat hij van plan is in het vervolg elke vraag die aan hem in welke kwaliteit dan ook gericht is. in openbare vergade ring te beantwoorde"1, tenzij de in houd zich heel bijzonder daar niet voor leent. De kwestie rond het protest in het stembureau verzandde door een op merking van de voorzitter dat dat gene wat had plaatsgevonden en dat de hevige verontwaardiging van de heer Beekman had opgewekt, buiten de verantwoordelijkheid van de voor zitter van het stembureau viel. Op een antwoord op zijn vraag MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden Apotheek: Zuider Apo theek, Lammenschansweg 7, tel. 23553 (ook voor Leiderdorp). Tandarts: A. Ridder, tel. 01719-3800. Alkrmade en Lcimuiden De arl- ron I.Iuskens, Roel of a rends veen, tel. 01713-329 en Brinkharst, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen aan den Rijn Wit-Gele Kruis, zuster Verkuyl, Vlierboomstr. 13. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038; wijkverpl. zr. Beks, tel. 2141. Hazerswoude Dkt. H. P- Baay, Bil derd ijk laan 52, tel. 01714-344; wijkverpl. zr. v. d. Holst, tel. 01714- 255. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, tel. 5771; Wit-Gele Kruis zr. M. C. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351; tand arts zie Sassenheim. Katwijk Rijn Dkt. H. M. Hue- tjng, tel. 2102; aootheek Kon. Juliana- laan 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. A. C. de Ja ger, tel. 3777; apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Ha zerswoude. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp zie Hazerswoude; apotheek zie Leiden. Lisse Tandarts: zie Sassenheim. Nieuwkoop en Noorden Dkt G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725- 103; dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724-203. Nieuwveen zie Woubrugge. Noordwijkerhout en De Zilk Tandarts zie Sassenheim; dkt. B. C. C. Wösten, tel. 02533-2285: 'Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. D. Held, tel. 52255; Wit-Gele Kruis. zr. v. d. Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Groene Kruis zie Warmond ;tandarts A. H. Disselkoen, Hoofdstraat 306, tel. 02532-8166. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt W. J. Binnema, tel. 02532-7202; Groene Kruis zie Warmond. Voorschoten Dkt. W. I. M. van Dam, tel. 3060; wijkverpl. Gezond heidscentrum, tel. 2177. Warmond Dkt. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711-220; Groene Kruis zr. Konijn, tel. 01711-250. Worbrugge Dkt. J. Nooter, tel. 01729-104. Zwammerdam Dkt. G. J. Bre mer. tel 01725-103, Nieuwkoop. OVERSTEKEN BIJ GROEN KNIPPERLICHT NIET STRAFBAAR De Groningse rechtbank heeft gis teren uitspraak gedaan in een zaak tegen een ambtenaar van de ver- keersinspectie, die zich had laten be keuren bij het oversteken op een moment, dat het groene voetgangers licht knipperde. De ambtenaar werd „niet strafbaar" verklaard. Het ging hier om de principiële vraag, of de voetgangerslichten, zoals die in Gro ningen en Rotterdam werken, al of niet rechtsgeldig zijn. In deze steden begint het groene licht voor le voetgangers op een ge geven ogenblik te knipperen als waarschuwing aan de mensen die zich op de zebra bevinden dat zij moe ten voortmaken, en aan de mensen die nog op de stoep lopen, dat zij niet meer mogen oversteken. Dat is echter een plaatselijke re geling, want het wegenverkeersregle ment kent geen groene knipperlich ten bij oversteekplaatsen. De ambtenaar had zich laten be keuren, nadat hij was gaan overste ken toen het groene voetgangerslicht al knipperde. De Groninger kanton rechter vond de groene knipperlicn- ten begrijpelijk en duidelijk genoeg en veroordeelde de ambtenaar tot 12,50 gulden boete. Ook de officier van justitie bij de rechtbank meende, toen de zaak in hoger beroep diende, dat de ambte naar fout was geweest. De rechtbank meende daarentegen dat wat de ver dachte had gedaan, niet strafbaar was, en sprak hem vrij- Gemeente Vreeswijk wil zich zelf liquideren In tegenstelling met andere ge- at J*. l l meenten, die hur. zelfstandigheid met IlOOütOeStand V<H1 VOfifClS' hand en tand verdedigen, heeft de gemeente Vreeswijk zich dezer dagen uUUTt VOOFt uitgesproken voor de opheffing van Vreeswijk als zelfstandige gemeente Door de aanvankelijk invallende en samensmelting met de buurge- dooi is blijkbaar bij velen het idee meente Jutphaas. gerezen, dat de noodtoestand van de Vreeswijk heeft samen met Jut- vogels wel geëindigd zou zijn. Dit phaas een plan opgesteld om in het is echter geenszins hett geval. De landelijk gebied tussen beide plaat- ANWB-Wegenwacht constateert voor- sen een nieuwe stad van 40.000 in- al veel dode vogels langs de wegen, woners te bouwen die straks de Het is naast de honger thans vooral overspil van de stad Utrecht kan op- de uitputting die de vogels van al- vangen. De gemeenten op de Sticht- lerlei pluimage parten speelt. Met se heuvelrug mogen niet verder uit- klem verzoekt de ANWB dan oolc breiden en evenmin mag de Vecht- om .zoals in de voorgaande weken, streeks dichtgroeien. Vandaar dus brood, vogelzaad en vet te blijven dit plan. geven aan die wegenwachten, die Beide gemeenteraden hebben met op het windscherm van hun gele de consequenties ingestemd En ;en motor of op de voorruit van hun van de gevolgen zal zeker zijn, dat auto de letter „B" voeren Hiermee de twee gemeenten worden samen- geven de wegenwachten aan, dat zij gevoegd. brood en ander in aanmerking ko- B. en w. van Jutphaas mogen be- mend voedsel verspreiden onder de zoek verwachten van hun Vreeswijk- hongerende vogels langs hun route. se ambgeno'en, die dan de morele steun hebben van een eenstemmige uitspraak van hun raad. over de afwikkeling van de schade rond boerderij Wassenaar moet de heer Beekman en met hem de raad wachten, tot deze zaak volledig is afgewikkeld. Dan wordt volledig ope ning van zaken gegeven. Mede op aandringen van de heer De Jong bleef de behandeling van de vertrouwelijke vraag buiten de openbare raad. BRANDMELDING Toen kwam de vraag over brand melding, ter plaatse verschijning van de brandweer; de vraag, die gepu bliceerd was in de pers De vrijwillige brandweer bleek hogelijk verontwaardigd te zijn over de vraagstelling en over de publica tie ervan; en als de heer Beekman geen „genoegdoening" geeft, dreigt het gehele corps af te treden. Niet alleen de voorzitter, maar bijna alle raadsleden waren unaniem in hun oordeel: de heer Beekman moet meer prudentie betrachten met zijn vragen en deze niet bij twee tegelijk naar de pers zenden. Vooral de heer De Haas, die zich bewust was van zijn wat moeiliike positie als raadslid en tegelijk lid van de vrijwillige brandweer, wees er de heer Beekman op, dat er in zijn vra gen volkomen ten onrechte gespro ken is van een brandmelding. Als er werkelijk brandmelding gegeven was dan zou de brandweer in de werke lijk kortst mogelijke tijd ter plaatse geweest zijn. Dat bewees de goede brandmelding een klein half uur la ter. Uit de toelichting van de heer Beekman bleek later, dat er een mis verstand in het spel is geweest over de term „brandmelding". Het was geenszins zijn bedoeling het optreden van de brandweer in de vraagstelling is dit duidelijk gebleken te laken. Hij bleek volkomen bereid een rechtzetting van de zaak in „De Zee kant" te bevorderen. En hiermede blijft het huidige corps van de vrijwillige brandweer voor ons dorp behouden. St. Nicolaas 16 november in Amsterdam Koster verschalkte Duitse dievegge Acht ton voor goede ideëen Uit de ideeënbussen van 140 be drijven (gezamenlijke personeels- Dank zij de oplettendheid van een sterkte 495.000 personen), die in als amateur-detective optredende 1961 deelnamen aan de door het Amsterdamse koster, heeft de politie ideeënbussencentrum van het Neder- een 24-jarige van diefstal verdachte lands Instituut voor Efficiency ge- Duitse jongedame F. P. A. kunnen houden enquête, kwamen 44.000 arresteren. Dit Fraulein is reeds drie ideeën. Daarvan werd ruim 31 pet. keer door de Nederlandse Politie beloond. De laagste beloning was „Heim ins Reich" geleid. De laatste een rijksdaalder, de hoogste 10.000 keer nadat zij in december te Am- (bij een rijksdienst), sterdam bij een winkeldiefstal op In totaa] werd bijna acht lon uit_ heterdaad was betrapt. In de kerk gekeerd De landelijke gemiddelde van de koster was vorige week van beionmg j, ,n vergelijking met vo- ^me ïaar gestolen. Zu r(ge jaren sterk gestegen, had dit op haar plaats laten liggen, Naast belonjngen gaf 87 pct der toen zg naar de communiebank ging. bedrijven ook aanmoedigingspre- h.et la f teruggevonden tas e mies J waarvan het gemiddelde lag tussen 5 en 10 guldln per bedrijf De oplettende koster had al een De besparingen der toegepaste paar keer een hem onbekend gezicht Jdfef? „qiMowruldeif10° SUlden in zijn kerk gezien. Met medewer- tot 4-5 miljoen gulden, king van een onderwijzeres zette hij pn, val. De onderwijzeres liet een BftlKF Januari: een bijzonder koude maand Naar het KNMI in de Bilt mee deelt is de genrddelde temperatuur van de afgelopen maand januari te De Bilt 5,2 graden Celsius onder het vriespunt geweest tegen een waarde van 1,7 graden normaal. In 1940 was januari nog een weinig kouder waardoor de eerste maand van het jaar de op een na koudste januari van de laatste 125 jaar is geworden. Overdag was de temperatuur over het algemeen iets lager dan in ja nuari 1940 iraar de nachten waren in de regel minder koud. In de Bilt vro< r het op 30 van de 31 dagen die de maand telt, tegen op 15 dagen normanl. Zelf bleef het op 19 dagen onafgebroken vriezen terwyl dit ge middeld op slechts vijf dagen in ja nuari het geval was. December en januari te zamen genomen waren sedert de barre winter van 1890/91 niet meer zo koud geweest. Het aantal uren zonneschijn be droeg te de Bilt 96 tegen 56 normaal, het was de zonnigste januari sedert 1954. De hoeveelheid neerslag was gemiddeld over het gehele land slechts ongeveer 20 mm tegen 64 mm normaal, waardoor de afgelopen maand de droogste januari sedert 1933 kan worden genoemd. Voorlichting bij school- en beroepskeuze van de koster gekregen tasje op haar plaats liggen en toen zy net als de dame daar weer terug kwam was het verdwenen. Tegenover de politie Ned Vereniging van Ex-politie- heeft de Duitse jongedame reeds ke Gevangenen heeft in een bnef aan beide diefstallen bekend. Je min ster van justitie haar opvat- tingen kenbaar gemaakt over het ar tikel van de hoogleraren Van Eem- melen en Pompe in het Nederlandse Juristenblad van 5 jan. betreffende een evtl. gratieverlening aan de vier nog in Breda verblijvende oorlogs misdadigers. De inhoud van het In 1961 verstrekten 165 bureaux sehrijven wordt aldus samengevat: bijna 80.000 adviezen voor school-, Indien het recht was, dat deze mis- studie- of beroepskeuze. Dit blijkt dadiigers ter dood veroordeeld wer- uit de zojuist verschenen Statistiek den, indien het recht was dat zij van de voorlichting bij beroepskeuze door de bijzondere omstandigheden en personeelsselectie 1961 van het begenadigd werden met levenslang. Centraal Bureau voor de Statistiek, zouden wij het thans als onrecht er- Personeelsselectie („sollicitanten- varen indien zij in vrijheid worden onderzoe"*") werd door 32 bureaux gesteld. verricht. Dit betrof in totaal ruim 42.000 personen. Een ernstig ongeluk heeft plaats Met psychologische personeelsin- gevonden te Numansdorp waar de ventarisatie („de juiste man op de 16-Jarige Cornelia Prooij door een juiste plaats") hielden 14 bureaux auto werd aangereden en op slag zich bezig, welke tezamen ruim gedood. Het meisje stond met een 4.600 personen onderzochten. bromfiets op haar vader, een manu- Gegevens werden opgenomen van facturier, te wachten, die met zaken 178 bureaux, laboratoria, instituten, bezig was. De automobilist, die het en derg., welke op een of meer der meisje aanreed, werd in het uitzicht eerdergenoemde terreinen werkzaam belemmerd door een dicht voor hem zijn. rijdende auto. Na de aanrijding heeft de auto enige bomen geschampt en De bisschop van Haarlem, mgr. is vervolgens de dijk afgereden. Ook dr. J. A. E. van Dodewaard, zal 't stoffelijk overschot van het meisje woensdag 6 februari geen audiëntie werd daar na de aanriiding gevon- houden. den. De auto werd vernield. Sint Nicolaas, nauwelijks terugge keerd in Spanje van zijn jongste be zoek aan ons land, heeft reeds nu laten weten dat hij dit jaar op za terdag 16 november een bezoek aan de hoofdstad zal brengen. Dit blijkt uit een opgave van de belangijkste gebeurtenissen in 1963, verstrekt door het bureau voorlichting en re presentatie van de gemeente Am sterdam. In 1962 arriveerde Sint Nicolaas op zaterdag 17 november in Amsterdam. Op 6 mei zal volgens de lijst „ver moedelijk" de bevrijdingsdag worden gevierd. Behoudt Zeeuwse mossel- en oestercultuur „Het verloren gaan van de oester- en mosselcultuur voor Zeeland be tekent de ondergang van honderden bedrijven, wat voor de instandhou ding van enkele dorpsgemeenschap pen volledig catastrofaal zal zijn", aldus de gemeenteraad van Bruinis- se. De raad heeft er schriftelijk bij de ministers en de instanties die betrokken zijn bij de vraag wat er met de oester- en mosselkweek jn Zeeland moet gebeuren, op aange drongen alsnog de aanleg van een proef bas is voor het kunstmatig kwe ken van oesters en het verwateren van mosselen te doen doorgaan. Dit proef bassin zou in het Veerse Gat worden aangelegd. De minister van Verkeer en Waterstaai heeft echter voor dit door zijn voorganger opge stelde plan geen geld uitgetrokken in de begroting 1963. Ongeluk kwam niet alleen Dat een ongeluk nooit alleen komt, blij Kt uit het vernaai van een bi and, die dezer dagen een schuenfabi iek in de s'ad Saetsjoe in de Zweedse pro vincie Smaland in de as gelegd Be halve dat een der brandspuiten uren-, lang weigerde water te geven, kreeg een der brandweerlieden een beroer te, werd een ander door een auto- wiel een voet gekneusd, en struikelde een vrouw over- een brandslang en brak daarbij een arm. Dat de brand- kraan weigerde kwam doordat ie mand met een auto er tegen aan was gereden, hetgeen de zaak ontzet had. De brandmeester, die in de sneeuw naar een ander putje groef, kwam tot de ontdekking, dat het aan-duidings- bordje op de verkeerde plaats was aangebracht. Toen tenslotte de eerste weigerachtige kraan toegaf, kon men deze niet meer dicht krijgen, ook al lang nadat de brand was uitgewoed. De hele nacht door en ook nog de vol gende ochtend bleef het water over vloedig maar volkomen nutteloos doorstromen, zodat het reservoii van de watertoren leeg begon te raken en grote gedeelten van de stad zonder water kwamen te zitten. En tot slot van dit spel van abuizen kreeg de brandmeester slaande ruzie met degene die hij voor wangedrag van de eigenwijze brandkraan ver antwoordelijk hield.. Mond- en klauwzeer- bestrijdingsmaatregelen De minister van Landbouw en Vis serij heeft besloten met ingang van morgen, zaterdag 2 februari, tot voor lopig 25 februari een verbod voor 't vervoer in en uit geheel Zeeuwsch- Vlaanderen van alle varkens en her kauwende dieren in te stellen. In dit gebied zijn voor dit tijdvak tevens alle veemarkten geschorst en zijn verkopingen, keuringen en dergelijke bijeenkomsten met deze dieren ver boden. Voorts is het bestaande vervoers- verbod van varkens tot een gewicht van zestig kilogram voor de Gelderse achterhoek ingetrokken. De cholera-epidemie in Nieuw Guinea is thans vrywel bedwongen In de afgelopen week hebben zich nog slechts twee gevallen voorge daan, beide zonder dodelijke afloop. In de week daarvoor waren er nog 19 gevallen, waarvan twee met do delijke afloop. In totaal heeft de epidemie sedert haar begin in ok tober 1962, 504 doden geëist op 1387 geval1 en. De Europese ziekenzusters in de ziekenhuizen van Ceylon hebben bevel gekregen het land vóór maart 1964 te verlaten. Het eerst vertrekken de Belgische nonnen, die er al 33 jaar de verpleging verzorgd hebben. De meeste ziekenhuizen hebben ge brek aan personeel, maar verzoeken van dokters, verpleegsters en pa- tienten aan de regering om de non nen ntet weg te zenden hebben geen resultaat gehad. Honderden mopperende ballet liefhebbers moesten donderdagavond het Royal Opera House in Londen verlaten, omdat een gedeelt* van het dak op instorten stond., 's Mid dags waren reeds scheuren in het dalcgewelf opgemerkt en later kwa men klompen kalk naar beneden. Men besloot toen de gallerij en het balkon af te sluiten. Bezoekers op andere rangen werden wel toegela ten. De geallieerde strijdkrachten van Centraal Europa zullen op dins dag 26 februari a.s. tussen 10.30 en 14.30 uur boven een groot deel van West-Europa, dat zich uitstrekt van Denemarken tot Zuid-Frankrijk, een luchtverdedigingsoefening houden. De oefening wordt aangeduid als „co-op 63-1" en zal bestaan uit zowel laag- als hoogvliegactiviteiten. Ook het gehele Nederlandse luchtruim zal voor deze oefening worden gebruikt, waarbij laagvliegactiviteiten tussen 500 en 2000 voet kunnen worden ver wacht boven de drie noordelijke pro vincies, Overijsel en de Achterhoek. Elders zal boven ons land slechts op grote hoogte worden gevlogen. Nabij het hotel „De Vliegende Sehotels" op de rijksweg nr. 55, on der de gemeente Geffen is donder dagavond de 16-jarige Nelly Kappen toen zij dicht bij haar ouderlijke woning op een bromfiets plotseling de rijbaan overstak door een perso nenauto aangereden en gedood. Dr. J. van Heugten SJ is don derdagavond in het Mariarpaviljoen te Amsterdam overleden. Pater Van Heugt en. die 72 jaar is geworden, heeft zich vooral bekendheid verwor ven als moderator van de Amster damse studentenvereniging Sanctus Thomas Aquinas, en als letterkundig criticus. Scheepsberichten Alcor 1 te Aden: Algol 31 te Zan zibar; Alhena 1 te Las Palmas verw.; Alnitak 1 te Santos; Alwaki 2 te Alexandrie verw.; Asmidiske 30 van New Orleans nr Karachi; Attis 31 van Cartagena nr Barranquilla; Bat jan 3-2 te Yokohama verw.; Caltex Delf zij 1-t 1 van Antwerpen nr Rot terdam; Colytto 1 van Aden naar China; Crania-t 1 te Falmouth; Daph- nis 1 te Port of Spain. LEIMUIDEN Priesterwijding frater H. Noordermeer A.s, zondag 3 februari zal de paro- chiezoon frater Henk Noordermeer uit handen van mgr. G. de Vet, bis schop van Breda, de H. Priesterwij ding ontvangen. Henk Noordermeer werd te Lei muiden geboren op 28 maart 1938. Na de lagere school vertrok hij in september 1950 naar het Missiehuis SVW te Soesterberg. Op 30 juli '56 behaalde hij na gymnasiumstudie te Amersfoort het Staatsdiploma gym nasium A. Na het noviciaat studeer de hij filosofie in het Missiehuis Maria Middelares te Heide bij Ant werpen. In september 1959 kwam hij terug in Nederland voor de theolo gische studie in het missie-seminarie SVW te Teteringen. In die seminarie' mag hij a.s. zon dag met 9 mede-confraters de H. Prieesterwijding ontvangen. Op Be loken Pasen, zondag 21 april, hoopt hij in de parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. Ruim 13 jaar is bet gelden, dat in de parochie St. Jan de Doper voor het laatst 'n dergelijke gebeurtenis plaat* vond.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 8