WOENSDAG 30 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 9 HAZERSWÖUDE NOORD WUK KAB-KADER NAM „DE FILM" IN STUDIE Links: „Boniface", een hoedje van Bakou Ficelle (een soort bindgaren), bewerkt met zwart stiksel. Midden: „Bengali", een baremodel van bandzijde in blanw, groen en rose. Rechts: „Nnit bleue", een hoofdtooi voor de avond van blauw stro. STADSNIEUWS Filmmiddag in „De Hoeksteen" De Stichting Commissie voor Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting gaf gisteren in haar gebouw „De Hoek steen" in aanwezigheid van enkele maatschappelijke werksters en be stuursleden van de bejaardenbonden een voorlichtingsmiddag over de aard en het doel van haar werk. Er werd ook een instruktieve film over de huid- en schoonheidsverzorging ver toond. De directrice, mevrouw Creyghton, zette aan de hand van kleurendia's uiteen waarin de Stichting o.a. voor ziet. Door de steeds meer toenemende mechanisatie van de huishouding is de behoefte aan voorlichting groter geworden, aldus mevr. Creyghton. Deze voorlichting wordt gratis ge geven, maar het is ook mogelijk zich door het volgen van een of meer cur sussen te oriënteren en te bekwamen o.a. in budgettering, naaien, woning inrichting etc. Met nadruk noemde de directrice de cursus voor de be-" jaarden, daar gebleken is dat de be jaarden zich geen of bijna geen moeite geven om een warme maal tijd klaar te maken. Voor hen is nu een mogelijkheid geboden om in cur susverband tegen lage vergoeding (25 cent) een warme maaltijd te be reiden. Na deze interessante uiteen zetting werd de film gedraaid. Het is duidelijk, dat de Stichting Commissie Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting in alles de huisvrouw en het ge zin tegemoet tracht te komen. BRIDGEVERENIGING „SANS ATOUT" De uitslagen van en de standen na de 6e avond van de viertal-competitie van de bridgever. „Sans Atout" lui den: Groep Zwart: team Aenmeijteam Goutier 06; team v. d. Zeeuw team Stikvoort 5—1. Stand: team Goutier 620; team Stikvoort 620; team v. d. Zeeuw 6—17; team Aen meij 615. Groep Zwart-Wit: team La Lau team Crama 06; team v. d. Oever —team Bernard 06. Stand: team Crama 631; team La Lau 621; team Bernard 616; team v. d. Oever 6—4. Groep Rood: team v. d. Drift team Kins 24; team Mollemateam Sijpesteyn 60. Stand: team v. d. Drift 6—24; team Kins 622; team Sijpesteyn 620; team Mollema 6—6. Groep Groen: team Schippers team Verkerk 6—0; team Altink— team Schippers 06; team Altink— team Verkerk 60.- Stand: team Schippers 630; team Altink 6—24; team Verkerk 60. Kynologenvereniging „Rijnland" De Kynologenver. „Rijnland" kan in zijn bijeenkomsten altijd rekenen op een grote opkomst van haar le den. Anderzijds kunnen de leden ook altijd verzekerd zijn van bijzonder interessante avonden. Na verwelkoming door de vice- voorzitter, de heer F. Alofs, in Res taurant „Boerhaave", begon dr. A. J. M. Holmer, professor in de kynae- cologie en enthousiast clublid van „Rijnland" aan zijn lezing, vanzelf sprekend over honden, maar speciaal over exterieurbeschrijving. Spreker, die ook secr.-penningmeester is van de landelijke Raad van Beheer op kynologisch gebied, begon met de vermelding, dat deze Raad van Be heer op de kynologische examens als proef het examenvak exterieur-be- schrijving heeft ingevoerd Met assistentie van de actieve se cretaris, de heer G. Smits, aan het projectietoestel ving prof. Holmer KORTE GOLF De .zeesleepboot „Witte Zee" van L. Smit en Co. heeft tijdens zwaar stormweer in de Caribische Zee haar sleep verloren. Deze be stond uit de zuiger „Barbados" waar mee de sleepboot op 4 januari uit Guayaquil (Ecuador) naar Neder land was vertrokken. Op 25 januari is de „Barbedos" op 160 mijl ten noordwesten van Cartagena vergaan. De runners konden in veiligheid worden gebracht. Door het instorten van ee„n wo ningcomplex in Tripolis in Noord- Libanon ^ijn dinsdagavond veertien mensen om het leven gekomen. zijn lezing aan met afbeeldingen te laten zien van de oer-hond, die tien duizenden jaren geleden de stamva der was. Spreker, die bekend staat als ten allround keurmeester op ten toonstellingen, liet vele goede eigen schappen zien, maar nog veel meer fouten in bouw van hoofd, voor- en achterbenen. Duidelijk en zakelijk gaf prof. Holmer een goed beeld van het exterieur van verschillende ras sen en gaf daarmede aar de kyno logen een leerzame avond. Een har telijk woord van dank van de heer Alofs aan Prof. Holmer en de heer Smits basloot deze avond. Leidse universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: kandidaats Godgeleeerdheid: de heer J. J. Mijnssen (Heemstede); docto raal Godgeleerdheid: de heer H. J. Mulder Jzn. (Doorn; doet. Scheikun de: de heer A. C. A. Jansen (Leiden) doctoraal Farmacie: de heer B. H. Tan (Leiden); kandidaats F Wis- en Nat.k.: de heer P. v. d. Burg (Lei den); kandidaats G Wis- en Nat.k.: de heren G. T. B. Sanders (Leiden) en W. O. Bryan (Leiden); kandi daats I Wis- en Nat.k.: de heer B. J. Hensen (Leiden); kandidaats K Wis- en Naat.k.: de heer C. L. C. Meijer (Leiden); kandidaats L Wis- en Na- tuurk.: mej S. S. M. Liem (Oegst- geest), mej. H. M. Nanning (Leiden) en de heer P. B. J. Lanser (Leiden); kandidaats F Wis- en Nat.k.: de heer J. C. Portheine Leiden L Gemeenteraad van Boskoop Voor de aanvang -'an de eerste openbare gemeen teraadsvergaderi ng van Boskoop in het nieuwe jaar, hield burgemeester Verkerk de gebruike lijke nieuwjaarsrede waarin hij een overzicht gaf van de belangrijkste feiten en gebeurtenissen in en voor Boskoop. Wat Boskoop betreft: de stijgende exportcijfers geven een stabiel beeld hetgeen dus geen reden tot ongerust heid geeft doch wel waakzaamheid gebiedt. Het jaar 1962 was voor de boomkwekerij Boskoops hoofdbe drijf weer een goed jaar. Handel en nijverheid en middenstand hadden evenmin reden tot klagen. De voltooiing van het zwembad werd een feit, het nieuwe gymnas tieklokaal aan de Biezen werd in ge bruik genomen terwijl de herziening van de gemeentegrenzen door de 2e Kamer, werd aangenomen. Belang rijke besluiten werden door de ge meenteraad genomen: o.a. de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstalla tie, sanering van een gedeelte van de Zuidkade, financiële medewerking voor de bouw van een nieuw wijkge- bouw voor Het Groene Kruis, stich ting openbare kleuterschool nabij de Goudse Rijweg, aankoop van gronden voor de doortrekking van de A. P. van Neslaan. De Kath. kleuterschool werd in gebruik genomen terwijl met de bouw van een Chr. lagere school en met de bouw van een Chr. lagere Tuinbouwschool een aanvang werd gemaakt. De bevolking nam toe van 9486 op 31 dec. 1961 tot 9499 op 31 dec. 1962. Als oudste raadslid beantwoordde de heer P. G. Valk de rede van de voorzitter. De heer Valk was het met de voorzitter eens, dat wat bêtreft de boomkwekerij de grootste waakzaam heid gebod >n is. Nog steeds overtreft de vraag het aanbod hetgeen zeer waarschijnlijk nog wel geruime tijd zo zal blijven. Dat er minder wonin gen zijn afgebouwd dan was gepland ügt zeker niet aan het beleid van het college van b. en w. Spr. hoopte ech ter, dat de 48 in aanbouw zijnde wo ningen zeer spoedig kunnen worden betrokken. Tenslotte bracht de heer Valk lof aan het personeel van de gemeentebedrijven in de buitendienst voor het vele werk, dat door hen in deze vorstperiode is verricht. De agenda bevatte naast de gebrui kelijke punten slechts één punt, nl, onderzoek van en beslissing op de geloofsbrieven van het benoemd ver klaarde lid van de raad, de heer J. van Nes. Door een daartoe benoemde commissie, bestaande uit mevr. Van Veen en de heren Verbeij en v. d. Haven werd een en ander in orde be vonden zodat de heer Van Nes. in ie volgende vergadering de raad weer compleet zal maken. Hierna ging de raad in comité voor een bespreking van de problemen rond de afsluiting van de Biezen in verband met de doortrekking van de provinciale weg welke de Biezenweg kruist waardoor laatstgenoemde weg ter plaatse zal moeten worden afgesloten. LEIMUIDEN Tafeltennis Het 2e damesteam van Play Fair speelde in Warmond tegen Steeds Vooruit. Greet v. Nis pen, de invalster, komt er beter in en geleidelijk werd de stand tot 8-2 opgevoerd In het parochiehuis ont ving het le herenteam Reflex 1 uit Lisse. Ook dit team speelde met 'n invaller, nl. G. Boers. Deze speler moest één partij aan Reflex toe staan, maar verder hadden de heren er geen moeite mee. Uitslag werd 9-1. De Junioren 1 wonnen zaterdag overtuigend van Baronie 3. Junioren 2 en 3 hadden het moeilijker; 2 moest het hoofd buigen voor Docos met 1-9. Alleen Nic de Koning kon de eer redden. Het 3e kwam er niet aan te pas bij ffers; uitslag 10-0 in het voordeel van Veenders. Deze week zijn er voor de jeugd wedstrijden vastgesteld die minder zwaar zijn. Raadsagenda De raad van Lei- muiden komt op vrijdag 1 februari des avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.a Voorstel om perceel wei land, gelegen langs Ringvaart, op nieuw voor 6 jaar te verpachten aan L. J Leeflang; Idem jachtrecht op rietland water van gemeente op nieuw voor 6 jaar te verpachten aan L. C. v. Poelgeest; Aanbieding ge meentebegroting en begroting wo ningbedrijf 1963; Begrotingswijzigin gen; Aanbieding gemeenterekening 1961; Aanbieding rekeningen wo ningbedrijf 1960 en 1961; Voorstel in trekking van wijziging Alg. Politie verordening, vastgesteld bij Raads besluit van 24 april 1962; Idem tot aankoop woning Herenweg 9, met gereelte erf, eigendom van W. G. van der Jagt; Vaststelling vergoe ding bijzondere kleuterscholen over 1961; Idem exploitatie-vergoeding bij zondere lagere scholen over 1961; Idem vergoeding vakonderwijs bij zondere lagere scholen over 1961. NTET TWE- WETER TNG nationale prikslee wedstrijd Het is beslist een unieke gebeurte nis wanneer men tot het houden van een nationale priksledewedstrijd kan komen. Immers er zijn niet veel plaatsen in den lande waar men over een priksledeclub beschikt, en dit is toch wel een eerste vereiste om tot het organiseren van zulk een wed strijd Le kunnen overgaan. En de priksledeclub „De Gladde Ijzers" heeft bovendien nog bewezen dat zij een dergelijke wedstrijd bijzonder goed weet te organiseren. Dank zij ook de muzikale medewerking van de muziekver. „Door Gunst Verkregen" werd het een zeer prettig ijsfeest, te meer daar er niet minder dan 41 deel nemers aan de start verschenen. Hierbij waren ook vele leden van de zusterver. „Oud Holland" uit Reeu- wijk, alsmede enkele deelnemers uit Hoogmade en Oude Wetering. Het werd een zeer spannende strijd waarvan de vele belangstellenden ge noten en dan ook niet nalieten hun favorieten luide aan te moedigen. De hoofdprijzen, welke uit bekers be stonden, werden gewonnen doo*: 1. Jac. Esterwijk, Reeuwijk; 2. A. Jon- geneel, Reeuwijk; 3. N. Struive, Nieu we Wet.; 4. S. v. d. Laan, Hoogmade; 5. Th. Struive, Nieuwe Wetering. De troostprijzen bestonden uit souvenirs. Deze werden gewonnen door: 1. H. Koster, Reeuwijk; 2. C. Wolvers, Hoogmaden; 3. R. Stoppelenburg, Reeuwijk; 4. Ant. van Haastrecht, Oude Wet.; 5. A. Slappendel, Reeuw- wijk; 6. Th. Möllers, N. Wet.; 7. A. Bouwmeester, N. Wet. Met een woord van dank voor de ondervonden medewerking, reikte voorz. A. Bouwmeester hierna de prijzen uit. IJs en weder dienende wordt er zaterdag 2 februari a.s. wederom een nationale priksledewedstrijd gehou den om hoge geldprijzen. ROELOFARENDSVEEN Wat de raad te behandelen krijgt Wanneer de gemeenteraad donder dagavond om 19.30 uur in openbare zitting bijeenkomt zullen de volgen- Onder voorzitterschap van de heer de voorstellen worden behandeld: J. v. Leeuwen kwam het grootste ge wijziging algemene politieverorde- deelte van het kader van de KAB in ning; vaststelling instructie gemeen- „Hotel Royal" bijeen voor een be tebode; vaststelling bedragen per spreking van het onderwerp „Wat leerling over 1963: wijziging over- weet u eigenlijk van de film", eenkomst met de gemeente Leiden, inzake de vleeskeuringsdienst; aan- Een tweetal heren van de Cultuur- koop aandelen N.V. Bouwfonds Ne- dienst van de KAB uit Utrecht, de derlandse Gemeenten; huur strookje heren Muller en Vlak, waren op deze grond van de heer L. van Vliet; ves- bijeenkomst tegenwoordig om met tiging opstalrecht ten behoeve van WOord en beeld te tonen hoe men de gemeente op een perceel grond een film moet bekijken. De heer Mui van de stichting het gecombineerde ier begon zijn inleiding met de vraag Oude Mannen-, Vrouwen- en Wees- weike invloed heeft de film op den- huis; voorts zullen B. en W. de ken en leven en vooral op het deuken raadsleden een nota inzake het on- en ]even van kinderen. Ontwijk deze derhoud van wegen doen toekomen. vragen nu niet, aldus spr., met te m..zeggen, dat u haast nooit naat de Stalling personauto s Tydens de bioscoop gaat want via de TV dringt raadsvergadering op donderdagavond dc flim iedere week uw WOning bin- zullen B. en W. de raadsleden voor- nen stellen een wijziging aan te brengen in de Algemene Politieverordening. u zult dan met uw kinderen over Reeds geruime tijd, aldus het college, het vertoonde moeten praten en hoe komt het voor, dat de openbare we- wj^ u doen wanneer u er zelf gen worden gebruikt voor de stalling niets van weet? van personenauto s. Deze heeft men £)e film is een der belangrijkste JP °.m, ze t® verhandelen, verschijnselen van onze tijd, want be- docht hiervan is kennelijk geen plaats wust 0f onbewust wordt men beïn- op particuliere terreinen. Deze han- vjoecj door het bewegende beeld. v rian Interessant waren de mededelingen college met alleen hinderlijk voor de heer Muller, verduidelijkt op bepaal" het witte doek, hoe een film met aan- mSblir, groot gevaar voor di trucjes, belichting enz., tot stand de medeweggebruikers. Genoemd eu- JH ilMlrilk JLkt dat het tre- vel heeft, volgens B. en W. vooral de komt 611 1ITruk w®kt laatste maanden zo'n omvang geno- ge,ven Ir ^rant men, dat het niet langer verantwoord sp€ ku£S!?dè woü is passende maatregelen achterwege de opgenomem scenes ki^en de won- te laten. Hoewel artikel 26 der Alge- Rijkste situaties scheppen steeds mene Politieverordening wellicht 'n oaarop gebaseerd: hoe kan men een basis zou kunnen geven tegen deze interessant "aaken en waar lig excessen op te treden komt het B. gende mogelijkheden om de winst en W. juister voor een afzonderlijk °P voeren, artikel aan de verordening toe te voegen. In het ontwerp, dat de raads- „Het leven leden werd toegezonden, staat onder meer vermeld, dat het verboden is men. jonge mensen vraagt, voertuigen op de weg te doen of la- waarom ga je naar de film, zal veelal ten staan: met het doel ze te ver- het antwoord zijn: ..Wij willen wel handelen of te huur aan te bieden, eens iets zien van het leven, maar zulks voorzover deze deel uitmaken wa* men veela' een cancatuur van de handelsvoorraad van hem, die vaf* het leven. De jongeren zijn te een beroep of een gewoonte maakt primitief om alles te verwerken en van het verhandelen of verhuren; geven zich klakkeloos over aan een voorts om er reclame mee te maken; fantasie, afgestemd op hun onvol- en tenslotte: wanneer andere dan ge- wassenheid eh niet beseffend, dat een ringe herstelwerkzaamheden worden schijnwereld wordt weer geven. Het verricht door of vanwege iemand, die is noodzakelijk een film te leren door- er zijn bedrijf of nevenbedrijf van zien en te kunnen beoordelen wat maakt voertuigen te herstellen of een goede film is. te stallen. Niet rijklare voertuigen Voor dit doel zijn door de KAB zullen, na inwerkingtreding van de een schriftelijke cursus van 15 les- verordening, niet langer dan 24 uur sen en twee weekend-bij eenkomsten onafgebroken op de weg mogen samengesteld voor jonge mensen om staan. hen hierdoor een beter inzicht te ge- ven in „de film" en dit later uit te Een stukje grond Ten behoeve dragen in eigen omgeving. Voor deel- van de tweede toegangsweg naar het name aan deze cursus kan men zich zwembad doet zich de behoefte voe- opgeven bij de secretaris, de heer J. len om aan het einde daarvan een Mesker. Het was een interessante parkeerterrein, van zeer bescheiden avond, waarvoor de heer van Leeu- omvang aan te leggen. De eigenaar wen dank bracht aan spreker en van het desbetreffende stukje grond operateur de heer L. van Vliet, wil echter al leen tot verhuur hiervan overgaan. Na eindeloze gesprekken hebben B. Geboren: Cornelia M. Th. dr v. C. ttt -. J. P. Duindam en J. M. v. d. Meijden; menn "e!Te? Andries D. zr. v. D. v. Roon en II. een bedrag van 150,- per jaar. Niettemin achten zij ook dit bedrag Taets van Amerongen (Den Haag) met M. Gaastra. Getrouwd: H. Kok met J. J. Ben schop; W. Brak met L. G. C. Tref fers. LISSE Geboren: Alphonsus J. zn v. W. G. van Kestercn en C. G. Hoekstra, v. d. Veldstr. 69; Hendrikus N. zn v. A. A. Broekhof en C. M. Reewijk, Leid- sevaart 27. Ondertrouwd: Leonardus J. Rands- dorp, wonende te Sassenheim, Park laan 11 en Anna G. M. Tempel, wo nende te Lisse, Nic. Damesstr. 41; Johannes L. van den Barselaar, wo nende te Noord wij kerhout, St. Ja- cobstr. 45 en Cecilia C v. der Kamp, wonende te Lisse, Prinsessestr. 33. Gehuwd: J. G. Slobbe en E. G. A. van Leeuwen; Th. C. Duivenvoor den en C. P. Juffermans; A. C. Sua- net en W. M. Schenk. Overleden: Maria Cederhout, echtg. van C. Keijzer, oud 84 jaar; Johan Gerrit Snel, oud 61 jaar. VOORSCHOTEN Geboren: Maria Christina d.v. J. P. Jongbloed en M v. d. Ruit; Maria Johanna d.v. D. Valkenburg en E. v. Barneveld; Petronella Johanna Maria d.v. F. K. Achtien en A. J. M. Smits; Albertine Jacoba d.v. S. Of- fringa en L. T. M. Kmbbe; Renal- dus Adrianus Cornelia Maria z.v. A. J. den Hollander en C. M. E. Bre- derode; Marine Ingeborg Josepha d. v. J. H. E. Hutjes en M. H. J. v. d. Krogt. Ondertrouwd: C. J. Schraven 26 j. en J. C. H. v.d. Poel 26 j.; A. W. Paardekooper 30 j., te Zoeterwoude, en A. P. M. v.d. Hulst; 28 j.; E. C. J. Brekelmans 27 j. en R. Th. Sum 27 jaar. Gehuwd: H. J. A. P. v. d. Belt en H. J. Scheulderman, te Apeldoorn; P. C. Koot en A. J. M. v. Bohemen; toek. adr.: Hazerswoude, Nic. Beets- straat 8; Ch. W. Wormser, te 's-Gra- venhage, en P. J. de Neef; J. Knol, te Haarlem en M. Giliam; toek. adr.: Sleen, Schoonoord Tramstraat 70 Overleden: M. H. C. Dobbe w.v. Koppen 81 j.; C. J. Zoetemelk 65 j. SASSENHEIM Geboren: Henry zn van Albert J. Helmus en Geeske Jeninga. Hubertus Alphonsus Johannes zn van Theodo- rus G. van der Plas en Elisabeth M. A. Molkenboer. Annemarie dr van Dirk van der Voet en Emma P. Bin nendijk. Saskia Gelasia Blanca Mar- garetha dr van Gerard us A. Stolwijk en Helena A. Koeleman. Ondertrouwd: Leonardus J. Rands dorp, 24 jr, te Sassenheim, Parklaan en Anna G. M. Tempel, 23 jr, te Lisse. Getrouwd: Herman P. Prijt, 23 jr, te Eindhoven, Frederiklaan 106, en Hendrika Benschop, 28 jr, te Sassen heim, Kerklaan 50; toekomstig adres: Frederiklaan 106. Wilhelmus J. Roos, 65 jr, te Sassenheim, Parklaan 17 en Jacoba A. M. Volwater, 57 jr, te Sas senheim, Parklaan 17. Toekomstig adres: Parklaan 17. Bertelkamp: Hendrikus C. J. W zn v. J. v. d. Berg en M. P. Steenvoor- Da,,ejLenaar' ,al5u! den: Johanna M. P. Th. dr v. J. L. J. de leden van het college, weet, dat ,1ttt vi,,r»+. een andere oplossing voor de ge- rL- d t rV'rf aa ?g meente niet mogelijk is. Niettegfn- Rog,cr-P' -M' zn v' J P Ouddeken het parkeerterreintje hen zwaarder weegt en stellen de raadsleden voor tot de huur van het stukje grond te besluiten voor 150,- per jaar. Jongens op de schaats Zeven tien jongens van 14 tot 17 jaar heb- Ondertrouwd: Jacob A. Hou waart en Johanna van Dijk: Christoffel J. Mano en Jacoba C. Telussa. Getrouwd: F. P. Mesker en C. A. E. Lammers. Overleden: Maria J. Witteman, 55 ut" juiieciis vau 11 lui 11 jaai neo- „j T o 1 - t ben deelgenomen aan de kortebaan- p nk 4QVfaar V' Johanna wedstrijden, die de Hazerswoudse R Vmk' 49 3aar IJsclub maandagavond op de veld- ijsbaan aan de Voorweg organiseer de. J. v. Beek werd eerste; A. Rijk aard en H. Harkes werden tweede WASSENAAR Geboren: Robertus J. zn v. J. N. C. en derde. Bij de verliezers zegevier- Th. van der Erve en M. M. Rohen- de J. van der Eijk Pzn. voor L. Riet- kohl; Emili dr v. E. Meerts en E. J. veld en C. Rijkaard. W. van Wldik; Jules L. G. zn v. A. A. Verkleij en B. J. M. Baijer; Carla A. M. dr v. J. Woel en Th. C. van Schagen. Ondertrouwd: W. A. J. Donkers Geboren: Wilhelmus Jacobus Jo- met G. Baauw; A. L. F. Oudshoorn Q Onvlee; G. S. van Dorp Kra- (Leiden) met A. Th. M. Knjjnenburg; Jhr. J. A. G. Sandberg (New York) jr, weduw- met F. D. Mak van WaaijJ. Blom met R. G. C. van Keimpema; F. P. NIEUWKOOP hannes zn van J. A. Vork van Beek; Johan zn van L. J. Kra nenburg en W. Hunnik. Overleden: R. Spruijt n.ar van C. Bosman. Gehuwd: J. F. Douven 32 jr en E. Stembert (Lisse) met T. G. M. 'van M. van Koert 34 jr. Haastrecht; C. V. E. A. Baron van TER AAR Schaatswedstrijd. Donderdag middag 31 januari om 2 uur wordt op de landijsbaan een nationale per soonlijke afvalwedstryd op de schaata gehouden voor jongens van 16, 17 en 18 jaar. Aanvang 2 uur. LEIDERDORP Gemeente gaat 3/4 miljoen lenen De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage heeft de gemeente Leiderdorp een vaste le ning aangeboden ad 750.000 ter fi nanciering van de kosten van de aan koop en bouwrijpmaken van gronden in het uitbreidingsplan Zijllaan en Meijepolder. De lening kan worden opgenomen per 15 februari a.s. en heeft een loop tijd van 10 jaar, af te lossen in 5 gelijke jaarlijkse termijnen, aanvan gende op 15 februari 1969. B. en w. stellen de raad voor de. aangeboden geldlening aan te gaan. De ijsclub „Wilhelmina" trof het niet bijzonder met haar wedstrijden waarvan de baten bestemd waren voor de uitgaanskas voor de ouden van dagen. Mocht zij zondag jl. meer dan 1000 belangstellenden op de baan hebben, thans moest men zich met een tiende van dit aantal tevreden stellen. Toegegeven dat de weersom standigheden minder ideaal waren, voor de kas van de ouden van dagen werd het nu begrijpelijk een teleur stelling. Overigens heeft men deson danks wel kunnen genieten van een aantrekkelijke en spannende strijd. De uitslag bij de dames werd: 1. mej. A. Rotteveel; 2. mevr De Jeu; 3. Ida Vermeij Gdr.; 4. Ans van Rhoon; 5. Tonnie Klein Hdr.; 7. Ria de Jong; Hdr.; 8. Thea v. d. Meer Jac.dr. Bij de heren werd de uitslag: 1. Jan Spruit; 2. Jos Vermeij; 3. Nic. v. d. Wereld; 4. Floor van Berkel; 5. Joop Bakker; 6. Leo van Zanten; 7. Koos Hoogenboom. Links: „Saint Suipice", een linnen hoedje, afgezet met zwarte zijden band. Rechts: „Place de Tertre" (links boven), een hoofdtooi van bedrukte mousseline. „Opera" (rechtsboven), een creatie van zwart Italiaans stro afgezet met een witte orchidee. „Maisons lafitte", een capeline met een opgeslagen rand, waarin zwart stro werd verwerkt

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9