Weerbericht „yUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 1 Kant- en randfineren 1^9*' Ceta-Bever SNELFIX ^0 Koninklijk goud voor F. A. Wempe (Advertentie) ZONDAG AANSTAANDE: De Slavisch-Byzantijnse liturgie in de Leidse St. Lodewijkskerk in allerijl wordt zondagmorgen aanstaande in de St. Lodewijks kerk te Leiden de iconotase de wand die 't priesterkoor van het schip scheidt, aangebracht, want om kwart voor acht begint de liturgieviering in de Byzantijns-Slavische ritus. Agens van deze volgens deze ritus gelezen H Mis is pater Methodius, die geassis teerd wordt door prof. dr. Bouman, diaken in de Byzantijnse kerk. Om de gelovigen in te wijden in het ritiueel geeft prof. dr. Bouman zaterdagavond om half acht in de Lodewijkskerk een korte uit eenzetting. Enkele kaarten voor de plechtigheid zelf zijn aan de pastorie nog verkrijgbaar. Ook een Byzantijns koor uit Den Haag, dat in de Slavische taal zingt, draagt bij aan de plechtigheid. Over de ritus zelve vernemen we het volgende: De Slavisch-Byzantijnse Liturgie is door Griekse missionarissen aan de Slavische volkeren gebracht. De hei groot bezwaar oplevert als in de Ro meinse ritus. Zelfs de consecratiewoorden wor den luid door de priester gezongen lige Cyrillus en Methodius, uit Salo- -'door" h7k»r ÏÏTXJ5PE nikin afkomstig, kenden de Slavische vmohtio-H taal van die tijd, omdat hun geboorte- stad en de omstreken ervan sterk Processies. door de Slaven waren geïnfiltreerd. Een ander opvallend element der Deze heilige Grieken waren de eerste Slavische liturgie vormen de pro- slaven-apostelen. Als iedere missio- cessies. Onder de eerste processie naris begonnen zij de Griekse heilige wordt het evangelieboek plechtig boeken en de liturgie in het Slavisch door de kerk gedragen, onder de te vertalen. In Rome aangeklaagd, tweede en laatste processie worden wegens het gebruik van de Slavische de offergaven naar het altaar ge- taal in de liturgie, werden ze door de bracht, waarbij de priester de grote Paus in het gelijk gesteld, en zelfs intenties der liturgie afkondigt: voor mochten ze met pauselijke assistentie de kerkelijke en wereldlijke overhe- de liturgie in het Slavisch te Rome den, voor koor en weldoeners, en vieren. Dat is nu ongeveer 1000 jaar voor alle aanwezige gelovigen, geleden. Credo en Onze Vader worden door Toen de Russen het Christendom het koor gezongen. Onder het Credo aanvaardden, ontvingen zij vanzelf- bewaaiert de priester de offei gaven sprekend ook de Slavische liturgie, met het velum: een oosterse eerbe- die ze trouw hebben bewaard, zowel tuiging. de afgescheiden als de katholieke De jaarverslagen van de penning meester, secretaris en materiaalcom missaris werden onder dankzegging voor het gedane werk met applaus door de vergadering goedgekeurd. De bescheiden van de penningmeester waren door de kascommissie in orde bevonden. Enige discussie leverde het ver zoek van het bestuur op, voor een machtiging om over te gaan tot de aankoop van een gladde skif. Enkele leden vonden de aankoop van deze boot op dit moment niet verantwoord gezien de financiële positie van de vereniging. De vergadering verstrek te toch de machtiging, omdat de le den ervan overtuigd zijn, dat het bestuur in dezen met wijs (finan cieel) inzicht zal handelen. Uit de bestuursmededelingen bleek, dat er nog steeds een gesprek wordt gevoerd met de Leidse Sportstichting over een nieuw te plaatsen gebouw. Het plan is om in dit gebouw de kleedkamers, douches, een recreatie ruimte etc. samen te brengen. Het bestuur had gehoopt, dat in 1964, wanneer „Die Leithe" haar 50-jarig bestaan zal vieren, het gebouw ge heel gereed zou komen. Dit zal he laas niet het geval zijn; het bestuur hoopt in ieder geval, dat op kortt ter mijn de bouwvergunning kan worden aangevraagd, zodat in het jubileum jaar met de bouw een aanvang kan worden gemaakt. In zijn slotwoord dankte de heer Flim de leden voor hun opkomst en wekte hen op zich op het komend seizoen goed voor te bereiden, zodat er goede resultaten zullen worden behaald. a Hedenmorgen werd op het stadhuis door burgemeester F. H. van Kinschot aan de scheidende hoofdambtenaar F. A. Wempe de eremedaille in goud uitgereikt. Het volledige verslag van de plech tigheid zullen wij in ons blad van morgen opnemen. Communie. De H. Communie geschiedt onder twee gedaanten. Na de communie Deze Slavische liturgie willen we de e,n diaken' w°rd0n kort bespreken. Zij begint met de de overblijvende deeltjes van de H voorbereiding der offergaven, waar- H°stl0 ln de k0lk m0t h.et Bloed onder eewoonliik het dfrde uur van gedaan en reikt de priester de Com- Het offer. onder gewoonlijk het derde uur van het Officie wordt gelezen. De pries ter snijdt het brood (gegist brood) AePeAtJe- en doet wijn in de kelk, hetgeen op een apart tafeltje gebeurt, dat terzij de van het altaar geplaatst is. Daarna bewierookt hij, of de diaken, dc kerk. Dan begint het deel der liturgi^, dat de lezingen (epistel en evangelie) bevat, afgewisseld door litanieën en munie aan de gelovigen uit met een In memoriam mej. H. L. Doove Op 72-jarige leeftijd is hedennacht andere gezangen. Deze litanieën, die vrij plotseling overleden mej. Hele- in de gehele liturgie vaak voorkomen na Josephina Doove, oud-onderwij- bestaan uit intenties, door priester of zeres hier ter stede „Juffrouw Doo- diaken genoemd, waarop het koor ve", en bij het lezen van deze antwoordt: Heer, ontferm U (Gósodie naam gaan in hoofd en hart, pomièloejen andere aanroepingen, van zeer vele Leidenaren dankbare leze veelvuldige litanieën geven aan herinneringen leven aan een vrouw, van een die met tal van aangename en be kwame hoedanigheden was begaafd, de liturgie het karakter samenspraak tussen priester (of dia ken) en het volk. Heel de liturgie maar die vooral goed was. Die goed- wordt gezongen, zodat de afscheiding heid toonde zij niet op een „opgeleg- de universiteit ■mm j rj heid van opvatting goed te zijn. Zó Mei. ar. Zaaier lector aan was zij. Op de eerste plaats als on- J derwijzeres. Na op de normaalschool van „De Voorzienigheid" te A'dam haar studie te hebben voltooid, was zij enige jaren onderwijzeres en la- Me juf froud dr. J. J. P. Zaaijer, die ter hoofd van de school „De Voor in 1910 te Leiden werd geboren, is zieningheid" te Scheveningen. benoemd tot gewoon lector in de fa- In 1919 kwam zij naar de ULO- culteit der geneeskunde om onderwijs school aan het Levendaal en daar is te geven in de histologie, cytologie en zij gebleven, gedurende 43 jaren, als cytologische erfelijkheidsleer. een toegewijde onderwijzeres, die de Oj 25-jarige leeftijd behaalde de jeugd met moederlijk inzicht opleid- nieuwbenoemde lector, die aan de de voor de levenstaak. In 1955 werd Universiteit in haar geboortestad stu- mej. Doove gepensioneerd, deerde, het doctoraal examen in de Van haar aangeboren, eenvoudige biologie met als hoofdvak dierkunde, goedheid hebben ook haar collega's Na verschillende assistentschappen in vele jaren genoten. In 1921 werd zij de periode 1939 tot 1947 met een on- bestuurslid en penningmeesteres van derbreking van de jaren 1942-1945 de afd- Leiden van de Onderwij- te hebben vervuld, werd dr. Zaaijer zersvereniging „St. Augustinus" Na in 1947 benoemd tot conservatrice bij ruim veertig jaren haar ambt in het de experimentele histologie in de me dische faculteit. Van dat jaar af ver- bestuur met de grootste stiptheid te hebben waargenomen, trad zij in 1962 vulde zij tevens een leeropdracht, die en werd tot ere-lid benoemd sedert 1953 omvat de cytologie, ex- Re.eds veel eerder waren haar perimentele histologie en cytologische verdiensten voor onderwijs en orga- erfelijkheidsleer nisatie op bescheiden wijze gehono- In laatstgenoemd jaar werd zij be- r?0rd, ™et ,h,et ere-kruis „Pro Ecclei vorderd tot doctor in de wis- en na- sia e* Pontifice tuurkunde op een proefschrift, geti- Na haar pensionering bleef mej. teld: Embryonale pijpbeentjes van Doove voor de gemeenschap werk- de mens in vitro. Nadien heeft dr. *aarn j*et bestuur van de StLi- Zaaijer, die in 1956 bevorderd werd dwina_bedevaart, bij het beheer tot wetenschappelijk hoofdambtenaar va" de Se|de" van de - „Lodewijks- veel gepubliceerd in vaktijdschriften, j ,?n i" de boeken-uitleen van o.a. in het Nederlandse Tijdschrift de Kath. Bibliotheek, (waarvan zij voor Geneeskunde. Hedenmiddag om 5 uur hield zij de gebruikelijke openbare les. Vertrouwd raken met „Jeanne d'Arc" De heer Iscar Aribo, dirigent j: van het jubilerende Toonkunst- koor Leiden, zal op vrijdag 1 ij februari a.s in de Zuiderkerk ij aan de Lammenschans weg (te c 20 uur) een lezing houden over :j dit grootse werk als inleiding !j op het te geven concert. De de clamatie, die op het concert j verzorgd zal worden door Eli- r sobeth Lugt, wordt op de lezing jj gezegd door mevr. C. Hageman- Verhagen, de partij van, Bernard Kruysen (als Frère Dominique) wordt op de lezing vertolkt door de heer Jos Dros. Verder wer ken op de lezing mee het Toon kunstkoor en het Jongenskoor van de St. Petruskerk. Het is een goede gedachte van Iscar Aribo om dit grandiose werk van Honegger, dat op '27 februari a.s. zal worden uitge voerd, op deze wijze in te lei den daar het de vele belangstel lenden meer vertrouwd zal ma- ken met dit prachtige, maar j ook vrij moeilijke, modern klin kende werk. Daar de toegangs prijs voor de lezing zeer laag ij is, zullen ongetwijfeld velen de- f ze leerzame avond willen bijwo- een van de stichters was. Zij bleef, zoals zij altijd was, geweest: welwillend voor iedereen, wat zij deed nauwkeurig doende, in bezadigde' vriendelijkheid, met in haar trouwe ogen een levenswijsheid en genegenheid, die de weerspiege ling waren van haar liefderijk ge moed. Jufrouw Doove heeft een ge zegend en rijk leven gehad, omdat zij veler leven met haar gaven mocht verrijken. Daarvoor zullen allen dankbaar blijken te zijn in een har telijk gebed. GEZELLIGE JAARBIJEENKOMST „DIE LEITHE" De Leidse roei- en zeilvereniging „Die Leithe" heeft gisteravond in één der zalen van restaurant „Zomer- zorg" in een opgeruimde stemming haar jaarvergadering gehouden, on danks een, zoals de voorzitter ir. G J. Flim in zijn openingswoord stelde, niet zo voorspoedig verloper jaar 1962. Vele leden van „Die Leithe" hadden deze vergadering aangegre pen om elkaar weer eens te ontmoe ten: in dit jaargetijde zijn er uiter aard vrijwel geen aktiviteiten. In zijn terugblik op 1962 zei de heer Flim, dat er door de leden enthou siast is geroeid, maar vele wedstrij den moesten helaas wegens de slech te weersomstandigheden worden af gelast. Deze afgelastingen waren er de oorzaak van, dat het aantal leden in de loop van het jaar is teruggelo pen. Gelukkig hebben de laatste maanden vele roei-enthousiasten zich gemeld, zodat op 1 februari 1963 de vereniging het gezonde ledenaantal heeft van 214. VRIJHEID BLIJHEID Vrijheid voor de studenten, zei minister Cals in Leiden, is 'n groot goed. Maai hij vindt wel, zoals bleek uit de rest van zijn betoog, dat al te goed buurmans gek kan worden. Nuttige illustratie op de eis van gebondenheid aan studieduur vinden we in het Leids Universiteitsblad waar onder het hoofdstuk studieduur en studieresultaten" door prof. Van Heek geschreven wordt over „het slechte figuur dat de politieke en sociale wetenschappen slaan". Zet u schrap: het percentage geslaagden ligt voor de politieke en sociale we tenschappen het laagst van alle fa culteiten. Het cijfer: van allen, die elf jaar aan studie van de sociologie hebben gewijd, heeft slechts 44 pro cent het kandidaats en 21 procent 't doctoraal examen behaald, 't Blijkt, dat er o.m. een algemeen streven bestaat sociologie te studeren om een zekere mate van algemene ontwik keling te krijgen. Maar zo vragen wij ons af zou de Leidse Volks universiteit ook niet in zulk een be hoefte kunnen voorzien. En het is bepaald stukken goedkoper voor mij en al mijn belastingbetalende land genoten. Een volkswagenbusje is gister middag rond half twee op de Voor- schoterweg geslipt en op de oude trambaan over de kop geslagen. Be stuurder en inzittende mankeerden niets, maar de auto is als 'n verlies post voor verzekering te beschou wen. Verdiensten van Mr. Menten voor universiteit beloond Bij gelegenheid van zijn 80ste ver jaardag 7 november 1962 is mr. E. E. Menten onderscheiden met de Universiteitspenning. Aan de heer Menten is de penning toegekend voor het vele dat hij gedurende een reeks van jaren achtereenvolgens als secre taris-penningmeester en voorzitter van Gecommitteerden en thans als voorzitter van de Universiteitsraad van het Leidsch Universiteits-Fonds voor de Leidse Universiteit heeft ge daan en nog steeds doet. De uitrei king van de penning zal plaats heb ben ti.jdens de dies-viering op 8 febr. a.s. De heer Menten die in 1882 te Brus sel is geboren, studeerde rechten in Leiden en promoveerde aldaar. Na enkele jaren in de advocatuur werk zaam te zijn geweest en van 1917 tot 1920 reizen naar het buitenland te hebben gemaakt ter behartiging van vreemde krijgsgevangenen, was de heer Menten van 1922 af gedurende zeven jaren in diplomatieke dienst werkzaam, onder meer te Wenen en Parijs. In 1929 werd hij firmant van het Bankiershuis Pierson, Heldring en Pierson te 's-Gra-enhage, van welk huis hij thans adviseur is. Voorts was hij onder meer pen ningmeester var het Nationaal-Cri- sis-Comité en van het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. Tij dens de Tweede Wereldoorlog werd de heer Menten toen de vrijheid in zicht was. van Londen uit benoemd tot Regeringscommissaris voor Ne derlands Volksherstel. Talrijke binnen- en buitenlandse onderscheidingen heeft de heer Men ten in de loop der jaren ontvangen. De universiteitspenning is inge steld in 1958 en de toekenning vast gelegd in een reglement op deze pen ning, gedateerd op 25 september 1958 LAATSTE NIEUWS Engeland ook niet bij EGKS? De onderhandelingen over een toe treden van Engeland tot de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS) zijn vanochtend af gebroken, zo heeft het Westduitse economische persbureau VWB uit Luxemburg gemeld. Reims-Feijenoord in elk geval op t.v. Het staat thans vast, dat de voetbal wedstrijd Reims-Feijenoord voor de kwartfinales om de Europa-beker, die woensdag 6 februari in Parijs wordt gespeeld, geheel door de Avro- televisie zal worden uitgezonden, 't Commentaar werdt verzorgd door Jean Smits. De uitzending begint om 20.30 uur en eindigt om 22.15 uur. Berging „Thuntank 7" weer uitgesteld De poging om het Zweedse ramp- schip „Thuntank 7" te kantelen in de Ertshaven van Europoort werd op nieuw uitgesteld. Morgen zal men het nog eens proberen. Het is duideliik geworden dat de „Thuntank 7" zwaarder is dan de drijvende bok „Simson" met ziin 250 ton hefvermo gen kan verwerken. Men heeft opnieuw enige stroppen aangebracht, nu rond de opbouw van de „Thuntank 7". De kans bestaat dan echter dat, wanneer de werk zaamheden worden voortgezet, het stuurhuis schade oploopt, iets wat men tot nu heeft geprobeerd te voor komen. Ook de drijvende bok „Arend", die tot nu toe slechts een „stand by"-rol vervulde, zal ziin hefvermogen inzet ten om de „Thuntank 7" te kante len. Bur^erli^e Stand Geboren: Conny d.v. R. P. R. Jan sen en L. M. P. de Ruijter; Theodorus Cornelis z.v. N. J. Wijfje en C. E. Versteeg; Amerik Engel z.v. M. Guijt en G. Vlieland; Marco z.v. A. G. Ober èn F. Bijlsma. Overleden: J. Barendse 78 jr. man; W. A. C. v. Noorden, 68 jaar, echtg. v. G. G. T. Izaks; J. A. van Elk, 65 jaar, echtg. v. H. A. Middelkoop. Leidse Agenda WOENSDAG 30 fANUARI Leids Politie Muziekgezelschap - 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Rozenkranskruistocht - 7uur nam. St. Petruskerk. DONDERDAG 31 JANUARI Kath. Vrouwengilde 8 uur nam. Nieuw Minerva. VRIJDAG 1 FEBRUARI K O - Extra-toneeluitvoering. „De Meiden", 20.30 u., Stadsschouw burg. Oud-Leiden Dia-avond, 7.30 uur nam.. Lakenhal. Contactcommissie Kinderbescher ming 8 uur nam., Stadsgehoorzaal. N.K.S. - Diploma-uitreiking. Café Boerhaave; 9.15 uur nam. ZATERDAG 2 FEBRUARI Kath. Bond van Bouwvakarb. St. Jozef - Feestavond, 8 uur nam. Veilig Verkeer - Schoolverkeers- competitie, 3 uur nam. Rest. v. d. Heyden. BIOSCOPEN De films in de week van 25 jan.- 1 febr. zjjn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Les enfants du Paradis", volwassenen. Dagelijks: 2.00 en 7.30 uur. Zondag: 2.30 en 7.30 uur. Lido: „De overval", alle leeftijden. Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00. 9.15. Luxor: „De langste dag". 14 jaar. Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Studio: „Ik beken", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De zwarte ridder van Cornwall". 14 jaar. Dag.: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15. WARMTE IN DE VRIESKOU Dank van de Maria-conferentie der St. Vincentiusvereniging aan alle fantastische mensen, die de slachtof fers van de kou niet wilden verge ten. Met de totale bijdragen is Lei den niet zo ver van de 4000 gulden verwijderd gebleven. Toch nog even het gironummer van de penning meester: 457835. BEURSOVERZICHT WOENSDAG Internationals nauwelijks prijshoudend Het Damrak heeft vandaag de mis lukte Brusselse E.E.G.-besprekingen kalm over zich heen laten gaan. Van zelfsprekend had genoemde misluk king wel enige invloed op het markt- beeld. Het zakenvolume was dan ook minimaal. Het koersverloop, ten op zichte van het vorige slotniveau, viel erg mee. Op vrijwel alle fronten van de hoofdfondsen werd lager geopend. Gedurende de verdere beursduur trokken de koersen aan. Het slot kwam slechts een weinig onder de slotkoersen van gisteren te liggen. Unilevers openden op 141,80 143.20). Daarna steeg de koers tot 142.10. De gedrukte stemming in dit fonds moet geheel op rekening wor den geschoven van Wallstreet, waar Unilever dinsdag een dollar lager sloot. AKU openden op 425 (429), om daarna op te lopen tot 427. De gun stige cijfers van de „Vereinigte Glanzstoff" (dochter maatschappij van AKU) over het afgelopen boek jaar, konden daaraan niets verande ren. De beurs wist reeds weken ge leden van de record verkopen bij ge noemde dochtermaatschappij. Veel invloed op de koers van de AKU-aan- delen konden de gunstige cijfers dus niet meer hebben, aldus de beurs, i Philios hield zich uitstekend op 151,70, min dertig cent. Kon. Olie liep op van 164,50 tot f 165.20 165,70). Hoogovens noteerden 541, na een opening op 538 en een vorige slotkoers van 540. De koop- en verkooporders hebben zich dinsdag in Wallstreet in even wicht kunnen houden. De stemming was er verdeeld. Van de Nederlandse hoofdfondsen lagen Kon. Olies en Unilevers op de New Yorkse beurs lager, Philips onveranderd en KLM zelfs een kwart dollar hoger in de markt. De West-Duitse beurzen wa ren vanmiddag iets trager, Londen was eerder aan de vaste kant. De gezellige drukte van gisteren in de scheepvaarthoek was vandaag ge heel verdwenen. De koersen konden zich echter goed op 't sterk verhoog de niveau van de voorgaande dag handhaven. De leidende cultures wer den verwaarloosd, in de staatsfond- senhoek deden zich geen belangrijke wijzigingen gelden. In de lokale afdelingen waren de orders zeer dun gezaaid. Exploitatie Maatschappij Scheveningen en aan delen Ned. Grondbrief Bank werden iets lager geadviseerd „Schevenin gen" op het dividendvoorstel van 24 procent in contanten, tegen vorig jaar 24 procent, waarvan 20 procent in agio-aandelen. Dit dividendvoor stel viel de beurs wat tegen. Ook het dividendvoorstel van de Grondbrief Bank viel de beurs niet mee. Dit luidde: 15 procent (onv.). Aandelen „Scholten Foxhol" werden iets lager op 845 geadviseerd op de vrees voor het aanbod van stokdividenden. Grote koersveranderingen ten op zichte van die van gisteren gaven de lokale afdelingen vrijwel niet te zien. PUNT Wat moet ik nou doen Pietje"? Ik heb heb per ongeluk het vlees in de wasmachine gedaan!** (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). MATIGE TOT STRENGE VORST Veranderlijke bewolking, en geen sneeuw van betekenis. Overwegend matige wind tus sen oost en noordoost. Matige tot strenge vorst. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI geh.bew. —5 —9 STOCKHOLM zw. bew. —3 —10 OSLO geh. bew. 0 1 KOPENHAGEN sneeuw —3 ABERDEEN onbew. 4 0 LONDEN mist 2 —0 AMSTERDAM geh.bew. —1 —5 BRUSSEL zw. bew. —1 —4 LUXEMBURG h. bew. —3 —10 PARIJS onbew. —0 —10 BORDEAUX geh.bew. 2 —2 GRENOBLE geh. bew. —3 —6 NICE zw. bew. 6 2 BERLIJN 1. bew. —6 —13 FRANKFORT sneeuw —3 —7 MüNCHEN sneeuw —5 —12 ZüRICH sneeuw 4 8 GENèVE sneeuw —2 —9 LOCARNO geh. bew. 1 —10 WENEN sneeuw —8 —18 INNSBRUCK sneeuw —4 —12 BELGRADO geh.bew. —8 —11 ATHENE regen 7 4 ROME onbew 4 6 AJACCIO onbew. 7 —4 MADRID onbew. 8 —3 MALLORCA 1. bew 9 —2 LISSABON onbew. 11 1 PAUZE Morgen: Johannes Bosco (Don Bos- co), geb. te Becchi 16 aug. 1815, f te Turijn 31 januari 1888. HAD IK GEWETEN Aannemers en bouwvakkers zal het interesseren, dat don Bosco, toen in 1864 de eerste steen gelegd werd voor de basiliek te Turijn, niet meer dan 40 cent voor de bouw beschik baar had. Het is een van de talloze voorvallen uit zijn leven die aan het ongelofelijke grenzen. Indien don Bosco niet pas 70 jaar geleden ge storven was en zijn „aktiviteit zich niet midden in de grootstad had af gespeeld, zou men geneigd zijn deze naar lichaam en ziel reusachtige man als een vrome legende af te schui ven. Het is echter alles waèr ge beurd. Het is alles geloofwaardig, maar het blijft ongelofelijk. Hét is ook verre van een sprookje of le gende geweest: „Had ik geweten hoeveel het me zou kosten, ik weet niet of ik er wel aan begonnen zou zijn" schreef don Bosco aan het einde van zijn leven in dienst van de jeugd. Desondanks toonde hij zich altijd opgeruimd, want en dat hadden zelfs de jongens onbewust dóór hij leefde in gebedsvereni ging met God. PUZZEL No. 506. Hor.: 1. Surinaamse pad, 4. teken, 7. nobele, 9. provincie van Nederl., 11. ontkenning (Eng), 12. scheepsvloer, 14. voorzetsel, 15. boom, 16. voorzetsel, 17. bedrog (bargoens), 19. gesneden steen, 20. karmozijn rode edelsteen (meerv.), 24. vlas- kam, 26. rekening, 27. lusthof. Vert.: 1. rivier in Italië. 2. jongens naam, 3. vaarwel, 4. groente, 5. zwemvogel, 6. voorzetsel, 8. onder armbeen, 9. jaargetijde, 10. Europe anen, 11. zuster, 13. deel van de helm, 18. wijnsoort, 19. algemeen ruilmid del, 21. meisjesnaam, 22. ontkenning (spreekt.), 23. voorzetsel, 25. voor voegsel. L Oplossing morgenavond. Oplossing no. 526. Hor.: 1. Schijn- del, 9. lid, 10. opa, 11. an, 13. ten, 15. en, 16. rog, 18. log, 20. trog, 22. gat, 24. Goes, 26. sip, 29. reep 31. ka, 32. af, 34. lire, 36. kap, 37. nota. Vert.: 2. cl, 3. hit. 4. ijdel, 5. do, 6. Epe, 7. lans, 8. hart, 12. Norg, 14. nog, 17. Goor, 19. gas, 21. geel, 23. tik, 25. sein, 27. pal, 28. hak, 30. pro, 33. fa, 35. et. LEIDEN, 30 januari, Groenten Kroten, gekookt 55; stoofsla 30-55; uien drielingen 36-30, idem middel lijn 34-20; idem middelgrof 33-10; winterpeen 20-27; witlof 75-129; knol selderij 20-35; sla 10-32. WOERDEN30 jan. Kaas. Aan voer 3 partijen. Noteringen: 2.22 2.26; extra kwal. 2.60. Handel matig.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3