't KARREWIEL Verbindingsweg naar de kustplaatsen niet alle leden naar de zin Jubileum van „De Hollandse Molen" het geheim van de blauwe trein WOENSDAG 30 JANUARI 19«3 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 2 ONZE KEUKEN wint dagelijks aan BFKENDHEID. HOTEL - CAFÉ - RESTAURANT Steenstraat 55 - Tel. 22509 Zaal voor. Uw receptie-, z&ken- en hinvelijksdiner. J GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST (vervolg) Na een pauze van ongeveer twee uren werd de behandeling van de begroting in de Oegstgeester gemeenteraad voortgezet. Aan de orde was de memorie van antwoord op het algemeen verslag van het afdelings- onderzoek der begroting 1963. Punt voor punt werd deze memorie onder de loep genomen en op diverse punten kwam men tot een nieuw voorstel. Allereerst was er het voorstel van b. en w. een krediet beschikbaar te stellen van 3600 gulden voor de aanschaf van een nieuwe sneeuwploeg. De raad kon zich hiermee verenigen. Bij het onderwerp „openbare veilig heid" hoorden wij de heer Brouwer opmerken, dat men reeds bij het „plannen" van een uitbreidingsplan zoveel mogelijk rekening moest hou den met het aanleggen van parkeerstroken. Wethouder Steenmetser kon hem geruststellen door te verklaren, dat het inderdaad reeds het geval was en de voorzitter deelde mede, dat men streeft naar een zo groot mo gelijk aantal parkeerstroken. Ook het parkeren aan beide zijden van de weg had de aandacht, maar men komt niet graag met een parkeer verbod, tenzij het hoogst noodzakelijk is. Katholiek Bejaardencentrum aan de Rhyngeesterweg Voor wat betreft het laatste noem de de heer Steenmetser de toestand in de Louise de Colignylaan en de Kemponaerstraat „nijpend". Enkele raadsleden zagen in het plan van de reconstructie der wegen een knel- puntje in de grootte van het voorbe reidingsbedrag, dat hiervoor uitge trokken was. „Nogal aan de hoge kant," vonden zij. De heer v. Dunne (WD) zag dit dan ook graag terug gebracht van 25000 gulden tot 10.000 gulden. Weg naar de klist Naar aanleiding van vragen betref fende reconstructie van de verbin dingsweg door Oegstgeest naar de kustplaatsen, verklaren b. en w. dat dit altijd de natuurlijke weg is ge weest en dat zij geen andere oplos singen zien. Mevrouw Smits-Witvliet (WD) zag die echter wel, zij drong aan od een gesprek met de Provin ciale Waterstaat. Er is een moge lijkheid voor een dergelijke weg ten zuiden van de gemeente, een weg waar tevens de NATO mee gediend zou zijn, omdat de militairen dan ge makkelijker het vliegveld Valkenburg kunnen bereiken. De heer Bouland (WD) vond de noodzaak van het een en ander niet zo groot, de heer Kap- teyn (PvdA) vroeg: „Als er een in grijpend plan komt, kan er dan eerst eens met de raad over gesproken worden?" Klein comité. In zijn antwoord deelde de voorzit ter mede, dat men eerst alles wil voorbereiden in een klein comité, men moet er voor zorgen geen ach terstand in deze materie te laten ont staan ten opzichte van de buurge meenten. Ingrijpende plannen zullen aan de commissies worden voorge legd. Het voorbereidingsbedrag is niet te hoog. Het betreft immers het salaris van technisch personeel en deze mensen moeten op lange ter mijn kunnen werken. Brengt men het bedrag omlaag, dan moeten wij straks weer aanvullende kredieten vragen. Een straatvuil-veegmachine kost 68.000 en de heer Brouwer (PC) vroeg zich af of het wel rendabel was zo'n apparaat aan te schaffen. „Wij kunnen niet anders," zei de voorzit ter, „wü hebben personeelsgebrek." Zwembad. Het voorlopige schetsplan voor het nieuwe zwembad is ontworpen door het architectenbureau Wessedo en Van Voorst te Bussum. Mevrouw Smits-Wilvliet verklaarde dat ple zierig te vinden, maar het zou haar nog meer plezier doen als er meer schot in deze zaak zat. Ook mevrouw Samkalden-Meyer (PvdA) vroeg zich af of het niet allemaal wat lang duur de met het nieuwe zwembad. „Helaas," concludeerde de voorzit ter, „overspanning op de bouwmarkt! Er zijn bouwwerken, die voorrang hebben, omdat zij nu eenmaal veel urgenter ajn." „Gewone pakkies". De heer N. van der Hulst (KVP) betoogde, dat de huwelijksvoltrekkin gen aan decorum zouden winnen, als de ambtenaar van de burgerlijke stand gekleed zou zijn in toga. Men is dit aan de standing van de gemeente verplicht, aldus spr. De voorzitter verklaarde, dat de toga niet het tenue is voor de ambtenaar. „Trouwens het staat niet iedereen en er moet verschil blijven tussen de dominee en ambtenaar." Mevrouw Smits-Wit vliet bleek ook een zwak te hebben voor een toga, maar in de discussie die ontstond en welke bijzonder veel hilariteit in de raad verwekte, bleken ook verschillende leden meer te voe len voor het jaquet. De toga werd na stemminf verworpen, het jaquet zal men bevorderen en de eindconclusie van de voorzitter luidde: „Wij trou wen in gewone pakkies." Medische zaken. Een voorstel van de heer Bouland (WD) de honoraria van artsen voor het verlenen van eerste hulp resp. bij dag- en nachtdienst met vijf gul den te verhogen, werd door de raad verworpen. Mevrouw Samkalden had de school arts opgebeld om te vragen of een eigen schooltandzorg in de gemeente zin had. Deze vond het wel degelijk zin hebben terwijl het ook een grote pedagogische waarde had, zo vertelde zij de voorzitter. B. en w. deelden me de dat er contact opgenomen zal worden met de schoolartsendienst om Oegstgeest regionaal in de school- tandverzorging in te passen. Huisvesting. Het was de heer Bergmeyer (KVP) opgevallen, dat het aantal woningbe- hoevenden weer gestegen is Hij vond dit een ongelukkig verschijn sel. Hij stelde b. en w. voor het Rijs- wijkse plan te bestuderen waar men een oplossing gevonden had voor 200 woningzoekenden in de middengroep. Wat daar morelijk is, is ook hier mo gelijk, betoogde mr. Bergmeyer. B. en w. znllen zich hierover nader be raden Ook de heer Kapteyn (PvdA) pleitte voor de grote groep woning- behoevenden in de middensector. De voorzitter verklaarde, dat men ach terop raakt door het achterwege blij ven van voldoende woningen. Oegst geest kent geen urgentieliist. Geval per geval wordt bekeken. Dit is in een kleine gemeente zeer wel *nogelijk. FLATBEWONERS Mevrouw Smits pleitte voor een soepel beleid tegenover de bewoners van flats, die woningbehoevend zijn in verband met ruimtetekort. Wet houder Steenmetser verklaarde, dat dit reeds werd toegepast. Indien ie mand zich te Oegstgeest vestigt ge niet hij na vijf jaar alle rechten als ingezetene van Oegstgeest op het ge bied van woningbeleid. Dit laatste ontlokte aan de heer Kapteyn de vreugdekreet dat hij inmiddels pre cies vijf jaar in de gemeente woonde en nu dus 1ste rangs burger was. Rioolbelasting Herziening van de inning der ri oolbelasting is iets wat de heer Blans- jaar (pc) zéér ter harte gaat. Hij maakte er een principieel punt van. Destijds heeft men besloten de huur ders deze lasten te laten betalen om dat de exploitatie van woningen voor de huiseigenaren niet rendabel was. Nu de huren verhoogd zijn gaat dit laatste niet meer op, zo vond spre ker. De jonge bewoners maken te genwoordig al direkt kennis met de hoge huur plus de huurverhoging plus de rioolbelasting. Hij achtte het onjuist de belasting te blijven ver halen op de huurders. Hij deed ver volgens het voorstel de rioolbelas ting met ingang van 1964 weer te verhalen op de huiseigenaren. De heer Kapteyn (pvda) steunde de heer Blansjaar evenals de heer v. d. Voort (kvp), die het een „ver kapte huurverhoging" noemde. De heer Bouland betwistte het standpunt als zou de huiseigenaar nu wel ren dement behalen. Er is in heel Oegst geest niet één huis dat rendabel is door de huurverhogingen. Men moet ook rekening houden met de waar devermindering van de gulden. De voorzitter prees zich gelukkig dat men destijds het voorstel van betaling van rioolbelasting door de huurders had aanvaard. Oegstgeest heeft hier een voorbeeld gegeven op het gebied van een goede lastenver deling. Het is rechtvaardig, dat van diegenen die in jaren geen rende ment hebben gehad deze lasten wor den afgenomen. De heer Blansjaar bleef op zijn standpunt staan, door de heer Kap teyn werd vervolgens een motie in gediend, luidende: „De raad spreekt de wens uit de verordening dusdanig te wijzigen, dat de rioolrechten in 1964 niet op de huurder verhaald worden". Deze motie werd met 6 stemmen voor en 9 tegen verwor pen. Handhaving van de oude toe stand dus! Brandlucht Het is de bedoeling om in het plan tot uitbreiding van de rioolwaterzui veringsinstallatie tevens het bouwen van twee dienstwoningen op te ne men. Tegen wegneming van de stank van de installatie is echter geen af doende maatregel te treffen. Mevr. Smits-Witvliet verklaarde, dat zij vele klachten van ingezetenen had gehoord over een brandlucht, welke de atmosfeer bedierf. De voorzitter hoopte dat men niet zou denken dat deze scherpe brandlucht van de zui veringsinstallatie komt. Waarschijn lijk van de vuilnisbelt welke Leiden te Voorhout heeft?, zo vroeg hij zich af. vond het prettig, dat heer Bouland een wat positiever geluid liet horen over de Oegstgeester Bibliotheek. Reden der hoge subsidie: het een en ander is nog in opbouw. Deze biblio theek bestaat pas sinds anderhalf jaar en is niet te vergelijken met Reuvens, die veel langer bestaat. TUINDERS De heer Van der Hulst (kvp) brak een lans voor de tuinders, wier be drijven door de gemeente onteigend zijn of worden. Als wij iets voor deze mensen willen bereiken, moeten wij ook iets voor hen doen. De gemeente is voor hen op zoek geweest naar vervangende grond, ver weg zelfs. Maar vlak bij de deur in de Elst- geesterpolder ligt 60 ha die voor tuinbouwgrond geschikt gemaakt kan worden. Hij vroeg b. en w. zich volledig achter de Stichting Tuin- dersbelangen te scharen ter verkrij ging van deze grond. Het onderwerp subsidieverzoeken 1963 ging bijzonder vlot onder de hamer door. Een aanvulling op de lijst was het verzoek van de fede ratie bejaardencentra. De raad ging akkoord met toekenning van een be drag van f 25,Er was ook geen bezwaar tegen het verlenen van een subsidie van 500 gulden aan de per- soneelsver. van de gemeente Oegst geest: 142 gulden aan de Nederland se Astmastichting, 100 gulden voor de militaire vormingscentra, 10 gul den voor het Nederlandse Gespreks- centrum, en 100 gulden voor de Stichting Maatschappelijk Opbouw werk Zuid-Holland. De overige in gekomen verzoeken werden niet ont vankelijk verklaard. Vermelden wij ten slotte nog, dat, dit naar aanleiding van een vraag van een der raadsleden betreffende de bejaardencentra, de voorzitter mededeelde dat er een R.K. Bejaar dencentrum zal komen op een ter rein aan de Rhijngeesterstraatweg. Er zijn plannen voor de stichting hiervan Hij noemde voorts als mo gelijke plaats voor bejaardencentra de Overveerpolder en in de toekomst waarschijnlijk ook over het Oegst- geesterkanaal. De vereniging tot behoud van molens in Nederland „De Hollandsche Molen" zal 15 mei veertig jaar bestaan. Dit jubileum zal eerder worden gevierd, namelijk tijdens de op zaterdag 2 maart in Krasnapolsky te Am sterdam te houden algemene vergadering van de vereniging, waar de voor zitter, ir. F. Stokhuyzen, een jubileumrede zal uitspreken. Bij de aanvang van haar bestaan telde de vereniging 200 leden. Dit getal is in de loop der jaren aangegroeid tot ruim 1800 en, zo vertelde de heer Stokhuyzen tijdens een persconferentie, wij mogen ons nog steeds in een groter wordende publieke belangstelling verheugen. Dat er ook in het buitenland belangstelling voor onze -molens bestaat daarvan getuigen de brieven die geregeld op het sekretariaat van de vereniging in Amsterdam binnenkomen. Onlangs kwam een verzoek van iemand uit Japan om tekeningen van molens. Hij wilde in zijn land een Hollandse molen laten bouwen. Het streven van de vereniging is er allereerst op gericht dat de molens als werkende molens hun economische rol blijven vervullen. Zij gaat de mogelijkheden van subsidies door overheidsinstanties na en regelt de aanvragen daarvoor. Bibliotheek De heer Bouland heeft bezwaren tegen de hoge kosten van de Open bare Bibliotheek te Oegstgeest. Hoe is het mogelijk dat de subsidie, welke aan deze bibliotheek gegeven wordt, tien maal hoger is dan die aan Reu vens te Leiden? Hij hoopte in de toekomst op samensmelting met Reuvens. Hij sprak er zijn waarde ring voor uit, dat de bibliotheek thans vele goede boeken bezit, en niet zoals in het begin romans voor „keukenmeisjes". De heer Bergmeyer MOLENBEZIT LOOPT TERUG Nederlands bezit aan molens loopt nog steeds terug. In 1923 waren er in ons land ongeveer 3000 geregis treerd. In 1933 waren dat er 2400. Tij dens de laatste oorlog werden veel "molens vernield. In 1946 waren er nog ongeveer 1400 overgebleven en dit aantal is thans verminderd tot 977. De oorzaken van deze teruggang is allereerst het normale verval en dan het feit dat veel molens door de bliksem worden getroffen en af branden. Door toedoen van de ver eniging zijn veel molens, die met on dergang werden bedreigd, behouden gebleven. Ongeveer 40 a 50 molens worden per jaar gerestaureerd. Dank zij de thans in de meeste provincies gelden de mol en verordening mogen geen mo lens worden gesloopt of gedemon teerd zonder toestemming van Ge deputeerde Staten. Van de nog be staande molens zijn er een-derde nog in bedrijf. Hiertoe behoren de pol der-, koren- en industriemolens. Twee-derde behoort tot de z.g. sla pende molens. Zij worden uit cul tuur-historische oogpunt als monu ment beschouwd. De meeste molens zijn geconcen treerd in Zuid-Holland, waar er 220 staan. In ons land zijn ongeveer 35 molenmakers. Zij hebben veelal een eenmansbedrijfje. Om het molenma- kersgilde in stand te houden heeft de vereniging cursussen georganiseerd voor hen die zich in dit vak willen bekwamen. 4 etherklanken DONDERDAG 31 JANUARI 1963 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 20.00-24.00 NATIONAAL PROGR. T.G.V. DE VERJAARDAG VAN H.K.H. PRINSES BEATRIX. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gram. 7.50 Dagopening 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overz.: Aansluitend lichte gram. 9.00 Gymn. v. d vrouw. 9.10 De Groenteman. 9 15 Oude ka mermuziek (gr.). 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvita minen. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, lezing. 11.15 Omroepork.: moderne muziek. 12.00 Licht instrumentaal ensemble en zangsol. 12.30 Meded. t.b.v. land- en en tuinb. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12 43 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork. en zangsol.: amus.muz. 14.00 Zangreci tal: klass. liederen. 14.30 V.d. vrouw. 15.05 Zing met ons mee. 15.30 Voor dracht. 15.45 Licht instrumentaal en semble. 16.00 Vijftien jaar Notedop: radioprogr. in een Notedop 17.00 V.d. jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Evt. act. 18.20 Pianospel. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Instr unen- taal kwintet en zang. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Carrousel, progr. dat alle kanten opgaat. 19.35 V. d. jeugd. 20.00 Nws 20.05 Weet U nog wel Koninklijke Hoogheid?, herinnerin gen aar de Aziatische reis v. H.K.H. Prinses Beatrix. 20.40 Radio-filh. or kest en sol.: klass. en moderne muz. 21.25 Nederland in sneeuw en ijs, klankbeeld. 22.00 Frisia Cantate: Koorzang van Friese volksliederen. 22.30 Nws. 22.40 Omroepork. en sol.: moderne muz. 23.25 Pianorecital: klass. en romantische werkjes. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00 NCRV. 20.00-24.00 NATIONAAL PROGRAMMA. 7.00 Nws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Gram. en strip v. d. jeugd. 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.40 Schoolra dio, 10.00 Gram. 10.03 Klass. kamer- muz. (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Mannenkoor (grj. 11.00 V.d. zieken. 11.45 Geestelijke liederen 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.38 Draaien maar!!!: lichte gram 12.55 Kath. nieuws. 13.00 Nws. 13.15 Draaien maar!!!: lichte gram. 13.40 Wissewassen licht p-ogr. (herh. v. zondag jl.). 14.00 Metropole-ork.: 14.35 Ik wil mijn kinderen terug, hoorspel (deel 3 herhaling van maandag 28 januari jl.). 15.30 Licht instrumentaal trio. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Klarinet en piano: moderne muz. 16 45 Moderne vierhandige pianomuz. (gr.). 17.00 V.d. jeugd. '7.30 Schoolzang. 17.40 Beursber. 17.45 Ned. liederen. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Latijns-Ameri kaans orkest. 18.50 Sociaal perspec tief, lezing. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 Geestelijke liederen (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Politie ke lezing. 20.00-24.00 Nationaal pro gramma t.g.v. de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix: 20.00 Nws. 20.05 Kapel van de Kon. luchtmacht: lichte muz. 20.30 Ballade van wat eeuwig blijft in jeugd, radio-docu mentaire. 21.20 Draaksteken, gevar. progr. 21.55 Weet U nog wel Konink lijke Hoogheid?, herinneringen aan de Aziatische reis van H K H Prinses Beatrix. 22.30 Nws. 22.40 Hoom-en- semble: amus.muz 23 00 Om 't acht kantig huis, een poëtisch programma. 23.15 Metropole-ork. en sol. 23.50 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 14.30-15.15 V. d. vrouw. 15.30-15.45 V. d. kleuters NCRV: 19.30 Onderweg naar morgen: maandelijk se populair-wetenschappelijke serie programma's, deel 5. NTS: 20.00 Journ. NCRV 20.20 Memo. 20 30 Filmkader. 21.00 Frans meisjeskoor Les Djinns. NTS: 21.20 Aan de voor avond, TV-spel. NCRV: 22.40 Dag sluiting. NTS: 22.50-22.55 Journaal. t. .fc-i 6) „Ik weet het, Ruth. Je bent net als ik: je geeft niet graag iets op. Maar ik heb ondervonden en dat zul jij mettertijd ook leren dat er soms geen andere weg is. Het heeft geen zin te trachten Derek te rug te winnen. De man deugt niet, Ruth; hij is door en door verdorven. Ik kan het mezelf bijna niet verge ven dat ik je met hem heb laten trouwen; maar je was erg op hem gesteld en hij scheen een streep on der zijn oude leven te willen zetten en wel, ik ben éénmaal tegen je wensen ingegaan Hij zag haar niet aan bij deze woor den. Had hij dat gedaan, dan zou hij haar plotseling van kleur hebben zien veranderen. „Ja, dat hebt u gedaan", sprak zij. Haar stem was hard. „Ik was te weekhartig om het een tweede keer te doen; doch ik kan je nu wel zeggen dat ik wilde dat ik het gedaan had. Je hebt de laatste ja ren een ellendig leven gehad, Ruth." „Aangenaam is het riet geweest", gaf mevrouw Kettering toe. „Daarom zeg ik je dat er een eind aan moet komen!" Zijn vuist kwam met een zware slag op de tafel neer. „Misschien geef je nog wel om de kerel. Leg je hart het zwijgen op. Derek Kettering heeft je getrouwd om je geld; dat is de hele zaak. Geef hem op, Ruth." „En veronderstel dat hij niet wil?" Van Aldin zag haar verwonderd aan. „Hij heeft geen woord in te bren gen". Zij kleurde en beet op haar lip. „Neen, neen natuurlijk niet. Ik wilde maar zeggen Ze hield op. Haar vader keek haar scherp aan. „Wat bedoel je?" „Ik bedoelde Zij hield even op, haar woorden zorgvulig kiezende. „Misschien zal hij zich er niet zo maar bij neerleggen." „Wat? Bedoel je dat hij zich er te gen zou willen verzetten? Laat hem zijn gang maar gaan. Maar hij zal het niet aanduven. Iedere advocaat zal hem vertellen dat hij geen schijn van kans heeft". „Maar denkt u niet Zij aar zelde. „Ik bedoel alleen om te dwarsbomen kon hij weieens pro beren het mij moeilijk te maken?" „Niet zeer waarschijnlijk. Zie je, hij zou toch een reden moeten opge ven." Mrs. Kettering antwoordde niet. Van Aldin zag haar scherp aan. „Komaan, Ruth, er is iets dat je hindert. Wat is het?" „O, niets." Doch haar stem miste de klank der overtuiging. „Je bent bevreesd vor het gerucht dat de zaak zal maken, hè? Is het dat? Laat dat maar aan mij over. Ik zal wel zorgen dat alles zo van een leien dakje gaat dat er geen haan naar kraait" ,Heel goed, vader, als u denkt dat het werkelijk zo het beste is." „Hou je nog van hem, Ruth?" „Neen". Haar antwoord klonk zo beslist, dat Van Aldin voldaan scheen. Hij klopte haar op de schouder. „Het komt in orde, beste meid, maak je niet bezorgd. Laten we er nu niet meer over spreken. Ik heb wat voor je meegebracht uit Parijs." „Voor mij? Iets erg moois?" „Ik hoop tenminste dat je het mooi zult vinden", sprak Van Aldin glimlachend. Hij haalde het pakje uit zijn zak en gaf het haar. Haastig maakte zij het los en deed het etui open. Een uitroep van bewondering ontsnapte haar. „Vader, wat wat prachtig!" „Dat is iets bijzonder, nietwaar?", zei de miljonair tevreden. Vind je ze mooi?" „Of ik ze mooi vind? Vadertje, ze zijn énig! Hoe bent u daaraan geko men?" Van Aldin glimlachte. „Ja, dat is mijn geheim. Ik heb ze natuurlijk in het geheim moeten ko pen. Ze zijn te goed bekend. Zie je die grote steen daar in het midden? Daar heb je misschien wel eens van gehoord; het is het historische Vu rige Hart." „Het Vurige Hart!" herhaalde mrs. Kettering. Zij had de stenen uit het etui ge haald en hield ze tegen haar boe zem. De miljonair sloeg haar gade Hij dacht aan de vele, vele vrouwen, die deze juwelen hadden gedragen hun afgunst, hun wanhoop, hun jaloezie. „Het Vurige Hart" had, evenals alle beroemde stenen, een ganse reeks van tragediën en ge welddaden achter zich. Ruth legde de juwelen weer in het étui, opspringende sloeg zij haar ar men om de hals van haar vader. „Dank u, dank u, dank u, vader! Ze zijn allerprachtigst!" „Goed, goed", t sprak Van Aldin, haar op de schouder kloppen. „Jij bent ook alles wat ik heb, Ruth". „U blijft toch hier eten, vader?" „Neen, dat denk ik niet. Je moest toch uit?" „Ja, maar dat kan ik gemakkelijk „Neen", zei Van Aldin. „Ga gerust. Ik heb nog heel wat te doen. Mor gen zie ik je wel weer, liefje. Als ik je telefoneer, kun je misschien wel bij me komen, bij Galbraith?" Galhraith, Cuthbertson Gal braith waren zijn provureurs te Lon den. „Heel goed, vader". Zij aarzelde. „Maar ik zal daardoor toch niet mijn reis naah de Rivièra behoeven uit te stellen?" „Wanneer wou je gaan?" „De veertiende." „O, dat zal wel gaan. Dat soort za ken eist een lange tijd van voorberei ding. Maar wat ik zeggen wilde, Ruth ik zou die robijnen niet mee op reis nemen als ik jou was. Geef ze liever in bewaring bij de bank". Mrs. Kettering knikte. „We voelen er niets voor je te laten vermoorden en beroven ter wille van het Vurige Hart", sprak de miljonair schertsend. Hij kuste haar hartelijk en ver trok. Toen hij weer in het Savoy terug was gaf hij Knighton een korte or der. „Probeer een zekere Goby te pak ken te krijgen; zijn adres vindt u wel in mijn privé-boek. Hij moet morgen om half tien hier komen." „Goed mijnheer." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1963 | | pagina 2