werkte zich moeizaam door begroting 1963 GEVREESDE TEKORTEN IN DE TOEKOMST BAREN ZORG Hoest kind? Pakken oude Couranten DINSDAG 29 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 9 m GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gistermiddag heeft de raad van Oegstgeest zich onder voorzitterschap van burgemeester Du Boeuff in eerste instantie gezet aan de behandeling van de gemeentebegroting 1963. De hoofdschotel van de middagvergade ring werd gevormd door ruime algemene beschouwingen, die namens de vier frakties door vijf leden werden gehouden. Het VVD-lid ir. Van Dunné was met kennisgeving afwezig in de middagzitting. Het was de eerste vergadering van het jaar en dus hield de voorzitter, zoals gebruikelijk, een korte terugblik op de werkzaamheden van het afgelopen jaar. In de laatste jaren, aldus spreker, moest ik telkens de plannen der ho gere bestuursorganen tot wijziging der gemeentegrenzen memoreren. Ook in het afgelopen jaar werd het gevoelen van de raad gevraagd over een voorontwerp van wet, dat de gemeente in oppervlakte meer dan de helft wil verkleinen. Evenals in 1961 door de raad een dergelijk wetsontwerp voor een belangrijk deel werd afgewezen, deed men dat ook in 1962. De voorzitter wees o.m. nog op bouwbeleid en woningbehoefte. Bedroeg het aantal ingeschreven woningzoekenden op 1 juni 1962: 229, op 1 januari 1963 was dit aantal gestegen tot 289 op een bevolkingscijfer van 14.210. Namens de raad werd de rede van de burgemeester, waarin deze nog de beste wensen voor het komende jaar de leden deed toekomen, beant woord door het lid mevrouw P. H. Smits-Witvliet. WETHOUDERSWEDDEN VERHOOGD Onder de ingekomen stukken be vonden zich onder meer een beroep schrift van de heer J A. C. van Leeuwen (Oegstgeest) tegen de wei gering van b en w. voor de bouw van een kas aan de Almondeweg en een van de Erven Den Haan (Rijnsburg) tegen de aanschrijving van b. en w. tot sloping van loodsen aan de Oegstgeesterweg. Beide be roepschriften werden in handen ge steld van b. en w voor prae-advies. De raad betuigde adhaesie met een motie van de raad der gemeente Buurmalsen om de kosten van ver pleging van geestes- en andere lang durige zieker, geheel voor rijksreke ning te nemen. Het voorstel tot aankoop van gron den van Gebr. Lubbe werd verdaagd tot «Ie avondzitting om de financiële commissie nog gelegenheid te geven aeze kwestie te behandelen. KOUDE-UITKERING De begroting 1963 van het H. Geest- Armbestuur en van Maatschappelijke Zorg werden goedgekeurd na een mededeling van wethouder Steen metser, dat het in de bedoeling ligt van de Commissie voor Maatschap pelijke Zorg aan echtparen met een klein inkomen een uitkering van 25 gulden te verstrekken en aan al leenstaanden 15 als bijdrage in de bijzondere kosten, veroorzaakt door de strenge winterweersomstandighe den. De gebruikelijke brandstofuit kering is 15 januari voor de eerste maal geschied. T.a.v. de tweede uit kering zal de commissie zich nog be raden over eventuele verhoging. Wethouderswedden en presentiegelden Zonder discussie ging de raad ak koord met het voorstel van de bur gemeester de wedden van de wet houders te verhogen van 3700 tot 4200 m.i.v. 1 jan. 1963, de presen tiegelden van de raadsleden te stel len op 20 (15) per zitting en per commissievergadering op f 10 (7,50) ALGEMENE BESCHOUWINGEN Van de gelegenheid tot het houden van algemene beschouwingen van de begroting werd gebruik gemaakt door een vijftal sprekers en wel door de heren Van Weizen (P. C.), mr. Bergmeijer (KVP), drs. Bouland (VVD), bij afwezigheid van ir. Van Dunné, mr. Kapteijn (PvdA) en diens partijgenoot Van Uijthoven. die zich bepaalde tot een nadere be schouwing van de onderwijsnota. Alle sprekers werden door b. en w. Tussentijdse kredieten De heer Van Weizen vroeg in 1963 geen andere voorstellen te doen in dien daarmee aanzienlijke bedragen zijn gemoeid. B. en w. streven er steeds naar het aantal tussentijdse kredieten zoveel mogelijk te beperken; als de zaken een andere wending nemen dan men oorspronkelijk dacht, is daaraan niet altijd te ontkomen. Bouwvolume Ook wij zouden gaarne zien, aldus b. en w., dat het bouwvolume voor woningwetwoningen, alsmede de toe wijzing van premiewoningen veel hoger was. Wij menen, gelet op de toewijzing aan andere gemeenten en het geringe woningcontingent dat dit jaar aan de provincie Zuid-Hol land werd toegewezen, niet onte vreden te mogen zijn. Wij blijven echter diligent aan G. S. te vra gen meer woningen toe te wijzen. Alle sprekers hebben aangedron gen op een regeling voor een finan ciële tegemoetkoming voor hen, die van een goedkopere naar een duur dere woning verhuizen. In de Memo rie van Antwoord hebben b. en w. meegedeeld, dat hiervoor een rege ling in studie is en hopen spoedig met een voorstel te komen. Bescherming Bevolking De aktiviteiten van de organisatie B.B. treden in de laatste twee jaar- minder sterk op de voorgrond dan in de periode daarvoor. Dit is niet een gevolg van de kringreorganisatie die zich in 1961 voltrok en waarbij de gemeenten Oegstgeest en Leiden, tezamen vormden de A-kring „Lei den", deel zijn gaan uitmaken van de A-kring Zuid-Holland a. De in druk naar buiten van verminderde aktiviteit vindt zijn oorzaak in de reorganisatie van de Georganiseerde Zelfbescherming, die in het jaar 1960 bewerkstelligd werd. Waren het voor de reorganisatie van de Georganiseerde Z.B. de blok- ploegen, die veelvuldig in eigen blok, soms gecombineerd met andere blok ken, oefenden, waardoor de BB. steeds in zekere mate in het licht der openbaarheid stond, dit is thans niet meer het geval, ook al omdat de beide voorbedoelde wijkploegen van de gemeente Oegstgeest regelmatig in het centrum B.B. aan de Middel stegracht te Leiden oefenen, met het oog op de daar aanwezige acommo- datie en middelen. Ter controle van de paraatheid van de onderdelen zal in de tweede helft van februari een oefening worden gehouden, waaraan ruim 250 nood- wachtplichtigen zullen deelnemen en waarvoor de A-kring Z.-H. a de be schikking zal hebben over een 24-tal van rijkswege ter beschikking te stellen BB-vrachtauto's. KVP: SUBSIDIEBELEID B. en w. onderschrijven gaarne de mening van mr. Bermeijer dait een verantwoord financieel beleid een kritische blik zal vergen bij de pos ten, waarop bezuinigd kan worden. Constructieve voorstellen uit de ge meenteraad tot bezuiniging zullen onverlet de verantwoordelijkheid van burgemeester en wethouders in dit opzicht steeds een open oor bij hen vinden. Met hem zijn b. en w. het ook eens, dat niet zodanige normen voor het subsidiebeleid zullen kunnen worden gevonden, welke pasklare beslissingen waarbor gen. Veel zal blijven afhangen van de uiteenlopende opvattingen om trent de overheidstaak. De door hen in de Memorie van Antwoord toegezegde richtlijnen zullen daarom vermoedelijk meer van praktische aard zijn ten einde hopelijk bij het grote aantal sub sidiebomen iets gemakkelijker het bos te kunnen ontwaren. De door mr. Bergmeijer genoemde posten (vrijwillig beschikbaar stel len woonruimte; premies woonverbe- tering, opnemen grondwaterstanden) zullen een volgend jaar uit de sub- sidielijst geschrapt worden, daar het subsidie-karakter daarvan aanvecht baar is. Compensatieregeling. De heer Bermeijer vroeg nogmaals aandacht voor de oplossing van het woningprobleem via de door zijn fractie voorgestelde compensatiere geling. Hiertegenover keerde de heer Bouland zich tegen het stellen van compensatie-eisen bij de verkoop van gronden voor particuliere bouw. Dus twee lijnrecht tegenover elkaar staan de standpunten. Overigens zijn b. en w. van me ning, door welke regeling ook, de woningnood op korte termijn niet zal worden opgelost, aangezien de wo ningnood een landelijk probleem is, waarmee wij nog jaren lang zullen moeten worstelen. Grenswijziging. Aan het verzoek van de KVP- woordvoerder om de raadsleden be richt te zenden zodra een wetsont werp tot grenswijziging bij de Twee de Kamer is ingediend, zal worden voldaan. B. en w. doen een beroep op de andere fracties om evenals de KVP- fractie het Oegstgeester standpunt bij de politiek-bevriende kamerleden te gaan verdedigen. VVD: GETEMPERDE VOLDOENING B. en w. delen de mening van de heer Bouland, dat de aanwezigheid van een batig slot van de begroting 1963 slechts een matige voldoening schenkt met het oog op de te ver wachten toekomstige tekorten. Het feit dat meer dan een plaatse lijk belang bij de reconstructie van wegen is gediend, ontstaat de gemeen te niet van de verplichting de op haai- gebied liggende wegen aan te passen aan de eisen van het verkeer, te minder als het belengrijke wegen zijn. De gemeente moet juist het initia tief nemen. Het meer-dan-plaatselij- ke-belang dwingt echter wel tot de redelijkheid en de noodzaak van een zo groot mogelijke bijdrage van het rijk in de kosten. Voor een klein gedeelte (Rijnsburgerweg) kan een bedrage van de provincie worden verwacht aangezien het hier een ter tiaire weg betreft. Over de reconstructieplannen werd overleg gepleegd met de ambtenaren van de provinciale waterstaat en de ANWB. Betreffende de verkoop van wonin gen, die gemeente-eigendom zijn is van b en w. geen voorstel te ver wachten. Andere onroerende goede ren, uitgezonderd de bouwrijpe gron den van het grondbedrijf, mogen niet worden verkocht omdat zij een publieke bestemming hebben zoals raadhuis, scholen, bossen, plantsoe nen. Een voorstel tot verkoop van het kasteel Oud-Poel geest is evenmin van het college te verwachten. Sociale zorg. Al zullen burgemeester en wethou ders collectief en individueel met de heer Kapteyn of andere raadsleden of fracties wel eens verschillen van gevoelen t.a.v. de vraag hoever de zorg door de overheid voor behoor lijke levensomstandigheden dient te gaan, zij zien momenteel een zo groot aantal noodzakelijke voorzieningen voor zich liggen, dat inderdaad voor stellen tot belastingvermindering re delijkerwijze niet van hen kunnen verwachten. De noodzaak juist de jongere ge zinnen een huurbijslag te geven is b. en w. niet gebleken. Scholenbouw. Op éèn punt van de scholennota had de heer v. Uythoven kritiek. Hij was het niet eens met de prognose betreffende het toekomstige aantal openbare lagere scholen. Hij vond dat b. en w. dit te oppervlakkig heb ben bekeken of een denkfout hebben gemaakt. B. en w. menen echter, dat de heer v. Uythoven één factor in de scholen- bouwnota genoemd niet voldoende heeft gewogen t.w. het aantal leer lingen uit andere gemeenten. Dit bedraagt juist op de school, die spreker tot staving van zijn stelling naar voren heeft geschoven t.w. de Terweeschool bijna 20% van het to taal aantal leerlingen. Ongeveer 60 kinderen uit Abbenes, de Kaag, Lisse, Sassenheim, Katwijk, Noordwijk, Warmond en Voorhout bezoeken die school. Dit houdt verband met het feit, dat de Terweeschool als oplei dingsschool zulk een goede naam heeft. De school van de heer Van Leeuwen staat in de wijde omtrek zeer gunstig bekend. De bijzondere scholen (niet mee gerekend de typische streekscholen) hebben enige buitenleerlingen. De vraag is of dit grote aantal leerlingen van elders op de Terweeschool blij vend zal blijken. Verbetering van het openbaar onderwijs of stichting van openbare scholen in de omtrek kan op een bepaald ogenblik een belang rijke invloed hebben op de toeloop naar de Terweeschool. Dan hebben wij, aldus b. en w„ nog niet eens het grote aantal Leidse kin deren op de Terweeschool genoemd. Dit aantal bedraagt ook nog 40 a 50, dat is ruim 15% van het aantal leer lingen. Als Leiden aan deze zijde van de spoorweg een openbare lagere school sticht, waarvoor naar wij me nen te weten nog altijd plannen be staan, zal dit in Oegstgeest zeer zeker te merken zijn. Nieuwe kleuterschool. Plaatsing op de lijst van kapitaals- werken voor 1963 kan de bouw van een nieuwe kleuterschool of van lo kalen aan de bestaande kleuterscho len geen stap dichter bij brengen. Voor 1963 is in dit opzicht niets te verwachten. Het meest nabije streven is de rea lisering van een derde lokaal zowel bij de openbare kleuterschool als bij de kleuterschool „De Hazenwei" Re- en duplieken leverden geen nieuwe gezichtspunten op, zij het dan dat wethouder Van der Voet nog meedeelde, dat juist 's morgens de urgentieverklaring voor de bouw van een 3-klassige school was binnen gekomen. Spreker hoopte dat de bouwplannen nu ten spoedigste - liefst vóór september van dit jaar - kunnen worden gerealiseerd. De voorzitter gaf daarop de ver schillende sprekers nog een korte gelegenheid onderling „de degens te kruisen" voor zover zij daar behoef te aan hadden, waarna hij de Memo rie van Antwoord op het afdelings verslag aan de orde stelde. Tijdens de middagzitting werd hiermee nog een kort begin gemaakt, waarbij drs. Bouland (VVD) zich af vroeg of „wij als goedverzorgde ge meente nog méér beroep moeten doen op het rijk", daarbij doelende op een aanvrage tot verhoging van de uitkering uit het Gemeentefonds. Spr. meende dat men daarmee an dere gemeenten, „die het meer no dig hebben", tekort zou doen. Op deze vraag vatte de voorzitter vlam. Een eventueel méér-beroep op het rijk is geen uitgangspunt van het beleid, maar is een gevolg van door de raad genomen besluiten. („Welke besluiten?" interupeerde drs. Bou land ietwat overbodig). Wethouder v.d. Voet stelde dat een vergelijking met grotere gemeenten wat betreft de „welverzorgdheid" niet opgaat. Als bestuurders van de gemeente Oegstgeest hebben wij re kening te houden met het belang van de eigen gemeente, aldus de wethou der. Toen was het kwart voor vijf, het afgesproken tijdstip van beëindiging der zitting. Om 7 uur kwam de raad weer bij elkaar. Het verslag hiervan zullen wij morgen in ons blad op- ALPHEN AAN DEN RIJN LAND- en TUINBOUWORGANISATIES BESLOTEN WINTERPROGRAMMA In de bovenzaal van „Avifauna" wa ren de katholieke land- en tuinbnuw- jongeren (LTM en LTJ) weer bijeen om het sluitstuk van hun winterprogramma de traditionele feestavond samen met de ouderen (LTB en ^.TV) te vieren. Het was aldus een groot gezelschap dat de vier agrarische organisaties van de drie parochies van de H. Bomfacius. de Pius- X en de H. Michaël samen hadden ge bracht toen voorzitter Jan Heemskerk van de LTJ een welkomstwoord richtte tot de vele aanwezigen en wel in het bijzonder tot deken E. A. M. Paap. em. pastoor Koenen, van 't Zwaantje, diens opvolger pastoor v. d. Ven en pastoor A. Groen vun de Pius-X-parochie als mede de kapelaans A. A. M. v. d. Kolk en A. J. C. Haket en voorts tot de vele genodigden o.w. representanten van plaatselijke zusterorganisaties. Een zestal jongeren hadden zich be schikbaar gesteld om ondei leiding van de heer J. van Egmond ren toneelspel in te studeren waarvan de resultaten op prijzenswaardige wijze werden ge toond. Het toneelstuk dat tot titel had „De ezels van Gacha" is een niet bepaald makkelijk stuk. In een ver afgelegen huisje woont Milesa (Gerda Oudshoorn) met haar tante Diurica (Willy Kempen). Van Mi les gaat zoveel aantrekkingskracht uit dat weldra drie boeren: Dubróc (J. v. Winden). Miodrag (H. de Wit) en Ti- motije (Th. Kempen) gaan dingen om haar hand. Miodrag heeft echter de voorkeur maar 't blijkt niet eenvoudig zijn toekomstige bruid bij de tante weg te halen. Milan, een oude zwerver (J. Kraan) geeft hem de raad zijn '?ruid te schaken. Miodrag volgt dit advies let terlijk op. maar wanneer hij zijn in een deken gewikkelde bruid zijn woning binnen brengt, komt hij tot de ontdek king. dat hij niet Milesa maar de tante heeft ontvoerd. Na vele vermakelijke verwikkelingen komt alles toch op zijn pooties terecht. Het moet gezegd dat de LTM'sters en de LTJ'ers dit toneelspel keurig hebben verzorgd: vooral lofwaardige, enthou siaste aannak waarmede men zich hier voor heeft gegeven, bezorgde ze veel succes bij de uitvoering. Vermeld zij nog, dat aan decor en re- quisieten veel zorg was besteed en als lest best :hulde aan regisseur Van Eg- mond! Een gezellig bal onder leiding van ..The Sunny Stars" uit Voorhout hield d" aanwezigen nog lange tijd bijeen. De sluiting van deze goed geslaagde avond werd verricht door mej. J. Kempen, voorzitster van de Dlaatselijke LTM OUD-ADE Gevallen Maandagmorgen had de bejaarde heer J. v. d. P. het ongeluk op zijn weg naar de kerk te vallen. Dokter van de Werf verleende het slachtoffer de eerste hulp en constateer de een heupbeenbreuk. Overbrenging naar het St. Elisabethziekenhuis bleek noodzakelijk. RIJNSATERWOUDE Koppel wedstrijd De koppelwed- strijd voor dames en heren van de IJs club „De Eendracht" is mede door de grote publieke belangstelling een suc ces geworden. Achttien koppels ver schenen er zaterdagmiddag aan de start en er werd fel gestreden om de prijzen. Het koppel B. Kraan-B. Wagenaar slaagde er uiteindelijk in de eerste prijs in de wacht te slepen. J. v. d. Meer N, Kempenaar werden tweede en de derde prijs was voor het koppel J. v. Vliet-R. Könst. De verliezersronde werd individueel gereden. Hier waren de prijzen voor J. Kempenaar en K. v. Schagen. HAZERSWOUDE Vooruitgang bij Yoshl „In het afge lopen jaar viel er in onze Judo- en Jiujitsuvereniging Yoshi weer een ge stadige vooruitgang te constateren". Aldus voorzitter D. J. Plaizier tijdens de jaarvergadering. Verheugend was d« toename van het aantal leden, niette genstaande enkelen onzer judoka's de wapenrok omgordden. Ook op het sportieve vlak waren er goede prestaties: tijdens verscheidene wedstrijden behaalden de teams van Yoshi, geleid door trainer zwarte-band- drager J. v. d. Zeeuw, diverse prijzen. Financieel ging het Yoshi eveneens naar den vleze; penningmeester J. de Jongh althans releveerde een batig saldo. De jongste jeugd van de vereniging zal het komende jaar nog meer aandacht genieten: mejuffrouw C. Laban namelijk zal de heer v. d Zeeuw tijdens diens trainingswerkzaamheden ter zijde staan. In 1963 zal Yoshi met drie herenteams deelnemen aan de kampioenschappen van Zuid-Holland. Op 16 maart aanstaande zal de ver eniging een bazar in het Verenigings gebouw organiseren. De baten hiervan zullen worden aangew nd jm een twee de judomat aan te schaffen. Een ander plan: bin enniet al te lange tijd zal op de rugzijde "an de kleding der leden een clubebleem worden aangebracht. Een draai-probleem voor Haagse rechtbank Het was uitgerekend de auto be stuurd door de zoon van de burge meester van Boskoop, waarmee op de Goudse rijweg de bestuurder van een autobus in botsing kwam. Dat gebeurde, toen de chauffeur uit Waddinxveen met zijn autobus ach teruit reed, hetgeen ter plaatse nood zakelijk is als de bus moet keren. Bij dit keren is, wanneer de autobus schuin op de weg staat, het uitzicht naar de achterkant geblokkeerd. Nu is er op werkdagen een conducteur in de bus die het terrein verkent, doch dat is op zondagen niet het geval ?n daardoor vond nu het onge luk plaats. De kantonrechter had de chauffeur veroordeeld tot 30.— boete, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam bij de Haagse rechtbank. De officier vond het een gevaarlijk stukje, dat werd uitgehaald en eiste daarom nu 50.boete. De verdediger zette echter uiteen, dat over dat draai-probleem van de autobussen al heel wat over en weer met het gemeentebestuur en Citosa is geschreven. Al zou men er maar een goed waarschuwingsbord voor kerende autobussen neerzetten, dan zou er reeds iets gedaan zijn. Er is nu sprake van een soort overmacht, want er zijn geen mensen te krijgen om op zondag met de bus als conduc teur mee te rijden, zodat plm. tot ontslag van rechtsvervolging, subs, vrijspraak concludeerde. Uitspraak op 8 februari. Enige en algemene kennisgeving t Heden bereikte ons het droevige bericht, dat na een noodlottig ongeval, op 27 januari 1963 in California is overleden, voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde zoon, broer, zwager en oom Theo Wilhelmus Maria de Vroomen in de leeftijd van 29 jaar. Familie R. TH. DE VROOMEN Warmond, 27 januari 1963 Herenweg 59 De gezongen H. Mis van Requiem zal gehouden worden op een nader te bepalen datum in de parochiekerk van de H. Matthias te Warmond, waarna bijzetting in het familiegraf op de r.k. begraafplaats aldaar. GEMEENTE LEIDEN Bij de DIENST VOOR SOCIALE ZAKEN wordt ge vraagd een AANKOMENDE TYPISTE Mulo of daarmede gelijk te stellen opleiding strekt tot aanbeveling, doch is geen voorwaarde. Salaris naar gelang van leeftijd, ervaring en opleiding nader overeen te komen. Vijfdaagse werkweek. Aantrekkelijke vakantieregeling. 4% Vakantietoelage. Mogelijkheid tot deelneming aan premiespaarregeling. Sollicitaties telefonisch (01710—31941) of schriftelijk te richten aan de directeur van de dienst voor Sociale Zaken, Steenschuur 21, Leiden. 2 Wasmachines 135. nog enkele dure machines, iets beschadigd 155. centrifuge. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. 2 Biedt zich aan klein- offsetdrukker, bekend met Rotaprint en Multilith. Br. onder no. 3541 bur. v. d. blad. UW Daar kan uw kleine heel vlug van afkomen. Geef 'n paar lepeltjes Buckley's Kinder hoestsiroop en u zult blij zijn met de verrassend snelle werking. De prikkeling dwijnt, het slijm lost op, de ademhaling is weer vrij. Het smaakt aangenaam, kinderen nemen het graag! Bovendien bevat het Vitamine C, dat hun weerstand versterkt KINDERHOESTSIROOP Bij apothekers en drogisten 47.50. In de nieuwste Dau- phine. Gedipl. instr. Theo rieles volg. afspraak. Erk. bondsautorijschool „Irene" Nieuwe Beestenmarkt 5, Leiden, tel. 25251, b.g.g. 01729—286. Er biedt zich aan per 15 februari een nette juffrouw Brieven onder no. 6479 aan bureau van dit blad. RECTIFICATIE R.K. Kerkbestuur van de parochie H. HADRIANUS te LANGERAAR is voornemens publiek te verkopen plm. 45 kerkschapen Op DONDERDAG 31 JANUARI a.s., des voormiddags 11 uur op de boerderij van de heer P. J. VAN RIJN LANGERAARSEWEG 120, LANGERAAR n.v. Conservenfabriek SCHOONDERGANG vraagt voor spoedige indiensttreding een adm. medewerkster voor haar afdeling BOEKHOUDING. Naast enige noodzakelijke kennis van boek houden, strekt ervaring in loonadministratie tot aanbeveling. MULO-opleiding vereist. Leeftijd tot 20 jaar. 2 Een nieuwe woning? Noor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. 2 Nu grootbeeld t.v., su per ontvanger, van 895.- nu 698.-. Betaling in ter mijnen mogelijk en abso lute avondservice Inl. en proefplaatsing: Kraaier- straat 2a, Leiden, tel. 33805 <2 Wat kost het bed denreparatie? 1-per:. v.a. 18.50; 2-pers. v.a. 24.90 met damast. Desgewenst in één dag gereed. De 3 Eenen, Haarlemmerstr. 111 telef. 23867. 2 Nette werkster gevr. voor enkele dagen of hal ve dagen per week. Ver voer wordt vergoed. Mevr. Wassink, Pr. Beatrixlaanl MOOIE GROENTEN- EN FRUITZAAK te koop, voor dagwinkel of filiaal. Goede omzet. Lage prys. Br. onder no. 6436 bur. v. d. blad. Zomerhuisje te huur gevraagd SPEEDBOOT te koop ge vraagd, met of zonder mo tor, niet kleiner dan 10 p.k. Br. onder no. 6458 bur. v. d. blad of tel. 070—633646. 2 R.K. Meisje biedt zich aan als verkoopster in banket- of manufacturen zaak. Mej. T. van Santen, Dr. van Noortstraat 85, Stompwijk. 2" Woensdagmarkt. Grote opruiming: lange onder broeken en borstrokken 2.98, twee stuks vijf gul den; mooi super wit' rib herensportgoed 1.98. nu alle maten 1.25; slopen. Bo termarkt over lunchroom Snijers. Japie. 2 Woensdagmarkt. Grote opruiming: dames er meis- jesgoed 50 ct.; leuke cock tailschortjes 98 ct.; leuke jongens en meisjespyama's vanaf 2.98; gemoltonneer- de directoirs 2.98. Boter markt over lunchroom Snijers. Japie. 2 Te koop: twee paar ho ge Noren, bij H. W. Turk, Weipoort 11, Zoeterwoude. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Taunus 17M, Consul, Opel, Rekord; Volkswagen: Anglia; VW- busje met radio. All-risk verz. Werkhovens garage bedrijf, Maredijk 34, telef. 22300—32735. *2? Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal. De groot ste sortering. De laagste orijzen. De Lichthal. Haar lemmerstraat 293, t.o. De Overdekte. 2 Vaste vloerkleden; gas- radiator; oliestookkachel voor grote ruimte te ver warmen! fraaie Melchelse leeuwenkop dressoir tafel en bewerkt kastie. prima eiken cylinderbureau: ma honie tafels, kasten stnp- len. Inkoop antiek, enz. W. F Kooreman. Nieuwe Rijn 9, tel. 23261. 2 Vakkundige reparatie. Het nazien van rijwiel en bromfiets is nu en gedu rende de wintermaanden een noodzaak. Het het behoud. Speciale inrich ting daarvoor bij de firma Dusoswa, Leiden, Turf markt 1-3, tel. 24409. 2 Nieuwe electr. Falcon (Lewenstein) naaimachi nes in koffer 245.-, me' zig zag 395.-. Betaling v.a 12- per maand. Vraagt demon stratie of bel 32027. Heren straat 23. Leiden. Officieel Lewenstein-dealer. 2 R.K. Weduwnaar ge zond en goed karakter, zou gaarne in contact komen met r.k. weduwe, die de eenzaamheid ook moe is. Br onder no. 6480 bur. v. d. blad. 2 Aangeboden: Singer handnaaimachines, in pri- staat 45.- en 65.-; Nau- mann handnaaimachines in pr. staat 35.-, 55.-. 65.-. Verkoop met 1 jaar schrif telijke garantie. Herenstr. 23, Leiden, tel. 32027. 26, Voorschoten, tel. 2959. 2 Naaimachineopruiming. Imoorteur biedt aan: nieu we electr. naaimachines met kleine lakbeschadi- ging van 245.- voor 185.- ook met zig-zag: 3 jr ga rantie. Bel of schrijf vrij blijvend bezoek aan huis. Verkoopkantoor: Haagweg 172a, Leiden, telef. 32833. 2 Markiezen; rolscher- men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melcher's Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo. Oegst geest. Juffermansstraat 35, telef. 01710—53105. r- In Torenflat komt 15 febr. op zesde étage 3-ka- merflat vrij. Aanmeldin gen schr of oersoonlijk dinsdag t.m. donderdag na 19 uur: v. Vollenhoven- plein 66. Leiden. Huur 210.- p.m. incl. c.v. 5 kg. 10.75 Verkrijgbaar aan ons bureau

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9