Weerbericht DINSDAG 29 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 3 THEATERBRACHT STUK VAN NEDERLANDSE AUTEUR TE LEIDEN r\E NEDERLANDSE toneelauteur Jan Staal heeft zijn nieuwe stuk „Verlos ons van de boze", dat toneel groep Theater gisteravond in de Leidse Schouwburg als abonnements- voorstelling bracht, gesitueerd in een klein dorp ergens op een Noordzee- eiland. Daar leeft in de pastorie de wediuwe van een strenge domines met haar drie dochters. Het conflict ontstaat, wanneer een deel van het dorp, ontworsteld aan het gezag van de predikant, de nieuwe tijd binnen haalt in de vorm van voorbereidin gen tot een grote metamorfose, name lijk van boerendorp tot badplaats. De verzuurde oudste dochter van de dominee begroet de nieuwe jonge predikant met de grootste achter- ECHT GEBEURD Het is werkelijk gebeurd, daarvoor staan we in, maar we vertellen lekker niet in welke gemeente. Want het puntje van de „gauwe pen" dat volgens de auteur is „het scherpste wapen dat ik ken" kan je soms naderhand wel weer eens lelijk teruggeprikt worden. En dat meestal op 'n plek die elke duellist de eer looste van alle vindt. Plaats van handeling: een gemeen te in een straal van tien kilometer rond de blauwe steen van de Bree- straat. Dramatis persona: een ge meente-employé, die controleert of het ijs op de plaatselijke openbare ijsbaan al geschikt is voor de bur gerij om er op te schaatsen. Zoals dit te doen gebruikelijk is zaagt hi'" een cirkeltje uit het ijs. Hij bekijkt het nauwkeurig draait het om en om. Het is dik ijs, zeker, maar is het sïerk genoeg om geheel de burgerij te dra gen? Hij neemt de enige decimeters dikke schijf dus mee naar het ge meentebureau, waar zijn onmiddel lijke chef het ijs aan een onder zoek onderwerpt. Ook deze beziet het stuk aan alle kanten, er zorg voor dragend, dat zijn bureau niet door het lekwater in ongerede raakt. Hij vindt het direct een moeilijk ge val, dat hij besluitvaardig als hij is onmiddellijk doorverwijst naar de chef van de afdeling, die na langdu rig onderzoek pas op het lekwater! het stuk seponeert en dan door zendt naar de directeur gemeente werken. De twijfel van deze func tionaris is merkwaardig genoeg di rect veel sterker. Het stuk is bepaald geen decimeter dik, zoals de wet voorschrijft. Hij vraagt zich even af of hij het stuk niet beter bij andere stukken in een map zal leggen, be zint zich echter en zegt: „alleen de wethouder mag hier een beslissing nemen". Slot van het verhaal. De employé klopt aan bij de wethouder, deze kijkt over zijn bril, betast het vliesje aan alle kanten en roept dan uit: „en daarop wilt gij de X-enaren laten schaatsen? Geen denken aan, onge luk, dood en ellende komen daar van". Terwijl hij dit zegt stort het ijs zijn laatste tranen en verdwijnt in het niet Onder de honderden mensen, die loten gekocht hebben van de bliksemloterij van onze R.K. Harmo nie-kapel, zijn er nog velen, die niet weten dat ze waarschijnlijk een pocketboek gewonnen hebben. Als U dus nog loten hebt liggen,'raadpleegt U dan even de trekkingslijst, welke nog steeds ter inzage ligt bij de fir ma J. G. van Deene, Breestraat 12 te Leiden. Vanavond is het voor geheel cultuur-minnend Leiden een bijzon dere avond. Onder leiding van Her man Strategier brengt het Neder lands Madrigaalkoor, een Leids koor met nationale befaamdheid, eer. ge varieerd programma, waarin ook composities van de dirigent worden uitgevoerd. Medewerking wordt ver leend dooi het Utrechts Stedelijk Or kest. Werken van Poulenc en Boro din staan op het programma. Het be gint om acht uur in de Stadsgehoor zaal, waar nog kaarten verkrijgbaar zijn. „Zeg tegen uw lezers, dat zij de hond aan de lijn houden", zei ons vanmorgen hoofd-inspecteur Ver zij den van Leiden. Zoals men dat met zoveel zaken ziet: de aandacht ver slapt, hondenvrienden denken, „het mag wel weer met mijn Bello". Maar het mag helemaal niet. De agent staat klaar met potlood en bonboekje, want het gevaar is niet geweken. Ook na de sluiting van de inentingsperiode 1 maart a.s. moeten de honden aan de lijn gehouden worden. Morgen, woensdag 30 januari, is de bejaardensocieteit van de Har- tebrugparochie weer geopend. De bijeenkomst van de bejaar densocieteit van de Herensingel-paro chie kan donderdag a.s. wegens werk zaamheden aan de zaal niet door gaan. De eerstvolgende bijeenkomst vindt plaats donderdag 7 februari. docht. Zij merkt alras dat zij van hem geen steun heeft te verwachten in haar strijd om de principes van haar vader als heilige monumenten te be waren. Zij werpt met vrouwelijke arglistigheid barrières op in een ver geefse poging een normale maat schappelijke ontwikkeling tegen te houden. Wanneer haar vader dan ook nog in haar herinnering niet meer kan voortleven als een groot man, maar integendeel naar voren treedt als 'n normale man met al zijn zwakheden, gaat het stuk uit als een nachtkaars. Vijf bedrijven heeft Staal nodig ge had om zijn schiledring van een be nepen Hollands binnenhuis in te kleuren. Dat was wel veel van het goedfèè Zijn dertien vrouwenrollen konden zelfs in zoveel bedrijven niet d'ie contouren krijgen, die wel ge wenst waren voor een situatieteke ning waar men Heyermans voortdu rend op de achtergrond aanwezig voelt. Marie Hamel gaf een gave vertol king van de rol van de dominees weduwe, maar vooral viel Anita Me nist, die een gespannen Dora op de planken zet, wier toorn voortdurend de gemoederen opzweept tot kook hitte. Nienke Sikkema gaf een prach tige verbeelding van het kindse meis je Greta, Elly Ruimschotel was de luchthartige dochter Tilly. Noemen wij verder nog een heel mooi staaltje solotonefèl van E. Mols-de Leeuwe in haar rol van mevrouw De Roos, en opsomming van de hoofdrollen is daarmee wel uitgeput. Het publiek toonde zich nogal enthousiast, de fei len van het stuk ten spijt. Leidenaar ontvangt subsidie voor boek Javaanse letterkunde De Nederlandse organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft dr. Th. G. Th. Pigeaud, wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan de universiteits bibliotheek (Oosterse afdeling) in Leiden, een subsidie verleend voor de voorbereiding van een boek in de Engelse taal over de Javaanse letterkunst. Dr. Pigeaud promoveerde in 19,24 in Leiden op een proefschrift, dat betrek king had op oud-Javaanse letter kunde (de Tantu Panggelaran). Op Java werd hij als „ambte naar voor de beoefening van de Indische talen", belast met de be werking van een nieuwe uitgave van het grote Javaans-Nederland se woordenboek van Gericke- Roorda-Vreede-Gunning. Zijn eerste standplaats was Soe- rakarta en vervolgens Jogjakarta, zulks met het oog op de bestudering van het levende Javans in het mid delpunt van de Javaanse beschaving: de vorstenlanden. Helaas heeft de oorlog met Japan de definitieve re dactie van het grote woordenboek, .waarvan de bouwstoffen gereed la gen, onmogelijk gemaakt. Wel zijn, gedeeltelijk voor, gedeeltelijk na de oorlog, een Javaans-Nederlands en een Nederlands-Javaans handwoor denboek en een Javaans-Nederlands zakwoordenboekje uitgekomen. Dr. Pigeaud, die na de oorlog om gezondheidsredenen niet meer naar Java is teruggekeerd heeft zich in 1959 aan de universiteitsbibliotheek in Leiden verbonden, alleen met het doel om het in de aanvang genoemde boek over Javaanse letterkunde sa men te stellen, een wetenschappelijk arbeid, die dit jaar door ZWO wordt gesubsidieerd. Leidse Agenda DINSDAG 29 JANUARI Ned. Madrigaalkoor Stadsge hoorzaal, P uur. „Die Leythe" Jaarvergadering, Zomerzorg, 8 uur. Kynologenclub rest. Boerhaave, 8 uur. WOENSDAG 30 JANUARI Leids Politie Muziekgezelschap - 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Rozenkranskruistocht - 7uur nam. St. Petruskerk. DONDERDAG 31 JANUARI Kath. Vrouwengilde 8 uur nam. Nieuw Minerva. VRIJDAG 1 FEBRUARI K O - Extra-toneeluitvoering. „De Meiden", 20.30 u., Stadsschouw burg. Oud-Leiden Dia-avond, 7.30 uur nam., Lakenhal. Contactcommissie Kinderbescher ming 8 uur nam., Stadsgehoorzaal. N.K.S. - Diploma-uitreiking. Café Boerhaave; 9.15 uur nam. ZATERDAG 2 FEBRUARI Veilig Verkeer - Schoolverkeers- competitie, 3 uur nam. Rest. v. d. Heyden. Kath. Bond van Bouwvakarb. St. Jozef - Feestavond, 8 uur nam. BIOSCOPEN De films in de week van 25 jan.- 1 febr. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Les enfants du Paradis", volwassenen. Dagelijks: 2.00 en 7.30 uur. Zondag: 2.30 en 7.30 uur. Lido: „De overval", alle leeftijden. Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. Luxor: „De langste dag". 14 jaar Dagelijks: 2.30 en 8.00 uur. Studio: „Ik beken", 18 jaar. Dag.: 2.30, 7. «r en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De zwarte ridder van Cornwall", 14 jaar. Dag.: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15. LEIDSCHE BRIDGECLUB DDS viertallen-competitie Voor de 5e en 6e ronde werden de volgende wedstrijden gespeeld: Groep A: team Verboog-team me vrouw van Heusden 10134 (6-0); Kuilman-mevr. v. Heusden 6942 (6-0); Verboog-mevr. Visser 80-31 (6-0). Groep B: team Hollanders-team Beek 71-30 (6-0), Beek-Krul 64-55 (5-1); Hollanders-mevr. Verstraaten 110-60 (6-0). De stand is nu: Groep a: 1 team Verboog 6 gesp., 36 winstp., m.p. 511- 218; 2 Kuilman 5 gesp., 14 winstp., m.p. 243-282; 3 mevr. Visser 5 gesp., 12 winstp; m.p. 248-315; 4 mevr. v. Heusden 6 gesp., 4 winstp; m.p. 286- 473. Groep B: 1 Team Hollanders 6 ge speeld, 27 winstpunten, mp. 429-342; 2 Beek 6 gesp., 20 pnt., mp. 314-299; 3 Krul 5 gesp., 12 pnt., mp. 282-283; 4 mevr. Verstraaten, 5 gesp., 7 pnt., m.p. 226-327. „Fotoles" voor Leidse fotoamateurs De grote belangstelling van de le den der Leidse Amateurfotografen- vereniging ging gisteravond in de bovenzaal van restaurant „De Doe len" uit naar de .fotoles" die de be kende Einhovense fotograaf Anton Hinfelaar, werkzaam in de reclame foto-branche, ditmaal te geven hacf, onder het motto „Versailles en Parijs bij dag en bij nacht". Na het gebrui kelijke welkomstwoord van de voor zitter, de heer J. G. Gompelman, wees de heer Hinfelaar zijn gehoor, na een kort inleidend woord, op de vele manieren waarop bij het gebruik van een goede Leikacamera en een juist gevoel voor de nodige sfeer, de meest interessante opnamen tot stand kunnen komen. Aan de hand van een groot aantal zelf vervaardigde kleurendia's toon de spr. overduidelijk aan, dat ook bij z.g. avond- en nachtopnamen t.a.v. de vlakverdelingen bewegingssuggesties en tal van andere details kleuren foto's bijzonder goed geschik zijn om de foto als medium te verrijken en te vervolmaken. Veel hebben de LAFV-leden kunnen opsteken van de vele tips waaruit bleek dat Hin felaar tevens een gezellig causeur was en allen kunnen terugzien op een alleszins geslaagde LAFV-avond, die veel aan schoons uit de omgeving van Parijs en Versailles te zien gaf. Bijzonder mooi waren de avondop namen van „la ville lumière") Parijs. Burgerlijke Stand Geboren: Josephine Adriana d.v. S. H. van Breukelen en J. A. E. Hop; Dick z.v. D. Heemskerk en G. Sluiter; Jacobus Johannes z.v. H. G. van Vliet en R. Meijer; Jannetje Willie d.v. J. v. d. Hoek en J. W. Plantagie; Robby z.v. J. W. Schlag- wein en A. Smits; Ferdinand Jaco bus z.v. J. Raar en C. P. J. M. Co- nijn; Willem z.v. D. L. Penseel en H. Hemerik; Wilhelmus Jeroen Ma ria z.v. A. M. Alkemade en M. J. van Rijn; Antoinette Cornie d.v. A. J. Calvé en C. J. Erades; Mar cus Johannes Maria z.v. F. G. M. Kleinhans en C. T. M, Horsting; Eli sabeth Rosalia d.v. S. Florisson en R. P. M. Beijersbergen van Hene gouwen; Alexander Frederikus z.v. F. W. van Oerle en B. I. C. E. Schelvis; Jacobus Willibrordus z.v. F. W. van Oerle en B. I. C. E. Schel vis; Johannes z.v. J. Annard en E. P. J. Peters; Martin z.v. M. de Boer en M. Sjardijn; Geertruda Catha- rina Maria d.v. N. P. Mooren en A. J. v. d. Geest. Getrouwd: F. G. C. Buijse en A. F. M. C. de Nooijer; K. v. d. Meu- len en I. Dorrepaal; W. J. P. Jonk en P. C. S. Remmerswaal. Overleden: C. v. d. Luijt, 74 jaar, man; H. v. d. Meer, 60 jaar, vrouw; G. v. d. Bosch, 65 jaar, man; W. Pad dist, 91 jaar, man; J. S. Keijzer, 68 jaar, echtgen. v. A. v. d. Wijngaard; M. Beets, 80 jaar, wed. van A. Duin- ker; N. Verkerk, 62 jaar, man; H. v. d. Walle, 84 jaar, man; H. S. Teijn, 89 jaar, man; E. Schalkwijk 86 jaar, wed. van J. Karreman; M. G. Verheggen, 77 jaar, wed. van W. Segaar; A. Thijssen, 77 jaar, man. Kunstcritici willen Nederlandse directeur Stedelijk Museum De Nederlandse sectie van de A.I. C.A. (Association Internationale des Critiques d'Art) heeft een schrijven gericht tot b. en w. van Amsterdam in verband met de opvolging van jhr. Sandberg als directeur van het Ste delijk Museum. In dit schrijven zeggen de twintig kunstcritici-ondertekenaars „veront rust te zijn door de berichten in de pers, die erop duiden, dat* de heer Pontus Huiten, directeur van het mu seum voor moderne kunst te Stock holm, ernstig in aanmerking zal ko men voor de vervulling van het di rectoraat in het Stedelijk Museum. Zij zijn namelijk onvoldoende overtuigd van de kwaliteiten, die de heer Hui ten tot een geschikte kandidaat voor genoemde vacature zouden kunnen bestempelen". Deze overtuiging gaat uit van het besef, dat er zonder twijfel Neder landse kandidaten zijn die beter in staat worden geacht het Stedelijk Museum in Amsterdaip te leiden. Politietentoonstelling „Raad en Daad" te Oegstgeest geopend In het bijzijn van een groot aantal genodigden is vanmorgen in Hotel „Het Witte Huis" te Oegstgeest de reizende politietentoonstelling „Raad en Daad", na een inleidende toe spraak van overste drs. Van der Meu ten, hoofd van het distrikt Leiden der rijkspolitie, door burgemeester H. L. du Boeuff geopend. Na in Voorschoten te zijn gestart en ver volgens in Lisse en enkele andere plaatsen van Zuid-Holland te zijn gehouden, is deze voorlichtende ten toonstelling dus thans in Oegstgeest, waar ze tot donderdagavond blijft in het gebouw „Irene" aan de Ende- geesterlaan. Overste v.d. Meulen belichtte in zijn inleiding op interessante wijze de plaats van de politie in de sa menleving en de taak die ze daarin op soms moeilijke, niet altijd door het publiek op de juiste waarde ge schatte wijze vervult. De reizende tentoonstelling geeft daarvan een beeld. Ze is hoofdzakelijk bestemd voor de scholen, maar ook volwasse nen zullen er goed aan doen deze te bezoeken. Naar het woord van de inleider „toont ze de politie, zoals deze zelf meent dat ze is": niet Marktberichten LEIDEN, 29' jan. Vette varkens Aanvoer 102 varkens; Noteringen (in f per kg levend gewicht). Lichte varkens 1.791.82; Slagersvarkens 1.831 85; Zeugen 1.451.52; Handel stug. enkele prima boven notering. ROTTERDAM, 29 jan. Vee Totale aanvoer 2718; Weekaanvoer 4278; Vette koeien 300; Gebruiksvee 689; Vette kal veren 225; Graskalveren 84; Nuchtere kalveren 1137; Varkens 30: Lopers 15; Biggen 47; Paarden 54; Veulens 4; Scha pen, Lammeren 124; Bokken, Geiten 9; Vette koeien 260—290. 235—260. 215— 235 Vette kalveren 310- 330 280—310, 250—280; Graskalver 290, 225, 190; Nchtere kalveren 130, 110, 100; Lopers 100, 90, 75; Biggen 55, 48. 42 Slachtpaar- den 250. 230. 200; Schaper 135, 110, 90; Lameren 145, 120, 90; Kalf- melkkoeien 1050. 950, 750, Vare koeien 700, 600, 500: Vaarsen 825, 725, 525; Pinken 500, 375. 325; Vette koeien, ruimer zeer kalm, vooral niet hoger; Vette kalveren, rui mer, goed, wat lager, prima boven note ring; Graskalveren, kort, flauw, als vo rige week: Nuchtere kalveren, groter, kalm, vooral niet hoger; Lopers. Biggen, iets meer, redelijk, als vorige week; Slachtpaarden. even groter stug. lager; Schapen, lammeren, matig, tamelijk, goedprijshoudend: Kalf-, melkkoeien, iets meer, levendiger, prijshoudend; Va re koeien, gewoon, redelijk, stabiel: Vaarzen, pinken, tamelijk, stroef, onver anderd. Geen gefingeerde voetbaltoto De minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, heeft vandaag het ver zoek van de Stichting Sporttotalisator om vergunning voor een voetbaltoto met gefingeerde uitslagen van de hand gewezen, aldus is van de zijde van het ministerie van justitie ver nomen Het verzoek werd verleden week gedaan. De minister van justitie wilde niet afwijken van het systeem van de wet Het besluit is genomen in overeen stemming met de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschap pen, mr. Y. Scholten. populair, geen „beste vriend", tact vol maar zonder compromissen. Overste v.d. Meulen stipte nog in het kort aan de verhouding politie- publiek, waarbij het publiek dient te bedenken, dat ook de politieman mens is, een mens echter met niet altijd aangename, meestal zelfs on aangename werkzaamheden. Burgemeester Du Boeuff haakte in zijn toespraak even in op de woor den van overste v.d. Meulen. De tentoonstelling „Raad en Daad" was voor Oegstgeest echt niet nodig ge weest, meende de burgemeester. De uitdrukking „De politie uw beste vriend" is voor Oegstgeest niet on gegrond en de burgemeester bracht een hommage aan de politie, door adjudant Koerten in Oegstgeest zo voortreffelijk vertegenwoordigd. Vervolgens verrichtte de burge meester de symbolische opening door het wegtrekken van de figuur van „de oude diender", waarachter een beeld van de moderne politie man P. A. Raat verborgen was. Het gezelschap ging daarna de in gebouw „Irene" ingerichte tentoonstelling bezichtigen. Onder de aanwezigen bevonden zich, behalve de burgemeester, ook de beide wethouders met de ge- meentesekretaris en enkele andere ambtenaren, hoofden van scholen, bestuursleden en funktionarissen van Pro Juventute, de Raad voor de kinderbescherming, de contactcom missie Kinderbescherming Leiden en Omstreken, katholieke gezinsvoogdij, reclassering en anderen. De oud-actrice Marie Faassen is vanochtend in een rusthuis in Am sterdam overleden. Zy bereikte de leeftijd van 90 jaar. MINISTER ERHARD: Onderhandelingen E.E.G. mislukt De Westduitse vice-kanselier Er- hard heeft tot verslaggevers gezegd, dat hij de onderhandelingen als mis lukt beschouwt. „Maar wij komen hedenmiddag weer bijeen en mis schien komt er dan nog wel een de legatie met een toverformule aan dragen om de besprekingen te red den." De bijeenkomst van de ministers van de zes EEG-landen in de Bel gische hoofdstad, die om 12.15 uur begon, duurde ongeveer één uur. Om 15.15 uur wordt de vergadering op nieuw voortgezet. De Belgische mi nister van buitenlandse zaken, Spaak, zei na afloop van het eerste gedeelte van de vergadering tegen verslagge vers: „Wij staan met één voet boven de afgrond en klampen ons aan een strohalm vast." Minister Luns verklaarde bij het verlaten van het gebouw pessimis tisch, dat er geen enkele vordering was gemaakt. Het is de bedoeling, dat dinsdagmiddag de Britten bij het gesprek worden betrokken. Hongerwinter voor de vogels blijft aanhouden Voor de vogels is de situatie nog steeds kritiek. Hoewel de dooi is ingetreden kunnen ze nog steeds geen voedsel in de natuur vinden. Veel vogels zijn al gestorven. Het Comité Wintervoeding van vo gels zit op hei ogenblik met een te kort aan voedsel, omdat het pu bliek waarschijnlijk in de mening verkeert dat nu het gaat dooien voed- selgiften niet meer nodig zijn. Het te gendeel is waar. Ook vandaag laten „reuzenvogels" van de Koninklijke Luchtmacht boven de voederplaatsen weer voedsel neer. Het comité doet een beroep op het publiek om deze droppings mogelijk te blijven maken door voedsel te brengen naar de plaatselijke inzamelpunten. BEURSOVERZICHT VAN DINSDAG Internationals verdeeld, scheepvaarten vast De hoek waar vanmiddag de groot ste belangstelling naar toe is ge gaan, is de Scheepvaarthoek geweest. Het onveranderde dividend van de Koninklijke Paketvaart Maatschap pij van acht procent werd ter beur ze zeer gunstig ontvangen. Men ver wacht nu verder ook gunstige divi- dendvoorstellen van de overige scheepvaartmaatschappijen. Konink lijke Boot zal bijvoorbeeld, aldus de beurs, wel acht procent dividend (onv.) gaan voorstellen. Er was in deze afdeling lokale speculatieve vraag aanwezig, waartegen over bij na geen aanbod stond. Deze hoek, die zeker als achter gebleven gebied kan worden beschouwd, ten opzichte van de overige afdelingen gedurende de recente hausse-periode, kwam vandaag eindelijk eens goed voor de dag. Direct na de opening ont wikkelde zich een vaste stemming. De vraag bleef by stijgende koersen aanhouden. Zo liep Scheepvaart Unie op van 130 tot 131'/s (120 1/4), Kon. Paketvaart van 144 tot 146 (137 3/4). Kon. Boot verbeterde van 148 tot 150 (144 3/8). In tegen stelling tot de vorige weken werden vandaag in vele scheepvaartfondsen vroegtijdig tape-noteringen opge maakt. De scheepvaariaandelen ver lieten de markt op bijna het hoogste punt van de dag. De internationale waarden lagen verdeeld in de markt. AKU stond bij de opening onder druk waardoor een koers werd vastgesteld op 426, legen gisteren 432 3/4 als slotkoers. Later bleek dat de openingskoers te laag was. De nodige vraag zoi gde hier voor een koersstijging tot 4291/». Unilevers, die gisteren 1.50 daalden, zakten verder in tot 143.30 145.50). De Hausse-tendentie voor aandelen Kon. Olie van de vorige da gen werd vanmiddag een halt toe geroepen op 166 166.50). Hoog ovens onveranderd op 542. Philips lag zeer goed in de markt op ca. 152 150.80) In alle hoeken van de hoofdfondsen was de handel kalm. Wallstreet heeft maandag de nieu we beursweek met hogere slotkoer- sen ingezet. De Nederlandse fondsen gaven er een verdeelde stemming te zien, waarbij Unilevers lager, Philips hoger noteerden. Londen was van middag aan de lage kant, terwijl West-Duitsland praktisch onveran derd noteerde. In de cultuurafdeling waren ook vandaag Amsterdam Rubbers goed gedisponeerd. De stemming voor de i staatsfondsen was goed prijshoudend, j In de lokale afdelingen werd „Scholtel Foxhol" onveranderd gead viseerd. Dit concern stelt een divi dend voor van 10 procent in contan ten plus 10 procent in Agio-aandelen (v.j. 15 procent in contanter plus 5 procent in Agio-andelen). Men vreest te zijner tijd aanbod van stokdividen- den. Het onveranderde dividend van 12 procent van de Rotterdamse Bank plus vijf procent in contanten in ver band met het honderd-jarig bestaan, was niet van invloed op de koers van de aandelen van genoemde bank. De verwachtingen ter beurze waren n.l. hoger gespannen in verband met het jubileumjaar Op deze verwach ting is de koers van dit aandeel de laatste tijd sterk opgelopen. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) LICHTE TOT MATIGE VORST Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige sneeuw. In de nacht en ochtend lichte tot ma tige vorst, morgen overdag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Overwegend zwakke wind. Het weer in Eurona max. mu>. HELSINKI geh. bew. —7 —9 STOCKHOLM geh. bew. —2 -A OSLO zw. bew. —2 —3 KOPENHAGEN zw. bew. —1 —3 ABERDEEN geh. bew. 4 1 LONDEN regen 3 1 AMSTERDAM geh. bew. 2 —2 BRUSSEL sneeuw 2 —2 LUXEMBURG geh. bew. —3 —5 PARIJS h. bew. 2 —2 BORDEAUX zw. bew. 3 -3 GRENOBLE zw. bew. 0 -5 NICE h. bew. 8 —2 BERLIJN sneeuw 0 —6 FRANKFORT sneeuw 2 —6 MUNCHEN sneeuw —3 —7 ZURICH sneeuw —3 -10 GENEVE zw. bew. —1 —5 LOCARNO zw. bew. 5 —7 WENEN sneeuw —4 —10 INNSBRUCK sneeuw —3 —10 ATHENF zw. bew. 6 2 ROME 1. bew. 6 —5 AJACCIO onbew. 8 —5 MALRID onbew. 7 —2 MALLORCA onbew. 9 —1 LISSABON onbew. 13 3 PAUZE ZWAMMERDAM EN NOG WAT. Niet Zwammerdammer zijnde mochten we in Den Haag geen pro test laten wapperen. We zouden het met plezier hebben gedaan. Er wordt Zwammerdam onrecht aangedaan en dat onrecht wordt goedgepraat met een ogenschijnlijk brede kijk, die in werkelijkheid de engste bekrompen heid is. Ook in het kerkelijk leven zijn er altijd mensen, die de anderen willen drillen naar hun eigen in^ zicht» Dikwijls zijn dat inzichten, die tien jaar later als kortzichtigheden zullen worden beschouwd. Dikwijls ook zijn het inzichten, die iedere verandering of verschuiving in het godsdienstig leven, iedere aanpassing aan nieuwe verhoudingen afwiizen. In de ruime, zeer ruime schoot der Moederkerk kan ieder, zoals Frede- rik de Grote het van zijn koninkrijk placht te zeggen, op zijn eigen „fa^on" zalig worden. En wat Zwammerdam betreft: als de gemeente weigert opgeheven te worden, moet men het niet doen. Dat zou on-Nederlands zijn. PUZZEL PUNT Zonder woorden No. 526 Hor.: 1 gem. in N.Blab.: 9 deel van het oog; 10. familielid; 11. meisjesnaam; 13. voorzetsel; 15 voeg woord; 16. vis; 18. plomp; 20 kneed hak: 22. opening: 24 gem. in Zee land: 26. verlegen: 29 hoepel; 31 dam langs een 'water; 32. bijwoord; 34. vreemde munt; 36. hoofddeksel; 37. rekening. Vert.: 2. inhoudsmaat (afk.): 3. klein soort van paard; 4. praalziek; 5 muzieknoot; 6 gem in Gelderl.; 7. speer; 8. inwendig lichaamsdeel; 12 gem. in Drente: 14. bijwoord, 17. gem in Over 19 kookt men op- 21. kleur; 23 niet harde slag; 25 teken; 27. staafje om een rad vast te zettn; 28. deel van een schoen; 30 voor; 33. muzieknoot: 35. voegwoord (Fr.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 510: -r Hor.: 1 diva; 4. om, 6. Nede, 7 stap, 9 al, 10 rat, 12. re, 13 historie, 16 Ta, 17 An 19. welstand,. 22 ha. 23 ere. 24 A.i 25. elan, 27. Edam. 29 Sm 30. Egei Vert.: 1 Deli. 2. id. 3. vertalen. 4. Ot, 5. mare, 6. Nahe, 7 strateeg. 8. p.e., 11. Ao, 14. sté, 15. Ina. 18. Adam, 19. wals, 20. sr.. 21. naar, 22 hé, 26. A.M., 28. de. EPISCOPAAL OVERLEG Op uitnodiging van het Duitse episcopaat komen op 2 tot 6 februari a.s. bisschoppen van Duitsland, Oos tenrijk. Zwitserland, België, Luxem burg er Nederland in Munchen bij een voor gezamenlijk overleg ter voorbereiding van de 2e zittingsperio de van het Valikaanse Concilie. Namens het Nederlandse episco paat zal mgr. J. A. S. van Dodewaard, bisschop van Haarlem, aan dit over leg deelnemen.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3