electro-monteur ZATERDAG 26 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 5 Nijmeegse universiteit nam acht nieuwe instituten in gebruik In de Stadsschouwburg van Nijme gen heeft de commissaris van de ko ningin in Gelderland, mr. H. W. Bloemers, acht nieuwe instituten van de medische faculteit van de Kath. Universiteit officieel geopend. Met de bouw van deze instituten is een be drag van 25 miljoen gulden gemoeid geweest, afgezien van de kosten voor Instrumentarium en inrichting. Mr. Bloemers sprak over de be tekenis van de nieuwe instituten voor de pathologische anatomie, de gezondheidsleer, kindergeneeskunde, oogheelkunde en keel-, neus- en oor heelkunde, de laboratoriumgebou wen voor het praeklinisch instituut, het gebouw voor orthopaedie en hart- en vaatchirurgie, polykliniek van de afdeling huidziekten, alsmede over het kostbare ondergrondse trans formatoren- en noodaggregatenhuis. De rector-magnificus, prof. dr. H. J. Lammers, merkte in zijn rede op, dat weliswaar het nieuwe gebouwen complex mag imponeren, maar dat het slechts een deel uitmaakt van wat er nog aan bouwwerken, ook buiten de medische faculteit, is te realiseren. Al deze zorg voor en om nieuw bouw en uitbouw vindt zijn oorzaak in de enorme expansie van de Nij meegse universiteit. Dit roept vele nevenproblemen op. Een hiervan is, dat het aantal studenten in zes jaar tijds reeds is verdubbeld Het huis vesten van deze studenten en hun verenigingen is een bijzonder grote moeilijkheid. Daarnaast veroorzaakt de uitbreiding een grote toename van het universitair personeel, van hoog leraren tot jongste bedienden. Omstreeks 1970, aldus de rector- magnificus, zal de universiteit in Nij megen 6.000 studenten herbergen en 5.000 man personeel, het dubbele van nu. Maar vooral de medische facul teit zal in de grootste moeilijkheden komen, als niet op korte termijn meer bouwvolume beschikbaar komt, zo wel in de vrije bouw als in de premie- bouw. Elf vluchten naar Ameland RAI en BOVAG ageren samen tegen import van opgelapte auto's Herhaaldelijk hebben RAI en BOVAG ervoor gepleit de invoer van opgelapte automobielen aan banden te leggen door ook in ons land een verplichte autokeuring in te voeren. Een dergelijke maatregel is echter tot nu toe uitgebleven en thans hebben beide instanties beslo ten tot een gezamenlijke aktie. Het doel daarvan is het Nederlandse pu bliek te beschermen tegen financiële stroppen, omdat zulke opgelapte, uit het buitenland afkomstige wagens veelal veel te duur worden ge kocht. De aktie zal (voorlopig) be staan uit het verspreiden van waar schuwende folders, met als titel „Er zit een luchtje aan". De waarschu wing gaat vooral tegen wagens met de kentekens BX, DD, EX, GK en JG, omdat deze voornamelijk worden uitgegeven aan auto's, die „in ge bruikte staat" zijn geïmporteerd. In 1962 kwamen 25.000 gebruikte perso nenauto's en 5000 dito vrachtauto's de grens over. De term „gebruikt" wil niet altijd zeggen, dat de wagens slecht zijn, maar in het algemeen genomenis het wèl zo, omdat bij een lagere invoerwaarde van de auto de ver koopwinst groter wordt. De luchtstrijdkrachten maakten gisteren van Leeuwarden uit, vijf vluchten naar Ameland en brachten daarbij 21 personen naar het eiland. Zeven personen gingen naar de wal. Particulier werd nog in zes vluchten aangevoerd: 17.000 kg steenkool, ver deeld over de vier dorpen, 3.000 kg veevoeder en 72 flessen gas. Vooral is er brand stofgebrek. In Nes en Bu ren is de voorraad veevoeder onvol doende. Persoonlijke titel van gevolmachtigd minister Bij K.B. is aan J. Polderman, amb tenaar van de buitenlandse dienst der 3de klasse, ter zake en voor de ver dere duur van zijn werkzaamheden aan de permanente missie van Ne derland bij de Verenigde Naties te New York, de persoonlijke titel van gevolmachtigd minister verleend. OPRICHTING PROVINCIAAL KLEIN ORKEST IN ZUID-HOLLAND In Zuid-Holland, wordt op het ogenblik onderzocht of de mogelijk heid aanwezig is voor de oprichting van een provinciaal klein orkest. Dit betekent niet, dat het aantal orkes- ten, dat door deze provincie wordt gesteundzal worden vermeerderd. Er is thans reeds het West-Neder lands Symfonie Orkest, dat met name in de kleinere plaatsen een belang rijke functie vervult. De kans is groot, dat dit orkest eens zal ophou den te bestaan, omdat de dirigent, de heer Sam Swaap, zijn werk pro deo verricht en de orkestleden, die zelf veelal nog andere verplichtingen hebben, sltechts een klein honorarium genieten. Dit deelde de gedeputeerde, dr. J. P. van Praag, mede tijdens het voortgezet provinciaal begrotings debat. Het is, volgens dr. van Praag, van groot belang dat Zuid-Holland over een provinciaal orkest beschikt, waarbij hij vooral dacht aan de klei nere plaatsen. Een provinciaal orkest zal zéker eèn bedrag van' .f 100.000 per jaar vergen en het is onmogelijk om aan het West-Nederlands Sym fonie-Orkest dezelfde eisen te stel len als aan het mogelijk toekomstig orkest het geval zal zijn. De 45-jarige mijnwerker N. Nies- sen is na een val uit een boom aan de bekomen verwondingen bezwe ken. De mijnwerker, gehuwd en vader van twee kinderen, was bezig een tak uit een boom te zagen, toen het ongeluk gebeurde. Enige uren na aankomst in het ziekenhuis te Sit- tard overleed het slachtoffer. Kouwe drukte van kerkverwarming In Venlo hebben de paro chianen van de nieuwe St. An- toniuskerk enkele weken zon dags (en sommige diurf-als ook in de week) in de kerk zitten rillen van de kou ofschoon er geweldig hard gestookt werd, dat men zou menen, dat de pastoor er wel „warmpjes" bij moest zitten. Het hielp niets; de kerk was niet warm te krij gen en er waren vele parochia nen, die een naburige k'erk op zochten waar het behage- 1 ijker was. Het kerkbestuur van „Sint Antonius" liet het er gelukkig niet bij zitten en gelastte een technisch onderzoek. Het bleek nu, dat de verwarmingsinstal latie up to date was en aan de hoogste eisen zou kunnen vol doen, mits 't juiste draadje maar op de juiste plaats zat. Wat was nu het geval? De ven tilator, die de warme lucht de kerk in motest stuwen, stond uit alle macht de kelderruimte in te blazen, waar de kerk- muizen een prinsenleventje hadden. Zo kun je wel aan het stoken blijven. SPECIALE POSTZEGEL VOOR ANTI-HONGERACTIE Het ligt in het voornemen van de PTT om op 21 maart a.s., in het ka der van de anti-hongeractie der Ver enigde Naties, een serie van twee speciale postzegels, t.w. van 12 en 30 cent, zonder toeslag uit te geven. Voor zover thans bekend, zullen on geveer 100 postadministraties over de gehele wereld door uitgifte van één of meer postzegels aan deze actie deelnemen. ACTIE WARMTE IN VRIESKOU GEEF MET GULLE HAND Zondag a.s. bij de uitgang van de kerken. (Advertentie) Provincie-„flat" in Den Bosch-zuid Noord-Brabant, dat in Den Bosch zal verrijzen komt waarschijnlijk in het zuidelijk stadsdeel te staan. Ged. Sta ten zijn bereid dit althans in prin cipe voor te stellen, omdat het stads bestuur bezwaar heeft gemaakt te gen het bouwen van een toren-pro vincieflat in het centrum, waardoor het stadssilhouet blijvend nadelig be- invloed zou worden. Het zesjarig jongetje J. Brabers, is op de Korvelseweg in Tilburg door een bestelauto gegrepen toen het kind plotseling de rijweg opliep. Kort na aankomst in het ziekenhuis is het kind overleden. VOLLEYBAL HOOIGRACHT 54 LEIDEN BRU.IEN IIÜLmrn PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDW1JK (Advertentie! Werkster aangehouden verdaeht van diefstal van 11 mille De Enschedese politie heeft een 48- jarige werkster uit Enschede aange houden. In de afgelopen vijf jaar zou zij voor ruim 11.000 gulden in con tanten bij twee werkgevers, een za kenman uit Vlaanderbrug en een melkventer, hebben ontvreemd. Toen de politie huiszoeking deed bij de vrouw, die getrouwd is en moeder van 'n zoon van zestien jaar, werd een enorme hoeveelheid huis houdelijke artikelen gevonden, waar onder 86 handdoeken, 77 theedoeken, 376 zakdoeken, 50 lakens, 90 stukken toiletzeep, koffie, thee en chocolade. Alles was gekocht van het gestolen geld. Ook wat huisraad en een ge stolen televisietoestel waren aange schaft van het ontvreemde geld. De vrouw is naar het huis van bewaring in Almelo overgebracht. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haaxjes, achter de naam van het schip vermeld. V.S. van Amerika: ss. Westerdam (30-1); Argentinië: ms. Alnati (29-1); Australië: ms Nürnberg (30-1) Bra zilië: ms. Talita (28-1); Brits-Oost- Afrika: ms. Indus (27-1); Chili: ts. Werrastein (31-1); Ned. Antillen: S' Baarn (30 1)- Nieuw-Zeeland: ms. Kirribilli (28-1); ms. Port Melbourne (30-1); Suriname: ms. Chiron (30-1); Rep. van Z- en Z.W.-Afrika: ms. Windsor Castle (27-1), ms. Jagers fontein (30-1). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantóren. SCHEEPSBERICHTEN Abida-t te Curagao; Alca p 24 Gi braltar nr. Felixtown; Alkmaar 24 vn Kopenhagen nr Rotterdam An- golakust p 24 Las Palmas nr Le Havre; Ares 24 vn Chimbote nr Cu rasao; Attis 25 te St. Vincent verw.: Atys-t 24 vn Teesport nr Yarrow; Guineekust 24 vn Takoradi nr Abid jan; Heemskerk 24 vn Livorno nr Beyrouth; Helena 24 te La Ceiba; Karakorum 25 te Calcutta; Kenne- merland 24 vn Tenerife nr Recife; Maasdam 25 vn Cobh nr New York; Neder Weser 24 vn Lattakia nr Alexandria; Nykerk p 24 Quessant nr Antwerpen. OVERGANGSKLASSE SPANNEND DUEL ALEXO-VVS (2-2) In een zeer aantrekkelijke wedstrijd hebben Alexo (Delft) en VVS de pun ten broederlijk verdeeld. Een gezien de krachtsverhouding beslist aanvaardbare uitslag. Na enig terreinverkennen van beide zijden was het VVS dat het eerst tot de aanval overging Cees Monster en Rob de Tombe, invader van Faner, rea geerden aan het voortreffelijk op goede set-ups van Dik Oudshoorn en dit bracht VVS op 14. Alexo moest tot in de beginperiode voornamelijk van zijn verdediging hebben, maar toen ook de Delftenaren in de aanval gingen kregen orze stadgenoten handen vol werk en met de hulp van Vrouwei Fortuna slaagde Alexo erin de le set met 16 14 op zijn naam te brengen. In een bijzonder spannende strijd in de 2e set gaven de twee teams elkaar geen duimbreed toe. Over en weer dreunden de smashes, maar geen van de twee teams wist van wijken. Nu was het VVS dat met 1719! de winst voor zich opeiste. Een inzinking van VVS gaf Alexo de kans in de 3e set een grote 81 voor sprong te nemen. Onder aanvoering van Henk Kleingeld en Ronald Baronner, die ineens aan het net bijz. opslag kwa men, herstelden de Leidenaars /.ich ech te voortreffelijk. Alexo zag het gevaar te laat en dit betekende een 915 set winst voor VVS. In de 4e set lieten de Delftenaren zich niet meer verrassen. Zij veroverden direct een 30 voorsprong °n was VVS ook probeerde zij slaagde er niet in de achterstand geheel in te lopen en zo kwam met 17—15 voor Alexo het ein de van de wedstrijd. HOOFDKLASSE TRAAG SVL DOOR US VERSLAGEN Het bijzonder levendige spel van US stak gisteravond wel erg schril af bij het trage spel van SVL Bovendien bleek duidelijk dat het 321 systeem er bij de Leidenaars nog lang niet In zat en deze factoren by elkaar bete- kennen een 03 nederlaag voor SVL. Op het felle openingsoffensief vam US (Amsterdam) moest SVL lange tijd het antwoord schuldig blijven. Wel kon Bontje met goede floater-services en kele malen verwarring stichten in de US-verdediging, maar voor het overige bleef het spel van SVL ver beneden de maat. Met ruim verschil, 5—15, ging de eerste set naar US. Eerst bij 02 in de 2e set kwam er verbetering. Van Biemen en Van Nie- rop wisten tweemaal de aanval van de Amsterdamse studenten af te blokken, terwijl Bonte (invaller voor de zieke Carstens) met zijn altijd gevaarlijke op slag SVL op 5—2 bracht. Even moest US in de verdediging, maar al spoedig heroverden zjj het initiatief en vooral door de uitstekend aanvallende Hama ker kwam US op 57. Het US overwicht tekende zich steeds duidelijker af en via 610 kwa men de Amsterdammers op 914. In een alles-of-niets-slotoffensief gooide SVL eindelijk alle remmen los. Nu werd er wel gereageerd op een minder goed geplaatste bal en boven dien ledgen Van Biemen en Sieval al hun kracht in de smash, daartoe in staat gesteld door de afgemeten set-ups van Bonte. Steeds kleiner werd het verschil totdat US eindelijk bij 1314 kans zag de verdediging van SVL uit positie te spelen. Een plaatsbal van Best bezorg de US weer de opslag en gretig benut te de Amsterdammers de kans om de set uit te maken 1315. In de 3e set bleef SVL lange tijd op het goede pad. Beheerst serveren aan Bontje en prima blokkeren van Bonte en Van Biemen gaf SVL een 5—6 voor sprong. Maar US kwam terug: 65. Twee plaatsballen van Van Nierop en Sieval brachten SVL weer voor: 8—6. maar helaas verzuimden de Leidenaars door te drukken, waardoor zij US In staat stelden de aanval over te nemen. Via 88 kwamen de Amsterdammers door geraffineerd aanvalsspel al spoe dig op 813. Bonte en Stikkelorum brachten door goede smashes nog even de hoop op een bevredigend resultaat terug. 1013 maar meer kansen gaf US met weg: 1015 voor US. Schaatskalender 27 januari: Vinkeveen: IJsvereniging Voorwaarts, kortebaan mannen. 26 januari: Hindelopen: arreslede- wedstrijd op het IJaselmeer voor tuig- paarden en dravers en een prikslede wedstrijd in oude Hinderloper sleden en in Hinderloper klederdracht. 26 januari: Alblasserwaard: toer tocht van 25 en 60 km, start in Gie- senburg by de ijsbaam 26 januari: Bodegraven: Molenbrug- ss IJsclub, nationale rondewedstrijd Holland Friesland. 26 en 27 januari: Vinkeveense plas sen: toertocht van 30 en 60 km, start bij jachthaven de Piashoeve, jachthaven Bon. café Waver, café Het Meertje en café Hogeboom. 26 januari: Reeuwijk: prestatietocht over 3 ronden en een wedstrijd over 2 ronden op de Reeuwijkse plas. 26 en 27 januari: Breu kelen veen: toertocht vierde en vijfde plas- en kie- vietsbuurt, 20 km. 26 en 27 januari: Avenhorn: Eilands poldertocht, start in De Rijp, Schermer- horn. Grote Schermer, Driehuizen, Oost en Wesit-Graftdyk, zondag ook in Aven horn. 26 januarj Assendelft: kortebaanwed- strijd dames op de Delft. 26 januari: Kagermeer: nationale koppelwedstrijd. 26 januari: Maasdam: harddTavery arresleden open klasse op de Binnen maas. 26 januari Zuid-Beijerland: korte baan mannen. De Amsterdamse Bosrace op zondag 27 januari wordt niet gereden in het Amsterdamse Bos maar np de Jaap Edenkunstijsbaan. 26 jan.: Harderwijk: nationale korte- baanwedstrijden voor mannen en vrou wen. 27 januari: Medemblik: kortebaan- wedstrijd voor vrouwen, aanvang 14 uur. vtitr LVt~/k. A/M liefst in het bezit van V.E.V.-diploma sterkstroom. leeftijd 30 jaar. Sollicitaties aan de afdeling Personeelszaken, Vliet 15, Leiden. Gevraagd: ZELFST. KRACHT met rijbewijs, voor winkel en wijkwerk. Goed loon. Aanmelden na 7 uur. Levensmiddelenbedrijf C. L. VAN SCHOOTEN Noordwijkerhout Te huur: Gemeub. zonnige zit-slaapkamer w. en k. str. water, Leiden- zuid-west. Br. onder no. 3534 bur. v. d. blad. Telefoontjes AANGEBODEN Qf Nu een nieuwe lamp uit De Lichthal. De groot ste sortering. De laagste prijzen De Lichthal, Haar lemmerstraat 293, t.o. De Overdekte. Een nieuwe woning? Voor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.- Haarlemmerstraat 293. 3T Rotan meubelen, wie- 6en, mandenwerk, koopt het voordeligst Dij Fa Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 3? Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinder rijwielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwiel handel A. Grimbergen Dubbelebuurt 11, Rims burg. tel 01718—2967 f Kinderrijwielen vanaf 50; sportrijwielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig. Firma Du- soswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. 3? De Sleutelkoning Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel 33958 Le vering aan rijk en ge- me nte. Zaterdagmiddags en maandagmorgen geslo ten. 3? Accu's? Acifit voor service en garantie n be grip. Nu verlaagde prijzen .levisie overbodig. Vraag uw handelaar of Del Acifil Leiden 24850 dag en nacht Acifit accu-service, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwouae bij Leiderdorp. 3? Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen, ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest, Roelofarends- veen, tel 01713—291 <3T Gelden beschikbaar zondci borg voor iedereen Kant uren van woensdag t.m zaterdag van 10 tot 3 uur of br Adm kant. Koe dam, Middelharnisstraat 150b. Rotterdam. S1 Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824. Trompstraat 66. 32" Pullman-, Anping- en kapokmatrassen vinat U in de grootste sortering en de laagste prijs bij: De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51, Leiden Behangwerk Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr 27 3? Voor aanleg en ader- houd van tuinen, leveran ties van vaste planten, heesters coniferen, flag stones, tegels, rotssteen, eraszode mest, grond, bloembollen, zoals tulpen, narcissen, hyacinthen, cro- cussen, blauwe druifjes, enz. C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21. Leiden, tel. 20550. 3? 2e keus granito aan- rechtbladen met gootsteen i gel bodem en koperen plug, Fa. Jac. Arnoldus. Minnebroedersgracht 9. tel 21510 en 24166: 3? Nu grootbeeld t.v., su per ontvanger, van f 895 nu 698 Betaling in ter mijnen mogelijk en abso lute avondservice Inl en proefplaatsing: Kraaier- straat 2a, Leiden, tel 33805 3T Kredieten tot f 4000. voor aankoop meubelen, woningtextiel Vraagt gra tis folder Discrete behan deling en zeer lage aflos singen Postbus 1083. Rot terdam. T Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat, geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- 'feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-2, tel. 34824. Trompstraat 66. f? Alt op de Mare 112. uimt op: bankschroeven 11.50, 19.60; grote gereed schapskisten 15.90; boor machines 10 m.m. 12.60, 13 m.m. 16.10; handzagen; booromslagen; metselge- reedschappen; dozen dop- sleutels; ringsleutel, ver stelbare sleutel. T Alt op de Mare 112 Occasions: zaagbankje 120.-; plaatschaar; arotne- kerweegschaal; compres sor; rijwielrek; enige eta lagestandaards; autoka chel, 6 volt; hydr. crick 8 ton; schijnwerper; coupons remvoering; slijpkop, as- lengte 180 cm. 3? Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende pry zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huwelijksaahk en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotte bediening HaTpa, Vul penservice. Haarlemmer straat 64, naast muziek handel Gé Hofenk. 3? Piano te koop aangeb. wegens plaatsgebrek, merk Bender, kleur eiken. Sas sen, Maredijk 72, Leiden. 3? Voor 16.40 grote ster ke centrifuge met autom. dekselsluiting en de rest in 6. 12 of 18 (verrassend lage) termijnen. Proef de monstratie vrijblijvend bij U thuis. De Boer, v. d. Doesstraat 7. Alphen a. d. Rijn, tel. 01720—2275. Voor ƒ35.27 een luxe wasmachine met verwar ming en wringer, rest in 6, 12 of 18 (verrassend la ge) termijnen. De Boer, v. d. Doesstraat 7, Alohen a. d. Rijn, tel. 01720—2275 Vraagt reizigersbezoek. 3? Postzegels. Wij zijn ruim gesorteerd in pakket ten, series en nieuwe post -Qgeluitgiften. Vraagt even inlichtingen over onze nieuwtjesdienst. v. Leeu- wens postzeeelhandel. Lok- horststr. (Pieterskerkgr.) GEVRAAGD 3? Bremmer vraagt antie- k meubelen, koperwerk ristal, porseleinen, groe pen. goud. zilver. Verder alle soorten antiek Brem mer. Goegerritst. 1 telef 22791. 3? Grammofoonplaten te koop gevr. 33-45 toeren. Ook oude platen. Zend briefkaart aan postbox 3045 Voorburg. 3? Te koon gevraagd: een stalen kinderstoel: moet in roede staat zijn. Tel. 01712 —410. PFRSOWvFT 33* Mevr. Dreesman, Hout laan 5 (t.o. bushalte Die- rennark) Wassenaar, telef. 017518288, vraagt een dagmeisje van maandag t/m vrijdag van 9 tot 4 u. Hoog loon 3? „Zoekt U bijver- dienste-avondwerk?" Ook U helpen wjj hieraan! NI Postbus 21. H.I.Ambacht 32* Kraamcentrum van het Groene Kruis, kan enige leerl. kraamverzorgsters plaatsen voor de cursus van 1 maart. Inl.: Middel weg 38, Leiden, telef. 23407 :es W egens uit breiding kunnen wy nog 20 modmettes plaatsen Komt U eens praten Goed loon en 5-d. werkweek Aanm maandag tot vry dag van 8—17 30 u. Heren gracht 84. Leiden, telef 30268. 3? Katholieke Gezinszorg. Morssingel 8 te Leiden vraagt r.k. helpsters voor de bejaardenzorg vooi he le dagen of enige uren per dag Aanmelden maandag t.m. vrijdag 9-10 u. en 1-2 uur. 3? Bloemenmag. Dexel, vraagt een nette jongen van 15 jaar, voor oplei ding en bestelwerk. Haar lemmerstraat 193, Leiden, telef. 23166. 3? Gevraagd in hu'z St. Willibrordus té Wassenaar een portier en een assisten te kokkin. Brieven aan: Moedere Overste, Huize St. Willibrordus, Ridderlaan 1 Wassenaar. 3? Meisje gevraagd als hulp in de huishouding of werkster voor maandag en/of donderdag of woens dag. Th. v. d. Zwet, Noord einde 153, Roelofarends- veen, tel. 01713298. 3T1 Nette werkster gevr. voor schoonhouden van kantoren, van ma. t/m vrij. van ongeveer 6 tot 9 uur 's ochtends. Aanmelden bij n.v. Zaalberg, Vestestraat IE, Leiden. 3? Besch. r.k. dame-huis houdster, m.l., goeden hui ze. zoekt voor direct plaats uitsl. bij r.k. heer alleen (z.k.) van gegoede stand, liefst omg. Leiden. Bi. on der no. 3531 bur. v. d. blad. Gevraagd: net meisie. lief met kinderen. Aanmel den 's avonds na 8 uur. Floralaan 33, Oegstgeest. telef. 52975. 3? Gevr. voor bollen- en bxoemenbedr. een halfwas of iemand voor halve da gen of enkele dagen per week. Voor van veraf bromfiets disponibel. J. C. M. van Paridon, Herenweg 140, Noordwijkerhout. 3? Gevraagd per 1 maart a.s. door jongeman (27 ;r.) kamer met demi-pension; liefst omg. Lammenschans- weg), tel. 854284, Voorburg Na 19 uur. TE HFITR Wasmachineverhuur .iEdv" voor Leiden er om streken. Wasmachines met klok 2.00; centrifuge 1.50 en 1.75; wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week Kan ook eigendom worden. Bern- har 'kade 23, tel 32039 3? Nieuwe auto's zondei chauffeur Taunus 17M Consul, Opel Rekord Volkswagen; Anglia. VW busje met radio All risk verz. Werkhovens garage bedrijf. Maredijk 34. telef r,o?0032735 Trouwplannen?? Als eerste in Nederland pre senteert „Het gespeciali seerde trouw-autohedriif" de nieuwste Chryslers. Vr inl. De Jonp. Zeemanlaan 12a. tel. 23055. 3? Zomerhuisjes t.h met verwarming in div. vakan tiecentra. Vóór 13 juli 40% red. Aanvr. postbus 1251 Amsterdam. Huurt uw auto bn auto mhuur „Centraal' Opeis en Volkswagens 1962 All risk verzekprd Hor racb' 71. te! 31607 *2* Uw adres vooi het hu ren van 1ste klas oruids toilet compleet met petty coat. kapje, sluier, tasie en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa Sloos Stille rtiir 11. tel 20868 OrVFRSFlN 10 Rijle. en a 60 min. voor 55.- in nieuwe Peu geot 403. Erkende bonds- autoriischool Joop Groe nendijk, Spoorlaan 17 tel 02532—8611. Voorhout; Morsweg 135, Leiden, tel. 31283. 3T Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van Sint Jozef. Elk dubbeltje is welkom, giro 227223 A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leidschendam. 3T Het telefoonnummer voor uw huwelijksrepor tage is 01715353. Foto van Bemmelen, Zoeter- woude. 3? Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi, Den Haag. registreert ook m Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave: mevr. Hovius. Sunngarstr 17, tel. 23556 Dieren kunnen ni worden opgenomen 3? Jeanne d'Arc. Lezing door de heer Aribo vrij dag 1 febr., 8 uur in de Zuiderkerk. Lammen- schansweg. Medewerking: Toonkunstkoor en jongens koor Petruskerk Kaarten f 1.fa. Bender en des avonds aan de kerk 12 Lesuren voor 49 Modern lesmatenaai ^edi olomeerde instructeurs Halen en brengen gratis Theorieavonden met licht beelden Erkende oonds- autorijschool De Centrale, Vperstraat 31. Leiden tel '4600 (na 19 uur) 3? Verloren, dinsdag te Ter Aar. een naar leren wanten. Terug te oezorgen Zuideinde 74. R.A.Veen. 3T Oproep aan alle bouw vakarbeider- in Leiden en omstreken: a.s. woensdag 2 uur wordt er in „Prediker" lanvossensteeg vergaderd over de than zeer ernstige moeilijkheden. Bouwvak comité. *2" Autorijden leren? •-Vans OodHiin erkende rii school geeft les in nieuwe Opel Snelle dus voordeli ge opleiding ook theorie lessen Madoeratraat 29. Garenmarkt 5. Leiden tel 34430 3? 10 Rijlessen a 60 min. voor 47 50 in fonkelnieuwe Ford Anglia Erk bonds- autoriischool ..Joc-» Groe nendijk". Morsweg 135. Leiden, tel 31283: Spoor laan 17 Voorhout 3T Eerste 10 rijlessen voor 47.50 In de nieuwste Dau- phine Gedipl instr Theo rieles volg. afspraak. Erk. bondsautorijschool „Irene" Nieuwe Beestenmarkt 5, Leiden, tel. 25251, b.g.g. 01729—286.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 5