Q8P De avonturen van MICKEY MOUSE BESCHOUWINGEN OP ZOETERWOUDSE BEGROTINGEN Veemarkt Leiden SPORT in het kort DONDERDAG 24 JANUARI 1963 DE LEIDSCHE COURANT PAGINA 9 prestatie bij de bestrijding van gladde wegen. Onder de vele zaken die spr. met zorg vervullen wordt de ver betering van de Zuidbuurtseweg ge noemd; de verzakking, de chaos, die er zondagsmorgens met de kerkgan- gers heerst; oudere mensen gaan een Antwoord van b. en w. over acht dagen haif uur vroeger van huis om mm of meer veilig de kerk te bereiken. Het bestek moest nog gemaakt wor- Het was teveel van het goede op ken. Na een debat is de heer Paar- ^";„^^?ft-I!lededehng van de ge" één avond; de nieuwjaarsrede van dekooper bereid het voorstel te aan- meeniearcnneci. de burgemeester, een raadsagenda vaarden op voorwaarde, dat genoem- De verbetering Weipoortseweg en van 16 punten afwerken en daarna de bepaling later aan de orde zal doortrekken via Kerkpad naar de nog beginnen aan de behandeling komen. De heer Van der Geest wil dakter Kortmannstraat met een van de gemeentebegroting en de be- nu beslissen. suggestie van de Heide Mij. moet nog grotingen van het waterleidingbe- door de gemeente-architect beoo-r- drijf en Maatschappelijke Zorg. Niet of wel elegant. deeld worden. De gemeentelijke au- De raad is dan ook niet verder tonomie is een fictie, maar de KVP- gekomen dan het aanhoren van vijf Wethouder Kraan vindt, hoewel hij fractie heeft de indruk dat de zaken sprekers die, zonder uitzondering, voorstander is om de woningbouw- bij O.W. niet de aandacht krijgen bij het houden van hun, van goede vereniging twee-derde te geven, de die zij verdienen. Spr. pleit er voor studie getuigende algemene beschou- aanval op het voorstel niet elegant, de zaken dichter bij de raad te bren- wingen, de goede vormen in acht De heer Paardekooper wijst dit af, gen, meer zaken in de commissies hebben genomen. omdat men met bezwaar tegen een te brengen en alle begro tings wij zi- Zij preekten, wat men wel eens voorstel te maken niet onelegant kan gingen in de fin. commissie te laten noemt „voor eigen kerk", want geen zijn. Het voorstel wordt met de aan- passeren, van de partij-genoten had het tekening van nader bepalen van de kunnen opbrengen op de publieke verdeling goedgekeurd. Tempo voor Westeinde. tribune naar hun „geachte afgevaar- De ontwerp-verordening subsidië- digde" te komen luisteren. ring godsdienstonderwijs op scholen Zal Westeinde het chronisch ge- Toen de algemene beschouwingen wordt aangenomen, met aantekening brek aan bouwgrond tot het verleden ten einde waren, stelde de voorzit- dat de leden van de Vrije Lijst heb- laten behoren Gebrek aan bouw- ter voor te pauzeren. Onderwijl werd ben tegenstemd grond maakte onmogelijk om het de afspraak gemaakt dat b. en w. De heer Westermann wil hij het contingent woningen te realiseren, op 30 januari a.s. antwoord zullen voorstel om aan het Leger des Heils Alles op alles zetten, dat is de taak geven op de gehouden algemene be- voor 2 reclassanten elk 30 subsidie waarbij wij het college veel sterk- schouwingen welke de raadsleden te geven ook nog ct per inwoner te toewensen, 'n taak die heel veel schriftelijk ter hand worden gesteld, subsidie geven. De heer Koek is er werk zal geven aan het secretarie- De omstandigheid, dat wethouder tegen om meer te geven dan ge- personeel, van Openbare Werken, Van Hofwe- vraagd wordt. Het voorstel wordt gen, wegens ziekte deze vergadering ongewijzigd aangenomen. Technische aspecten, niet kon bijwonen zal tot dit besluit Het voorstel tot aankoop van het wel hebben bijgedragen. woonhui.- bewoond door de oud-ge- De heer Paardekooper (KVP) be- meenteontvanger,. H. Rijndijk 36 van gint zijn betoog over de technische Het z.g boerenkwartiertje is het RK kerkbestuur, par. Meerburg aspecten van de gemeente t.w. het er niet 'meer bij. voor 22.500 krijgt bestrijding van bureau Openbare Werken en het mevr. Neuwahl-Sanders, omdat b. Waterleidingbedrijf en de vele werk- Klokslag acht uur kreeg de bode en w geen opgave gedaan hebben, zaamheden waarvoor deze zich ge- opdracht de pers en het publiek bin- wat dit huis na de noodzakelijke steld zien. Spr doelt er niet op of nen te laten; het bleef echter bij herstelwerkzaamheden zal gaan kos- bepaalde ambtenaren hun taak naar binnen laten'van de pers. ten. behoren vervullen of wel voldoende De voorzitter deelde mede, dat i>e voorzitter deelt mede, dat het daëtaak hebben, maar wil spreken wethouder Van Hofwegen en de huis getaxeerd is en dat bij het be- over de S1"®*® taken en zorgen waar- heer Van Leeuwen wegens ziekte palen van de koopprijs rekening zal voor deze diensten zich nu en ui de verhinderd waren. zijn gehouden met de bijkomende naast® toekomst gesteld zien Spr. De voorzitter gaf daarna zijn kosten. B. en w. willen dit huis ko- wü zulck °°k bepalen tot de werk- nieuwjaarsoverzicht, waarin hij me- pen om zeker te zijn aan de H. Rijn- zaamheden welke moeten geschieden dedeelde dat er in 1962 88 jongens dijk een kantoor voor de gemeente- j,n meti realisering van en maa- 59 meisjes zijn geboren ontvanger te hebben. De heer Pet de uitbreidingsplannen. Hét geboorteoverschot heeft bijgedra- acht een nieuw huis kopen voorde- Bij een nadere beschouwing moeit gen tot de vermeerdering met 117 üger. Mevr. Neuwahl-Sanders her- spr. vaststellen dat hier en daar tot 6429 zielen. haalt de vrees dat de bijkomende grote hiaten, door welke oorzaak dan Sprekende over de belangrijke ge- kosten tegen zulke gevallen en noemt ook, zijn ontstaan waardoor deze meentelijke feiten van het afgelopen vele gebreken van het huis. plannen daarna kompleet tot stil- jaar werd eerst met lof gesproken Be heer Koek wijst erop, dat stand komen met alle gevolgen van over het personeel van de gemeente- 'n woning uit de vrije sector te klein dien. werken, dat met grote plichtsbe- is om van de woonruimte een kan- trachting de bereikbaarheid van de 'oor af te nemen en twijfelt niet aan Het uitbreidingsplan Zuidbuurt. gemeente door de berijdbaarheid de deskundigheid van de taxateur. van de wegen mogelijk heeft ge- De heer Straver somt ook dè ge- In het kort opgevat, hebben de on- maakt. breken op van het te kopen huis. derhandelingen voor dit tot onze Over de volkshuisvesting moet spr. Mevr. Neuwahl-Sanders wil het vreugde goedgekeurde plan zeer veel een somber geluid laten horen. 34 voorstel aanhouden en advies vragen tijd in beslag genomen dat aanlei- woningen gebouwd, 5 krotten ont- van de commissies van Financiën en ding is tot nog niet bouwrijp maken, ruimd, winst 29 huizen, terwijl nog Openbare Werken. hetg een praktisch betekent, dat het 150 woningenzoekenden zijn. De voorzitter wil liever nu kopen woning-kontingent 1962 van 15 wo- Verheugende feiten werden opge- temeer omdat de vraagprijs nu beitend ningen nog niet gebouwd kan worden somd in de openbare voorzieningen, is en zegt dat b. en w. vrij staan of pmdat eerstens de gronden nog niet Het plan Westeinde, dit jaar goed- zij de adviezen van de commissies 'n eigendom zijn en tweedens de gekeurd, zal voor realisatie nog wel willen inroepen. Prov. Dir min of meer als eis stelt, vele jaren vergen, maar het geeft De heer Van Vliet wil de taxatie de gemeenten de gronden be- toch wel goede perspektieven. aanvaarden. De heer Paardekooper stemd voor woningbouw bouwrijp Bij de ingekomen stukken is de brengt de ligging van het huis in opleveren voor de aanvang van de machtiging tot gunning van de bouw het geding; 1 km meer zuidwaarts bouw. van 15 woningwetwoningen. Br moet zou thans aantrekkelijker zijn. De echter nog getracht worden de toe- voorzitter zegt, dat het huis altijd Recreatiegebied Nieuweweg. stemming voor de grondkosten ho- weer verkoopbaar is. ger te krijgen. De heer Van der Ploeg spreekt Het. belang sportvelden is bekend. De wijziging van de politieveror- van een dwangpositie en zegt dat Hoe is het mogelijk, dat enerzijds dening betreffende wachthuisjes voor het verstandiger zou geweest zijn de raad een besluit heeft genomen de autobusseri wordt aangenomen de commssies te raadplegen om de tot aankoop van gronden, terwijl het Bij de benoeming van leden van zaak vlotter te doen verlopen. anderzijds bekend is dat één van de de Sportraad stelt de heer Wester- De heer Paardekooper betrekt de eigenaren volgens zijn uitlatingen mann (Vr lijst) voor ter behartiging huurwaarde in het geding en stelt heben hier op gewezen nog van zwembelangen de heer P. van de vraag of het huis voor de nieuwe steeds geen overeenstemming heeft der Zon toe te voegen. Mevr. Neu- gemeenteontvanger acceptabel zal met het gemeentebestuur. Spr. ont- wahl bepleit een plaats voor een zijn. Tenslotte zullen Ged. Staten houdt zich, van een uitspraak welke vrouwelijk lid. zeker naar het rendement vragen. jg j i maar de* vei"won- De voorzitter zegt, dat b. en w. Tenslotte gaat mevr. Neuwahl-San- dei% dat dez? konstellatie nu reeds getracht hebben een dame bereid ders met de koop akkoord onder be- zeer lange tijd maar blijft gehand- te vinden; echter tevergeefs. Als ge- ding t.z.t. de juiste kosten te mogen ®5*d' zonder dat ons wordt medé- sproken wordt dat de commissie later vernemen. Het voorstel wordt met dat deze zaak zijn eindsta- nog een dames kan aantrekken, stelt algemene stemmen aangenomen. dium heeft bereikt of welke stap- de voorzitter, dat deze dan op voor- Zonder discussie wordt besloten tot Pfn ZJJn 9ndernomei? om d^ stadium dracht van de commissie door de intrekking van het besluit tot aan- uiteindelijk te bereiken. Realisering raad benoemd moet worden, omdat koop van grond. Welke grond het recreatiegebied vordert daardoor het een gemeentelijke commissie is betreft wordt niet medegedeeld. **iet- Spr. verzoekt mededeling ho en moet blijven. De verbetering straatverlichting deze zaken sta^n. Tot wijziging van het reglement wordt tot een bedrag van 4900 toe- In het plan De Loethe wordt men van orde om te bepalen dat de gestaan. Op een verzoek van de heer al direct geconfronteerd met andere commissies uit 5 leden zullen be- Van der Geest tot herplaatsing van moeilijkheden. Hier speelt de ont staan wordt besloten zonder dit be- lantaarns, die in het Korte Meining- sluiting, die een jaar lang onderwerp sluit dit nu reeds in toepassing te gebied omgereden zijn, deelt de voor- van bespreking in het college is Spr brengen. zitter mede dat de levertijd van gelooft niet dat het opportuun is Tegen verhoging van de huur voor lichtmasten zeer lang is. hierop nader in te gaan- wel wil sur de noodslachtplaats maakt de heer De aanschaffing van schoolmeube- jn overweeinc eeven W arirpc van' Straver bezwaar; 18.50 per week len voor de H. Hartschool en het de comm. O.W. in haar laatste ver voor dit kleine hokje, 't is de huur doen van herstellingen aan de St. gadering uitgebracht tav dit punt van een woonhuis, dat maar weinig Bernardusschool wordt toegestaan. ernstig te bezien en te'hanteren gebruikt wordt. De voorzitter licht toe, dat in 1962 Algemene beschouwingen. Plantechmsch zijn in het Westein- 300 keer gebruil- gemaakt is vbn de aMe hindernissen genomen, raads- de slachtplaats. Wethouder Kraan Het was inmiddels half tien ge- besluiten zijn gevallen inzake kre- zegt, dat de term huur niet gelukkig worden toen de behandeling van de dteten voor de plannen. Het is be- gekozen is. Volgens oude overeen- begrotingen aan de orde werd ge- kend dat een aannemersfirma in dit komst is het een vergoeding want bracht. gebied reeds veel gronden in eigen water, licht en schoonhouden is in- De heer Van der Ploeg, voorzitter dom heeft verkregen. Een desbetref- begrepen, Aangezien huur en arbeids- van de r.k. fractie, begon zijn be- fende verordening is door de raad loon hand in hand gaan is de ver- toog met de mededeling dat de be- vastgesteld, kortom alle factoren zijn hoging redelijk. Wordt aangenomen groting wel de aanleiding maar niet aanwezig om ook in dit gebied op het uitgangspunt was. Spr. wil het korte termijn de grootst mogelijke Niet rondgeklonken maar rond- woord voeren over het beleid van activiteiten waar te nemen, getoeterd! b. en w.. „Maar en hiermede kom ik Na bij het opsommen van de pret- tot de slotkonklusie, aldus spr. „Ik De heer Straver klaagt óok dat niet tige zaken de goedkeuring van het geloof stellig en met mij de gehele rondgeklonken wordt dat er goed plan Westeinde het eerst genoemd KVP-fractie, dat hier een criterium koop vlees verkrijgbaar is. De voor- te hebben, wijdt spr. waarderende ligt, dat hier plotseling alles stil valt ziter zegt, dat dit een zaak van de woorden aan de opzichter Vogelaar en blijft liggen en wel om deze reden keuringsdienst is, waarvoor echter en alle gemeentewerklieden voor hundat naar ons gevoelen op een gegeven wel bezwaar kan worden gemaakt Het onderwerp geeft hilariteit om dat de burgemeester zegt, dat de omroeper thans toetert (het ko peren bekken hangt als curiositeit). De heer Straver houdt vol, dat er in de Weipoort ook niet getoeterd is, waarop de heer Van der Geest zegt 't was zeker een dorpskoe." Bij de an de orde komen van het voorstel tot het onder de normale voorwaarden medewerking verlenen van bouwvoorschotten van i5 wonin gen in de Zuidbuurt, stelt de heer Paardekooper de vraag of met de term normale voorwaarden bedoelt is, dat de verdeling van de huizen weer fifty-fifty zal zijn. Na enige wei felen wordt door de secretaris be vestigend beantword Dit geeft de heer Paardekooper aanleiding te be pleiten dat de woningbouwvereniging weer al in het verleden over twee derde voor haar leden en de ge meente over een-derde kan beschik- moment, in een gegeven situatie de figuur niet aanwezig is die bij het bereiken van een bepaald dieptepunt of een bepaalde moeilijkheid de kracht weet op te brengen om de stoot te geven aan een plan of wat dit ook nodig heeft. De eerste reactie hierop zou kunnen zijn, dat een rechtstreekse aanval wordt gelan ceerd op uw college. Dit is het stel lig niet. Natuurlijk hebt u als college het be leid te bepalen en blijft uw verant woordelijkheid voor de uitvoering van uw beleidskwesties. Maar de praktische uitwerking en uitvoering van uw beleidskwesties zult u moe ten delegeren aan uw medewerkers. En wanneer ik dan bezie, wat ik zo juist achtereenvolgens heb geschil derd, dan moet ik toch wel vaststel len, dat we hier een figuur missen, die de zaken weet te coördineren, die een gestrand of vastgelopen gesprek weer op gang weet te brengen, die door zijn persoonlijkheid en intelli gentie een objectieve zienswijze heeft op de te behandelen zaken waardoor deze zaken opnieuw in beweging moeten komen en uiteindelijk hun einddoel bereiken kunnen. In dit licht bezien geef ik namens de KVP-fractie ernstig in overweging de mogelijkheden te bezien tot het aantrekken van een kracht, waarin deze capaciteiten aanwezig zijn, in de rang van b.v. directeur van Gemeen tewerken en Waterleidingbedrijf. Spr. behandelt nu de waterleiding- zaken. Spui- en lekverlies bepaald op 25% van de inkoop, wat ver uitgaat boven dat van andere bedrijven. Ook dringt spr. aan op de aansluiting van gebieden o.a. Gelderswoude. De heer Vink vangt zijn beschou wing aan met een pleidooi voor betere leesbaarheid van de begro ting. De commissie van de financiën heeft daar reeds op geattendeerd. Spr. verzoekt het college de volgen de begroting in de door Ged. Staten vereiste vorm te willen doen toeko men met behoud van de toelichtin gen, die duidelijk waren en zeer wer den gewaardeerd. Spr. wyst er op, dat de aangekon digde financiële verhoudingenwet 1960 voor Zoeterwoude een stap ach teruit betekent en dringt namens de KVP-fractie aan, dat het college alle middelen zal aanwenden om een gro tere uitkering uit het gemeentefonds te ontvangen. Spr. geeft de motieven: weinig ka- pitaalsbezit in Zoeterwoude; naar verhouding veel onderhoud aan we gen en overwegend arbeidende be volking. Ook de gemeenteklassifica- tie moet verbeterd worden. Achtereenvolgens volgen beschou wingen over dq huisvesting van het onderwjjs. R.K. meisjesschool Zuid buurt urgentieverklaring 1953, gym nastieklokaal bij de Aloysiusschool eveneens in 1953 urgent verklaard. Onzekere gevoelens bij de urgen tieplannen: restauratie St. Bernar dusschool, tweede kleuterschool Dorp en vervanging O.L. School. Spr. vraagt het college voortva rendheid t.a.v. de z.g. aanvragen art. 72 en daarnaast nog enkele onder- wijsfacetten zoals exploitatievergoe ding, reiskostenvergoeding, beschik baarstelling woning voor onderwij zend personeel. Tenslotte houdt spr. een vurig plei dooi voor de sport, voor de jeugdzorg, toneel, muziek, bibliotheken enz. De jeugd is niet slecht. Zij heeft onze volle aandacht nodig. De heer Westermann zegt, dat de belangrijkheid van de begroting voor hem aanleiding is op te merken, dat het beter ware geweest aan de be handeling een afzonderlijke vergade ring te besteden. Sprekende over het tekort dringt spr. aan op goedkopere uitvoering en aanbesteding van be langrijke werken. Voor raadsleden die geen telefoon hebben vraagt spr. 25 vergoeding. De zwemgelegenheid besprekende oppert spr. het denkbeeld om het initiatief te nemen om met Voor schoten en Leiden een Sportfondsen stichting op te richten om te komen tot een Sportfondsenbad. Voor de zwemgelegenheid aan de Noord-Aa vraagt spr. een douche- aanleg van drinkwaterleiding en oeverbescherming met kool as en maaszand. Ook een kinderbad en in- structiebad is nodig. Spr. dringt aan op bevordering par ticuliere bouw; het bezit van eigen woning onder de belangstelling te brengen. Is de bouw van seriewonin gen niet voor herhaling vatbaar? Bij de reconstructie van de Zuid buurtseweg wil spr. aan de Westzijde een voetpad leggen. Waarom wordt met geen enkel woord gerept over het Industrieschap Grote Polder? By de begroting Instelling Maat schappelijke Zorg deelt spr. mede tot een hoogst merkwaardige ontdekking te zijn gekomen. Tijdens de verkie zingscampagne had iemand, die een geldelijke uitkering genoot van het armbestuur der parochie Sint Jans Onthoofding een raambiljet voor de Vrije Lyst voor zijn raam hangen. Toen een der armmeesters deze uit kering kwam betalen heeft deze op gemerkt, dat, indien dit raambiljet niet verwijderd zou worden, genoem de uitkering wel eens in gevaar zou kunnen worden gebracht. Waar de uitkering volgens art. 21a als subsidie door de gemeente aan het armbestuur wordt verstrekt, gaat het niet aan met deze gelden politie ke dwang uit te oefenen! De heer Van der Geest klaagt in zijn betoog dat de raadsleden te laat en soms geheel niet in kennis komen niet plannen die van het bureau ge meentewerken komen. Over misluk kingen was wellicht te praten ge weest; zoals b.v. de Schenkelwej met te brede trottoirs en te smalle rij weg. Spr. geeft een triest beeld van de vernielzucht door de jeugd en vraagt meer politietoezicht en overleg met de ouders. Na deze beschouwingen werd ge pauzeerd waarna de beantwoording en verdere behandeling werd uitge steld tot 30 januari a.s. Bij de rondvraag gaf de heer Stra ver de wens te kennen tot plaatsing van straatlantaarns bij het Kerkpad. De heer Koek kreeg een bevredi gend antwoord over de zorg door Maatschappelijke Zorg in deze barre winter voor behoeftige bejaarden. De heer Van der Ploeg deed nu reeds een voorstel tot verhoging van de presentiegelden voor de raadsle den tot 12.50 en voor de commis sieledenvergadering op 7.50. De heer Van der Geest dankte na mens de handeldrijvende midden stand de dienst gemeentewerken voor het schoonhouden van de we gen en verzocht b. en w een verwar ming in de cabine van de vrachtwa gen aan te brengen opdat de werk lieden bij ijzige koude zich kunnen verwarmen tijdens het rijden. Wordt toegezegd. In verband met de verbeterde weers omstandigheden kunnen oj de Leid se Veemarkt, die morgen wordt gehouden, weer nuchtere kalveren worden toege laten. HAAGSE GROENTEWINKELS OP ZATERDAG VROEGER DICHT Het bestuur der 's-Gravenhaagse federatie van georganiseerde klein handelaren in aardappelen, groenten en fruit heeft besloten, de leden te adviseren hun winkels vanaf 1 fe bruari a.s. des zaterdagsmiddags na 5 uur te sluiten. De medewerking van het publiek zal op hoge prijs worden gesteld. EXTRA HUIZENTOEWIJZING VOOR LEID SE AGGLOMERATIE Ook de Leidse agglomeratie wordt genoemd in de extra-toewijzing van 1000 systeembouwwoningen, die door Volkshuisvesting en Prov. Sta ten is uitgegeven. Het is niet bekend in welk deel van de agglomeratie deze woningen gebouwd zullen wor den. In ieder geval zijn Voorschot ten.. Leiderdorp en Oegstgeest mede in dit gebied begrepen. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Voetballers op de schaats Voor de leden van de voetbalvereniging Meerburg zijn, indien de weersom standigheden dit toelaten, schaats wedstrijden uitgeschreven op a.s. zaterdag 26 januari op de Meerbur gerwetering: des morgens 10 uur voor de adspiranten; 1.30 uur voor de junioren; 3.00 uur voor de senio ren. Het bestuur heeft voor deze wedstrijden mooie prijzen beschik baar gesteld. AUTOMOBILISME RALLYE VAN MONTE CARLO De Zweden Erik Carlsson en Gun nar Palm met Saab hebben officieus de 32e Rallye van Monte Carlo ge- Olympisch nieuws In Tokio rekent men er vast op, dat president John F. Kennedy h<langver wachte bezoek aan Japan zal brengen in oktober 1964, dus tijdens de Olympi sche Spelen. Bij een uitgebreide enquête in Ja pan, waaraan personen tussen de 18 en 59 jaar deelnamen, wist 94 procent, dat de Olympische Spelen in 1964 in Tokio plaatsvinden. Bijna 73 procent van alle onder vraagde inwoners van Tokio geloven, dat er tijdens de Olympische Spelen een verkeersschaos zal ontstaan in de Ja panse hoofdstad. „Welke akken van sport zoudt u bij de Olympische Spelen het liefst gaan zien", was één van de vragen, die aan Japanse sportmensen werd gesteld. Het resultaat was 21 procent atletiek, 20 pro cent zwemmen en 16 procent gym nastiek. Tijdens de Olympische Spelen zul len 7.000 officieren en manschappen van het Japanse leger worden ingezet. De Olympische fanfare voor de spe len is uit een 414 tal inzendingen geko zen. De „American Broadcasting Compa ny" heeft de exclusieve televisierechten voor de Olympische winterspelen van 1964 te Innsbruck verkregen. De Ameri kaanse kijkers zullen de films reeds de zelfde avond op hun scherm zien, ter wijl sommige evenementen via „Telstar" direct zullen worden uitgezonden. Voor het toernooi om de Westeuro- pese beker heeft HIJS-HOKY gister avond in Den Haag deijshockeywedstrij- den tegen FC Köln gewonnen met 7 2 De tussenstanden waren: 2—1 5—0 0—1. De zaalhanlbai interland tussen Roemenië en Noorwegen, die gisteren in Boekarest werd gespeeld, is geëindigd in een 2011 (147) overwinning voor wereldkampioen Roemenië. Voor 5000 toeschouwers is gisteren in Kopenhagen de zaalhandbalwedstrijd Denemarken-Zweden gespeeld. De wed strijd eindigde in een gelijkspel: 11—11. Bij .de rust was de stand 7—4 voor De nemarken. Zwitserland zegevierde gisteren in Lausanne met 4—1 over het Westduitse ijshockeyteam. De tus9enscores waren 1—0, 1—1, 2—0. Ruim 5000 Zwitserse toeschouwers zagen deze revanchewed strijd. De eerste -wedstrijd, tellend voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese Beker vooi landskampioenen, tussen het Turkse Galatasaray en Mi laan is gisteren in Istanboel geëindigd in een 13 zege voor de Italianen. Bij de rust hadden de Azzuri reeds een 12 voorsprong. Sir Stanley Rous, de voorzitter van FIFA heeft gisteren in Cairo bekend ge maakt, dat de totaal opbrengst van het wereldkampioenschap voetbal, dat vo rig jaar in Chili is gehouden bijna vier miljoen dollar bedroeg. Van dit bedrag is ongeveer een miljoen dollar verdeeld onder de zestien landen, die aan het eind toernooi hebben deelgenomen. Bulgarije zegevierde gistermiddag in Rome met 1—0 over Portugal en plaatste zich daarmee onder de laatste 16 van het toernooi om de Europese be ker voor landenteams. Bij de rust waa de stand 0—0. BILJARTEN TEAMCOMPETITIE „BOLLENSTREEK" De uitslagen van de teamcompe titie van het district „De Bollen streek" van de KNBB luiden: Klasse Cl: Oude Haven-Amicitia 4-4, Soldaatje-Vios 2-6, Oude Post- de Turk 2-6. Klasse C II: De Engel-de Turk 2 0-8, Concordia-de Turk 4 6-2, Passa ge-Centraal 6-2, Piet Gijs-Luto ®-8, Sport-Flora 2-6. Klasse C III: Amicita 3-Amicitia 2 0-8, Royal Sport-Piet Gijs 2 6-2, Vios 3-Vios 2 4-4, Passage 2-De Beurs 4-4. Klasse C IVa: Zeekant 2-Royal 4-4, De Beurs 2-Oude Post 2 6-2, Soldaat je 2-Concordia 2 4-4. Klasse C IVb: De Engel 2-Vios 4 2-6, Concordia 2-Luto 3 4-4. Klasse C IVc: Piet Gijs 3-BVB 2 4-4, De Engel 3-Amicitia 5 4-4, Pas sage 3-De Beurs 3 4-4, Zeekant 5-Zee- kant 4 6-2. STANDEN COMPETITIE „DE BOLLENSTREEK" Oude Haven De Turk Vios Soldaatje Amicitia Oude Post 11 6 5 0 56-32 11 4 5 2 51-37 11 6 2 3 50-38 11 0 8 3 39-49 11 2 5 4 38-50 11 1 3 7 30-58 m/ scmf/ 7k 1 x0i/£Fr iffr.'x/te/e jhspm He/r d£' i pfue t//r~ De Turk 2 II Luto 1 Centraal 1 Sport 1 Flora II Piet Gijs 11 De Turk 4 1 De Turk 3 II Zeekant li De Engel 1 Concordia li Klasse C Hl Amicitia 2 li Royal Sport 11 Passage 2 Oude Haven 2 i Amicitia 3 II Piet Gijs 2 De Beurs Vios 2 II Vios 3 11 Berg en Dal I Klasse C IVa Oude Post 2 Soldaatje 2 i Luto 2 Concordia 2 De Beurs 2 I Royal I Sport 2 I Flora 2 I Zeekant 2 Klasse C IVb Luto 3 Amicitia 4 I Centraal 2 I De Engel 2 Vios 4 i Zeekant 3 BVB I Concordia 3 Oude Haven I Klasse C IVc Piet Gijs 3 De Beurs 3 J Zeekant 4 5 Zeekant 5 i Passage 3 5 Amicitia 5 "3 BVB 2 Luto 4 1 60-28 0 57-23 2 54-34 4 45-43 3 43-45 3 4J-39 4 39-41 6 37-51 5 36-44 6 34-46 5 30-58 6 28-52 1 55-25 3 50-30 2 47-25 2 42-30 4 40-40 2 38-34 3 34-38 6 26-54 7 24-56 6 20 44 3 40-42 1 38-26 0 35-21 2 34-38 3 34-30 4 32-32 4 28-36 4 27-37 3 20-36 42-22 40-24 36-28 9 6 3 0 53-19 8 3 3 2 36-28 8 2 5 1 34-30 8 2 5 1 34-30 8 1 5 2 31-33 7 3 3 1 30-26 7 1 2 4 22-34 7 0 2 5 14-42

Leidse Courant | 1963 | | pagina 9