GEBED IN LEIDEN DE LBIDSCHE CO UK Am Nieuws over spoorwegverkeer Leiden e.o.:\ „De Schiphollijn komt; verplaatsing emplacement Herensingel; voorlopig geen AHOB's; stationskap blijft zo" Tientallen meeuwen, meerkoeten, zwanen, eenden en waterkippen hebben in dit stukje open water bij de Morspoortkazerne een vogelparadijs gevonden. Van de grote militaire tafels valt nog wel eens een kruimel, die de hongerende vogels in deze strenge winter dubbel en dwars nodig hebben. De soldaten moeten zich bij deze hulp aan de vogels wel beperkingen opleggen, omdat het overgebleven kazerne-eten nu eenmaal eigendom is van de spoe ling-baas, die er voor heeft moeten betalen. Zijn varkens kan hij ook niet met een lege maag vet krij gen. Tegen af en toe een snee brood voor deze vogels zal ook de spoeling-baas geen bezwaar hebben. (Foto: Van der Horst) PRACHTIG WERK VAN ARIHO OP CONCERT VAN LEIDENAARS BIJ LUSTRUM VAN TOONKUNSTENAARS Na de pauze kwamen de Leidse com ponisten uit het heden aan de beurt. Henk Briër dirigeerde een eigen a-tonaliteit, maar Aribo heeft met eenvoudige hulpmiddelen, zoals ge broken noten, dynamische effekten, contrapuntische weefsels iets tot stand gebracht, dat hier in Neder land niet dikwijls is bereikt. De alt aria daarin werd een hemelse zang en de vergeving van alle zonde werd een realiteit. Over dit werk is het laatste woord niet gesproken. Het was een waardig slot van een Het traditioneel concert van de werl' voor s°Praan' mezzo-sopraan, lustrum-concert, dat echter tóch iets Kon. Ned. Toonkunstenaars Vereni- 4 -1 - ging, afd Leiden, werd dit jaar tot een werkelijk feestconcert in de Zui- derkerk. Ondanks de koude en slech- bas, piano, fluit en strijkorkest, nl. te lang duurde, een gedicht van Paul Eluard: „Le vrai visage de la Paix". Henk Briër heeft oude paden ver- Theo ten Hooven. te wegen was de opkomst redelijk en Iaten' ?°cht h« het ™egf, geen der aanwezigen zal spijt gehad "tme' ihar\s overweegt de klank, de hebben, omdat hii de h..i.«iili» sfeer- Zonder experimenteel te hebben, omdat hij haard had verlaten. De heeft hij in moderne expressie dit dadelijk zeer muzikaal. Van Corne- gedicht e!?. bÜzondere voordracht lis Schuyt, die in 1557 in Leiden gegeven' Hier moeten de sollsten werd geboren en ruim 20 jaar het Th Ecker-vd Pas en de bas 1. aat ingevolge net Depaaiae in ar- orgel van de Pieterskerk bespeelde, H Leeuw De vele moeiliike tikftl 30 van de verordening op de hoorden we ..Rpwaprt Hnor WniianHf" nans v:r' Leeuw: ue vel® moenijKe e. T nijn» met ere worden genoemd: Lenie Ste- GEM. AANKONDIGING BESTRIJDING VAN GLADHEID OP VOETPADEN Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis: 1. dat ingevolge het bepaalde in hoorden we „Bewaert Heer Hollandt' en „O, Leyda Giatiosa". Vooral in 't laatste bemerkten wij hoe het Ita liaanse Madrigaal grote invloed heeft uitgeoefend op Schuijt. Het vocaal ensemble voor de NCRV, onder lei ding van Maarten Kooy, gaf 'n voor treffelijke uitvoering van deze stijl. De inzetten en de klank waren con- trapuntioch gezien onberispelijk. Een „Te Deum" van, Potocletus. Het werk werd ontdekt in de Koorboeken. Hij leefde pl.m 1550 te Leiden. Het merkwaardige van dit intervallen werden zonder moeite Straatpolitie der gemeente Leiden de genomen ook Koos Verheul (fluit) hoofdbewoner of hoofdgebruiker en en Jan van der Meer, piano, hebben bÜ gebreke van deze de eigenaar van het hunne bijgedragen voor een een gebouw of onbebouwd perceel prachtige en gevoelige voordracht, een erf daaronder begrepen bij De compositie van Kees v. Baaren sneeuw of gladheid verplicht is: was theoretisch niet zo modern. Een a. binnen de door burgemeester en tertsenthema en een quintenloopje wethouders bepaalde tijd de sneeuw gaven reeds aan, dat Schönberg er en het ijs weg te ruimen van het niet aan te pas kwam. Toch moeten openbare voetpad, gelegen vóór dan L'ds* We de Prach^Se uitvoering door Jan wel langs het door hem bewoónde Te Deum" was de Creïnrlaaiï! in voor twee Piano's van JooP stokker" bouwde perceel, alsmede dat wegge- zft vanTder onderdÏÏl De soHst uit mans' die vorig jaar de prix d'excel" deelte °P voldoende wijze met zand, het koo-verdient alle hiï?de vont de lence heeft behaald- Dit werk werd as, turfmolm, zaagsel of andere daar- wiize w^aron Lf Lt er%oHaans d°°r de comPonist en Jan v d- Meer voor bruikbare stoffen te bestrooien; zong.' goriaans prachtig vertolkt. Ook dit werk was b. te ZOrgen, dat de sneeuw of het Van Albicastro del Biswane die bePaald niet ultra-modern. Vermin- jjs afkomstig van het onder a be- ^.loicasiro aei niswang, aie Herde en vererote intervallen be- ,7; akademie-musikus te Leiden was. hoorden we een sonate a tra door Albert de Klerk gevonden, in heden- daag? r otenschrift omgezet en uit gevoerd door een strijkorkest van derde en vergrote intervallen be paalden 't niveau. Maar als compo- doelde wegruimen, van de openbare weg wordt verwijderd, dan wel sitiei was dit een degelijk hedendaags word, gebracht 0p de uiterste rand werk. De sonatine van Max'Weil (1902- 1950) verried romantische overwe- leden der afd Leiden en Den Haag gingen> Mendelssohn- en Schumann- van Toonkunst. Quirinus van Blankenburg, orga nist, klokkenist en musicoloog, invloeden waren vooral in de piano- nartii sterk merkbaar Het is echter vloeien van dooiwater aanwezig Z«n partij sterx merKoaar. net is eenter ailfnK„ekBit0n Kran^. «r» van het openbare voetpad, zodanig, dat voor het voetgangersverkeer vol doende ruimte overblijft en tevens voldoende openingen voor het af in 1654 te Gouda werd geboren, was ven zeer virtuoos voor de fluit geschre- Tenslotte mochten we, uitgevoerd door het vocaal ensemble en autobushalten, alsmede brand- en rioolputten vrijblijven. 2. dat zij hebben besloten, dat m vuvw clloclllurc "de de onder 1 bedoelde verplichtingen Leeuw) en strijkorkest, waarvan we N^Rv"Cget^ge"zijn van''een compo- moe* worden voldaan binnen twee enoniooi Air fRnnrróo\" nnanrton oie - - uur na het einde van de sneeuwval speciaal „Air (Bourrée)" noemen, als sjtie van Iskar Aribo. Vier kwartrij- knap stukje barokkunst. De bariton men van Omar Khayyam vertaald of bet ontstaan der gladheid, met liet echter de klank achter uit de jn Engels door Fitzgerald wer- d*en verstande, dat wanneer de keel komen, inplaats van vóór in de den door dit ensemble uitgevoerd op sneeuwval ophoudt of de gladheid mond. Echter het „recitatief masuré" een wijze, die alle lof verdient. Wat ontstaat tussen 19.00 uur en zonsop- en „Air" werden prachtig vertolkt. Aribo compositorisch bereikt heeft, gang, aan bedoelde verplichtingen Van de Pieterskerk-organist uit fcan en mag alleen door een gerouti- moet worden voldaan binnen twee 1699-1707, de in Trier geboren Loth neerd koor worden uitgevoerd. Het uur na zonsopgang. Zumbag van Koetsveld, wer'' nog 'n js geen modern werk in de zin van sonate voor strijkorkest en continuo uitgevoerd, waarvan slechts enkele delen boven de middelmaat uitkwa men. Vermeldt dient nog te wor den, dat Itkar Aribo het orkest met vaste hand en duidelijke gebaren di rigeerde. (Advertentie) Leidse Agenda ZATERDAG 12 JANUARI Ons Grunnegerlaand Bijeen komst met toneel, 8 uur n.m., De Burcht. Eucharistisch Trefpunt 3-6 uur n.m., St. Lodewijkskerk. MAANDAG '4 JAN. Bijbelcursus. Cursus te geven door dr. L. L. Terstroet SMM, res- SO Mr DENK JE WEL EENS De kolen- olieboer loopt af en aan. Heb medelijden met deze mensen, die Als we diplomaten waren zouden het ook niet kunnen helpen, dat zij taurant Van der Heyden, Breestraat we Spreken over „enige reden tot niet overal tegelijk kunnen zijn. 85, aanvang twee uur. treurnis". We doelen on de rii hui- F.£ri Hin«» is zpker- dp hrandstnff 85, aanvang twee APOTHEKERSDIENST treurnis". We doelen op de rij hui zen aan het begin van de Witte Sin gel, die gaan verdwijnen. Eén ding is zeker: de brandstoffen- positie in Leiden biedt geen reden tot ongerustheid. „Als de mensen Geopend voor spoedeisende geval- Natuurlijk, deze produHten van tenminste geen paniek gaan maken,' len: Apotheek Van Driesum, Mare laat 19e eeuwse suikerbakkers-archi- zei een kolenhandel aar tegen een 110, tel. 20406. Apotheek R. v. Breest tectuur heeft geen historische waar- journalist. „De mensen maken elkaar -•_« zr> gauw zenuwachtig Zo kreeg hij vorige week een bestelling voor vijf Smallenburg te Leiderdorp is ge- de, maar vindt u ze niet leuk: de bal opend. BIOSCOPEN konnetjes, de rode steentjes, het ge- o hele blokkendoosachtige geval met mud°kolen, het bleek echter dat deze De films in dt week van 11-18 jan. de vlaggenstokken? Het zijn niet alleen de trapgevel- zyn door de KFC als volgt gekeurd: tjes en de 17e eeuwse grachtjes, die „The singer not the song" volwassenen. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Lido: „De overval", a.l. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: „De 300 Spartanen", 14 j. het karakter van een stad bepalen. mensen nog twaalf mud in voorraad hadden. Dus tot maart genoeg." De aanvoer is gestaag maar traag: ten gevolge van de vorst zijn de sche- We weten dat „alma mater" als een pen in Amsterdam moeilijk te los- milde moeder wel weet wat het beste sen en ook de lossing in Leiden zelf voor haar kindertjes is en de kinder- gaat niet gemakkelijk. Een lossing, die tjes zullen zich dan wel deemoedig normaal vier uur duurt, neemt nu bij haar wille wetjes te rusten leggen, wel een he'e dag in beslag, maar soms is er een stemmetje, dat De kolen moeten met een pikhou- www TOr t1..r.t vraagt: was het niet beter geweest weel worden uitgehakt en meestal is Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.znd maar een te saneren woonblok in de het nodig, dat onder de wagons een binnenstad als terrein voor de uni- vuurtje wordt gestookt om de gang versiteit te bestemmen? Of: waarom er in te houden. konden de departementen elkaar niet vinden op het terrein van de Koks In elk geval, de kolenhandel doet wat zij kan. Het is ongetwijfeld voor 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: „Eva", volwassenen. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Trianon: „Het zwaard van Zorro", 14 jaar. Dgl.: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u Rex: „Maciste, de sterkste man de universiteit had de beschikking om tot. 10 uur 's avonds door te wer- ter wereld", 14 jaar. gekregen over een terrein dat prach- Dgl.: 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd.: tig op de bestaande bebouwing aan- 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. sluit. school? Aan deze oude kazernege- haar een tijd van hoogconjunctuur bouwen gaat niets verloren De koks- (niet in het minst waar het de balans school had aan de rand van de stad betreft) maar menigmaal begint het opnieuw gebouwd kunnen worden en personeel om zeven uur 's morgens ken. Schiet dus niet op uw brandstof- boer hjj kan het ook niet helpen. Of in 1963 nog kan worden be gonnen met de aanleg van de Schiphollijn hangt in de eerste plaats af van de ontvangst van het memorandum, dat N.S. te zamen met de andere belangheb bende partijen, aan de minister hebben voorgelegd. Hierover valt thans nog niets concreets te zeg gen. Wel is het zo, dat uitbrei dingswerken op Schiphol tot be slissingen op termijnen van maanden in plaats van jaren noopt. Deze uitbreidingsplannen betreffen o.m. de startbanen en aangezien de lijn Schiphol on dergronds moet passeren is het onwaarschijnlijk, dat de twee werken gelijktijdig worden aan gevat. De partners of „belang hebbende partijen" zijn Amster dam, Leiden, Den Haag, de KLM en de Luchthaven Schiphol. Aldus is gebleken uit antwoorden door onze redactie naar aanleiding van de Nieuwjaarsconferentie van de Ned. Spoorwegen gesteld. Medege deeld is ook, dat tussen spoorwegen en de gemeente Leiden overleg gaan de is over de verplaatsing van het spoorwegemplacement Herensingel. Dit zou overgebracht worden naar een terrein in dj nabijheid van het in de toekomst te bouwen Veemarkt hal. Het huidige emplacement biedt aan het spoorwegverkeer de moge lijkheid van overslag op schepen in de Herensingel nabij het kerkhof. In dien men het emplacement ver plaatst moet ook daar deze overslag mogelijkheid aanwezig zijn. Er zal dan b.v. een haventje vandaar naar de Haarlemmertrekvaart gegraven moeten worden. Geen AHOB's meer 1. Er zullen voorlopig in Leiden en omgeving geen ahob's meer wor den geplaatst. 2. De spoorwegbediening van de streek tussen Haarlem en Den Haag vormt n.omenteel onderwerp van on derzoek. Reeds is gebleken, dat de vooruitzichten van de heropening van de „bolienstations" (Hillegom, Voorhout, Vogelenzang, Bennebroek, Lisse, Warmond en Noordwijkerhout) zodanig zijn, da. voorshands herope ning van één of meer van deze sta tions nie<t in aanmerking komt. Be ter zijn de kansen afs de Schiphol lijn als eerste snelverbinding gaat fungeren. Het onderzoek naar de perspectieven van een halte Voor- of bij hem in gebruik zijnde of aan Interessanter was de Balletsuite hem toebehorende gebouw of onbe- BEURSOVEFZICHT VAN VRIJDAG Internationals licht verdeeld Het Damrak heeft vanmiddag bij de opening een licht verdeelde stem ming vootr de internationale waarden te zien gegeven. Unilevers en Hoog ovens lagen op dat moment lager in de markt, ten opzichte van het vorige slotniveau. De overige hoofdfondsen noteerden hoger. Philips plus een halve gulden op 148.90. Kon. Olie verbeterde een gulden tot 160.30. Hoogovens een punt lager op 556. AKU plus 5«/« op 437. Het meest opvallende in deze beursweek in ongetwijfeld AKU ge weest. De stemming voor dit fonds is de laatste dagen aanhoudend vast geweest, hoofdzakelijk als gevolg van de mededelingen van de president- directeur van het concern over het bedrijf tijdens de nieuwjaars bijeen komst. Gisteren echter lagen de aan delen, vooral in de avonduren, „wil lig" in de markt, speciaal op geruch ten ter beurze, dat het chemisch be drijf van AKU zou gaan samenwer ken met de Koninklijke Zout en te vens, dat het concern zou willen over gaan tot een structuurwijziging voor de Duitse bedrijven, alsmede voor de overige dochterondernemingen. Hierbij zou de moedermaatschappij als houdstermaatschappij optreden. Het ANP verneemt van gezagheb bende zijde, dat genoemde geruchten volkomen uit de lucht zijn gegrepen. Wallstreet bleef gisbaren voorzich tig. Men geeft er de voorkeur aan een afwachtende houddng aan te ne men. Gewacht wordt op mededelin gen van regeringszijde over belas tingverlagingen. Van de Nederlandse hoofdfondsen lag Kon. Olie en Phi lips op de New Yorkse beurs goed in de markt. De overige Europese beurzen gaven vandaag weinig ver andering te zien. Hierdoor kon de ar bitrage in Amsterdam dan ook wei nig uitrichten. Mede daardoor was de handel gedurende de gehele beursduur zeer rustig. Veel verandering kwamen er later op de middag in de openingsprijzen van de hoofdfondsen niet meer voor. AKU daalde echter tot 433. Verge leken met de hoogste koers van don derdagavond, toen AKU 444 noteerde, Kon. Olie ƒ161.90, Philips 150.50, Unilever 146.40 en Hoogovens 562, viel de stemming vanmiddag bepaald tegen. Ten opzichte van de slotkoers van de vorige week verbeterde AKU deze beursweek circa 20 punten. Daarentegen moesten Hoogovens ca. 16 punten prijsgeven. Philips avan ceerde ruim zes gulden, Unilevers drie en Kon. Olie twee gulden hoger. In de scheepvaartafdeling viel bit ter weinig te beleven. De noteringen voor de meeste aktieve fondsen in deze afdeling konden zich goed hand haven op het slotniveau van gisteren. Van de leidende cultures ontmoetten certificaten De li aanbod. De staats- fondsenmarkt gaf een lichte verbete ring te zien. De belangstelling voor de overige beleggingsmarkt was zeer gering In de lokale afdelingen kwamen geen grote koersveranderingen ten opzichte van gisteren voor. De han del was ook hier gering. schoten en/of Leiden Znid („De Vink") is nog niet afgesloten. 3. De stationsoverkapping te Lei den zal voorshands niet worden ver groot. 4. Het oponthoud op de tussensta tions van de lijn Leiden-Utrecht wor den enerzijds bepaald door de aan sluitingen te Leiden, Alphen a. d. Rijn en Utrecht en door de treinen - kruising te Bodegraven, anderzijds door de op deze stations voorkomen de aantallen reizigers en hoeveelheid bagage en expresgoederen. In begin sel bestaat dit oponthoud uit 1 ml nuut te Leiden-Lammenschans, 2 minuten te Alphen a. d. Rijn, 1 mi nuut te Bodegraven (3 minuten voor de treinen naar Leiden, in verband met de kruising), 1 minuut te Woer den en 1 minuut te Vleuten. De op onthouden zijn, gezien de behoefte, als redelijk kort te definiëren. Ver korting ervan is niet mogelijk. Al dus N.S. Ook in onze stad zal, zoals wel overal ter wereld, de „week van gebed" worden gehouden: 1825 januari a.s. Dit houdt in, dat elke dag een korte gebeds-samenkomst plaats vindt, waarop wij voor elkander bidden en samen bidden om een dracht en vrede. Die eenheid en die vrede vatten wij in het oog, waarin God is en Christus tot ons komt met Zijn vrede en erbar men. Wij stellen ons samen voor God en voor onze Heer Jezus Christus als Christenen hoezeer verscheiden wij mogen zijn zonder gescheiden heid. Daarom komen wij ook in el- kaars kerken deze heel korte gebeds diensten meemaken. Wij wekken U van harte op, te komen op: Vrijdag 18 jan. te 19.15 uur in de Pieterskerk. Zaterdag 19 jan. te 19.15 uur in de Bevrijdingskerk (Zuid-West). Zondag 20 jan. in uw eieren kerk, waarin ook dit gebed zal zijn. Maandag 21 jan. te 12.30 uur in de LndewHkskerk. Dinsdag 22 jan. te 12.30 uur in de Remonstrantse kerk (Hoogl. Kerk- graeht 34). Woensdag 23 jan. te 12.30 uur in de Oud-Katholieke kerk (Zoeterw. sin gel). Donderdag 24 jan. te 12.30 uur in de Doonseezinde kerk (Pieterskerkgr Vrijdag 25 jan. te 19.15 uur in de Petrnskerk. Telkens zal in bijbel-lezing, gebed, korte meditatie en samenzang een korte liturgie gevolgd worden, die in gestencilde vorm ook in de kerk ver krijgbaar is. Dat wij onze wezenlijke eenheid hierin mogen weten! Deken W. P. M. HARING Ds. J. TH. MACKENZIE, voorz. Oec. Raad. Burgerlijke Stand Geboren: Leonardus J. C. z.v J. L. C. de Kort en C van Rijn; Roelof z.v. G. de Leeuw en A. W. E. Boo- gerd; Edwin S. z.v. C. J Verhaegh en J M. Biesot. Gehuwd: R. Verhoeven en A. van Gaaien; F. Kuipers en J. P van Oe- veren; A van Es en G. C M. Pols; M. J G. Groenewegen en E. H. de Bolster: C. G. G. van Veen en P. S. B. Mulder; E. A. J. van Weerlee en C. P. Pont. Overleden: R. J. van der Krogt, 83 jaar, man; W. H. Schouten, 57 jaar. man: A. T. D. Beijen, 10 dagen, zoon; M. H. Visscher, 66 jaar, vrouw; P J. M. van Oijen, 65 jaar, e.v. H. Ramak; J. Chaudron, 56 jaar, man; G. van Leeuwen, 65 jaar, e.v. G. A. Vink; B. A. Staphorst, 95 jaar, w.v. A. V. Geise. ZOETERWOUDE INENTEN HONDEN EN KATTEN Morgenochtend van 912 uur is er voor inwoners van Zoeterwoude gelegenheid honden en katten te laten inenten aan de Landbouw school, Antoniusstraat 8. Ook zonder oproep is het mogelijk hier inenting te laten verrichten. Marktberichten LEIDEN, 11-1. Vee Stieren, aan voer 7; melkkoeien, aanv. 35, prijzen 700-1050, handel rustig; vette koeien 300, 2.30-2.90, zeer matig; pinken 14, 275-475; graskalveren 2; vette kal veren 27, 2.40-300, traag; nuchtere kalveren 10; vette schapen 2005, 95- 134, matig varkens (zeugen) 10, 250- 350, stug; schrammen 152, 75-95, stug; biggen 311, 40-52, stug; geiten 4; to tale aanvoer 2917. LEIDEN, 11 jan. Kaas. Aangevoerd 9 partijen Goudse kaas. Noteringen: Goudse le kwal. 2.242.35. Handel ma tig- LEIDEN, 11 jan, Groenten - An dijvie 110115; kroten, gekookt 50; boerenkool 40; prei 140165; stoof- sla 3040; spruiten 40120; uien picklers 39 50; uien drielingen 39.50; uien middelfijn 34.4035.20; uien middelgrof 31.1031.60; uien grof 32.40; waspeep 2740; witlof 45—99, per 100 kg.; knolselderij 2550; sla 1027, per 100 stuks. (Medegedeeld door het KNMI Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) GEEN VERANDERING Strenge, in de nacht en vroege ochtend hier en iaar zeer stren ge vorst. Morgenmiddag enige tijd matige vorst. Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen, Opklaring, maar plaat selijk ook bewolking en hier en daar mist. Geen neerslag van betekenis. Het weer in Europa De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: HELSINKI zw. bew —19 —23 STOCKHOLM geh bew. —13 —15 OSLO 1. bew. —13 —15 KOPENHAGEN onbew —6 —10 ABERDEEN 1. bew. 0 —4 LONDEN onbew 2 —5 AMSTERDAM zw. bew —9 —12 BRUSSEL onbew —8 —11 LUXEMBURG h. bew. —6 —14 PARIJS onbew —1 —8 BORDEAUX mist 15 5 GRENOBLE mist 15 4 NICE zw. bew. 11 6 BERLIJN geh. bew. —9 —14 FRANKFORT onbew —5 —13 MüNCHEN geh. bew. —2 —5 ZURICH sneeuw 0 —3 GENèVE regen 3 1 LOCARNO geh. bew. 6 -1 WENEN zw. bew. —3 —9 INNSBRUCK sneeuw 1 —3 BELGRADO geh. bpw. 3 0 ATHENE zw. bew 18 11 ROME geh. bew 14 10 AJACCIO mist 13 10 MADRID regenbui 11 6 MALLORCA zw. bew. 19 5 LISSABON weerlicht 12 7 PAUZE CHINESE GLIMLACH In China is in 1957 door het com munistische bewind een katholieke vereniging gesticht dat is mooi! waartoe alle Chinese priesters werden uitgenodigd. Er werd een beroep gedaan op hun nationale eigenwaarde om de bloeiende chris tengemeenschap tot een echt Chine se gemeenschap te maken en dat men die paus daar in het verre Rome er voortaan buiten moest houden. Vele priesters zijn lid geworden, en we zullen er hen niet kwaad om aankijken. Nog méér hebben met 'n Chinese glimlach geweigerd. Zij ver richten nu als slaven dwangarbeid in „omscholingskampen" of huizen nog steeds in de gevangenis, 't Werd hun zo gemakkelijk gemaakt lid te worden. Zij verkozen echier 'n trei terend martelaarschap boven on trouw aan de Stoel van Petrus In de 18e eeuw werden de Nederlan ders spottend de „Chinezen van Euro pa" genoemd. In hun trouw aan de „Steenrots" mogen zij Chinezen blij ven! PUZZEL No. 531 Hor.: 1. verlegen, 3. te vens, 5. bergweide, 7. soort onderwijs (afk.), 9. voorzetsel, 10. lengtemaat, 11. uitroep, 12. lengtemaat (afk.), 14. vaartuig, 16. verkeerd, 17. hoogste punt. Vert.: 1. optelling, 2. familielid, 3. voorzetsel, 4. hoofddeksel, 6. tegen stelling van vroeger, 8. familielid, 9. zwaardvis, 11. bout van een varken, 13. klap, 14. spil van een wiel, 15. karaat (afk.). Oplossing no. 530: Hor.: 1. apart, 6. oor, 7. nog, 8. rei, 9. sen, 10. steel. Vert.: 2. parkiet, 3. Renesse, 4. poort, 5. agent. PUNT Dank U hartelijk, mijnheer.

Leidse Courant | 1963 | | pagina 3