DINSDAG 4 DECEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Op het kruispunt Jan van Hout- brug Lammenschanswfcg - Zoeter- woudseweg is gistermiddag om een uur bij een aanrijding een 43-jarige Leidse hoogleraar gewond geraakt. Deze reed op de fiets en gaf geen voorrang aan een personenauto De hoogleraar liep een hersenschudding, een wond aan het achterhoofd en een linker-enkelfractuur op. De fiets werd geheel vernield. Haar 36-jarige dochter sprong ogen blikkelijk gekleed te water toen de 59-jarige mevrouw Hannoo, wonende in de Driftstraat, gistermiddag om kwart over een in het water van de Oude Rijn raakte. Moeder en doch ter reden op de fiets op de Oude Rijn en werden ingehaald door een wiel rijder die mevrouw Hannoo rechts, dus aan de verkeerde zijde passeer de. De sturen van de fietsen haakten in elkaar. Omstanders wisten door handreiking moeder en dochter op het droge te brengen. Het extra- koude water had geen kwade gevol gen voor de dames. Op de Oude Rijn ook, is giste- avond rond half nepen een bestelauto in het water geraakt. De bestuurder had de handrem niet voldoende aan getrokken. Hij vond zijn wagen na een h^lf uur terugkerend drijvend met de onderzijde boven in het wa ter van de Oude Ryn. Zilveren dienstjubileum van de heer J. Lubach De heer J. Lubach, administratief hoofdambtenaar van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, herdacht gisteren het feit, dat hij 25 jaar in dienst was van voormelde maatschap pij. Op verzoek van de jubilaris heeft deze herdenking op sobere wijze plaats gevonden. Gevolg gevend aan deze wens heeft de directeur en zijn echtgenote de jubilaris thuis bezocht, waar de directeur onder aanbieding van een geschenk onder couvert blijk heeft gegeven van zijn grote waar dering voor de wijze waarop de ju bilaris de belangen der LDM behar tigt. Des avonds vond 'n receptie plaats In de recreatiezaal van het kantoor gebouw der LDM. Van deze gelegen heid is door vele personeelsleden, fa milieleden, vrienden en de besturen van de Chr. Oratoriumvereniging „Con Amore" en de Middelbare Han delsavondschool „Kennis is Macht", van welke besturen de jubilaris resp. als voorzitter en secretaris deel uit maakt, dankbaar gebruik gemaakt om de sympathieke jubilaris te com plimenteren. In tal van toespraken zijn de uitste kende kwaliteiten van de heer Lu bach meer of minder uitvoerig en dikwijls op geestige wijze belicht. Na- LEIDSE AGENDA DINSDAG 4 DEC. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, aanvangcursus, aanvang 20 uur, gebouw GG en GD. WOENSDAG 5 DECEMBER Woensdagavond St. Nicolaas- avond zullen de bioscopen in Leiden om kwart over negen geen voorstel ling geven. Dus alleen om zeven uur. Rozenkranskruistocht - 7 uur, St. Petruskerk. DONDERDAG 6 DEC. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, vervolgcursus, aanvang 20 uur. Gebouw GG en GD. BIOSCOPEN De films in de week van 30 nov.— 7 dec. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: „Tarzan en zijn vijanden" 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Lido: „De gesel der Tartaren", 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: „Ontsnapping onder sper vuur", 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: „The connection", 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, 9.15 li.; znd.: 2.30, 4.45, 7 00, 9.15 u. Trianon: „Meisjes langs de weg", Keuring onbekend. Dagelijks: 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd.: 2.15, 4.30, 7.00. 9.15 u. Rex: „The Alamo", 14 jaar. Dagelijks: 2.00 en 7.30 uur Trianon: Programma afgekeurd Greenway (Voorschoten): „De strijd om de Gele Rivier", 14 jaar. „Diever hebben het ook moeilijk", 14 jaar. Vrijd.: 8.15. zaterd 7.00 en 9.15 uur. Znd.: 4.00, 7.00 en 9.15 uur. Maandag en don derdag 8.15 uur. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Apotheek R. v. Breest Smallenbuig te Leiderdorp is ge opend. mens het personeel der LDM bood de heer J. A. P. Moonen, voorzitter van het Jubileumfonds der LDM, de jubilaris een tweetal geschenken aan. Mevrouw Lubach ontving eveneens een attentie. Vervolgens spraken nog de heren E. Binsbergen namens het kantoor personeel, de heer B. Lubach, broer van de jubilaris, de heer T. Barnard, vice-voorzitter van „Con Amore", de heer J. W. Schneider, voorzitter van „Kennis is Macht" en tenslotte de heer A. Harteveld, huisvriend van de familie Lubach. Al deze sprekers lie ten hun waarderende woorden ver gezeld gaan van geschenken in de vorm van grammofoonplaten en an dere attenties. De heer Lubach sprak een dank woord. Een gezellig samenzijn besloot deze bijeenkomst. Ter gelegenheid van de 149ste ge boortedag van Adolf Kolping, de stichter van het Internationale Kol- pingwerk, zal op die dag, zaterdag 8 december a.s., des morgens te 9 uur in de St. Lodewijkskerk aan de Steenschuur een H. Mis worden op gedragen door pastoor H. van der Ven, oud-centraal praeses der Ge zellen vereniging in Nederland en voormalig vice-praeses van de Leidse Gezellenvereniging. Allen die belangstelling hebben voor de persoon van Adolf Kolping, worden uitgenodigd bij deze Eucha ristieviering aanwezig te zijn. Om trent de verschijning van de Kolping- krant, de kadercursus 1962-'63, de studieweek te Keulen enz., kan men inlichtingen ontvangen aan het adres: Witte Singel 85 te Leiden (P. B. H. Oostdam), tel. 22851. Zie de advert ties in de krant van heden en volgende dagen. VOORSCHOTEN „ST. ELOY" VOORSCHOTEN VIERDE 12M-JARIG BESTAAN De katholieke metaalbewerkersbond „St. Eloy" herdacht zondag het feit, dat hij 12V£ jaar geleden uit de afde ling Leidschendam werd opgericht. Dit feit werd zondagochtend eerst kerkelijk gevierd. Na de H. Mis had een gemeenschappelijk ontbijt plaats in het Bondsgebouw, waar door om standigheden toch meer plaatsen leeg bleven, dan waar op gerekend was. Hier memoreerde de district-bestuur der, de heer Van Tol, het feit van de oprichting. Met 8 a 10 man uitgetre den uit de afdeling Leidschendam om een zelfstandige nieuwe afdeling te vormen is deze afdeling na l2]/i jaar uitgegroeid tot een afdeling van 60 man. In het Cultureel Centrum werd de feestavond gegeven. De voorzitter van de feestcommissie, de heer J. P. Verhaar, sprak het welkomstwoord en leidde daarop diverse sprekers in. Het eerst sprak de geestelijk advi seur pater A. van Aarnhem. Hij greep terug op de historie van de oude middeleeuwen met het gilde-wezen. De aard van de mens en zelfs het type mens is niet veranderd. Ook toen vormden zich samenlevingen van gelijkgestemde mensen en dat had een sociaal aspect. Districtsbe stuurder Van Tol wees hier nog eens op de jonge loot Voorschoten, die nu in de landelijke organisatie al een flinke tak was geworden. Er is hard gewerkt aan sociale zekerheid, een van de grote doelstellingen van de vakorganisatie. Spr. wenste de afde ling Voorschoter geluk met het 12J4- jarig bestaan. Na dit officiële gedeelte weid een cabaret - variété programma afge werkt. dat verzorgd werd door Tru- xini. Als conferencier trad op dt heer Frans Vrolijk, die goed op dreef was en de zaal hartelijk liet lachen om zijn conferences en liedjes. Klaas Koomen bracht clownerie en imita ties, die het goed deden. Henk Poen bespeelde een electronisch orgel met allerlei populaire liedjes, die heerlijk meegezongen konden worden. Tru- xini zelf met zijn assistente bracht moderne illusies en gaf goochelles. Het hoogtepunt van de avond werd bereikt, toen de „Spelbrekers" op het podium verschenen. Zij zongen tal van bekende liedjes en na de pauze zelfs verzoeknummers. De rest van de avond was een ge zellig samenzijn met muziek van „The Johnny Wimtills". Sint Nicolaasfeest van de KAB. Zoals elk jaar gebruikelijk bracht Sint Nicolaas een bezoek aan de KAB- kinderen, verzameld in het Bonds gebouw. Hier werden de kinderen onthaald op marionetten-theater, dat verzorgd werd door het marionetten theater van Jos Mens uit 's-Graven- hage. Opgevoerd werd het spel „De Gouden Schelp". Het bezoek van St. Nicolaas en zijn zwarte Piet werd door de grote schare kinderen zeer op prijs gesteld. Een tractatie zat daar natuurlij 1> aan vast Ouderavond Wandelclub SVLV Ten huize van mevr Douw werd een ouderavond gehouden van de SVLV- wandeljeugn. Eerst werden de jaar verslagen van de secretaris en de penningmeester voorgelezen. Hierna werd het financiële gedeelte eens goed onderhanden genomen, want de moeilijkheden op dit terrein zijn niet klein. De katholieke jeugdbeweging springt in nood nog al eens bij, wat zeer op prijs wordt gesteld. Toch zal de wandeljeugd in januari a.s. in een veuw uniform verschijnen. Kleuren blauw-wit. Vervolgens werden de plannen voor 1963 besproken. Zo zal in juni a.s. door SVLV zelf een wan del toch worden uitgeschreven. Vliet Johannes Jacobus, 24 jaar en Van Bezu Johanna Maria Petronella, 26 jr., Lisse; Verbree Karei, 22 jaar en Tukker Maartje Anna Margaretha, 22 jaar. Al kemade. Overleden:'Colijn Kees, 27 jaar; Hoe ben Johannes, 84 jaar; Nied Rosa e.v. Rotteveel, 73 jaar. HILLECOM Vrijdag 7 december vergadert de ge meenteraad des avonds om 8 uur. De agenda vermeld t o.m.: beheersover dracht avondnijverheidsschool; voorstel om onderhoud sportveld aan Elsbroe- kerlaan in gebruik van korfbalvereni ging SDC voor rekening van gemeente te nemen tegen vergoeding van f 100 per jaar fin verband hiermede zal de post „Onder' oud speelvelden" met on geveer f 1000 moeten worden ver hoogd); voorstel tot nemen van princi pebesluit tot aanleg ontsluitingsweg tus sen Hoofdstraat en de Van den Ende laan. WARMOND Buitengewone raadsvergadering herdacht prinses In verband met het overlijden van prinses Wilhelmina kwam de raad dezer gemeente in buitengewone ver gadering bijeen. De voorzitter, bur gemeester drs. Langemeijer, hield een korte herdenkingsrede. Al heeft zij, aldus spreker, de laat ste jaren niet meer geregeerd en is daardoor wat uit de zoeklichten ge raakt, wfj kunnen en mogen haar ook niet vergeten. Reeds op zeer jeugdige leeftijd werd zij belast met een ontzaglijke verantwoordelijk heid, op een leeftijd, waarop zij zelf nog niet het kiesrecht had. In een dergelijke hoge positie is het uiterst moeilijk de vereiste zelfkennis te hebben. De verleidingen in een der gelijke ambt zijn zeer groot, maar haar hoge plichtsbetrachting hebben deze steeds weerstaan. In de jaren rond 1900, toen er niet zulke grote problemen aan de orde waren, was het regeren niet zo heel moeilijk. Maar er zijn ook andere jaren ge weest en dan denk ik vooral aan de crisisjaren, die toen land en volk teis terde. Zij is toen de grote stuwkracht geweest bij de leniging van de alom heersende nood en zij heeft op ve lerlei wijze daadwerkelijk medege werkt om deze zeer hoge nood te hel pen lenigen. In het toen opgerichte Nationaal Crisiscomité had zij een groot aandeel en zij heëft loen niet volstaan met toe te zien, maar toen mettertijd geholpen waar geholpetn moest worden. Maar vooral in de bezettingsjaren was zij het symbool van de vrijheid en voor or.s allen was het toen een grote geruststelling te weten, dat zij er nog was. In deze moeilijke jaren heeft zij belangrijke uitspraken gedaan, die van grote draagwijdte zouden blijken te zijn voor de toekomstige ontwikkeling van het koninkrijk, waarbij ik slechts denk aan de alom bekende 7 decem- ber-rede. Na afloop van de oorlog heeft zij nog met krachtige hand het herstel van ons land ter hand genomen. Haar grootste daad was wellicht het moment waarop zij het koningschap overdroeg aan prinses Juliana. Dit toonde duidelijk haar sterk karakter, want zij deed dit in het besef, dat het land van de re gerende vorstin zeer veel zou eisen en dat deze werkkracht beter opge bracht kon worden door de jeugd. Niemand zal ooit vergeten de spon tane wijze waarop deze overdracht heeft plaats gevonden. Al leefde zij na die tijd terugge trokken, toch volgde zij nog alles met intense belangstelling en vooral de zaken van charitatieve aard ble ven haar volle belangstelling houden. De grote kracht heeft zij gevonden in het vertrouwen op God en haar groot geloot zal er zeker toe leiden dat zij in het hiernamaals rust zal vinden in het Huis des Vaders. Nadat de raadsleden, ieder voor zich, een gebed hadden gestort voor de overleden prinses, deelde de bur gemeester nog mede dat aan de ko ningin namens de bevolking en het gemeentebestuur een telegram van deelneming was verzonden. St. Nicolaasfeest voor bejaarden. In verband met de St. Nicolaas- viering in de huiselijke kring zal dit feest voor de bejaarden in de be- jaardensicieteit in 't Trefpunt worden gehouden woensdag a.s. van des mid dags kwart voor twee tot vier uur. SASSENHEIM Gemeenteraad herdacht prinses Wilhelmina Gisteravond kwam de raad van Sas- senheim in een buitengewone vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. baron van Knobelsdorff ter herdenking van het overlijden van prinses Wilhelmina. De burgemeester hield een korte me morierede, waarin hij o.m. zei: „Ver heugd was ons volk in een periode var# teruggang van het oranjehuis, toen in 1880 deze telg geboren werd. Niemand 7.al toen nog geweten hebben, dat de taak die zij kriiecn zou, zo zwaar zou zijn. Reeds in 1890 werd zij geroepen de troon te bestijgen in een tijd die wij ons moeilijk kunnen voorstellen, gezien de rust in die dagen. Grote evoluties heb ben hierna plaats gehad in een felle tijd van haat en teeenstellineen in de jaren 1918 en 1940'45. Bij alle rampen, die ons volk troffen, heeft zij met grote trouw haar volk gediend en zijn leed ge deeld. Toen zij na 50 jaar haar taak overdroeg aan haar dochter en zij zelf een rustiger leven ging leiden, bleef de ze liefde voor ons volk bestaan. Dit zo trouw en liefdevol hart heeft thans opgehouden te kloppen". Staande werd hierna een ogenblik stilte in acht genomen, warna voorle zing volgde van de tekst van het rouw beklag. dat verzonden werd naar het koninklijk gezin. Geboren: Marcel z.v. Koster Guitze m v. d. Weerd Helen? Petronella Mar- ria d.v. v. Riin Petrus Jacobus Cornelis »n Evers Petronella: Catharina Helena d.v Cornet Lambertus en Brussee Antje Tacoba. Ondertrouwd: De Haas Hubertus Jo hannes. 24 laar. Leiden en Jorna He lena Maria Elisabeth. 26 jaar; Eireiner Karl Heinz. 21 jaar en Van der Lans. Anna Wilhelmina M. 20 jaar: Bruins- Tia Jacob. 26 iaar en Oudwater Jan netje. 27 iaar: Van Leeuwen Ger^rdus Cornelis Maria 28 iaar en Zuidhoek VTaria Theodora. 2? jaar Lisse. Getrouwd: Van den Burg Adrianus loannes 26 jaar en Blom Anna Paula Maria. 23 jr.: Henkus Augustinus Fran- "iscus Bcrnardu'27 jaar, T.isse en F-rg Joanna Maria Francisca, 20 jaar; Van KATWTTK A4N DEN RIJN Het jeugdhuis De verbouwing van het Jeugdhuis vordert gestaag De ruimten voor de verkenners en welpen, kabouters en gidsen begin nen er bewoonbaar uit te zien met frisse kleuren en overal goed ver licht en warmte. Dit moet voor de leiders en leidsters een hele ver ademing zijn. Dank zij de hulp van verschillende enthousiaste mensen kan het jeugdhuis binnenkort offi cieel geopend worden. Er is nog steeds gelegenheid om de kinderen op te geven voor dit jeugdwerk. Jon gens van 11 en 12 jaar bij hopman J Novons, Margrietlaan 40; meisjes van 810 kunnen meedoen als ka bouter. opgeven bij mej. L. v. d. Eijkel, Vinkenweg 28; meisies van 11 tot 15 jaar bij Joop van der Boog, Kerkstraat 59. B.L.O.-school De in de Kerkstr. 56 staande BLO-school heeft de lang ste tijd dienst gedaan; het gebouw is bouwvallig. Dan gaan de daar school gaande kinderen naar de nu nog te bouwen school aan de Commandeurs laan, hoek Commandeurspad 22 waar thans de nu niet meer in gebruik zijnde Baron van Wassenaer vu Cat- wijckschool staat, doch die ook al wegens bouwvalligheid als school is afgekeurd. Het wachten hier op is de rij ksgoedkeuring. St. Nicolaas De gezamenlijke winkeliers, verenigd in de winke liersvereniging „De Koestal" hadden, eveneals vorig jaar een attractieve St. Nicolaasactie georganiseerd aan welke wedstrijd diverse mooie prij zen waren verbonden. Een bijzon dere sympathieke geste was het be zoek dat St. Nicolaas bracht aan de zieken in deze omgeving, Overduin en de Oranjewijk, zodat ook zij die aan hun bed gekluisterd zijn, in de feestvreugde konden meedelen. Het was voor de goede Sint een zeer drukke dag. RIJNSBURG Geboren: Cornelia Frederika d.v. J. Ravensber?en -er C. de Winter; Adria nus z.v. A. de Mooy en J. J. v. d. Sluis; Ferdinand Peter z.v. R. Passchier en H. den Heiier; Ada d.v D. Lindhout en A. v. d. Eijkel; Jan Pieter z.v. L. F. Zwaan en A. M. P. v. d. Kwaak: Marco z.v. M. Vink en E. J. Vermeiden. Ondertrouwd: M. Inthorn, 29 jaar ~n J. Wiesmeijer. 24 jaar; G. J. v. Galen, 23 jaar en B. Schoneveld, 22 jaar. Getrouwd: A. v. Gugten, 26 jaar en J. R. A E. Hoogewnud, 20 jaar: C. van Delft. 25 jaar en M. v .d. Eijkel. 21 jaar: H. H. Tiisterman. 26 jaar en W. D. Ku- neken, 20 jaar: W. L. v. d. Gugten. 26 iaar en J. de Haan. 24 jaar: J. .T. Hoge- woning, 20 jaar en J. Noort, 19 jaar. WASSENAAR Hypotheken aan gemeentepersoneel Zoals in een vorige raadsvergadering il was aangekondigd hebben burgemees ter en wethouders een regeling ontwor pen voor het verstrekken van hypothe caire geldleningen aan het gemeenteper soneel bij de aankoop van ee nieuw te bouwen of reeds bestaande woning. De regeling wordt nu aan de raad ter goed keuring voorgelegd. Zij zal niet alleen gelden voor de gemeente-ambtenaren in vaste dienst, ook voor het onderwijzend personeel van het openbaar en het bij zonder onderwijs. De lening wordt ver strekt tot een maximum van 90 pet van de stichtingskosten van een nieuwe wo ning of de koopsom van een bestaande woning. Sommige gemeenten stellen nog hogere kredieten beschikbaar, doch b. en w. achten het gewenst het maximum op 90 pet te bepalen. Verkoop van woningen Zes ambtenaren, wonend in de van der Marckstraat in een van de wonin gen. die door de gemeente zijn gebouwd ten behoeve van het g meentepersoneel haden al eerder de wens te kennen ge geven deze woningen te mogen kopen. B. en W. stellen de raad nu voor tot verkoop over te gaan. De kosten van de hoekwoningen zullen f 25.271 bedragen, voor de andere woningen f 23.112. Nieuw brandweermaterieei Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een bedrag van f 48.000 te voteren voor de aanschaffii.g van nieuw brandweermaterieei. In de eerste plaats zal worden aangeschaft een nieuwe manschappen/materiaalwagen ter ver vanging van een oude wagen, die uit 1938 dateert en op non-actief moest wor den gesteld. Om de wagen ook dienst te kunnen laten doen als blusvoertuig zal een voorbouwporuD worden aangebracht. De kosten van deze wagen met pomp bedragen f 40.000. Een oude autospuit van het jaar 1939 vertoont zodanige gebreken, dat afvoe ring gewenst is. Het verlies aan blus- notentieel kan worden opgevaneen door het aanbrengen van een vnorhouwnomp od dp jn 1067 aangeschafte hogedruk- m'«tM>uit. De '-osten daarvan bedragen F 8000. Rioolpersleiding Enige maanden geleden stelde de raad een bedrag van f 700.000 beschikbaar voor de aankoop van buizenmateriaal voor het vernieuwen van de rioolners- leiding tussen Wassenaar en Den Haag. De nieuwe persleiding is voor een groot deel geprojecteerd in wegen, die in ver band met de opheffing van de tramlijn gereconstrueerd moeten worden. Het leggen van de leiding zal vanzelfspre kend gelijktijdig met die reconstructie gebeuren. Enkele gedeelten van de lei ding kunnen al eerder worden aange legd n.l. het gedeelte tussen de Pape gaaienlaan en de Groen van Prinsterer- laan. B. en W. stellen de raad voor een bedrag van f 200.000 voor het uitvoeren van dit deel der werkzaamheden be schikbaar te stellen. BOSKOOP Biljarten Ondanks de nederlaag van het Boskoopse Welgelegen C 4a tegen Thalia's Vrienden C 4 met 72 bleef het lijstaanvoerder doch de voorsprong is nog maar zeer miniefn. De overige uitslagen waren: De Drie sprong C laMarktzicht C 1 43; De Driesprong C lbHet Groene La ken C lb 25; Welgelegen C 1Tun nel C 1 7—0; Welgelegen C 2—Het Groene Laken C 2 90; Hotel Vos C 4aDe Driesprong C 3 45; Gouda C 4Welgelegen C 4b 45. In klasse C 1 staat De Driesprong C la aan de kop met 32 uit 7; Welge legen C 1 is tweede met 31 uit 6. In klasse C 3 en 4 leidt Welgelegen C 4a met 34 uit 6 doch tweede is Spil C 4a met 33 uit 6. Het programma luidt: 10 dec. Wel gelegen C 1Sport C 1! Spil C 4b Welgelegen C 4b; 12 dec.: De Drie sprong C lbThalia' Vrienden C 1; 13 dec.: Welgelegen C 2Gouda C 2; 14 dec.: Cosy Place C 4Welgelegen C 4a; Tunnel C 3De Driesprong C 3 HAZERSWOUDE Rapid won Het herenteam van de handbalvereniging Rapid is za terdagavond met veel voortvarend heid in de Haagse Houtrusthal ge start in de zaalhandbalcompetitie. De Rapid-mannen versloegen Wil helmus uit Voorburg met 156. Na een 90 voorsprong zagen de Hazerswouders Wilhelmus terugko men tot 93, doch ondanks het ont breken van wisselspelers wisten zij zich te handhaven. Bij het laatste fluitsignaal wees het scorebord de reeds bovengenoemde 15—6 stand aan. Zittingen Wit-Gele Kruis. Met ingang van de maand december zal het consultatiebureau voor kleuters op de eerste en derde dinsdag van de maand plaats hebben. Deze zittin gen zijn gepland van 2.30 tot 3.30 uur. Het consultatiebureau voor zuigelin gen houdt zitting op de tweede en vierde dinsdag van de maand. Aan vang 2.30 uur (tot 3.30 uur) in wijk- gebouw aan de Rijndijk. Het kraamcentrum houdt zitting op iedere tweede dinsdag van de maand van 4 tot 4.30 uur. Materiaal kan voortaan dagelijks van 11.30 uur en van 66.30 uur gehaald worden. Dit kan niet op zaterdag en zondag De aandacht van de leden zij er op gevestigd, dat met ingang van 1 jan. '63 de contributie van ƒ10.op ƒ12.50 zal worden gebracht. Restauratie korenmolen Het ziet er naar uit, dat de restauratie van de korenmolen in de Dorpsstraat in '63 zal kunnen worden aangevangen. Binnenkort namelijk kunnen de sub sidies, die hiervoor zullen worden verstrekt, worden verwacht. Zoals bekend kocht de gemeente genoem de molen voor de symbolische prijs van 1.van de heer C. Verheul en stelde de gemeenteraad een bedrag van 25.000 voor de restauratie be schikbaar. LEIMUIDEN Play Fair. Het 2e juniorenteam speelde zaterdag in Hazerswoude te gen Slagvaardig I. Het was tot het eind spannend, wat de uitslag 55 wel weergeeft. Adri Beuk en Nic. de Koning wonnen elk 2 maal en Piet Cozijn eenmaal. Jammer dat het dub belspel net aan verloren ging. In Zoeterwoude kwam het 3e junioren team uit tegen Effect. Ook hier werd een gelijk spel uit het vuur gesleept. Nic. Mollers zorgde voor 2 tegenpun- tjes. Zaterdag a.s. spelen alle drie de jeugdteams. I ontvangt Treffers 4, II is gastheer van TOV 2 uit Noord- wijk, en III gaat naar Alphen a. d. Rijn om Baronie III te ontmoeten. Hedenavond (dinsdag) is er in het parochiehuis een uitdagingswedstrijd voor het le herenteam tegen het 2e. Dit belooft spannend te worden. Be langstellenden zijn welkom. NIEUWE-WETERING „Ijsvermaak" Voor de in café Vaneman gehouden jaarvergadering van de ijsclub „Ijsvermaak" mocht voorz. N. Haazebroek slechts een kleine groep belangstellenden ver welkomen. Dit is waarschijnlijk te wijten, aldus voorz., aan de ijsloze winters. Spr. hoopte derhalve, dat in de komende winter wat meer ijsfes- tiviteiten georganiseerd kunnen wor den, al was het alleen maar om de animo der leden voor de ijsclub wat levendiger te maken. Het jaarverslag van secr. Th. van Hameren verkreeg de goedkeuring der vergadering, evenals het finan- ciëel beleid van penningm. M. Jan sen. By de bestuursverkiezing zagen de heren J. Möllers, N. Bouwmeester, M. Jansen en N. Haazebroek zich we derom herkozen. Nadat de gratis ver loting acht winnaars gelukkig had gemaakt, sloot de voorz. met een dankwoord de vergadering. WOUBRUGGE Proefvaart hektrawler. De op de scheepswerf De Dageraad gebouwde hektrawler Rijnmond II (KW 43), gebouwd voor rekening van de N.V. Rederij- en haringhandel N. Parle- vliet Jr. te Katwijk, zal op woensdag 5 december de werf verlaten. Na de gebruikelijke controles zal deze nieu we aanwinst van onze visserijvloot op zaterdag 8 december de proef vaart maken op de Nieuwe Water weg en aan de reder worden over gedragen. Vertrek uit de Wilhelmina haven te Vlaardingen twee uur. Het vaartuig meet resp. 45,75 x 8,50 x4,32 meter en heeft een Deutzmotor van 1200 pk. Schipper wordt de heer C. Zwaan. BEURSOVERZICHT De stemming voor de internationa le waarden is vanmiddag by de ope ning ongeanimeerd geweest met over de gehele linie lagere koersen ten opzichte van het voorgaande slotni- veau. Er ging in de hoofdfondsen zeer weinig om. De markt stond onder in vloed van de flauwe (tien tot vijf tien punten lager) tendentie, die de Westduitse beurzen vandaag te zien gaven, terwijl ook Zwitserland aan de lage kant was. Verder stelden de slotkoersen uit Wall Street teleur, vooral voor de Nederlandse hoofd fondsen, die er een flinke stap terug moesten doen. Alles bij elkaar facto ren die 'n min of meer flauwe stem ming in Amsterdam in de hand werk ten. In alle hoeken viel middenkoersaan bod te verwerken waardoor, zoals dan gebruikelijk, laag wordt ingezet. Philips bijvoorbeeld vier gulden la ger op 147.8. Unilever verloor 2.40 op 137.40. Kon. Olie min een gulden op 147,30. AKU moest een groot ge deelte van de gisteren behaalde koerswinst prijsgeven by een note ring op 392 (395 3/8), terwijl Hoog ovens acht punten lager in de markt lagen op 569. Zoals meestal na een lage opening als gevolg van midden koersaanbod het geval is, zo trokken ook vanmiddag de koersen later wat aan. Dit bleek echter een tydelijke opleving te zijn want in het laatste beurshalfuur brokkelden de koersen wederom af. De handel bleef gedu rende de gehele middag zeer klein. Gezien de hausse tendentie van de voorgaande vier «weken, mede ten gevolge van de onverwachte ople ving in verschillende takken van het bedrijfsleven, is men er in Amerika lang niet van overtuigd, dat in janu ari 1963 de zo gewenste belasting verlagingen door de regering aldaar zullen worden aangekondigd. De grote begrotingstekorten werken be lastingverlagingen niet direct in de hand. Men vreest dat, wanneer be lastingverlagingen zullen plaatsvin den, deze dan over een zeer lange tgd zullen worden uitgesmeerd. De belastingkwestie vormt een onzekere faktor voor het koersverloop in Wall Street voor de eerstkomende dagen, aldus de beurs. In Amsterdam is de gang er wat uit. Men wordt kieskeuriger ten aan zien van de keuze van aandelen. De tussentijdse berichten van het Ne derlandse bedrijfsleven zijn zeker niet slecht te noemen. Tot verkopen gaat men dan ook alleen over wan neer winst kan worden genomen. Op de incourante markt werden aan delen van de levensverzekeringmaat- schappy „Nillmij" belangrijk hoger geadviseerd. Dit op een tweede uit deling in agio-aandelen. In de scheepvaartsector viel de stemming niet tegen. De omzetten waren echter minimaal. De leidende cultures moesten wat terrein prijsge ven. In de staatsfondsenhoek lag de Staffellening gevraagd in de markt. In de lokale afdelingen werden de bankaandelen, die gisteren zeer vast waren, wat lager geadviseerd. Aan delen „Aniem" nationaal bezit, in welk fonds gisteren bij een zeer vaste stemming voor nominaal f 80.000,- werd omgezet, kregen een iets la gere advieskoers. Koud ijs noteerde vandaag ex tien procent dividend. Marktberichten ROTTERDAM, 3 december. Vee Totale aanvoer 1817. vette koeien en os sen 1308, varkens 509. Prijzen: (resp. voor le, 2e en 3e kw.) Vette koeien (met. per kg.) 260-280 220-260. 205-220. Varkens dev. gew.) (in ct. per kg.) 118, 186, 184. Handel: Vettt koeien, aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen ®^en styver, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) even ruimer, vlug. hoger, prima vleesvarkens boven note ring. Slachtzeugen van 1.40 tot 1.50 oer. kg. ROTTERDAM. 4 dec. Vee totaal 2682: Weekaanvoer 4499: Vette koeien 50; Gebruiksvee 655; Vette kalveren 280: Graskalveren 242; Nuchtere kalveren 898; Varkens 6; Lopers 16; Biggen 56; Paarden 44; Veulens 2; Schapen en lam meren 202; Bokken of geiten 31; Vette koeien 260—280: 220—260: 205- -220' Vet te Kalveren 265—295: 245—265; 225— 245; Graskalveren 275 200. 175; Nuehtere kalveren 165. 145, 135: Lopers 95, 85, 70: Biggen 50, 45. 40: Slachtoaarden 125, HO. 90: Lammeren 135, 115. 90: Kalfkoei- en 1075. 975. 775: Vare koeien 675. 575. 450: Vaarsen 800. 700. 500: Pinken 500. 375, 325: Vette koeien, even korter, kalm. als gisteren: Vette kalveren, iets meer, goed. goedpriishoudend, enkele prima's boven not.: Gr?skalveren. korter, matig, ongewijzigd: Nuchtere kalveren, even niimer. levendig, ruim prijshoudend; Lopers en biggen, matig, zeer kalm, prijshoudend: Slaehtmarden. ruimer, stil. vooral niet hoger: Schapen en lam meren. als vorige week, goed. schapen onveranderd. lammeren iets stijver: Melkkoeien, als vorige week. kalm. sta biel: Vere koeien, kleiner, redelijk, kon- stant: Vaarsen of pinken, minder, stroef, onveranderd. R'VEEN, 3 december. Bloemen Freesia's 70-95. Troschrysanten Schla ger 140-148. Little America 80-87, Ice berg 81-101. Delight 7.°.-86, Thelma 100- 120. Kaufman 76-81. Paris 79-111. Cri terion 98-105. Tros gemengd 96. 103 p. bos. idem geplozen Shoesmith 30-33, Red Rolinda 14-20. Paris 13-16. Long island 11-20. Loveliness 11.15. Am. An- ïers: Sim rose 30-43. Sim rood 31-43, Eunhorbia 65-83. Rozen 19-46 per stuk. TER AAR. 3 december Groente Snruiten A 100-102 idem R 76-88. id. C 44. idem D 81 idem stek 28. witlof 14-109. idem B 58-86. idem stek 10-64 alles Der kg, Tom ten 160-255 ..er bakie van 6 kg. Roereikool 27-31. savove kool 11. rode kooi ir.jj) groene kool 21-22. kroten 7. stonfsla 30 glasandiivie 78- 84. prei 34-56. winterpeen 7. uien 23. alles ne.- kg SI- 10-19 ner stil Roeren kool 180 ner kirt. Druiven 1*>6 Peren- st Remv 2 16-70, idem 3 13 Brederode 2 26 idem 3 20 alles per kg. LEIDEN, 4 dec. Vette Varkens Aan voer 94 varkens. Noteringen (in f per kg levend gewicht). Lichte varkens 1.78 -1.83: Slagersvarkens 1.84—1.86; Zeugen 1.401.48. Handel redelijk. BODEGRAVEN. 4 dec. Kaas Aan voer 44 partyen. Noteringen, le kwal. 2.38—2.42; 2e kwal. 2.33—2.37: Extra kwal. tot 2.52. Handel kalm.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5