Minister Beerman opende in Voorschoten Politietentoonstelling „Raad en Daad" Ouderwetse „diender" maakte plaats voor figuur opperwachtmeester J. opperwachtmeester „P. A. Raat" WOENSDAG 28 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 RAAD VAN WARMOND over verschillen in onderwijssubsidies Onder voorzitterschap van burgemeester drs. F. Langemeljer kwam de raad in voltallige vergadering bijeen. Aan de orde kwam een schrijven van het bestuur van de R.K. Stichting voor Onderwijs in handwerk en techniek te Oudenbosch, waarin verzocht werd met ingang van 1 septem ber 1962 een subsidie toe te kennen voor iedere leerling, afkomstig uit deze gemeente, die deze nijverheidsschool bezoekt. B. en w. stelden voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. De heer Willemsen sprak er zijn verwondering over uit, dat b. en w. meenden aan dit verzoek geen gevolg te moeten geven. Het betreft hier een zuivere nijverheidsschool en op dergelijke verzoeken van andere instellingen, die deze avond eveneens aan de orde komen, stellen b. en w. voor hierop wèl goedgunstig te beschikken. Burgemeester en wethouders hebben toegezegd, dat zij met een uitvoerig pre-advies zullen komen met betrekking tot het te volgen subsidiebeleid in deze gemeente. In afwachting van dit pre-advies zou hij willen voorstellen, dit v«jrzoek aan te houden. De heer Van Vliet zei het voorstel van de heer Willemsen gaarne te willen ondersteunen. De heer Van Bladel wees er op, dat in een vorig geval afwijzend werd be schikt omdat het toen een verzoek betrof, dat in feite buiten het onder wijs viel. Wanneer dit verzoek wel met het onderwijs te maken heeft ziet hij geen enkele reden het verzoek aan te houden en wil hij de gevraagde subsidie verlenen. AANGEHOUDEN Deze aangelegenheid werd nog eens uitvoerig door de voorzitter toege- De voorzitter zei in de straks te licht. In principe kon men zich wel behandelen subsidie-aanvragen en met het voorstel van b. en w. ver deze wel een verschil te zien, doch hij enigen, doch men wilde uitdrukke- had er geen bezwaar tegen het ver- lijk vastgesteld zien dat, wanneer zoek even aan te houden. De heer ergens verbetering of vernieuwing Willemsen zou gaarne zien, dat b. en van de riolering noodzakelijk is, deze w. het toegezegde prae-advies spoe- werken ook moeten worden uitge- dig aan de raad zouden voorleggen, voerd, onafhankelijk van een al of De voorzitter zei, dat het geen ge- niet te verlenen subsidie, makkelijke taak is over deze mate- De heer Van Vliet zeide uit het ge- rie een sluitende opinie te geven, ge- sprokene door de voorzitter te heb- zien de ingewikkeldheid van deze ben begrepen, dat de vaststelling van zaak. Niettemin verklaarde hij zich het plan wel een tijdsbestek van een bereid de nodige spoed te betrachten, jaar zou vergen. Hij vindt deze ter mijn veel te lang en hij drong er op KAP VERORDENING aan dit plan te doen opmaken bin nen vier maanden. De voorzitter Aan de orde kwam hierna het zegde toe bij de desbetreffende in- voorstel van b. en w. tot vaststelling stantie hierop met klem te zullen van een zg. kapverordening. De heer aandringen. Groenedijk wees er op, dat in deze Goedgekeurd werd het voorstel de vorm van wetgeving bedenkelijk van b. en w. tot het verlenen van een is, temeer daar het thans gegeven krediet voor de aanschaffing van een model van de verordening als ty- „Adler" doorschrijf-machine het ta- pisch model is geklassificeerd. Goed fel. Aan de heren C. Heijkoop en P. gekeurd werd het voorstel van b. N. van Schie werd een subsidie ver en w. tot vaststelling van een vakan- leend in de kosten van aansluiting tieregeling op grond van de winkel- van het electrisch net van de perce- sluitingswet, voor de kruideniers en len Zijldijk 5 en 7. Na de gebruike- melkbedrijven. Nadat terzake door lijke rondvraag, waarbij de subsidië- de heer Willemse enige vragen wa- ring van de beide muziekkorpsen en ren gesteld, die tot genoegen van op welke aangelegenheid nog nader vragensteller werden beantwoord, zal worden teruggekomen, werd de werd het voorstel van b. en w. zon- der hoofdelijke stemming aangeno men. STRAATNAAM Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over het voorstel van b. en w. tot vaststelling van een naam voor de aan te leggen straat in het uitbreidingsplan „Meerrust". B. en hadden voorgesteld de keuze te Dodelijke aanrijding in Noordwijkerhout Marineman Het slachtoffer Vanmorgen om plm. 7.30 uur is de 20-jarige zeemilicien K. M. J. vain der Neut uit Heemstede op de Gooweg tussen het seminarie en de splitsing met de Schuine Weg met zijn motor rijwiel op een half op de berm ge parkeerd staande vrachtauto met aanhanger gebotst. Het slachtoffer was van zijn woning onderweg naar ziin onderdeel op het marinevlieg veld Valkenburg. Zwaar gewond werd v. d. N. naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De Kon. Marechaussee stelt een onderzoek in. bijeenkomst gesloten. BOSKOOP Boskoop gaat het „Dorp" beplanten De inwoners van Boskoop hebben voor de actie „Open het Dorp" in doenu "it „Dekkersgaard of „Dek- lucifersdoosjes 6488,81 bijeenge- Kershof Er werden terzake nog ver- bracht. Op de beurs lag gisteroch- schillende suggesties gedaan, maar tend een intekenlijst, waarvan een tot een eensgezind besluit kon men druk gebruik werd gemaakt. Na de niet komen. Tenslotte werd met 7 inzameling kon bekend worden ge- tegen 5 stemmen besloten de bewus- maakt dat Boskoop de beplanting te straat als „Dekkersgaard te do- van het >Dorp.. geheel voor zijn re. pen. Met algemene stemmen werd kening zal nemen voor een waarde besloten tot verlenging van de huur- van 25 000 gulden overeenkomst met de heer P. van der Drift, alhier, inzake het vissen in bepaalde wateren, eigendom de- zer gemeente. Met algemene stemmen Damwedstryd Gp 21 nov. speelde X Sng^tr dfgeZSkerg over het jaar I960 Deze rekening geeft een batig saldo te zien van 3452.52. Goedgekeurd werd het voorstel van b. en w. tot het verle- voor welk van der Blom model heeft gestaan. Onder het gehoor van de minister bevonden zich o.m. de ontwerper Ralph Prins, die van kol. de Bast een (nog leeg) herinneringsalbum kreeg aangeboden, terwijl mevr. EEN WAAR MEESTERWERK kreukherstellend wasbaar krimpvrij origineel blijft goed zitten 3." 4." 7.w KIES UIT DE UITGEBREIDE NIEUWSTE COLLECTIE BIJ: LEIDERDORP (Advertentie). klasse van de Leidse Districts Dam- bond. De voorzitter van L.D.C. memo- jvtiii l reerde in zijn openingswoord de JMeder lands meesterwerk nëiT van 'medëwerking stig de kleuteronderwijswet met be- s trekking tot de verandering van de speelplaats en het buitenspelmate- tussen nagenoeg even sterke partijen rfaT,'Tarde"Ner^'=eC,Seu: d terschool pech, omdat men met slechts 8 tt,°" vliegt naar New York I Blom model heeft gestaan. Onder grote belangstelling van politie- en justitie-autoriteiten, alsmede een aantal andere genodigden heeft mr. Beermande Prïns verVasPwerd met een boeket minister van justitie, gistermiddag in het Cultureel Centrum te bloemen, burgemeester L. de Kool Voorschoten als eerste standplaas, de reizende tentoonstelling van van Voorschoten, de procureurs-ge- de rijkspolitie „Raad en Daad" geopend. t-v j j jv. -j. i t t t sterdam en Den Haag, resp. mr. De De minister deed dit na een uitvoerige inleidende toespraak van Zaaijer en mr. Van Gilse, een verte- de territoriaal inspekteur der rijkspolitie, kolonel W. de Gast. De genwoordiger van de Commissaris eigenlijke openingsceremonie bestond uit het verwisselen van der Koningin voor Zuid-Holland, de twee bijna levensgrote portretten, opgesteld naast de katheder, directeur-generaal van politie jhr. ,..f y A j I j. m t-,-7 Groeninx van Soelen, de inspecteur namelijk van zon echte ouderwetse diender (Flipse van Dik der Rijkspolitie Gerritse, lt.-kol. drs. Trom) door het konterfeitsel van een kranige opperwachtmeester Van der Meulen, hoofd van het dis- „P. A. Raat". trict Leiden, alsmede verschillende hoofdofficieren van de Rijkspolitie Helner en raarWver VERTEKEND BEELD te water IICipcl CH laaUgcVCI Ook de uit tachtig man bestaande Het publiek heeft van de politie- kapel van de rijkspolitie onder di- man en zijn takeft een vertekend rectie van kapelmeester kapitein De rijkspolitie wil niet de boe- beeld, constateerde min. Beerman, Hoogervorst ook de voorzitter van man zijn, maar integendeel de helper in zijn korte openingsrede. Door mid- de kapel, maj. Offermans, was aan- en de raadgever van het publiek, del van de tentoonstelling „Raad en wezig gaf acte de présence en naast vanzelfsprekend zijn functie Daad", die op moderne wijze een beeld blies op het ruime voorplein van het als handhaver van de wet, zo zei kol. geeft van de veelal zelfstandige Cultureel Centrum een aantal pitti- de Gast ongeveer in zijn inleidende taakvervulling van de rijkspolitie, ge marsen, toespraak. De kolonel, die beschouwt hopen de samenstellers dit beeld mag worden als de geestelijke va- „goed en gaaf" tot de burgerij te DE TENTOONSTELLING der van de reizende tentoonstelling, brengen. De minister hoopt, dat daar- wees er op dat onbekendheid met de uit ook een betere verhouding politie- Van de tentoonstelling gaven wij politie, in het bijzonder de rijkspoli- publiek zal groeien, want het ver- gisteren reeds een korte beschrijving tie, in niet geringe mate schuldig trouwen van de burgerij is de be- Met deze reizende tentoonstelling moet zijn aan de geringe resultaten langrijkste zuil, waarop het politie- reist een vaste staf van drie wacht- van de werving. Nu de materiele apparaat moet steunen. Dat kan ech- meesters mee, onder leiding van een voorzieningen van het korps beter ter slechts gebeuren, indien de bur- adjudant. Op de tentoonstelling geeft zijn geworden en een brede, goede ger inzicht heeft in de veelomvat- deze staf voorlichting aan de bezoe- opleiding is tot stand gebracht, blijkt tende taak van de politieman. kers, bijgestaan over het algemeen het nog nodig diepgaande voorlich- De minister sloot met de wens door leden van de plaatselijke korp- ting te geven over de plaats van de dat de tentoonstelling op zijn reis sen. Men reist een zestigtal Zuid politieman in de gemeenschap, over door Nederland drommen publiek Hollandse en Zeeuwse gemeenten af zijn werk en zijn zorgen met be- zal trekken. en neemt steeds vier of vijf dagen trekking tot de gevaren, die volwas- standplaats in. Na Voorschoten, dat senen en jeugd dagelijks bedreigen. „P. A. RAAT" de primeur heeft, volgt op 11 decem- Daarom moeten hoge eisen aan de ber Lisse in de Hobaho. Dan wordt er politieman worden gesteld, wil hij Na zijn toespraak trok mr. Beer- gestopt tot 7 januari, waarna de gro te toernee begint. Het is de bedoeling RIOLERINGSPLAN mee de gestalte van de moderne te zijn. man Een gewapende New Yorkse poli- kon'verschïinën Dit" koste "Katwijk tieman zal van 13 t.m. 27 december taa^ die ver van die van de man de afbeelding van de ouderwet- dan ook de zeee terwiil van de uit- dag en nacht op wacht staan voor het ouderwetse politieman afstaat, be- se veldwachter weg en onthulde daar- iedere week in een andere plaats slagen de gelijkwaardigheid der clubs K.L.M.-gebouw in New York. De aan- hoorlijk kunnen vervullen. Wel is af te leiden. (6 remises op 8 leiding hiervoor is echter bijzonder wethouders tot "het b'eschilfbaarsteb gespeelde partijen). ^logTp 'i."komende* Kerstoaïen wa2 len van een krediet voor het doen op- L.D.C. (Leiderdorp)-K.D.C. Katwijk- waar het schilder* (afmetingen 2.10 stellen van een rioleringsplan voor de aan den Rijn. den in één der etalages van dit kan- toor aan de drukke Fifth Avenue, n.l. :.30 m) onder gewapend geleide gehele gemeente gaf veel stof tot 1. A. Bloemendaalniet opgek discussie. In hun uitvoerig prae-ad- 2. L. Dorsman Jr.niet opgek. vies wezen b. en w. er op, dat het 3. J. Kleer—J. Zwaan voii ML mogelijk is om het noleringsplan 4. A. v.d. Zwan T. Spierenburg 1 Bloemaert (15641651). Het schilde- maanden weer naar zijn missie op Nieuwveen ontving te doen uitvoeren als object voor de 5. C. DeegenaarsJ. Paschier rijksdienst voor aanvullende werk- 6. D. HassefrasA. A. Vooijs 2—0 1—1 ris om 3 uur bij het raadhuis waar hij werd welkom geheten door bur- gemeester en wethouders, mevr. Commissaris der Koningin £amm?"ga en de gemeentesecretaris. o Mevr. Klaasesz werd bloemen aange boden door Ingrid Robertz, de jongste Dinsdagmiddag bracht de commis- dochter van de gemeente-ontvanger. rij, dat voor dit doel in bruikleen is Nieuw Guinea vertrokken. Hij zal saris der koningin in de prov Zuid. Hierna volgde eesn bespreking in de gelegenheid, waardoor een belangrij- 7. H. v.d, VechV-H. XKnelewgn 1-1 «tnTc^ ^.^en^^R; jïïSsens^en ke subsidie (75%) kan worden ver- 8. J. v. Sandijk J. Heemskerk 11 kregen. De uitvoering zal dan plaats 9. G. OostergoJ. Schoneveld 11 moeten vinden in een tijd van laag- 10. L. MatzeH. Voorzaat 11 conjunctuur. Het college meent, dat Totaal 128 de gemeentelijke overheid de plicht Geboren: Maria Martha Adriana, heeft om werken, die niet direct dr. van s. Fokkema, 39 jaar. rij- behoeven te worden uitgevoerd, te schoolhouder en van W. Goedhart, reserveren voor tijden waarin na- Koningstraat 60. Leiderdorp; Gerar- tionale economie een dieptepunt dina Desirée, dr. van A. Zweistra, doormaakt. Daar de subsidie-verle- 23 jaar fabrieksarbeider en van G. ning zich ook uitstrekt over de voor- Hogenes, Patrimoniumpark 5, Lei- bereidings- of plankosten (100%), derdorp. later te verrekenen met totale kos- Ondertrouwd: Lambertus Vuur, 35 ten, waarin 75% subsidie wordt ver- jaar, koopman, wonende te Hilver- leend, stellen zij voor om na het sum, Marconistraat 96 en Magda verstrekken van de opdracht een Kapteyn, 28 jaar, verkoopster, Lei- aanvraag om subsidie voor aanvul- derdorp, Achthovenerweg 23; toek. lende werkgelegenheden aan ie vra- adres: Marconistraat 96, Hilversum ber per KLM-vrachtvliegtuig van C. Ekels de vluchten voor de missie Schiphol naar het vliegveld van New verzorgen. gen. Getrouwd: Cornelis v. Klaveren, 22 jaar, assistent accountant, wonen- de te Alphen a.d. Rijn en Christine Lucie v. Duijvenbode, 21 jaar, zon- Prnv der beroep, wonende te Leiderdorp, rrov. WdierklddlMVerKeil Overleden: Willem Samson, 93 jr., zonder beroep, wonende te Leider dorp, v. Leeuwenpark 31. in Leiden en omgeving Aan de begroting van Provinciale KORTEOOLE Staten van Zuid-Holland ontlenen wij dat een bedrag van 200.000 gulden is Een toestel van de Amerika.m- uitgetrokken voor de aanleg van een se organisatie voor hulpverlening rijwielpad op de voormalige trambaan, aan Laos, beladen met rijst, is in Voorts een bedrag van 90.000,— Laos door de communisten neerge voor 't maken van electrisch beweeg- schoten. De twee bemanningsleden bare afsluitbomen bij de Trekvliet- zijn om het leven gekomen, terwij i brug te Leiden. de begeleider werd gewond. De rijst In de weg Zoetermeer-Leiden wordt was bestemd voor militairen van de voor de omlegging Stompvvijk 280.000 eenheden der neutralisten in de gulden beschikbaar gesteld. De totale „Vlakte der kruiken", kosten worden globaal geraamd op Tien gewapende bandieten heb- een miljoen. De kosten van voorbe- ben gisteren een roofoverval ge- reiding verbreding Wilhelminabrug pleegd op het kantoor van de BOAC en opritten worden begroot op 10.000 op het vliegveld van Londen en zich gulden. Ter verbetering van de situa- meester gemaakt van een bedrag van tie Lammebrug trekken de Staten 625.000 gulden, bestemd voor de uit- 350.000 gulden uit, waarvan in 1964 betaling van lonen van verscheidene nog 200.000 gulden uitgegeven moeten duizenden employé's van deze lucht- worden. vaartmaatschappij. een bezoek aan de gemeente Nieuw- naar voren gebracht, eveneens werd veen. Na allereerst een bezoek te heb- aan de commissaris door het gemeen- ben afgelegd aan Leimuiden en Rijn- tebestuur zijn initialen in boterletters saterwoude arriveerde de commissa- aangeboden. Na deze 20 minuten du rende bespreking volgde een kleine rondgang door het raadhuis waarbij vooral de mozaieken, vervaardigd door de gemeente-secretaris, de heer J. J. Roovers, de aandacht van de commissaris trokken. Vervolgens nam het gezelschap plaats in de auto's voor een rondrit door het uitbreidingsplan waarna via Blokland en Vrouwenakker werd ge reden naar de anjerkwekerij van de fa. Lek. Hier werd het gezelschap bloemen aangeboden door de kinde ren van de firmanten. Na een rond gang door dit bedrijf werd wederom plaats genomen in de auto's en naar Huize Sint Ursula gebracht alwaar de commissaris werd ontvangen door de moeder-overste van dit tehuis. Het doel van dit bezoek gold de nieuwe b.l.o.-school waar werd ken nis gemaakt met het hoofd der school en de leerlingen. De leerlingen boden de commissaris enkele zelfgemaakte voorwerpen aan o.a. een presenteer blaadje, een pop en een handgewe- ven doek. Na de thee in St. Ursula te hebben gebruikt nam het gezelschap afscheid en kwam een einde aan het werkbezoek, dat door de commissaris der koningin aan Nieuwveen werd gebracht. Mr. Klaasesz bezocht anjerkwekerij De Commissaris der Koningin be zocht in Nieuwveen een vol-auto- matische anjer-kwekerij.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10