32. UITBLINKER J. a A. VAN DER WEIJDEN HERDACHT DOOR WIT-CELE KRUIS Verlovingsringen PIERROT Een fantastische om werkelijk irï uit te blinken 75 Voor uw Verenigings drukwerk N.V. DE LEIDSCHE COURANT xjAU 23 NOVEMBER 1962 DE LE1DSE COURANT HAUINA NOORDWUK G. J. van der Schalk nieuw bestuurslid LEDENTAL NAM IN 1961 STERK TOE Bij het begin van .de jaarvergadering van het Wit Gele Kruis afdeling Noordwijk herdacht gisteravond dokter Goudriaan het plotselinge over lijden van de heer J. A. H. van der Weijden. Ruim 35 jaren was de heer Van der Weijden sekretaris van de vereniging geweest. Hij verrichtte zijn werk op een uitzonderlijk goede wijze. In het bestuur van het Wit Gele Kruis werd steeds zeer veel aan hem overgelaten. Ook op ander sociaal gebied was de heer Van der Weijden zeer verdienstelijk. Zo maakte hij deel uit van de schooltandverzorgingsdienst en had hij zijn hart verpand aan de plaatselijke reclasseringscommissie. Tragisch was, dat deze edele mens van ons heenging, juist enige maanden voor zijn pensioengerechtig de leeftijd waarvan hij zich zoveel voorstelde. LEDENTAL Nadat de aanwezigen enige ogen blikken stilte in acht hadden ge nomen, las de sekretaresse, mevr. Boele, het jaarverslag, waarin aller eerst een uitvoerig overzicht was gegeven van hetgeen allemaal was gebeurd ter voorbereiding van de bouw van het gemeenschappelijk wijkgebouw. Alle plannen zijn in middels klaar en wanneer naar ge hoopt wordt, in het voorjaar 1963 de rijksgoedkeuring wordt verkre gen, zal terstond met de bouw wor den begonnen. Voorts werd melding gemaakt, van de toneelavond, die in april 1961 door de echtgenoten van de Noordwijkse doktoren is georga niseerd ten bate van de financiering van de inrichting van het nieuwe wijkgebouw een netto opbrengst op leverde van 1.166. Dank zij een ledenwerfaktie nam het ledental tot met 184 en werd het record aantal van 1547 leden be reikt. BOSKOOP ONEERLIJKE BEDIENDE Enige tijd geleden miste de juwelier C. enkele sieraden uit zijn winkel. In de veronderstelling, dat een klant hiervan de oorzaak was deed hij aan gifte bij de politie. Uit het door deze ingestelde onderzoek bleek echter, dat de eigen bediende van de juwe lier de dader was. Deze, de 33-jarige P. werd aangehouden en bij het ver hoor bekende hij nog meerdere ver duisteringen. Tenslotte kwam aan 't licht, dat de bediende zich in de loop van enige tijd voor enkele duizenden guldens aan horloges, sieraden enz. had toegeëigend. P. is reeds voor de officier van justitie geleid. Inbraak zonder sukkes Onbe voegden hebben zich toegang ver schaft tot de kassen van de kwekerij „Exotica" aan de Groeneweg. Op het kantoor werd alles overhoop gehaald, waardoor :en ware ravage onstond. Dit is nu de tweede maal, dat men zich wederrechtelijk toegang ver schaft en blijkbaar alleen met 't doel om te vernielen. Ook nu werd er niets vermist. Botsing door gladheid Tenge volge van de gladheid van het weg dek kwamen donderdagmorgen op de Burg. Colijnstraat een vrachtauto van een expediteur uit Winschoten en een personenauto van een vertegenwoor diger uit Leiden met elkaar in bot sing. Bij het remmen gleden de au to's door. De bestuurders bekwamen geen letsel, doch de auto's werden nogal beschadigd. Werkzaamheden groeiden Het normale werk en de aktivitei- ten van de vereniging zijn in 1961 sterk toegenomen. Het volgende lijstje spreekt voor zichzelf: Verpleging aan huis: 3395 bezoeken; verstrekking verpleegart. 773 maal; Tuberculosebestrijding: 20 patiënten onder toezicht, waarvoor 127 bezoe ken; Hoogtezonbestralingen: 100 maal; Zuigelingenzorg: 222 zuigelingen waarvoor in 51 zittingen 1381 con sulten werden gegeven en 1022 be zoeken. Kleuterzorg: 50 zittingen; 516 in geschreven kleuters; 783 consulten en 1142 huisbezoeken; Sociale huisbezoeken: 686 maal; Vaccinaties: 7 maal assisteerden de zusters bij massale polio-inentin gen en tweemaal tegen difterie, kinkhoest en tetanus. Prenatale zorg: 176 huisbezoeken; 18 a.s. moeders volgden cursus van 10 lessen; 95 dames volgden gym nastieklessen voor a.s. moeders; Voorts hadden de zusters hun deel in de voorbereiding en de verzor ging bij het ziekentriduum. De penningen Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer Lagerwey, bleek, dat 1961 een voordelig saldo heeft opgeleverd van f 2.304,44. De totale baten beliepen 35.192,09. Er werd op gewezen, dat dit voordelige sal do bereikt kon worden doordat voor het magazijn alleen het hoognodige is aangeschaft en dit geld gereser veerd kan worden voor de inventa ris van het nieuwe gebouw. Bij monde van de heer Vink deel de de kascommissie mede, dat alles keurig in orde was bevonden. Zij had lof voor het nauwkeurig werk van de heer Lagerwey en ook voor de twee bode-incasseerders: de heren Wassenaar en Augustinus. Het aftredende bestuurslid, de hr. A. Mesker, werd herkozen. In de vakature van de heer Van der Weij den werd gekozen de heer G. J. van der Schalk. In de kascommissie werden be noemd de heren J. Mesker en P. Zou- tenbier. Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter dank aan de zusters Hooymans en Faase voor hun goede werk. Zij waren het visite kaartje van het Wit-Gele Kruis. Hij deelde mede, dat zuster Faase we gens huwelijk naar elders is ver trokken en dat zij inmiddels is op gevolgd door zuster Laaper. HOOGMADE Autobotsing In de Kerkstraat ter hoogte van de katholieke school, vond donderdagmorgen tegen twaalf uur een botsing plaats tussen twee voertuigen als gevolg van de glad heid. Het betrof de melktransport- auto van de heer Zeilstra te Wou- brugge, bestuurd door J. v. d. L. en een VW-busje, bestuurd door de heer W. uit Rijswijk. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor, doch beide wagens liepen nog al wat schade op aan de voor zijde. Het busje moest later worden weggesleept. ZOETER WOUDE Jubileumconcert „Santa Lucia" Als het slotnummer van de viering van het derde lustrum geeft de r.k. gemengde zangver. „Santa Lucia" op zondag 25 november met medewer king van het Haags Katholiek Sym- phonie Orkest een uitvoering onder leiding van Hans van Collem. Uitge voerd zullen worden bekende werken o.a. uit Die Jahreszeiten van J. Haydn van J. Strauss, enz. Solistische me dewerking verlenen mevr. Cappen- dijkv. d. Bosch, sopraan, de heer J. Koot, tenor, en de heer H. Campfens, bas. Dirigent Cappendijk zal uitleg van de muzieknummer geven. De jeugd beneden de leeftijd van 16 jaar wordt in staat gesteld de generale repetitie bij te wonen op zondagmi- dag van 14.30 tot 16.30 uur. VOORHOUT Gerestaureerde Nederl. Herv. Kerk overgedragen Gisteravond is het nieuw gerestau reerde kerkgebouw van de N.G. Ge meente door de kerkvoogdij aan de kerkeraad aangeboden. Onder de aanwezigen waren o.a. de Commis saris der Koningin in de Prov. Z. Holland, mr. J. Klaasesz, burgemees ter Smolders en echtgenote en wet houder A. v. d. Lans, de oud-predi kanten B. Ter Haar Romeny, ds. A. J. Flink en ds. E. H. Kalkman. Mede waren aanwezig diverse plaatselijke katholieke besturen, o.a. een afvaar diging van de sportvereniging „Fo- reholte", in welke cantine de Her vormde gemeente meerdere malen gratis heeft gekerkt tijdens de res tauratie, pastoor J. Bresser van de Bartholomeusparochie te Voorhout, door wiens bemiddeling het paro chiehuis was beschikbaar gesteld voor de zondagen, dat de gemeente zwervend was. Voorts waren aanwe zig afvaardigingen van de Classis Leiden en Kerkvoogdijen in Zuid- Holland, benevens de architect der restauratie, de heer v. d. Sterre met zijn staf, de arbeiders, die deel heb ben gehad aan de werkzaamheden. Nadat verschillenden der aanwe zigen het woord hadden gevoerd leidde ds. de Jong een korte predi katie aan de hand van het bijbel woord: „Toen Jacob uit zijn slaap ontwaakte, zeide hij: Waarlijk, de Here is aan deze plaats en ik heb het niet geweten". Na de dienst werden allen in de pastorie genodigd voor een kopje koffie. ST. NICOLAAS OOK IN VOORHOUT In de nacht van vrijdag op zater dag arriveert St. Nicolaas in de B.N.S. Zaterdagmiddag zal de goede Sint in een rijtuig met 4 paarden, half 2 van de B.N.S. worden afge haald, en voorafgegaan door de mu ziekvereniging, een rondgang door de gemeente maken. Ten gemeente huize zal hij officieel door de bur gemeester worden ontvangen. Op de speelplaats zullen de kinde ren een tractatie ontvangen. IUWEUER-HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 CHINEES ETEN Bami - Nassi - Huzarensalade 500 gram ƒ1.— Halve kip botermals f 1.75 AUTOMATIEK RIAN MARES1NGEL 75 LEIDEN Nel r.k. meisje gevraagd voor hele dagen als hulp in de huishouding. Th. Hendriks, Hoge Rijn dijk 252, Leiden, tel. 23167. Warm waterzak 1.98. Nu geen koude voeten meer in bed. Zware kwa liteit soepel plastic, met solide schroef sluiting, prijs 3.95. Alleen met deze ad vertentie voor 1.98. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2* 12 Lesuren voor 49. Modern lesmateriaal, gedi plomeerde instructeurs. Ha- en en brengen gratis. Theo- r.e-avonden met lichtbeelden. Erkende bonds-autorijschool De Centrale, Veerstraat 31, Leiden, tel. 24600 (na 19 uur). Toiletspiegel 5.98, com pleet met glasplaat met metalen rand om toiletar tikelen op te zetten, spie- groot formaat 40x30 LV.A., Haarlemmerstr. Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2* Alle soorten overhem „enreparaties. Ook no-iron Tevens kousenreparatiebe- driif en stomen. Alles on der garantie. Smits kou senreparatie. Nieuwe Rijn 94. Vanaf 1 mei 's zater dags na 1 uur gesloten. Hallo!! Winteraardap pels van hypermodern Ca nadees bedrijf uit Zeeland. Bevelanders en Zeeuwse (igenheimers. Franco huis ,'eleverd overal, 11.50 p. '0 kg. Voor fabrieksperso- neel speciale tarieven. Schriftelijke bestellingen bur. v. d. blad. onder no. 5520. Mannen die graag apart gekleed gaan en iets anders willen, kiezen een TERLENKA VEDERLICHTE REGENJAS Een jas in uitgezochte uni en multi kleuren, o.a. blauw» bruin, groen en beige. Dit zijn jassen met allure, tegen een uitblinkersprijs le etage LEIDEN Kegelspel compleet 1.50 Zacht onbreekbaar plastic; groot formaat; negen ge kleurde kegels met 2 bal len verpakt in plastic zak. Alleen met advertentie v. 1.50. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43. Kinderserviesje 50 ct. Geheel van zacht onbreek baar plastic, vier koppen en schotels, theepot, sui kerpot en melkkan. Al leen met advertientie com- Ëleet voor 50 ct. I.V.A., aarlemmerstr. 48, Nova Noordeinde 43, Leiden. 3? Te koop: een goede handwagen. Te bevr.: H. J de Heiden, P. de la Court- straat 21, Leiden, tel. 24384 na 19 uur. «2* 'n Horloge?? Koop bil vakmensen. Teleurstellinp uitgesloten! Alle repara ties worden in eigen werk plaats uitgevoerd, dus 100% service. Reeds voor 28.75 een ankerhorloge. 17 steens, schokvrij, water proof. Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8, Leiden's beste speciaalzaak. 2* Dameshorloge: 17 steens ancre-uurweek, schokvrij, (incabloc) 20 micron goud doublé, één jaar schriftelijke garantie f 39.7£ Klemband- horloge: goudkleurig eloxaal (10 st. cyl. uurwerk) in luxe cassette 29.75. Uurwerkkli niek. I.eidens beste speci aalzaak alléén Lagc-ijndijk 8. Goggomobiel. klein wa gentje in 300 en 400 cc fjesloten en met open dak, uxe uitv. met kunstlede ren bekleding, geruisloze schakeling. Informeer eens over de aanschaf er van bij: „Valk" a.d. H. Schouw, Voorschoten, tel. 01710- 25191. als: PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES PAPENGRACHT 32 - LEIDEN 67.50 Hangkasten 67.50 met bergvak, ruim en so lide, afm. breedte 80, diep te 62, hoogte 184. Alle soor ten kasten in gewenste maten. Speciaal aares voor kasten uit eigen werk plaats. Uiterstégracht 168. G? Werkster gevraagd v. schoonhouden van kan toor en showroom; 6 uur per week in de avdnouren. v. Marion's gascentrale n.v. Rijndijk 220, Voorschoten (bij Haagse Schouw). 5? Berini M21 95.-, is pri ma; Solex 85.-; RAP met voor- en achtertelescoop 125.-; Berini DKW 125.-. Ook alle onderdelen voor brommers. Fietsen v.a. 20.- v. d. Meij, Middelweg 29, Leiden. $2* Onderschuifbed met matrassen en kussens, hang- en legkasten, baby commode, ronde tafel met tuimelblad, boekenkasten, dressoirs, ledikanten, ma trassen, opklapbedden, bankstel (overgestoffeerd) Jan Pluym, Hooigracht 51 telef. 25955. Te koop aangeboden: een houten schuit, 8 rreter lang, 2 meter breed, bij: Jac. v. d. Pijl, Langeraar- seweg 4, Ter Aar. Metalen kiepauto 1.98. Grote maat, zware kwali teit, luxe uitvoering met vliegwielaandrijving, ec;hte rubber banden en automa tische kiepinrichting. Al leen met deze advertentie voor 1.98. I.V.A., Haarlem merstraat 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. <5? Prachtige negerpop 98 ct. met gekleurd rieten rokje: grote maat pop 32 cm. Stevige kwaliteit zacht onbreekbaar plastic. Al leen met deze advertentie voor 98 ct. I.V.A., Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. Vaalst een Telefoontje!

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5