SNELFIX 3 95 7.9S II Weerbericht Herstel diplomatieke betrekkingen met Indonesië 1 VRIJDAG 23 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Direktie Posterijen te Leiden: DRUKWERK MOET IN DEZE TIJD VAAK DAGEN BLIJVEN LIGGEN „Met de bezorging van de Officiële Mededelingen ls het de laatste tijd nogal eens mis", lezen wij deze week in dit orgaan van de Leidse Voetbal bond. Volgens de LVB zijn de op donderdag 15 november j.l. ter post bezorgde exemplaren in de „buitengemeenten" normaal op vrijdag d.a.v. bezorgd. De voor Leiden bestemde exemplaren lagen echter maandag j.l. (19 no vember) nog op het postkantoor. Het gevolg hiervan was, dat het Bonds- bureau in de loop van zaterdag en maandag een stroom telefoontjes te verwerken kreeg. Wij hebben naar aanleiding van dit bericht een bevestiging gevraagd op het direktiekantoor van de PTT te Leiden. Inderdaad - zo werd ons meegedeeld - is vorige week dit drukwerk tijdens het weekeinde blijven liggen. De posterijen worden in Leiden op het ogenblik overstroomd met drukwerken, die vaak een week moeten blij ven liggen. Door personeelsgebrek en door ziekte onder het beschik bare personeel komt men vaak niet toe aan de sortering van deze druk werken. De - naar de mening van de Posterijen spoed-drukwerken - worden eruit gehaald en deze gaan met de eerste bestelling mee. De rest moet wachten tot er tijd voor sortering is. Na 6 januari verwacht de direktie door de grote stroom drukwerken heen te zijn. Tot dit tijdstip kan er dus geen garantie gegeven worden, dat het drukwerk de dag na de ter post bezorging wordt besteld. Kunststofplaten lijmen met van Ceta Bever (Advertentie) ZWEMMEN Gemenebest-spelen Wereldrecords voor Australië plaats eindigde Canada in 4.21.1 en derde werd Engeland met 4.21.3. Ook Australische heren lieten zich niet onbetuigd. Zij kwamen op de 4x220 yards vrije slag estafette tot een tijd van 8 min. 13.5 sec., maar liefst 3.1 sec. beter dan het reeds op naam staande oude record van 8 min. 16.6 sec. De Australische herenploeg be stond uit de zwemmers Murray Rose, Alan Wood, Tony Straham en Bob Windle. De Australiërs, die een tijd van 8.13.5 lieten afdrukken hadden in de finale geen tegenstand van Canada, dat tweede werd in 8.42.4 en Enge land derde in 8.46. Reeds op de eerste dag van de spe len van het Britse Gemenebest ver beterde de Australische zwemmers en zwemsters wereldrecords. De Australische meisjes zwommen in de finale van de 4x110 yards vrije slag estafete een tijd van 4 min. 11.1 sec. en dat betekende een verbete ring van 2.7 sec. van het oude re cord, dat reeds op naam stond van Australië (4.13.8). De ploeg was samengesteld uit Lynette Bell (1.04.3), Ruth Everuss (1.04.2), Robin Thorn (1.03.3) en Dawn Fraser, die de fantastische tijd van 59.3 sec. noteerde. Op de tweede De koninklijke familie was enthousiast Keuze uit vele vorstelijke poppen in De Waag De koninklijke familie, in- zonderheid H.M. de Koningin, krijgt op haar werkbezoeken en reizen buitenslands een ontel baar getal geschenken aange boden. Dikwijls zijn dit cadeaus in de vorm van poppen gekleed in plaatselijke of nationale kle derdracht. De voorraad poppen in het koninklijk archief is tot zulk een omvang uitgegroeid, dat men er een afdeling in een warenhuis mee zou kunnen be ginnen. Een groepje Leidenaars is door deze voorraad op een idee gebracht. De vrucht van dit idee treft u vandaag en morgen aan in Df Waag aan de Aalmarkt waar een selecte keuze uit de koninklijke voor raad poppen is tentoongesteld. Genoemd groepje Leidenaars is het comité, dat financiële acties voert ten bate van de herbouw van de Chr. Gerefortneerde kerk aan het St§enschuur te Leiden. Men is aan dit gebouw reeds met de restauratie be gonnen, maar tijdens de her bouw kwam men vele zaken tegen die om verbetering vroe gen. Het begrote bedrag was lang niet toereikend. Genoemd comité heeft enige maanden geleden aan H.M. de Koningin het verzoek gericht een ten toonstelling van enkele van haar poppen te mogen houden. Het Koninklijk Huis was zó enthousiast, dat het zelfs enige bijzondere exemplaren, die nooit worden uitgeleend aan het Leids comité ter beschik king stelde. In De Waag ziet men onder meer een Italiaans fruitverkoopstertje met 'n wijd bruin - oranje rokje, dat een hartvormig kaartje draagt: Aan de prinsesjes van de Lage Lan den bi» de zee; uit het zonnige Italië, Lenci, Torino, Italia. Er zijn poppen in Franse klederdracht uit Menton, Nice, Normandië, Bretagne, in kleu rige Hongaarse en Noorse kle dij, een Surinaamse en een Indiase vrouw, een Tiroolse jongen, een boertje en een boerinnetje uit Soest een oud Drents vrouwtje een suffra gette, poppen uit Mexico, Span- je, Marken, Zeeland in een mengeling van streken en na tionaliteiten. In totaal zijn uit Soestdijk 39 poppen naar Leiden geko men. De echtgenote van de burgemeester van Leiden heeft gistermiddag de opening ver richt met het doorknippen van een oranje lint. Vanavond en morgenavond kan men tot 10 uur in De Waag terecht. Het comité is zo vernamen wij veel dank verschuldigd ook aan de heer Lucas van V. en D. en de heer Buurman, die de poppen in een kleurrijke om geving hebben geplaatst. De toegangsprijs behoeft geen bezwaar te zijn, deze bedraagt slechts vijf en twintig cent. leidschendam Geslaagd Voor het candidaats- examen in de economische weten schappen aan de economische hoge school te Rotterdam zijn geslaagd de heren G. H. Scholten en A. C. Kout- staal. noordwijkerhout Jongerendansavond De LTJ-LTM zullen zaterdag, in samenwerking met de Zilker Jeugdvereniging (ZJV) het winterseizoen openen met een dans avond in hotel Van der Geest. Muzi kale medewerking zal worden ver leend door The Sunstar Combo. Die avond zal ook de voetbalbeker worden uitgereikt. Deze werd twee jaar achtereen gewonnen door War mond, doch zal nu naar Noordwijker- hout gaan. stompwijk Inenting Op de woensdagen 28 no vember en 19 december a s. zal in de j ingensschool gelegenheid gegeven wor den voor inenting of her-inenting tegen polio-myelitis. zoeterwoude Gildebroeders maakten pleziere op het feest van Sint CaeciJia nieuw bloed voor paroch. zangkoor Sancta Caecilia zal in de hoge he mel op haar harp van vreugde heb ben meegetokkeld toen zij hoorde hoe in Zoeterwoude de koristen en de pianisten op haar naamdag, hun pa- tronesse ter ere, zo schoon zongen en speelden. Het is een traditie geworden, dat het knapenkoor van de Sint Janskerk op het feest van Sint Caecilia de lie deren die ingestudeerd zijn ten geho re brengt aan enige genodigden en de ouders van de zangertjes. De openingsrede van de koorleider, de heer Herman Paardekooper, stond met recht in majeurtoon, de grote terts, het mannelijk toongeslacht, ge stemd. De eerste reden was, dat on danks het gure weer en de spiegel gladde wegen de genodigden en de ouders hun belangstelling hadden ge toond. In het bijzonder was spr. vereerd door de aanwezigheid van deken Juf fermans, kapelaan Planken, de verte genwoordigers van de Jeugdraad, het parochiële zangkoor, Sancta Lucia, doch bovenal door de algemene op komst van de ouders. Sprekende over het doel waartoe hij zich als koorleider met de op richting van het knapenkoor gesteld had, kwam de vreugdevolle mede deling dit nu bereikt te hebben. Het knapenkoor gaat nieuw bloed bren gen aan het parochiële zangkoor. Geschoolde krachten. Hoewel het enerzijds verdrietig is, dat de jeugdige zangertjes ouder ge worden door de stemwisseling het koor moeten verlaten is het vreugde vol te kunnen mededelen, dat deze jongens zich nu gaan toeleggen op de theoretische kennis van de mu ziek, v.a. noten lezen, om straks als zij mannenstemmen hebben gekregen het examen voor de St. Gregoriusver- eniging te kunnen afleggen om dan als volwaardig kerkzanger vooral de Gregoriaanse muziek goed te kunnen zingen. Spr. hoopt daarmede ook te bereiken dat zodoende een schola kan gevormd worden die veel bij kan dragen tot de liturgische schoon heid van het IJ. Misoffer. Bijzonder verheugd en dankbaar is spr. dat de Jeugdraad dit werk heeft erkend als jeugdwerk en de parochiële jeugdbeweging een sub sidie heeft toegekend van 500. „Wij hebben ons altijd als doel ge steld, dat ons knapenkoor vóór in de kerk zou komen te staan om tijdens de H. Mis te zingen. Dit is nu moge lijk; met het ontvangen geld kunnen wij voor de zangertjes toga's en su- perplie's aanschaffen. Een zeer verheugd feit is vooral, dat ik bij de leiding de volwaardige assistentie toegezegd kreeg van de heer J. Maes, hoofd van de r.k. Meis jesschool." Spr. getuigde ook van de prettige samenwerking met de directeur van het zangkoor de heer A. Wesseling van de Groenendijk. Hierdoor is als een verdere samenwerking met het koor bereikt, dat een selectie van koorzangers deze avond zal mede werken om twee nummers met het knapenkoor mee te zingen. Zich richtende tot de ouders vroeg de koorleider het trouw bezoeken van de repetities te animeren. De uitvoering. Het lied „Gildebroeders maakt ple ziere" leed aan de plankenkoorts en kwam niet fris genoeg uit de verf. Het middeleeuwse lied: In 't stedeke van Nazareth, had door de eenvoud en innigheid een grote bekoring. De moeilijkheden van „Perchè si povere" en nog meer van „Dormi non piangere" werden goed overwonnen. In het „Puer natus in Bethlehem" werd een goede proeve van eerste Gregoriaanse bekwaamheid gegeven. Groot muzikaal genot werd gege ven door „O vos omnes" (da Pales- trina), een polyfonisch werk onder leiding van directeur Bram Wesse ling uitgevoerd door de sopranen en alten van de knapen met teno ren en bassen van het zangkoor. In de pauze sprak de moderator kapelaan Planken het afscheidswoord tot zeven knapen die het koor gaan verlaten. Dat waren Cees Straathof, Sjaak de Groot, Jan van Teylingen, Cas Koemans, Bert van der Helm, Harri van Teylingen en Jan van Teylingen. De jongens zullen heel hun leven een heerlijke herinnering aan deze jaren bewaren. Om hiervan te ge tuigen kreeg het zevental het eerste insigne met de initialen van de St. Gregoriusvereniging en ieder een boekwerk. Als intermezzo mochten twee pia nodilettant j es uit het koor, Arnold van der Poel en Kees van Diemen, hun eerste proeve van bekwaam heid geven. Het programma ging voort met O Esca viatorum en Tantum Ergo van Verhulst. De jeugdige pianist Carl Wester- mann, die dezer dagen in een min der gunstige sfeer in Zoeterwoude zijn debuut maakte en zich zeer ver dienstelijk maakt door zijn accom pagnement van het knapenkoor op alle repetities, speelde twee compo sities n.l. van Mozart en Chopin zo prachtig, dat er bijna geen einde kwam aan het applaus. Jongens en mannenstemmen zon gen te samen het Canta Domino van Hassler, dat uitgevoerd werd bij het priesterjubileum van deken Juffer mans, tot groot succes. De jongens zongen heerlijk de Canon: Vanitas vanitatum als slotnummer. Toen lieten de aanwezigen het niet onder zich en daverde de Canon: Hemel en aarde, als een getuigenis, dat deze avond groot muzikaal ge not had geboden. In het slotwoord gaf de koorleider o.m. de verzekering van bereidheid tot samenwerking met Sancta Lucia. Nog zij vermeld dat de organist van de Sint Janskerk de heer J. Dobbe enkele accompagnementen op piano verzorgde. LYCEUM MOET HAAGS MEISJE WEER OPNEMEN De president van de Rechtbank in Den Haag, mr. G. Witsen Elias, heeft vanmorgen bepaald, dat het Haagsch Lyceum de dertienjarige leerlinge Tanja weer in de klas dient op te nemen. De ouders van het meisje haddon een kort geding tegen- het schoolbestuur van het Haagsch Ly ceum aanhangig gemaakt, omdat hun dochter onverwacht van deze school was verwijderd, aangezien zij „on rust in de klas zou veroorzaken". Later is gebleken, dat de rector de school niet het strijdtoneel wilde la ten worden van de onenigheid, die er bestond tussen dt moeder van Tanja en haar zuster, waarvan een dochtertje toevallig in dezelfde klas zat als Tanja. In zijn vonnis overwoog de pre sident, dat de goede gang van za ken op school inderdaad gehandhaafd dient te worden, doch hij achtte het onjuist het meisje van school te zen den zonder dat zich moeilijkheden hebben voorgedaan. De president was van oordeel, dat de rector en het schoolestuur te voorbarig zijn geweest in hun beslissing. Het meisje dient thans weer tot 't Lyceum te worden toegelaten. Bij ingebreke blijven hiervan heeft de president een dwangsom gesteld van 100,- per dag. SHAWLS zuiver wol 7 95 Double-face zuiver zijde 90 wassenaar Filmclub van de KAB? Het be stuur van de Wassenaars afdeling der Katholieke Arbeiders Beweging heeft plannen voor het oprichten van een filmclub, ofwel filmgespreksgroep. Om de belangstelling voor een derge lijk initiatief te peilen en om de be langstellenden in de gelegenheid te stellen wat nader over de bedoelin gen van de club te vernemen zal op donderdag 29n ovember in het Ver enigingsgebouw een filminstructie- avond worden georganiseerd. Er zul len enkele films worden vertoond, die onder deskundige leiding zullen wor den besproken. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). ZUIDELIJKE WIND Veel bewolking met aanvanke lijk op vele plaatsen mist, later kans op enige motregen of natte sneeuw. Zwakke tot ma tige wind uit zuidelijke rich tingen. Vannacht bijna overal weer lichte vorst, morgen over dag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Het weer in Europa max. min. Peek&Cloppenburg n 1 I 1 1 herstel van de betrekkingen te be- Reeds volgende week spo^n Als een der resultaten wisten be doelde „Untea"-kringen voorts te melden, dat de KLM zeer spoedig landings te Djakarta zal krijgen. Voorts zouden binnenkort de tele- communicatiemidelen tussen Am sterdam en Djakarta worden hersteld. Te Hollandia verwacht men, dat bet herstel van de betrekkingen op het niveau van zaakgelastigden de taak van de „Untea" op Nieuw Gui nea zou vergemakkelijken. Een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken in Den Haag heeft er in antwoord op een vraag over dit bericht aan herinnerd, dat Nederland zich reeds geruime tijd beeid heeft verklaard tot herstel van de diplomatieke betrekkingen. Voor wat Nederland betreft, kan dit elk ogenblik geschieden. Het hangt thans echter grotendeels van Indonesië af, aldus de woordvoerder. kringen van de „Untea" te Hollandia hebben vandaag aan een verslaggever van het ANP verklaard, dat zij verwachten dat de diploma tieke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië waarschijnlijk de vol gende week reeds zullen worden her steld. Beide regeringen zouden zich bereid hebben verklaard, zo spoedig mogelijk zaakgelastigden te benoe men. Nog steeds volgens deze hoge auto riteiten van de „Untea", zou dit mede het resultaat zijn van de bemidde lingspogingen, die de VN-bestuurder voor Nieuw Guinea dr. Djalal Abdoh in opdracht van Oe Thant heeft aan gewend tijdens zijn recente bezoeken aan Den Haag en Djakarta om het leidschendam WEINIG ANIMO VOOR RAADSZETEL De Prot. Chr. partijen zijn in moei lijkheden wegens bedanken door de heer mr. K. F. Westerouwen van Me teren (CHU) die metterwoon de ge meente gaat verlaten. Hij heeft inmid dels ontslag als lid van de gemeente raad genomen. Ingevolge de onderlinge afspraak tussen A.R. en C.H.U. moet de opvolger van de heer Westerouwen ook behoren tot de CHU-partij. Op de lijst van de Prot. Chr. partijen komt om beurten een lid van de CHU voor. De volgende heren heben bericht gezonden dat zij het limaatschap van de raad niet zullen acceperen en wel achtereenvol gens C. H. de Ruyter (AR), B. S. Tig- chelaar (CHU), H. Lensen (AR), T. Lentz (CHU) en H. Groenevelt (AR). Na al deze weigeringen zou nu voor de CHU zitting moeten nemen de heer M. C. Huisstede, doch nu ook hij be dankt heeft blijft als laatste op de ver kiezingslijst over de heer J. de Hoogh, die tot de A.R. behoort. Het laat zich dus aanzien dat de onderlinge afspraak tussen de beide partijen niet gehand haafd kan worden, want met de heer de Hoogh is de Candidatenlijst uitgeput. WEENSE ZANG DOOR „ARTI Ondanks de slechte weersgesteldheid was gisteravond de grote zaal van het patronaat tot de laatste plaats bezet voor het aanhoren van de Weense zang van de R.K. Gemengde Zangvereniging „Arti et Charitati". Onder leiding van de heer Jacques Woerdeman, de direc teur van „Arti" trad eerst op het kin derkoor „Klein Arti" en daarna het meisjeskoor, dat met zijn zang al dade lijk groot succes oogstte. Het gemengde koon zong vervolgens op verdienstelijke wijze het Chiantilied van Gerard Wink ler en met Studentenchor uit „Bocca- cio" van Frans van Euppé. De zang werd vervolgens afgewisseld door het operette-orkest o.l.v. Goldhagen, dat veel bijval had met de uitvoering van de Weense wals Wiener Bürger en het Komm Zigany uit „Grafin Maritza". Nadat vervolgens de solisten zich had den laten horen n.l. Nelly Prins, so praan, Gerard van der Velde, tenor en Johan Dietz, bas, sloot Arti het eerste deel af met Barcarolle uit Hoffmans Erzahlungen en Eine Nacht in Venedig resp. van Jacq. Offenbach en Joh. Straus. Het tweede deel van het concert werd door „Arti" ingezet met de Rheinwalzer uit de „Vogelhandler" en het koor der Landleute. Nadat vervolgens de solisten weer waren opgetreden besloot „Arti" met het machtig klinkende Geschtich- ten aus dem Wienerwald van Johan Straus, waarvoor „Arti" een ovationele hulde in ontvangst mocht nemen. Met deze tweede Weense zangavond heeft „Arti" veel waardering en sympa thie geoost en heeft zij aan haar doel, een culturele avond te geven, volledig beantwoord. Prins Alexander, de zoon van koning Leopold en prinses Liliane van België, is donderdag met zijn auto nabij Brussel geslipt en tegen een boom gereden. De prins werd niet gewond. De auto werd bescha digd. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden Tandarts J. Filippo, tel. 30926; apotheek Reijst, Steenstr. 35, tel. 20136. Alkemade en Leimuiden De art sen Schürer, Oude Wetering, tel. 01713-511, en Brinkhorst, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphei a. d. Rijn Wit-Gele Kruis zr. Van Dommelen, Jacob Catsstr. 17, tel. 3882. Boskoop dkt. Pompe, tel. 2038; zr. Beks, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. G. P. D. Ie Cocq, d'Armandville, tel. 5616; Wit-Gele Kruis, zr. E. Snellenberg, M. Tromp straat 29, tel. 6316; tandarts: A. J. de Wilde, Weeresteinstr. 27, tel. 02520- 5992. Katwijk a. d. Rijn dkt. J. Berg man, tel. 2910; apotheek Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. J. C. A. Cleveringa, tel. 2061; apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp dkt. P. van 't Woud, tel. 01710-30070; wijkverpl. zr. De Mönink, tel. 01710-34673, Hoge Rijn dijk 33. Lisse voor tandarts, zie Hille gom. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. J. Bremer, tel. 01725-103, Nieuw koop; dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-555, Pr. Beatrixlaan 11. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk dkt. H. Kruyt, tel. 2030; Wit-Gele Kruis, zr. Hooymans, tel. 3388 of 2524; apotheek, alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk dkt. B. C. C. Wösten, tel. 02533-285 tandarts, zie Hillegom; Wit-Gele Kr., Rusthof 1, tel. 468. Oegstgeest dkt. D. Held, telef. 52255; Wit-Gele Kruis, zr. v. d. Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk a. d. R. Sassenheim voor tandarts, zie Hillegom; wijkverpl., zie Warmond. Warmond dkt. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711-220; wijkverpl., zr. Konijn, tel. 01711-250. Wassenaar de artsen H. W. Plink, tel. 2075, en dr. H. D. Boer, tel. 9124; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam dkt. G. J. Bre mer, Nieuwkoop, tel. 01725-103 Morgen: Jan de Yepes, genaamd „van het Kruis", gcb. te Fontiveros 24 juni 1542, f te Ubeda (Spanje) 14 december 1591. VERTROUWELIJK BERAAD. Onze goede vriend Shakespeare laat koning Hendrik V zeggen: „Ik en mijn hart willen ons beraden; daarom is voor 't ogenblik gezelschap ongewenst". Dan verdwijnt de ko ning een wijle van het toneel. Toen gisteren de sneeuw uit de grauwe lucht nederdaalde eindeloos en ge ruisloos als een witte manna-regen, kregen we zin een potje te gaan pein zen. We gunden ons geen tijd. Het was bovendien niet onze eigen tijd. Waar de moderne mens wel het mééste behoefte aan heeft, is: iedere dag even van het toneel verdwijnen en in zichzelf keren. „Ik en mijn hart". Ignatius van Loyola, die op dit ge bied van wanten wist, raadt daarbij aan: „Stellen we ons in Gods tegen woordigheid". Het is te proberen. Het kan nooit kwaad! Beleefd aanbe volen. PUZZEL PUNT „Regent het nog steeds?" HELSINKI sneeuw 0 —3 STOCKHOLM geh. bew. 1 —5 OSLO onbew. 1 —12 KOPENHAGEN sneeuw 0 2 ABERDEEN regen 3 —5 LONDEN mist 5 —2 AMSTERDAM mist 0 —3 BRUSSEL mist 0 —1 LUXEMBURG mist 1 —3 PARIJS geh. bew. 4 1 BORDEAUX onbew. 6 —2 GRENOBLE geh. bew 1 —2 NICE onbew. 14 6 BERLIJN sneeuw 0 —1 FRANKFORT geh. bew. 0 —6 MUNCHEN onbew. 1 —6 ZURICH zw. bew 0 —8 GENEVE geh. bew. 4 —4 LOCARNO onbew. 9 —2 WENEN geh. bew. 3 —1 INNSBRUCK zw. bew. 1 —9 BELGRADO geh. bew. 13 4 ATHENE zw. bew. 12 ROME regen 14 9 AJACCIO zw. bew. 14 7 MADRID onbew. 13 1 MALLORCA 1. bew. 16 LISSABON onbew. 15 9 PAUZE No. 540. Horizontaal: 1 dorp in Gelderl. onder Brummen, 7 staat meestal boven drukwerk, 8 hoekpij- ler, 9 doorweekt, 10 schraal, 11 uit roep, 12 vis, 13 kever, 14 voorzetsel, 15 duw, 16 oude benaming voor li ter, 18 plaats voor dieren, 20 bij woord, 21 witte mier. Vertikaal: 1 ieder, 2 boom, 3 ber rie, 4 boomloot, 5 voegwoord (Fr.), 6 soort van grauwe peulvrucht, 9 bijwoord, 10 traag van begrip, 11 raamscnerm, 12 uitslag op metalen, 13 houten vat, 15 boom der tropen, 16 voertuig, 17 insektje, 19 voorzet sel. 20 voornaamw. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 539. Horizontaal: I neb, 3 eel, o gas, 7 pas, 9 steeds, II mt, 12 Ee, 13 Eersel, 16 tra, 17 net, 19 rap, 20 een. Vertikaal: 1 nog, 2 bast, 3 eppe, 4 Lisse, 6 aster, 8 Adèle, 10 els, 11 meter, 14 -aap, 15 enge, 18 ton. Op de N.V. chemische fabriek v.h. Ir. Haagen, aan de Molenweg in Roermond is gistermorgen om 11 uur de 63-jarige arbeider H. H. J. Poliert uit Maasniel om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde doordat de man bij zijn werkzaamheden onwel werd en daarna met het hoofd be kneld raakte tussen een drijfriem. De man was 42 jaar bij zijn firma in dienst.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3