WOENSDAG 21 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA J ST.-NIKOLAAS VERWELKOMD DOOR CHEF STATION LEIDEN Vandaag was het een belang rijke datum voor Leiden. Op zijn reis door ons land bezocht St. Nicolaas de Sleutelstad. De vrijgevige gast werd om twee uur vanmiddag op het station verwelkomd door de stations chef, de heer Zimmer, die ver- ldaarde namens de directie van de Nederlandse Spoorwegen het op prijs te stellen, dat de Sint zich niet alleen per schimmel maar ook per trein verplaatst. Vele honderden kinderen onder moedergeleide, bevolkten in tussen het Stationsplein en de wegen die n#ar het stadhuis leiden. Samen met het tam boerskorps, de commissie en de zwarte pieten werd het ook nu weer voor Sint Nicolaas een triomftocht in 'n open rij tuig. De burgemeester van Leiden ontving de hoge be zoeker ten stadhuis. Op de foto zien we de eer biedige begroeting van de sta tionschef. Op de foto staan ook de heren De Reede en Goutier (links) die deel uitmaken van de commissie van ontvangst in Leiden. - BEURS0VERZ1CHT VAN WOENSDAG Algemeen vaste markt. Opnieuw is de effectenbeurs op vgjrassende wijze beinvloed geworden door de internationale politiek, in dit geval door het plotselinge staken van de vijandelijkheden tegen India door China. Dit bericht heeft gisteren reeds in sterke mate het verloop van Wall Street geruggesteund. De stemming was vast en 't Dow Jones gemiddelde steeg tot boven 630. Daar kwam bij dat Wall Street belangstelling toonde voor staatsfondsen, die dit jaar sterk ten achter zijn gebleven. Voorde tweede maal, zo redeneerde de beurs, is 'n dreigend ernstig gevaar abrupt voorkomen. Na Cuba is nu plotseling de rust weer gekeerd in Oost-Azie. Toch bleek vanmiddag aan het Dam rak deze verrassende wending het beleggende publiek nog niet in de markt te kunnen lokken. Men scheen de zaak nog niet geheel te vertrouwen en gaf er de voorkeur aan 'n afwach tende houding aan te nemen. Dit nam niet weg, dat de internationale fond sen merendeels in gevolge New York, hier flink omhoog gingen, waarbij uiteraard ons staalpapier: Hoogovens de toon aangaf. Reeds geruime tijd was Hoogovens aan de vaste kant, maar gisteren was een reactie inge treden tot 530. Vandaag kwamen daar twintig punten bij en bleef het hoogste niveau vrijwel gehandhaafd. Vast was ook de stemming voor Kon. Olie, die circa 2'/i gulden verbe terde tot 148. Maar ook hier waren de kooporders dun gezaaid, zodat de handel uitermate rustig bleef. Dit was ook het geval voor Unilever, die bijna drie gulden aantrok. Philips verbeterde circa vier gulden, terwijl AKU een koers bereikte van 370 (gis teren 359). In het algemeen dus een hoger niveau met behoorlijke koers winsten voor de internationals, maar zonder belangrijke uitbreiding van zaken. De overige afdelingen kon den zich niet aan een vaste stemming onttrekken. Ook hier was de markt beter gestemd, onder andere voor cultuurwaarden en schepen. Van laatstgenoemde dienen vooral Nie- velt Goudriaan en Scheepvaart Unie te worden vermeld. In de lokale fondsen overheerste eveneens een vastere stemming, maar ook daar bleef de affaire zeer be perkt. Vandaag begon de claimhan- del in Koudijs uit hoofde van de uit gifte van 3 min converteerbare obligaties a pari. De claims werden getaxeerd op 25 a 30 waarmee 'n obligatie uitkomt op 108J4* Voor de claims Interlas werd een taxatie-prijs gehoord van 2050 tot 2100. Het feit, dat de West-Duitse beurzen vandaag gesloten bleven droeg mede tot de rustige stemming bij. Een ho gere adviesprijs werd ook vernomen voor aandelen Netam ingevolge het bericht over een hogere omzet en grotere orderportefeuille. Nederland se staatsfondsen lusteloos en nauwe lijks veranderd. AANBESTEDINGEN HUIZE ROOMBURGH Het resultaat van de gehouden aan besteding op dinsdag 20 november, betreffende de electrische-, sanitaire-, en centrale verwarmingsinstallatie t.b.v. „Huize Roomburgh" te Leiden is als volgt: Electrische installaties: n.v. Iemco te Leiden 147.700.-; fa. Langezaal Inniger te Leiden 151.945.-; fa. J. B. Terberg te IJsselstein 145.700.-; fa. IJsselmuiden en Zn., te Sassenheim 154.560.-. Sanitaire installaties: fa. IJssel muiden en Zn., te Sassenheim ƒ220.000.-; fa. J. Kager te Leiden ƒ179.080.-; Deerns Verwarmingsmij. n.v. te Rotterdam 188.755.-; fa. A. C. J. Broeders te Vught 218.125.-. Centrale verwarmingsinstallaties: Deerns Verwarmingsmij. n.v. te Rot terdam ƒ282.915.-; Schulte en Lestra- den n.v. te Sassenheim ƒ267.465.-; n.v. Wolter en Dros te Rotterdam ƒ313.110.-; fa. J. Kager te Leiden ƒ242.180.-; fa. A. C. J. Broeders te Vught ƒ261.800.-. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen van de 7e ronde van de parencompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" luiden: Groep A: 1. Mevr. Tielkemeijer - v. Rhijn, 2. Goutier - v. d. Star, 3. Eling - Mekel, 4. mej. v. d. Zeeuw - v. d. Zeeuw, 5. Stikvoort - Hissink, 6. Crama - v. d. Mark, 7. echtp. Brakel, 8. echtp. Aenmeij, 9 echtp. Vissers, 10 de Jong - La Lau. Groep B: 1. Huls - Sijpestein 2. Kins - H. Ooijendijk, 3. Scheffer - Th. Ooijendijk, 4. dms. Stikvoort - v. d. Star, 7. Jonkers - Dubbelaar, 8. Rijnsburger - v. d. Oever. 9. mevr. Op maandag 26 november 1962 stookinrichting en het treffen van Crama v. d. Heuvel 10 echtp. Bern- vergadert de gemeenteraad van Lei- diverse voorzieningen in het politie- hard, 11. v. Zwieten - v. Zanten, 12. den, te veertien uur. bureau, 129.500). Kop - v. Berge Henegouwen. Te behandelen onderwerpen zijn Voorstel van de burgemeester in- Groep C: 1. Mevr. Altinlc - v. Zan- o.m.: zake verhoging van de jaarwedde ten Jr., 2. mej. Bik - Roorda, 3. mevr. Preadvies op het adres van de he- van de wethouders. Paes - Altink, 4. echtpaar Mollema, ren L. G. M. Hartman en A. Brinks De stukken liggen voor de leden 5 dms. v. Egmond - Groenewegen, in verband met het voornemen der ter inzage in de leeskamer. 6. dms. Verkerk - Hermans. gemeente tot verkoop van het aan - de Haarlemmerstraat grenzende ge deelte van de Jan Bannensteeg. Voorstel inzake het verkopen van het aan de Haarlemmerstraat gren zende gedeelte van de Jan Bannen steeg. Voorstel inzake het uitbrengen van dagvaardingen met betrekking tot Dr. H. J. Franken, lector in de oud- Ven omvattende cultuurgeschiedenis onteigening van percelen, begrepen heidkunde van Palestina en naaste van Palestina, maar de belangstel- in het Wederopbouwplan Stations- omgeving, heeft gistermiddag ter ling van talloze opgravers gaat juist plein e.o. aanvaarding van zijn ambt een open- naar deze periode uit. Zo ontstond Voorstel inzake het beschikbaar bare les gehouden over het Heilig- die bijbelse archeologie, die over het stellen van gelden wegens schade- land en heilige huisjes. algemeen werkt met de zgn. Reisner- loosstelling terzake van onteigening Het oudheidkundig bodemonder- Fischer methode. Deze methode werd van percelen, gelegen aan de Mors- zoek in Palestina is in de tweede helft Palestina ontwikkeld, zonder con- singel en daarmede verband houdende van de vorige eeuw begonnen met tact met de ontwikkeling van ar- kosten. het doel om meer gegeven te krij- cheologisch onderzoek in West-Eu- Voorstel tot wijziging van de be- gen over de Israëlitische oudheden, ropa. Bij een kritische beschouwing groting der gemeente en de begro- Men beschouwde deze gegevens als 'n Van deze methode blijkt, dat deze tingen van enkele bedrijven voor het nuttige aanvulling bij, of illustratie niet geschikt is voor de archeologi- dienstjaar 1962. van, de schriftelijke gegevens die men sche situaties, die in Palestina wor- Voorstel inzake het aangaan van bezat. In de loop der jaren kwamen den aangetroffen, omdat het element kasgeldleningen gedurende het jaar steeds meer gegevens door opgravin- stratigrafie er niet in tot z'n recht 1963. 0en aan het licht, met het gevolg dat komt. Ten gevolge van de defecte Voorstel inzake het beleggen van deze oudheidkunde een aparte bron methode zijn en worden er geregeld overtollige kasgelden gedurende het van kennis van de oudheid werd, vondsten gedaan die op onmauwkeu- jaar 1963. die eigen methode van onderzoek rige wijze of geheel verkeerd worden AGENDA VAN DE LEIDSE RAAD LEIDSE AGENDA WOENSDAG 21 NOVEMBER R.K. Bond van Bejaarden. Toneel avond, 7.45 uur nam. St. Ant. Clubh. St. Nicolaas in Leiden. 2 uur aan Station. Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. K. O. As you like it, 8 uur nam. Schouwburg. Dahlia-ver. Johan Mater. Prijsuit reiking, 8 uur nam. Oude Singel 236. DONDERDAG 22 NOVEMBER Stedelijke KAV. Kaart- en sjoel avond in „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn, aanvang 8 uur n.m. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolg cursus, 8 uur, ge bouw GG en GD. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst voor apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. Salaris wethouders op ,f 17.700 B. en w. van Leiden stellen de raad voor in overeenstemming met de suggestie van Gedeputeerde Sta ten de jaarwedde der wethouders van 15.000 op 17.700 te brengen. Paus Johannes wenst nieuw bronnenschema Aandacht voor kritiek van Concilievaders Naar verluidt zal op wens van paus Johannes een nieuwe commissie op gericht worden, die tot taak zal krij gen het fel omstreden schema over de bronnen der Openbaring grondig te bewerken. Deze commissie zal be staan uit de theologische commissie en uit het secretariaat van de eenheid Een mededeling van deze strekking is naar wij vernemen vanochtend op de 24ste algemene vergadering ge daan. Ondanks het feit, dat er een nieuw bronnenschema wordt uitge werkt, werd hedenochtend het debat voortgezet. De taak van de nieuwe commissie zou dan zijn het oude schema korter samen te vatten, de grondtrekken uit te werken en vooral ook rekening te houden met de kritiek en de wen sen van een belangrijk deel van de concilie-vaders. Het is echter duidelijk, dat de dis cussies over het oude schema na van ochtend niet zullen worden voortge zet. De agenda van het Concilie ver meldt voor vrijdag opening der alge mene beschouwingen over een an der schema, nl. over de moderne corlmunicatiemiddelen. Bijbelse archeologie dient op moderne leest te worden geschoeid SPRANKELENDE JUBILEUMVIERING SEMPRE AVANTI'S JONG EN JOLIG" Op uitbundige wijze heeft Sempre Avanti's „Jong en Jolig" gisteravond in een tot de laatste plaats bezette Stadsgehoorzaal haar 12'/» jarig bestaan gevierd. Van 8 uur tot bijna middernacht was het een waar muzikaal feest, dat in alle opzichten luister bijzette aan dit jubileum van deze zo aktieve en van levenslust bruisende muziekvereniging. De voorzitter van Sempre Avanti, de heer J. Kukler, was zeer voldaan over de opkomst. „Ik wil niemand met name noemen, want er zijn van avond te veel gasten en te veel vrienden in ons midden." De heer Kukler sprak met vreugde over het feit, dat de zaal, zowel deze avond als woens dagavond, wanneer een herhaling van het programma wordt gegeven, geheel bezet is. „Dit houdt in, dat onze muziekvereniging een belangrijke plaats inneemt in de harten van het Leidse publiek." MUZIKALE COCKTAIL Voorstel tot het vaststellen van het ontwikkelde. krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten over het jaar 1963. Voorstel inzake het aangaan van een rekening-courantovereenkomst met een plaatselijke bankinstelling voor het jaar 1963. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een krediet in rekening courant aan de dr. A. van Voorthuy- senstichting en de Cornelius Musius- stichting. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaf fen en plaatsen van een verwarmings installatie met volautomatische olie- De bijbelse periode is slechts een klein deel van de vele duizenden ja- verklaard. Men brengt oudheidkun dige situaties in verband met bijbelse gegevens zonde» dat de relatie bewe zen kan worden. Moderner het zingen van „Gondola, gondola (door Gé Koolhaas) beelden van Ve netië werden geprojecteerd. Hierna ging het doek op voor het Uit het applaus na afloop bleek programma, bestaande uit twee de- wel, dat men zeer was ingenomen len, dat „Jong en Jolig" zou uitvoe- met deze uitvoering van Sempre ren. Het eerste gedeelte bestond uit Avanti's „Jong en Jolig". De beide een potpourri, waarmee in ruime ma- programma-onderdelen waren met te de veelzijdigheid van het reper- zorg samengesteld en er zal ongetwij- toire werd gedemonstreerd. We hoor- feld door de leden bijzonder hard zyn den o.a. een pittige „Zwei kleine Ita- gewerkt. Het orkest begeleidde uit- liener", enkele bekende walsen o.a. stekend, de decors en de costumering van Strauss, de tango „Tanze mit mir zorgden bij elke sketch voor een vro- in den Morgen" etc. Als solisten tra- lijk aanblik. den o.a. Lyda Spaans en Gé Koolhaas Al met al een sprankelende avond! op uitstekende wijze op; verder Wim Brugman, die ondanks een lichte ver koudheid goed op dreef was. Dat er een opgeruimde stemming in de zaal heerste bleek, toen de aanwezigen tot slot van het eerste gedeelte mas saal „Batje Vier" meezongen. Wel verlichting markt voor kerstbomen Leidse huiseigenaren accoord met verhoging van grondcontributie Wil men van de bijbelse archeo logie spreken, dan dient men toch in de eerste plaats de archeologische methode op moderne leest te schoeien en een duidelijke definitie te geven van het archeologische gegeven in het algemeen. Past men dit toe, dan blijkt al spoedig dat de identificatie van oudheden met bijbelse gegevens veel moeilijker is, dan men over het algemeen aanneemt, en bovendien niet een strikt archeologische werk zaamheid is. De archeologie bouwt een beeld op van de culturen uit bij belse tijd, met behulp van de gege vens uit de grond. Dit beeld staat antithetisch tegenover de historisch- literaire gegevens. Wil men de histo rische werkelijkheid nader komen, De Zita-vereniging, afdeling Vak- dan moet men beide reeksen gege- school, te Leiden heeft de beschik- vens op eigen waarde kunnen schat- Onder grote belangstelling van de zjj- king giggen over een strook grond ten en aan elkaar toetsen. «nt .De Doelen"ede najaarsvergadering *an de Haagweg tegenover de molen gehouden van de Leidsche Bond van van Noordman voor de bouw van een Huis- en Grondeigenaren voor Leiden tweede katholieke vakschool voor en Omstreken. De vergadering stond on- meisjes te Leiden. n fjI j t der leiding van de voorzitter der afde- De vakschool aan het Galgewater ,;j„ ai ÏSL .„uJÏÏJ: ling, de heer J. van Iterson. die in zijn was te kleJn om aan de toevloe(1 van U door de KFC als volgt Bekeurd. aan" d'e^ngste'Tuurverhoging. Nadat teL-moef t^komen"dÊ Casin0: ..Diamanten aan het ontbijt" de secretaris? de heer P. C. A. ten Broek. we cursussen tegemoet te komen. De volwassenen, de notule der vorige vergadering had nieuwe school, waarvoor nog een Lido; „Kolonel Hyde contra Scot- voorgelezen en deze zag goedgekeurd, ontwerp moet worden gemaakt, zal - - gaf de heer J. Ravestein namens het naar men mag aannemen aan meer Luxor: bestuur een resumé van de onlangs ge- (jari 599 leerlingen onderdak ver- wijzigde huurwet, waarvan enkele nieu- ienen we bepalingen aan de leden een toelich- Studio: ting waard waren. Het Bureau de Universite;t Trianon: De heer Ravestein achtte naar aanlei- is met ingang van heden verplaatst ReX; ding van het totstandkomen der gewij- naar Stationsweg 46 te Leiden. Het zigde huurwet dankbaarheid op zijn nieuwe telefoonnummer is 61710- plaats, hoewel de huren nog altijd ach- 3424,1 teraan komen. Spr. wilde bijzonder de aandacht vestigen op een paar punten in de nieuwe wet zoals het letten op ge- In de Melchior Treublaan is een breken aan de woning, waardoor deze uit Haaflem afkomstige auto gevon- niet in aanmerking komt voor huur- den, die daar ontvreemd was. verhoging of op grond daarvan in huur kan worden verlaagd. Deze richtlijnen 27-jarige timmerman F. ?ij n.-YfiMeinders uit Leiden is gistermorgen „MET MUZIEK DOOR HET LEVEN" Over de verplaatsing van de kerst- boommarkt van Apothekersdijk naar Schuttersveld vernemen wij nader, dat het wel de bedoeling is van de markt- en havendienst aldaar ver- Hieraa traden de leden van „Jong lichting te doen aanbrengen. De en Jolig" op volle sterkte aan: én het ruimte zal worden afgezet, de kerst orkest, én het koor, én de tonelisten bomen worden opgeslagen op 't be- brachten na de pauze een twee uur strate gedeelte van het veld. durend muzikale show onder de titel „Met muziek door het leven". In een wervelende vaart werden de aanwe zigen in een groot aantal sketches meegevoerd naar de meest uiteen- liggende landen. Deze sketches wa ren somtijds zeer origineel uitgewerk waarbij uiteraard veel werd gedanst en gezongen. Zo hoorden we een uit- BIOSCOPEN land Yard", 14 jaar. „Ontsnapping uit Zahrain" 14 jaar. Afgekeurd. „De kampioen leugenaar", alle leeftijden. „Misdaad op straat", 18 jr. Green way (Voorschoten): „De witte duivel", 14 jaar. „Les tricheurs", volw. Drie gewonden bij steekpartij in Breda Onteigening op grote schaal In verband met het uitbreidings- stekende „Hava Nageela (Israël), een plan Stationsplein dienen een groot gezellig „Gondola, gondola" (Vene- aantal percelen aan Morssingel, Pie- tië), het sentimentele „Oklahoma ter Hutbershof, Stationsweg en Rijns- Tom" (Amerika) en zelfs Rusland burgersingel onteigend te worden, nog even bezocht. Vooral de sketch Een deel van de huizen is thans „Vakantie in Venetië" was 'n vondst: eigendom van de gemeente, maar op de achtergrond van het toneel was vee.\ eigenaren zijn niet tot 'n min- een scherm geplaatst, waarop tijdens nelijke schikking bereid. Thans stel len b. en w. de raad voor de eige- naren, wier namen staan op een bij de stukken gevoegde (niet aan de pers verstrekte) lijst te doen dag vaarden voo" de Arrondissements rechtbank. Ten aanzien van de percelen aan de Morssingel is onteigening uitge sproken bij vonnis van de genoemde rechtbank van 17 mei 1962; met be- In verband met wijzigingen in de trekking tot de overige gevallen organisatie zullen de bij-brievenbus- duurt de behandeling voort. Het be- sen met ingang van donderdag 22 drag der schade1 oosstelling is bij het november a.s. op onderstaande tijd- vonnis bepaald op 109 900.-. Met stippen worden gelicht. inbegrip van de overige kosten, zo- Ie lichting maandag t.m. vrijdag als de kosten van het geding, van 00.00 uur; 2e lichting maandag t.m. de deskundigen, wegens rente, ver vrijdag 13.00 uur; 3e (aansluiting vroegde ingebruikneming van 't ont- nachtposttreinen) 19.20 uur. eigende goed, honorarium van de Op zaterdag vindt de le lichting rechtsgeleerde raadsman der gemeen- om 00.00 uur en de 2e lichting om te enz., bedragen de kosten voor de Wijziging lichting brievenbussen 10.00 uur plaats. dSePréonZdag hierin om -ven uur jnet zijn scooter tegen In het algemeen zijn het de gebreken een afsluitboom van de Vyf Mei- aan de woning en tekortkomingen in brug gereden. Hij werd gewond aan het onderhoud, waarop woningen kun- zijn kin en klaagde over pijn in een wond bij een steekpartij in een cafe- nen worden afgekeurd. Spr. wees er van zjjn benen. Door de EHD werd taria in Breda. Zij hadden een me- v.0°rt?. op- dat het volgens de nieuwe hij naar het Academisch Ziekenhuis ningsverschil met de 20-jarige dienst - nchthjnen noodzakelijk is. dat de huur- et;hracht nlirhtiw» soldaat 1 M Srh Hi* nn der schriftelijk en tijdig de eigenaar op geDracnt- pncntige soldaat J.M. ben., die op de hoogte stelt van een defekt aan het ®en gegeven ogenblik zijn argumen- huis of een tekortkoming in het onder- Morgenavond, 22 november, is ten kracht ging bijzetten met een houd. „Het zou wenselijk zijn, indien al er om half zeven 's avonds diploma- stiletto, waarmee hij de drie slacht- onzc leden hun huurders van deze be- zwemmen voor de R.K. Zwemclub offers in de buik raakte. Eén van paling in kennis stelden. Er moet een De Lehjse Golfbrekers" in de Over- hen, de 20-jarige dienstplichtige sol- deeieen^ar^Tdus Tor Het komt"voor dekte. In verband hiermee komen 't daat A.G.L. uit Eindhoven, die ge- dat een huurder de eigenaar niet in meisjesuur van half zeven en 't jon- legerd is in de Seeligkazerne te Bre- staat stelt, onderhoudswerk uit te voe- gensuur van tien over zeven te ver- da, werd zo ernstig gewond, dat di- ren. In dit geval zal de eventueel aan- vallen. Ouders en andere belangstel- reet operatief moest worden inge- gevraagde huurverlaging niet worden lenden zijn van harte welkom bij 't grepen, gegeven. diplomazwemmen. De begroting voor het jaar 1963 - met De twee andere slachtoffers kre- fnstaudhouden^van 'het'Xand der°afde- - vfn de geheimsecretaris van gen lichtere verwondingen Het zijn ling aan de Oude Vest - werd goedge- St. Nicolaas hebben wij bericht ont- twee 20-jarige varensgezellen, resp. keurd. In verband met dit tekort werd vangen dat de Sint nog enige uren uit Deventer en Gotheburg (Zw.), een contributieverhoging voorgesteld over heeft om zijn vriendjes te be- die naar Breda waren opgeroepen van 10 pet. betreffende de grondcontri- zoeken. Indien u hiervoor belang- voor de militaire keuring. De toe- butie naar gelang het aantal in bezit stelling heeft, kunt u zich met de stand van de drie slachtoffers is nu zijnde woningen. De vergadering gmg geheimsecretaris in verbinding stel- redelijk. De dader is door de re- ka^nazieners^werden^benoemd de he- H" adres is: v.. 't Hoffstr. 46B, cherche te Breda, in samenwerking ren J. G. G van Alkemade, G. Splinter tel. 32340. De baten stort de Sint in met de Kon. Marechaussee, aange- en D. AbspoeL de kas van de Arendentroep. houden in zijn woning te Breda. Burgerlijke Stand gemeente in totaal 129 199.78 (zie het bij de stukken gevoegde over zicht). Geboren: André, z.v. L. Ju en A. M. Drie jongelui zijn gisteravond ge- Plugge; Johannes Sikodus, z.v. S. Kos- - ter en E. C. Eradus; Gerarda Jacoba, d. KORTEOOLF De Noorse tankboot „Bro" heeft v'. J. de Jongh en L. den Hertog; Debo- in de aflopen nacht noodsignalen ra Margaretha, d.v. V. H. Blogg en C. uitgezonden, omdat het schip, dat Franken: Monique Catharina Maria. d. zich ter hoogte van de Portugese B. T. M. Kraan en C A. M. Doffer hoff; Leonard Bastiaan, z.v. L. F. B. Dubbeldam en H. J. G. Kluit: Diederika Elizabeth, d.v. W. G. van Ameijde en D. Guijt; Pierre, z.v. D. H. Wijnnober en C. A Oomen; Richard, z.v. D. H. Wijnno ber en C. A. Oomen; Johanna Maria Cornelia, d.v. H. P. M. Ober e van Riet; Wilhelmus Alberdina Maria, :.v. H. M. Huizer en J. W C. M. Kleijn; kust bevond door zware slagzij dreig de te zinken De Britse tanker „Athel Templar" heeft de bemanning aan boord genomen op drie man na die op het schip zijn gebleven. Rario Amman meldde dinsdag- Marin avond- ^at de Egyptische autoriteiten een aantal- officieren hebben gear- Seraphina Maria Johanna, d.v. J. G*. resteerd na de ontdekking van een Vleeschhouwer en S. J. W. Luyckx; Ni- romplot om president Nasser af te coline Wilhelmina, d.v. C. van Leeuwen zetten. Deze week zouden tachtig en W. B. Cramer; Mike Leonardus Jo- officieren zijn gearresteerd en aan Schoenmakeri" Johan G. van Eg- a,nderen zou huisarrest zijn op- mond en J. de Jager. geiega Overleden: H. J. van de Pol, 81 jaar, man; L. C. Jansen, 83 jaar, wed. van J. C. van Veggel; A. du Prie, 37 jaar, I .1 I mail: C. van Houten 60 Jaar, man: J. IVITU IHCLIC P tCI1 A. A. van der Horst, 77 jaar, man; E. Koomans, 90 jaar, wed. van J. Foekking; WOERDEN, 21 nov. Kaas Aanvoer J. M. van Heiningen, 75 jaar, man. 24 partijen. Noteringen: le kwal. 2.38 Gehuwd: H. N. J. Nessmann en E. C. 2.43; 2e kwal. 2.322.37; Handel rede- Stikkelorum. lijk.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3