Alphen aan den Rijn heeft een Ren- en Tourver. De avonturen van MICKEY MOUSE DINSDAG 20 NOVEMBER 1962 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 St.-Nikolaaspakketten vroeg ter post bezorgen De PTT staat ook dit jaar weer voor de opgave in de periode van 26 november tot 4 december een aan tal postpakketten en briefpakjes te verzenden, dat tweemaal zo groot is als normaal. De PTT verwacht, dat het aantal te behandelen binnenland se postpakketten in de dagen voor St. Nicolaas ongeveer 900.000 zal be dragen. Een tijdige overkomst en bestel ling kan in deze drukke dagen al- men lid wil worden werd leen worden gegarandeerd, indien de afzenders hun Sint Nicolaaspakkec- ten en -pakjes uiterlijk donderdag 29 november ter post bezorgen, zo Zelden hebben wij zulk,een vlotte een industrie, van welke aard ook, „tewaterlating" van een vereniging aan die van de Ren- en Toervereni- t'an nabij meegemaakt, als waarvan ging te binden. wij maandagavond in hotel „Cen traal" getuige waren, toen het ging CONTRIBUTIE om de oprichting van een Rijwiel-, De financiële kant van de zaak ont- Ren- en Toerclub voor de Rijnstreek. moette al evenmin overwegende be- Binnen vijf minuten had een van Zwaren. De grootte van het inschrijf- de initiatiefnemers, de heer W. G. ajs men ijd wil worden were Vreeswijk, gesecundeerd door de vrijgelaten. De contributie is vast- andere promotors, die wij allen in gesteld op 1.50 per maand. De do- ons voorbericht noemden, achter de is bepaald op 5.per jaar. .groene tafel zijn toelichting ge- Gelet op het feit, dat het grootste verzoekt de PTT ons mede te delen. geven op het doel van de bijeenkomst deel van de leden beoefenaars zijn of het besluit was gevallen. En bin- van wielersport in wedstrijdver- nen vijf minuten hadden zich 33 van band, zal de vereniging zich toeleg de ongeveer 40 aanwezigen als lid gen 0p d,e behartiging van die be- gemeld. langen, maar klimt het aantal lief hebbers van het rijwieltoerisme tot in^StuuTte Rotterda^ een redely ke hoogte, dan zal in de daver van een Posterholt De heer Vreeswijk had een niet al v.er.eni^I}f Y°or die leden een spe- (Limburg) onderzocht, die mogelijk te hoog gespannen verwachting uit- ciale «ectie in het leven worden ge- aan hondsdolheid heeft geleden. Het BOVEN VERWACHTING gesproken, toen hij ons vorige week roepen, als zijn mening weergaf, dat in Al OEFENTERREIN dier, eigendom van een Duitser uit Munchen-Gladbach, die in Posterholt phen a. d. Rijn en de Rijnstreek de Waar het oef en parcours komt te een kippenfarm houdt, was plotseling tijd ryp was voor een wielerclub. De liggen, hoopt men in de komende bij- zeer agressief geworden en is op last opkomst heeft zelfs zijn stoutste ver- eenkomst te kunnen mededelen. Ge- van een dierenarts afgemaakt. wachtingen ver overtroffen en dat dacht werd langs het Aarkanaal en zich vrijwel iedereen achter zijn ini- via Aarlanderveen. De eerste club- tiatief schaarde, pleit ondubbelzinnig wedstrijd zal vermoedelijk na 31 de- voor het juiste inzicht, dat de initia- cember vallen. Hiervoor is reeds een tiefnemers hebben getoond. wisselbeker beschikbaar. Ook kreeg het bestuur toezegging, dat een wis- BESTUUR selbeker wordt geschonken als inzet voor de beste persoonlijke prestatie van het aanstaand seizoen. Er is voorts van gedachten gewis- Vlot zat ook een vijf man sterk be stuur achter de tafel, waarin men de kern van het initiatiefcomité heeft behouden. Het zijn de heren W. G. Vreeswijk, P. C. Bouthoorn, beiden x verwierven 24 stemmen, G. Mark- bestu" 'oe hieromtrent m de man <22 stemmen), C. v. Engelen (21 komende vergadering, met stemmen) en C. Lodder (19 stem 1 men). De heer Vreeswijk is tot voor zitter gekozen. Dit bestuur heeft een Duitse zeelieden op rooftocht in Rotterdam Gisternacht om ongeveer half twee zijn aan de Prins Hendrikkade in Rotterdam twee mannen door drie seld ovei- de kleuren en het dessin vreemdelingen kort na elkaar aange- va/n de in te voeren club-shirts. Het vallen en beroofd. Van een 32-jarige stuurman werd geëist, dat hij 10,- zou afgeven. Toer. de stuurman hier- bare ontwerpen te zullen komen. aan niet onmiddellijk voldeed, werd De indoortraining, waarover een hij in het gezicht geslagen waardoor der leden een balleitje opwierp, leek zijn bril brak en zyn rechter oog ló.^mS i- b-J-- te wordt de volgende vergadering ge houden, waarin een en ander defini tief zijn beslag zal krijgen. Alsdan kostbare opgave. Voorlopig wil men Hij is met spoed naar het oogzie- het met buitentraining doen. kenhuis gebracht. Een 46-jarige schil- Nadat de heer J. Wisse, blijkbaar der werd onder bedreiging een be- rullen o a dp mepr inridferh» maat ter zake deskundig persoon, het drag van 7,- afgenomen. Zijn pols- regelen worden gebitton en ooHj- bftuur ™kSle behartenswaardige horloge werd van z«n mm ge^t en Éranisatorisrh nlaatcpliik Pn in pirnnt adviezen van organisatorisch, sociale zijn kleren werden beschadigd, verband^ zafhet nodige a£n b£S? en i^dische aard had verstrekt en De Rotterdamse politie wist drie kSeSr noaige zyn oesiag had aanbevolen z0 snel mogelijk de vreemdelingen een uur later aan te koninklijke goedkeuring aan te vra- houden. Zij worden verdacht van_ 't EEN NAAM gen, sloot de heer Vreeswijk de bij- plegen van deze gewelddaden. Het eenkomst met enkele woorden van Men heeft gedachten uitgewisseld voldoening over het welslagen van de over de naam van de Alphense Rij- opzet, wiel- Ren- en Toerclub. Er zijn o.a. namen genoemd als „Rijnstreek" en „Avanti", maar tot een definitief be sluit hierover is men evenwel niet gekomen. De deur is op een kier ge laten voor andere ideeën, die men vóór de a.s vergadering bij het be stuur kan indienen. In dit verband merkte de voorzitter op geen voor stander te zijn de vereniging aan banden te leggen door de naam van* BADMINT0N- COMPETITIE AANVULLING Aanvullend badmintonprogramma dat hun spel gebaseerd is op techniek, Service-partijtje VIERDE NEDERLAAG VOOR KANGOEROES Gisteravond trad het herenteam van Kangoeroes in Haarlem aan voor de 4e competitiewedstrijd in de hoofdklasse en ook nu weer moesten onze stadgeno ten me lege handen de thuisreis aan vaarden. De wedstrijd tegen HVS werd gespeeld onder leiding van 'n scheids rechter, die elke bovenhands gespeelde bal affloot, waardoor de wedstrijd uit liep op een service-partij. Nu weten wij wel, d>at men van ploe gen in de hoofdklasse mag verwachten, bleken Duitse schepelingen te zijn van de coaster „Clio", nl. de 20-jari- ge Rolf L., geboren in Hamburg, de 19-jarige Wolfgang Rudiger, geboren in Gent, en de 20-jarige Hans Joa chim E., geboren in Hamburg. De drie schijnen geen vaste woon- of verblijfplaats te hebben. In zevende cyclus Openbaar Kunstbezit samenwerking met België De zevende radiocursus der stich ting Openbaar Kunstbezit, waarop reeds meer dan zestigduizend perso nen inschreven, begint op maandag 14 januari. In 1963 zullen werken van tot dusver weinig of niet be sproken kunstenaars aan de beurt komen. Het bestuur van de stichting heeft besloten om een drietal uit zendingen van „Openbaar Kunstbe zit in Vlaanderen", waarmede de Belgische radio en t.v. via de zen der 3russel-Vlaams beginnen, op te nemen in het Nederlandse program ma. Openbaar Kunstbezit wil op deze wijze en begin maken met 'n voor alsnog bescheiden uitwisseling van programma-onderdelen in Europees verband. Een gedachte, aldus 't be stuur, die mede door de Fondation Europeenne de la Culture gesteund en gestimuleerd wordt. In de ge noemde drie Belgische uitzendingen worden schilderijen besproken van: Jeroen Bosch, Pieter Breughel en Henri F-venepoel. Het tweede deeltje in de reeks kunstboeken, uitgegeven door de stichting in samenwerking met het Prins Bernhard Fonds (alleen voor abonnees van de ^ursussen verkrijg baar) is uitgekomen. Het gaat over de unieke verzameling Egyptische kunst in het Rijksmuseum voor oud heden te Leiden. Zuurkool met spek in Bangkok Prinses Beatrix wordt woensdag uit Thailand in de hoofdstad van de Philippijnen, Manilla, verwacht voor een officieel bezoek van drie dagen. Als Prinses Beatrix in Manilla aan komt zal president Soekarno van In donesië die stad nog maar twee-en- een-half uur verlaten hebben. De Indonesische president zal daarin na melijk enige uren blijven op zijn te rugreis van Tokio naar Djakarta. Intussen bevindt de prinses zich nog in Bangkok, waar zij gistermid dag de haven bezocht. Daar had zich de bemanning van twee Nederlandse schepen, de „Houtman" en de „Marne Lloyd", op de kade voor de schepen opgesteld. Van de landen, wier schepen de haven van Bangkok het meeste aan doen, komt Nederland op de derde plaats, na Engeland en Scandinavië. Kapitein Bauke van den Berge, met een door al de jaren van zyn zeemansbestaan verweerd uiterlyk, nodigde de Nederlandse persmen sen uit, aan boord van het vracht schip „Marne Lloyd" de lunch te ge bruiken. Hy ontlokte de Nedelan- ders vreugdekreten, toen hy de sa menstelling van het menu bekend maakte: „Stamppot zuurkool met rookworst en gekookt spek". Dit be tekende een welkome afwisseling van de Oosterse gerechten, die zy de laat ste weken voorgezet kregen. En zo kon het gebeuren, dat Ne derlandse journalisten hun zuurkool stamppot genoten in de eetzaal van de „Marne Lloyd", die van een lucht verversingsinstallatie is voorzien, ter- wyl buiten de temperatuur tot 32 graden opliep. DE KONING SPEELDE KLARINET In het Bangpa-In paleis, ongeveer 7ó kilometer buiten Bangkok, is maandagavond een bal van drie uur gegeven ter ere van prinses Beatrix. De Nederlandse kroonprinses opende het bal met een dans met Phya Rang- sit, een neef van de Thailandse am bassadeur in Den Haag, prins Wong- hamahip. Het orkest dat deze avond de muziek verzorgde, was van een wat „ongewone" samenstelling. De klarinetpartij werd namelijk ver zorgd door niemand minder dan koning Phoemibol, terwijl zich on der de overige veertien orkestleden enkele goede vrienden van de ko ning bevonden, onder wie twee jon ge juristen en een voormalige Thai landse premier, Seni Pramoj. Koning Phoemibol en zijn orkest begonnen maandagavond om 23.00 uur plaatselijke tijd te spelen en dat duurde tot goed 02.00 uur 's nachts. Op het programma kwamen vele composities van koning Phoemibol voor, die een hartstochtelijk liefheb ber is van moderne dansmuziek. In het ziekenhuis te Sittard is maandag overleden de 61-jarige heer Jansen uit Neerbeek. Hij werd zon dag zwaar gewond toen hij op de rijksweg te Beek met zyn fiets door een auto werd aangereden. West-Duitsland en West-Berlijn herdachten zondag hun slachtoffers van de beide wereldoorlogen. Op deze Duitse nationale rouwdag hin gen overal de vlaggen halfstok, en werden op begraafplaatsen en bij gedenktekens kransen gelegd. Op al le grote begraafplaatsen in West- Europa, waar Duitse militairen be graven liggen, legden diplomatieke vertegenwoordigers van de bondsre publiek kransen. De Sowjet-Unie heeft zaterdag- dagmorgen in het gebied van Semi- palatinsk in Centraal-Azië 'n kern proef in de atmosfeer van geringe sterkte genomen. Premier Chroesj- tsjov heeft eerder in de maand ge zegd, dat de serie Russische kern proeven in de atmosfeer op 20 no vember zou eindigen. PROGNOSES voor de week van zaterdag 17 t.e.m. maar men moet er aan de andere kant vrijdag 23 november: ook oog voor hebben, dat het spelpeil Dinsdag 20 november: Meerburg IIv-an de Nederlandse teams by lange na Veglo II. nog niet zo hoog ligt als dat van teams Vrijdag 23 november: Drop-Shot IV— der Oost-Europese landen. Bij de vorige Racketeers I. maand in Rusland gehoud-en wereld- Vrijdag 23 november: GBC II LUSV kampioenschappen konden de scheids rechters. vooral in de finale-poule, zeer streng fluiten, omdat bijna alle ballen TT Tr TT onderhands werden gespeeld. Zelfs de Meerburg II—Veglo II is zonder twij- set-upMaar het is onzin om nu van de fel de belangrijkste ontmoeting uit bo- doorsnee Nederlandse clubteams te ver- yenstaand programma, beide ploegen %vachteTlt zich deze nieuwe ont- unmers staan in omgekeerde volgorde wikkeling in het volleybal binnen enkele «„«llU plaatsen Van de maanden hebben eigen gemaakt. Dit t moet langzaam groeien en de scheids- Racketeers I moet in staat worden zullen hier o i beslist rekenm" geacht Drop-Shot IV te kloppen, hoe- rechters hier o.l. beslist rekening wel de Hagenaars vaak tot verrassende moeten J?ouden- alleA af uitschieters komen. fluiten, maakt de scheidsrechter het Voor LUSV I zien we niet veel pers- zleh t™' al te gemakkelijk. Juist pektief in het duel met G.B.C. II. MEERBURG II—VEDO II 8—0 door het kiezen van een middenweg kan de scheidsrechter meehelpen aan de opbouw. Doet men dat niet, dan zal de aantrekkelijkheid van volleybal als kijk- Reeds na enkele partijen werd het sp?T^ spoechg verdwijnen, duidelijk, dat de Meerburg-reserves een N? deze beschouwing rest ons nog gemakkelijke zege zouden behalen op slechts de uitslag van de wedstrijd HVS- Vedo II, aangezien dit vroeger zo roem- Kangoeroes te melden: 3 2. Setstan- ruchte team niets meer van de oude den: 715, 150!, 1115, 1513 en 156. glans bleek te bezitten. PIJNSTILLER Schouderpijn... maar ook an dere plagende pijnen raakt u prompt kwijt met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachetsl) De Salicyl-vrije pijn stiller, die géén maag klachten veroorzaaktl Zowel in de enkel- als dubbelspelen ,rnTnrvn4T nnnrip Hp thiiisrlnh yirh vprrpwp» Hp VUIjJjJIii-BAIj toonde de thuisclub zich verreweg de meerdere. Dat Meerburg tenslotte alles gemak kelijk in de recordtijd van ruim 2 uur won en daarbij zelfs geen enkele maal verlenging of een beslissende game no dig had, bewees toen wel hoe ver ge noemde Haagse formatie in kracht is teruggelopen. BIOS I—LUSV I 4—4 Competitiestanden afdeling Leiden Heren eerste klas: 1 SVL 4 48, 2 KVC 2 4—5, 3 PSWA 1 3—4, 4 Castellum SVL 3 4—3, 7 Do- eosï 4—6 5 KVC 4-5 «TlIjSVI 1 3-4. 5 LD 1 4-3, 6 SVL 3 4-3, 7 D( 4—5, 7 Groen L-3, 8 DES I 4-2. nar 1 3-2, 8 LUSV 1 4-2, 9 Or. Groen I Teylingen 2 4—0, 10 KVC 2 4^-0. 42, 10 Kangoeroes 2 31 (Kang. 2 p. De ontmoeting BIOS ILUSV 1 ein- /-iriy i ac Brunh 2 35 4 Nw Brunh, 3 3^.5 kangoeroes 2 4-5, zonaer Knappe prestatie van onze stad- s ,2 q SvL 4 10 Argos 2 3—0 genoten, temeer daar de Sikkensmensen. 3 SVL4 4-1. 10 Argos SVL 5 4—8, 3 WS 3 4—6, 4 GGV 1 3—5, KVC 3 4—3, 7 Raaphorst 1 4—3, 8 SVL 5 GGV 2 4—3, 6 LUSV 2 4—3, 7 Teylin- - - gen 1 3—2, 8 MSV 1 4—2, 9 Ra.aphorst 1 eigen huis, vrijwel niet zijn te ver slaan. De BlOS-zaal voldoet namelijk door de te geringe hoogte en minimum uit loop bij lange na niet aan de eisen, wel ke men aan een behoorlijke badminton- gelegenheid mag stellen. LUSV scoorde vier punten 2 4—2. 10 Donar 2, 11 WW 1. LUSV 2 46. 3 de Alvos 1 34, 4 de Heren derde klas: 1 Meerburg 1 48. Vinnen 1 4—4, 5 VLAK 1 4—4, 6 WW 2 WS 4 4—6, 3 Advendo 1 2—4, 4 SVL 2 44. 7 Or. Groen 2 3—3, 8 GGV 2 6 3—4, 5 CSL 2 44, 6 CSL 1 3—3, 7 3—3, 9 Meerburg 1 4—0, 10 SVL 5 4—0. WPSS 1 2—2, 8 Donar 3 4—2, 9 DES 1 Dames vierde klas: 1 Teylingen 3 48, 31, 10 DSS 2 20, 11 WA 1 30. 2 Raaphorst 2 36, 3 Nw. Brunhilde 4 Heren vierde klas: 1 De Valken 1 48, hhuuiuc vici uuurcu uvee 4—5, 4 de Valken 1 4—5, 5 Donar 1 4—4, 2 GGV 3 4—6, 3 MDS 1 4—5, 4 Or. Gr. 2 winningen in het eerste damesenkel, 6 WW 3 2-2, 7 de Vinnen 2 3-2, 8 4-5, 5 SVL 7 4-4 6 Advendo 2 4-3, De Alvos 2 2—1. 9 DES 2 3—1, 10 Ar- 7 MDS 2 4—3, 8 WW 2 3—2, 9 De Val- 1—0, 11 WW 4 4—0. ken 2 42, 10 Raaphorst 2 30. Jeugdbendeleider kreeg twee en een half jaar' De rechtbank in Rotterdam heeft vanmorgen de 18-jarige loswerkman B. v. d. S., één van de leiders van de Rotterdamse „Westkruiskade-jeugd", conform de eis veroordeeld tot twee- en-een-half jaar jeügdgevanger.is. Hij heeft samen met een tiental kor nuiten, jongens tussen 15 en 20 jaar, een groot aantal inbraken in Rotter dam en omgeving gepleegd. De golf van jeugdcriminaliteit, die deze jeugdbende enige maanden geleden over de Maasstad bracht, bereikte zijn hoogtepunt toen in een julinacht een 44-jarige nachtwaker door de loswerkman ernstig gewond werd. De jeugdbende drong die nacht een fabriek in Pynacker binnen en ont vreemdde een bedrag van 250,-. Terbeschikkingstelling in moordzaak Huizen De 14-jarige Dirk B. uit Huizen, die op 15 oktober 1961 te zamen met zijn 15-jarig broertje Jan, zijn 7-jarige zwakbegaafde nichtje Klazina om 't leven bracht, wordt ter beschikking van de regering gesteld zonder toe passing van straf. Dit heeft de recht bank te Amsterdam vanochtend be slist. De zaak tegen de 15-jarige Jan B. werd aangenouden tot 1 augustus 1963 teneinde een nader onderzoek te doen instellen naar de mogelijk heden van een bepaalde combinatie van straf en een psychiatrische be handeling. Dirk B. werd vrijgesproken van de primair ten laste gelegde moord en veroordeeld voor de meer subsi- dair ten laste gelegde medeplichtig heid aan moord. Het vonnis komt er op neer, dat deze knaap tot zijn 21e jaar in een inrichting zal moeten verblijven. Zoals bekend lokten de beide broertjes hun nichtje op 15 oktober mee naar de Meent in Huizen, twee kilometer van de ouderlijke woning, waar zij het kind in koelen bloede vermoordden. Twee dagen na de moord vonden militairen 't lichaam pje in een sloot achter een hooimyt. Het is zondag bar weer ge weest in Frankrijk. Zware brekers, opgezweept door winden met 'n snel heid van soms honderdvyftig kilo meter, beukten de Westkust, terwijl in het binnenland regen of sneeuw buien vielen en wegen in de Jura, de Alpen of de Pyreneeën onbegaan baar waren geworden. Het normale winterse beèld van geïsoleerde berg dorpen vertoonde zich dit jaar al vroeg; omgewaaide bomen en afge knapte telefoonpalen hadden hiertoe een steentje bijgedragen. Grüne Polizei na negen jaar Nederlander De ex-opperwachtmeester van de Grüne Polizei te Amsterdam, Josef Henneboel heeft na negen jaar de Nederlandse nationaliteit gekregen. Als Joep Henneböhl werd hij in Berge in Duitsland geboren. Als re servist werd hy in de oorlogjaren in gedeeld van de Grüne Polizei. Om dat hy het niet met het nationaal socialisme eens was heeft hij tijdens de bezetting honderden Nederland- ders, vooral Amsterdammers, gehol pen uit de handen van de Duitsers te ontsnappen. Na de oorlog werd Henneboel di rect gearresteerd. Tot 1950 was het hem verboden in Nederland te ko men. Toen hij een jaar na de oor log illegaal in ons land verbleef om bewijsmateriaal voor zijn correcte houding tijdens de bezetting te ver zamelen, werd hij door de politieke opsporingsdienst aangehouden. In 1953 diende hij een verzoek in om de Nederlandse nationaliteit te verwerven. In 1957 trouwde hij met een Nederlandse vrouw. Bij deze ge legenheid kreeg hij 600 brieven van Nederlanders, die hem niet vergeten bleken te zijn. In 1959 opende de voormalige Grüne Polizei een siga renwinkel aan de De Witténkade in Amsterdam. 130 bloemstukken onder streepten toen de sympathie, die hij in de hoofdstad geniet. Sinds het indienen van het ver zoekschrift in 1953 is zijn houding tijdens de oorlog uitvoerig onder zocht, wat geresulteerd heeft in de publicatie in de staatscourant van 1 november, waarbij Henneboel de Ne derlandse nationaliteit is toegekend. Algerië gaat nationaliseren Xj*. //'jwt/prse je c/rr. j\ s//er vwp/pr ///A/6. ij-rij///s/sss/s zo/v/va 2M Tzesrf//- /f/Mj ///T//6, /x&9 At/sr.' /x&r/wer /rape or r/?p vooz 0/6 W: Premier Ben Bella van Algerië heeft op een persconferentie meege deeld, dat de energieproduktie, de mijnbouw en de buitenlandse handel in Algerië genationaliseerd zullen worden. Wanneer dit gebeurt, zei Ben Bella niet. Hy zei alleen dat vi tale sectoren van het economische leven ongetwijfeld publieke sectoren zullen worden. Ben Bella verklaarde, dat hoewei Algerië uitziet na&r het socialisme, dit socialisme niet in enkele maan den en ook niet in enkele jaren lot stand kan worden gebracht. Maandag zijn vijf mensen om het leven gekomen als gevolg van een ernstig lek in de ketelruimte van het Britse vliegdekschip „Cen taur" Het schip ligt bij de noord kust van Wales voor anker. Kindermoord in Luik De 32-jarige Luikse mevr. Paulette Martle-Degueffroy heeft zich maan dagavond bij een gevangenis in Luik gemeld met de mededeling, dat zij haar 3-jarig dochtertje had gedood. De kleine Mcrie-Jeanne, een kind met een waterhoofd, dat al verschei dene malen in een inrichting opge nomen is geweest en binnenkort wear zou worden opgenomen, was erg onzindelijk, aldus de bekentenis van de moeder. Dit had de moeder, die haar achtste kind verwacht, bui ten zichzelf gebracht. Zij heeft het kind op het hoofd geslagen en maan dag was het gestorven. De vader, een metselaar, is zieke lijk en dikwijls zonder werk. Het gezin bewoonde vier kamers. Drie kinderen lijden aan dysenterie. De vader was niet thuis, toen Marie- Jeanne stierf. Hij vernam het ge beurde toen hij 's avonds van zijn werk thuiskwam. Hij kon nog niet gehoord worden danr hij, ofschoon in Frankrijk geboren, geen Frans meer spreekt, doch alleen Neder lands. Het verhoor moet via een tolk gebeuren. De moeder is naar de St. Leonard- gevangenis in Luik overgebracht. De kinderen zijn in een weeshuis opge nomen. Liberale ministers in Bonn afgetreden De liberale ministers in het West- Duitse kabinet zijn gisteren afgetre den. Het zijn de minister van justi tie Stamberger, minister van finan ciën Starke, de minister voor vluch telingenzaken Mischnik, de minister voor de schatkist Lenz. en de minis ter voor economische samenwerking Walter Scheel. Door het terugtrek ken van de ministers wil de vrije de mocratische partij de mogelijkheid scheppen voor onderhandelingen over een reorganisatie van het kabinet en voortzetting Ier bestaande coalitie. Men kan moeilyk zeggen, dat het aftreden van de vijf liberale minis ters in Bonn als een bom is ingesla gen. De beslissing was in feite reeds bij de besprekingen tussen de FDP- leiders en bondskanselier Adenauer in dit weekeinde aangekondigd. Een regeringswoordvoerder in Bonn wilde geen commentaar op het besluit van de vrije democraten ge ven. Hij deelde mee, dat bondskan selier Adenauer de ontslagaanvragen moet goedkeuren, alvorens ze wor den doorgestuurd naar het bureau van de Westduitse president, Luebke, die de ministers benoemt en ont slaat op aanbeveling van de kanse lier. Zoals bekend, maakt president Luebke op het ogenblik een reis door Zuidoost-Azië. Hij keert eerst op 5 december in Bonn terug. Of reeds vóór zijn terugkeer besluiten zullen worden genomen, wordt in welinge lichte kringen in Bonn betwijfeld, daar de president voor zijn vertrek de beslissing over mogelijke wijzi gingen in het kabinet aan zichzelf heeft voorbehouden. De bommenwerpers gaan ook terug Radio-Havanna heeft maandagavond omgeroepen, dat de Cubaanse pre mier Fidel Castro aan de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft meegedeeld, dat Cu ba bereid is, de Sowjet-Russische II- joesjin-28 bommenwerpers naar de Sowjet-Unie terug te sturen. Volgens de radio heeft Castro dit schriftelijk aan Oe Thant meege deeld. In de brief zou staan, dat de Cubaanse premier de bommenwer pers niet langer nodig heeft, omdat deze te oud en te langzaam zouden zijn. Amerikaanse functionarissen heb ben maandagavond meegedeeld, dat de Verenigde Staten uit luehtverken- ningen boven Cuba is gebleken, dat er een aantal Russische raketten voor korte afstand aanwezig zijn, die nog niet eerder zijn waargenomen. Vermoed wordt, dat het tactische wapens zyn ir.et een reikwijdte van ongeveer 40 km. Men meent, dat deze raketten reeds eerder in het jaar, tegelijk met luchtafweerraketten en andere kleinere raketten naar Cuba zijn gebracht, aldus de functionaris sen. Zij kunnen echter niet als „aan valswapen" worden aangemerkt. CUBAANS SCHIP GEBOMBARDEERD? Radio-Havanna heeft dinsdag om geroepen, dat een Yankee-vliegtuig' een Cubaans schip zou hebben ge bombardeerd. Het zou hier gaan om de „Rio Domuji". De radio gaf geen verdere byzoncierheden. Men neemt aan, dat alle 13 op varenden van de Spaanse treiler „De Jesus" zijn verdronken. Het schip meldde zondagavond, toen het zich op ongeveer 13 kilometer van de plaats Pasajes, aan de Golf van Bis- caje, bevond, snel water te maken. Opsporingen naar het schip hebben geen enkele resultaat opgeleverd. De 67-jarige G. H. Wilmink uit Wieneambt-Delden is gistermiddag, toen hij per fiets de rijksweg Del den-Goor overstak, door een auto aangereden en gedood. Vier en zestig passagiers van een Brits Comet-straalverkeersvlieg- tuig moesten maandag kort na de landing op Londen Airport inder haast het toestel verlaten omdat in de elektrische installatie brand was ontstaan. Twee passagiers kregen een zenuwschok. Het verkeer in Spanje onder vindt hinder van overvloedige sneeuwval. De weg van Madrid naar de Spaans-Franse grens, over Barce lona, is op sommige plaatsen bedekt met een twintig centimeter dikke laag sneeuw. Galicië en Baskenland wor den daarentegen geteisterd door stortregens.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5