Fred Kaps op feest van Royal McBee C. J. W. Wijtenburgf Leidse universiteit Pluimvee in 't Leonardushuis BALLET VAN SCAPINO HIELD LEIDSE JEUGD IN ZIJN BAN GEMEENSCHAP VAN GRONINGERS VIERDE VEERTIGJARIG FEEST Dr. J. van Nes in de Raad Receptie van jubilerend „Sparta" MAANDAG 19 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA KiTs"'noot mJ&Smiïw Inbrekers hebben gisteren een goede slag geslagen in een huis aan de Stuwstraat te Leiden. Zaterdag avond zijn zij binnengekomen door een slot te forceren. In een ijzeren geldkistje, dat in een kast op de slaapkamer stond, troffen zij 13 bankbiljetten van 100 gulden aan en één van 25 gulden. Voorts twee spaar bankboekjes met een totale waarde van 4300 gulden. Zij hebben het ge hele kistje maar meegenomen. Ingebroken is ook zaterdagavond in een perceel aan de Geregracht dat men aan de achterzijde via een muur is binnengegaan. Uit een kast is een Philips scheerapparaat ver dwenen. De 82-jarige C. Jansen, wonend aan de Verl. Bloemistenlaan te Lei den, maakte zaterdagmorgen om kwart over elf in de Hema aan de Haarlemmerstraat een onfortuinlijke val van de trap. De bejaarde man brak zijn rechter onderbeen en moest door de BHD naar het Ac. Zieken huis worden gebracht. De 22-jarige schilder J. Verver wonend aan de 3 oktoberstraat is zaterdag met zijn fiets op de Haven geslipt. Tengevolge van de val geraakte hij bewusteloos. Met een diepe vlees wond in het achterhoofd is hij door de BHD naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. Zondag vond de jaarlijkse St. Nicolaaswedstrijd van „De Ruis- voorn" plaats te Aalsmeer. De opkomst was slecht, de vangst matig. Er werd 4248 gram vis aan de schaal gebracht. Winnaars werden 1. J. v. d. Linden 1333 gr., 2. J. Pauw 1105 gr., 3. W. Mulder Sr. 488 gr.. 4. E. Voskuil 330 gr. en 5. W. van Wei zen 223 gram. Hebt u ze gezien, uw kinderen, toen ze naar de intocht van St. Ni- colaas keken op de t.v.? Wat hebben ze ervan genoten! Natuurlijk hebt u ze toen beloofd, dat u ze mee zou nemen naar St. Nicolaas in een groot warenhuis. En u hebt verteld, dat allq lieve kinderen daar één voor één even bij St. Nicolaas mogen komen. Maar hebt u er wel eens aan ge dacht, dat u uw kinderen een nog Afgelopen zaterdagavond was de grote zaal van de Stadsgehoorzaal gereserveerd voor het personeel van de Royal McBee. De voorzitter van de Personeelsvereniging „De Royalis ten", de heer H. Boeff, kon klokslag 8 uur een volledig door personeels leden bezette zaal verwelkomen, w.o. de directie van de Royal McBee. De heer Boeff zegde de directie hartelijk dank voor de ondervonden medewerking in het afgelopen jaar. Hij hoopte, dat ook het volgend jaar, wanneer de Personeelsvereniging haar 10-jarig bestaan viert, op de zelfde medewerking gerekend kan worden. Hierna verzorgde het radio-caba ret van Rens van Dorth een 3 uur durend cabaretprogramma onder de titel „Even goede vrienden". De „Royalisten" zullen ongetwijfeld van het gebodene hebben genoten. Trou wens, de naam van Rens van Dorth staat hier wel borg voor. Wie kent niet zijn voortreffelijke radio-uit zendingen van enige jaren geleden „Rens van Dorth wipt even bij u aan"? In „Even goede vrienden" had Rens van Dorth natuurlijk een groot aandeel. Hij speelde met de bekende cabaretière Mitzie Tieland enkele sketches. Frans Rafall en Jessica van Olden voerden enkele uitste kende Spaanse en Russische dansen uit, die bij de aanwezigen in de smaak vielen. Het meest geslaagd was wel het optreden van de 3-voudige wereld kampioen goochelen Fred Kaps. Het is niet verwonderlijk, dat hij een uitnodiging kreeg om binnenkort op Buckingham Palace op te treden. Zowel voor als na de pauze bracht hij de feestvierende Royalisten van de ene verbazing in de andere. Het was dan ook erg knap, wat Fred Kaps allemaal uithaalde met kaar ten, doekjes, stokjes, touwtjes, zout vaatjes etc. Daarbij komt, dat hij zorgt voor een spitse conference, iets, waaraan het bij de meeste goo chelaars nogal eens mankeert. Het was dan ook begrijpelijk, dat Fred Kaps na zijn optreden een ovatie ontving. In de allerbeste stemming begon nen de „Royalisten" aan het bal, op muziek van Frans Houps' The O.K. Rythme Stars en onder leiding van dansleraar K. Nieboer, dat enkele uren van de nieuwe dag in beslag nam. In de leeftijd van 75 jaar is in Huize St. Liduina te Warmond over leden de heer Christiaan Johannes Wilhelmus Wijtenburg. oblaat OSB van Schoenhof (België) De heer Wijtenburg is ruim veertig jaar sa men met zijn broer de heer Simon Wijtenburg, firmant geweest van de „Edelachtbaar" sigarenfabriek te Leiden. Hij vervulde ook enige ja ren de functie van regent van het St. Liduinahuis te Warmond. grotere verrassing zou kunnen be zorgen, als St. Nicolaas eens met twee Pieten bij u op bezoek kwam? Waarom zou hij dit jaar niet eens bij komen? De zeeverkennersgroep St. Paulus kan er voor zorgen, dat hij u be zoekt! Stuur daarom vandaag nog een brief aan het secretariaat van St. Nicolaas: familie A. W K. Kym- mell, Sweilandstraat 17, Warmond. Vermeld hierin ook uw volledig adres en (eventueel) uw telefoon nummer. Schrijf ook, of u de Sint op zondag (2 dec.), dinsdag (4 dec.) of woensdag (5 dec.) wilt ontvangen en hoe laat u het best schikt. Wij treden dan onverwijld in contact. De Paulusgroep staat borg voor een geslaagd St. Nicolaasfeest. Geslaagd voor het doet. ex Psycholo gie de heer A. S. H. Tjoa te A'dam; voor het kand. ex. Klass. Let. de he ren F. T. van Straten te Nederasselt (cum laude) en E. G. Martens te Rot terdam; voor het kand. ex. Franse Taal- en Letterkunde mevr. E. M. van Rand wij ck-Franlcen te Leiden; voor het doet. ex. Geneeskunde de heer M. de Graaf te Capelle a. d. IJs- sel; voor het artsexamen de heren W. G. J. Iemhoff te Lngen (Bet.) J. de Koning te Leiden, P. Spit te Leiden en J. J. Veltkamp te Driehuis. Voorzitter F. v. d. Mark heeft za terdagavond in het St. Leonardus- clubhuis aan de Haagweg de ope ning verricht van de jaarlijkse club show der Leidse Pluimveevereniging „De Oude Leidsche". Het is te be treuren dat Leiden nog steeds te weinig zaalruimte heeft om een ten toonstelling van enig formaat te kun nen organiseren. Gelukkig hebben de leden dit be grepen door geen grote collecties in te sturen, waardoor deze show een veelzijdig karakter kreeg en de tal rijke bezoekers een fraai geheel mochten bewonderen. Keurmeesters waren de heren: A. P. Hollemans en C. de Graaf voor hoenders; J. Westbroek, konijnen; en Ph. M. Kok, siei duiven. De voornaamste prijswinnaars wa ren: Grote hoenders: J. A. Otten, mevr. Berk de Hey, E. Quist, L. Serlie, J. Lambooy. Dwerghoenders: F. v. d. Mark, D. de Mooy, L. Serlie, F. J. Binnekamp, W. Handgraaf, J. C. Heidema, L. G. Zirkzee, E. Quist, G. L. Opdam. Plymouth Rock Kriel: D. de Mooy. Konijnen: K. Schellingerhout, L. Serlie, A. T. den Hollander, J. C. Visser, H. Ie Mair, H. H. Blom, J. L. van Bohemen, mevr. Bohemen. Sierduiven: W. Langezaal, L. Zirk zee, J. J. Binnekamp, E. Quist, J. J. Binnekamp. Hoofd ereprijzen: Fraaiste grote hoender: J. Lambooij, lauwerkrans, Leidse Courant. Fraaiste dwerghoender: E. Quist, tevens mooiste van het geheel. Fraaiste konijn: J. C. Visser, tevens mooiste van het geheel. Fraaiste sierduif: E. Quist, plaquet te Leidsch Dagblad. Collectieprijzen: Alle diergroepen, F. v. d. Mark. Hoenders: F. v. d. Mark. Konijnen A. H. Blom. Sierduiven E. Quist VOORSCHOTEN J. P. Peters verlaat het jeugdwerk De heer J. P. Peters, afdelingsleider van de St. Laurentiusgroep co hoofd leider der Katholieke Jeugdbeweging afdeling Voorschoten, verlaat het jeugdwerk en zal worden opgevolgd door hopman H. J. van Aken en hop man J. van Gent. Oübaas Peeteis kwam eind 1945 van do St. Franciscusstam in Leiden naar de St. Laurentiusgroep in Voor schoten en kreeg de functie van vaandrig. In 1953 richtte hij in samen werking met de toenmalige groeps leider H. Trel de eerste Voorschotense Katholieke voortrekkersstam op en werd hierover oübaas. In het voor jaar van 1959 werd hij benoemd tot afdelingsleider en hoofdleider als op volger van hopman Trel. In samenwerking met de vrouwe lijke jeugd groeide de Katholieke Jeugdbeweging uit tot de grootste jeugdvereniging van Voorschoten. Het aantal leden van de K. J. B. en N. K. G. B. is thans bijna 250. Als lid van het Oudercommité werkte de heer Peeters mee aan het succes tot verkrijging van een eigen jeugdhuis. Na zeventien jaar leider te zijn ge weest acht oübaas Peeters de tijd ge komen om een nieuwe frisse wind door de leiding te laten spelen. Het officiële afscheid zal gehouden wor den vrijdagavond om 8 uur in het nieuwe jeugdhuis aan de Bachlaan. Twee verkenners naar Grieken land Bij de Wereld-jamboree in Griekenland in 1963 zal de St. Lau rentiusgroep te Voorschoten vertegen woordigd worden door twee eerste klas verkenners. Tijdens een plechtige bijeenkomst van de senior-verkenners en de leiders en leidsters der Katho lieke Jeugdbeweging werden door middel van het lot aangewezen Anton Kleys en Ton Trel. De reiskosten be dragen ongeveer 450.— per persoon. Het Nederlands contingent staat onder meer onder leiding van de Voorschotenaar dè heer Plomp, alge meen secretaris der Katholieke Ver kenners van Nederland. In een heerlijk verwarmde „Den Burcht" vierde zaterdagavond,, Ons Grunnegerlaand", een vereniging voor Groningers, die in Leiden en omgeving woonachtig zijn en die ten doel heeft: „Het in ere houden van de Groningse cultuur en folklore", haar 40-jarig bestaan. De klanken van het „Laaids Koa- merorkest", o.l.v. de heer Trouwee kwamen ons bij het binnenkomen tegemoet; de muren waren getooid met een onnoemelijk aantal vlaggen met wapens erop van Groningse dor pen, zoals b.v. Kloosterburen, Lop- persum, Oldehoven, Ulrum, en groen witte wimpels. Als wij u dan nog LEIDSE AGENDA MAANDAG 19 NOVEMBER Kaartavond K.A.B.-Leonarduswljk. St. Leonardushuis, Haagweg 14, aan vang 8 uur. Abonnementsvoorstelling. As you like it. 8 uur nam. DINSDAG 20 NOVEMBER Damescontact Leiden zuid-west. Excursie naar condensfabriek Fries land-Leeuwarden. 8.30 v.m. vertrek. K. O.-Filmstudiekring. Huis Clos. 8 uur filmzaal Universiteit. Sempre Avanti's Jong en Jolig. 8.45 uur Stadsgehoorzaal. Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren. 8 uur nam. De Doelen. Kath. Nat. Bond E.H.B.O. 8 u. aan- vangscursus. GG en GD. WOENSDAG 21 NOVEMBER R.K. Bond van Bejaarden. Toneel avond, 7.45 uur nam. St. Ant. Clubh. St. Nicolaas in Leiden. 2 uur aan Station. Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. K. O. As you like it, 8 uur nam. Schouwburg. Dahlia-ver. Johan Mater. Prijsuit reiking, 8 uur nam. Oude Singel 236. DONDERDAG 22 NOVEMBER Stedelijke KAV. Kaart- en sjoel avond in „De Kleine Burcht", Nieuwe Rijn, aanvang 8 uur n.m. APOTHEKERSDIENST Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek Tot Hulp der Mensch- heid, Hooigracht 48, tel. 21060. De dienst voor apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. vermelden, dat er volop bloemen aan de jubilerende vereniging gezonden waren, begrijpt u dat het er gezel lig uitzag. Voorzitter L. Klevering heette een ieder welkom, in het bijzonder le den van het Gron. Genootschap, Be stuur Distr Zuid-Holland, de Nes tor van de Gron. Beweging de heer Ter Loon en de afgevaardigden van de zusterverenigingen Haarlem, Delft, Rotterdam en Den Haag. Hij schet ste in het kort de start en ontwikke ling van de Leidse afdeling en noem de vooral de heer Vriends als een groot man ter bescherming v. d. Gron. cultuur en folklore hier in Holland. Spreker bood enkele dames bloe men aan voor het werk, dat zij ver richt hadden om het mogelijk te ma ken deze avond te houden. Vervol gens las hij een telegram van de bur gemeester voor, dat onder luid ap plaus werd ontvangen. Na het massaal meegezongen „Grunnens Laid" spraken achtereen volgens de heer W. Molema, (vice- voorzitter afdeling Haarlem), de heer Deelman (het Gron. Genootschap), de heer Schuitema (Distr. Zuid-Hol land en afdk. Delft) en de heer Ter Loon (Hoofdbestuur) woorden van erkentelijkheid en waardering tot de voorzitter en bestuur. Cadeaus bege leidden hun woorden. Lachen. Het blijspel dat hierna ten tonele werd gevoerd door de Toneelclub van afd. Haarlem, was getiteld: „Wie kinnen Der Nait mit Oet". Het was een lachstuk van het grote soort, dat goed gespeeld werd en handelde over het verhuur van een kamer, waarop de heer des huizes een jonge dame en de vrouw een knappe jonge man wilde hebben. Toen aan beide de kamer verhuurd was, begrijpt u de moeilijkheden. Het stuk bevat te verder alle ingrediënten, voor een dolkomische klucht: vergissingen, verwisselingen, pantoffelhelden en burenruzies. De lachsalvo's tijdens en het uit bundige applaus na het blijspel wa ren het beste bewijs, dat men geno ten had. Hierna danste men nog vele uren op de goede muziek van Trou- wee's orkest. Hoewel het voor ons af en toe moeilijk was de taal te volgen, heb ben wij ons best thuis gevoeld bij de Groningse Gemeenschap. Er werd weer eens afgerekend met het ge zegde, dat de Groninger stug zou zijn. IN DE GEHOORZAAL heeft zater- dagmididag op initiatief van de Leidse Jeugdactie de balletgroep voor de jeugd, Scapino, een zaal vol met kinderen en ook ouderen in ver rukking gebracht. En terecht! Want er wordt goed gedanst en de werk zaamheden van de sympathieke dansgroep breiden zich meer en meer uit, zodat de artistieke leiding zich er op toelegt haar programma's ten opzichte van de balletcultuur opvoedkundig op te bouwen. Na een aardige vlotte „Enitrada" naar muziek van Messager, waarbij Sca pino zijn (of eigenlijk haar) entrée maakte, begon het eigenlijke pro gramma. Scapino (Wiesje Bakker) legde bescheiden (maar doordrongen van haar éductaitieve taak) een en ander uit omtrent het dansverhaal. En de drukke, beweeglijke toeschou wers waren muisstil, behalve een enikel ogenblik wanneer het gegeven niet geheel en al begrepen werd. Maar Scapino wist dan raad en maan de leukweg aan om met de ogen te kijken, maar niet met de mond. Greet je Donker ontwierp een ge ïnspireerd, opgewekt en kort ballet: „Haken en ogen". Een dans naar jazz muziek. Spelende meisjes en jon gens, een ruzietje om een verliefd paartje, maar alles komt in orde. Door een groep van zes omringd, dansten Dind Boot en Willy Roemers met entrain een Pas de deux. Naar een Japans gegeven volgde een totaal hiervan verschillende Pas de deux, naar choreografie van Jan Rebel, op zeer geslaagde muziek van Luctor Ronse, die men op band-recorder hoorde weergegeven. Ine Rietstap en Bob Verhagen gaven in mooi vloeiend bewegen een met talent gegeven in terpretatie. De poëtische schildering „Clair de Lune" naar Debussy-Ar- mando Navarro werd door Yvonne Joseph en Willy Roemers subtiel van verbeelding geïnterpreteerd. r\E TWEE FRAGMENTEN uit „De Schone Slaapster" naar muziek van Tsjaikowsky zijn door Navarro ingestudeerd, en Marijke Hamer en Ton de Graaf waren in de Gelaarsde Kat geestig en ad-rem. „Roodkapje en de wolf" hadden ook veel succes bij de jeugd. Dan volgde „Modeshow" dat de jongelui (als kinderen van hun tijd) allemaal goed begrepen. Greetje Donker schreef de choreografie en de muziek is van Lise van der Weerdt. Er is aan dit dansstuk veel studie geweet. 't Is wel speels, maar te lang. Er zijn goede rollen en charmante details, maar er zijn veel herhalin gen en weinig handeling. T^OT BESLUIT twee bedrijven van Delibes' groot ballet „Coppélia", ontleend aan een van de fantastische Holffmanns Vertellingen, in een ver sie van Jack Carter, die het ballet BIOSCOPEN De films in de week van 16-23 nov. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: „Diamanten aan het ontbijt" volwassenen. Lido: „Kolonel Hyde contra Scot land Yard", 14 jaar. Luxor: „Ontsnapping uit Zahrain" 14 jaar. Studio: Afgekeurd. Trianon: „De kampioen leugenaar", alle leeftijden. Rex: „Misdaad op straat", 18 jr. Greenway (Voorschoten): „De witte duivel", 14 jaar. „Les tricheurs", volw. NOORDWIJK Het reeds eerder aangekondigde bedanken van de heer J. de Ruiter (Gemeentebelang) als lid van de raad, is bij schrijven van 7 november 1.1. door hem bevestigd. Bij besluit van de voorzitter van het centraal stem bureau d.d. 12 november 1962 is hierin voorzien, door de benoeming van de heer J. van Nes tot lid van de gemeenteraad. instudeerde. Er was 'n boeiende con trastwerking tussen solo en gr oeps- dansen, door vaardige, soepele dan seressen en dansers, zoals Ilse Zweers als Coppélia, Ine Rietstap als Swan- hilde, samen met Frans haar ver loofde (Bob Verbrugge). Wim Ben der, als de ambitieuze poppenmaker, gaf door pantomine een boeiend stukje toneel. De begeleiding werd door Peter Res ter over het geheel genomen goed uitgevoerd. De costu mes waren gratieus en de aankle ding vol sfeer; en wat er uitgevoerd werd droeg in zich: hart en geest. Stormachtige toejuichingen als dank! J. KORTMANN LEIDERDORP In het jeugdgebouw aan de Eiken laan heeft zaterdagmiddag het be stuur van de gymnastiekvereniging „Sparta", ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, een receptie gehou den. De receptiezaal was gesierd met vele bloemstukken o.a. van het ge meentebestuur, de zusterverenigin gen „Aspasia" uit Koudekerk, ,Jahn', „Brunhilde" en „DOS" uit Leiden. Voorts van het jubileumcomité van Sparta, de Leiderdorpse Oranjever eniging, de Tennisclub „De Munnik". afd. Leiderdorp van de E.H.B.O., de voetbalvereniging RCL, de schietver eniging „De Vrijheid" en van ver scheidene oud-leden. Velen hebben op deze receotie blijk gegeven van hun belangstelling. Na mens de gymn. „Jahn" uit Leiden voerde heer G. S. de Knegt 't woord. Mevr. Stikkelorum bood. namei.s de woensdagavond-damesafdeling, vier vlaggestokken met vlaggen aan. Als voorzitter van het jubileumcomité en als oud-voorzitter van Sparta felici teerde de heer M. Zaalberg het be stuur met het 50-jarig bestaan der vereniging. De voorzitter, de heer G. v. d. Krol, dankte de heer Zaalberg voor diens woorden maar memoreerde tevens de verdiensten van de heer Zaalberg die na de oorlog Süarta weer op goede voet heeft gebracht. Hij roemde voorts de activiteit van de leden en vooral die van de leidsters en lei ders. Met burgemeester en mevr. Gallas arriveerden ook de beide wethouders, de heren L. Meerburg en J. Nievaart, en de gemeente-secretaris, de heer C. Hobo. Burgemeester Gallas feliciteerde 't bestuur met dit buitengewoon en ge denkwaardig jubileum. „IJ hebt al die jaren gestreefd de jeugd van Lei derdorp in goede conditie te brengen en daar zijn het gemeentebestuur en de inwoners u zeer dankbaar voor, zei de burgemeester. U bent de oud ste en grootste vereniging, met ruim 500 leden, in Leiderdorp. Zo groot, dat er een ledenstop moest worden ingesteld. En dan komen we natuur lijk aan het punt gymnastieklokaal waarnaar zowel Sparta als het ge meentebestuur reikhalzend uitzien. Een gymnastieklokaal moet er ko men en zal er komen", aldus burge meester Gallas, „wij zullen alles in het werk stellen daarvoor". Kapelaan P. v. d. Bosch kwam fe liciteren namens de parochie-geeste lijkheid van Meerburg. De protestantse geestelijkheid werd vertegenwoordigd door ds. Banga, ds. Minnema en as. Honnef, welke laat ste tevens de voetbalvereniging RCL vertegenwoordigde. Voorts merkten we op adj. Kronenburg namens de B.B., de oud-leiders van Sparta de heren De Vrij en Kuijk. Vrijwel alle plaatselijke verenigingen zonden de putaties. De sportafdelingen van de Hoge Rijndijk was vertegenwoordigd in de persoon van de heer De Vrind. Namens de turnkring Leiden was aanwezig mevr. De Groot. Vermelding verdient nog de aan wezigheid van drie oprichters van de vereniging, de heren P. de Graaf, W. Hendriksen én M. Moraal. Het grote bezoek zal pr ongetwijfeld toe bij dragen, dat deze receptie een feeste lijke herinnering blijft aan dit 50- jarig jubileum dat zal besluiten met de uitvoeringen op a.s. donderdag en vrijdag. Na afloop van de hedenmorgen ln Neurenberg gehouden bijeenkomst van het bestuur en de bondsdagfrac tie van de FDP, de Vrije Democra ten, verklaarde partijvoorzitter Men de, dat zijn voorstel dat de vijf FDP- ministers in het Westduitse kabinet zullen aftreden, is aangenomen. Kampioensprijs voor „St. Matthias" Warmond op muziekmanifestatie Zondag zijn in het Concertgebouw te Amsterdam de jaarlijkse kam pioenswedstrijden gehouden van de R.K. Federatie van Diocesane Mu- ziekbonden Nederland, waarbij meer dan 680 harmonie- en fanfarekorp sen zijn aangesloten. Aan deze mu ziekmanifestatie namen 14 geselec teerde blaasorkesten uit geheel Ne derland deel. De jury bestond uit de heren: Jos de Klerk, prof. Henk Ba- dings en Henri Arends. Kampioen werd in ere-afdeling harmonie „St. Matthias" uit Warmond (313). SASSENHEIM BROMFIETSER, NA BOTSING, NAAR ZIEKENHUIS Doordat een autobestuurder en 'n bromfietsrijder, beiden uit Sassen- heim, de bocht van de Emmalaan- Wilhelminalaan verkeerd namen, werd de bromfietser, N. v. d. M., za terdagmiddag om half een bij de botsing, die daardoor plaats had, zo danig aan het hoofd gewona, dat hij naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden moest worden overgebracht. In Palembang op Zuid-Sumatra is een pokken-epidemie uitgebroken. Volgens een officiële bekendmaking zijn de autoriteiten begonnen met massa-inenting van de bevolking. BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG AKU en Hoogovens vast De beurs heeft vandaag de nieuwe week ingezet met een vaste stemming voor AKU en Hoogovens. Ook de overige internationale fondsen waren aan de vaste kant, maar hun koers- verbeteringen bleven zeer beperkt AKU lisp echter bij de opening meer dan tien punten op. Deze zeer vaste stemming voor het rayonfonds werd in verband gebracht met een mede deling, dat vandaag geen notering zal worden gemaakt in de aandelen internationale viscose, waarin de AKU reeds een groot belang heeft. Ter beurze veronderstelde men dat de AKU dit belang gaat vergroten. Tijdens beurstijd was het aangekon digde officiële bericht hierover nog niet bekend. Hoogovens zijn vrijdag avond opgelopen tot 549. Zij sloten vrijdagmiddag 533>/2 en openden he denmiddag op 548. De goede stem ming voor staalfondsen duurt dus voort, al ging de koers na de opening weldra terug tot 540. Daarmee wa ren AKU en Hoogovens de meest be sproken afdelingen van de markt, hetgeen nog niet wilde zeggen dat zij tevens de drukste afdelingen wa ren. Immers, nergens viel grote ac tiviteit te bespeuren. Het wekte echter al tevredenheid, dat de ondertoon van de markt gun stig blijft. In dit verband is Wall- street voor Amsterdam een goede steun, want ook vrijdag was de stemming aldaar niet ongunstig. Dientengevolge wisten Philips, Uni lever en Kon. Olie een kleine koers winst toe te voegen aan het vorige slotniveau. Het vie echter op, dat ook voor deze fondsen na de ope ning zich enige reactie voordeed. Blijkbaar verkeerde men in het on zekere omtrent de opening van New York. Cultuurfondsen wisten zich goed te handhaven. Scheepvaartaandelen evenwel waren iets op retour, voor al voor KNSM. Furness heeft mee gedeeld, dat de resultaten van 1962 beneden die van 1961 zullen blijven. Dit bericht heeft kennelijk de scheepvaartmarkt gedrukt. Vandaag begon de claimhandel in Interlas (Internationale Lasproducten Han delmaatschappij" te Soesterberg) in verband met de uitgifte van nieuw kapitaal a pari in de verhouding 1 op 1. De claims werden geadviseerd op 1850 a 2000. Woensdag begint de claimhandel van Koudijs (voe- derfabrieken in Den Bosch) in ver band met de uitgifte van een con verteerbare obligatielening a pari. In het verdere verloop bleef le handel ongeanimeerd maar in de koersen kwamen geen grote wijzi gingen. Nederlandse staatsfondsen waren lusteloos »n vrij kalm. Marktberichten ROTTERDAM, 19 nov. Vee Totale aanvoer 2035. Vette Koeien en Ossen 1507; Varkens 528. Prijzen: Vette koeien le kwal. 255—275, 2e kwal 245250, 3de kwal. 200215; Varkens levend gewicht 185. 182, 178; Vette koeien. Aanvoer groter, handel flauw, Prijzen traag - iets gedrukt. Primas boven notering. Varkens levend gewicht, korter - goed - gemiddeld als vorige week prima vlees varkens boven notering. Slachtzeugen f 1.301.35 per kg. RIJNSBURG, 17 nov. Bloemen Troschrysanten: Sybille 1.551.65, Pa ris 1.30—1.40, Thelma 1.551.65, Brigit te 1.70—1.80. Ped Patrol 1.40—1.50. Jo seph 1.301.45. Little American 1.30 l 40. Preludium 1.601.70, Chocod 1.50 1.60, Yellow Shoesmith 1.701.80, Gl- sela 1.60—.17, Eikenblad 30—35 alles per bos.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4