Nu draait mijn motor 'uitgekiend' lekker! KETTINGHOND ZATERDAG 17 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK (Advertentie) Nachtelijke radio- en televisie Bezwaren van werkgevers De werkgeversverbonden zagen liever, dat de radio- en televisie-uit zending van de Avro ten bate van het blijvend gehandicapte kind zou plaats plaats vinden in de vrijdag nacht en op de daarop volgende za terdag dan in de nacht van maandag op dinsdag en op de daarop volgende dinsdag, zoals nu het geval zal zijn. Zoals bekend zal de Avro te be ginnen in de avonduren van 26 no vember onafgebroken 24 uur lang in de aether zijn met deze uitzending. De werkgeversverbonden vrezen, dat de uitzending zal leiden tot ge brek aan nachtrust bij werknemers en zij achten het mogelijk, dat dit zal leiden tot een toeneming van het aantal bedrijfsongevallen. Ook vre zen de werkgeversverbonden, dat er een aanzienlijk produktieverlies zal kunnen optreden, dat wellicht een veelvoud zou kunnen zijn van het totale bedrag, dat via het programma zal worden ingezameld. Overigens brengt de raad in zijn brief zijn zeer grote waardering voor het initiatief als zodanig tot uiting. Van de zijde van de Avro ver neemt het ANP bij navraag, dat voor de uitzending een zodanige tijd moest worden gekozen, dat de Avro zowel over de radiozender als over de te levisiezender in de lucht is. De vrij dagnacht en de zaterdag kunnen hiervoor niet worden gekozen, om dat de Avro dan nooit uitzendt, af gezien van een enkele keer, dat er eens een t.v.-uitzending is. Protesterende boeren namen resolutie aan De bijna zesduizend boeren, die gisteren in Den Haag hebben gepro testeerd tegen het landbouwbeleid van de regering, welke bijeenkomst werd georganiseerd door het Kon. Ned. Landbouwcomité, hebben aan het einde van de vergaderingen een resolutie aangenomen. -De tekst van deze resolutie luidt als volgt: Een prijsbeleid, nationaal en in EEG-verband, waarin rekening wordt gehouden met de noodza kelijke modernisering van de boerenbedrijven. Toeslagen, die niet hoeven wor den terugbetaald, als hulp in de noodsituatie van bedrijven met pluimvee-, varkens- en veehou derij, waaronder in het bijzonder de gemengde bedrijven. Een doelmatig marktordenend beleid voor rundvlees. Correcte toepassing van de regle menten van de EEG voor pro ducten van de varkens- en pluim veehouderij, en voor andere land bouwproducten. Meer geld voor cultuurtechnische werken zoals ruilverkavelingen, waterbeheersing en wegenaan leg. Rentesubsidies b.v. voor de aan schaffing van bedrijfsmachines. Voorzieningen voor hen, die de landbouw willen verlaten. PROEF MET ELEKTRISCHE SEINEN VOOR DE RIJNVAART Op een eiland in de Rijn bij Bin- gen is de eerste elektrische seinin stallatie gemonteerd voor de Rijn vaart. De signalen van wit tot hel geel geven aan, dat de schepen kun nen doorvaren. Rode lichtsignalen dienen om de schepen te laten stop pen. Wanneer het nieuwe systeem goed voldoet zal ook op andere plaatsen eenzelfde installatie aange bracht worden. Kerstverrassing voor militairen Lichte Brigade Vrouw en kinderen komen een week over Het leger heeft dit jaar een ge baar gemaakt tegenover het perso neel, dat op een vooruitgeschoven post zijn taak vervult. Voor éénmaal is namelijk bepaald, dat militairen, die zijn ingedeeld bij de 121e lichte bri gade (die zoals bekend in Hohne in Duitsland is gelegerd) en die noch met Kerstmis noch met Nieuwjaar in aanmerking komen voor verlof, toe stemming krijgen hun echtgenote, vergezeld van ten hoogste twee kin deren gedurende een week te doen verblijven in nabij de legerplaats ge legen hotels. De hieraan verbonden kosten voor de reis per trein of per auto en voor verblijf komen voor rekening van het rijk. Maximaal hiervoor te ver goeden bedragen zullen nog worden vastgesteld. De verlofregeling voor de in Ne derland verblijvende militairen met de Kerstdagen, en met Oud en Nieuw is als volgt: militairen die zijn inge deeld bij parate staven en eenhe den zullen met verlof gaan in één van de twee volgende perioden: van vrijdag 14 december na 13.00 uur tot donderdag 27 december voor 12.00 uur, of van vrijdag 28 december na 13.00 uur tot donderdag 10 januari voor 12.00 uur. Overige militairen, zoals zij die zijn ingedeeld bij depots en scholen gaan met verlof van za terdag 22 december na 13.00 uur tot woensdag 2 januari 12.00 uur. „Vakkundig" insluiper viel door de mand De Rotterdamse recherche heeft 'n insluiper gearresteerd, wie men tot dusver nooit iets concreets ten laste had kunnen leggen. De man bekende schuldig te zijn geweest aan 'n vijf tigtal insluipingen in kantoren, be drijfspanden en verenigingsgebou wen. De recherche schaduwde haar „oude bekende" al enige tijd. Don derdagmorgen zag zij hem op het Rotterdamse station Noord 'n kaartje nemen naar Eindhoven. Twee speur ders vergezelden de man naar de Lichtstad, waar zij hem in korte tijd een bezoek zagen brengen aan zes bedrijfspanden. In het laatste, zo is gebleken, ontvreemdde de insluiper uit een mantelzak in de garderobe een portefeuille met 500,-. Geen hondsdolheid in Kerkrade? De veeartsenij kundige dienst te Venlo heeft in een brief aan de bur gemeester van Kerkrade zijn eerde re telefonische mededeling over het hondje, dat drie dagen voor zijn dood in Kerkrade een vrouw heeft gebe ten, afgezwakt. In de brief werd het verzoek gedaan, 't muilkorfgebod in te trekken, daar het niet zeker is dat het hondje aan rabies is gestor ven. De burgemeester van Kerkrade had dit gebod uitgevaardigd na de telefonische mededeling van de dienst. Burgemeester Gij sen heeft beslo ten het muilkorfgebod te handhaven, tot vast staat dat er inderdaad geen sprake is van rabies. Vier plaatse lijke leveranciers van hondenartike len hebben reeds 350 van de 1800 ge registreerde honden in Kerkrade 'n muilkorf aangemeten. 't Is wat je noemt „gemengd" rijden op een bestelwagen. Dan weer stadsritten, dan weer de grote weg. Dat eist heel wat van je motor. Maar ik heb nu de juiste benzine gevonden: BP Super Mix 75. Knap uitge kiend van BP, die vijf soorten benzine. Probeer zelf ook eens welke soort het beste bij uw motor past. M'n woord er op, dat u dan veel plezieriger en economischer rijdt! Tot ziens... bij de BP pomp! (Advertentie) Politie stak stokje voor centenhandel Een Arnhemse zakenman be gon donderdagmiddag een ac tie om het record van het Rot terdamse bedrijf Ter Meulen te breken. Ook hij kocht cen ten voor f 12,50 de duizend. Gisteren reeds stond de politie bij hem voor de deur, niet om duizenden centen aan te bie den, maar om hem de inkoop van geld te verbieden. De koopman werd voor de keuze gesteld: stoppen of anders een bekeuring en inbeslagneming van de vijftigduizend al ge kochte centen. De koopman koos toen maar eieren voor zijn geld. Later kwamen toch nog ve len naar de zaak van de koop lustige Arnhejnmer. Zij dach ten op een voordelige manier van hun losse centen af te kun nen komen en 25 procent winst te maken. Helaas stond toen op de winkelruit: „Geldwissel- actie op last van de politie ge staakt". Maar er stond nog meer bij. „Kom toch maar bin nen; wij hebben een surprise voor u", liet de zakenman we ten. De mensen met hun losse centen kwamen toen toch maar binnen. De verrassing was er werkelijk: de kinderen kregen een reep chocolade en de he ren een sigaar. De Arnhem mer kreeg toen toch even de kans, te tellen hoeveel centen hem zouden zijn aangeboden als hij gewoon door had mo gen gaan, want hij was be nieuwd of hij het record van Ter Meulen Rotterdam, 280.000 centen, had kunnen breken. Hij zou in elk geval een eind zijn gekomen. Na de 50.000 centen kwam men hem nu nog 60.000 aanbieden. Zijn actie zou maandag a.s. geëindigd zijn. 'n Indiase soldaat maakt 'n schuttersput voor de strijd tegen de Chinesen. RUK ONTFERMT ZICH OVER HAMSTERS De hamsters in Nederland worden met uitroeiing bedreigd. Niet alleen hebben deze maximaal dertig centi meter lange diertjes normaal al een zware strijd te voeren voor het be staan, ook wordt hun leven bedreigd door sommige boeren, die de dieren als zeer schadelijk beschouwen. Het fabeltje gaat n.l., dat een volwas sen hamster voor de wintermaanden een voorraad inslaat van honderd kilo graan en bonen. Onderzoekin gen hebben echter uitgewezen, dat dit maximaal zes kilo voor een vol wassen hamster is. Om de hamsters een handje te helpen bij hun bestaansstrijd, zal 't ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in Zuid-Limburg een reservaat stichten, waar de die ren zo ongestoord mogelijk kunnen leven. Men heeft hiervoor Zuid-Lim burg gekozen, omdat de diertjes uit sluitend op de zware lössgrond in het wild voorkofnen. Het Rijksinsti tuut voor Veldonderzoek krijgt de beschikking over een stuk grond, waarop een normaal rendabel land bouwbedrijf mogelijk is. Door be paalde maatregelen o.al geen zware machines op het terrein wordt echter een gunstiger klimaat geschapen voor dit uitstervende dier soort. Soldaten krijgen méér koffie Een nieuwe regeling voor de voe ding van het personeel van de krijgs macht treedt met ingang van 1 ja nuari in werking. Ze is niet bijzon der spectaculair, die regeling, maar ze heeft dat op de oude (die van '52 dateert) voor, dat ze wat soepeler is en wat meer mogelijkheden tot gerief op voedingsgebied opent. Onder de nieuwe regeling zijn over de gehele linie sommige rant soenen wat verhoogd. Müitairen krij gen b.v. voortaan meer koffie, to matenpuree, rozijnen en groenten in blik. Verdpr zal een maand eerder dan gebruikelijk was, begonnen wor den met het verstrekken van vita- mine-c tabletten bij de maaltijden. Voor het eerst is nu ook een duide lijke mogelijkheid geopend om in bij zondere gevallen extra levensmidde len te vragen. Zulk een verzoek werd tot dusverre slechts gedaan door „handige" voedings-officieren die op het idee kwamen naar die mogelijk heid te informeren. Nieuw is ook, dat recruten tijdens de volle acht weken van de basis opleiding de wat officieel heet „toeslag kleine broodmaaltijd" krij gen; dit in plaats van gedurende zes weken, zoals onder de oude regeling het geval was. Men is er van over tuigd geraakt, dat in de laatste twee weken van die opleiding, tijdens welke nog al eens zware diensten worden verricht (op de gevechtsbaan in de Harskamp, tijdens bivakoefe ningen en velddiensten) dat extra hapje er best in wil. Bijna 2,5 miljoen gulden v. Kon. Wilhelminafonds Blijkens de verschenen jaarver slagen van de stichting Koningin. Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding en d§ Nederlandse Vereni ging tot steun aan het K.W.F., heeft deze vereniging „dank zij de offer vaardigheid en de daadwerkelijke me dewerking van velen" over 1961 een bedrag van 2.421..460.68 aan de stichting kunnen afdragen, hetgeen een vermeerdering betekent van om streeks 160.000.ten opzichte van 1960. H.M. de Koningin heeft vrijdagmiddag een bezoek gebracht aan het reac tor centrum Nederland en de Hogeflux reactor van Euratom in Petten. Foto: Hare Majesteit is getuige van een demonstratie, waarbij een zilve ren gulden en een koperen cent werden bestraald. Ir. J. Koehoorn (links) geeft hierbij een toelichting. De koningin heeft een z.g. pendosimeter in de hand, waarmee de door de drager ontvangen stralingsdoses gemeten geworden. ENGELSE HELIKOPTER MET PARLEMENTSLEDEN VERONGELUKT Ter hoogte van de kust van Zuid- Wales is vrijdag een helikopter van de Engelse marine met vijf inzitten den in zee gestort. Een militair kwam hierbij om het leven, drie an deren, onder wie een Lagerhuislid, John Cronin, werden gered en de vijfde, het Hogerhuislid, Lord Wind- lesham, wordt vermist. De twee parlementariërs hadden enige tijd aan boord van het Britse vliegdekschip „Hermes" doorge bracht. Vier van de vijf inzittenden werden door een andere helikopter uit het water gered en aan boord van de „Hermes" overgebracht. Een van hen stierf daarna. Italiaan gaf dodelijke messteek Woonwagenbewoner uit Alkmaar slachtoffer 5 Italianen, die in Alkmaar werk zaam zijn, zijn vrijdagavond slaags geraakt met een achttal woonwagen bewoners. Zij hadden reeds in één van de bioscopen contact met elkaar gehad. Toen 4 van de Italianen zich bedreigd voelden, vluchtten zij het politiebureau binnen. De vijfde Ita liaan, de 25-jarige G. D., die reeds 8 maanden in Alkmaar werkzaam is, werd aangevallen. Hij trok daar bij zijn mes en trof daarmee de 22- jarige woonwagenbewoner J. Schou ten in de borst. Tijdens het vervoer naar het zie kenhuis is Schouten aan de gevol gen overleden. De Italiaan, die on gehuwd is, heeft zich bij de politie aangegeven. Vader Cats'huis voor minister-president De regering heeft besloten, dat het Catshuis de voormalige wo ning van raadpensionaris-dichter Ja cob Cats in het park Sorgvliet te 's-Gravenhage de ambtswoning van de minister-president zal wor den. Ttvee loodgieters vielen van kerkdak De 23-jarige loodgieter A. Hoon- akker uit Amsterdam is gistermid dag ernstig gewond geraakt, toen hij met zijn collega, de 17-jarige Th. W. Biezing, van het dak van de Mui- derkerk in Amsterdam viel en op een 8 meter lager gelegen platje te recht kwam. Met veel moeite wist de politie de ernstig gewonde Hoonak- ker van het platje, dat zich 15 meter boven de begane grond bevindt, te bevrijden. Zijn collega bleef onge deerd. Het ongeluk gebeurde, toen de lad der waarop Hoonakker stond te wer ken, begon te glijden en tegen de ladder kwam waarop Biezing stond. Beiden maakten hierdoor een val van acht meter. Het platje heeft waarschijnlijk hun levens gered. In Vlaardingen is de 71 jaar oude heer G. C. Kardol aan de ge volgen van 'n verkeersongeluk over leden. Hij is zaterdag bij een aan rijding zeer ernstig gewond. Aan luitenant-admiraal H. H. L. Pröpper, hr. ms. adjudant in buiten gewone dienst, op zijn verzoek eer vol ontslag uit de zeedienst ver leend. Geld van aannemer (18 mille) gevonden bij taxichauffeur De Rotterdamse politie heeft de 33-jarige taxichauffeur M. L. H. uit Rotterdam gearresteerd, die wordt verdacht van diefstal, c.q. verduiste ring, van een bedrag van 18.000 gul den. Het geld was van een 44-jarige Rotterdamse aannemer, die de porte feuille vorige week in de nacht van vrijdag op zaterdag was kwijtge raakt. Als vermoedelijke dader noemde hij een taxichauffeur, die hem die nacht naar huis had gereden. Na een uitgebreid onderzoek in verscheidene café's in Rotterdam zuid ontdekte men diens identiteit. In zijn woning vonden de politie mannen achter een houten schot de portefeuille terug. Er zat nog 17.000 gulden in. De taxichauffeur zei de portefeuille na het uitstappen van de aannemer op straat te hebben ge vonden. Eén van de biljetten van 1.000 gulden had hij al gewisseld. Van deze f 1.000 was nog f 550 over. Baas, wat heb ik u misdreven, baas, wat heb ik u misdaan. Moet ik zo mijn leven leven, moet ik zo door 't leven gaan? Dag en nacht een ijzeren ketting om mijn kaalgeschaafde hals, daardoor maakt u mij kwaadaardig, 'k ben niet van nature vals. Nooit eens even heerlijk rennen of ravotten in het bos. Altijd op hetzelfde plekje, nooit eens een ogenblikje los. Ook al zorgt u zeer zorgvuldig met de grootste zorg voor mij, 'k voel me ongelukkig, eenzaam, zonder een seconde vrij. 'k Moet uw huis en hof bewaken, omdat ik hard blaffen kan. Maar wat heb ik aan mijn leven, denkt u daar nu wel eens an? Baas, wat heb ik toch misdreven, waarom deze helse straf. Waarvoor, denkt u, dat de Schepper ook mij mijn vier poten gaf? Van een besteller van de posterijen.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7