WELKE FILM DEZE WEEK? Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-Bever "^rouS.6"9' leuga\ MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 17 NOVEMBER 1962 DE LETDSE COURANT PAGINA 4 (Advertentie) NIEUWE INDUSTRIE IN ALPHEN-WEST Er zijn nog wel wat open gaten in het industriegebied „West", in en om de insteekhaven te Alphen aan den Rijn, waar bijna drie-lustrum-jaren geleden de chocolade-industrie Baro nie n.v. als eerste zich heeft geves tigd. Dat vestigt ogenschijnlijk de in druk, dat het niet al te best vlot met de industrievestiging te Alphen aan den Rijn. Toch is op papier vrijwel alle bouwterrein in dat deel van deze gemeente uitgegeven voor vestiging van nieuwe industrieën, en voor de stichting van nieuwe panden voor be staande industrieën ter plaatse en als die er komen, zijn ze ook nog ruim van grondgebied voorzien ook. Mo menteel liggen ter waarde van ruim ƒ5 miljoen industriële bouwaanvra- gen, die alleen voor het industrie gebied „West" zijn bestemd, voor af wikkeling in Den Haag. Als die in eens afkomen, dan zal de bouwactivi teit daar voor goed losbreken. Dan zal het pas duidelijk worden dat het met de industriële ontwikkeling van Alphen aan den Rijn heel goed zit en dat, ten spijt van alle pessimisti sche geluiden, het een gezegend be sluit is geweest van het gemeentebe- Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Roodenburg Vermaat Boshuizerlaan 8, tel. 26655, Meel, Thorbeckestraat 5, tel. 22522, Van Gent, Plantage 14, tel. 22538, Wy- dicks, Witte Singel 17, tel. 30177 en Sastrowijoto, Titus Brandsmalaan 20, tel. 34779. Tandarts: E. Krul, tel. 50726; apotheek Tot Hulp der Mens heid Hooigracht 48, tel. 21060 (ook voor Leiderdorp). Alkemade en Leimuiden De art sen v. d. Werf, Rijpwetering, tel. 202, en Van Haselen, Oude Wetering, tel 01713-217. Alphen a. d. Rijn Dkt. K. J. Platteschor, tel. 2858. Wit-Gele Kruis zr. Verkuyl, Vlierboomstraat 13. Bodegraven Dkt. E. M. Rol, tel. 2113; zr. P. Conradi, tel. 2066. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038. Hazerswoude zie Leiderdorp; wijkverpl.zr. Van der Holst, tel. 01714 -255. Hillegom Dkt. A. v. d. Kaaden, tel. 5414; Wit-Gele Kruis zr. E. Snel lenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Tandarts zie Sassenheim. Koudekerk a. d. Rijn zie Lei derdorp en Hazerswoude. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp Dkt. H. Bakema, tel. 01710-24828; apotheek zie Leiden; voor zuster zie Hazerswoude. Leidschendam Dkt. Perquin, tel. 3510, Groene Kruis, tel. 3449, zieken auto tel. 4200. Lisse Dkt. H. A. Holl, tel. 3155. Apotheek Bollenstreek Lissese Apo theek, Vierkant 223, tel. 3608. Tand arts, zie Sassenheim. Nieuwkoop en Noorden Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527; dkt. B. P. Visser, Noorden, S. v. Ca- pelweg 16, tel. 01724-203. Nieuwveen Dkt. A. M. van Don gen. tel. 01723-101. Noord wijk Dkt. Goudriaan, tel. 2333; Wit-Gele Kruis zr. Laaper. tel. 2338 of 3067; apotheek alleen Duin rand. Noordwijkerhout en Dn Zilk Dkt. K. A. van Praag, tel 02533-385; tandarts zie Sassenheim; Wit-Gele Kruk Rusthof 1, tel. 468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, tel. 50394; Wit-Gele Kruis zr. v. d. Salm, tel. 52426, b.g.g. 01715-388. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, tel. 02532-7119; wijkverpl. zr. v. d. Beukei, Emmalaan 2, tel. 7463; Groe ne Kruis zie Voorhout; tandarts J. K. Werkman, Hoofdstraat 322, tel. 02532- 7457. Voorhout Dkt. W. J. Binnema, tel. 02532-7707; Groene Kruis zuster Meyssen, tel. 02532-7796. Voorschoten Dkt. J. E. James, tel. 2520. Leidseweg 51. Warmond Dkt. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711-220; zuster zie Voor hout. Wassenaar De artsen dr. R. S. ten Cate, tel. 3027, en H. F. Boogaart, tel. 4466; Wassenaarse apotheek, Schouwburg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Nieuwveen. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. stuur, dat het tot de aanleg van een insteekhaven heeft besloten, van welk totaal-plan inmiddels een deel is gerealiseerd. Deze woorden ongeveer waren vrij dagmiddag te beluisteren in de toe spraak van burgemeester Z. Bruins Slot die hij hield ten aanhoren van een groot gezelschap genodigden bij de opening van de zesde vestiging in Nederland, in het industriegebied „West" te Alphen aan den Rijn, van de N.V. Bouwstoffen v.h. A. E. Braat en Braat en Coll Ventilatie N.V. De officiële inbedrijfstelling werd voorts o.m. bijgewoond door de wet houders J. v. d. Berg, Ph. H. Rogaar (latèr ook door wethouder A. J. Dek ker) en de gemeentesecretaris, de heer A. Veenhuijsen. De by eenkomst vond plaats in een keurige ruime bedrijfshal, waar een welkomstwoord tot allen werd ge sproken door de heer H. F. M. Mat tern, adjunct-directeur van het Al- phense Braat-bedrijf. In zijn inleidende toespraak wees de heer Mattern op de vrijwel zuiver technische afdeling van het gehele bedrijf, welke afdeling een korte ge schiedenis heeft en waarvoor dit gloednieuwe onderkomen een belang rijke mijlpaal voor de onderneming betekent. De heer Mattern sprak tot slot dankwoorden tot de directie en de commissarissen voor het gelukkig initiatief, dat tot een thans verwe zenlijkt besluit leidde. De architect Joh. Visser prees in zijn toespraak het gemeentebestuur om zijn voortvarendheid en vooruit ziende blik om dit industriegebied te stichten. Namens de directie, waarvan ook de heer G. W. Hoen aanwezig was, sprak de heer B. Braat, eveneens di recteur. De voorspoedige ontwikke ling in de nieuwe sectoren der bouw stoffen noodzaakte tot uitbreiding van de gebouwencomplexen. Het werd een meuw gebouwd bedrijfs pand, dat technische produktie-ruim- ten bevat, maar dat tevens enkele ruimten beschikbaar stelt tot repre- sentatiedoelemden. Thans kan men ook de relaties naar behoren ontvan gen. Beide loten van de onderne ming zijn voorspoedig gegroeid. Mocht het jasje ook hier weer te klein worden, dan kan men hier nog naar twee richtingen uitbreiden. Zich tot burgemeester Bruins Slot richtend, zei de heer Braat dankbaar te zijn voor de vlotte medewerking Nadat de Alphense burgemeester, bereidwillig zoals altijd, aan de foto grafen had gevraagd of hij kon star ten, knipte hij op uitnodiging van de directeur, de heer Braat (tweede van rechts) het lint door, waarmee hij op symbolische wijze dit nieuwe Al phense bedrijf officieel opende. -puistjes PUROL-POEDER van het gemeentebestuur, die van veel waarde was. Wij zijn er trots op, al dus spr., in Alphen aan den Rijn deze passende huisvesting „op de groei" te hebben doen bouwen. Anderzijds was spr. vervuld van de goede hoop, dat hiermede een goede bijdrage is gele verd voor de ontwikkeling van de ge meente Alpehn aan den Rijn. Ter om lijning van de goede verstandhou ding met het gemeentebestuur bood de heer Braat de burgemeester een Coll ventilator uit eigen bedrijf aan, die een dubbele functie vervult door frisse lucht aan te voeren en tegelijk onzuivere lucht af te voeren. Hij ver zocht de burgemeester dit apparaat dienstbaar te stellen in gemeente dienst. Na zijn toespraak, en de van waar dering getuigende plichtpleging, droeg de heer Braat het gebouw over aan de heer Mattern van wié hij een goed gebruik ervan en goede zorgen ervoor, verwacht. Burgemeester Bruins Slot, die als laatste sprak, getuigde in zijn verdere toespraak van de dankbaarheid van het gemeentebestuur om het bestaan van de plaatselijke industrieën en te gelijk over de trots op nieuwe vesti gingen. De burgemeester vestigde er voorts de aandacht op dat naast de reeds lo pende aanvragen, zoals wij in de aan hef van dit verslag hebben weerge geven, Alphen aan den Rijn nog over voldoende ruimte beschikt voor nieu we. industriële vestigingen en uitbrei dingen. Namens het gemeentebestuur bood hij een fraaie, speciaal voor deze ge legenheid vervaardigde Delfts blauwe urn aan. Het doorknippen van een lint, een traditionele plichtplegr^vormde ook hier de officiële handling ter ope ning van het bedrijf. Hierna warden directie en commis sarissen piet hun dames, door vele aanwezigen, onder wie ook een aan tal raadsleden, gecomplimenteerd. „Stad Leiden" wordt Italiaans De Halcyon Lijn in Rotterdam heeft de 6152 brt. metende vracht vaarder „Stad Leiden" een van haar 14 „stad-schepen" verkocht Aan de Italiaanse rederij Marittima Ravennata Sia. De overdracht heeft inmiddels plaats gehad. Woensdag is het schip onder de naam „Rubicone" in ballast uit Rotterdam vertrokken naar Casablanca. De vroegere „Stad Leiden" kwam in februari 1948 in de vaart. Het sohip werd gebouwd bij Van der Giessen in Krimpen aan den IJssel en de machine-installaties werden geleverd door de R.D.M. Het voer in de algemene /rachtvaart. Amerikaanse toernee Residentie-orkest De koningin heeft zich bereid ver klaard het patronaat van de Ameri kaanse tournee van het Residentie orkest in het voorjaar van 1963 te aanvaarden. Op 14 april zal het orkest met een K.L.M.-charter vliegtuig naar New York vertrekken, de terugreis is be paald op 18 mei uit Philadelphia. In deze periode zal het Residentie-or kest 27 concerten geven, die op uit drukkelijk verzoek van de Ameri- kaase impressario, alle door Willem van Otterloo zullen worden gediri geerd. President Tito zal zich binnen kort voor een vakantie naar de Sow- jet-Unie begeven, zo is vrijdag offi cieel in Belgrado bekendgemaakt. Woensdag jl. had het staatshoofd zyn reis met de Russische ambassadeur besproken. PROF. RUSSEL OVERLEDEN Gisteravond is in zijn woning in Amsterdam overleden prof. G. M. G. H. Russel. Hij bereikte de leeftijd van 71 jaar. Prof. Russel, die aan de universiteit van Amsterdam rechts wetenschappen studeerde, behaalde in 1918 zijn doctorstitel. In 1923 werd hij lector in het Romeins recht aan de r.k. Universiteit van Nijmegen en in 1928 aan dezelfde universiteit buitengewoon hoogleraar in het be lastingrecht en de belastingpolitiek. Hij was o.m. lid van de raad van toezicht van de Katholieke econo mische hogeschool te Tilburg. Van zijn hand verschenen vele pu blicaties. Amsterdammer poogde zijn gezin te doden De Amsterdamse politie heeft don derdag de 32-jarige carrosseriebou wer-monteur F. F. K. uit de hoofd stad gearresteerd onder verdenking van poging tot moord c.q. doodslag op zijn vrouw en zijn beide kleine kinderen, twee meisjes van 3 en 5 jaar. In de nacht van zaterdag op zon dag jl. zou de man in de keuken van zijn kleine woning aan de Da Costa- kade de gaskraan hebben open ge draaid en daarna de slang van 't gas: stel hebben doorgesneden, zodat het gas de woning binnenstroomde. De man heeft tegenover de recher che de feiten toegegeven, maar ver klaarde, dat hy een poging tot zelf moord heeft willen doen. Een onbe langrijke diefstal van kaarsen, waar van K. verdacht werd, en die hij ook heeft bekend, leidde ertoe dat de re cherche achter deze poging tot moord is gekomen. CASINO „Diamanten bij het ontbyt". Holly, het gescheiden, wat typisbhe vrouwtje van een beste bra ve veearts, draaft onvermoeibaar achter de rijkste mannen aan van New York. Zij is verkikkerd op dia manten en haar nachtelijke uitstap jes besluit zij bij voorkeur met het veorberen van een broodje voor de etalages van een peperdure winke lier. Holly (Audrey Hepburn) leidt een prettig, vrij en luxe leventje. Van de vrolijke avonden blijft in alle eer en deugd altijd wel iets over. Bovendien heeft zij een prach tige wekelijkse toelage door geheel onwetend de relatie van een Sing- Sing-bewoner met de buitenwereld in stand te houden. Met het strikken van de miljonairs lukt het echter niet al te best en miss Holly laat zich' tot andere gedachten brengen door een schrijver, die wel eens ge schreven heeft, maar die voorname lijk moet bestaan van een subsidie, welke hem vanwege zijn fysieke kwaliteiten gegeven wordt door een aanbidster. Audrey Hepburn speelt in deze kleurenfilm een heerlijke en ver overende rol. Het zal echter uit voor gaand, duidelijk zijn, dat deze komi sche film slechts aan te bevelen is voor personen boven 18 jaar. LID O Marisol een soort Spaan se Deanne Durbin (dit voor onze lezers, die deze bakvis-ster nog in haar glanstijd hebben gekend). Zij zingt en danst, doet naief en hart- veroverend. Dit alles nog in een pril stadium. Deze showfilm van een even naief karakter als het sterretje moet het van de zang en de dans heBben. Marisol heeft n.l. ondanks haar zeer jeugdige leeftijd de be schikking over een stem als een klok en zij kan leuk acteren. Het verhaal gaat over een meisje, dat bij haar oom en tante in huis komt, nadat haar ouders gestorven zijn. Zij is niet welkom, maar dat wordt dank zij haar gave om mensenhar ten als was te kunnen kneden, gauw beter. K.F.C.: alle leeftijden. LUXOR De vele opstandjes in het Midden-Oosten heeft „Para mount Pictures" kennelijk geïnspi reerd tot de vervaardiging van de film „Ontsnapping uit Zahrain". Dit Zahrain is een denkbeeldige Ara bische staat voor wie enigszins op op de hoogte is met de politieke sa menstelling van dit deel van de we reld is het echter niet moeilijk te raden welke staat model heeft ge staan voor deze film. Er wordt in deze goede film even- •wel geen reclame of antireclame ge maakt voor enig systeem daar, doch men heeft slechts de gedurfde ont snapping van een opstandelingenlei der in beeld willen brengen. In deze opzet is men volledig geslaagd: een alleszins aanneembaar, vooral ook spannend verhaal krijgt de toeschou wer in ruil voor zijn toegangsbewijs. Acteurs als o.a. Yul Brynner (de volksleider) en Sal Mineo (bekend uit „Exodus") staan garant voor een juiste typering van de Arabische vrijheidstrijders. Gelukkig heeft de regisseur niet alleen belangstelling getoond voor vuurgevechten tussen opsandelingen en achtervolgers, doch heeft hij ook ruimte opengelaten voor gezonde hu mor. Wij durven met een gerust hart aan personen boven de 14 jaar, die een spannend filmverhaal weten te waarderen, dit Amerikaanse produkt aan te bevelen. REX In „Misdaad op straat" gaat het om een berucht stel Engel se zware jongens, die onverbeterlijk zijn. Uit de gevangenis ontsnapt pro beert een van de leiders met de buit van een juweldiefstal naar het bui tenland te komen. Daarvoor heeft hij echter geld nodig. Niet zoals nor male mensen probeert hij dat geld bijeen te krijgen, doch opnieuw laat hij zich leiden tot een misdaad. Het (bioscoop)vervolg is een serie span nende achtervolging door de politie waarmee op avontuur gestelde be zoekers zich wel zullen vermaken. De K.F.C. keurde 18 jaar voor deze misdaadfilm. TRIANON De bekende Duitse acteur Heinz Rühmann heeft met zijn nieuwste film, de tragi-comedie „De kampioen leugenaar" wederom een meestelijke prestatie geleverd. Zo op het oog niet groots, wordt dit verhaal-vol-menselijkheid verteld op een manier, die de kijker in de ban houdt en tussen een lach een traan de tragiek-der-eenzamen in beeld brengt. Sebastiaan Schuhmann (Heinz Rüh mann), wiens schone, doch slechte echtgenote van hem gescheiden is, waardoor hij alleen blijft met zijn dochtertje, tracht met allerlei drog redenen en leugens het leven van zijn kind toch nog gelukkig te ma ken en ook zijn eigen bestaan „leef baar" te houden. Het begint met de leugen tegen het kind, dat de moeder is gestorven, maar deze roept een lawine van andere onwaarheden op. Het goedgelovige kind komt daarbij in een droomwereld te leven en de vader dwingt zich zelf daarbij even eens in zulk bestaan. Doordat hij het kind niet alleen kan én wil laten, raakt hij zijn betrekking, die hem dikwijls op reis voert? kwijt en raakt aan lager wal. Het komt zelfs zo ver, dat de jeugdzorg er zich mee gaat bemoeien en hem het kind wil afne men. Omstandigheden brengen hem echter in aanraking met een jonge vrouw, evenals hij een eenzame in de wereld. Deze tracht hem weer in het goede spoor te brengen en zij slaagt daarin na vele wederwaardig heden inderdaad, zij het soms met vrouwelijk-diplomatie middelen. Het einde maakt alles weer goed, 't kind mag bij de vader blijven en de va der zelf gaat met de jonge vrouw weer een gelukkige toekomst tege moet. De drie hoofdpersonen, waaronder ook het achtjarige „dochtertje" le veren prachtig spel, nergens gefor ceerd of melo-dramatisch, waartoe het verhaal aanleiding zou kunnen geven. Rühmann bewijst met deze film nog steeds tot de grote figuren van het filmfirmament te behoren. Iedereen kan er naar toe en zal er dan wel geen spijt van hebben. GREENWAY-VOORSCHOTEN Dat er soms een geest van moede loosheid kan komen over de jeugd, die zich naar de volwassenheid moet worstelen, is t'e begrypen. De wereld der volwassenen brengt het er nu eenmaal niet al te best af. Het is ook aannemelijk, dat de Franse jeugd het wel eens beu kan worden. Na de Tweede Wererdoorlog sleepte Frank rijk zich nog steeds voort door een reeks uitputtende oorlogen. Marcel Carné heeft aan deze jeugd een film gewijd „Les Tricheurs", „Zondaars in spijkerbroek", die deze week in Greenway vertoond wordt. Het thema is naar onze mening goed gekozen, maar wij kunnen ons niet onttrekken, dat Carné meer ge boeid is door het nihilitische gedrag van de jeugd dan door het probleem. Waarom anders zo uitputtend de mis dragingen (de sexuele) van de jon gelui behandeld? Aan wilde verto ningen ontbreekt het beslist niet. Weliswaar springen we er aan het eind van de film met de moraal nog goed tussenuit, maar dat neemt niet weg, dat deze film gereserveerd moet worden voor volwassenen. We zullen echter de laatste zijn, die aan de artistieke waarde willen tornen. De film „De witte duivel" draait zaterdag 7 en 9.15 uur en zondagmid dag om 4 uur in het Greenway-thea- ter. Deze film is gemaakt naar een novelle van Tolstoi en speelt zich af in Rusland anno 1850. De Kauka- siërs komen in verzet tegen het ty- rannieke bewind van de Czaar. De hoofdrol in deze film wordt ver tolkt door Steve Reeves als Ahgi Muraal, één van de helden van het Kaukasische verzet. De weg naar het glorieuze einde leider van de Kau- kasiërs en vereniging met vrouw en zoon is een weg van vernedering en strijd. In het begin van de film toont Mu raal zijn nobele gevoelens t.o.v. de Russische prinses, de vrouw van zijn grote tegenstander, de commandant van het Russische leger, waar het verzet tegen zich richt. Door een gemene intrige van een andere verzetsleider Achmed Khan wordt Muraal in handen gespeeld van de Russen en betiteld als verrader. Zijn doel is Muraals vrouw tot de zijne te maken. Muraal wordt intussen met de wreedste methoden onder pressie gezet een verdrag te tekenen. Juist wanneer hij op het punt staat te tekpnen, komt het moment van de ontvluchting. Hij vlucht met veel bravour te paard en komt juist op tijd bij de Kaukasiërs terug om zijn vrouw, die op het punt stond om gedwongen te trouwen met Achmed Khan, daarvoor te behoeden, maar dan is Achmed Khan na een indruk wekkende scherm- en vechtpartij verslagen Een film met bravour, show, en avontuur. Poging tot ontvoering van Poolse bisschop? In de Warschause krant „Kurier Polski" van vrijdag wordt bericht, dat de hulpbisschop van Sandomierz in zuidoost-Polen onlangs door ver ontwaardigde parochianen is ont voerd en door de politie moest wor den bevrijd. Volgens de krant ge beurde dit, nadat de bisschop, mgr. Golebjowski, geweigerd had te luis teren naar een verzoek tot benoe ming van pater Kos tot rector van de parochie van Wierzbica, een na bijgelegen plaats. Pater Kos had zich bemind gemaakt door niet langer geld te vragen voor begrafenissen, dopen en huwelijksinzegeningen. De bisschop werd toen in een taxi ge duwd, waarmee men hem naar Wierzbica wilde vervoeren, met de woorden: „Wanneer u hier niet met ons wilt spreken brengen wij u naar Wierzbica". De politie hield de auto aan en bevrijdde de bisschop. Pater Kos zal evenals de schuldigen moe ten terechtstaan. VANDALISME IN DEN HAAG In verscheidene straten in het Be- zuidenhout in Den Haag zijn afge lopen nacht van tientallen auto's de antenne en de ruitenwissers ver nield. In één geval werd bovendien een volle melkfles door de voorruit gesmeten. Graddus Bouwmeester 100 jaar oud en 100 jaar in Noordwijkerhout Woensdag, 21 november a.s. hoopt de heer G. Bouwmeester, die van af zijn geboorte in Noordwijkerhout woont, in zijn woning aan de Dorpsstraat no. 8 zijn honderdste ver jaardag te vieren. Hij viert dus aanstaande woensdag tevens het feit, dat hij honderd jaar inwoner van Noordwijkerhout is. Maar denkt u nu niet, dat men hem alleen daar kent. Integendeel, men kent hem elders misschien nog beter, want gedurende de zeven en tachtig jaar, dat hij aktief was in de veehandel, is hij zeer bekend geworden in wijde omgeving en vooral in Leiden. Al die tijd immers was hij een zeer trouw bezoe ker van de Leidse vee markt en als zodanig heeft hij dan ook ver scheidene jubilea ge vierd. Doch ook op het eiland Texel zullen ve len zich de naam .Grad dus Bouwmeester' nog herinneren, want tal loze schapen en lam meren van dat eiland heeft hij gekocht en weer verkocht. Tenslotte verwierf zijn lange leven heeft meegemaakt, hij nog landelijke bekendheid, door- Ook niet over zijn avonturen als dat hij op 25 september 1961 op de rondtrekkend veehandelaar en ook televisiebuis verscheen, als levende niet over de ja^en, dat hij lid van de herinnering voor ds. L. D. Ter Laak gemeenteraad en van de kerkvoogdij Poot aan zijn Noordwijkerhoutse ja- der hervormde gemeente geweest is. ren als beginnend predikant. Goed verzorgd Maar als wij met hem hadden kun nen spreken, zou hij zeker opge- Als twaalfjarige jongen werd de merkt hebben, dat hij nooit zijn hon- thans bijna honderdjarige reeds door derdste verjaardag gehaald zou heb- zijn vader meegenomen naar de ben als na de dood van zijn echtge- Leidse markt om de veehandel te note in 1937, zijn huishoudster, mej. leren en hij hééft er wat van ge- A. A. van Esveld, niet zo goed voor leerd, dat zal iedereen, die in de hem gezorgd had. Gedurende ander- handel met hem te maken kreeg, half jaar had zuster Van Esveld me- kunnen bevestigen. Eind oktober van vrouw Bouwmeester - Van Poelgeest het vorig jaar ging hij voor de laat- verpleegd en zij deed dat zo uitste- ste maal, voor de veiligheid in ge- kend, dat de toen 75 - jarige heer zeischap van zijn zestig jarige zoon, Bouwmeester haar vroeg om ook naar Leiden om daar persoonlijk zijn voor hem te zorgen gedurende zijn beide laatste koeien te verkopen. laatste levensjaren. Die „laatste" ja- Het is jammer, dat het unieke feest ren zijn er nu al ruim 25 geworden aanstaande woensdag niet zó gevierd en niet alleen de honderdjarige zelf, zal kunnen worden, als de heer maar ook zijn beide dochters en zijn Bouwmeester zelf en zijn familie zoon zijn dankbaar, dat hun vader een jaar geleden nog gedacht en ge- altijd zo goed verzorgd is geworden, hoopt hebben. Gedurende de winter omdat zij zelf toch allereerst hun echter verzwakten zowel de geeste- zorgen aan eigen gezin moesten wij- lijke als lichamelijke krachten van den. De kinderen Bouwmeester zijn de oude heer zodanig, dat men het niet ver weggetrokken. De oudste ergste ging vrezen. Dat is gelukkig dochter woont als mevr. Oudshoorn- niet gebeurd, maar toch is zyn alge- Bouwmeester te Sassenheim, de hele toestand thans zo, dat hem alle tweede is de echtgenote van dr. J. bijzondere drukte bespaard moet de Wit te Leiden en de zoon woont worden en «hijzelf niet tenvolle van met vrouw en kinderen tegenover de viering van zijn eeuwfeest in de zijn vader aan de Dorpsstraat. Negen familiekring zal kunnen genieten. kleinkinderen en twee achter-klein- De heer Bouwmeester heeft ons kinderen completeren het nageslacht, dan ook niet zelf kunnen vertellen dat woensdag verenigd zal zijn rond over het vele lief en leed, dat hij in de honderdjarige stamvader.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4