Ook voor Leiden is de actie „Wereldwijd" van de Kajotters gestart Hendrik Lina overleden ZESTIGJARIG HUWELIJKSFEEST IN VOORSCHOTEN Weerbericht LEUK BLIJSPEL VAN LITTERIS O L I E CARON Het weer in Europa MAANDAG 12 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Uit dankbaarheid bood hij hen na- Morgenbijeenkomst men® de Dafde',n« «n boekenban aan. Peter Brandsma dankte, ook na- De afdelingen Leiden van de mens de twee andere scheidene ka- (V)KAJ hebben de afgelopen zondag jotters en spoorde de aanwezige ka- hun seizoen weer geopend en de jotters aan tot een grotere aktiviteit. Wereld-Wijd-aktie van start laten Toen was het de beurt aan de vrij- gaan. gestelde leider Wim van der Ploeg Om 8.45 werd in de zaal van de Deze vertelde de (V)KAJ'ers dat za- kleine Burcht een H. Mis opgedragen terdag 10 november de „Wereldwijd- door pater Reginald Spekman. In het aktie" voor het Bisdom Rotterdam korte woordje, dat de pater voor van start was gegaan met een groot- de H, Mis sprak, wees hij er op, dat se vergadering waar de internatio- het er bij de Kerk niet om gaat, waar nale voorzitster mej. Betty Villa de H. Mis wordt opgedragen. Het sprak over de verbondenheid van de gebouw is niet de hoofdzaak, maar jongeren in de wereld, het lidmaatschap. Wij allen vormen Over de aanpak van de nieuw ge- de Kerk. starte „Wereldwijd-aktie" in Leiden Na de H. Mis gingen de kajotsters was Wim van der Ploeg wel tevre- en kajotters naar een hoger gelegen den, er moest door de Kajotters veel zaal waar een overheerlijke brood- verricht worden, wil deze aktie sla- maaltijd klaar stond. Na de maaltijd gen. Dat deze aktie nodig is ligt voor sprak pater Reginald over het con- de hand. Men denke maar aan de cilie. Tijdens het kopje koffie werd behuizing, de ziekte, de honger en afscheid genomen van drie kajotters, de kleding in deze achtergebleven te weten Jan van Hees, Peter Brand- gebieden. sma en Jac. Voskuil. De voorzitter Men denke aan de primitieve toe- Koos van Zijp dankte hen voor het standen welke er zijn en waarin de zeer vele en moeilijke werk, dat zij uitgezonden Kajotters met hard wer- voor deze afdeling hebben verricht, ken, zonder ook maar één cent te verdienen verbetering trachten te brengen. Als er nog jongens of meisjes zijn die zich in willen zetten voor 't werk van de Kaj otters-beweging laten zij zich even opgeven bij onderstaande adressen: Mej. Henny de Jeu, Haarlemmer straat 138; mej. Toos Vogelenzang, Gasstraat 82; mej. Wil Tetteroo, Bos- In de leeftijd van 63 jaar is te Lei- hof 16J dhr Koos van Z«P- v- d- Duin' den overleden de heer Hendrik Lina, straat 16; Jan Juffermans, Waldeck uitgever en eigenaar van „De Leidse Pyrmontstraat 29. Post". Ook voor de oorlog was wijlen dhr Lina reeds werkzaam als uit gever van de advertentiebladen. Tijdens de bezetting trokken zijn uitgaven menigmaal de aandacht van de bezetters-censuur, die tot stopzet ting van een uitgave gelaste. Daar de heer Lina echter over enige uitgaven rochie te Leiden is benoemd kape- beschikte was het hem mogelijk met laan L.- C. van Paassen, thans werk- een ander wijkblad gewoon door te zaam in de 9300 katholieken tellen gaan. Hij werkte mede aan het Dage- de parochie van St. Franciscus van lijks Nieuws een plaatselijke illegale Assisië te Rotterdam. Kapelaan Van krant, waaraan ook drs Korthals, en Paassen, die in 1925 te Schipluyden de heren Meyer en Bom medewer- werd geboren, is kapelaan geweest king verleenden. Hij verzorgde ook JJ1 Nieuwveen, Wassenaar en Rotter- enige illegale uitgaven van boeken dam. De naam van de heer Lina is na LFC EERT DE de oorlog, na publicatie van een paar artikelen in „De Leidse Post" JTJH1T A Hl GOJIM over misstanden in Indië genoemd in J L' IJ 1 Ij t\l O O Ju 1\ de zaak Van der Putten. De begrafenis is bepaald op donder- Zaterdagavond vond in de kantine dag a.s. om 12 uur op Rhijnhof. van de HCW in intieme kring de hul- - diging plaats van leden-donateurs, die resp. 25, 35, 40- en 50 jaar in de administratie van LFC stonden inge schreven als lid, donateur of dona trice. Het was ongeveer half negen, toen Oud-illegaal werker Nieuwe kapelaan benoemd in de dekenale parochie Tot kapelaan in de dekenale pa- BU H l VAN MAANDAG Internationals vast - De Internationale waarden hebben voorzitter F. van Waveren aan hen, die 25 jaar of 35 jaar lid of donateur vanmiddag de eerste dag van nieuwe beursweek ingezet met een vaste tot zeer vaste stemming. Phi lips bijvoorbeeld opende op 137.40, bijna vijf gulden boven het slotni- veau van vrijdag. Kon. Olie 2.40 hoger op 145.80. Unilevers avan ceerden ruim vier gulden tot f 131.70. waren van LFC, een zilveren speld op de revers speldde; de 25 jarigen en de 40- en 50-jarigen kregen van de voorzitter een gouden speld. 25 jaar: W. Benning, H. Braxho- ven, H. Bijl, G. Crama, A. J. Calvé, B. v. Dam, H. W. Duffels, A. Francke, J. de Graaf, P. Groen, P. v. d. Hey- den, N. v. d. Hout, J. Kukler, C. v. Leeuwen, v. d. Linden, I. Loef, H. v. d. Mark, F.Massaar, F. Mosselveld, T. Nagtegeller, J. Neuteboom, J. Nieu- wenburg, H. Nieuwenburg, W. v. d. Nieuwendijk, P. Onderwater, N. Ou- werkerk, S. Platteel, B. Pijnacker, B. Schroef, B. Sinteur. W. Slingerlandt, H. Teegelaar, W. de Wit, F. Zwart en de dames mevr. Duffels-Riethoven, mevr. Keyzer, mevr. v. d. Linden, mevr. Missaar-van Egmond en mevr. Siebert. 35 jaar: H. Duffels, S. de Graaf, N. v Haarlem, J. Hanno, F. v. Hel den, B. v. Helden, J. Houps, D. Houps, G. Keyzer sr., A. K. v. Leeuwen, A. Link, L. Nagtegeller, L. Selier jr., A. Swaagers, W. Teske en S. v. d. Wa ter. 40 jaar: J. Beekman, H. Braxhoven, sr.. A. Duffels, J. Harteveld, N. v. Helden, J. Keyzer, M. Labordus, Ab. v. Leeuwen, S. Monteba, J. v. Mee- teren, G. Nievaart, L. v. d. Nieu wendijk, M. v. d. Plas, J. Segaar, J. Siebert, J. Selier sr., Chr. v. Straa- len, J. Teske, P. Taffijn, W. Taf fijn, D. Vermeulen, B. de Vos en J. J. v. d. Nieuwendijk. 50 jaar: F. Arnoldus, S. Arnoldus, en A. Missaar. LEIDSE AGENDA MAANDAG 12 NOVEMBER. Gemeenteraad. Bespreking grenswijziging. 2 uur nam. St. Augustinus, (Onderwijzers). Vergadering. 7.30 uur nam., rest. v. d. Heyden. Alphons Ariënsschool. Ouderavond. 8 uur. Aula van de school. KVP, afdeling Leiden. Ledenverga dering. 8 uur nam., rest. De Burcht. Leidse Amateurfotografen. 8 uur nam. Opening Tentoonstelling. Laken hal. DINSDAG 13 NOVEMBER. Museum van Oudheden. Lezing. 8 uur nam. Kath. Kruideniers en N.R.K.M. Op treden telepaat. 8 uur nam. Rest. v. d. Heyden. Kath. Nat. Bond voor EHBO Aanvang cursus 8 uur in geb. GG en GD. WOENSDAG 14 NOVEMBER. Gemeenteraad. Behandeling be groting. 2 en 8 uur nam. Stadhuis. Damescontact, Leiden Zuid-West. Philips demonstratie-avond. 8 uur nam. Leonardushuis. Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. Petruskerk. Natuurvriend. 8 uur nam. Steen- schuur 6. KAV „De Bataven" Technische avond, 3 uur, in De Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19. De leden van dè Koninklijke Ver eniging „Litteris Sacrum" hebben de begunstigers van deze vereniging za- Aku pïus vjjf punten "op 34771,"ter- terdagavond jl. in de goedgevulde wijl Hoogovens zich vier punten ho- Schouwburg een kostelijke toneel- ger stelden op 499. Het Damrak on- avond bezorgd. Met de opvoering van dervond vandaag de steun van het ..Operatie Astrakan" heeft „Litteris vaste slot in Wall Street van vrijdag. Sacrum" haar faam als één der beste Vandaag gaven de West-Duitse beur- toneelgroepen van de Sleutelstad vol- zen koersverbeteringen te zien van bevestigd. tien tot vijftien punten. Zwitserland Opgevoerd werd dus „Operatie As- nam de Philips-aandelen uit de trakan", een blijspel in 3 bedrijven markt. Daarna vonden in de Philips- ™n Peter Coke. Het is een vrolijk hoek nog wat dekkings-aankopen verhaal, waarvan de spelers en speel plaats. Verder ontmoetten genoemde sters van „L.S. het beste hebben ge- aandelen lokale vraag op de derde maakt. kwartaal-cijfers 1962 die, aldus de Lady Beatrice Appleby heeft een Beurs, deze week zullen worden be- viertal kostgangers/sters in huis, t.w. kendgemaakt. Verder bestaat er een de lerares juffrouw Nanette Parry, mogelijkheid dat de elektro-aandelen de gepensioneerde kolonel Albert op andere Europese beurzen en even- ^eyne. Alice, Lady Miller en juf- tueel ook buiten Europa officieel zul- fr°uw Elizabeth Hatfield. Verder len worden genoteerd. Alles bij el- h?eft Lady Beatrice het dienstmeisje kaar gunstiger perspectieven, zo re- Lily Thompson in dienst genomen: deneerde men ter beuze. Op het ho- nadat dlt meisje wegens diefstal van ger niveau had Amerika wel wat staatswege enige tijd uit de circula- stukken aan de markt, waardoor de *ie was genomen, kon zij nergens aan prijs inzakte tot 136.80. Later steeg de s^aê- Lady Beatrice heeft haar de koers weer een paar dubbeltjes. onderdak verschaft. Na een weifelende opening sloot t Uit dankbaarheid hiervoor geeft Wall Street vast waardoor de verlie- Lily Thompson aan Lady Beatrice zen van donderdag vrijwel geheel onverwacht een fraaie stola var. vos- werden ingehaald. Voor de Neder- sebont. Op de vraag, hoe zij hieraan landse hoofdfondsen bestond er op jf gekomen, moet Lily antwoorden, de New-Yorkse beurs goede belang- da^ Z1J de stola bij een buurvrouw stelling. Dit was een stimulans voor heeft weggehaald. Amsterdam, hetgeen dan ook uit de Onder leiding van kolonel Albert koersen voor de internationale waar-. Rayne wordt een plan de campagne den blijkt. De gunstige cijfers van de opgesteld. Men za de buren op di- Kon./Shell groep blijven nog steeds verse manieren afleiden en de stola doorwerken op het voor dit fonds terugleggen. Deze aktie slaagt tot kooplustige publiek. Verder had Lon- ieders tevredenheid, den belangstelling voor de olie-aan- Zozeer zelfs, dat de kostgangers delen. Later op de middag liepen Zicb Saan afvragen, of ze een volgen- Hoogovens op tot 503. de maa niet beter een stola of wat In de scheepvaarthoek was de han- dan°?k van bont, ergens kunnen del gedurende het eerste beurshalf- wef hualfn; .»W+e hebben 20 n s"cces uur aan de ruime kant bij een vaste met bet stiller terugbezorgen we kun- stemming. De koerswinsten beliepen dezelfde successen boeken, als een tot ruim drie punten. Aandelen wl) ons op stil weghalen toeleggen Rotterdamse Lloyd waren gevraagd Gedurende een jaar wordt er onder op het overnemen van de aandelen j in? Xan kolonel Albert Rayne „Reimann, Stok en Kersken's ver- door de damj* intensief gestolen Dan enigde expeditie bedrijven". Van de een ?tom t0€™l leidende cultures was HVA actief by Scotland Yard n de zaak gemengd, eert vaste stemming op het bericht En hoe de ontknoping in zn werk over de opening van een tweede sui- *aat' wilje? hier niet verklap- kerfabriek in Ethiopië. In de staats- Pen- omdat „L.S. a.s. woensdag-, fondsenhoek kwamen weinig veran- donderdag- en zaterdagavond nog n deringen voor bij kalme handel. herhaling van dit stuk geeft. In de lokale afdelingen werden De speelsters en spelers zyn uit wandelen „Havenwerken" hoger ge- stekend gekozen voor de beschikbare adviseerd op het onderhands plaat- rollen. Er kan eigenlijk niet gespro- sen van 750 aandelen ter verwerving ken worden van een zwak punt. Uit - van een aanmerkelijk belang bij een blinker is wel Bram Harteveld als de bestaand Duits aannemersbedrijf. De martiale kolonel Albert Rayne, die dividend verhoging van „Sanders be- elke operatie tot in de puntjes voor hangselpapier" tot 12V. procent (10 bereidt Rosine Hasselbach-Gaykema pet) werd met een hogere koers voor j! Prachtig als de ouderwetse lerares de aandelen gehonoreerd. Daarente- Nanette ParrySelma Hagedam-Oele gen werden aandelen van „Holland Scheepswerf" lager geadviseerd op de dividendverlaging tot 12 (15) pro cent. Vettewinkel lag iets beter in de markt op de hogere omzet en winst is uitstekend als Alice; Lady Miller, vooral haar uitspraak was goed. Truus Hogewind-Van Oortmerssen zette een goede kordate Lady Bea trice Appleby op de planken en Anny Beerbaum-Meyer eveneens ruim vol doende als Elizabeth Hatfield. Tot de uitblinkers behoort ook Anneke Zwartjes, die zeer goed het gedeci deerd optredende meisje Lily Thomp son speelt. De regie was in handen van Bob Hageman, die ook voor het fraaie decor heeft gezorgd. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het dokt.ex. Ned. over 1961-1962. Van Vlissingen ka- Recht, de heren M. G. Jacobs te Cobb toen, welk fonds vrijdag reeds 15 Co Cort (Ierland) en B. Bruijn te punten lager noteerde op 280, werd Den Haag, voor het kand.ex. Klass. opnieuw lager geadviseerd op de di- Lett., de heer P. J. M. Kruützer te videndverlaging over 1962. Oosterhout (N.B.). SCHOONHEIDSKONINGINNEN Hot is eigenlijk belachelijk, dat we in deze tijd nog om gezinshulpen of -verzorgsters durven vragen on der het motto „Kom helpen" en „zorg voor de vuile was van een an der". Het is veel voordeliger om miss World te worden, ozals Catharina Lodders. In de Sunday Pictorial, die een reis naar Amsterdam kort moest maken, lazen we iets over cijfers, die de getallen van haar taille etc. verre overtreffen. De twintigjarige schoon heidskoningin ontving 25.000 gulden van de Mecca-company, die de wed strijd organiseerde. Maar er volgt meer; de winnares van vorig jaar kreeg zo hutje bij mutje gevo'gd 2500 gulden als miss Wales, 10.000 gulden als miss Brittania en 15.000 gulden als miss-tweede in Florida. Ze mocht voorts 10.000 gulden in haar beursje bergen voor „optreden" in een Bob Hope Show en nog eens wat speelgeld (1000 en 5000 gulden) voor het openen van tentoonstellin gen, etc. Maar misschien zijn er tóch meis jes die liever keukenprinses dan schoonheidskoningin zijn, liever sprookjeskoningin voor een gezin waar moeder ziek ligt. Laten zij zich melden aan Morssingel 8. Een 24-jarige classificeerder uit Leiden is gisternacht op heterdaad betrapt, nadat hij in de bestelwagen van foto-Holvast was gekropen om te zien of er iets van zijn gading was. Hij nam een pakket met wat foto-papier mee, maar was eer der al opgemerkt door 'n buurman, die met de voeten in een solda-bad een en ander had bespiedt. De collecte voor het gehandi capte kind te Leiden bracht totaal 3696.71 op. Een mooi resultaat. Bruid was als jong meisje werkzaam in Leidse studentensociëteit Op maandag 19 november a.s. hoopt het echtpaar J. J. van Dijk en P. M. van Dijk-Bulpaap, Leidseweg 94b, het feit te herdenken, dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk traden. De heer J. J. van Dijk werd geboren te Voorburg op 1 oktober 1800. Na de lagere school werd hij bakkers knechtje in Voorburg en later in Den Haag bij bakkerij „De Toe komst". Toen hij voor zijn nummer onder dienst moest, ontmoette hij op een mooie zomermiddag in Sche- veningen zijn latere echtgenote, me vrouw P. M. van Dijk-Bulpaap. Zij was geboren op 11 december 1878 te Leiden. Na de lagere school ging zij „uit dienen", zoals dat toen heette. Van haar 12e tot haar 18e jaar was zij werkzaam in de Studentensocië teit te Leiden, waai- zij al spoedig een bekende figuur was. Hierna aan vaardde zij een betrekking in Den Haag en daar was het, dat zij op een mooie zomermiddag haar toekomstige echtgenoot ontmoette. De militairen VOORSCHOTEN De Moeder Godskerk heeft een noodgebouw Het verheugt pastoor J. E. Blonk te kunnen meedelen, dat een prac- tische oplossing is gevonden voor 't op te richten kerkgebouw De nood kerk, die aanvankelijk uit Den Haag moest komen behoeff niet te komen. De gebouwen van het voormalige Marine Opkomst Centrum bieden 'n pracht-oplossing. Zoals bekend zijn deze gebouwen een barakken over genomen door de gemeente Voor schoten. De gemeente Voorschoten heeft met Pastoor J. E. Blonk on derhandeld over een van deze ge bouwen. De onderhandelingen zijn vlot verlopen en de nieuwe parochie kan beschikken over de voormalige grote eetzaal. De gemeente Voor schoten heeft dit gebouw voor vijf jaar voor een billijke prijs ver huurd. Deze voormalige eetzaal is een stenen gebouw en staat achter de Bloklaan. 36 meter lang en 30 meter breed. Het uiterlijk lijkt al op een kerk. Er staat een klein toren tje met een uurwerk op. Nu zal dit gebouw worden opgeknapt en wor den ingericht tot kerkgebouw. On derhandelingen over banken en een altaar zijn al gaande en als alles meezit, zal het kerkgebouw nog wel voor Kerstmis in gebruik genomen kunnen worden. Dat is althans het streven. Gisteren hield pastoor Blonk in de parochiekerk van de H. Lau- rentius een collecte en deze collecte heeft opgebracht het bedrag van 1785.-, waarvoor pastoor Blonk echt zeer dankbaar is. BRANDWEER KWAM IN ACTIE Vrijdagavond moest de Voorscho- tense vrijwillige brandweer uitrukken naar de Schoolstraat. Een olie-vergas ser in een schoenherstellerscentrum was in brand gevlogen door een lek kage in de gasleiding. Met koolzuur- sneeuwgas werd de brand geblust. De schade bleef beperkt tot de olie- vergasser. TONEEL VOOR DE JEUGD In het kader van de esthetische vorming voor de leerlingen van de 3 Ulo-scholen en de MMS van „Hui ze Bijdorp", werd vrijdag in 2 voor stellingen een volledige uitvoering gegeven van het toneelstuk „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho" door de toneelgroep De Nieuwe Ko medie. Deze opvoering was voor Voorschoten de première, 's Morgens om 10 uur kwamen de eerste 2 klas sen naar het Cultureel Centrum. Voor deze leerlingen was het stuk waarschijnlijk wat moeilijk, 's Mid dags werd een opvoering gegeven voor de hoogste klassen en voor de MMS. Deze rijpere leerlingen hebben heerlijk genoten van het stuk. Dit spel was geschreven in oud-Neder lands eind 18e eeuw en vormt een parodie op de standen van die tijd de adel, de geestelijkheid en de bur gerij. Het stuk speelde zich af in een bos, waar een bruiloft werd gevierd. Hier verschijnen dan de dolende rid der Don Quichot op zijn uit» emer- geld ros, Rossinant en Sancho Panza zijn schildknaap op Grauwtje de ezel. Hier volgen dan een groot aantal komische situaties en taferelen, die goed gespeeld werden en die bij het jeugdige publiek insloegen. Aan de verzorging van het toneel en de cos tumes was veel aandacht besteed. De jeugd was enthousiast over de op voering en betuigde haar dankbaar heid met een lang en hartelijk ap plaus. waren aan het wandelen in de duinen en mej. Bulpaap ook, met een vrien dtin. Van deze eerste kennismaking kwam verkering, verloving en een huwelijk. Op een weekgeld van 8.50 traden zij in het huwelijk en dat was een behoorlijk loon voor die tijd, want als ovenist had J. J. van Dijk nog 0.50 meer dan een gewone bak kersknecht. Toch wilde de heer Van Dijk geen bakker blijven. In 1907 trad hij in bij de gemeentepolitie te Rotterdam. Gemeenteveldwachter ij hij 28 jaar geweest. Op 55-jarige leef tijd werd hij gepensioneerd en ver huisde hij naar Voorschoten. Kinde ren kwamen en gingen, maar maan dag a.s. zal het echtpaar feest vieren met 2 van hun kinderen en 1 klein kind. In Voorschoten geniet het echt paar ook een zekere bekendheid, want door de functie van magazijn beheerder van „Het Groene Kruis" kwam menig Voorschotenaar er mee in aanraking. Deze functie heeft het 8 jaar vervuld. Toen het Gezond heidscentrum werd gebouwd ging dit over. Van de bejaardensociëteit zijn zij bekende leden. Vanaf de oprich ting zijn zij trouw lid en ook op de uitstapjes voor de ouden van dagen ontbraken zijn ooit. Mevrouw Van Dijk gaat het lopen niet beat meer af. Zij verplaatst zich alleen nog per auto. De heer Van Dijk, die het lopen langer volhield, begint nu ook moei lijker te gaan. Op maandag 19 november a.s. is er 's morgens om 9 uur een H, Mis uit lankbaarheid in de parochiekerk van de H. Laurentius. Gelegenheid tot feliciteren wordt gegeven op Leidse weg 80 's mididags van 3 tot 5 uur. VOOR HAARDEN, C.V., INDUSTRIE HAAGWEG 15 - TEL. 20105—20521 (Advertentie) BIOSCOPEN. De films in de week van 916 nov. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Lido: „De laatste der Vikin gen", 18 jaar. Luxor: „De man, die te veel wist", 14 jaar Studio: Afgekeurd. Trianon: „Heimelijke verhouding", volwassenen. Rex: „Paspoort voor China". alle leeftijden. Greenway: (Voorsch.): „De wraak van Hercules". 14 jaar, „Terug over de Rijn", volwassenen. ZOETERWOUDE Middenstand bestudeert uitbreidingsplannen Morgenavond wordt de tweede bij eenkomst in het winterprogram ge heel gewijd aan de bestudering van de uitbreidingsplannen van de gemeente Zoeterwoude en wel in het bijzonder het uitbreidingsplan de Grote West einder Polder. Wethouder Van Hofwegen zal uiteenzettingen geven. In verband met de sluiting van het veertigurengebed in de St. Jans pa rochie is de aanvang bepaald op kwart voor negen. In de commissie ter voorbereiding van een luisterrijke openstelling van het voltooide Watertje hebben zitting de heren J. Bosman, N. C. van Velzen, Jac. Straathof, Th. Roeleven en C. P. J. Paardekoper Sr. TWEEDE TALENTENSHOW Het bezoek aan de tweede talenshow was niet zo groot als de voor de eerste avond. „Dorus" van de t.v. had mis schien een grotere aantrekkingskracht. Misschien ook was het de aankondiging van een paar klassieke nummers, die de jongelui weerhield te komen. In vele opzichten was echter deze show veel prettiger te genieten dan de eerste. De Kamelons die ook nu veer ter opluistering optraden konden, nu de zaal zo rustig was, hun nummers door meer beschaafde uitvoering tot waar ge noegen brengen. De jury kon ook nu weer geen grote top aanwijzen, maar in de lagere klas sen werden nu de „flops" in veel lagere cijfers aangeduid. Voor de finale werden nu geplaatst met 34 punten: Loes Jansen uit Leiden, klassiek piano Nocturne van Chopin, met 32 punten: The Cheetha's uit Den Haag, Rock en Roll en zanger met 32</t pnt.; Carl Westermann uit Zoeterwoude, pianospel „Sonate facile andante" van (Medegedeeld door het K.N.M.I. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). DEZELFDE TEMPERATUREN Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw of regen. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen oost en noord. Weinig verandering in temperatuur. De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden HELSINKI geh. bew. 1 —2 STOCKHOLM geh. bew. 2 2 OSLO geh. bew. 0 0 KOPENHAGEN geh. bew. 4 3 ABERDEEN regenbui 3 LONDEN zw. bew. 7 4 AMSTERDAM geh bew. 4 2 BRUSSEL geh. bew. 5 1 LUXEMBURG sneeuw 2 0 PARIJS geh. bew. 8 3 BORDEAUX mist 12 8 GRENOBLE mist 14 6 NICE zw. bew. 16 11 BERLIJN geh. bew. 2 2 FRANKFORT poolsneeuw 4 1 MüNCHEN geh. bew. 3 2 ZURICH geh. bew. 9 3 GENEVE regen 11 4 LOCARNO regen 11 7 WENEN regen 4 3 INNSBRUCK geh. bew. 7 4 BELGRADO regen 24 20 ROME regen 15 10 AJACCIO zw. bew. 16 0 MADRID mist 11 5 MALLORCA 1. bew. 17 6 PAUZE DE JURY TE LUIK. De vrijspraak van de Luikse jury zal in Nederland vermoedelijk weinig bijval vinden. Het is mooi en aardig, dat zo'n jury haar weke hart meer heeft laten spreken dan het nuchter verstand, haar uitspraak krenkt toch een gezond beginsel van de natuur lijke zeden, namelijk dit: dat men geen recht heeft over leven en dood van een mens zelfs niet over zijn eigen leven. De methoden van het Nazi-bewind hebben nu toch wel dui delijk aangetoond, dat een verzwakt besef van wat mag en nu eenmaal niet mag, hoe ook met edelaardige welzij nsmotieven omkleed en ver huld, gemakkelijk leidt tot mensont erende praktijken. Houden we 't dus bij het gezond verstand, wat tevens betekent een mededogend verstand. PUZZEL No. 530. Hor. 1. vertegenwoordiger, 6. Turks bevelhebber, 7. voorzetsel, 8. koor van zangers, 9. schraal, 10. rang. Vert. 2. korrelig, bontgekleurd kerngesteente, 3. gem. in Noordhol land, 4. maand van het jaar, 5. erw tensoep. Oplossing morgenavond. PUNT „Zo Jetje en nu blijven we heel stil; dat windt mijn ouders namelijk het meest op!" Mozart en Wals no. 11 van Chopin. Zaterdagavond za' de spanning wel weer stijgen. De finale, waarin muziek liefhebbers in elk genre aan hun trek komen als de Zoeterwaudse Gold Sis ters en Carl Westermann uit Leiden de Gromaldy's en Loes Jansen ui' Haar- men, de zanger Ton Roos pn uit Den Haag The Cheetha's optreden Het programma is dan ook korter, zo dat ook de dansliefhebbers nog volop kunnen genieten.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3