In 1963 honderdduizend gulden voor eerste fase verbetering straatverlichting ZATERDAG 10 NOVEMBER 1962 DE LETDSE COURANT PAGINA 7 OUDERS VAN DE MEIJE SLAAN ALARM Zwemmen leren in waterrijke omgeving een dwingende noodzaak Het niet aanwezig zijn van de ge legenheid of de mogelijkheid tot het geven van onderricht in de zwem kunst voor de schooljeugd van beide scholen in de Meije is een nijpend pro bleem geworden. Om dit goed onder ogen te zien en te pogen hiervoor een oplossing te vinden waren ingezete nen van De Mcije, verspreid wonen de over een afstand van 12 km., naar de chr. school gekomen. Zeshonderd verdrinkings- gevallen. Een oudercomité heeft onlangs con tact gezocht met de rijksconsulent voor lichamelijke opvoeding lager on derwijs, wat geresulteerd heeft in het houden van deze avond in een der lo kalen van de chr. school. De heer M. Kouwenhoven begon zijn emotioneel betoog met te zeg gen, dat er in Nederland elke week 12 gezinnen, getroffen worden door de verdrinkingsdood van een van hun le- deh. Dit maakt per jaar een aantal van €00 mensen, waarvan de helft de leeftijd van 15 jaar nog niet be reikt heeft. De verdrinks-pestilentie is erger dan welke besmettelijke ziekte ook. Tegen 11 doden in deze leeftijd door het verkeer staan 9 verdrinksgevallen. Spreker toonde aan, dat het ver keer beslist niet gevaarlijker is dan het water. Alleen het karakter ver schilt enorm. Een verdrinking is bij na altijd te wijten aan het niet kun nen zwemmen. Hij haalde hierbij en kele droeve voorbeelden aan uit de omgeving. Het beste is zeer jong te beginnen met zwemmen. In de eerste klassen van de lagere school moet regelmatig zwemles gegeven worden en niet al leen in de zomer als het weer het toe laat, maar het gehele jaar door. Daarvoor moeten overdekte instruc- tiebaden komen. Er zijn in Nederland ondanks de hoogconjunctuur nog geen 50 over dekte zwembaden. Wij wiebelen als het ware op de top van ons geld, maar als we er af vallen en in het water terecht komen verdrinken er 8.000.000 va nde 12.000.000 men sen, die Nederland telt. Hier ligt een grote taak voor de overheid en gemeente niet voor het bouwen van grote luxueuze zwem baden, zoals dit momenteel in Rot terdam gebeurt (kosten ƒ5.000.000). Grote behoefte bestaat er voorna melijk op het platteland aan kleine instructiebaden, waarvan de goed koopste circa 30.000 kosten. Hier mee kan het Ned. volk immuum ge maakt worden tegen de pestilentie van het verdrinken. Ieder kind moet zwemmen kunnen leren, ook vele ge handicapten. De heer Kouwenberg ging uitvoe rig in op de wijze van zwemles, al of niet bekostigd door de gemeentelijke instanties. Uit oogpunt van de volks gezondheid is het ook van zeer groot belang. Het is gezonder te vertoeven in een zwembad dan op de skelter baan. De heer Kouwenhoven raadde zijn toehoorders aan voor de allerklein sten een zwemvestje te kopen en zich vertrouwd te maken met eerste hulp maatregelen. In het bijzonder legde hij de nadruk op kunstmatige adem haling. „Bouwt zelf een instructie badje. Het zwembad in Bodegraven is voor uw kinderen niet geschikt, want het is niet overdekt". Met een laatste opwekking te doen wat mo gelijk is om een zo geschikt mogelijke oolossing te vinden beëindigde de heer Kouwenhoven zijn gloedvol betoog, dat door alle aanwezigen met grote interesse werd gevolgd. Handtekeningen. In de bespreking, die daarna volg de werd besloten een lijst met hand tekeningen te verzamelen (hiermede werd tijdens deze vergadering reeds een begin gemaakt), om deze met een aanvraag voor financiële steun de betreffende gemeentebesturen te doen toekomen. De Meije ressorteert n.l. onder 3 gemeenten: Bodegraven, Zegveld en Nieuwkoop. Na een woord van dank aan de heer Kouwenhoven voor zijn treffende in leiding en voor de belangstelling van de aanwezigen sloot het hoofd van mes naar barmond om er „Steeds Vooruit" te bekampen. Het overige programma luidt: maandag: Slag vaardig (heren)Baronie; Slagvaar dig 2Treffers 7. NIEUWVEEN de chr. school, de heer J. P. H. La- bordus, deze zeer belangrijke bij eenkomst. LEIMUIDEN Toneelavond LTM en LTJ. In een advertentie in dit nummer wordt bekend gemaakt, dat de land en tuinbouw-jongeren a.s. zondag avond haar toneelavond geeft in het parochiehuis. Opgevoerd wordt de klucht in twee bedrijven „De Tante uit Dollarland". Zoals gebruikelijk eindigt 't pro gramma met enige tijd gezellig sa menzijn. Deze toneelavond, die eni ge tijd geleden op een later tijdstip werd vastgesteld, moest wegens bij zondere omstandigheden verschoven worden naar a.s. zondag, maar de spelers hebben het volste vertrou wen in haar regisseur, de heer M. Spring in 't Veld, die van mening is, dat het zeker weer een geslaagde opvoering zal worden. Gevonden voorwerpen. Bril, don ker motuur, waarop verfspatten, plas tic regenjas, draagbaar radiotoestel, bruine hond. Inlichtingen Rijkspolitie. HAZERSWOUDE Slagvaardige dames wonnen. Het damesteam van de R.K. tafeltennis vereniging „Slagvaardig" heeft ook zijn derde competitiewedstrijd in winst weten om te zetten. Het Al- phense Baronie namelijk moest genoe gen nemen met een 91 nederlaag. Ans van Velzen en Greet Boers kwamen ongeslagen uit de'strijd. Cor- rie Wortman van haar kant moest zich de enige nederlaag doen welgeval len. Maandagavond trekken deze da- LISSE Verhoging straat- en rioolbelasting Aan de Raad van Lisse zal een besluit tot wijziging van de Straat- en Rioolbelasting ter goedkeuring worden voorgelegd. In deze wijziging wordt de straatbelasting „opbrengst gebouwd" verhoogd van 7 tot 10 per cent en „opbrengst ongebouwd" van 4 tot 6 percent. De rioolbelasting zal worden verhoogd van 7 tot 10%. Aan meer opbrengst wordt geraamd f 38.000,welk bedrag reeds in de ontwerp-begroting 1963 i3 verwerkt. „LOOFT DEN HEER" BESTAAT 60 JAAR De Chr. Gem. Zangvereniging „Looft den Heer" alhier hoopt in Maart 1962 het 60-jarig bestaan te gaan vieren. Bij de viering van dit jubileum zal men „Die Jahreszeiten" van Haydn uitvoeren in de hallen van H.B.G. Hieraan zijn enorme kosten verbon den waarvoor men een oliebollendag heeft gehouden. Door een aantal per sonen zijn in de bakkerij van fa. Den Butter niet minder dan 10.000 olie bollen gebakken tussen 7 uur des avonds en 4 uur 's nachts En grif verkocht, men had er zelfs nog veel te kort! Met deze oliebollenactie heeft men een kleine f 1.000,- in de wacht gesleept voor het fonds om het jubi leum met „Die Jahreszeiten" te kun nen vieren. Parkeren Kanaalstraat. Het par keerverbod in de Kanaalstraat is weer in zoverre opgeheven, dat par keren niet langer dan eer half uur toegestaan is. Men mag dit alleen doen aan de zuidzijde, want aan de noordzijde geldt het wachtverbod. Burgemeester memoreert in de raad 60-jarige Werkliedenver. „Eigen Hulp" GEMEENTERAAD VAN TER AAR ALPHEN AAN DEN RIJN De heer J. C. van Elk kwart eeuw bij gemeente Ter gelegenheid van het feit, dat de heer J. C. van Elk donderdag 8 november, een kwart eeuw in dienst der gemeente was, werd gisteren in hotel Toor een druk bezochte recep tie gehouden. Vele collega's van de heer Van Elk, die thans hoofdcom mies chef buitendienst van de afd. Sociale Zaken is, hebben deze gele genheid aangegrepen om de jubilaris met zijn familieleden te feliciteren. Burgemeester en wethouders met de secretaris hadden de heer Van Elk reeds de dag tevoren in zijn woning bezocht, waarbij burgemeester Bruins Slot zijn erkentelijkheid en waarde ring uitsprak voor de wijze, waarop de jubilaris deze 25 jaar zijn krachten in het belang van de gemeente heeft gegeven. Als stoffelijk blijk van waardering werd de jubilaris een ge schenk onder couvert aangeboden en ontving mevr. v. Elk een bloemstuk. De leden van de bindingscommis sie, de heren G. Schollaardt, Jac. van Bokkum en P. Smidt, vertegenwoor digden de collega's. Zij boden tijdens de receptie een aantal langspeelpla ten aan. De korpschef van gemeentepolitie, inspecteur N. G. Croothuijse, verte genwoordigde met adjudant Van Om men en enkele hoofdagenten het po litiekorps. Een aantal gepensioneer den, o.m. oud-collega, de heer Her big uit Zeist, behoorden tot de velen die op deze receptie blijk gaven van hun belangstelling, waarbij het dik wijls niet alleen bij woorden bleef. BODEGRAVEN Op zes bewoners na De Oud- Bodegraafse weg, die al vele jaren in slechte toestand verkeerd en waar over al zoveel stof is opgewaaid, kan nog niet worden opgeknapt, hoewel het geld er is en Ged. Staten al hun toestemming hebben gegeven. De ge meente heeft de benodigde gronden in eigendom verkregen, behalve de grond van zes bewoners, die zodoen de niet medewerken om eindelijk uit de impasse te raken. Onteigening wordt nog uitgesteld omdat het ge meentebestuur hoopt dat de tegen- houdeirs alsnog zullen meewerken. Geslaagd. Voor het praktijkdi ploma machineschrijven slaagden de dames J. L. Kraan, T. M. v. d. Linde, N. G. Beyeman, C. Vermeulen-den Ouden en de heer C. J. van Zijl. Voor het praktijkdiploma Neder landse Kantoorstenografie slaagden de dames J. Rijke en W. v. d. Laan. Alle candidaten werden opgeleid door het instituut Vabos, Geboren: Elizabeth J., dr van H. Blij le ven-van Muiswinkel; Paulus Wilhelmus, zn van W. Duits-Walra ven; Helena C. M., dr van J. Reyn- van Ruiten. Getrouwd: P. Siebelink en G. van Randeraad; W. Groeneveld en C. Lammens; J. Carree en M. Brouwer. Overleden: J. Breedijk, e. v. A. v. d. Bas, 68 jr; A. v. d. Marei, e. v. A. van Dam, 52 jr. Gisteravond kwam de gemeente raad van Ter Aar in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom. Af wezig met kennisgeving van verhin dering was de heer P. C. van Rijn. Ingekomen was een circulaire om de compensatiemaatregelen welke ge troffen zijn voor het rijkspersoneel in verband met de algemene huur verhoging ook van toepassing te doen zij n^ voor het gemeentepersoneel. Na enige bespreking besloot de raad hiertoe met algemene stemmen. Een verzoek van de heer M. Stigter om opheffing van het bouwverbod op een perceel grond dat eigendom van hem is en bestemd is voor bijzondere doel einden, kon niet worden ingewilligd en werd derhalve voor kennisgeving aangenomen. In een brief had de heer L. J. Hoogenboom zijn onge rustheid kenbaar gemaakt inzake de uitvoering van een raadsbesluit tot ontsluiting van het uitbreidingsplan Langeraar. De voorz. deelde echter mede, dat, als er belangen van eige naars in het geding komen, men daar zeker rekening mee zal houden. De bejaarden. Van de heer P. Blom was een ont slagaanvrage ontvangen als brug wachter. De heer Blom heeft vele ja ren deze functie vervuld doch is we gens zijn gezondheidstoestand niet langer in staat deze te vervullen. De raad verleente hem met ingang van 1 januari 1963 op de meest eervolle wijze het gevraagde ontslag met dank voor de door hem in die functie be wezen diensten. Van de bejaarden sociëteit te Langeraar was een ver zoek om subsidie ontvangen. B. en w. stelden voorop, dat dit nog een jonge zaak is, die zich moeilijk zonder hulp zal kunnen Ontplooien. In het eerste jaar had men de eindjes nog aan el kaar kunnen knopen maar de finan ciën zijn toch een probleem. Het werk der bejaardensociëteit ligt in het sociale vlak en het zou onjuist zijn als de gemeente het financiële deel voor zijn rekening zou nemen. Er wordt voor deze bejaardenzorg te weinig door de plaatselijke gemeen schap gedaan. Er moet gewerkt wor den om door het verkrijgen van do naties een basis te krijgen voor in komsten. Er werd uitgebreid vt n ge dachten gewisseld over de wijze van subsidiëring. De voorz. meende, dat er een vaste basis diende te zijn waarop een subsidie verantwoord zou zijn. B. en w. meenden daarom als vast bedrag 100.- plus 5 cent per bezoek per persoon als grondslag te nemen. De gedachten hierover waren verschillend. In het algemeen vond men het wel aan de schriele kant. Men meende echter te weinig te we ten, hoe men elders ten opzichte van deze materie handelde en men wilde een besluit uitstellen tot een volgen de vergadering. Ten slotte werd be sloten het voorstel van b. en w. aan te nemen geheel los staande van de aanvraag en opnieuw inlichtingen in te winnen en contact op te nemen met het bestuur der bejaardensocië teit. Gemeente-rekening. De gemeenterekening 1960 werd vastgesteld. Gewone dienst 1.135.879 ontvangsten, uitgaven 1.126.053, ba tig saldo 9.826. Kapitaalsdienst uit gaven ƒ6.272.000, ink. ƒ5.678.000, na delig saldo ƒ593.700. Vervolgens hield de raad zich be zig met de naamgeving aan straten in de uitbreidingsplannen Papenveer en Langeraar. De nieuwe weg langs de Keetsloot kreeg als naam Para dij sweg. De heer Jac van Harten vond de naam cru en meende dat een deel der bevolking niet gelukkig zou zyn met deze keuze. Hij wenste aantekening te hebben tegengestemd. De straat vanaf de Bloemenstraat naar de Paradijsweg zal Anjerstraat heten en de dwarsstraat Bloemenstr.- Anjerstraat kreeg als naam Chrysan- thenstraat. In het uitbreidingsplan Langeraar komen de volgende straat namen die men grotendeels ontleend heeft aan de historie van het gebied. Van Wassenaerstraat. Van Aarsen straat, Dosinstraat, Van Brederode- straat, Van Brederodeplein en Sport weg. Boerderij aangekocht. Het voorstel tot grondaankoop in 't uitbreidingsplan Aardam II, vroeg geen lange bespreking. Het betrof de aankoop van een boerderij van de dames Baas. De oppervlakte land bedraagt 9 ha. 26 a. en 3 ca. De helft dezer landerijen ligt in het uitbrei dingsplan. De koopprijs bedraagt 145.000.-. Hierbij zal gerekend moe ten worden op nog bijkomende kos ten van eventuele pachtontbinding en verder omdat de transactie haar beslag op een later tijdstip zal krij gen zal vanaf 1 december a.s. de ren te worden vergoed. Voorlopige over eenkomsten worden gemaakt. Van r.k. Kerkbestuur te Langeraar zal e enstrookje grond gekocht worden bij de Chrysanthenstraat. Voor demping van een sloot langs de Kerkweg werd een krediet be schikbaar gesteld van 18.250. Hierbij is de aanleg van een voetpad niet inbegrepen. Omdat het een ter tiaire weg betreft, wordt door de provincie 75% van dit bedrag ver goed. Voor straataanleg in het uitbrei dingsplan Langeraar stelde de raad 'n krediet beschikbaar van 10.500.-. Het betreft de fundering van de Van Brederodestraat in het uitbreidings plan Langeraar. Voor het aanbrengen van straat verlichting langs de Paradijsweg en de Veldweg werden kredieten toege staan van resp. 5400.- en 1700.-. Er komen aluminium lichtmasten van 5 meter hoogte die geplaatst worden met een onderlinge afstand van 60 meter. Dit met het oog om later even tueel een mast er tussen te kunnen plaatsen. Tot leden van de commissie van advies als bedoeld in artikel 8, le lid van de Woonruimtewet 1947, werden herbenoemd de heren J. Egberts, F. Sassen, J. Bogerd en A. Hoogervorst. In de vacature C. van Vliet werd be noemd de heer Jac. van Harten. Op een aanvrage om zekerheid als bedoeld in art. 7 van het besluit be vordering eigen woningbezit werd gunstig beslist. De verleende zeker heid bedraagt 16.985.-. Voorts besloot de raad tot het ver lenen van medewerking ingevolge art. 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan een aanvrage van het bestuur van de Chr. Nationale school. Het be treft de uitbreiding van de school met een nieuw leslokaal en wat daar ver der bijkomt. Het verkeer in Pulraot. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Ujjttewaal of er al vorderingen ge maakt zijn inzake de verkeerssituatie te Pulmot. De voorz. deelde mede, dat door b. en w. wordt overwogen er een voorrangskruising van te ma ken. Ook komt daar een natrium- lamp. Wat de afbakening met witte paaltjes is dit wel langs gemeentewe gen gebruikelijk, niet echter langs de meeste polderwegen. De heer H. Egberts informeerde of er al mededelingen gedaan konden worden ten aanzien van de bouw van een nieuw raadhuis. Hij kreeg te ho ren, dat het in de bedoeling ligt om opnieuw over deze zaak in besloten zitting contact op te nemen met de raad. De heer F. Sassen vroeg hoever het stond met het verder doortrekken van de weg langs de Keetsloot met ontsluiting naar de Westkanaalweg. Hierover kon de voorz. in een open bare vergadering nu geen medede lingen doen. Dit antwoord gold ook een vraag van de heer Jac. v. Har ten met betrekking tot 'n weg Kerk- padGeerweg. De heer A. Heemskerk had klach ten over een sloot bij de Chrysanten- straat en pleitte voor plaatsing van een lantaarn bij G. Slof. Hij noemde de situatie daar bij avond zeer ge vaarlijk. Het een zowel als het an der zal worden onderzocht. De heer Jac. van Harten vroeg hoe het stond met de rioolwaterzuivering in de uitbreidingsplannen Langeraar en Aardam. Verder vroeg hij naar de mogelijkheid om een verordening in te stellen op het storten van tuin- bouwafval in sloten e.d. Riool en vuil. Wat de rioolwaterzuivering be treft deelde de voorz. mede dat men gehoopt had in deze vergadering met een voorstel dienaangaande te kun nen komen. De gemeente was aan vankelijk verheugd, dat Rijnland toe stond het vuile water in de boezem te mogen lozen. De kosten hiervan waren later een grote tegenvaller. Daarom is dit plan niet uitgevoerd. In Langeraar zal de rioolwaterzuive ring veel goedkoper worden uitge voerd en men hoopt dat dit zal vol doen en ook kan worden toegepast in het uitbreidingsplan Aardam. Wat de verordening betreft op het in het leven roepen van een verordening op het storten van tuinbouwafva' ge looft de voorz. dat dit wel mogelijk zal zijn. Of het effect zal hebben, wordt door hem in twijfel getrokken. Hij is zeer verwonderd dat de kwe kers zo lichtvaardig pmspringen met bedoeld afval. Zij weten toch welke rampzalige gevolgen dit kan heb ben. Hij meent dat dit een taak is van de organisaties en voorlichting om een actie hiertegen te voeren. Niettemin zal men aan deze zaak aandacht wijden. Hierna werd de openbare vergadering gesloten en be gaf de raad zich in comité-generaal. Goedkeuring voor bouw van acht woningwetwoningen Gisteravond kwam de raad van Nieuw veen onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga in open bare vergadering ten raadhuize bij een. De heer D. Zemel was afwezig. Bij de aanvang van deze vergade ring stond de voorzitter even stil bij een mijlpaal, die een oude Nieuw- veense vereniging heden mocht her denken, namelijk het 60-jarig be staan van de Werkliedenvereniging „Eigen Hulp". De voorzitter sprak dankbare woorden aan het adres van deze vereniging, die 60 jaar geleden werd opgericht met het doel om aan die leden, die wegens ziekte in het gezin in moeilijkheden waren geko men financiële steun ie bieden. De voorzitter memoreerde, dat deze vereniging destijds werd opgericht in een tijd, toen er nog geen sprake was van enige sociale uitkering in geval van moeilijkheden bij ziekte in het gezin. De tegenwoordige tijd met al zijn voorzieningen was in deze ver eniging goed merkbaar, daar vele jongeren niet tot deze vereniging toetreden. Verschillende door Gedeputeerde Staten goedgekeurde raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangeno- KOUDEKERK BURGEMEESTER OPENT WINKELBEURS In het Verenigingsgebouw opende burgemeester Waverijn de door plaat selijke middenstanders georganiseer de verkoopbeurs. Op smaakvolle wij ze is in de benedenzaal door een achttal winkeliers uitgestald wat zij te bieden hebben, terwijl in de bo venzaal een viertal winkeliers hun beste beentje voorzetten om te laten zien, dat ook in de eigen plaat.1 ge legenheid is om datgene aan te schaf fen wat men wenst. En het mag gezegd, in de verschil lende stands is een keur van artike len uitgestald die tot kopen noden. Nadat de voorzitter van het comité, de heer Hoogenboom, de aanwezigen welkom had geheten, waarbij hij in het bijzonder een woord van welkom richtte tot burgemeester en mevrouw Waverijn en de beide wethouders, de heren Van Vegten en Smit, verklaar de hh zich verheugd, dat burgemees ter Waverijn gevolg had willen geven aan de uitnodiging om deze beurs te onenen. Hierna gaf hij burgemeester Waverijn het woord. Burgemeester Waverijn zeide dank baar gestemd te zijn over het door de middenstanders genomen initia tief. Spreker legde er de nadruk op dat kopen in eigen gemeente altijd de voorkeur heeft boven kopen el ders, in verband met het dienstbe toon. Tn verband hiermede verklaarde hij blij te zjjn zich te kunnen uit spreken tegen een artikel, dat hij kort geleden las en waarin werd be toogd. dat het dienstbetoon van de middenstand langzaam afbrokkelt. Tegen deze theorie wenste spreker nadrukkelijke stelling te nemen. Het gemeentebestuur is verheugd met het genomen initiatief Naar zijn mening is in een groeiend Koude kerk aan den Rijn plaats voor een bloeiende middenstand. Dit is de re den, dat winkels in het uitbreidings plan zijn geprojecteerd.. Na de deel nemers succes te hebben gewenst, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Door Ankie Verkuilen werden aan mevrouw Waverijn bloemen aange boden, terwijl burgemeester Wave rijn van Cok Scheer een attentie in ontvangst mocht nemen. Hierna volg de 'n rondwandeling langs de stands. Gedurende de eerste avond was het bezoek goed te noemen. men. Hieronder was de ministeriële goedkeuring voor de bouw van 8 wo ningen van het contingent 1962. De N.V. Gebr. Van Dijk te Nieuwveen, zal deze woningen bouwen voor het bedrag van 127.500. De raadsbeslui ten van 5 juni 1961 en 28 augustus 1962, tot aankoop van enige gedeel ten tochtsloot van de polder Nieuw koop, werden ingetrokken, daar GS de prijs van 4 per m2 te hoog von den. Aan de plaatselijke muziekvereni ging „Crescendo" werd een subsidie verleend van 250 voor het uniform - fonds. De katholieke sportvereniging „Nic. Boys" werd een subsidie toegekend van 300. Van het schoolbestuur van de RK school was een verzoek ingekomen voor vergoeding van nieuwe leer middelen, handenarbeid e.d. Hierme de was een bedrag van ongeveer 5500 gemoeid. Op voorstel van b. en w. verleende de raad haar mede werking tot deze uitgaaf. Aan de Inspectie van het Lager Onderwijs zal advies gevraagd worden. Als plaatsvervangend lid van de commissie School artsendienst werd de heer J. Vreeken herkozen. Om te voorzien in de vacature van de heer L. van Vliet voor de commis sie van de Technische Dienst, moest tweemaal worden gestemd. Bij de eerste stemming kregen de heren J. van Dijk en H. de Groot ieder twee stemmen, de heren J. van 't Kruis en D. Zemel ieder een stem. Bij de twee de stemming kreeg de heer J. van Dijk 4 stemmen en de heer J. van 't Kruis 2 stemmen. De heer Van Dijk nam zijn benoeming aan. Bij de rond vraag vroeg de heer Van Dijk of er al een aanvang was gemaakt met de voorziening van het laatste gedeelte van de sloot langs de W. P. Speel- manweg. De voorzitter deelde mede, dat de ze aangelegenheid reeds wordt beke ken. Voorts vroeg de heer Van Dijk naar de mogelijkheid tot het plaatsen van een openbare waterplaats nabij de autobushalte in de Kerkstraat daar de omwonenden daar veel last onder vinden van lieden, die daartoe poor ten en portieken gebruiken. De voor zitter deelde mede daar niets voor te voelen, daar een dergelijke gele genheid ook vele andere moeilijkhe den zal opleveren. De heer H. de Groot vestigde de aandacht op het opgroeiende plant soen langs de W. P Speelmanweg nabij het Schoterveld, daar het uit zicht daardoor zeer wordt bemoei lijkt. De voorzitter deelde mede de Technische Dienst opdracht te zullen geven om hierin verbetering aan te brengen. RIJNSATERWOUDE Filmavond voor bejaardenkas Een groot aantal inwoners van deze gemeente zijn gisteravond naar het Nutsgebouw gegaan om een feest avond mee te maken ten bate van de plaatselijke bejaarden. Men kon door films van reizen genieten, die de bejaarden hebben gemaakt in 1952, 1953, 1954, 1955 en de laatste reis in 1962. Het filmprogramma werd afgewisseld met muziek en zang van 4 dames en 2 heren van de band „The Gay Mixers", dat zeer in de smaak viel. In de pauze werd er een verloting gehouden ten bate van de bejaardenkas. 's Middags hebben de bejaarden in een besloten kring eveneens deze films gezien, die gedraaid werden door de heer N. J. Speet uit Nieuw veen. Tevens heeft mevrouw Kroes af scheid genomen als voorzitster van dit bejaardencomité. In haar plaats is mevr. Kammenga gekomen. RIJNSBURG Geboren: Sandrina Maria, d.v. C. de Mooij en M. C. Teljeur; Rudolph Chris- tiaan Edward, z.v. G. van Delft en J. Zwaan. Getrouwd: J. de Koning, 27 jaar en J. Ravensbergen, 23 jaar. LISSE GEHELE PROJECT KOST RUIM 3 TON In het investeringsprogramma, opgenomen in de Nota van Toelichting op de begrotingen voor het jaar 1963, hebben B. en W. in het investerings programma vermeld een geraamd bedrag van 100.000, voor verbetering van de straatverlichting. B. en W. zijn n.l. van mening, dat de in het groot ste deel van de gemeente nog bestaande straatverlichting in geen enkel opzicht aan de moderne eisen van een goede straatverlichting voldoet. De hoog te van de palen is onvoldoende en de lichtspreiding laat zeer veel te wensen over. Wellicht zou enige verbetering optreden met zwaardere lampen, doch dan zouden de kosten van het stroomverbruik weer belang rijk toenemen. ADVIES Het Electriciteitsbedrijf H.L.S. heeft b. en w. van advies gediend. Dai ad vies komt in algemene zin hierop neer, dat in overweging wordt ge geven aluminium lichtmasten te plaatsen met een lichtpunthoogte van 51-2 meter, uitgerust met fluorescen tie - opschuifarmaturen voor 2 TL - buizen. Als onderlinge lichtmastaf stand wordt pl.m. 30 meter geadvi seerd. Voor de Kanaalstraat is een afwij kend advies gegeven. In verband met het belang van deze straat als win kelstraat en tevens als invalsweg vanuit de Haarlemmermeer, zijn daar lichtmasten geprojecteerd met een lichtpunthoogte van zeven meter, uit gerust met 3 TL-bulzen. De totale kosten van een en ander worden geraamd op pl.m. f 310 000,- inclusief de kosten van het bijko mende straatwerk. IN ETAPPES Om meerdere redenen achten b. en w. het echter noodzakelijk de ver betering in etappes uit te voeren. Er zijn immers straten, welke in de loop van de komende tien jaren voor re constructie of herbestrating in aan merking komen. In die gevallen is het doelmatiger de verbetering van de verlichting met de straatverbete ring te doen samenvallen. Boven dien brengt een directe uitvoering van het gehele project te hoge jaar lijkse lasten voor rente en afschrij vingen mede. De voorkeur wordt derhalve gegeven aan drie etappes met een tussenruimte van 5 jaren en wel in de jaren 1963, 1968 en 1973, telkens voor een derde deel. EEN TON VOOR EERSTE FASE Naar de mening van b. en w. ko men voor de eerste fase in aanmer king de volgende straten: Kanaal straat. Kapelstraat, Wagenstraat, Wil- helminastr., Willemskade. Koning straat. Julianastraat- Von Bönning- hausenlaan. Veldhorststraat, 't nieu we gedeelte van de Nassaustraat en de bebouwde kom van de Achterweg. De kosten hiervoor worden gerjamd voor de verlichting zelf op f 93 470,-, te verhogen met f 6 530,- voor straat werk, prijsstijgingen en onvoorzien. Aan de verbetering van de ver lichting in de Kanaalstraat en de Ju lianastraat zouden b en w. prioriteit willen geven. De verlichting van de bebouwde kom aan de Achterweg zal eerst ter hand worden genomen, wanneer de voorgenomen verbete ring van deze weg tot uitvoering komt.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7