TONEELGROEP CENTRUM BRACHT „MARIBEL" VOOR K 0 Woensdag begint de raad aan de begroting 1963 GREENWAY DE WRAAK TERUG VAN HERCULES OVER DE RIJN Waarheen met „De Hoeksteen"? Raad van Oegstgeest steunt eensgezind b. en w. bij probleem gemeentegrens De Geversstraat wordt verbreed DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 GEM. AANKONDIGING LEIDSE AGENDA DONDERDAG 8 NOVEMBER Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. „T Leiden. Vervolgcursus 8 uur gebouw Burgemeester en Wethouders van g.G. en g.d. r\e Spaanse auteur Miguel Mihura, werden unverfroren op het toneel dat^bh'hlS'b^hut"vM 2? oktobS VRIJDAG 9 NOVEMBER Y wiens „Carlotta" twee jaar ge- gezet door Ria Vroemen, Marie-José ]%2 uh°,y °®s'J"Ya1kburs Mm St. Adelbertvereniging: inleiding leden bij het Rotterdams Toneel ging. Nysten en Elisabeth Versluys. b^Be?sineer<ïhutter^eM hehhen door ds N- v d- Akk« over „Heeft heeft m de herfst van 1959 een nieuw De regie van Lue Lutz heeft pre- aanffwèzln Vis vomaMskrLkin? de Kerk de moderne mens iets te blijspel uitgebracht. „Maribel", dat cies de juiste toets weten te treffen met dTen versttlde dS^et ^S ^ggen?", „De Doelen", 8.15 uur. gisteravond in de vertaling van Mies die dit heerlijke spel behoefde. Theo Jf? zondag li vovfairfr Bouhuys door de toneelgroep Cen- Kurpershoek had voor goed in stijl d®,J?2S?u2?8?ge^ voorrang ZONDAG 11 NOVEMBER trum voor K. en O. werd gespeeld, gehouden decors gezorgd, en ook de i AL St- Bonaventura-lyceum - 30e reünie Was „Carlotta" een thriller met een aankleding moet op zijn naam grote dosis ironie geschreven, „Mari- den geschreven, bel" kunnen wij het best typeren als een blijspel met thrillereffecten. Ma- ribel is een barmeisje in Madrid, dat met haar metgezellinnen er niet te genop ziet als het moet het oudste beroep van de wereld uit te oefenen. En uitgerekend zij komt in contact met een beschroomde chocoladefabri kant uit een klein dorp, naar de hoofdstad gekomen om een vrouw te zoeken. In dit streven wordt hij terzijde De afdeling Leiden en omstreken gestaan door een wereldvreemde van de Nederlandse Katholieke Kap- moeder en een al even van het le- perspatroonsbond bestaat dit jaar ven vervreemde tante, die in het bar- Eerste lustrum van katholieke kappers patroonsbond De behandeling van de begroting vijf jaar. Vijf jaar is weliswaar nog 1963 door de Leidse raad begint meisje het droombeeld zien van wat niet lang, maar de leden en het be- woensda(, 14 november aanstaande zij in hun jonge jaren graag hadden stuur hebben veel reden om van dit Willèn ziin. Dit eenvoudige gegeven eerste lustrum een groot feest te ma- s middags om twee uur. De verga- is door Mihura od geraffineerde wijze ken. dering zal zo nodig voorlopig tot en van een dubbele bodem voorzien, In de grote bond veroverde de af- want het wantrouwen dat de meis- deling zich een waardige plaats en s gend wor- jes koesteren tegen de onbedorven wanneer de kappers uit Leiden en den voortgezet, jongeman en zijn reine omgeving, omgeving hun gezamenlijke stem uit- dreigt door allerlei ongewone gebeur- brengen dan wordt er aandachtig ge- teniasen bevestigd te worden. De luisterd. De afdeling Leiden neemt auteur houdt ziin publiek voortdu- een bijzondere plaats in, want door rond in het onzekere of hier nu echt het ijverig werken van de heer E. van een gevoelig blijspel SDrake is, Langezaal, voorzitter, en de deskun- of van een doortrapt opgezette serie dige bestuursleden is de Leidse afde- misdaden. Het slot is prachtig ge- ling een der best georganiseerde afde- vonden en men moet het Mihura na- lingen geworden, geven, dat hij ontroering weet te wekken zonder ook maar één vals verkeer op de Valkbrug, richting Van oud-leerlingen van het lyceum Schuttersveld. St. Bonaventura te Leiden: 10 uur (Advertentie) h. Mis, 12.30 uur algemene ledenver gadering, 4 uur thé dansant. Lustrumviering Nederlandse Ka tholieke Kapperspatroonsbond 17.45 uur H. Mis bij zusters Carme- litessen, waarna feestavond in het parochiehuis te Oegstgeest. BIOSCOPEN Casino: „G. I. Blues", alle leeftij den. Lido - Programma afgekeurd. Luxor: „De onschuldigen" volwas senen. Studio - Programma afgekeurd. Trianon: „Echtscheiding op 7'n Ita liaans", volwassenen. Rex: „Maciste contra Maeiste". 14 jaar. Greenway (Voorschoten): „De on sterfelijke sheriff" 14 iaar. „Taxi naar Toebroek", 14 jaar VOORSCHOTEN TELEFOON 01717-2566 Vrijdag 8.15 uur Zaterdag 7 uur en 9.15 Zondag 7 uur en 9.15 Zondag 4 uur Maandag en donderdag 8.15 uur. Burgerlijke Stand BEURSOVERZICHT Geboren: Frans Christiaan zn van P. de Jongh en H. W. van den Berg; Gerrit zn van T. Halvemaan en J. P. Verlind; Helena dr van W. Pet en A. A. Brouwer; Elbertje dr van A. rning te zien gegeven t.o.v. het vori de Wolf en E. B. Ouwersloot; Ronald ge slotniveau. Het Damrak werd van- Zondagavond 17.45 uur worden de Johannes zn van W. H. de Weerd en morgen gedurende de niet-officiële VAN DONDERDAG Internationals vast De hoofdfondsen hebben vanmid- bij de opening een vaste stern- akkoord aan te slaan, zonder theater- feestelijkheden geopend met een H. C. M. Becker. handel prettig verfast door de be- effecten of melodramatische zijpaden. Mis uit dankbaarheid, opgedragen in Overleden: C. van der Keur 77 jr. kendgemaakte derde kwartaalcijfers de kapel v. d. zusters Carmelitessen. man; M. E. M. Glaudemans 57 jr. 1962 door de Kon. Shell-groep. Deze r\e ster van de avond was zonder Celebrant is kapelaan C. Netten, de vrouw; C. J. Grundeken 59 jr, man; cijfers werden zeer gunstig ontvan- twijfel Ina van der Molen, die geestelijk adviseur, van wie de afde- J. C. Stroombergen 20 jr, echtgen. gen. Zij kwamen zomaar uit de lucht van Maribel een getormenteerd meis- ling door de benoeming tot pastoor van A. P. J. de Goeij. vallen, zonder dat iemand erop gere- je maakte, dat tenslotte zich gewon- te Hoek van Holland node afscheid kend had. Inderdaad een verrassing, nen moet geven tegenover zoveel moet nemen. Met een extra-bus wor- f I «if aldus de beurs. Ook het buitenland eerlijke, menselijke goedheid. Piet den de volgelingen van St. Cosmas en L«CIQSC UniVcrSllcll reageerde gunstig ten aanzien van Römer bood bekwaam tegenspel en hun gezinsleden vervoerd naar het genoemde cijfers. Van alle kanten heeft handig gebruik gemaakt van de parochiehuis te Oegstgeest, waar om Gepromoveerd tot doctor in de kwamen, gedurende de morgenuren, mogelijkheden die zijn tekst bood om zeven uur het avondfeest zal begin- Rechtsgeleerdheid op proefschrift kooporders los waardoor als hoogste heel subtiel twijfel te zaaien aan zijn nen. De lustrum jaarrede zal worden getiteld: De strafrechtelijke bescher- koers voor de olie-aandelen 143.60 eerlijke bedoelingen. uitgesproken door de voorzitter, de ming van de rechten van de schep- werd betaald. De vorige slotkoers Een heerlijk stel oude dametjes heer Langezaal. Het mannenkoor pende mens in de Benelux-landen" was 142.20. De officiële beurs open- zagen wij van Nell Knoop en Sara „Vox Laeta" uit Roelofarendsveen de heer J. van Anken, geboren te Uk- de voor genoemde waarden op Heyblom. De meisjes van de vlakte zal onder leiding van de heer Van kei (België) in 1929 en thans wo- 143.90. Aanhoudende vraag, ook der Meer muzikale medewerking lenen aan het ontspanningsprogram ma, dat wordt besloten met een bal. In een adem met de lustrumviering noemt het bestuur ook nog een gro te klaver jas wedstrijd om fraaie prij zen op woensdag 14 november te 20.15 uur in „Old Dutch" te Leiden nende te Rotterdam. Promotor was voor buitenlandse rekening, deed de prof. mr. J. M. van Bemmelen. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend vooi spoedeisende geval- prijs oplopen tot 144.30. Het onver anderde interimdividend van Unile ver ad 1.60, waarover het Damrak gisteren weinig enthousiasme kon opbrengen, werd later op de dag in Wallstreet zeer gunstig ontvangen. Hoofdzakelijk daardoor steeg en een excursie naar een fabriek van len: Zuider Apotheek, Lammerschans- koers van Unilever woensdagavond Het ligt in het voornemen van het cosmetica te Rijswijk op dinsdag 20 weg 7, tel 23553., De dienst van apo- in Amsterdam tot 129.00. Vanmid- college van b. en w. te Leiden de hui- november. Het vertrek per bus is theek R. van Breest Smallcnburg te dag werd geopend op 130.80, tegen zen aan de Garenmarkt zo snel moge- gesteld op 1.30 uur vanaf de lste Bin- Leiderdorp, wordt eveneens waarge- gisteren als slotprijs 127.20. Bij dit lijk af te breken. In de thans nog nenvestgracht te Leiden. nomen door de Zuider Apotheek. eTps wilde Philips niet achter blij - resterende panden zijn onder meer een handelaar in oud-materiaal, een ven. De beurs verwacht dat dit con cern spoedig de derde kwartaalcijfers zal bekendmaken. De elektro-aande- len bleven op 133.80 circa 1.50 bo ven de laatste afdoening van giste ren. AKU deed het bescheiden aan op 349, plus twee punten. Hoogovens lagen vast in de markt op 501, plus acht punten. De handel in alle hoe ken droeg aanvankelijk een levendig karakter. Later op de middag werd de affaire kalmer, behalve in de olie hoek. De internationale waarden slo ten op vrijwel het hoogste punt van de dag. Wallstreet sloot gisteren, na de rustdag van dinsdag, vast. Na een lagere opening kwam men aldaar tot de conclusie, dat de overwinning van de democraten geen nadelige pers pectieven voor het bedrijfsleven zal inhouden. Er kwamen kooporders los die niet alleen de eerder op de dag geleden koersverliezen geheel te niet deden, doch er nog een flinke schep bovenop gooiden, vandaar het vaste slot. Ook de Nederlandse hoofdfond sen lagen in New York gevraagd in de markt. In de scheepvaartsector was de handel kalm bij een vaste stemming. Van de leidende cultures verbeterde HVA 3'/i punt tot 1131/». Ook certifi caten Deli en Amsterdam Rubber boekten geringe koerswinst. In de staatsfondsen was de stemming licht verdeeld met voor het kortlopende papier iets gemakkelijker, terwijl de 4J4 procent leningen zich goed kon den handhaven. De 4J4 procent KLM lening groot 65 min tegen 99Vs pro cent, waarop gisteren werd inge schreven is niet geheel volgetekend. De inschrijvingen worden, zo delen emittenten mede, volledig toegewe zen. Op de incourante marktwerden aandelen Levensverzekeringmaat schappij Nillmij verhandeld op 1330 tot 1350, tegen een vorige afdoening op 1250, dit als gevolg van de bonus uitkering van 25 procent in agio- aandelen. schilder een fietsenmaker en het centrum „De Hoeksteen" gevestigd. Wat dit laatste gebouw betreft, dat onderdak verleent aan de stichting voor huishoudelijke en gezinsvoor lichting, deelde de wethouder mede, dat de thans aan de gemeente toe behorende panden aan de Hoogland se Kerkgracht (drukkerij IJdo) mis schien hiervoor in aanmerking ko men. Ook de school aan de Pietérs- kerkhof (de B-afdeling van de dr. van Voorthuyzenschool) is genoemd als toekomstig onderdak voor de „huishoudelijke en gezinsvoorlich ting". BURGEMEESTER: „WE WORDEN ER MOE VAN f/t Het verzoek van Ged. Staten van Zuid-Holland zijn mening kenbaar te maken over een door de minister van binnenlandse zaken toegezonden voorontwerp van wet tot herziening van de grenzen van onder meer de gemeente Oegstgeest èn het voorstel van b. en w. inzake de verkoop van gemeente-eigendommen aan de Geversstraat aan Van den Ameele's auto mobielbedrijf n.v. vormden in de gisteravond gehouden raadsvergadering van Oegstgeest twee belangrijke agendapunten. Vooral over de onteige ningskwestie betreffende Van den Ameele's Automobielbedrijf ontstonden vaak felle debatten. De raad was onder voorzitterschap van burgemeester H. du Boeuff voltallig bijeen. Gistermorgen omstreeks half 12 is de 15-jarige fabrieksarbeidster M. Ramak, Duinhof, te Leiden, tijdens werkzaamheden in een zeepfabriek aan het Levendaal, met haar rechter arm en -hand in een mengtrommel geraakt Bij het ordenen van enige kaarten raakte zij beklemd tussen enkele metalen vinnen. Zij kreeg diepe snijwonaen aan haar rechter- onderarm. Per EHD werd het meis je naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Voor de tweede maal in een week tijd is te Leiden de auto van een arts ontvreemd. Deze keer werd in de nacht van 6 op 7 november tussen half tien 's avonds en 9 uur 's morgens een personenwagen, mérk Peugeot, met het nummerbord VX 86-17, gestolen. De wagen stond op de Boerhaavelaan voor de woning van de arts geparkeerd. In de aula van het Unilever research laboratorium te Vlaardin- gen zijn prijzen uitgereikt voor stu denten in de chemie, die in het afge lopen jaar het beste resultaat op het gebied van de chemie heeft bereikt. Zij kregen allen een prijs van 2000 gulden en een legpenning. Onder hen was de heer P. W. N. M. van Leeuwen uit Leiden. In het gironummer van 't „woon bootcomité" is een fout geslopen, 't Juiste nummer is 149399, Boerenleen bank Leiden. Zoals bekend gaat het hier om de actie, die aan de gedu peerde repatriant, de heer Mink een nieuwe woonboot moet bezorgen. Er zijn nog 300 gulden nodig, dus bij dragen zijn welkom. Naar aanleiding van de vraag, die mevr. Smits-Witvliet (VVD) had ge daan over een woonschip in de Haar lemmertrekvaart deelden B. en W. mede, dat zoals in dit geval is ge schied alleen dan een vergunning tot het innemen van ligplaats wordt gegeven, wanneer betrokkene is er kend als woongelegenheidsbehoeven- de. Mevr. Smits-Witvliet zag hier lie ver helemaal geen woonschepenen bracht in deze enkele tegenargumen ten naar voren, zoals het blokkeren van een daar aanwezige jachthaven. De heer Van der Voort (KVP) bracht echter hulde aan B. en W. voor dit besluit, omdat men er jongelui aan woonruimte mee kan helpen. DE GRENSWIJZIGING B. en W. van Oegstgeest hebben zich in een pre-advies uitvoerig uitgesproken betreffende het stand punt, dat zij innemen t.a.v. van de door de minister voorgestelde grens wijzigingsplannen. Deze kwestie is in het verleden reeds uitvoerig door de raad besproken. Reden waarom de fractievoorzitters gisteravond nog eens hun standpunt in deze bekend maakten. De heer van Weizen sprak namens de P.C.-fractie, die in tegen stelling tot vorige memories van toe lichting de indruk heeft gekregen, dat de minister zeer wel oog heeft voor de belangen van de randge meenten en derhalve de expansie- zucht van Leiden naar redelijker pro porties heeft teruggebracht. „Dit houdt niet in, dat wij kunnen instem men met de gedachtegang van de mi nister, dat Oegstgeest zo'n zwaar of fer zal moeten brengen", aldus spr. De fractie betreurt het, dat toen na ernstig beraad besloten werd een positieve bijdrage te leveren tot op lossing van de grenswijzigingskwes tie n.l. het prijsgeven van een zeer groot gebied (de Broek- en Si- montjespolder) aan Leiden en een gebied van ca. 80 ha. aan Rijnsburg deze bereidheid bij de hogere in stanties een zodanige waardering zou hebben gevonden, dat geen ver gaande eisen zouden volgen. Helaas blijkt dit niet het geval te zijn. Er wordt méér verlangd. Spr. trok het belang van de eisen van Leiden voor grondgebied ten behoeve van de Uni versiteit, alsmede de eisen van Rijns burg in twijfel. Zijn fractie sluit zich aan bij het voorstel van B. en W. niet méér grond af te staan dan destijds werd besloten. De heer Kapteyn (P vdA) betrok in zijn verklaring „de slag bij Waterloo", waarin verse troe pen op het nippertje Napoleon ver sloegen. Dit in verband met het feit, dat zijn beide fractiegenoten sinds kort hun plaats op de raadszetels hebben ingenomen en dus aan voor gaande beraadslagingen omtrent de annexatiekwestie nimmer hebben deelgenomen. „Verse troepen", aldus spreker, die hier weinig meer aan kunnen veranderen. De fractie stemt in met overdacht aan Leiden van de Boek- en Simontjespolder, doch niet met gebied dat bestemd is voor Uni- vesiteiitsuitbeiding. Weinig steekhoudend Hij sprak de hoop uiit, dat de minis ter en de Staten Generaal tot het in zicht zullen komen, dat het argument „Een Leidse Universiteit alleen op Leids grondgebied" weinig steekhou dend is. Hij hoopte ook, dat men in de toekomst in Oegstgeest de zaak nuchter en rationeel onder ogen zal blijven zien, er voor zorgende, dat de ze niet verder afbrokkelt. Mevrouw Smits-Witvliet verklaarde namens de WD-fraktie, dat men moet stre ven naar andere middelen om de aanwas der bevolking op te vangen dan door middel der grenswij zigingen en wel op de volgende gron den; 1) Op morele gronden; men begere niet hetgeen van de naaste is, om zelf er groter of beter van te worden; 2) op de mogelijkheden, die het structuurplan oplevert, in goede sa menwerking te bouwen; 3) op historische gronden, die de verschillende dorpskernen steeds bij een hielden sinds de middeleeuwen; 4) op bestuurstechnische gronden werken grote gemeenten ingewikkel der, duurder en onpersoonlijker; 5) op bestuurlijke gronden, daar men contact verliest met zijn be stuurders; 6) op kerkelijke gronden hangt men als gemeenschap blijvend aaneen, ook na annexaties. Spreekster bracht naar voren, dat Oegstgeest niet alleen het structuur plan aanvaardde, maar tevens uit voerde, speciaal de bouw van de Rijksuniversiteitsuitbreiding. Als het universiteitscomplex niet tot Oegst geest blijft behoren, komen daaruit geen economisch gebondenen met Oegsetgeest voort, noch de werkster, noch de portier evenmin de secre taresse. Juist de oplossing van het echte opvangen van woningzoekenden wordt hiermee tegenwerkt. De frac tie is het daarom dus niet eens met het compromis van de minister. Onredelijk De heer Bergmeyer (KVP) ziet het plan, ondanks alle argumentaties tóch doorgaan. De hoop is volledig gevestigd op de Staten Generaal, waarbij wij gehoor zullen moeten vin den. De eisen van Rijnsburg vond hij volkomen onredelijk. Met geen enkele argumentatie maakt deze gemeente waar, waarom zij een dergelijk groot gedeelte van Oegstgeest begeert. Hij kan zich niet voorstellen, dat de le den van de S.G. hiermede akkoord zullen gaan. Namens de fractie ver klaarde hij volledig achter het pre advies van B. en W. te staan. In zijin antwoord betoogde de mi nister, dat het nu al, binnen enkele jaren tijds, de vierde maal is, dat de gemeente over dieze kwestie gepolst wordt. Men wordt er „moede en mat" van! Het is een schier wanhopige zaak de minister en Staten Generaal te overtuigen van de mogelijkheden. Wij moeten in de toekomst heen naar de weg van de intercommunale sa menwerking. Van beide kanten Deze hele procedure was niet no dig geweest als men deze weg eerder gegaan was. De destijds getoonde in tercommunale samenwerking werd beschouwd als een criterium. Doch de wil tot samenwerking moet van beide kanton komen. Wij zullen naar dit doel blijven streven. Als men de weg van de grenswij zigingen in de toekomst blijft volgen, ontstaat er de dwaze situatie, dat alle middelgrote gemeenten weggedrukt worden. Waar is het einde dan van deze wijzigingen? „Onze hoop moet inderdaad gevestigd zijn op de Sta ten Generaal", zo vervolgde de voor zitter, die een beroep deed op de raadsleden het college in de strijd te steunen, te schragen en te sterken. De raad kan ervan overtuigd zijn, dat B. en W. in deze kwestie alles zullen doen wat in het vermogen ligt. Waarop allen zich akkoord ver klaarden met de uitgebrachte voor stellen. Het voorstel tot verhoging van sub sidie voor het dienstjaar 1962 aan de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijke zorg met een be drag van 15.000 gulden werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Geversstraat verbreed Het voorstel van B. en W. inzake verkoop van Gemeenten-eigendom men aan de Geversstraat aan Van den Ameele's Automobielbedrijf N.V. bracht de jarenlange slepende ont eigeningskwestie, welke de verbre ding van de Geversstraat in de weg staat, in het openbaar. Van den Ameele is bereid de grond buiten de rooilijn met panden af te staan aan de gemeente, waarvoor dit bedrijf grondgebied van de gemeete krijgt, benevens schadeloosstelling. Er werd fel gedebatteerd over gemeente- en particuliere belangen, waar het een stukje grond betrof van 37 m2, gele gen achter enkele winkelpanden aan de Deutzstraat. Destijds had men be sloten dit gedeelte niet af te staan aan de firma Van Ameelen. Doch veranderde omstandigheden hadden B. en W. van mening doen verande ren. Een der aan de Deutzstraat wo nenden middenstanders had echter destijds aan B. en W. verzocht een gedeelte van deze 37 m2 te mogen kopen om aldus een uitweg op de Geversstraat te verkrijgen. De heer Bouland (VVD) kwam in een helder en goed geargumenteerd betoog tot de conclusie, dat aan de belangen te kort gedaan was. Het zou te ver voe ren om deze ingewikkelde kwestie uitvoerig uit de doeken te doen. Er werden in deze zaak tijdens de raadszitting zeer vele argumenten van voor en tegen naar voren ge bracht, hetgeen aan de heer Kapteyn (PvdA) de opmerking ontlokte „wij zitten in de mist". Doch uiteindelijk, nadat allen hun mening hadden gezegd, gepaard gaan de met heftige interpellaties van de heer Bouland, werd het voorstel van B. en W. met 9 stemmen voor en 6 stemmen tegen aangenomen. De Geversstraat kan verbreed worden! Rondvraag Tijdens de rondvraag bracht de heer Van der Hulst, die in een der vorige raadsvergaderingen verklaard had in één wijk meer dan 30 loslo pende honden geteld te hebben, hulde aan de Rijkspolitie voor de ten uit voerlegging van de maatregelen t.a.v. de hondsdolheid. Hij had geen enkele hond meer ge zien. De heer Kapteyr. bracht vanaf zijn plaats hulde aan de hondebezit- ters, die zich uitermate gediscipli neerd gedroegen in cTefee. Op een vraag van de heer Bergmeyer deelde de voorzitter nog mede. dat de be handeling van de begroting medio januari zal plaatsvinden. LAATSTE NIEUWS Een droeve stoet heeft vanmorgen de stoffelijke resten ten grave gedra gen van de heer P. Beekmans en vijf van zijn kinderen, die dinsdag om het leven kwamen toen de kleine woning van het gezin te Boxtel uit brandde. Bij deze brand konden al leen de moeder en drie andere kin deren gered worden. Een ontroerde duizendkoppige me nigte zag op het kerkplein toe, hoe klas- en buurtgenootjes hun vriend jes de parochiekerk binnendroegen. De kist waarin de vader rustte werd geplaatst tussen de met kransen overladen kistjes van de kinderen. Op het doodsprentje dat werd uit gereikt stond: „Als engeltjes voeren de vijf kleinen hun goede vader ten paradij ze". Diep begaan met het lot van mevrouw Beekmans en de drie overgebleven kinderen, sloten de ve le inwoners van Boxtel die de be grafenis bijwoonden zich daarna in de kerk aaneen voor een gezamenlijk Marktberichten GOUDA, 8 nov., Kaas Aanvoer 99 partijen. Eerste kwaliteit 2.33 tot 2.39; tweede kwal. 2.24 tot 2.32 en" extra kwaliteit 2.40 tot 2.50; alles per kg. De handel was kalm. UTRECHT, 8 nov., Vee Aanvoer 4736; runderen 1364; vette kalveren 206; graskalveren 146; nuchtere kal veren 304; schapen 668; varkens bov. 100 kg 559; varkens ben. 100 kilo 140; biggen 1292; bokken en geiten 57. Melkkoeien 1080820; kalfvaarzen 1040800; vare koeien 820600; 'pin ken 500310; stieren 670—470; gras- kalveren 270180; nuchtere kalveren 8545; schapen 12080; lammeren 12585; varkens boven 100 kilo 350 250; id. ben. 100 kilo 10070; big gen 5840; bokken en geiten 387; vette koeien I 2.80—2.60; II 2.60—2.40 III 2.402.vette kalveren I 2.40 2.20; II 2.20—2.00; III 2.00—1.70; var kens bov. 100 kilo 1.701.65; ben. 100 kilo 1.75—1.65; sl.zeugen 1.401.35; jonge zeugen 1.451.40. Melkkoeien: matig, als vorige week vette koeien: rustig, stabiel; vare koeien: redelijk, iets hoger; vette kal veren: redelijk, iets hoger; graskalve ren: stil, prijshoudend; kalveren, schapen en lammeren: willig, prijs houdend; varkens en biggen: matig, even hoger. BARNEVELD, 8 nov.. Eieren Coöp. Veluwse Eierveiling. Week- aanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 484.780 in veiling werden gebracht. Handel redelijk. Prijzen (per 100 st.) eieren: van 49 tot 55 gr. 9.7110.97; 55 tot 59 gr. 11.1512.12; 59 tot 64 gr. 12.40—13.65; 64 tot 67 gr. 13.91—14.20. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 415.790 st., handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks) eieren: 40 tot 42 gr. 7.207.91; 50 tot 60 gr. 10.17—12.04; 60 tot 72 gr 12.3915.03. Eendeneieren: 64 tot 69 gr. 8.50—9.47; 70 tot 78 gr. 9.60— 10.62. Eiermarkt. Aanvoer 2.300.000 stuks, handel vlug met kalme afloop Prij zen (per 100 stuks) eieren: 61 tot 65 gram 12.9014.00, alg. prijs 13.4J. ki loprijs 2.13, basis 62 gram. Henre- eieren van 47 tot 60 gram 9.2512 30 kiloprijs 1.972.08. Pluimveemarkt Aanvoer plus minus 48.000 stuks, handel in kippen redelijk met kalme afloop, in kui kens vlug. Prijzen (in per kg slachtkippen 1.151.30; slachtkui- kens 1.40—1.60. 's-HERTOGENBOSCH, 7-11 - Vee. Aanvoer 8158; runderen 2076, gras kalveren 318, vette kalveren 935, nuchtere kalveren 1042, schapen 316, geiten 14, fokzeugen 34, sl.varkens 491, lopers 13, biggen 228, sl.runde ren 691. Prijzen: melk- en kalfkoei- en 540-1030, guste koeien 490-825, graskalveren 200-350, kalfvaarzen 650-1000, klamvaarzen 570-760, guste vaarzen 500-700, pinken 350 !"25, nuchtere kalveren 60-160, weidescha- pen 75-100, ooien en lammeren 55- 75, dr. zeugen 240-300, lopers 60-75, biggen 40-54, sl.runderen extra 2 80- 3.00, id. I 2.60-2.80, id. II 2 15-2.55, id. Ill 2.10-225; vette stieren 2.45- 2.75, worstkoeien 2.05-2.20, vetto kal veren I 2.20-2.40, id. II 1.90-2.10, id. Ill 1.60-1.80, nuchtere sl.kalveren 1.05-1.30, sl.zeugen I 1.42-1.48, id. II 1.35-1.40, sl.varkens 1.65-1.72, vette schapen 85-110, vette lammeren 85- 115. Melkkoeien, aanvoer groot, han del redelijk, stijf prijshoudend; gus te koeien, ruim, matig, staande prij zen; jongvee, groter, levendiger, ruim gehandhaafd; vette kalveren, min der, williger, vaster; nuchtere kal veren, zeer groot, goed, stijgend; schapen en lammeren, beperkt, vlot, stijf duur; fokzeugen, beknopt, rus tig, stabiel; lopers en biggen, groot, iets beter, gehandhaafd; sl vee, nor maal, duur, >nver?.nderd; sl.zeugen, gewoon, vlugger, hoger.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2