De avonturen van MICKEY MOUSE DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 '„2 LETDSF COURANT PAGINA 15 Verzekeringsinstellingen L.T.B. gaan nieuw bouwen in Leiden Gisterochtend hield de Onderlinge Waarborgmaatschappij van LTB in de Hildebrandzaal te Haarlem haar jaarvergadering, ter inleiding waar van de voorzitter, de heer G. v. d. Berg, met voldoening vaststelde, dat „de zaken stormachtig vooruitgaan". De totale premie van het verslagjaar was maar liefst 225.000 hoger dan een jaar tevoren. De voorzitter wees er op, dat met die zakelijke groei ook de verantwoordelijkheid is toe genomen. In verband met die groei kampt het kantoor aan de Rijnsburger weg te Leiden met ruimtegebrek. Na de oorlog is het kantoor reeds tweemaal uitgebreid, het vorig jaar is een der de uitbreiding gepland, welke geluk kig niet tot uitvoering is gekomen. Zij zou nu alweer achterhaald zijn. Besloten is nu, die uitbreiding niet te realiseren en op een andere wijze het ruimteprobleem op te lossen. Met zal te zijner tijd tot nieuwbouw moeten overgaan en de „Rijnsburger- weg" moeten verlaten. Voorlopig heeft men een oplossing gevonden door de aankoop van «en huis aan de Witte Singel te Leiden, waarin een bijkantoor gevestigd zal worden. Met de nieuwbouw is men in principe ak koord gegaan; aan nadere plannen wordt nu gewerkt. Ten aanzien van de organisatie merkte de voorzitter op, dat ze nog wel hanteerbaar is, maar het zou wel wenselijk kunnen worden tot reor ganisatie over te gaan. Hij memoreer de voorts de samenwerking in lan delijk verband. De samenwerking met de drie zuster-organisaties heeft "u yestalte gekregen. Er is een direc teur-secretaris benoemd, maar hoe de ontwikkeling zich zal voortzetten is nog niet voorzien. Een ernstig woord liet de heer v. d. Berg horen over de Wettelijke Aansprakelijkheid en hij meende, dat er rigoureuze maatregelen genomen zullen moeten worden, als steeds weer blijkt, dat de schade in prin cipe te wijten is aan grove nalatig heid van de verzekerde. Er zal wat dat betreft een grotere mede-verant woordelijkheid moeten komen. Bij de behandeling van de agenda kreeg de resultatenrekening 1961 (batig saldo ad 205.450,95) de ver eiste goedkeuring. De heer W. van Ommen, directeur van het Assuran tiekantoor, gaf op die rekening een duidelijke en uitgebreide toelichting, waarin hij met nadruk wees op de stijging van de verpleegkosten in de ziekenhuizen. Voor de 3e klas. zijn die kosten gestegen met 30 tot 70 voor de 2e klas met 40 tot 75%, in vergelijking met drie jaar geleden. Hij vroeg zich af, waar het eind zal zijn, omdat de premie eerder haar maximum bereikt zal hebben dan de kosten van ziekenhuis verpleging. Het probleem heeft in alle betrokken kringen de volle aandacht. aan brandblusapparaten op de boer derij. De vergadering gaf daarna haar fiat aan de balans en resultatenreke ning, welke een batig saldo had van 92.894,07. Tevoren had de heer Van Ommen een toelichting gegeven, waarin hij opmerkte, dat er 20 hoge schadege vallen waren, die samen een uitke ring vroegen van 414.000. De mees te gevallen werden veroorzaakt door blikseminslag en hooibroei. Men ver wacht nog te grote wonderen van de hooiventilatie, aldus de heer Van Ommen. Deze noemde nog enkele cijfers om de verheugende groei van de brandverzekering te illustreren. Op 10 mei 1939, toen de huidige voor zitter tot de Brandverzekering toe trad, bedroeg het verzekeringskapi taal 24 miljoen. Er was toen een pre mie-inkomen van 53.000 en een re serve van 36.690. Op 1 januari van dit jaar waren die cijfers respectie velijk: bijna 450 miljoen, 584.000 en 412.000. Bovendien was er toen een waarborgfonds van 215.000. Nadat de heer J. A. Bergmans uit Middenmeer gekozen was als opvol ger van de heer Meijer, werkte de vergadering nog enkele technische punten af. De heer Meijer werd ten slotte bij zijn afscheid hartelijk ge huldigd. Uit die huldiging bleek, hoe zowel zijn persoon als zijn werk alom in de LTB werden gewaardeerd. WASSENAAR Houtdorper- en Garderensche veld bij Ermelo en Apeldoorn, heide ge bied; Wezepsche heide bij Oldebroek; Scherpenberg ten n. van Veldhuizer- beek onder Apeldoorn; Eder heide en Ginkelsche heide ten z.n. van Ede. AANLEG BEGRAAFPLAATS In aanmerking genomen de nood situatie, die ten aanzien van de be- graafruimte in deze gemeente is ont staan, is besloten een begraafplaats te ontwerpen in de periferie van het uitbreidingsplan Zijlwatering. Met de desbetreffende eigenaren worden thans onderhandelingen gevoerd over de aankoop van de voor de begraaf plaats en de toegang daartoe beno digde grond. Een van de eigenaren, de firma Th. van den Barselaar en Zonen heeft zich intussen al bereid verklaard een stuk grond van ruim 1 hectare aa en edmemeetg vbgkea 1V» hectare aan de gemeente te ver kopen voor 43.450. B. en w. achten deze prijs redelijk en stellen de raad voor de aankoop goed te keuren. Ook een andere eigenaar, de heer G. C. Ruygrok, heeft zich intussen be reid verklaard tot verkoop van een stuk van ruim 2 hectaren. Deze heer RuygTok wenst ook aan de gemeente te verkopen het pand Molenstraat 1, dat te zijner tijd zal moeten worden afgebroken als de Molenstraat wordt verbreed, met ongeveer 750 m2 grond. B. en w. zijn met de eigenaar een totale verkoopprijs overeengekomen van 146.110. De raad wordt voor gesteld ook deze transactie goed te keuren. nisch ingenieur de heer J. Wagenma kers en voor het ingenieursexamen natuurkundig ingenieur de heer F. V. Dumoulin. LISSE Gehuwd: J. Th. van der Aart en Q. M. F. Doeswijk; P. J. M. Versteege en M A. H. E. C. van Dijk; G. P. J. de Goeij en J. W. M. van der Zwet; W. Willemsen en M. van der Vugt; C. R. Heshof en C. G. M. de Koning; H. P. Huurman en A. C. A. M. Lijten. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Marianne W. M., d.v. T. H. van Steijn en C. C. van d- Klugt; Mag- dalena T.. d.v. T. J. Straathof en W. M. van Lieshout; Elisabeth M. J., d.v. L. J. Balk en C .M. van Dongen; Ingrid, d.v. P. Kok en C. J. M. van der Kolk; Johannes C., z.v. J. M. Braun en A. C. van der Voort; Robertus A., z.v. A. G. Berg en M. J. van Velzen: Sandra M., d.v. T. P. C. Duivenvoorden en B. T. Trompert; Cornelia M. A., d.v. W. C. Heemskerk en C. M. Zoet; Philippus C. N. z.v. C. J. Akkerboom en P. A. M. Pijpers: Gerardus J. M., z.v. A. J. M. Negenborn en E. A. Kruijk. Ondertrouwd: W. J. van der Sleet en C. Duijndam; J. Huurman en G. C. M. de Groot; P. Brouwer en A. M. A. van der Geer. Op verzoek van de Stichting Re creatie heeft de minister van Defen sie thans officieel verklaard dat een aantal oefenterreinen, c.q. terreinge deelten open staat voor recreatief ge bruik. Dit betreft militaire terreinen met een totale oppervlakte van pl.m. 7.000 ha. die in aantrekkelijke re creatiegebieden zijn gelegen. Met na me op zaterdagen en zondagen zijn zij in de regel voor de recreatie be schikbaar. Bij eventueel militair ge bruik wordt het publiek verzocht de oefeningen niet te belemmeren. De vrij toegankelijke terreinen zijn o.a.: de Vlakte van Waalsdorp te Was senaar; Ermelose heide en Sparren- daal bij Ermelo; Beekhuizerzand ten n:o: van Ermelo, stuifzandterrein; Liesberg en Westeindsche heide ten n. van Elspeet; Elspeetsche heide ten n. van Elspeet; Elspeterveld ten z. van Elspeet; Kleine Kolonie ten z.w. van Elspeet, heidegebied; Speulder-, Haarlems meisje door kat gebeten Dezer dagen is een 16-jarig meisje in Haarlem, dat voor de etalage van een winkel stond te kijken, onver hoeds door een kat aangevallen. Zon der dat daartoe enige aanleiding was, sprong het dier op de schouder van het meisje en krabde haar op de wang. Toen zij. het kennelijk kwaad aardige beest wilde afweren, beet de kat haar in de pols. Het meisje slaagde er uiteindelijk in het dier van zich af te schudden waarna de kat de vlucht nam. Het meisje, een dochter van een Haar lemse arts, heeft zich onder medische behandeling gesteld. De pólitie pro beert sindsdien de betrokken kat op te sporen, tot dusver echter zonder re sultaat. De kat is middelgroot en grijs van kleur met lichtere vlekken. Op de bewoners van het Groot Heiligland en naaste omgeving wordt een beroep gedaan mee te werken aan de opspo ring van deze kat, opdat passende maatregelen kunnen worden geno men. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het ingenieursexamen electrotech- Overleden: Hennie J. A. Bergerj, 80 jr., echtgen. v. I. M van Bovene; Lud- wig O. Wenckebach, 67 jr., echtgen. v. E. van der Hoeven; Johannes A. Kop- pert, 88 jr., echtgen. v. A. M. Weijers. f U DOET HET TÓCH EN DAAROM. GEZONDE TIPS VOOR ALLE DAG Als Unu toch een wekker nodig hebt om U's ochtends wakker te roepen,neem er dan een die net genoeg la waai maakt, maar niet meer dan dat. Uw ze. nu wen zullen IJ zeker dank baa r z ijnl! Als U nu toch de na. gels van Uw tenen knipt, knip ze dan recht af.Rondknip. pen heeft vaak nare dwarsnagels tot ge. volg.Rondvijlen kan geen kwaad!!! Als U nu toch Uw tan_ denpoetst.knijpdan maareen kleinbeetje tandpasta uit de tube. Door veel tandpasta te gebruiken knjgtUgeen beter resultaat terwijl U ook het glazuur van Uw tanden niet dient!! HILI.EGOM Heeft katholieke middenstandsvereniging nog reden van bestaan? Brandverzekering. In de middaguren hield de Onder linge Brandverzekering van de LTB haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. J. Meijer, sprak een wat weemoedig gestemd inleidend woord, omdat hij wegens verhuizing uit Mid denmeer naar buiten het verzeke- ringsgebied, uit het bestuur zal tre den, waarin hij zovele jaren met ple zier heeft gewerkt. Met voldoening stelde hij vast, dat ook de brandver zekering in de loop der jaren enorm is gegroeid. In 1956 was er een ver zekeringskapitaal van 88 miljoen, in 1955 was dat 208 miljoen, in 1960 reeds 398 miljoen en in september j.l. bedroeg dat kapitaal 489 miljoen. Binnenkort hoopt men de 500 mil joen te passeren. De heer Meijer stelde vervolgens vast, dat in het voorbije verslagjaar het aantal brandschade-gevallen op gelopen was tot 1160 tegen 935 ge vallen een jaar tevoren. De hodi- broei was een van de oorzaken van die stijging. Hij ontkwam niet aan de indruk, dat bij de hooiwinning niet alle voorzichtigheid betracht wordt. Er is in ieder geval een tekort In de hoofdstad werken nu to taal circa 1.200 Italiaanse en Spaan se arbeiders. De afgelopen twee jaar kwamen 1.247 Italianen naar Am sterdam. Van ^eptember 1960 tot eind oktober 1961 arriveerden er 987 en van november 1961 tot nu slechts 260. Thans zijn er rond 700 werk zaam. Dit is, zo deelde de directie van het Gewestelijk Arbeidsbureau Amsterdam mede, een gestabiliseer de groep. Het aantal Spaanse arbei ders is rond 500. Scheepsberichten Bengkalis 7 v. Karachi n. Bombay. Loosdrecht p. 7 Alicante n. Marseille. Serooskerk 8 te Adeaide verw. Si- monskerk 7 v. Lorenco Marques n. Beira. Acmaea t. p. 7 Azoren n. Rotterdam. Casamance 7 te Dakar. Korovina t. 7 te Faslone. Loppersum 7 te St. John's. Parkhaven j. 7 Ques- sant n. Hamburg. Schieloyd 7 te Na pels. Steenkerk 6 v. Mombasa n. Aden. Van Hefcmskerck 7 v. Lagos n. Tema, 7 te Tema. Zwijndrecht 7 v. Tuapse (Zwarte Zee) n. Bremen. Area (t.) 8 te Londen; Bonita 7 v. New York n. La Ceiba; Arendskerk 8 te Port Said verw.; Kermia (t.) 8 v. Curasao n. Bachaquero; Korenia (t.) 8 v. Massawah n. Perzische Golf Kosicia (t.) 8 te Puerto Miranda verw.; Loppersum 7 v. St. John'o n. Le Havre; Schiekerk 7 te Antwer pen; Vivipara (t) 8 te San Fran cisco. Leden menen van wel Gisteravond kwamen de katholieke middenstanders bijeen in hotel Sis termans onder voorzitterschap van de heer Fr. Out. Deze begon met er op te wijzen dat de belangstelling voor de katholieke standsorganisatie voor de middenstand in Hillegom niet die is, die zij, gezien de aktiviteit op lan delijk gebied ten volle verdient. Men meent, dat zij plaatselijk de sociale en culturele taak wel aan anderen kan overlaten. Daarom heeft men het ge zocht op federaal terrein en met ver schillende katholieke middenstands verenigingen uit de omgeving een fe deratie te stichten. Maar hiermede is het niet veel beter gegaan. De feestavond, die georganiseerd was, was een teleurstelling en met de andere ^gemeenschappelijke bijeen komsten was het niet veel beter. In Hillegom laat men de vakbelangen behartigen door de „Hillegomse Win keliers Vereniging". De penningmees ter van de plaatselijke vereniging „De Hanze" heeft te kennen grieven dat hij zijn taak hopeloos vindt. Al leen maar contributie innen en voor de rest eens een feestavond, vindt hij niet voldoende om een vereniging te laten voortbestaan. Toch zijn er, naar de mening van de voorzitter, nog genoeg redenen, die het voortbe staan van de afdeling rechtvaardigen. Ten eerste het feit, dat zij een deel is van de landelijke organisatie, die veel en goed werk heeft verricht, ten tweede is er het maandelijks contact met de afdeling van de Koninklijke Middenstands Bond, hetwelk van be lang is, omdat deze twee organisaties bij de officiële instanties', gemeente lijke zowel als landelijke, de belangen van de middenstand, en ook van de Hillegomse Winkeliers Vereniging, kunnen behartigen en voordragen. Nu is het de vraag of de leden het voldoende vinden dat het bestuur zich beperkt tot de genoemde werkzaam heden, alsmede of de afdeling als on derdeel van de Katholieke Midden stands Bond voldoende reden van bestaan heeft en men daarvoor be reid is de jaarlijkse contributie te be talen. Het dagelijks bestuur, voorzitter, secretaris en penningmeester heeft besloten af te treden om op deze vraag een duidelijk antwoord te krij gen. Dat zal dan worden duidelijk ge maakt door een stemming. Nadat de aanwezige leden hadden uitgemaakt, dat het voortbestaan van de afdeling het enig juiste is, werd het dagelijks bestuur met grote meerderheid her kozen. De bestuursleden zelf namen aan deze stemming niet deel. Dit was aanleiding voor de penning meester, de heer J. M. v. Zeist, om er op te wijzen, dat de leden nu ook de plicht hadden trouw te zijn aan hun organisatie en deze groter te maken. Daarbij verwachtte hij ook meer me deleven van de leden en trouw be zoek aan de bijeenkomsten, die het bestuur ook deze winter wil organise ren. Het aantal leden is nu nog 55, dat kan gemakkelijk verdubbeld wor den. Na de pauze werd het programma voor het komende seizoen besproken. Nadat was vastgesteld dat er een fees telijke bijeenkomst zal komen van de plaatselijke afdeling en waarschijn lijk iets dergelijks bij de federatie, nam het bestuur een voorstel van een der leden over, om in samenwerking met de Katholieke Jongeren, die ver schillende clubs hebben op cultureel gebied, zang, muziek, toneel en ande re zaken, een „Culturele avond" te organiseren. De voorzitter vroeg ten slotte de belangstelling voor de ka tholieke vereniging, die de belangen van achterlijke, spastische en debiele kinderen behartigt. Een voorbijgaande schipper heeft ter hoogte van de brug over de Maas te Venlo het lijk gevonden van de 70-jarige P., die verpleegd werd in huize Koningsleest te Helden - Pan- ningen. De man werd sinds enige da gen vermist. Nederlandse schepen verlenen hulp aan zieken in volle zee Het ss. „Maasdam" van de Holland Amerika-lijn, op weg van New York naar Ierland, heeft zijn koers, .ver legd om een opvarende van het weer station „Ocean Station Seven", die lijdt aan een acute blindedarmont steking, over te nemen. Het weer- schip ligt op een dag varen van het Ierse Cobh, waar de Maasdam van daag zal binnenlopen. Het is nog niet bekend of de zieke aan boord van de Maasdam zou worden geopereerd dan wel in een Iers ziekenhuis. De aankomst van de Maasdam in Rotterdam zal door deze „omweg" niet worden vertraagd. Arts overgestapt Bijna op hetzelfde tijdstip dat de „Maasdam" koers zette naar het weerschip „Ocean Station Seven" om een zieke over te nemen, bereikte het ms. „Noordam", ook van de Hol land Amerika-lijn, het ms. „Lopper sum", eveneens om hulp te verlenen aan een zieke. Deze laatste ontmoe ting vond gistermiddag plaats in het midden van de Atlantische Oceaan. De arts van de „Noordam" werd aan boord van de „Loppersum" gebracht, waar hij de zieke heeft kunnen be- TEAMCOMPETITIE „DE BOLLENSTREEK" De uitslagen van de teamcompetitie van het biljartdistrict „De Bollenstreek" van de K.N.B.B. luidden: Klasse C 1: Oude Haven-Soldaatje 4 4; De Turk—Vios 62; AmicitiaOude Post 4—4. Klasse C II: Piet Gijs—De Engel 6—2; PassageZeekant 80; SportDe Turk 4 4_4; De Turk 3—De Turk 2 4—4; Luto —Flora 44; CentraalConcordia 62. Klasse C III: Piet Gijs 2—Oude Haven 2 4—4; Amicitia 3—Vios 2 8—0; De Beurs —Vios 3 62; Amicitia 2Berg en Dal 62; Passage 2Royal Sport 35. Klasse C IV A: Concordia 2Luto 2 44; Oude Post 2Zeekant 2 44; Sport 2—Flora 2 6—2; Soldaatje 2—Royal 6—2. Klasse C IV B: Luto 3Centraal 2 4 4; Oude Haven 3BVB 44; Vios 4 Zeekant 3 35; Concordia 3—Amicitia 4 4—4. Klasse C IV C: Zeekant 5Amicitit 5 44; Zeekant 4De Beurs 3 44; BVB 2De Engel 3 26; Luto 4Passage 3 handelen. Beide schepen hebben hun reis daarna voortgezet. Het bleek echter noodzakelijk een verpleger van het HAL-schip op de „Lopper sum" achter te laten, die, voor ver dere behandeling van de zieke, de reis naar Saint John, New Found- land, zal meemaken. Ten gevolge van deze hulpverle ning zal de „Noordam" in plaats van maandagochtend pas maandagmiddag in Rotterdam binnenlopen. Hoogtepunten Uit de t.v. programma's van de vorige dagen komen enkele hoogte punten naar voren. Minister Cals van O., K. en W. is nu al de vierde be windsman, die zich door drie studen ten heeft laten interviewen. De be doeling is uiteraard, dat de vragen stellers wat wijzer worden door het geen ze aan de ministeriële mond ontlokken. Nu is het althans met mi nister Cals zo gesteld, dat men wel veel te horen krijgt, zo nu en dan zelfs een grapje, maar dat handig langs de bestaande moeilijkheden wordt heen gemanoeuvreerd. Max Tailleur verdient een plaatsje in deze rubriek, omdat hij de kijkers wil la ten lachen met een ernstig doel. Men weet misschien al. dat hij man van ..De Doofpot" zich heeft voorgenomen één miljoen gulden te verdienen voor de reumabestrijding. Tot nu toe is het nooit gelukt, Tailleur voor de t.v. te krijgen; nu hij er toe heeft be sloten, hoopt hij de kijkers te inte resseren voor zijn plannen, die bij hem zijn gerijpt toen hij onlangs zelf aan reuma heeft geleden. Verder wa ren we benieuwd naar de antwoor den op de vraag: wordt er roofbouw gepleegd op de Nederlandse acteur? Prominenten uit het vak hebben aan gastheer H. A. Gomperts hun ant woord laten wetèn. Anderen lieten verstek gaan, omdat ze wegens werkzaamheden niet op het scherm konden verschijnen. De slotsom was wel, dat schouwburg, film, radio en televisie samen te hard trekken aan de voorraad tonelisten, waardoor de kwaliteit onder de grote kwantiteit dreigt te gaan lijden. Er dreigt een crisis door een tekort aan acteurs en actrices. Aanstaande uitzendingen We meldden al, dat het toneelstuk, dat de Avro vanavond geeft, een blij spel is van Michel Duran. Het heet „Vertrouwt U maar op mij" en wordt geregisseerd door Walter van der Kamp. Er zijn nog altijd kijkers, die Walter met Manus (van de KRO) verwarren. Vrijdag brengt de NCRV een programma over de voor- en na delen var een werkkring in de Ne derlandse landbouw. Na de Riedels en fiedels wordt aandacht gevraagd voor het ondergronds personenver voer. De lange zaterdag heeft voor elk wat wils en voor allemaal stellig een muzikale comedie met Dorus van de Vara en de rubriek „Wereldwijs" met Theo Eerdmans. Zondagavond is er de KRO met Brandpunt, 'n avond cursus in „Stadhuis op stelten", het Kunstmaandorkest en de ernstige ru briek „De grenzen van het leven" met Ton Lutz als presentator. Forum over miljoenste woning In een NTS-uitzending op heden zal een forum onder voorzitterschap van burgemeestei J. J. G. Boot van Hilversum een nabeschouwing geven bij het gereedkomen van de miljoen ste woning na de tweede wereldoor log, waarbij het tevens vooruitziet naar de twee miljoenste. Het forum is samengesteld uit de heren E. Doorn directeur van de Volkshuisvesting in Gelderland, dr. A. Hendriks, direc teur van het Economisch Instituut voor de bouwnijverheid, J. Ensink, bestuurslid van het Katholiek Insti tuut voor de Volkshuisvesting, en D. Nijhuis, aannemer te Rjjssen. Aether klanken Vh .DAG 9 NOVEMBER 1962 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Klass. gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Klass. en moderne meesterwerken uit de Franse muziekliteratuur. 10.35 Lichte gram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Klass. gram. 11.50 Als de ziele luis tert, lezing. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Pianospel met ritm. begeleiding. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Dans- ork. en zangsol. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Klass. gram. 14.35 Moderne gram. 15.00 Schoolradio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Wij stellen U voor: so praan erf* piano. -17.00 Boekbespre king v. d. jeugd. 17.15 Kinderkoor en gram. 17.40 Beursber. 17.45 Metro- pole-ork. en zangsol. 18.20 Brabants halfuur. 18.50 Regeringsuitz.: Be scherming Bevolking vraagt uw aan dacht. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Po litieke lezing. 19.40 Verzoekprogram ma v. d. militaire 20.25 Schering en inslag, letterkundig progr. 21.00 Strijkork.: lichte muz. 21.20 Levens herinneringen, gesprek. 21.35 Ont snapping uit Loevesteyn, een quasi- historisch zangspel. 22.15 Het tiende lustrum van de Kath. Econ. Hoge school te Tilburg. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nws. 22.40 Avondtheater. 22.40 Voorspel. 22.50 Het rozenperk, hoorspel. 23.40 Naspel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.35 V. d. voorpagina, praatje). 8.00 Nws. 8.18 Lichte gram. 9.00 Gymn. v. d. vrouw. 9.10 We?ns Filh. ork.: klass. muz. (gr.) 10.00 Schoolradio. 10.20 V. d. vrouw 11.00 V. d. kleu ters. 11.15 Fluit en piano: moderne muz. 11.40 Hammondorgelspel. 12.00 Licht instrumentaal kwintet. 12.20 Regeringsuitz.: V. d. landb. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. evt. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht ensemble en zangsol ïst. 14.00 Mezzo-sopraan en piano: volks liedjes. 14.20 Water van de Helicon, bespreking van letterkundige en cul turele verschijnselen. 14 40 Kerkor gelconcert. 15.00 Licht kwartet met zangsol. 15.15 Dieren in en rondom het huis, progr. over huisdieren. 16.00 Dansork. en zangsol. 16.30 V. d. ie- ken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Licht ensemble met zangsol. 18.50 Onder het mes, praatje. 19,00 V. d. kinderen. 19.i0 Muz. voor kinderen (gr.) 19 30 Uit de kunst, 14-daags magazine. 20.00 Nws. 20.05 Ons geloof en onze con crete beslissingen, lezing. 20.20 Any thing goes, fragmenten uit de Ne derlandse versie van deze musical. 20.40 Boekbespr. 20.45 Wereld in be weging. lezingen. 21.00 Metropole- Show: lichte muz. 21.35 Signalemen ten van het andere Ik, do< umentaire. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22 30 Nws. 22.40 Verre-Kijken", reeks gesprek ken over de televisie 23 00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Lichte gram. 23.55 -24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 19.30 Toekomstmuziek, pro gramma over beroepskeuze (deel 1). NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. NCRV: 20.20 Alles draait om moe der, TV-feuilleton. 20.45 Riedels en fiedels, Neder], muzickprogr met Ne derlandse artiesten. 21.15 Attentie: feiten, die de aandacht waard zijn. 22.00 Ondergronds personenvervoer, film-documentaire. 22.30-22.40 Dag sluiting.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 15