FORD TAUNUS 17 M Goede reclame blaast wind in de zeilen van uw bedrijf Uitvoerige toelichting verlangd op een aantal vragen als je dit leest, ben ik al ver weg... van goud... Pakken oude Couranten DONDERDAG 8 NOVEMBER 1962 DE LETDSE COURANT PAGINA 10 SASSEIVHEIM Commissie-onderzoek van de begroting De Commissie voor financiële aangelegenheden uit de raad van Sassenheim heeft in een tweetal vergaderingen de begro tingen van de bedrijven en van de gemeente, alsmede de daar aan toegevoegde begrotingswijzigingen aan een nauwgezet on derzoek onderworpen. Beide vergaderingen werden geleid door wethouder A. Voge laar, leden van de commissie waren de heren J. W. Kortekaas, P. M. A. Oosterveer, G. Verschoor en P. Westerbeek. Het se- kretariaat werd vervuld door de gemeentesekretaris, de heer G. A. Stolwijk, bijgestaan door de chef van de afdeling finan ciën ter sekretarie, de heer B. G. J. Berntzen. VRAGEN Over verschillende zaken werd uitvoerig van gedachten gewisseld en er werden veel opmerkingen ge maakt, die staande de vergaderingen echter bevredigend konden worden beantwoord door de heer Vogelaar en/of de heren Stolwijk en Bernt zen. Er bleven toen nog een aantal vragen over, waarop de commissie gaarne een uitvoerige toelichting zou ontvangen. Deze vragen behelsden: de noodzaak of wenselijkheid van aanschaffing van een elektrische schrijfmachine; de volgens de commissie zeer wen selijke herstrating van de Narcissen- laan; verbetering van de verlichting in de Julianalaan; de noodzaak of de wenselijkheid van de aanschaffing van een bull dozer en voor welke werkzaamheden kan deze worden gebruikt; hoeveel percelen gebruiken min der water dan het toegestane ver bruik en in welke mate; wordt ten aanzien van de gasgei- sers wel het meest economische ap paraat aangeschaft, d.w.z. het goed koopst in aanschaffing en/of in on derhoud; is het niet wenselijk de inventaris van het raadhuis te verzekeren te gen inbraak. ANTWOORDEN VAN B. EN W. In een schrijven aan de commissie, waarvan een afschrift is gevoegd bij de stukken voor de begrotingsverga deringen, antwoorden b. en w. als volgt: Elektrische schrijfmachine - In gaande 1963 is toestemming verleend voor losbladige registers van de bur gerlijke stand. Daarvoor zal ter se kretarie constant een schrijfmachine beschikbaar moeten blijven. In be ginsel is besloten een elektrische machine aan te schaffen, omdat deze machine een aantal handelingen automatisch kan verrichten. Alvo rens tot aankoop van een machine zal worden overgegaan, zal het voor en tegen nauwkeurig tegen elkaar worden afgewogen. Herstrating Narcisselaan - Zolang de aangrenzende bebouwing niet tot stand is gekomen betekent deze her strating weggegooid geld. Zodra de flat van Niersman gereed gekomen is en de PTT er niet meer door hoeft met kabels voor het sportpark, kun nen de betreffende gedeelten van de Tulpenstraat, Crocussenstraat en Gladiolenstraat worden herstraat. Voor het overige gedeelte verdient het aanbeveling te wachten, tot de bebouwing verder gerealiseerd is. Straatverlichting Julianalaan - De Julianastraat komt met betrekking tot de verlichting ongetwijfeld in aanmerking voor verbetering. B. en w. menen echter, dat zulks in dit stadium nog niet strikt noodzakelijk is. Alléén wanneer de boombeplan ting volop in blad en bloesem steekt komt de verlichting wel enigermate in de verdrukking. Een bevredigen de verlichting zou men overigens alleen kunnen verkrijgen met be hulp van lampen, die midden over de weg zijn opgehangen of hoge mas ten met ver over de weg uitstekende armen. Bull-dozer - Het is b. en w. nog niet mogelijk de gevraagde gegevens te verschaffen. Zij stellen daarom voor, in afwachting van bedoelde ge gevens, de post voorlopig van de be groting voor 1963 af te voeren. Minder waterverbruik - 377 aan sluitingen hebben van 1 tot en met 25 m3 water niet verbruikt, 122 aan sluitingen van 26 tot en met 50 m3 niet verbruikt. Geisers - B. en w. zien vooralsnog geen aanleiding de thans in omloop zijnde Nederlandse geisers te ver vangen door een ander merk. Ze verwijzen in dit verband naar een vertrouwelijk rapport, dat bij de stukken ter inzage ligt. Verzekering tegen inbraak - Op deze vraag antwoordde b. en w. ont kennend, aangezien de gebruiks- en verkoopwaarde van de inventaris van het raadhuis niet groot is. SASSENHEIM TWEE BEGROTINGSVERGADE RINGEN VAN DE RAAD De gemeenteraad van Sassenheim zal twee vergaderingen wijden aan de behandeling van de begroting. Maandag 12 november a.s. zullen de algemene beschouwingen worden ge houden en donderdag 15 november zal de begroting van de gemeente, met die voor de bedrijven over het jaar 1963 worden behandeld. Op de vergadering van 12 novem ber, die om 8 uur begint, zal tevens aan de orde worden gesteld een voor stel tot medewerking ex art. 72 L.O.- wet 1920 (reconstructie dakkapellen Visserschool), alsmede een voorstel tot overname om niet van een bin nenterrein in Pancraszicht van de n.v. Zomercentrum Zandvoort. WIELERTOERNOOI „SASSENHEIM E. O." De Wielervereniging „Sassenheim en Omstreken" heeft in het kader van haar eerste lustrum een toernooi georganiseerd waaraan wordt deel genomen door de wielerverenigingen: De Spartaan (Den Haag), De Bol lenstreek (Lisse), Swift (Leiden) en Sparta (Den Haag). In de eerste ontmoeting tegen De Spartaan werd de Sassenheimse ver eniging overwinnaar met 146 tegen 88 punten voor de Hagenaars. Zondag wordt er gereden tegen De Bollenstreek. Geboren: Edmée Maria, d.v. Jacobus Aloysius Antonius Boerrigter en Geer- truida Johanna Maiia van der Heijden; Adrianus Petrus Johanes Maria, z.v. Jo hannes Petrus Jozef van Niekerk en Geertruida Maria de Vetten; Jozefta Ma ria, d.v. Theodorus Kapteijn en Maria Margaretha Clemens; Sandrina, d.v. Dirk Kroeze en Alida Honders. Ondertrouwd: Johannes Wilhelmus Maria de Vroomen, oud 27 jaar, bloem bollenkweker en Maria Johanna Aletta Molkenboer, oud 24 jaar, zonder beroep; Petrus Jilles Adrianus Koster, oud 23 jaar, los arbeider te Hillegom en Marti na Adriana Maria Langelaan, oud 20 jr, zonder beroep; Augustinus Franciscus Bernardus Henkus, out'. 27 jaar, verte genwoordiger te Lisse en Joanna Maria Francisca Berg, oud 20 jaar, zonder be roep; Willem van Soeren, oud 29 jaar, bloembollenkweker te Noordwijkerhout en Pieternella Wilhelmina van Dongen, oud 24 jaar, kraamverzorgster. Getrouwd: Cornelis de Vries, oud 23 jaar, elektricien te Haarlemmermeer (Abbenes) en Sophia Petronella Corne lia Prins, oud 25 jaar, verkoopster; An- toon Bavelaar, ud 27 jaar, meubelma ker te Voorschoten en Antje Elisabeth Adriana Meijgaarden, oud 19 jaar, kan toorbediende; Arie de Jong, oud 40 jr., aannemer en Jacoba Wilbrink, oud 34 jaar, zonder beroep Johannes Quirinus Maria Meijer, oud 22 jaar, kantoorbe diende en Elisabeth Adriana Maria Lle- verse, oud 22 jaar te Woubrugge. Overleden: Cardon Johanna Wilhelmi na Louise Smit, oud 77 jaar. LISSE W. METZ-BEKER UITGEREIKT OP VERGADERING REN EN- TOURVERENIGING Woensdagavond werd door de Ren en Tourvereniging „Bollenstreek" 'n ledenvergadering gehouden in café- rest. „De Beurs" te Lisse. Egbert van 't Oever had de leiding, die in het bijzonder de heer W. Metz, uit Haar lem verwelkomde. Hij merkte in zijn openingswoord op, dat het seizoen weer zo goed als achter de rug is en een rustperiode gaat aanbreken, hoe wel kort van duur, want ook in de winter worden nog verschillende on derlinge wedstrijden gehouden. Eerstdaags komt men tegen de club van Sassenheim in het geweer, waar bij de voorzitter de wens uitsprak, dat de „Bollenstreek" zal laten zien dat de Bollenstreek ook rijden kan! De heer H. Slingerland geeft voorts een wintertraining welke zeer ge waardeerd wordt. Zelfs de Haarlem mers komen naar Lisse om onder zijn leiding te trainen. Getracht wordt spoedig weer het de hometrainer te beginnen, waarschijnlijk bij de heer Cees Weijers te Hillegom. De voor- zittel merkte op, dat de heer Slin gerland als 2e voorzitter bedankte en men naar een nieuwe 2e voorzitter moet uitzien. Na de pauze heeft de heer W. Metz uit Haarlem de „Willem Metz-beker" uitgereikt aan de kampioen voor dit seizoen: Cock Stroombergen. Hij deed dit met een woord van aanspo ring om alles in het werk te zetten door goede training deze beker nu ook voor het tweede jaar te gaan winnen. Cees Weijers kreeg een keu rig W.-Metz-vaantje aangeboden. Maar er gaat geen dag voorbij of ik denk aan jou Denk aan mij. Draag dit tot ik terug ben - en altijd het is net als jouw hart Ik zocht iets, dat raak zou zijn, dat dat zuivere in zich heeft, dat ons bindt. Daarom koos ik de juwelier, koos ik iets van goud, gepresenteerd op zacht fluweel, in een klein fijn doosje... <2? 12 Lesuren voor 49.- iviodern lesmateriaal, ge diplomeerde instructeurs. Halen en brengen gratis. Theorieavonden met licht beelden. Erkende bonds- autorij school De Centrale, Veerstraat 31, Leiden, tel. 24600 (na 19 uur). 2* 28.75. Jongenshorloges 28./5. Origineel ancre uur werk. 17 steens, schokvrij (Incabloc). wa'erproof. an- timagnetic. Ook mooie k.eine modellen. .Koop nu reeds voor S:. Nicolaas. Onze voorraad is niet on beperkt. Uurwerkkliniek: I.age Rijndijk 8 2* Bezoekt onze kwekerij welgevuld met exotische planten en cacteën, zoals: sanseveria, filondendron, monstera, ficus, anthurium decoratieve plantenscha- len, hertshoornvaren in kurkschors. C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21, Lei den, tel. 20550. S Wordt uw bed .slecht'; at dit dan overtrek ken met een nieuwe da mast. In één dag klaart 2 pers. v.a. 26.50; 1 pers. v.a. 19.50. De Kleine Winst Haarlemmerstraat 51, tel. 24958. <2 Gevr.: enkele longens van 14 a 15 jaar en enke le meisjes van 15 a 16 jaar voor licht schoon werk; event, reiskosten worden vergoed. Verpakkingsin dustrie v. d. Meulen, ö"de Rijn 36, Leiden. 2 Nu is het dan zo ver. 22 november zullen wij star ten met een kursus bloem schikken. Wij zorgen voor de bloemen, ledereen kan het leren. Komt U vok! Aanmelden; Bloemenma gazijn C. L. Mulder, Haar lemmerweg 21, Leiden, tel. 20550. 2 Hard- en zachtboard: tegelboard, spaanplaat, geperforeerd hardboard, formica, kastplanken trap pen. Hout in alle maten en lengten. Houthandel „De Burcht", C. J. v. d. Geest, hoek Nieuwstraat- Hoog] 01710- 2 Wijnhandel Elshof vr. een loopjongen, moet 16 jr zijn. Haarlemmerstr. 139a. 2 Zeeuwse mosselen 55 ct kilo; stokvis 1.40 pond; stoof- en bakpaling; schol; schelvis vanaf 1.20 kilo; kabeljauw; warm gebak ken schol en lekkerbek] es vanaf 35 ct.; zoute oren 1.- kilo; kelen en lippen 90 ct pond; vette makreel, v. Wijk's Vishandel, Jan- vossensteeg 54, telef. 20L69 <2 Wie door studenten bemiddeling St. Nicolaas en Zwarte Piet op bezoek wil hebben, gelieve van avond of morgenavond tussen 8 en 9 uur te bel len: 24860. 2 Flinke werkster gevr. voor 2 ochtenden p. week. Charl. de Bourbonlaan 4, Oegstgeest. <2 R.K. Meisje zag zich gaarne geplaatst als kof fie- of kantinejuffrouw. Br. onder no. 1984 bur. v. d. blad. 5 kg. I 0.75 Verkrijgbaar aan ons bureau KIES GOED! KIES VERSTANDIG! Kies, als u AUTO-RIJDEN wilt leren, de kundigste rij-instructeur! Een goede rij-school helpt u niet alleen het rijbewijs te halen, maar maakt ook, dat u gevoel voor een auto krijgt - dat auto-rijden voor u een werkelijk genoegen wordt Goede rij-scholen stellen zelf hoge eisen aan het lesmateriaal: alleen een auto met ruim zicht op de weg een bijzonder-soepele schakeling een perfecte vering, een betrouwbare, krachtige motor kan bij hen als les-auto dienen! Goede rijscholen herkent u dus reeds daaraan: dat zij les geven in zo'n vermaarde Leer goed auto-rijden - ga lessen In een moderne, heerlijk-rijdende auto als de Taunus 17 M. Deze auto, met zijn prachtige aero-dynamische lijn en zijn ongeëvenaarde constructie geeft u reeds onmiddellijk het gevoel.dat het starten, schakelen en soepele wegrijden als van zelf gaat En... de Taunus 17M is uitermate hoffelijk jegens dames: in geen andere auto liggen de pedalen zó gemakkelijk onder de voet als in de Ford Taunus 17M. Kies een goede rijschool om goed (en prettig!) te leren auto-rijden. Kies een rijschool met een Ford Taunus 17 M die geleverd is door: ELAM n.v. Offic. Forddealer voor Leiden e.o. en de Bollenstreek Haarlemmerweg 2-4 Leiden Tel. 01710-33141 Hier zijn er enkele: BOOM'S AUTORIJSCHOOL „NOORD" Van Riebeeckhof 46, Leiden, telef. 34152 A. J. CUVELIER, Sluisstraat 15, Leiden, telef. 25466 MEVR. J. VAN HEMSBERGEN—STROO, De Ruyterstraat 67, Noordwijk aan Zee, telef. 017193114 AUTORIJSCHOOL MADI, Leiden, telef. 24066 AUTORIJSCHOOL MEYLAND, Van Henegouwenweg 7, Noordwijk aan Zee, telef. 017192213 I. MOOTEN, Lusthoflaan 41, Leiden, telef. 22859 SIMON ROMAN, Seringenstraat 26, Leiden, telef. 23112 G. W. A. SUYTEN, Dr. v. Noortstraat 80, Stompwijk, telef. 017615105

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10