ROXY WELKE FILM DEZE WEEK? de ras-sigaret puur voor uw genoegen |röxy| Weerbericht ZATERDAG 3 NOVEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HILLEGOM Geboren: da- van A. Nederstigt en G. G. Lie verse; dr van R. J. Boersma en H. Vledder; dr van C. H. Lommerse en M. J. Hoogkamer; zn van J. Mesman en Chr. C. Sintenie; dr van H.« J. M. Koeken en A. C. Borst; dr van C. J. Witteman en J. M. Lommerse. Ondertrouwd: W. H. Vrijburg en W. C. C. Blokker; H. Mulder en W. Assen- dielft; J. Enthoven en U. de Jong; F. A. van Rossum en C. A. Rusman; P. J. Schager en H. Jongeman. Getrouwd: W. van Dam en W. E. Philippo; Th. L. C. Kaptein en P. Th. de Groot; J. A. Weijers en M, G. Gei- ler'-irchen; C. H. Duwel en E. M. Uiten- daal. Overleden: J. B. Aalberse vrouw 91 Jaar; J. J. van der Post, echtg. van L. Hopman, 75 jaar. LISSE BUURTVERENIGING „WILHELMINA" Onder leiding van de heer H. Schra- ma werd woensdagavond in de „Ta veerne" de jaarvergadering gehouden van de Buurtvereniging „Wilhelmi- na". Na een hartelijk welkom gaf de secretaris, de heer Th. Hoogkamer, een keurig overzicht van alle activi teiten in het afgelopen jaar. De heer J. Zandvliet liet horen hoe de financiën er voor staan. Het af- gelopen boekjaar bracht een klein verlies doch hij kon de vergadering mededelen, dat er altijd nog een flink saldo op de bank staat. Over zijn beheer bracht de heer J. v. Berkel namens de kascommissie een gun stig rapport uit. Het bestuur wilde de gedachte in het midden brengen om inplaats van 2, voortaan 1 feestavond te houden, waardoor bezuinigd kan worden om wat meer geld beschikbaar te krij gen voor de kinderen. Maar daar kwam niets van in! De heer De Koo- ker hield een pleidooi voor 2 feest avonden. Deze zijn steeds goed ver zorgd met de eigen toneelgroep en we willen dat beslist niet missen! De kin deren zullen ook hun deel ruim schoots krijgen. Daarvoor zal men weer een oliebollenactie gaan voeren; 'n „oliebollencomité" werd benoemd. De heren H. Schrama, J. Schrama en J. Zandvliet werden bij acclama tie herbenoemd, daar geen tegencan- didaten ingediend werden. Nadat ver schillende leden door de verloting 'n prachtige plant toegewezen kregen ging men voldaan huiswaarts. WARMOND In hotel „De Stad Rome" werd de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden van de R.K. Sportvereni ging „Warmunda". De belangstelling voor deze vergadering was, in tegen stelling met andere jaren, „bevredi gend". In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van de stand van zaken met betrekking tot de prestaties van de diverse elftallen waarbij hij in het bijzonder memo reerde het behaalde kampioenschap voor het vierde elftal en de A-junio- ren. De prestatie van de overige elf tallen zijn beneden de verwachting gebleven, doch hij hoopte, dat door een goede training de prestaties van deze elftallen in de thans begonnen competitie beter zullen zijn. Hij prees de samenhorigheid onder de spelers. Hierna" bracht de voorzitter een woord van dank aan de scheidende advi seur kapelaan Mols, die getoond heeft dat de belangen der vereniging hem na aan het hart lagen en sprak hij een woord van welkom tot de nieu we adviseur kapelaan van der Vel de. Deze dankte de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden waarbij hij er op wees dat men de sport moet zien als een middel tot bevordering van de broederschap. In het hierna door de secretaris uitgebracht jaar verslag werd uitvoerig het wel en wee der vereniging in het afgelopen verenigingsjaar gememoreerd. Gewe zen werd op het feit, dat de licht installatie op het sportveld thans ge heel gereed is, maar een grondig her stel der beide velden kon nog niet plaats vinden. Ook kon nog niet wor den overgegaan tot de bouw van een cantine doch dit betekend in geen ge val afstel. De penningmeester deelde in zijn financieel verslag mede, dat de ver eniging een batig saldo had kunnen boeken, een belangrijke financiële vooruitgang bij vorig jaar. Wegens drukke werkzaamheden stelden de heren J. G. van Vliet en Th. Weijers zich niet meer voor een bestuursfunc tie verkiesbaar. De heer van Vliet, die vanaf de oprichting der vereniging hierin verschillende bestuursfuncties heeft bekleed, had een bijzonder woord van dank in ontvangst te ne men voor het vele en belangrijke werk dat hij in het belang der vereni ging gedurende al deze jaren heeft verricht terwijl in deze dank ook werd betrokken de heer Weijers, die de belangen der vereniging eveneens na aan het hart liggen. Beiden werd een geschenk aangeboden. Als nieu we bestuursleden werden gekozen de heren M. M. B. Pieterse en A. G. van Leeuwen. In de bezetting der diverse commissies kwam geen wijziging. KATWIJK MOTOR IN BRAND In een schuur achter een perceel aan de Achtersteeg geraakte 'n mo torrijwiel in brand. De eigenaar was bezig met een reparatie aan de car burateur, waardoor wat benzine op de grond terecht gekomen was. Een in de schuur aanwezige kennis stak daarop met een aansteker een siga ret aan, met het gevolg, dat de ge morste benzine vlam vatte en het motorrijwiel in lichter laaie stond. De spoedig ter plaatse zijnde brand weer bluste de brand met 'n schuim- blusser. Het motorrijwiel is gedeel telijk verbrand. ONGEVAL Op een bouwwerk in de Hoornes- polder kwam de pl.m. 25 j. metse laar R., op een hoogte van ruim 3 meter boven de begane grond te val len. De man viel achterover van een balkon en kwam terecht op bouwma terialen. Het slachtoffer klaagde over pijn in de rug. R. werd overgebracht naar het Acad. ziekenhuis te Leiden. Damnieuws De damclub KWZ speelde haar vierde competitiewed strijd tegen OGB uit Bodegraven. De Tedetailleerde uitslagen waren: C. Varkevisser (KWZ)-H. v. d. An ker (OGB) 2-0, P. v. Duyvenvoorde- S. J. Terlouw 2-0, P. Meijvogel-A. N. de Jong 0-2, B. v. Rijn-C. Scheer 2-0, A. Herbeet-A. Sterk 0-2, L. Dubbe- laar-J. v. Dam afg., Jac. de Best-T. Kooistra 0-2, T. v. d. Plas-J. v. d. Vlist 2-0, C. Ouwehand-P. Bos 0-2, C. J. v. Duyvenvoorde-G. Schellin gerhout 1-1. Een partij werd afge broken en zal waarschijnlijk in re- s f hbh ^AMERICAN CIGARETTES n u.s.A. R 1062 B Advertentie) mise eindigen. Einduitslag vermoede lijk 10-10. Gemeenteplannen In een verga dering van de Personeelsvereniging, die stond onder leiding van de heer P. C. Priester, directeur gemeente werken, werd o.m. medegedeeld, dat met het bouwrijp maken van de grond in Overduin-Koestal in de on middellijke nabijheid van de Nachte gaallaan spoedig zal worden begon- Met VELPON z'e J'e er 9een barst van! bever neem de voordelige grote tube. (Advertentie) Trianon - Hoe zou dat nu wel fei telijk zijn, zo'n „Echtscheiding op z'n Italiaans"? Regisseur Pietro Ger- mi geeft ons ruimschoots en effektief antwoord op deze vraag. Echtschei- den gaat in Italië niet. Als je je daar van een vrouw wilt ontdoen, moe ten moord en doodslag het werk doen. Zo denkt ook baron Ferdinan- do Cefalü erover. Hij is nu bijna 15 jaar getrouwd met Rosalia, wier dorst naar liefde hij onmogelijk kan lessen. Hy is bovendien verliefd op nichtje Angela. In zijn verbeelding heeft de baron al tientallen malen zijn gemalin gruwelijke doden laten, sterven, maar hij beseft, dat hij zeer subtiel te werk zal moeten gaan, wil hij geen levenslang krijgen voor een koelbloedige moord. Baron Cefalü kan heel goed gebruik maken van de verliefdheden van een jeugd vriend van zijn vrouw, Rosario, die opnieuw betrekkingen met Rosalia aanknoopt. Cefalü kan het tweetal echter steeds maar niet op echtbreuk betrappen, totdat Rosario en Rosalia beiden gezamenlijk het hazenpad kiezen. Het wordt nu tijd om de „eer" van het huis Cefalü te redden en de ba ron ziet nu zijn kans schoon - nadat eerst de vrouw van Rosario héar eer heeft gered door Rosario neer te schieten - zijn eerverlies te wreken en hij treft Rosalia dodelijk met een kogel. Deze affaire komt hem op 18 maanden te staan, maar dat heeft hij er graag voor over, immers Angela staat op hem te wachten; en hoe De verdere ontwikkeling is even in teressant als verrassend. Marcello Mastroianni (La Notte) speelt een verrukkelijke rol in dit drama, dat alle trekken van een komedie ver* toont. Het is een doorlopende persi flage. evenwel van een dusdanig ernstige zaak, dat deze verdienste lijke Italiaanse rolprent voorbehou den moet zijn voor strikt volwasse nen. Luxor - Alleen mensen met sterke zenuwen moeten deze week naar dit theater gaan, want de nerven wor den in de film: „De Onschuldigen" zwaar op de proef gesteld. Natuurlijk is het een boel nonsens bij elkaar, dit verhaal over een gouvernante die twee kinderen gaat opvoeden op een verlaten Engels kasteel. De rillingen echter liggen in alle hoekjes onder het spinrag verborgen, Meestal draait het in verhalen van deze strekking er op uit, dat alle griezeligheden zijn terug te brengen op een geraf fineerd complot, maar in deze prent speelt de para-psychologie met een lange prof. Ten Haef-baard een rol. Een gestorven liefdespaar met een zeer lage moraal heeft van twee kin deren bezit genomen. De ruggegraat wordt virtuoos bespeeld, maar nog maals u moet in zulke verhalen plezier hebben. Anders kunt u beter een avond eens flink uitlachen. De KFC vond het verstandig dit ver haal op strikt volwassenen te keu ren. Casino - In „G. J. Blues" is het wederom de bij velen zeer bewon derde en geliefde Elvis Presley, die er triomfen viert in het moderne genre der liedkunst. Het idool der teenagers kan men in deze film, die geen noemenswaardig verhaal bevat, in alle mogelijke situaties al zingende bewonderen en dat is voor de lief hebbers van dit genre geen kleinig heid. Iedereen, van jong tot oud, kan zijn hart ophalen. Rex - In de film „Maciste contra Ellaciste" kan men rillen van de emotie om de gruwelijke dingen, welke de sterke man Maciste beleeft in zijn strijd tegen de Vampier. Deze laatste weet het zelfs zó bont te maken, dat hij een robot fabriceert, die eruit ziet als een tweelingbroer van Maciste, zodat Maciste het op moet nemen tegen zichzelf. In het fantastische genre is het allemaal „van dik hout zaagt men planken", maar alles komt tenslotte op z'n pootjes terecht. Toegang 14 jaar. Lido - Daar de film „Lulu" door de KFC nog niet nagekeurd was, hebben wij deze rolprept aangekon digd voor volwassenen. Wij kunnen na het verhaal gezien te hebben, geen aanbeveling neerschrijven. Dit zedenbeeld is dus al te gortig. Studio - Van de film „Waltz of the toreadors" was evenmin een KFC-keuring beschikbaar. Het ver haal van een gepensioneerde gene raal en zjjn vrouw, die elkaar het leven zuur maken, terwijl de gene raal er avontuurtjes op na houdt, getuigt van een dermate ongezonde moraal, dat wij het ongeschikt moe ten verklaren. GREENWAY - VOORSCHOTEN De veelgeprezen film „Een taxi naar Toebroek" staat deze week op het weekprogramma van het Green- way-theater. Vier Franse vrijwilli gers, die een Duits depot hebben op geblazen bij Toebroek moeten om hun basis, El Alamein, te bereiken vele duizenden kilometers door het woestijnzand van Noord-Afrika trek ken. Wanneer hun voertuig gemi trailleerd wordt door 'n Duits jacht vliegtuig, ziet het er donker uit voor het viertal. Men stuit echter op een Duitse patrouille, die door de Fransen op één officier na wordt neergeschoten. Met de Duitser trek ken de Fransen nu verder. Na een uitputtende tocht door de woestijn bereiken de vijf mannen tenslotte de linies van de geallieerden, maar het lot wil, dat het buitgemaakte Duitse voertuig door de eigen partij wordt vernietigd. Alleen een Franse brigadier brengt er het leven af. De tocht van de groep door de genade loze woestenij en de tegenstelling Fransman-Duitser heeft de regie ve le mogelijkheden verschaft om van dit verhaal een boeiend filmisch werk te maken. Met behulp van zeer talentvolle akteurs is hij daar zeer goed in geslaagd en wij kunnen deze rolprent dan ook aanbevelen voor 14-jarigen. Tijdens het weekeinde kan de jeugd genieten van de avonturen van Elfego Baca, de legendarische sheriff in de tachtiger jaren in het stadje Frisco in New Mexico. Hoe warm het toegaat kan gezi,en worden door 14-jarigen. nen. Daar zal een bungalowpark ver rijzen. Bij de hierna gehouden be stuursverkiezing werden de heren P. C. Priester, W. de Jong, D. Meijvogel en J. Guyt herkozen. De avond werd verder gevuld met het vertonen door D. Kruyt van zijn nieuwe kleuren film over de visserij. Afscheid Mej. S. Veenstra, on derwijzeres aan de Gereformeerde school aan de Noordwijkerweg, gaat wegens huwelijk, het onderwijs ver laten. Voor dit afscheid kwamen ve len bijeen in de Aula van het St. Willibrorduscollege aan het Overrijn. De voorzitter, de heer C. Zuyder- duyn, deelde daar o.a. mede, dat voor de bouw van een nieuwe school al leen het wachten is op de Rijksgoed keuring. Bridgeclub „De Brug" De uit slag van de in hotel „De Roskam" gespeelde onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" luidt als volgt: 1 J. Parlevliet-D. Parlevliet 154 m.p., 2 D. v. d. Plas-J. de Jong 124 m.p., 3 W. Klos-M. D. Hage 113 m.p., 4 de heer en mevr. C. Duindam 110 m.p., 5 D. Parlevliet-S. Visser 108 m.p., 6 E. v. Leeuwen-A. de Ruiter 102 m.p., 7 en 8 de heer en mevr. M. v. d. An ker en de heer en mevr. C. den Duik 101 m.p., 9 M. J. Hermans-v. Duy- venvoorde 85 m.p., 10 de heer en me vrouw P. v. Paridon 82 m.p. HILLEGOM TWEE PERSONEN NA AUTOBOTSING NAAR ZIEKENHUIS In de Hoofdstraat te Hillegom In het gedeelte tegenover de Vosselaan stond vrijdagavond om 11 uur een auto geparkeerd aan de rechterzijde van de straat, toebehorende aan de aldaar gevestigde firma Warmerdam. De bestuurder van een uit Haarlem komende auto zag deze auto niet en botste in volle vaart tegen de stil staande auto. Deze werd daardoor te gen de muur van een woonhuis ge drukt en zeer ernstig beschadigd. Ook de andere auto werd zwaar bescha digd en de inzittende bestuurder G. L. uit Lisse en mejuffrouw V. de V. uit Sassenheim, die naast de bestuurder zat, bekwamen beiden een hersen schudding en diverse verwondingen in het gelaat en handen. Zij werden per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Schaakclub „De Uil" In de zesde ronde voor het plaatselijk kampioen schap van de schaakclub „De Uil" waren de uitslagen; F. G. Bouwman H. H. Hulsman V»J. van der Ploeg—J. Ph. v. d. Berg >/iV:; Th. BrandsmaW. Peet V*l/t; J. van der Zwet—J. Brauckman VtVi; L. ZonneveldD. Kaptein V»-—1/*; Th. JonkheerJ. v. d. Weijden 01; J. de JongJ. van Lierop 01; H. van Eist J. D .Andeweg 10; J. v. d. Wolf H. Keijzer 1—0; J. Staats—J. Veen stra uitgesteld. Vierjarig kind met been tussen de spaken Terwijl de 10-jarige T. W. haar zusje achter op haar rijwiel ver voerde, kwam dit laatste meisje, de 4-jarige Gonny Waasdorp met haar linkerbeentje tussen de spaken van het achterwiel en het frame. Een pas serende autorijder wist door een aan tal spaken uit te zagen het beentje te bevrijden. Dokter J. van den Andel verleende de eerste hulp, ofschoon het beentje ernstig beschadigd was bleek het toch niet gebroken en kon het kind naar het ouderlijk huis worden vervoerd. OEGSTGEEST Raadsagenda Op de korte agen da voor de woensdag 7 november des avonds te half acht te houden raads vergadering staan onder meer ver meld een voorstel van b. en w. met betrekking tot hét voorontwerp van wet inzake wijziging der gemeente grenzen, een voostel tot verhoging van het subsidie over 1962 ten behoe ve van de gemeentelijke Commisssie voor maatschappelijke zorg en een voorstel inzake verkoop van gemeen te-eigendommen aan de Geversstraat aan Van den Ameele's automobielbe drijf n,v. Geslaagd Te Delft slaagde voor het examen werktuigkudig ingenieur de heer A. van der Honert. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Anita dr van A. C. Janse en M. H. B ree veld; Arie zn van A. Boe- zaard en M. A. v. d. Velden; Johannes Cornelis zn van J. Veerkirvd en M. l'Ec- luse; Joannes Cornelis Gerardus Maria zn van J. C. G. Alkemade en E. J. van Wissen; Martines Cornelis Gerardus Ma ria zn van J. C. G. Alkemade en E. J. van Wissen; Hendrik Rudiy zn van H. Arnoldus en H. W. M. Brouwer; Nico- laas Johannes Ronaldug zn van N. A. J. Berg en M. M. v. d. Zwet; Clemens Jo hannes Ferdinand zn van N. A. J. Berg en M. M. v. d. Zwet; Dita Woutrina Jo hanna dr van A. O. Rietveld en H. van Overleden; W. A. Koekkoek 66 jaar, wed. van P. die Tombe; J. J. M. Meijer 2 jaar, zoon; G. van der Poel 79 Jaar, man; R. F. H. M. van Benthem 3 we ken, zoon; M. de Vries 68 jaar, man; M. Hendriks 83 jaar, man. Ondertrouwd: L. de Romjjn en A. M. Kubillus; L. Plug en I. A. van Haarlem; P. J. van de Wetering en N. van den Berg; H. N. J. Nèssmann en E. C. Stik- keloruim; L. P. Ouwerkerk en E. van Meeteren; H. J. M. de Heiden en J. M. P. v. d. Meljden; J. de Gouw en J. H. Markese; C. W. M. van Cleef en J. H. v. d. Stok; J. J. Hoppenbrouwer en A. de Boer; J. J. van Oosten en A. J. van Egmond: A Krom en T. L. v. d. Els- hout; W W. BIJleveld en R. Schouten; C. P de Jager en F. Fabel; W. Wissink en A. M. Khaut; M. A. Voom en C. J. C. de Bruijn; J. A Stokkermans en D. R. Balfour van Burleigh; G. M. Rey en E. J. v. d. Hoorn. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. VERANDERLIJK Half tot rtwaar bewolkt met tijdelijk enige regen. Zwakke tot matige, later matige tot krachtige wind tussen zuidoost en zuidwest. Over het algemeen weinig verandering in tempera tuur. Het weer in Europt De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: HELSINKI geh. bew. 7 7 STOCKHOLM motregen 6 5 OSLO regen 6 4 KOPENHAGEN motregen 8 8 ABERDEEN zw. bew. 9 7 LONDEN 1. bew. 14 5 AMSTERDAM geh. bew. 8 7 BRUSSEL zw. bew. 8 7 LUXEMBURG h. bew. 7 4 PARIJS zw. bew. 12 10 BORDEAUX h. bew. 16 8 GRENOBLE zw. bew. 12 0 NICE zw. bew. 18 10 BERLIJN geh. bew. 9 6 FRANKFURT zw. bew. 7 1 MüNCHEN mist 5 0 ZURICH mist 10 —2 GENèVE 1. bew. 10 —2 LOCARNO zw. bew. 13 —2 WENEN geh. bew. 9 4 INNSBRUCK mist 9 0 BELGRADO regen 7 ATHENE regen 22 14 ROME onbew. 17 5 AJACCIO onbew. 20 5 MADRID zw. bew. 6 MALLORCA 1. bew. 10 LISSABON regenbui 19 15 PAUZE Morgen; 2lste zondag na Pinkste ren. Mis: „In voluntate tua... Aan Uw wil, Heer, is alles onderworpen", (uit het boek Esther 12.9). GEZELSCHAPSSPEL VOOR GROTE MANNEN Het gezelschapsspel „Lut, lut, van wie is dut" kan men verlengen met de hupse vraag: van wie ben ik? Een belangwekkende vraag, zouden we zo menen. We hebben onszelf niet gemaakt en we maken meestal niet zélf een eind aan onszelf. We be schikken dus niet in vrije eigendom over onszelf. Er wordt over ons be schikt. We hebben onszelf in pacht gekregen, maar de pach^kan zonder opgaaf van redenen worden opge zegd. Wü, trotse wezens, verkeren in de onzekere toestand van de „ho rigen" en „laten" uit de Karolingische tijd. Die waren er nogal beroerd aan toe, maar zij troostten zich met de zelfde troost als de onze is: wij be horen in volle eigendom toe aan God, die, als de pacht met een wenk wordt opgezegd, ons als zijn eigendom blijft beschouwen. PUNT „Mag het een dubbeltje meer zijn?" „Dat moet ik eerst aan mijn vrouw vragen!" LEIDSCHENDAM Christelijke Voetbalver. - Naast de sinds 1922 bestaande r.k. Voetbal vereniging RKAVV is thans ook van prot. chr. zijde een voetbalvereniging opgericht. Het voorlopig bestuur be staat uit de heren M. Groenevelt, C. H. Rijnvis, R. D. Thierry, G. J. de Weera en T. van Wijgerden. Geslaagd. - Aan de Rijksuniversi teit van Groningen is geslaagd voor het doctoraal examen tandheelkun de mej. P. C. ter Veer. Geboren: Rinake Fr. dr van H. W. Steeneveld en E. J. Hajer; Cornelis J. M. zn van C. P. Hoogeveen en A. Over- devest; Petrus A. zn van G. A. van der van Veen; Wouter zn van W. de Ruf)- ter en L. M. Meerman; Franciscus J. M. zn van Th. van Vliet cn M. J. van Wissen. Ondertrouwd: H. H. van Dijk te Noot dorp en E. C. Ammerlaon; G. van den Heuvel te Voorburg en E. van der Spek. Getrouwd: W. de Boer met G. M. van Rossum; W. Dalen Gllhuys uit Den Haag en E. L. C. Gerzon. Overleden: Geertje van Gameren 74 jaar. echtg. van P. Leondertse; Engel- bertus van der Lubbe 69 jaar. wed. van J. van Schendel; Petrus G. Marlet 86 jaar, echtg. van C. M. Schouten.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3