Cock van der Hulst GROTE LEIDSE DEELNAME AAN HILVERSUMS SNELSCHAAKTOERNOOI Opzienbarende sporthal biedt De Kwake! vele mogelijkheden CROSSER met toekomst DIT SEIZOEN NAAR DE AMATEURS Overwinning voor de heren SCHAAKVRIENDEN OP SCHIPHOL DINSDAG 30 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Zaterdag Jl. heeft in „De Karseboom" ln Hilversum een uitstekend geslaagd ■nelschaaktoernooi plaatsgevonden. Dit toernooi werd genrgr»niseerd ter gelegen heid van het vijfenzeventig jarig jubi leum van het Hilversums Schaakgenoot schap. De eindstand van de eregroep: 1. A1- beric OTCelly de Gal way (België) 11 p.; 2. H. Bouwmeester (Utrecht) 10*/* p.: 3. K. Langeweg (A'dam) 10 p.: 4, 5. 6 T. D. van Scheltinga (Beverwijk), Lod. Prins (A'dam). H. L. Tan (A'dam) 7*/* p.: 7, 8. 9 F. Kuvpers (Delft). J. Boey (België), Robby Hartogh (A'dam) 6 p.: 10 H. van Oosterom (Hilversum) 5 p.: 11 D. F. de Lange Hilversum 4»/t p.; 12 jhr. mr. dr. J. H. Graaf van den Bosch (Hilversum) 3'/* p.; 13 J. J. van Óoster- Finale afvalwedstrijd TWEE REMISES IN EERSTE RONDE Gisteravond is de finale vierkamp van de afvalwedstrijd 1982 gestart met de partijen van de eerste ronde, nl. W. M. Rosdorff-A. Barkema en J. J. Piket-A. Smit. De eerste uitslagen in dit Phllfdor- onderons.le waren twee remises, voor een dergelijke finale toch wel een wat ver rassend begin. J. J. Piket, die er op gebrand is voor de derde achtereenvolgende maal op de „Ooms wisselprijs" beslag te leggen (wat hem het definitieve bezit vam deze trofee zou verzekeren) soeelde tegen zijn taaie clubgenoot A. Smit. diie vóór Pikets zege- reeks tweemaal achtereen zegevierde. Piket kreeg in deze partij wel enig voor deel, maar Smit verdedigde zich be kwaam. Toch was Pikets besluit om op de 22e zet remise overeen te komen wat voorbarig; zijn positie bood nog goede kansen. In de andere partij toonde Rorsdorff met wit tegen de ervaren A. Barkema opnieuw aan heel wat in de schaakmars te hebben. De plaats, die Rosdorff tot nu toe in Philidor bezet, is beslist veel te laag voor hem. A. Barkema had iin ieder geval de grootste moeite zijn tegenstander van de winst te houden en slechts een gebrek aan ervaring van Rosdorff bespaarde Barkema een snel verlies. Remise binnen de dertig zetten werd tenslotte het re sultaat, een hele opluching voor Barke ma en een eervolle prestatie voor zijn opponent. Een en ander heeft gemaakt, dat de volgende ronden van deze LSB-afval- wedstrijden bijzonder interessante par tijen zullen opleveren, nu alle vier de kandidaten met een half punt zijn ge start. De spanning zal in ieder geval tot de laatste partij gehandhaafd blijven. Leidse deelnemers De overige deelnemers speelden een toernooi volgens het „systeem Amster dam". Dit betekent dat het deelnemers veld na negen partijen in drie afzonder lijke groepen wordt gesplitst, dit aan de hand van de behaalde resultaten. De prestaties van de Leidse deelnemers wa ren ditmaal na de successen in Amers foort en Amsterdam misschien wat te leurstellend. Wel was het bijzonder pret tig een grote Leidse deelname te con stateren. Misschien hebben de recente Leidse successen toch bewerkt, dat dit soort toernooien in grotere kring be langstelling trekt. Het aantal van 16 Leidse spelers is, voor een dergelijk toernooi tenminste ongekend hoog. Slechts twee Leidenaren wisten zich dit maal voor de A-categorie te plaatsen, maar de namen van een Jongsma, een De Rooi, een Zuidema om enkele voor beelden te noemen, tonen wel aan hoe sterk deze groep was bezet. R. D. Wes- tra en J. J. Piket (beiden Philidor) speelden een redelijk goed toernooi en scoorden beiden 10*/t punt uit 15 partijen. De eerste prijs was voor de Duitser Bes- ser, gevolgd door Zuidema, De Rooi, Jongsma en Wilmink. (Advertentie) KDO OPNIEUW IN FEESTTOOI WIELRENNEN IN ZESDAAGSE RIK VAN LOOY STAAKT DE STRIJD Rik van Looy moest gisteravond we gens een longontsteking de strijd sta ken in de Zesdaagse van Frankfort. De Belg, die vorig jaar de Zesdaagse van Dortmund won, keert naar zijn woon plaats terug. Zijn koppelgenoot Peter Post blijft als reserve in de strijd. Gisteravond luidde de stand: 1 Ziegler-Renz W. Did.) 81 punten; 2 Bugdahï-Pfenninger (W. Dld./Zwits.) 78; 3 Lykke-Junkermann (Den./W. Did.) 29; 4 Arnold-Severeyns (Austr./Belg.) 18. In de B-categorie zorgde de LSG-er H, P. v. d. Spek, die de laatste tüd sterk omhoog gekomen is, voor een uitmun tende prestatie door ondanks de zware deelname (o.a. Crabbendam en Bakker) samen met de Duitser Horlitz op de eer ste prijs beslag te leggen. V. d. Spek scoorde 11 punten en bleef daarmee 'n punt voor op zijn clubgenoten J. C. Kort en drs. H. Th. Weiland, die ook in de prijzen vielen. Eveneens in de B- groep kwam R. A G. de Graaff (Phil.) tot 9punt Jovar Pajcin (Phil.) tot 9, Th. Piket en W. F. Schuss (beiden Phil.) elk tot 8'/, punt en W. de Haas (Philidor) tenslotte tot 6 p. Ook de C-groep leverde een Leidse overwinning op. C. H. v. d. Bosch zege vierde met 9*/t p. A. v. d. Berg legde met 8*/* punt op een gedeelde tweede plaats beslag; C. Berg en H. Verberg scoorden elk 7»/-, A. J. Kohlbeck en J. ter Haar tenslotte 6punt. Deze Leidenaren zijn allen Phllidor-leden. CENTRALE TRAINING „JONG ORANJE" Voor de centrale training van „Jong Oranje" welke donderdagmiddag op het sportcentrum van de KNVB te Zeist wordt gehouden als voorbereiding voor de wedstrijd op 10 november tegen het jeugdelftal (18-23 jaar) van Zwitserland in Den Haag, zijn de volgende spelers uitgenodigd: Nic. van Zoghei (DOS), A. van Leeu wen (Sparta), P. de Groot (Sparta), G. Terhorst (Sparta), Zoetendaal (GVAV), G. Borghuis (GVAV), Vriens (Willem II), Geurtsen (Velox), Hoenen (PSV), Nuninga (GV YV), Ten Mors (Enschede- se Boys), Adelaar (Sparta), K. Zwart- hoed (Volendam), Niehaus (Go Ahead), Heynen (ADO), Jochems (Velox), en Piet Keizer (Ajax). Portugese leiding bij Nederland-Zwitserland De op 11 november in Amsterdam te spelen voetbalwedstrijd Nederland Zwitserland zal onder Portugese leiding staan. Scheidsrechter is Joaquim Cam pos. Hij wordt geassisteerd door zijn landgenoten Raul Martins en Eduardo Gouveia. (van onze wielermedewerker) AMATEUR passeerde en zijn hand opstak een valpartij deed zijn kansen teniet. Ook Cock kwam nl. te vallen en ging in deze ongewone houding rolland ZOETERWOUDE - Iedereen in Zoeterwoude leefde vorige winter over de ™eet. Toch leverde hem dit mee met de verrichtingen van Cock van der Hulst. En daar was Paul'eTn Ton- alle reden voor, want de sterke 19-jarige knaap, die pas kort als geTe uitgave van de sprintersfamilie, nieuweling aan wegkoersen meedeed - sinds eind 1960 zat hij pas op de fiets! - was de grote ontdekking op dit gebied der sterken, de cycle-cross. Cock bleek een crosser met aanleg, van wie in het ko- Na dit magnifieke resultaat nam worden. Helaas dit doorbrékenwordt enigszins doorkruist door v; Hulst het besluit om aan het worden. Helaas dit doorbrékenwordt enigszinsdoorkruist door T f pen naar de categorie amateurs. Er de militaire dienst en voldoende tijd om zich voor te bereiden is wer{j nieuwe racefiets aange- er niet voor Cock weggelegd. Maar de sterke knaap zit niet bij de schaft en vol goede moed trok hij, pakken neer, temeer omdat hij ervan overtuigd is, dat zijn over- vergezeld van zijn supporters, naar gang naar de amateurs voor hem meer tegenstand gaat betekenen. Mierio^Hout* D t W3S d* e van Immers zijn tegenstanders zijn oude rotten in het vak: Brinkman, Dit debuut ging echter niet door. Frakking, Jan van Dijk en Harings om er een paar te noemen. Deze ronde was nl. een gecombineer de rit (amateurs en nieuwelingen) en Goeie start Rotterdam (Kraantje Lek). Slechts ™or®chri£tin T T KNWU Vf" in de slotkoers te Esloo moest hij bl«Jen d«? b« S?b™k «J> de" EVENALS z\jn clubgenoot Karstens zich tevreden stellen met een vijfde 2P begon Van der Hulst direct bij de plaats. echter wel een versnellingsapparaat Degon van i en zo keerde de nieuwe amateur te- Het cross-seizoen was dus voor '«TeeateM naar Zoeterwoude terug. v. d. Hulst als nieuweling bijzonder O** reed nadien nog enkele koersen succesvol. „Dit zware werk ligt mij aIs amateur en wacht nu vo! verlan- goed", zei Cock ons een dezer da- ®en °P. bet komende cross-seizo n. gen. „Maar of het er dit seizoen maar met alleen op het gebied van weer uitkomt, is nog een groot de veldrrtten. ook op de weg is Van vraagteken, want de militaire Hulst «n aanwinst bij de ama- dienst kon wel eens een spaak in teuxs- het wiel steken. Zo niet, dan ben ik weer van de partij, maar dan bij de „groten", want ik start dan in de categorie amateurs en zal trachten specialist Jan van Dijk bij te benen" Dit is beslist geen grootspraak, want insiders weten het allang: Cock van der Hulst is een jongen met mogelijkheden. Voor De Kwakel, gemeente Uit hoorn, is donderdag 1 november a.s. een bijzondere dag. Het verbeterde en uitgebreide sportveldencomplex van KDO wordt op die dag namelijk heropend. Op zich is dat al een heu gelijk feit; de bijzonderheid van de dag wordt echter pas begrijpelijk als men weet, dat op dat sportvelden complex een sporthal, annex club home is gebouwd, hetgeen voor KDO, spelend in dp tweede klasse van de afdeling Amsterdam van de KNVB, een wel zeer bijzondere prestatie ge noemd mag worden. Het KDO-terrein is gelegen achter de Vuurlijn, bij de entree van De Kwakel. Het omvat een hoofdveld en drie speelvelden. Bij het hoofd veld is een overdekte tribune ge plaatst, hetgeen al heel opzienba rend is voor een vereniging, die in de tweede klasse van een onderafde ling van de KNVB uitkomt. Links van het hoofdveld staat het huidige kleedgebouw. Het is tamelijk laag en vierkant van vorm, met schuin naar elkaar toelopende dakvlakken. In het middelpunt verheft zich een torentje. Dit kleedgebouw is neer gezet in een tijd, dat KDO een min der ruime financiële armslag had, namelijk toen zes jaar geleden ver huisd moest worden van het terrein aan de Noordamiperlaan naar het huidige. Het gebouw heeft nu een goed beurt gehad en het ziet er nog steeds heel acceptabel uit. Het was nl. niet toereikend meer. Bovendien gevoelde men behoefte aan de be oefening van zaalsporten. Vele financiële acties werden ge voerd, die stuk voor stuk een succes werden. Bij het bedrag, dat op deze manier werd verzameld, kwam nog vijfduizend gulden, die burgemees ter Koot putte uit een reserve in het door hem gevormde fonds voor de financiering van een tribune en een veldverlichting voor het gemeen telijk sportpark in Uithoorn. De op lossing voor de financiering kwam echter pas toen het gemeentebestuur van Uithoorn de bekende 1/3-rege- ling, in navolging van Amsterdam, had uitgewerkt. Ook KDO kon daar van profiteren. Toch had deze sport hal nooit gebouwd kunnen worden als de gehele vereniging niet de schouders eronder had gezet. De le den van deze vereniging hebben het gebouw gezamenlijk opgetrokken, zo dat de kosten aan arbeidsloon mini maal zijn gebleven. Vele leden en donateurs hebben hun tijd en vakbekwaamheid in dienst gesteld van hun vereniging- Zo is het heiwerk verzorgd door een Kwakelse aannemer, die alleen de tachtig palen in rekening bracht. Een junior b.v., heeft geheel alleen alle electriciteitswerken voor zijn re kening genomen. Het nieuwe gebouw is samenge steld uit twee delen, namelijk uit de sporthal en uit een clubaccomodatie. De afmetingen van de sporthal zijn: vijf meter hoog, twintig, meter diep en elf meter breed. De entree brengt u in een ruime hal, die een voorproef is van het gehele gebouw. De hal is bijna vijf meter diep en ongeveer twee meter breed. Rechts van de hal, direct na de ingang, ligt een ruimte voor de toiletten. Links van de en tree is een gang, die naar de kantine leidt. Als u iets verder rechtdoor de hal inloopt ziet u twee wasruimten aan weerskanten, die elk twee van elkaar gescheiden douches en een w.c. bevatten. Achter deze wasruim- Gymnastiekinterland België—Nederland nieuwelingen. Hij was toen net 18 jaar en had na een tijdje gevaren te hebben, de vaste wal weer opgezocht. Met de vaste grond onder de voeten kocht Cok eind 1960 zijn eersite twee dehands racefiets en werd lid van de Swift-combinatie. Na enig trainen in clubverband vroeg hij zijn eerste licentie als nieuweling en startte in hex vooriaar van 1961 in de eerste open wedstrijd. Beter gezegd twee wedstrijden, want op Konnginnedag reed hij eerst in de Ronde van Kat wijk 4e achter winnaar Gerben Karstens en 's avonds in de Ronde van Zoeterwoude. Voor eigen publiek reed hij zich naar een zevende plaats. Ditzelfde seizoen boekte Van der Hulst reeds vele goede successen, ondanks het feit, dat de jonge knaap Het afgelopen wegseizoen was het weinig of geen koerservarmg had. Swiftlid niet zo veel op pad. In fe- Zo reed hij o.a. in Sassenheim naar bruari 1962 moest v. d. Hulst onder een zesde plaats, werd vierde bij de de wapenen en bracht hij enkele provinciale kamoioenschaopen van maanden in Duitsland door. Van een Zuid-Holland, 8e in Made, 10e in serieuze voorbereiding kwam niets Pijnakker, 8e in de grote nieuwelin- terecht en totaal ongetraind startte gen-klassieker „Door het land van hij in de Ronde van Zoeterwoude. Bart je", wederom 8e in Gorinchem Toch was hij best tevreden, want en boekte zijn eerste zege in de Ron- achter Jan van Amsterdam werd hij de van Berkel. Tijdens twee inter- goede tweede. Aan het slot van het clubontmoetimgen werd hij eenmaal gei zoen wierp Cock zich op zijn tweede en eenmaal winnaar. Voor vrije weekends nog enkele malen vol een beginneling, zonder routine op- élan in de strijd en boekte enkele gedaan bij de adepiranten, heus geen opmerkelijke resultaten: Best 2e, gekke spore. Maar Cok v. d. Hulst Oud Gastel 7e, Nederweert le en kan meer dan fietsen op de weg. Roosendaal 4e. De grote ontdekking. TOEN DE WINTER aanbrak, voel de Cock zich aangetrokken tot de sport der sterken: cycle-aross. De eerste cross de beste, nl. de befaam de rit te Soesitduinen, won hij onbe dreigd. Zelfs met groot machtsver toon. In de tweede nationale rit, „De Katerkoers" bewees de sterke Zoe- terwoudse knaap, dat zijn eerste op treden geen „vergissing" was, want ook op Duinhorst was hij oppermach tig. En zo ook in Ach tinaal en in ONREGELMATIGE FINISH Ook tijdens de nationale kampioen schappen te Zandvoort voor nieuwe lingen zat Cock van der Hulst goed in de slag en bevond zich in een kleine kopgroep, die het peloton voorafging. De Zoeterwoudse knaap was in de eindfase een serieuze kan didaat voor de titel, maar een on regelmatige eindsprint er ontstond doordat een van de renners in de waan verkeerde dat hij de finish DAMES VERLOREN In de sportzaal van de Leuvense uni versiteit heeft de hcrcnploeg van de Ne derlandse Katholieke Gymnastiek Bond zondag een fraaie zegen weten te beha len op België. Met 259,35 punten tegen 256,40 punten voor de Belgen wonnen de Nederlandse heren deze interland, die bestond uit een zeskamp. De Nederlandse damesploeg schoot echter twee punten tekort in de vierkamp teeen de Belgische schonen, die met 169,9 tegen 167,9 punt In drie van de zes onderdelen behaal den de Nederlandse heren het. hoogst aantal punten. Zo werd het brugturnen gewonnen met 43.35 tegen 42.70 p. Aan de ringen bleven onze landgenoten met 44.00 tegen 43.10 p. de baas en het paard- sprinigen leverde met 46.30 tegen 43.08 p. eveneens een vaderlandse overwinning op Ook individueel verrichtten de Neder landers enkele goede prestaties. Zo won Vic Holten uit Blerick aan de ringen met een -totaal van 9.35 p. Het onderdeel brugturnen leverde een overwinning op voor P. Hendriks uit Beek en Donk met 9.05 p. Hij toonde zich met 9.55 p. ook bij 't paardspringen primus inter pares. In het individuele eindklasement bezet ten de Belgen echter de eerste twee plaatsen. Zo ging de overwinning naar BOTWINN1K IN NEDERLAND Wereldkampioen Botwinnik is gister middag uit Moskou op Schiphol aange komen, waar hij werd begroet door dr. Max Euwe. De Russische grootmeester zal deze week in cns land onder aus piciën van de KNSB enkeel simultaan seances spelen tegen Nederlandse scha kers. Op het programma staan wed strijden tegen een Haags dagblad, te gen de schaakvereniging het Oosten in Haarlem en tegen personeel van een fa briek te Zevenaar. Het is mogelijk, al dus dr. Euwe, dat hieraan nog enkele wedstrijden worden toegevoegd voor Botwinnik, die volgend jaar zijn wereld titel zal moeten verdedigen tegen zijn landgenoot Pe*rosjan. Dr. Max Euwe (rechts) verwelkomde gisterochtend op Schiphol z(jn Russi sche schaakvriend, de wereldkampioen Botwinnik (links). De Russische groot meester zal in Nederland enige simul taan seances spelen. Josef Weijn met 53.45 p. voor zijn land genoot Piet Milh met 53 02 p. Op de derde plaats legde eveneens Vic Holten beslag met 52.65 p. Ook de vierde en vijfde plaats gingen naar Nederland, zij P'et Hendriks met 52.55 p. en Theo Strtiffer met 51.09 p. Als zesde eindigde de Belg Wittock met 51.08 p. en zijn landgenoot Nuyens werd zevende met 51.05 p. De achtste plaats werd bezet door Gerrit van Dijk van Furenthela uit Voerendiaal met 51.45 p. Ria Prins derde Bij de dames wist dé Nederlandse kampioene Ria Zegwaard de tweede plaats te veroveren achter de Belgische Th. Milh. die 36.05 p. vergaarde. Ria Zegwaard schoot bij haar slechts 0.5 p. tekort. Ook Ria Prins kwam goed voor de dag en eindigde als derde met 3509 p. Geen van de Nederlandse dames slaag de er echter in een onderdeel te winnen. Aan de brug met ongelijke leggers be haalde Ria Prins 9 p. en aan het paard eveneens 9 p. Bij de grondoefeningen noteerde zij 9.15 p. en bij de oefeningen aan de evenwichtsbalk 8.75 p. ten zijn twee kleedlokalen, welke, ook aan weerszijden van de gang ge legen, rechtstreeks vanuit de sporthal bereikbaar zijn. Achter de kleedruimten is de zaal gelegen, die zonder overdrijving op zienbarend genoemd mag worden. De zaal open* voor de tweeduizend Kwakelaars ongekende mogelijkhe den. KDO zal nu de volgende zaal sporten kunnen gaan beoefenen: ta feltennis, volleybal, badminton, bas ketball. Ook de voetballers zullen er kunnen trainen, een mogelijkheid <Üie ook openstaat voor de handbalsters. De vloer van de zaal is geheel be kleed met kurklinoleum en de beno digde attributen voor de beoefening van deze sporten zijn aanwezig. Dit alles belooft een bloeiend sportleven in De Kwakel. In de kantine is een fraai buffet aangebracht Er is ook voorzien in de behoefte van een keuken. Ook be reikbaar vanuit de kantine is de be- stuurskader, die drie meter breed en vier meter diep is. Tussen de be stuurskamer, de zaal en de kantine zijn twee ruimten gereserveerd. Eén daarvan is reeds genoemd, namelijk de keuken, de tweede is bestemd voor de centrale verwarmingsinstallatie. Nieuw sportveld Behalve een sporthal is KDQ ook een nieuw sportveld rijker geworden, terwijl de bestaande velden grondig verbeterd zijn. De gemeenteraad van Uithoorn nam in juli van het vorige jaar een voorstel van b. en w. van die strekking aan. Het door de N.V. Grontmij. uitgewerkte plan omvatte het draineren, egaliseren, ophogen en inzaaien van een westelijk van de toen bestaande velden gelegen ter rein. Op dat terrein werd een nieuw veld aangelegd met een lengte van 100 meter en een breedte van 64 me ter. Ook werd een bruggetje gelegd tussen de bestaande vlden en het nieuwe veld. De eerste werden ver beterd door verschraling van de top laag. Bovendien zr1 er nog een par keerterrein voor auto's enz. worden aangelegd, terwijl ook de toegangs weg zal worden verbeterd. Het KDO-sportcomplex wordt her opend op 1 november a.s. om 2 30 uur met de wedstrijd Nederlands Militair Elftal tegen een Volendam- selectie. Het eerste elftal is gekozen door Elek Schwartz. De opstellingen zijn als volgt: Ned. militair elftal: doel: Doesburg (Sparta); achter: Severijnse (Vole- wijekers), Bond (Volendam); mid den: Mul (NAC), Schrijvers (NAC), Van Ingen (Wageningen)voor: Le- fering (Go Ahead), Van der Graaf (Sparta), Seelen (Vitesse), Jaski (Haarlem), Oosterloo (Be Quick). Volendam-selectie: doel: A. Los; achter: J. Molenaar, J. Veerman; midden: J. Jonk, D. Bond, A. Tuijp; voor: J. Zwarthoed, K. Smit, K. Kwakman, J. Veerman, D. Bond. Reserves van het Ned. Militair elf tal: Gerdes IVAV), Sins (Baronie), Teske (SHS), v. Daal (Heracles), Brink (PSV).

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10