OPEL 1500 visie televisie D0NDERDAG_25_0KT0BER 1962 DE LEIDSE COPRANTPAGINA 9 ii| EERSTE PRIJZEN UIT 8000 FOTO'S Opel 1500, een 5-persoons wagen met comfortabele zitplaatsen voor allemaal, een Interieur dat getuigt van standing en luxe, en een bagageruimte die U nimmer voor problemen stelt. Daarbij heeft de Opel 1500 - (f6.390.- af dealer) een krachtige en pittige 1500 cc-motor van 55 PK, die ook lange trajecten tot een genoegen maakt. Inderdaad, de Opel 1500 is een volwaardige automobiel; niet duurder dan een kleine wagen, maar met een afwerking die U slechts bij veel hogere prijsklassen zoudt verwachten. Vraag een proefrit. Uw wagen staat klaar. En wij ook! STATIONSWEG 1 en 2 - LEIDEN TELEFOON 01710-24741 N.V.HET MOTORHUIS De hondsdolheid HONDEN EN KATTEN NIET MEER IN TREINEN De directie van de Nederlandse Spoorwegen heeft in overleg met de hoofdinspectie voor de volksgezond heid besloten om met het oog op de in ons land voorkomende hondsdol heid elk vervoer van honden en kat ten per spoor te verbieden. Deze maatregel gaat onmiddellijk in. Een uitzondering wordt gemaakt voor blindengeleidehonden, terwijl voorlo pig de uit het buitenland komende honden en katten naar hun plaats van bestemming zullen worden ge bracht. HONDENTENTOONSTELLING AFGELAST De internationale hondententoon stelling, die op 9 december in de jaarbeursgebouwen te Utrecht zou worden gehouden, is door de organi satoren afgelast, ter voorkoming van een eventuele besmetting met honds dolheid. Aan de tentoonstelling zou den twaalfhonderd honden uit de Verenigde Staten, Zweden, Zwitser land, Frankrijk, Duitsland, België en Nederland deelnemen. De inschrijfformulieren waren reeds onderweg en de voorbereiding van de tentoonstelling heeft al en kele duizenden guldens gekost. Overigens is is in het gehele land met ingang van vandaag het houden van keuringen, tentoonstellingen, verkopingen en markten' van honden en katten en soortgelijke bijeenkom sten met deze dieren niet langer toe gestaan. De maatregel is preventief bedoeld en beoogt de kans op besmetting met hondsdolheid ook op deze wijze te beperken. AANTAL GEINJECTEERDEN LOOPT TERUG Gisteren hebben zich bij de GG en GD te Amsterdam 195 nieuwe door honden gebeten mensen gemeld. Hiervan zijn er 83 voorlopig in be handeling genomen, de overigen kon den gerustgesteld naar huis gestuurd worden. Het totaal aantal geinjec- teerden bedroeg vandaag 204, waar uit blijkt dat van een groot aantal in behandeling zijnde patiënten, de vaccinatie stopgezet kan worden, aan gezien de honden, waardoor zij kor ter of langer tijd geleden zijn gebe ten, naar kon worden vastgesteld niet aan de gevreesde ziekte zijn be zweken. BIJTENDE KAT DOODGESCHOTEN Een agent van politie heeft gister middag met een goed gericht schot in het Vliegenbos in Amsterdam-Noord een kat, die een schoolmeisje in bei de handen had gebeten, doodgescho ten. Het meisje was na de beten dcor de GG en GD verbonden en had ver volgens de politie gewaarschuwd. Sa men met een agent was zij weer naar het Vliegenbos gegaan en had daar de kat aangewezen. Met een schot maak te de agent toen een einde aan het bestaan van het dier. Het kadaver wordt naar het Rijks-seruminstituut in Rotterdam gezonden om onderzocht te worden. In afwachting hiervan zal het schoolmeisje vandaag door de GG en GD worden ingeënt. Middenstandsvakcentrales willen praten over de broodprijs De middenstandsvakcentrales, sa menwerkend in de commissie van overleg, hebben de minister van eco nomische zaken, drs. J. W. de Pous, telegrafisch om een onderhoud op korte termijn gevraagd. Dit in ver band met de broodprijs en de ver wachte prijsmaatregelen van de mi- niiter. Het zevende congres sinds de op richting van het Nederlands Huisart sen - Genootschap vindt zaterdag 24 november in het Jaarbeursgebouw te Utrecht plaats. Over „het verband tussen zomer- diarree en het bacteriologisch virolo- gisch faeces-onderzoek" spreken mej. dr. L. Hemmes, bacteriologe (Haar lem), dr. F. Dekking viroloog, (Am sterdam) en de huisartsen A. J. M. Daniels (Uithoorn) en J. H. van Gin- kel (IJmuiden). Dr. B. J. M. Aulbers, huisarts te Delft, behandelt „huisarts en erfe lijkheid". 's Middags reikt prof. dr. J. R. Prakken de NHG-prijs 1962 uit. Daarna spreekt dr. B. J. Wester beek van Eerten, huisarts te Hum- melo, over „ervaringen en gedach ten van een huisarts over pedagogie" en prof. dr. N. Beets, hoogleraar in de psychodiagnostiek te Leiden over „huisarts en pedagogie". Aan een „discussie over praktijkproblemen", een methode van nascholing, door de Studiegroep Alphen aan de Rijn, zul len deelnemen de huisartsen G. J. Bremer (Nieuwkoop), A. M. v. Don gen (Nieuwveen), P. K. van der Ent Braat (Aarlanderveen), dr. H. van Kooten (Alphen aan de Rijn), K. Gill (Zwammerdam) en J. Nooter (Woubrugge). Belegen jeugd van fotograaf MET TWAALF MAAR VEERTIG De eerste prijs in de jeugd groep van de door de stichting ter Bevordering van de Ama teurfotografie en de stichting Nederlands Comité voor Kin derpostzegels uitgeschreven na tionale fotowedstrijd „Knip oog naar het kind" is op het laatste moment niet toegekend, omdat de inzender een foto- amateur uit Den Bosch niet twaalf jaar bleek te zijn, zoals hij had opgegeven, maar bijna veertig De winnaars van de tweede en de derde prijs, resp. de 18- jarige M. J. Kes uit Dordrecht, en de 17-jarige Peter Abbink uit Ams erdam, voeren wel bij deze mislukte poging tot mis leiding, want hui prijzen van 75 en 50 werden nu met 25 verhoogd W iskunde-Olympiade voor scholieren Ongeveer 60 leerlingen van op één na hoogste klassen van gymnasia en hogere burgerscholen hebben gister middag in Utrecht gezwoegd op zeer bijzondere wiskunde-vraagstukken Het waren opgaven in het kader van de „Wiskunde-Olympiade", een lan delijke wedstrijd georganiseerd door de Nederlandse onderwijs commissie voor wiskunde. De jongens en meisjes, die in Utrecht aan de slag waren, zijn de winnaars van de eerste Olympiade- ronde. Aan deze eerste ronde deden 7 K1 in totaal 3346 leerlingen mee, die feilde taal OD SCholdl UI 284 scholen vertegenwoordigden. De r selecte groep van 60 houdt de eer hoog van 58 scholen, scholen die keu rig over het gehele land zijn ver spreid. De resultaten van deze tweede ron de zullen volgende maand worden be kend gemaakt. De Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie en het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels heeft de jury-uitslag van de landelijke wedstrijd „Knipoog naar het kind" bekend gemaakt. In totaal zijn niet minder dan 8.000 foto's en kleurendia's ingezonden. De eerste prijs in groep H (boven 18 jaar) van 500 gulden was voor J. B. ten Hagen te Amsterdam. Hij maakte de poëtische afbeelding van het schilderend meisje. Zoals bekend zijn de inzendingen van de kinderfoto-prijsvraag in onze krant doorgestuurd naar de jury van deze landelijke prijsvraag. Prijzen zijn gewonnen in Leiden en omgeving door: Piet Warmerdam, Noordwijkerhout; W. Freyer, Oegstgeest; K. v.d. Wiel, Wassenaar; G. v.d. Wijngaard, Leiden; A. J. M. van Heeringen, Leiden; en A. Beyers te Leiderdorp. België en Nederland "<>8 braden op de'positie van kolonel Kremer en daarover per- enkele maander. met zijn Belgische Vy.e collega Van Elslande een regeling te ÏÏÏSitli Kremer enige treffen voor een uniforme spelling kingen gevoerd, van het Nederlands op de scholen in Met het intrekken van de beroepen, heeft benoemd tot lid van de staf van het defensie-studiecentrum. De ministei heeft zich in verband met het huidige beleid ten aanzien van beroepsmilitairen, die niet voor alle diensten lichamelijk geschikt Afsluiting Brouwershavense Gat vastgesteld Nederland en België. Ontslagen kolonel toch weer in die kolonel Kremer bij de ambtena renrechter had ingesteld, zijn alle hangende geschillen tussen partijen beëindigd, aldus de mededelingen der raadslieden. sumentenprijs echter een aanzienlijke Het plan tot afsIuiting van het vo,g ÏTeefU'eVen we?/"kar.'^itfen E dienstverband opgenomen tot een inkrimping van de marges. Koninklijk Besluit vastgesteld en in het Staatsblad gepubliceerd. De dam door het gat tussen Goe- BEROEP INGETROKKEN ree en Schouwen zal op de Goerese kust aansluiten op een duinregel ruim 2 km zuidelijk van West-Nieuw- Kolonel van de generale staf H. C. land. Aan de Schouwense kant zal de Kremer, die voor de militaire dienst afsluitdijk lopen via de Nol bij West afgekeurd en daarop eervol uit de Repart (westelijk van Seharendijke) dienst ontslagen was er die tegen zich over deze gang van zaken ver- De schoolweek is reen in het district Noorderstrand van het deze beslissingen bij het ambtena- "te J^'daagïe^oolweek is geen v00nnalige waterschap Schouwen en rengerecht in Den Haag beroep had t»k v»n H. wetrever He (s e daarachter ingesteld, heeft zijn beroepen inge- Naar aanleiding van „braadkui- kenoorlog" die op het ogenblik in ons V ijfrlaaprcp srlinnlwppk land woedt, heeft de voorzitter van btüUOlWeeK 1S> het produktschap voor pluimvee en rpworinacrooL eieren, de heer H H. Garrelds, giste- geeil regeringSZaaK ren in Utrecht opgemerkt, dat hij zich over deze gang van zaken ver- j)e vijfdaagse schoolweek is geen heugt. Nu de markt wordt openge- 2aak van de welgever maar va* de voormalige wat. broken, wordt iedere Nederlander in bcToegde schooIbesturen. Tot deze staat gesteld kip te eten zo zei hij. Hu conclusie js de 0,ficjële commissie gelooft echter niet, dat men op de ,rPkoimzn dip de7e materie hPPft hP- .L?ngs de binnenzijde van de dam, duur de huidige lage prijzen zal kun- studeerd' zo heeft de minister van die in een halve s-bocht over de Kab- ner. handhaven. Z°™!, d* "ïïKL belaarsbank en de Middelplaat zal lo- Toen in 1959 werd besloten het aan- „en mr J M I Th r^Ts mcccï pen' wordt btrm 'en behoeve van tal verkoopplaatsan voor diepvries- JJ™.'d mees«- verkeersverbindingen gebouwd. Deze gevogelte drastisch te verhogen, had Qeem' zeedijk door het Brouwershavense Gat het produktschapsbestuur hoge ver- Minister Cals kon niet de bijzon- wordt ruim zesduizend meter lang. wachtingen van de invloed, die deze derheden van het rapport van de maatregel op de pluimveeconsumptie commissie voor de vijfdaagse school- Een van de vier inzittenden zou hebben. Deze verwachtingen wer- week bekendmaken, aangezien er van de Duitse personenauto, die gis- den echter beschaamd: in 1961 was nog geen overleg over is geweest in teren om 9.40 uur op de rijksweg het gemiddelde kipverbruik per hoofd het kabinet. De bovengenoemde con- te Wittem frontaal botste tegen een van de bevolking 2,2 kilo panklaar en clusie wilde hij echter wel onthullen. Nederlandse personenauto is aan de slechts 0.3 kilo hiervan was diepvries- De heer C. Kleiwegt (Soc.) merkte opgelopen verwondingen bezweken, gevolgelte. De diepvrieskippen zijn, naar aanleiding hiervan op, dat de Het is de 84-jarige gepensioneerde volgens de heer Garrelds, door de ho- minister zelf „bevoegd gezag" is voor fabrieksdirecteur uit Keulen, ir. L. ge prijzen teveel in de exclusieve sfeer een aantal scholen, hetgeen deze niet Schmidt. De gezondheidstoestand van gehouden. Hij zei, dat een lagere con- ontkende. de overigen is iets verbeterd. Televisie trokken, daar de minister van De fensie het ontslag en de afkeuring ongedaan heeft gemaakt en hem DIT EMBLEEM in de etalage garandeert U. dat U daar veilig kunt kopen. Levering met waarborgrertificaak Woensdag is de Commissie voor O., K. en W. van de Tweede Kamer voor de eerste maal in openbare ver gadering bijeen geweest. De foto toont van voor naar achter tijdens deze vergadering: dr. H. W. Tilanus, de heer J. de Ruiter, griffier; mevrouw mr. J. M. Stoffels van Haa/ten, voorzitster; minister mr. J. M. L. Th. Cals dr. J. H. Wesselings en staatssekretaris prof. dr. H. H. Janssen. heeft ontdaan van de dofheid, de on verschilligheid en de angst die door de actuele situatie kunnen worden veroorzaakt. Komende uitzendingen Vanavond kan men via de Vara kijken naar het toneelstuk „De dooie hoek", in een t.v.-bewerking van Willy van Hemert, die tevens de re gie heeft. Als nummer één op de lijst van spelers staat Ank van der Moer als Clara in een hard bestaan. Tres- Terugblik long in Hillegom heeft vrijdag op nieuw bezoek van de KRO, deze keer Onder de vlag van de NTS was met de rubriek „Boulevard", waarin woensdag Rossini's komische opera de komiek Johnny Kraaykamp enke- „De zijden trap" op het scherm gezet, le buitenlandse gasten zal voorstellen, een vrij onbekende muzikale bewer- Ne het spel „De fuik" me Frits But- king, die muziekliefhebbers de nodige zeiaar in de hoofdrol volgt 'iet eerste ontspanning zal hebben geboden. Het van een reeks programma's over de waren opnamen uit een opvoering die zwakzinnigheid. Dr. G. van der Most destijds met een serie solisten in Ro- heeft medewerking en advies ver- me was verzorgd. Dirigent Ferrara leend. Zaterdag heeft de Avro van al- was voor menige kijker-luisteraar lerlei en daarbij behoeft men niet geen onbekende, want hij leidt de bevreesd te zijn, dat men op het laatste jaren de dirigentencursus van scherm verstek zal laten gaan, want de Ned. Radio-unie. Voor de NCRV in- de aangekondigde uittocht van t.v.- troduceerde Alexander Pola het in- mensen bij die On.roep is nog niet zo- telligentiespel voor studio en huiska- ver. Zondag is de KRO heel ver in de mer „Zoek de zin op", waar, althans provincie Groningen, namelijk in de huiskamer zich even op moest in- Veendam voor de Misuitzending. In stellen. Dick van bommel heeft in de het avondprogramma heeft de NCRV rubriek „Met eigen ogen" weer eens een nieuw feuilleton „Arthur en Eva" zijn voortvarendheid met het celluloid met Paul Cammermans cn Kitty Jans- kunnen uitleven. De avond tevoren sen als jeugdig echtpaar, hebben we na „Onbekend talent" (waarvan veel onbekend zou kunnen KRO EN MIDDENSTAND blijven) een voorstelling ondergaan van de t.v.-comedie „Het pronkstuk" Dinsdag (30 oktober) brengt de (in dit geval een oude Rolls Royce) KRO het eerste van een serie docu- met Jan Blaaser en Rien van Nunen. mentaire programma's, die vooral de belangstelling zullen hebben van be- Het was een grappig half uur, slechts paalde groepen, zoals de arbeidende met deze hinder dat Van Nunen om stand, de middenstand, de loeren en de anderere zin zijn tegenspeler met tuinders. Deze eerste uitzending is „jongen" aansprak. Van het goede te- getiteld „Midden in zijn tijd" en veel dus! Hoofdschotel was het forum richt zich tot de middenstanders. Het met Van Cammelbeeck uit het ver- programma, waarvan Willem Dirks dwenen „Welbeschouwd" met be- de produktie heeft ,zal „een paskla- spiegelingen over het jaar 2000. Er re oplossing brengen van de proble- was feest bij de Delftse studenten, matiek van deze groepering; wel hetgeen 't stellen van moeilijke vra- wordt een bepaalde tendens én een gen niet in de weg behoefde te staan, beleid gesignaleerd, dat zich daar- Er werden flinke waarheden verkon- naar richt. Ook de veel besproken digd, met prof. dr. Delfgaauw naar „bedreigde sector" in de levensmid- onze smaak het meest aanvaardbaar, delenbranche zal in deze uitzending want hij stelde een leven, dat zich worden toegelicht. (Advertentie)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9