GREENWAY GRAFICUS HARRIJ VAN KRUININGEN EXPOSEERT BIJ HET LAK. Pas op voor de „eerste-dag"rage BATTLE CRY Misdaad achter het voetlicht Leidse universiteit U MOET BIJ D E MIDZA KOP EN. U KUNT D IT VOORDEEL NIET MISSEN GRATIS ZEG ELS DIE UW S PAARKAART Z 0 VOL MAKEN. Tekort op begroting Voorschoten staat ontwikkeling niet in de weg Marktberichten DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 (Van onze kunstredactie) Gistermiddag is in het trappenhuis van het academiegebouw aan het Rapenburg een tentoonstelling ge opend van grafisch werk door Harry v. Kruiningen. Deze expositie, waar over het L.A.K. het patronaat voert, zal wel de laatste zijn op deze plek. want binnen niet al te, langen tijd verhuizen de instanties van het Ra penburg naar de nieuwe behuizing aan de Stationsstraat. Van Kruiningen onder welk pseudoniem zich een grafisch kunste naar verbergt met een heel gewone naam werd in 1906 te Kruiningen geboren. Hij ontving zijn ODleiding aan de Kunstnijverheidsschool en het tekeninstituut Prysma te Amsterdam. Hij is schilder, maar voornamelijk graficus. Hij kreeg ook bekendheid als illustrator van bibliofiele werken. Heeft hij zich in hoofdzaak bezig ge houden met de kleurlitho, zijn meest recente werk is zwart - wit grafiek 24 Kleurenlithos verschenen in 1949 als bibliofiele uitgave bij de uitge verij „Renubliek der Letteren" te Amsterdam. Van Kruiningen schreef voorts een aantal kinderboeken en illustreerde uitgaven als o.a. „De methamorpho- sen van Ovidius", „Heer Halewijn" en ..Het Gilgamesj eoos". In 1959 werd hem de Prins Bernhard-prijs toegekend voor sport en kunst. Werk van hem is aanwezig in het Rijksprentenkabinet en verschillende Nederlandse musea. Aankopen uit ziin werk deden voorts het Museum of Modern Art te New York, La Bi- hliothèoue Nationale te Parijs en het Victoria and Albertmuseum te Lon den. Van Kruiningen houdt zich ook met de film bezig. Hij schreef het sce nario en voerde de regie van een film over zijn kunst, „De Zwarte Tampon", die binnenkort onder aus piciën van het LAK in Leiden zal worden gedraaid. Momenteel is hij bezig aan een film over de etsen van Rembrandt. Hij is leraar aan de Aca demie voor beeldende kunst in Arn hem. Het grafische werk van de niet meer zo jonge Van Kruiningen is van zeer goed ambachtelijk gehalte. In de Leidse Postzegelverzamelaars Bij de gisteravond in het Gerefor meerd Jeugdhuis gehouden bijeen komst van de Leidse Ver. van Post zegelverzamelaars hanteerde de heer A. de Best weer op vertrouwde wijze de voorzittershamer. De heer Kraayenbrink gaf een korte uiteenzetting over de hoge vlucht welke de „eerste-dag"-ver- zamelwoede heeft genomen, hoewel men heel dikwijls nog geen zeker heid over deze eerste dag heeft. Daar is nu de laatste tijd een rage bijgekomen namelijk de „laatste- dag-enveloppen" i.v.m. de vestiging van allerlei nieuwe staten. Men zij hier wel voorzichtig mee! De veiling o.l.v. de heer A. Ouwe hand had een bijna wild verloop. Bijzonder goede kwaliteit van de kavels, de vele Nederlandse en over zeese gebiedsdelen-zegels brachten de prijzen dikwijls bijna tot cata- loguswaarde. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 25 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden. Vervolgcursus. 8 uur nam., gebouw G.G. en G.D. K. en O. Schouwburg. Wim Kan. 8 uur nam. VRIJDAG 26 OKTOBER St. Adelbert. Lezingcyclus „Heeft de Kerk de moderne mens iets te zeggen? Inleiding door dr D. H. Prins oud-bestuurslid Humanistisch Ver bond. 8.15 uur. Doelen. K. en O. Schouwburg. Wim Kan, 8 uur nam. Con Amore. Jubileumconcert „Samson", 8 uur nam. De Leidse Comedie - Opvoering van „Een meisje om te stelen", St. Antoniusclubhuis, 8 uur n.m. Smalfilmliga. 8 uur nam. v. d. Hey- den. ZATERDAG 27 OKTOBER R.K. Gymnastiekver. Victorie. Zaal Maria Gijzensteeg. Bal. 8 uur. P.V. Nekobu Feestavond 8 uur nam. St. Ant. Clubhuis. TENTOONSTELLINGEN De tentoonstelling Kind en Kleur in het Steaelijk Museum de Laken hal wordt verlengd tot en met 28 oktober 1962. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. BIOSCOPEN De films in de week van 19—26 oktober zijn door de KFÖ als volgt gekeurd: Casino: afgekeurd. Lido: afgekeurd. Luxor: „De heer Hobbs gaat met vakantie", alle leeftijden. Studio: afgekeurd. Trianon: afgekeurd. Rex: „Terug uit de hel", 14 jaar. Greenway (Voorschoten): „Al Ca- pone", volwassenen. - „Der Stern von Santa Clara", alle leeftijden. keuze van zijn onderwerpen toont hij een grote veelzijdigheid. Mythische en symbolische onderwerpen wisselt hij af met objecten, die hij ontleent aan de meest nuchtere realiteit. Zelfs beweegt hij zich een enkele maal op het terrein van het surrealisme. Het is interessant een vergelijking te treffen met het werk van Ap Sok. Van Kruiningen zowel als Sok heb ben n.l. een reeks prenten gemaakt van de Deltawerken. Waar Sok ech ter zijn onderwerp terugbrengt tot zijn meest elementaire vorm, voert Van Kruiningen het beeld op zijn in aquatint geëtste prenten in een ge mengd abstrakt/figuratisme tot don kere, tot in de hoeken gevulde bla den. Zijn prenten treffen door een bedwongen systematiek in de com positie, op een bepaalde wijze monu mentaal, soms min of meer anecdo- tisch, zoals in de merkwaardige prent „Machinekerkhof" (cat. 27). Mooi van bewegelijke lijnvoering is „Zeilwed strijd" (cat. 20). Een prachtige prent is ook „Dierenkooi" (cat. 24), even als het surrealistische „Vreemde duk dalf' (cat. 5). In gecombineerde techniek trof ons vooral „Vissersschepen I" (cat. 3). Fascinerend zijn de etsen „De win kel van Poesjkin's doodkistenmaker" (cat. 15) en „De droom van Poesj- kin's doodkistenmaker" (cat. 16), on danks het vrij lugubere onderwerp toch geenszins afstotende prenten, waarin z-lfs de anecdotische noot niet is vergeten. Met betrekking tot de bibliofiele werken, die op de tentoonstelling zijn neergelegd, mogen we speciaal wij zen op de kleurlitho's voor „Heer Halewijn" en de prent „De Raven" uit Het Gilgamesj epos, zonder ove rigens te kort willen doen aan an dere prenten uit de geexposeerde uit gaven. Al met al een zeer interessante tentoonstelling van werk, waarin het goede ambacht en de schone kunst wel op een zeer gelukkige wijze sa mengaan. VOORSCHOTEN TELEFOON 01717-2566 Vrijdag 8.15 uur Zaterdag 7 uur en 9.15 Zondag 4 uur MARLENE DIETRICH ALFRED HITCHCOCK Zondag 7 uur en 9.15 Maandag en donderdag 8.15 uur donderdag 8.15 uur LAATSTE NIEUWS BELIRSOVERZIGHT (Advertentie) Op 2 november gaat het grote bejaardencentrum geopend worden GEM. AANKONDIGING VERDELING WERKZAAMHEDEN COLLEGE VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS (wijziging) Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter algemene kennis I. dat wethouder P. S. Harmsen zich heeft belast met de behandeling van de zaken betreffende de finan ciën, de verzekeringen, de belastin gen, de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit, de Dienst voor Kas beheer en Kredietwezen, de accoun tantsdienst en de Leidse Duinwater Maatschappij II. dat bij ongesteldheid of afwe zigheid van de burgemeester deze wordt vervangen door wethouder S. Menken; indien deze eveneens ver hinderd is, door wethouder ir. J. J. G. van Hoek; bij verhindering ook van wethouder Van Hoek, door wethou der C. J. Piena; bij verhindering ook van wethouder Piena, door wethou der S. Sannes en bij diens verhinde ring door wethouder P. S. Harmsen. Leiden, 25 oktober 1962 (Advertentie) Nederl. regering staat achter Kennedy Prof. dr. J. E. de Quay, minister van Buitenlandse Zaken a.i., heeft hedenmiddag in een brief aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat de Nederlandse regering volkomen be grip heeft voor het besluit van de regering van de VS, maatregelen te nemen om te verhinderen, dat Cuba een offensieve militaire basis wordt. De Nederlandse regering steunt het beleid van de regering van de Ver enigde Staten. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heer T. Giberius te Leiden. Voor het kand. ex kunstgeschiedenis mevrouw L. E. Eelkman Rooda Hoogterp te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld: „Disproportionation of lower transition metal oxides reacting with barium oxide" de heer U. Spitsber gen, geboren te Soerabaia in 1928 en thans wonende te Leiden. Promotor was prof, dr. A. E. van Arkel. Later dan het plan was, zal het nieuwe bejaardencentrum te Leiden „Rijn en Vliet" nabij de Churchill- laan geopend worden, nl. op vrijdag 2 november a.s. om 3 uur 's middags. Dit gebouw heeft in Leiden zuidwest een markante plaats gekregen, het is tien verdiepingen hoog en omvat o.m. 75 eenpersoonskamers, 48 gale rijwoningen, waarvan 44 met twee kamers en 4 met drie kamers. Voorts zijn er een eetzaal-conversatiezaal, een biljartkamer een kleine zieken afdeling, een ruimte voor de admi nistratie en een flat, op de hoogste verdieping, voor de directrice, het Leids raadslid, mej. A. J. van Nienes. De belangstelling voor deze bejaar denflat „Rijn en Vliet", die op initia tief van het gemeentebestuur is ge sticht was bij de bejaarden zeer groot. De laan waaraan het gelegen is heeft men Aaltje Noorderwierlaan genoemd, op het kruispunt van Chur- chilllaanCorn. Schuytlaan en Tel- derskade. De begroting van de gemeente Voorschoten voor 1963 sluit niet. De begroting, waarop intussen al 5 wij zigingen hebben plaats gevonden, vertoont reeds een nadelig saldo van 142.949,30. Op de post onvoorzien is geraamd 2.50 per inwoner of wel in totaal 41.000. Belangrijke posten vergden meer uitgaven, zoals de jaar wedden, het onderhoud van straten en pleinen, het onderwijs, de kosten van zieken- en krankzinnigenverple ging. Door de snelle groei van de gemeente moeten grote aanloopkos ten worden gemaakt. Het tekort kan niet gedekt worden uit de saldi-re- serve. Voor de gemeente Voorschoten zal een bepaling in de Financiële Verhoudingswet 1960 misschien uit komst kunnen bieden. Krachtens de ze bepaling kan bij algeméne maat regel van bestuur voor de daarvoor in aanmerking komende gemeenten het bedrag per inwoner, wegens een bijzondere samenstelling van de be volking, wegens een ongewoon ver loop van het aantal inwoners, dan wel wegens andere bijzondere om standigheden worden verhoogd. T.a.v. het financiële beleid kan ge zegd worden gezien de positie van de gemeente, dat het nodig blijkt bij zondere aandacht te schenken aan de afweging van belangen. Het verzorgingspeil. Aantal inwoners 16.400. Totaal bud get 3.315 900. Totaal budget per inwoner 201.89. Algemeen beheer eist op 35.34 per inwoner of 17,5% v. h. budget. Openbare veiligheid 7.94 of 3,9%. Volksgezondheid 6.78 of wel 3,4%. Volkshuisvesting 5.31 of wel 2.6%. Openbare Werken 34.89 ofwel 17,3%. Het onderwijs neemt het grootste bedrag voor haar rekening en wel 96.23 of wel 34,3%. Maat schappelijke zorg 39.38 of wel 19,5%. Vaste en vlottende schulden. Begin 1962 was de toestand zo, dat de gemeenten zelfstandig op de kapitaalmarkt konden opereren, daar de marktrente beneden het zgn. ren tegamma lag. Intussen zijn de ge meenten weer volledig van de kapi taalmarkt verdrongen als gevolg van het aantrekken van de marktrente, zodat zij voor de voorziening in de kapitaalbehoefte weer zijn aangewe zen op een centrale financiering. Als centrale bank fungeert de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. De verdeling van de door die bank aangetrokken leenkapitalen over de gemeenten heeft plaats nadat de ur gentie door de regering na overleg met Gedeputeerde Staten is bepaald. De kasgeldschuld per 30-9-'62 is groot 750.000. Het bedrag van de netto vlottende middelen kan worden be cijferd op 114.865. De vaste schifc heeft in de loop der jaren een snel le stijging vertoond, 1 januari 1954 nog 7.200.000, Per 30-9-'62 reeds 19.600.000. De ontwikkeling van de gemeente zal, naar wordt gehoopt, in 1963 en volgende jaren voortgang vinden! In 1963 voort te zetten werken: 21 etage woningen Vlietwijk I, 63 etagewonin gen in Vlietwijk II, bouwrijpmaken Adegeest, Boschgeest en Station- Oranjekaae, aanleg speelte: .em^n in Vlietwijk II, voorbereiding en grond aankopen Boshgeest, nooru Hofland, Bijdorp en Stevenhoven, gedeeltelijke sanering van de dorpskern, uitbrei ding nutsbedrijven, uitbreiding gas- berging, voorziening waterbedrijf, 2e gezondheidscentrum, r.k. ulo, verbe tering Parkschool, reconstructie Leid- seweg-Veurseweg, toegangshek alge mene begraafplaats, In 1963 aan te vangen werken: 2 dienstwoningen algemene be graafplaats, aula alg, begraafplaats, instructiebad, gymnastieklokaal, bad gelegenheid, r.k. kleuterschool, Vliet wijk I, 4e r.k. lagere school in Bij dorp, prot. chr. lagere school Vliet wijk 2e openbare kleuterschool Vlietwijk H, 3e openbare lagere school in Adegeest. Voorbereiding uitbreiding tennisbanen, grondaan kopen industrieterrein, gedeeltelijke demping Kerksloot, gemeenschappe lijke rioolwaterzuivering met Leiden, 36 woningen in Vlietwijk n, woning wetwoningen in Boschgeest, aanleg 2e sportveldencomplex, verplaatsing kwekerij beplantingsdienst, verbou wing kantoor beplantingsdienst. Woningwetwoningen, aanleg indus trieterrein Molenlaan, 2e prot. chr. ulo, uitbreiding r.k. ulo, 2e openb. ulo, koffiekamer Cultureel Centrum, ambachtshuis, centraal gebouw ge meentebedrijven. Kaartavond Hedenavond is er in het Bondsgebouw een klaverjas- avond, waarvan de baten zijn voor de opleiding van Afrikaanse priesters- Deelnameprijs ƒ2.50 per persoon. De avond begint om 8 uur. AFSCHEID COERS Hedenavond om acht uur zullen de Leidse sportorganisaties afscheid nemen van de heer J. C. F. Coers, direkteur van de Sportstichting, in rest. Van der Heyden, Breestraat, Leiden. Zoals bekend, verlaat de heer Coers deze dienst en vertrekt hij over enige tijd uit Leiden. Minder-validen behaalden zwemdiploma Het zal waarschijnlijk weinigen be kend zijn, dat ook Leiden een eigen zwemschool heeft voor gehandicap ten. En toch dateert deze school reeds vanaf 1952. De Leidse Overdekte aan de Haarlemmerstraat is elke woens dagavond gereserveerd voor hen, wie het moeilijk valt op normale wijze kennis te maken met de zwemsport, die toch op ieder mens, dus ook op de minder-validen, een heilzame uit werking heeft. De organisatie van dit speciale zwemmen voor gehandicapten berust bij de Algemene Nederlandse Invali den Bond in samenwerking met de R.K. Bond „St. Liauina" Beide bon den worden bijgestaan door een aan tal zweminstructeurs; de algemene leiding is in handen van een heilgym- naste. Ook gisteravond was e Overdekte dus het domein van de ANIB en „St. Liduina", maar nu heerste er een extra drukte, want deze avond zou den een aantal mindervaliden exa men doen ter verkrijging vê.n het zv/emdiploma van de Kon. Ned. Zwembond. De belangstelling was gfoOt. Het deed de voorzitter van de ANIB, de heer H. Pannekoek, veef genoegen o.a. de loco-burgemeester de heer S. Menken, de G.A. van „St. Liduina" de weleerw. heer Vaneman, dr. Bakker van het Rotterdams Zee hospitium en mej. dr. G. Verbruggen te kunnen verwelkomen. Een aantal invaliden ^an de beide bonden gaf hierna een demonstratie van de training, zoals die plaatsvond als oefening vóór het examen. Alle kandidaten geslaagd. Als gevolmachtigde van de KNZB namen de heren M. Kampenhout en C. A. Noorlander /ai 18 gehandicap ten een examen of ter verkrijging van de zwemdiploma's A en B. Het moet de organisatoren en uiteraard ook de minder-validen zelf, veel genoegen hebben gedaan, dat de beide heren geen enkele kandidaat '->ehoefden af te wijzen. Door de voorzitter van „St. Lidui na", de heer A. M. van Wijk, werd aan de volgende dames en heren een zwemdiploma uitgereikt. Diploma A: de dames: U. van Oos ten, Link-Veenstra, Hazenoot-Snel- ders, B. van Egmond ei G. Schulte, allen uit Noordwijk, R. van Leeuwen, Leiden, F. Vervloet, Leiderdorp en A. C. M. Kapteyn uit Hoogmade. De heren C. Sk.'nvoorden, K. Meeuwenoorden en J. Zonneveld uit Noordwijk en R. Burgmeyer uit Lei den. Diploma B: de dames L. Verstegen, E. van Oosten, J. Hazenoot en A. Wij- ler allen uit Noordwijk. De heer G. Steenvoorden uit Noord wijk, P. Selier, Noordwijk. Een bij zondere vermelding verdient de heer K. Kraan uit Leiden, die zowel diplo ma A als B behaalde. In zijn slotwoord bracht de heer A. M. van Wijk grote dank aan de medewerkers van de r.k. EHBO en de instructeurs/trices van de zwem vereniging „De Watervrienden". Deze avond heeft bewezen, dat ook gehandicapten steeds meer aan het sportieve leven kunnen deelnemen. Dit bewijs zal op zaterdag 3 novem ber a.s opnieuw worden geleverd; op deze dag wordt namelijk in de Stads gehoorzaal een groot volleybaltoer nooi voor gehandicapten gehouden. PARKEREN n Parkeren in Leiden is al geen pro bleem meer, het is een obsessie, waar van autobezitters een neurose kunnen overhouden. Maar niet min der de garage-box-bezitters, die steeds weer de officiële uitgang van hun boxen geblokkeerd zien door auto mobilisten die zich van het wacht- verbod ter plaatse niets aantrekken en enige uren 'hun wagens daar ge parkeerd houden. Zo vertelden ons de bezitters van boxen in het midden van de Papengracht, ongeveer tegen over het hofje, dat zij na tien jaar geen medelijden meer met de betrap ten kunnen hebben. Zij gaan zo ver, dat zij het nummer noteren van alle auto's, die voor de uitrit van de boxen staan, hiervan acte opmaken met daarbij de verklaring van twee ge tuigen en deze aan de officier van justitie van het kantongerecht te Lei den toesturen. Een krasse maatregel, ongetwijfeld, maar wat doe je als je avond aan avond de toegang tot je garage geblokkeerd ziet. Een tip: op het Pieterskerkplein (hof) is steeds plaats genoeg. Op 24 en 25 november a.s. houdt de Leidse Pluimvee- en Konijnen sportvereniging LPKV haar jaarlijk se clubshow in het clubhuis Ooster kwartier, eind Borneostraat, waar voor nu reeds grote belangstelling bestaiat. Tentoonstellingssecretaris is de heer P. Zwanenburg, Uiterste gracht la, Leiden. Sluiting der in schrijving zaterdag 10 november. Gevraagd worden alle rasse hoen ders, sierduiven, konijnen en cavia's in alle kleuren, zowel jong als oud. Al deze dieren, met uitzondering der cavia's, dienen geringd te zijn. Op 27, 29 30 en 31 oktober a.s. zal in de technische school „Don Bosco" aan de Boerhaavelaan het examen worden afgenomen van de leerlingen van de Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf, die een 2-jarige praktijk op leiding in het bedrijf en het daarop aansluitend theoretisch en algemeen vormend onderwijs aan de verschil lende lagere- en bedrijfstechnische scholen hebben beëindigd. Een deel van de examens wordt ook afgelegd in de ambachtsschool aan de Haagweg. Er zijn in totaal 76 timmerlieden en 25 metselaars. De diploma-uitreiking vindt plaats op zaterdag 3 november om 10 u. v.m. in de technische school aan de Boer haavelaan. Ned. Kath. Vrouwenbe weging verkoopt kruisjes Ten bate van rustbehoevende moeders Natuurlijk, zegt U! Een speldje voor rustbehoevende moeders; die hebben best een speldje verdiend voor al hun zwoegen en werken en sjouwen. Welk mens kan ooit vergoeden het geen zijn moeder voor hem deed? In mei kent men de moederdag en hoewel de afkomst van dit idee mede of misschien wel helemaal van commerciële aard is, iedereen gunt het moeder van harte, dat zij eens bijzonder in de bloemetjes komt te staar. Maar. het speldje is nu eens niet voor die moeders, neen, 't speld je is voor U. Het wordt U opgespeld. Ja, U strijkt weer eens over uw goe de hart, want omdat vele kleintjes één grote maken, kunnen er door uw kleine gaven, moeders, die wer kelijk rust nodig hebben, geholpen worden. De dames zullen U 't kruis je opspelden op het feest van Chris tus Koning, 28 oktober, aan alle ker ken behalve aan de Antoniuskerk C. UPHOFF-VISSER, Centraal Presidente. VAN DONDERDAG „Willig" voor internationals. De stemming voor de internationale waarden is vanmiddag bij de opening „willig" geweest. Dit was het ant woord van het Damrak op de flauwe stemming van de vorige beursdagen. Het zeer krachtige koersherstel was een gevolg van de belangrijke koers- verhogingen waarmede Wall Street woensdag sloot. Philips opende in Amsterdam op 129.50, bijna tien gulden boven het slot van gisteren. Unilevers 6.50 hoger op 122.00, Kon. Olie steeg 7.70 bij een notering van 135.30. AKU en Hoogovens „brand willig" op resp. 337, plus acht tien en 483, plus 25 punten. Evenals de vorige dagen hield het Damrak ook vandaag het hoofd koel. Hier mede wordt slechts aangetoond, dat de omvang van de handel, gedurende de officiële beurs, niet in overeen stemming was met de behaalde zeer forse koerswinsten. Na aanvankelijk de benedenwaart se richting van de voorgaande dagen te zijn ingeslagen, gaf Wall Street woensdag aan het slot een zeer krach tig koersherstel te zien. Het nieuws, dat premier Chroesjtsjov zou heb ben opgeroepen geen overhaaste stap pen te doen, maar besprekingen te openen, bracht een plotselinge om mekeer in de markt. De verkoopgol- ven veranderden in koopgolven. De handel bereikte een omvang, waar door de tikker een uur achter raakte met het doorgeven van de koersen. Na de laatste gongslag bleek, dat de waarde van de gezamenlijke aande len op de New Yorkse beurs met ca. 9 miljard dollar was verbeterd, tegen een daling van maandag en dinsdag met bijna elf miljard dollar. Het Dow Jones-gemiddelde voor industrie-aan delen steeg er niet minder dan negen tien punten. De omzet bedroeg 6.72 miljoen aandelen. De Nederlandse hoofdfondsen lagen er zeer gevraagd in de markt, waardoor een „willige" stemming ontstond. Deze stemming werd woensdagavond in Amsterdam prompt overgenomen. Als hoogste koers werd toen gedaan voor AKU 330, Hoogovens 480, Kon. Olie 136.50, Philips 127.00, en voor Unilever 121.00. De koersen van de niet-of- ficiële ochtendhandel van vandaag weken niet veel bij genoemde koer sen af. De handel was zeer ruim. Men haastte zich, gedurende deze ochtend- handel, het eerder in de week verlo ren terrein weer in te halen door met kooporders in de markt te stap pen. De baissiers verdrongen zich om tot dekkingsaankopen te kunnen overgaan. De handel gedurende de officiële beurs verliep een stuk kalmer. Men vertrouwde de zaak niet helemaal. De totale aandelenomzet bedroeg gisteren nominaal 3,7 min, waarvan in Philips werd omgezet 571.000, in Kon. Olie 298.000. Vanzelfsprekend was Ook de stem ming in de overige afdelingen zeer vast. In de cultuursector werden cer tificaten Deli weer eens in een open hoek verhandeld op 133.00, tegen gisteren 124.20. Amsterdam Rub bers zes punten hoger op 103, HVA bijna vier punten hoger op 114Vï. Ook de scheepvaartafdeling mocht zicht verheugen in een vaste stem ming. De koerswinsten beliepen vijf tot meer punten. Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas zn van J. G. v. d. Berg en M. W. Philippo; Jeanette Joyce dr van A. Wortman en C. J. Semwell; Hugo zn van J. den Har- tog en A. Roos; Adriaan Arnold zn van J. v. d. Assem en S. L. Roest; Gijs zn van E. v. d. Starre en A. L. Oldeman; Anne Cornells zn van D. J. van Weizen en C. G. Segaar; Ro nald zn van K. P. Bosman en D. Sin- gerling; Hendrika Wilhelmina Maria dr van H. A. Godijn en W. J. A. Berg; Jeannette dr van R. C. van Bostelen en M. H. v. d. Haven; Maria Carola dr van M. Reyes en M. S. Hinojosa; Maria Mathilda Hendrika Cornelia dr van J. C. A. Schenk en M. Krom hout; Elisabeth Geertruida Maria dr van T H. Wisse en M. S. E. Stuifzand. Gehuwd: E. H. M. Westerop en J, C. Herstel. Overleden: A. M. van Dommelen 61 jaar, echtgen. van C. du Prie; P. de Hoog 55 jaar, man; G. W. Eshuis 17 jaar, dochter; G. Roos 73 jaar, man S-HERTOGENBOSCH, 24 okt. Vee. Aanvoer 7635. runderen 2100, graskal- veren 292, vette kalveren 1168, nuch tere kalveren 721, schapen 323, geiten 20, fokzeugen 25, slachtvarkens 586, lo pers 19, biggen 1659, slachtrunderen 722. Melk- en kalfkoeien 5301040, guis- te koeien 470800, graskalveren 210 335, kalfvaarzen 6251025, klamvaarzen 550750, guiste vaarzen 500725, pin ken 350525, nuchtere kalveren 55 140, weideschapen 7095. ooien en lam meren 5075. drachtige zeueen 250325, lopers 5878. biggen 3652. Slachtrun deren extra 2.803.00, idem I 2.60 2 75. idem II 2.25—2 50. idem III 2 00— 2.20, vette stieren 2.502.75, worst koeien 1.9002.05, vette kalveren I 2.00—2.25, idem II 1.75—1.90, idem III 1.50170, nuchtere slachtkalveren 1.00 1.25, slachtzeugen I 1.361.42, idem II 1.301.35, slachtvarkens 1.601.70, vet te schapen 90120. vette lammeren 85 120. Melk. en kalfkoeien groter, matig, gedrukt; guiste koeien ruim, kalm, af lopend; jongvee normaal, rustig, moei lijk te handhaven; vette kalveren groot, BARNEVELD, 25 okt. Eieren. Aanvoer 3 300 000 stuks, handel vlug. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 61 tot 65 gram 12.75—J3.75, alg. prijs 13.30, kiloprijs 2.15, basis 62 gram. Henne- eieren van 47 tot 60 gram 8.2512.40, kiloorijs 1.752 05. Pluimveemarkt. Aanvoer 4100 st., handel redelijk. Prijzen slachtkippen 1.051.15, slachtkuikens 1.201.45. GOUDA, 25 okt., kaas Aangevoerd werden 143 partijen kaas. De prijzen waren voor de eerste kwaliteit 2.32 ->t 2.37, tweede kwaliteit 2.23 tot 2.31 en extra kwaliteit 2.3C tot 2.53, alles per log. De handel was matig.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2