DE NIEUWE ORANJE-VOORHOEDE? Mevr. Vreeken wint toernooi ANDERLECHT BEDWINGT BULGAREN BADMINTON De Engelse League ROY EMERSON 'N PROF-CONTRACT? Jeugd van Oost en Noord gelijkspel Kampioensrit KNMV DE VERDREVENE DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 PAARDESPORTt BlesbosprUi (2100 m.): 1. Very Nice SCHAKEN (B. G. M. Moons) 2.56.8, 1.24.2; 2. Yard- ley W.; 3. Wanda vain Gonny. Tot: win. 8.20. pL 3.70, 3 3.50, gek. 11.90, cov. 10.10. IJsselméerprJjs (2100 m.): 1. Zanto (F. A. Bosveld) 3.00.4 1.25.9; 2. Xanno Han over. 3. Unique Spencer. Tot.: win. 4.80. De uitslagen van de gisteren gehouden pl. 1.80, 2.30, 3.90, gek. 15.70, cov. 8.20. draverijen en rennen te Duindigt luiden: Rljnprijs (1200 m.): 1. Patalon (A. IJsselprijs (2020 m.): 1. Atoom (E. de Kammerzet) 1.15.3. 2. Cambronne. 3. An- Visser) 3.04. 1.32; 2. AngeMne B; 3. Ae- gelina. Tot.: win. 1.70, pl. 1.30. 1.60, gek. derlandse titel veroverde, is gisteren DE KOERSEN OP DUINDIGT rolite B. Tot. win. 15.60, pl. 3.30, 1.70, 2.50. cov. 2.9 winnares geworden van het zevende in- Maasprijs (2100 m.): 1. Electrified (F. ternationale dames schaaktoernooi in ran Deuren) 2.18.7, 2. Escurial, 3. Amou- Amsterdam. Zij toonde zich in 't tour- Hiarmsen). 3.41.4, 1.29.3; 2. Zampa; 3. rette. Tot.: win. 8.50, pl. 3.70, 1.90, gek. nooi zeer strijdvaardig, hetgeen haar en- Zwaluw S. Tot pl. 1 90 2.50, gek. 10.40, cov. 15. MBVB I BBBBB PrUs der besten (1500 m.): 1. Bento W. van Dijk) 1.28.5, 2. Bella Bingo, 3. Frangaise mevr. Chaude de Silans en de kele malen uit precaire situaties redde. Scheldeprijs (1350 m.): 1. Stormli (A. De tweede plaats wordt gedeeld door de Kitty (J. Wagenaar jr) 2.12.7, Bravour S; 3. Boy Scotch. Tot.: win. 1.10, pL 1.10, 1.40. 1.20. gek. 3.80, cov. 4. Jaseuse. Tot.: win. 3.10, pl. 1.30, 1.30, gek. Zuidslavische Katja Jovanovic. De laatste uitslagen waren: Afgebroken partijen uit de vijfde ron de: mevr. Chaude de Silans-mevr. Vree- ken 01; afgebr. partijen 6de ronde: mej. Sunnucks-mej. Jovanovic >/s'/s, mevr. Heemskerk-mevr. Vreeken 01. mej. Benini-mevr. Chaude de Silans 01; mevr. Roodzant-mej. Sinka Vi-Vt. 'Zevende ronde: mej. Sinka-mej. Sun- nucks 10. mevr. Chaude de Silans-me- De eerste ontmoeting tussen t Haagse vond bij de stand 12—12 zijn kracht terug vrouw Roodzant </imevr Vreeken- Wibo en de Treffers uit Roelofarends- en scoorde Wibo naar de overwinning, mej. Benini Vs—'/i. mej.'Jovanovic-mevr. veen, de enige finale waarin de Treffers In deze wedstrijd is wel gebleken, dat Heemskerk dit jaar doordrongen, is in een Haagse het krachtsverschil tussen Wibo en de zege geëindigd. Trefffers niet groot is. Enthousiasme en WIBO WINT BEKERFINALE VAN DE TREFFERS Het eindklassement luidt als volgt: - - 1. Mevr. C. Vreeken (Ned.) 5</j p.; 2-3 training kunnen met een beetje geluk me]. K. Jovanovic (Zuidslavië) en mevr. - ovenvmning aan beide tijden doen chaaKte Silans (Frb 4,, 4 nlpn TMn,o.<!+ rl/u finnli^nlnafc uam hot. lp De eerste wedstrijd in de achtste finales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen tussen Anderlecht (Brussel), dat in de eerste ronde Real Madrid uitschakelde, en C.D.N.A. (Sofia), welke wed strijd in Sofia is gespeeld, is geëindigd in een gelijkspel: 22. Bij de rust was de stand 00. Wibo nam door middel van van Stuhlesmeyer op Heemskerk een behalen. Naast de finaleplaats van het le nlngen van Hogendoorn op v. Ruiten en team kwamen het 3e en 5e team in de 2—0 voorsprong. De hoop van de Tref- halve finale van de resp. le en 3e klas, fers-schare. met een speciale bus naar waarin zij werden uitgeschakeld. BB Den Haag gekomen, herleefde echter. Junioren. Het le en 3e junioren- Br toen l'Ami tegen Nederpelt 2—1 scoorde team moesten beide de eer laten aan hun en Jacq v. Ruiten (na time-limiet) een tegenstanders. De Treffers 1 verloor met mooie zege behaalde op Stuhlemeyer 63 van DDC. het derde team verloor Voor de wedstrijd tegen Zwitserland Is (22). L'Amie verloor op 't nippertje metD 54 van DHC 2. Beide wedstrij- gistermiddag in het KNVB-sportcentrum van Hogendoorn. hetgeen door de over- den waren halve finales in de A en B- in Zeist de eerste centrale oefenbUeen- winning van Heemskerk op Nederpelt klas voor de bekercompetitie. Ook het komst gehouden van kandidaten voor het weer hersteld werd. L'Ami bond de strijd meisjesteam werd'in de halve finale uit- Nederlands elftal. Op de foto gegadigden aan tegen Stuhlemeyer. de tijdregel geschakeld door het Delftse DHC-A. voor de voorhoede, vlnr.: SJaak Swart, speelde hem parten en hij moest met mi- De U- in Henk Groot, Tonny v. d. Linden, Mick mem. verschil de eer aan de Hagenaar vember aan. Clavan en Tinus Bosselaar. Mogelijk laten. Jacq v. Ruiten scoorde gelijk door COMPETITIE-NIEUWS wordt dit de nieuwe aanvalslinie van een moeizame overwinning op de taaie Maandag jl. begon de afdelingscompe- Eiek Schwarz. Het zal zeker geen toeval Nederpelt. Hogendoorn liet zich - mevr. F. Heemskerk (Ned.) 3'/» mevr. C. Roodzant (Ned.) 3 p.; 6-7 mej. Cl. Benini (It.) en mej. B. Sinka (Hong.) beiden 2>/i p., 8. mej. A. Sunnucks (G. 2 p. Veglo I-Hilversum I 35. De ont- De juniorencompetitie vangt 10 no- moeting Veglo I-Hilversum I eindigde na spannende strijd in een 53 over winning voor de bezoekers. Weliswaar W11 Lc aiuwllu ow,,,. - behoefden slechts twee van het totaal de titie. In Den Haag speelde Tr ef fer s~4 aantal partijen in drie games te worden actie af met een al even gaaf schot, dat Naidenov te machtig was: 1-1. Het zou nog erger worden voor de Bulgaren. Uit een vrije schop plaats- Anderlecht is het sterke CDNA in te rechtshalf Hanon de bal zo zuiver TWEE DOELPUNTEN VAN JURION zijn, dat de vijf spelers in deze opstelling beslissende wedstrijd verrassen door tegen Batswingers 5 "en"won met*9—1. verspeeld. echter ook in de overige sets voor de fotograaf poseerdenHeemskerk, verloor de le game, maar zowel Herman Klein als Leo v. d. Meer bleek het krachtsverschil bepaald niet wonnen driemaal. Jos v. d. Veer twee- &root. Veglo won het tweede heren- DUITS ELFTAL HAALT NA RUST mes gespeeld, de Hagenaars wonnen tel kens de le game. enkel, terwijl de Leidse dames het dub belspel en eerste enkel op hun naam wisten te brengen, daarmee bewijzend FRANKRIJK IN: 2-2 De Treffers 5-Steeds Vooruit 2 10—0. momenteel in uitstekende vorm te ver- In de derde klas boekte het. evenals het keren- Enigszins fortuinlijk mag de Hil- 4e bij keuze gepromoveerde 5e team. een versum-zege wel worden genoemd, on- Het Duitse voetbalelftal ls er in Stutt- linie, waarin de Bulgaarse hoofdstad onbevangen over het muurtje van verdedigers gart niet in kunnen slagen uit de negen- ten de grote stuwende kracht was, tot tegemoet getreden. In tegenstelling naar Jurion, dat deze weinig moeite de interlandwedstrijd tegen Frankrijk de meer doeltreffend spel. Reeds in de eer tot hetgeen verwacht was, bepaal- had zijn ploeg de leiding te geven: volle winst te halen, waarmee Duitsland ste minuut van de tweede helft verklem- den de Belgen zich geenszins tot een 1-2. na 25 jaar eindelijk weer eens Uwe Seeler als rechtsbui- mooi" resultaat. Kerkvliet, v. d. Zwét en verdiend daarentegen tóch zeker niet. Badhoevedorp II-Meerburg I 44. Baronie 2-De Treffers 6 28. Ook het Met een invalster voor de geblesseerde 6e team begon goed. Hogenboom won mej. Oostdam is Meerburg I er deson- verdedigende houding en voor de rust hadden zij zelfs het initiatief. EERSTE DOELPUNT Twaalf minuten waren er gespeeld maker. Tzanev was in een rush in de tweede helft, toen CDNA de langs enkele verdedigers gestoven leiding nam. Een dieptepass van Ja- en Jakimov toonde zijn waardering over- de Konietzka de achterstand tot 12, winning op de Fransen had kunnen maar het duurde toch tot acht minuten De felle pogingen van CDNA om boeken. Het werd een geHJk «pel (2—2), voor het einde, eer de voor Schulz m- rov ireners i ue v„,jSC mdHM in deze stand verandering te bren- nadat dc Fransen bij de ru«t een voor- gevallen Sten^m die ^ermede zijn Eindhoven>. Treffers 2-Eendracht 2 Nu, tegen Badhoevedorp II. speelden de gen, resulteerden vijf minuten voor sprong hadden van 20. debuut in het nationale elftal maakte, - - - het einde in de fel bejubelde gelijk- Harde, faire wedstrijd driemaal,- v. d. Zwet en De Jong twee- öaiiks in geslaagd zich, zij het gedeelte- haal. lijk. te herstellen van de nederlaag, wei- Programma: PSV 1-De Treffers 1 (te ke het vorige week kreeg te incasseren. - - ----- - - - - - - - p n gpeeidcn de aanvankelijk via winst in het eerste heren- en damesenkel Volgende week: De Treffers-Ned Lloyd met 20 de leiding te hebben genomen, (met Frans Schoofs). Daarna verkleinde de thuisclub de ach- kimov naar zijn middenvoor Tzanev hierdoor door uit de pass van zijn D? vormde de inleiding. Tzanev nam de aanvalsleider Fazekas onhoudbaar te g^^eeïharde, maar faire wedftrijd, bal een paar passen mee en stelde passeren. vervolgens zijn linksbuiten Kolev met een gave pass in staat de doel- man te passeren: 1-0. De vreugde op de tribunes duurde niet lang: nauwelijks vier minuten later sloot namelijk de Belgische rechtsbinnen Jurion een knappe solo- WIELRENNEN i de Duitsers voortdurend 'n veld- meerderheid hebben gehad, maar door het sterke spel van de Franse verdedi gers en de intelligente, overrompelende aanvallen van hun tegenstanders ten- VAN LOOY/POST WINNEN ZESDAAGSE Het Belgisch-Nederlandse koppel Rik Training: vrijdag a.s. van 611 uur. iets te kort om deze nog in haar 1 Junioren: zaterdag 26 uur. deel te kunnen beslissen. De gisteren in Veendam gespeelde diistrictswedstrijd tussen de jeugdploegen (1618 jaar) van Noord en Oost is ge ëindigd in een gelijk spel: 11 welke stand reeds na drie minuten was be reikt. In de tweede minuut na de aftrap scoorde De Vries (Sc. Enschede) voor oost. waarna in de volgende minuut de Heeren veen-speler Huitema voor Noord de gelijkmaker op het scorebord bracht. MOTORSPORT Op vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober a.s. wordt door de Kon. Ned. Motorrij ders Vereniging voor de 27e maal de kampioensrit georganiseerd. De start voor deze zware tweedaagse betrouwbaarheidsrit vindt plaats zuide lijk van Tilburg te Lage Mierde. De route is uitgezet in de daarvoor bij uit stek geschikte terreinen van Noord- Brabant en Zuid-Limburg en heeft een totale lengte van 600 km. Vanaf Lage Mierde vertrekken vrijdagmorgen vanaf 8.30 uur de deelnemers. Zaterdagochtend vangt om 7.15 uur de tweede etappe aan. Niet minder dan 96 motorrijders heb ben voor deze zware tweedaagse rit in geschreven, waaronder 9 zijspancombi- naties en 25 deelnemers met 50 cc lilli- putmachientjes, terwijl tenslotte nog kan worden vermeld dat dit evenement als laatste van een serie meetelt in de kampioenschaps-competitie betrouwbaar- heidsritten van de KNMV 1962 in de ju nior en sendor categorie. slotte nog met het gelijke spel tevreden van Looy-Peter Post heeft de gister- mochten zijn. Tegenover de twee Franse afgelopen Zesdaagse van Dort- doelpunten in de eerste helft, gescoord Uof A.+ tegen de vrij zwakke Duitse defensie maui,d gewonnen. Het tweetal, dat De uitslagen van de gisteren gespeelde door resp. Stako en Goujon in de 25e en punten had verzameld, had één ronde zjjn landgenoot Rod Laver, is in zijn land nu 2 wedstrijden voor de Engelse League lui- 32e minuut, wisten de Duitsers niets te vóbrsprohg op de koppels Rudi Altig- in opspraak gekomen door enkele uitla- den; stellen, de drie door rfe Oostenrijkse juntermann (Dld) mct 312 p., Bugdahl- Eerste divisie: Tottenham Hotspur- scheidsrechter Seipelt afgekeurde „bui- houd, Manchester United 6—2; Wolverhampton tenspeldoelpunten" niet meegerekend. Pfennmger (Dld-Zwits.) met <ibö p. en nsche secretaris van Kramers „prof- gesteld. Wanderers-Birmingham City 02. Na die rust kwam de Duitse aenvals- Arnold-Lykke Austr.-Den.) met 147 p. bond", Ashley Cooper. Emerson heeft verklaard niet te zullen deelnemen i Volleybaltitels Nederland verslaat Israël in Kiev In Moskou is gisteren de strijd om de wereldtitels volleybal voortgezet. In de in Kiev spelende kwalificatiegroep heeft de West-australische kampioenschappen te Perth en aan de Zuidaustraiische kampioenschappen te Adelaide. „Ik voel mc moe en als amateur kan ik toch zelf uitmaken, waar ik wil spelen", zo luidt Emersons motief. De bestuursleden van de Australische Tennisbond zijn het met dit standpunt echter in het geheel niet en hebben Emerson het volgende ultimatum gesteld: „Je speelt mee en zo niet. dan leggen wij je voor het volgende jaar een verbod op om aan alle over- iese toernooien deel te nemen". -- - Volgens insiders wringt de schoen om Nederlandse herervploeg een 3-1 een contract - men spreekt van hon- overwinning behaald op Israel. De set- derdduizend dollar, welk bedrag overi- stamden luiden: 12 15. 15 8, 15 5. 15— gens ook Laver is geboden dat CooDer J dezelfde groep kwam Albanië uit Emerson heeft voorgelegd. Of en wan- ^gen Oostenrijk. Albanië won de ont- neer Emerson hieronder zijn handteke- meeting met 3—0 (15—4 15—5 15—2) ning zal zetten, is nog een groté vraag, ~1t. T" o "T 6 915 153)Oostduitsland-Italie 31 (15—13 13—15 15—6 15—6) Uitslagen van de in de finalegroep in ATLETIEK Moskou gespeelde wedstrijden: heren; Zuidsla vië-China 31 (1510 1115 1614 1510), Japan-Roemenië 32 (15—11 4—15 12—15 15—3 15—7): Rus- land-Tsjechoslowakije 30 (158 1513 159); Rusland-Brazilië 30 (154 15 3 1512)Tsjechoslowakiie-Hongariie 3—2 (10—15 15—11 15—2 7—15 15—2); Buigarije-Polen 32 (159 1315 1618 15—11 15—10. SIM KIM DAN WEER SNELLER Maar «een record De Noordkoreaanse atlete Sim Kim Dan heeft gisteren tijdens driedaagse atletiekwedstrijden te Pyongyang de 400 meter gelopen In 51.9 sec., waarmee z(j 1,1 seconde beneden haar beste tijd bleef, kwalificatiegroep te Kiev op dé" vierde Op 30 juni van dit jaar kwam z(j te plaats geëindigd, hetgeen neerkomt op Moskou op deze afstand tot 53.0 sec., de twaalfde plaats in het totaalklasse- welke tijd echter niet als wereldrecord ment. kon worden erkend zomin als de 51.9 In de laatste wedstrijd voor deze groep op de recordlüst zal kunnen komen versloeg Hongarije met 30 (154 157 daar Noord-Korea niet ls aangesloten bij 15—3) het team van Oostenrijk, waar de internationale atletiekfederatie (de door de eindstand als volgt werd: Vierde plaats Het Nederlandse damesteam is in de IA AF). Het officiële wereldrecord staat met 53.4 sec. op naam van de Russin Maria Itkina. 1. China 10 p.; 2. Noord-Korea 9 p.; J. Hongarije 8 p.; 4. Nederland 7 p.; 5. West-Duitsland 6 p.; 6. Oostenrijk 5 p. door Louis de Bourbon Even later hoe lang? ja, mis schien zijn er jaren verstreken, secon den of jaren, zij weet het niet buigt een jonge bosgod zich over haar heen. Over haar lippen vallen de gol ven van zijn lange, blonde haren Het maakt haar lippen droog. Maar zijn handen strelen over haar been, haar zieke been. En dat gebaar luwt de pijn, verkoelt de koorts. Het is koel, vochtig kruid, dat de jonge Pan op Het is gebeurd, zegt een stem. En nu herkent ze opeens de man, die zich over haar heenbuigt. Het is Karl. Karl Schwengler. Dwaze Karl, zeggen sommigen. En ze, ligt op haar bed in haar kamer en het laken is koel. En, ontwakend, ondergaat ze de sensatie van een vreugde, die ze nog nooit heeft gekend. Het is niet alleen de opluchting, omdat ze een operatie heeft doorstaan het is nog iets anders, iets onbeschrijfelijks prettigs. Ik dank je heel, heel hartelijk, Karl, zegt ze. En ik voel me zo vreemd. Zo gelukkig, weet je. Ik zou de hele wereld kunnen omhelzen. Drink wat, zegt Karl, je zult dorst hebben. Hoe weet je dat? Inderdaad heb ik dorst. Hoe weet je dat? Het is de atropine. Ik had geen andere combinatie bij me. Maar het kan geen kwaad. En gelukkig dat je zo opgewekt reageert op de mor phine. Je hebt mensen, die er dood misselijk van worden. O, ik voel me heerlijk, Karl. Ik zou uit willen gaan. Kijk eens, hoe de zon schijnt. Het is toch vreselijk om hier in die donkere kamer te je helpen. Je hebt je dapper gehou den. Je verdient wel een beloning. Wacht even. Maar blijf liggen en be weeg je niet. Ook Karl voelt zich verheugd. Het is voor het eerst, dat hij het laat vlijm heeft gebruikt. Ik geloof niet, dat een geroutineerd chirurg me dit zou hebben verbeterd, denkt hij. Ik ging dwars door de glandulen tot vlak aan de grens van de oppervlak kige bloedvaten. Het dijbeen heeft nauwelijkt gebloed. Met de wonder zalf van Stirneman is die laesie mor gen geheeld. En de brandwond is voor 80 pet. met gezond epiteel over dekt. Het dichtgroeien, met behulp bovendien van de zalf, is ook maar een kwestie van hoogstens tweemaal 24 uur. Frau Strudel staat achter de toon bank. Het is gelukt, zegt Karl. Over twee dagen is de wond genezen. Hele maal genezen. Over drie, vier dagen kan ze weer zwemmen. De oudere vrouw met het knappe, frisse gelaat legt haar werkhanden om Karl's hoofd. Hier. zegt ze, en kust hem op beide wangen. Ik wist wel, dat je het klaar zou spelen, Karl. Dan buigt ze zich naar hem over. Wat kan ik je daar nu voor ge ven, Karl? Ikzelf heb geen idee. Noem jij een bedrag. En vergeet daarbij niet, dat ik een dokter heb uitgespaard en, de hemel weet, mis schien wel een ziekenhuis en al wat daar bij komt. Karl haalt de schouders op. Betaal maar een wagen, zegt hij. Het volkswagentje van Eberts. Edith wil er graag even uit. En ze heeft het verdiend. Ik rijd dan met haar naar de Waldbrunnen. En daar drin ken en eten we wat. Goed, goed. Ik zal meteen opbel len. Als ze even later terug komt, neemt ze een paar bankbiljetten uit de la onder de tapkast. De auto is binnen 5 minuten hier. Ze stopt het geld met een snel ge baar in een zak van Karls colbert jasje. Moet ik je helpen, Edith naar be neden brengen? Zal Zeppel even hel pen? Ze knikt in de richting van een man in arbeiderskleding, een man van middelbare leeftijd, met een helder gelaat. Van achter uit de caféruimte klin ken luide stemmen. Een groepje studenten en jonge officieren. Onoverwinnelijk, zeg ik je. Als op een wet van de natuur kun je daarop bouwen; het leger van Adolf Hitler is onoverwinnelijk. En dat weten de zwijnen in Parijs, in Londen, in Warschau. Dacht je, dat ze ons an ders met rust zouden laten? Ik geef het jullie onder ede: onoverwinne lijk! Er is even een blik van verstand houding tussen de beide mannen aan weerszij van de schenktafel. Karl heeft Zeppel een paar keer ontmoet. Hun contact bestaat vooral uit blik ken van verstandhouding. En uit een enkel woord. Zoals nu, terwijl Karl de ander pas seert: Onze dappere jeugd, zegt hij zacht. En zo schrander, antwoordt Zeppel. Zo oorspronkelijk. Een half uur later rijden Edith en Karl in een open twee-zits over de zonnige autoweg. Soms is er de scha duw van bossen aan weerszijden. Dan weer is het uitzicht open, over wei, hei of bouwland naar de ruige heu velen van het Odenwald. Boven het eentonig gezoem van de motor is de heldere stem van Edith, dicht bij Karls oor. Ik zou je nog vertellen van Dr. Wiesenbach, weet je wel? Ja, hij heeft me eens ten huwelijk gevraagd. Stel je voor! Maar weet je wat het is, Karl? Ik zou voor geen geld willen, dat je door mij in moeilijkheden kwam. Hij deed heel lelijk over je. Dat ze je op het spoor waren. Dat je helemaal geen dokter was, dat ze je konden straffen als je mensen be handelt. Dat je je ook voor ingenieur en voor architect uitgeeft, maar dat je in geen enkel vak een diploma hebt. Dat je artikelen in de krant ook niks waard waren, omdat niemand wist wat je er eigenlijk mee be doelde. De ene keer was het die me ning, dan weer een andere mening, die je verkondigde. Weet ie wat hij zei? Een beunhaas, zei hij. Zij legt haar beide handen om Karls rechterarm. Ik zeg dit niet om je pijn te doen, Karl. Alleen om je te waarschu wen. Want ik zelf wee t heus wel, wat je waard bent. Maai een man als die Wiesenbach kan je heel veel kwaad doen. En hij is partij-lid. Daarom her haal ik letterlijk wat hij zei. Je bent dan gewaarschuwd. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10