„Con Amore" bestaat een halve eeuw DAFFODIL VAN LERARES TE LEIDEN BLEEF DRIJVEN n°g n*et gevon^en Vertrokken en gevestigde personen in Leiden HOOGLERAAR SPRAK BIJ INAUGURATIE OVER RIFFEN Marktberichten MAANDAG 22 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 In november a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat te Leiden werd op gericht de Christelijke Oratorium- vereniging „Con Amore". Oprichter was de heer M. van Wijk, een onder wijzer, die verscheidene jaren als di rigent geheel belangeloos zijn beste krachten aan de vereniging wijdde. Uiteraard werden aanvankelijk kleine werken in studie genomen, doch toen het ledental gestadig bleef groeien, werd het al spoedig moge lijk oratoria uit te voeren. Het eer ste oratorium dat werd uitgevoerd v/as „Die Zerstörung Jerusalems", la ter gevolgd door „Quo Vadis". In de loop der jaren zijn, naast vele be kende oratoria, ook tal van minder bekende werken ten gehore gebracht. Om er enkele te noemen: Haydn - Saul (eerste uitvoering te Leiden), die Schöpfung, die Jahreszeiten; Men- delsshon - Paulus; Brahms - Ein Deutsches Requiem; Brunckner - Grosse Messe; Mozart - Requiem; César Franck - les Béatitudes; Vival di - Gloria; Liszt - Psalm 13; Handel - Meesiah; Bach - diverse cantates. In 1950 werd voor de <eerste maal een uitvoering gegeven van het „Weihnachtsoratorium" van Joh. Seb. Bach. Nadien is het mogelijk gewor den dit wijdingsvolle Kerstoratorium telkenjare in de maand december ten gehore te brengen. Vele bekende solisten verleenden hun medewerking aan de verschil lende concerten. Zo hoerden wij Jo Vincent, Annie Woud, Erna Spooren- berg, Aafjes Heynis, Wilhelmina Matthes, Corrie Bijster, Annette de la Bije, Laurens Bogtman, Han le Fèvre, Arjan Blanken, Henri Welboo- ren, Hans Wilbrink, Herman Schey, David Hollestelle en tal van anderen. Begeleidende orkesten waren het Noordhollands Philharmonisch Or kest (vroeger Haarlems Orkest Ver eniging), het Residentie Orkest, het Amsterdamse Kunstmaandorkest, het Bach-Orkest, het Residentie-Kamer- Orkest. De leiding van het koor is steeds in uitstekende handen geweest. En kele jaren na de oprichting nam de de heer D. Smink de directie van de heer Van Wijk over. Ook de heer Smink heeft zich vele jaren met hart en ziel voor „Con Amore" ingezet. Op de Goede Vrijdag van 1948 over leed hij geheel onverwacht, na de avond tevoren n>g de repetitie van „zijn koor" te hebben geleid. Zijn taak werd overgenomen door de bekende Amsterdamse mu sicus en organist Simon C. Jansen, onder wienst bekwame leiding „Con Amore" zich verder wist te ontplooi en. Sedert 1959 tenslotte, is de direc tie in handen van Jan Pasveer uit Zaandam, die zich in de onder zijn leiding gegeven concerten eveneens een uitermate kundig koordirigent heeft betoond. Het gouden jubileum zal op vrydag 26 oktober a.s. herdacht worden met een uitvoering in de Stadsgehoorzaal van het oratorium „Samson" van G. F. Handel. Solisten bij dit concert zijn: Charles Holland, tenor Guus Hoekman, bas, David Hollestelle, bas, Annette de la Bije, sopraan, Aafje Heynis, alt, Hans Philips, clavecimbel, J. A. S. Haverkamp, orgel. Het be geleidend orkest is het Residentie- Kamer-Orkest. Het geheel staat on- det de beproefde leiding van Jas Pas veer. ALLEEN NATTE VOETEN DANK ZIJ OPTREDEN VAN LEIDS AGENT Een bang avontuur overkwam za terdagmiddag een twee en veertig jarige lerares van de R.K. Vakschool voor meisjes aan het Galgewater. Zij dobberde enige tijd met haar Daffo dil op het water van de Rijn het Galgewater. Wonder boven wonder zijn alleen haar voeten nat gewor den. Toen zij zaterdagmiddag om kwart voor een op het Galgewater met haar Daffodil, die geparkeerd stond met de neus in de richting van de Weddesteeg, weg wilde rijden, raakte zij de macht over het stuur kwijt. In plaats van op de rem te trappen, trapte zij op het gaspedaal met het gevolg, dat de wagen met een plons bijna kopje onder ging. Het voertuig kwam echter weer bo ven. Gelukkig had een politieman, de 25-jarige Leidenaar D. Graveland de plons gehoord. Hij bedacht zich geen ogenblik, sprong gekleed in het water en zwom naar de auto, die hij al zwemmend terug naar de wal duwde. Deze wonderlijke, maar zeer geslaagde manoeuvre had tot gevolg dat aan de kant, de bestuurster de helpende hand kon worden gereikt. Het portier werd geopend, en de lerares „debarkeerde" met geen an der euvel dan een paar natte voe ten. De auto kon later door de kraanwagen uit het water worden gehaald. Een pluim voor de Leidse agent, de heer Graveland, is hier wel op zijn plaats. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen van de 3e ronde van de parencompetitie van de Bridge club „Sans Atout" luiden: Groep A: 1. Goutier-v. d. Star 130 (2); 2. mevr. Tielkemeijer-v. Rhijn 128 (8); 3. echtp. Vissers llfl (3); 4. echtp. Brakel 114 (1); 5. Crama-v. d. Mark 108 (5); 6. mej. v. d. Zeeuw- v. d. Zeeuw 106 (7); 7. Hissink-Stik- voort 103 (4); 8. echtp. Aenmeij 102 (6); 9. La Lau-De Jong 93 (10); 10. Eling-Mekel 80 (9). Groep B: 1. en 2. echtp. Bernard 135 (1), dms. v. d. Zeeuw 135 (3-4); 3. Scheffer-Th. Ooijendijk 121 (2); 4. mevr. Crama-v. d. Heuvel 119 (5); 5. Kins-H. Ooijendijk 117 (3-4); 6. v. Zwieten-v. Zanten 106 (10); 7. echtp. v. d. Drift 104 (7); 8. en 9. dms. Stikvoort-v. d. Star 98 (6), Kop- v. Berge Henegouwen 98 (12); 10. en 11. v. d. Oever-Rijnsburger 96 (9); GEM. AANKONDIGING B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun be sluiten van 9 oktober 1962 hebben aangewezen als voorrangskruising: 1. het kruispunt Lage Rijndijk-Zijl- poortsbrug - Schijvenaarsbrug - Herensingel, met dien verstande, dat het verkeer op de Lage Rijn dijk en de Zijlpoortsbrug moet stoppen en voorrang moet ver lenen aan het verkeer op de Schrijversbrug en de Herensin gel; 2. het kruispunt Turfmarktbrug- Beestenmarkt-Oude Singel, met dien verstande, dat het verkeer op de Beestenmarkt en de Oude Singel voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Turfmarkt- brug. Afschriften van deze besluiten zijn gezonden aan de Hoofdingenieur- Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Mi nister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, beharti ging van verkeersbelangen ten doel hebbende en aan Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland. Wassenaar, a.b. Rijksstraatweg 191a. W. Lief fijn, Middelweg 38, Utrecht, Spinpzaweg 66bis. L. de Vries, He- rensteeg 5a, Amsterdam, J. S. Rup- pertstr. 161: A. Stilp, a.b. Haagweg 1, Amsterdam, Stadionweg 53II. H. Bekooij, Maresingel 35, 's-Gravenha- ge, Monsterseweg 39. E. James, He- renstr. 122, Amsterdam, Vossiusstr. 37. A. Klein, Oude Vest 35, Rotter dam. Dr. Zamenhofstr. 55c. G. Sloot weg, Witte Singel 27, Hazerswoude, Burg. Warnaarkade 1. A. H. Merkel lijnEntrop, Lorentzkade 44, Alphen a. d. Rijn, Roerdompstr. 60. F. Merke- lijn, Kanaalweg 82, Alphen aan den Rijn, Roerdompstr. 60. P. Burgerjon, Druivenstraat 36, Berkel en Roden rijs, Westersingel 31. J. W. Kühn Segaar, Gerrit Doustr. 55, Sassen- heim, Hoekstr. 11. C. van LithCor- nelisse, Kagerstr. 8a, Amsterdam, Camperstr. 17. A. G. Postma, Boerhaa- velaan 30, Utrecht, Waerdsingel OZ 21. A. P. Tims, Breestraat 177, Rot terdam, Taandersstr, 20. Huls-Sijpesteyn 96 (11); 12. JonkerS- Dubbelaar 95 (8). Groep C: 1. mej. Bik-Roorda 56 (2); 2. mevr. Paes-Altink 54 (1); 3. mevr. Altink-v. Zanten Jr. 52 (4); 4. echtp. Mollema 50 (3); 5. dms. v. Egmond-Groenewegen 41 (5); 6. dms Verkerk-Hermans 35 (6). Tussen haakjes de totaalstanden. „DE RUIS VOORN" Zondag 21 oktober vond de derde wedstrijd in dit seizoen plaats te Aalsmeer. De vangst was bevredi gend. Er Werd 15.733 gram vis aan de schaal gebracht, 162 stuks. Win naars werden: 1. A. C. v. d. Woerd met 1712 gr., 15 stuks, tevens groot ste voorn en blei; 2. J. Solleveld 1480 gr., 3. Chr. Groenendijk 1165 gr., 4. W. van Tongeren 1140 gr., 5. I. Pauw 1122 gr., 6. J. v. d. Linden 1115 gr., 7. N. Dorrepaal 1035 gr., 8. W. v. WeL- zen 1025 gr., 9. A. van Dijk 912 gr., 10. W. Mulder sr 751 gr. De prijs voor het hoogste aantal ge durende het le anderhalf Uur viel ten deel aan W. van Tongeren. nHOOFDPIJNPOEDERs i 1 e(^) V 311 helder PD LEIDSE AGENDA MAANDAG 22 OKTOBER K. en O. - Wim Kan. Schouwburg. Ned. Kath. Reisvereniging. - KRO- revue; 8 uur,Stadsgehoorzaal. Vola. - 8 uur nam. Breestraat 19, Expogé. - Afrika-avond, 8 uur nam, Old Dutch. Kath. Vrouwengilde 8 uur nam. Bijeenkomst. Bellevue. DINSDAG 23 OKTOBER K. en O. - Wim Kan. Schouwburg, 8 uur nam. WOENSDAG 24 OKTOBER K. en O. - Wim Kan. Schouwburg, 8 uur nam. Rozenkranskruistocht. - 7.45 u. nam. St. Petruskerk. TENTOONSTELLINGEN De tentoonstelling Kind en Kleur in het Steoelijk Museum de Laken hal wordt verlengd tot en met 28 oktober 1962. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. BIOSCOPEN De films in de week van 1926 oktober zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: afgekeurd. Lido: afgekeurd. Luxor: „De heer Hobbs gaat met vakantie", alle leeftijden. Studio: afgekeurd. Trianon: afgekeurd. Rex: „Terug uit de hel", 14 jaar. Green way (Voorschoten): „AJ Ca- pone", volwassenen. - „Der Stern von Santa Clara", alle leeftijden. Ook vandaag is weer intensief ge zocht naar de vermiste tweejarige Freddy van Gelderen in de omge ving van de Mariënpoelstraat té Lei den. Er is met de sleepkabel ge dregd. Morgen zullen, uiteraard als het kind nog niet gevonden is, ook weer kikvorsmannen in het water van de Poelwetering zoeken. Nog steeds is de Leidse politie van mening dat het kind verdronken is, hoewel ook van zelfsprekend naar andere mogelijk heden een onderzoek wordt ingesteld. Van alle kanten krijgt de politie thans telefoontjes naar aanleiding vin het verspreidde signalement. De berichten zijn van dien aard, dat nog eens de nadruk moet worden gelegd op dmededeling in het bericht, dat alleen steekhoudende mededelingen gewenst zijn. JUBILEUM BIJ DE GEMEENTELIJKE WERKPLAATS Vandaag werd in de Gemeentelijke Werkplaats op feestelijke wijze het feit herdacht, dat de heer J. van den Hoed 25 jaar geleden als werkmees ter in dienst trad van de toenmalige blindenwerkinrichting in de Groene- steeg alhier. Deze blindenwerkinrichting werd in 1948 een Gemeentelijke tak van dienèt en heet sindsdien de Gemeen* telijke Werkplaats. De jubilaris \Verd 's morgens met zijn echtgenote aan de werkplaats verwelkomd door de Wethouder van Sociale Zal en, de heer S. Menken, die hem namens het Gemeentebe stuur- de oorkonde voor 25 jaren trouwe dienst overhandigde en in 'n korte toespraak het één en ander over diens loopbaan memoreerde. Hierna volgden toespraken en het overhandigen van geschenken door de directeur, oollega's en de geplaat sten, waarna velen van de gelegen heid gebruik maakten om de jubi laris en familie persoonlijk geluk te wensen. Dr. A. Brouwer, die benoemd is tot gewoon hoogleraar in de stratigrafie en paleontologie heeft de inaugurale rede gehouden onder de titel Historische paleontologie. Enkele beschouwingen over de geologi sche geschiedenis van rifbouwers en organische riffen. Na herinnerd te hebben aan de gro te betekenis van het werk van Char les Darwin over recente koraalriffen (1842) en aan de ontdekking van zeer oude rifen op het eiland Gotland door R. I. Murchison (1847), liet spreker enkele riffen uit het geologische Ver leden de revue passeren. Terwijl in alle tegenwoordige riffen koralen een op de voorgrond tredend element vormen, blijken vroeger tal van an dere, ten dele uitgestorven, groepen van organismen tot de vorming van riffen te hebben bijgedragen. Tegenwoordig zijn riffen hoofdza kelijk beperkt tot de tropische gor del tussen de beide keerkringen, maar oude riffen zijn tot ver daar buiten bekend. Spreker trad vervolgens in een nadere beschouwing van deze beide punten. Vergelijkt men de ligging van de klimaatgordels voor verschillende pe riodes met de verspreiding van rif fen uit dit tijd, dan blijkt dat ook vroeger riffen altijd in de tropische en subtropische gordel zijn ontstaan. Geologische, oceanografische en fy siologische gegevens maken aanne melijk dat de kalkvorming door orga- ismen op een schaal zoals in riffen plaats vindt, ook vroeger alleen moge lijk was in de bovenste tientallen me ters van de warme zeeën. De nieuw benoemde hoogleraar, Aart Brouwer, werd op 23 mei 1917 in Zutfen geboren. Hij studeerde geo logie in Leiden en Groningen. Aan beide universiteiten was hij enige tijd assistent. Onderbroken door mo bilisatie en oorlog werd de studie eerst in 1948 afgesloten met een proef schrift getiteld: „Pollenanalytisch en geologisch onderzoek v&n het Onder en Midden-Pleistoceen van Noord- Nederland". Gevestigde personen in de week van 10 t m. 17 oktober 1962 G. Wunberg en fam., wetensch. amb tenaar, Marimpoelstr. 57; G. van Her!: en fam., observator. Sterren wacht 5; J. Honsbeek en fam.,. kle- dingperser, Surinamestr. 52; C J. Schoof en fam., lastechnicus, Boshui- zerkade 22; H. Heijn en fam., teke naar, Badhstr. 460; C. J. den Duik en fam., rijksambtenaar, Fred van Eedenlaan 17; G. W. Vlaskafnp- Bootsmaii en fam., Bachstr. 474; A. F. Pandë-Ifoöt en fam., göuvern.- ambtenaar, Plantsoen 45; J. L. Sam son en fam., landbouwer, Plantsoen 45; W. I. Chase-Wills en fam., Haag- weg 268; R. G. C. M. v. d. Rijt, Soem- bastr. 63; M. Schaap-Tegeder, Hoge Rijndijk 200; J. J. Romeijn, Rapen burg 117a; T. dé Graaf, Druckerstr. 8a; C. J. Verhagen, onderwijzer, Ra- velstr. 15: J. M. Bosnak, de Sitter- laan 127; E. Goedbloed, bioloog, Boerhaavelaan 86; A. L. v Leeuwen, maatsch. werker, H. de Vriesstr. 40; G. Groot, verpleegster, Rijnsburger- weg 10; J. F. Mulder, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; H. Meijer, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; F. E. C. Boerse, 1.1. ziek en verzorgster, Rijnsburgerweg 10; A. M. H. Peeters, 1.1. ziek en verzorgster, Rijnsburger weg 10; H. J. Dalhuisen, Klikspaan- weg 39; M. C. v. d. Wel, verpleeg ster, Witte Singel 27; G. H. Geurts, 1.1. verpleegster, Rijnsbürgerweg 10; A. P. J. Ditmarsch, Klikspaanweg 42; H. L. F. 's-Gravesande Pannekoek, Hooigracht 92; T, J, A. M. v. Lochem, Middelstregracht 30, G. M. Warmer dam, huishoudster, Rijnsburgerweg 47; N. J. Veira, R. Vissrherstr. 39; J P. Los, Anna Aalmoeshuishofje 12; M. M. Rozier-v. Luin, Hogewoerd 156; A. J. L. Schroder, Watersteeg 4; C. W. SoetekouW, Lange Mafe 104- 104a; J. E, Drion, Oude Rijn 25; A. ter Haar, Hogewoerd 124a; J. van Reek, P. J. Blokstr 23; B. J. Lager- weij-Polak, kunsthistorica, Hooigr. 76; I Pauwels, 1.1. ziekenverzörgster, Rijnsburgerweg 10; A. J. L. Biesot, I.1. ziekenverzörgster, Rijnsburger weg 10; H. J. E. de Kroes, Klikspaan- weg 15; J. M. Verkouteren-Palm, Valeriusstr. 44; E. Gaijmans-Wester- mann, jur, adviseuse, Plantsoen 99; C. M. de Prie, havenarbeider, a.b. ligg. Poel wetering; E. A. M. Klink, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. D. Ninck Blok, leraar, Jan Kel- dermansstr. 7; S. Rokers, 1.1. zieken verzörgster, Rijnsburgerweg 10; J. Mellema-de Haan, Kanaalstr. 1; J. G. Kernkamp, militair, Kanaalweg 89; A. Lian, militair, P. v. Anrooy- str. 39; E. Guley, med. analiste, J. v. Goijenkade 33; M. J. Spierenburg, typiste, H. de Vriesstr. 77; K. Ler- ner-Sövig, verpleegster, Nieuwe Rijn 33; B. H. C. Koster, Merelstr. 30; M. H. den Uijl, Bachstr. 442; W. L. Ver hoef f, Klikspaanweg 38; J. T. Anema, Drie Octoberstr. 23a; J. J. W. Pleij- sier, Rijnsburgerweg 13; A. Kooij- man, Hogewoerd 154; J. F. v. Keim- pema-Winkelman, typiste, Morslaan 60; E. W. Goos, Rijn en Schiekade 116f; I. de Leeuw, Wasstr. 2f; J. A. M. v. Agt, Klikspaanweg 39; B. v. d. Heijden, Joh. de Wittstr. 25; S. Ren- zema, huishoudster, Morsweg 6; R. K. Jonker, Klikspaanweg 15; A. H. Doesburg, laborante, Kanaalweg 13; M. A C. Slee, Herengracht 13; G. J. Wieberdink, Houtstr. 4; T. B. M. v. d. Bergh, onderwijzeres, a.b. t.o. Haag- weg 57; C. v. Dissel-v. d. Brink, Ste venshof 14; J. H. Loeber, kelner, Leeuwkenrtr. 6; M. B. Correa, werk tuigkundige, Stadhouderslaan 3; I. Podda, arb touwfabr., Turfmarkt 0; W. G. Pöppel, natuurkundige, Ster renwacht 2; K. M. Ricvter, Burggra- venlaan 96; G. Quist, kantoorbed., Hoflaan 40; E. Locher-v. Rhijn, le rares, Ravelstr. 15 M. B. M. Jacobs, Klikspaanweg 11; A. Keune-Raven- hórst, Korevaarstr. 21; D. Stek-de Boer, Hooigracht 38; T. F. A. Kra mer, militair, Noordeinde 2a; S. Ploem, Tesselscahdestr. 32a; A. A. Winsemius, Witte Singel 94; M. A. J. Gros, opperman, Druivenstr. 2. Vertrokken personen in de week van 10 t/m 17 oktober 1962: M. Blok en fam. Hoge Rijndijk 264, Warmond, Sweilandstr. 10; E. Maar- seveen en fam., Duivenbodestr. 12a, Oegstgeest, Geversstr. 19; D. de Wit en fam., Alb. Verweijstr. 29, Heerde, Kömmerseweg 6; J. Marks en fam., Meerburgerstr. 6, Bodegraven, Sport- laan 82; G. D. Mitchell en fam., Duy- vendakstr. 22, Veren St. van N.-Ame- rika; J. Vlug en fam., Herengracht 128, Arnhem, Graaf Lodewijkstr. 128; J. C. de Wit-Drost e fam., De M. v. Streefk.str. 2, Nieuw Zeeland; A. Delfos en fam., Hoge Rijndijk 280, Zoeterwoude, ab Meerburgerbrug; G. Atsma en fam., Scholtenstr. 25, Al phen a. d. Rijn, Wilgenlaan 36; W. P. de Bruin-Griffioen, Pr. Wilhelmina- str. 10, Alphen a. d. Rijn, Groene* weg 13; J. van Wezel-Baart, Tit. Brandsmalaan 110, Katwijk, Drie* plassenweg 17; C. L. Seegér, Witte Singel 84, Veren, St. van N.-Ameri* ka; E. van de Lageweg. Rijnsburger* weg 86, Velsen, Ogelwightstr. 26; J. G. Botermans, Zonneveldstr. la, Oegstgeest, Borneostr. 11; I. E. van Schendel, Breestr. la, 's-Gravenhage, Laan van Clingendael 80; H. M. Deul- Van Zanten, Franchimontlagn 15, Noord wij kerhout, St. Victorlaan 8; J. P. Rens, Hooigracht 48, Wassenaar, Schouwweg 34; A. Spaargaren, Hoge Rijndijk 2, Amsterdam, Keizersgracht 145; S. E. M. Spaargaren, Hoge Rijn dijk 2, Amsterdam, Keizersgracht 145; A. J. van Leeuwen, A. Paulow- nastr. 7, Hilversum, Noodweg 37; H. G. Klem, Marienpoelstr. 5, Oegst geest, Oranjelaan 18; E. Witte, Rijns burgerweg 86, Oegstgeest, Pr. Bern- hardlaan 37; J. Overbeke, Klikspaan weg 18, 's-Gravenhage, Conradkade 61; H. J. W. Moerti Moerman, v. d. S. Bakhuyzenlaan 6, Rotterdam, Ütrechtsestr. 36; A. P. Bonne, Mar- nixstr. 80, Rotterdam, ab H.M. „Karei Doorman"; M. Holleman, Tasmanstr., 72, Beverwijk, Kuikensweg 38a; W. F. Tordoir, Boerhaavelaan 47, Oegst geest, de Kempenaerstr. 80; M. Koop man, Mezenstr. 2, Alphen a. d. Rijn, Pieter Floriszstr. 2; H. Hogeweg, Jac. Catslaan 105, Middelburg, Korte Noordstr. 31; W. S. v. d. Meijden-v. d. Laken, Oude Singel 170, Helden L, Koetsiersweg 4; H. W. A. Dijkman, Breestr. 131-133, 's-Gravenhage, Per zikenlaan 96; B. M. van Wilgen, Ha- verstr. 89, Egmond aan Zee, Zuider- str. 8; A. J. J. Voorhoeve. Noord einde 2a, Hilversum. Noodweg 37; R. E. Taubert, Rapenburg 89, Alphen a. d. Rijn, v. d. Leeplein 3. F. van Dijk, Steenschuur 5, Katwijk, Rijnmond 47. S. P. Noordervliet, Varkenmarkt 7, Putten Gld, Bosrand 42. C. Fv Winkler Prins, Beestenmarkt 10, filoemendaal, Julianalaan 148. M. v. Toor, Van 't Hofstr. 32b, Bloemen- daal, Slingerweg 6. J: C: v. d. Ham Onderwater, Hoge Rijndijk 112b, LEIDSCHENDAM JONGEN OP TROTTOIR DOOR AUTO AANGEREDEN Zaterdagmiddag ontstond op het kruispunt Kon. Jul.weg St. Jozef straat een verkeersongeval waarvan Pietje van Heiningen de dupe is ge worden. De chu uffeur C. H. de R. al hier wilde uit een links van de straat geparkeerde file wegrijden in de rich ting Kon. Jul.weg en lette niet vol doende op de bem tegemoetkomende auto, bestuurd door A. A. van Z. uit Den Haag, die om een aanrijding te voorkomen naar rechts ran de straat uitweek en daarbij op het trottoir te recht kwam waar zich juist de jongen bevond. Hij werd tegen de grond ge reden waarna van Z. ook een stevige stalen verkeersbord afknapte. Het slachtoffertje iverd eerst door de EHBO behandeld en vervolgens per Rode Kruisambulance nuar St. Anto- niushove overgebracht. Reeds vele klachten zijn over deze gevaarlijke uitrit op de voorrangsweg geuit omdat de geparkeerde aur'os het uitzicht op het naderende verkeer be lemmeren. Een parkeerverbod is hier de enige oplossing. HILLEGOM VOETBALLER BRAK BEEN Bij de wedstrijden tussen voetbal elftallen van IJmuiden en Hillegom, werd zaterdagmiddag de mid voor speler van de IJmuiderclub zo onge lukkig geraakt, dat zijn rechterbeen gebroken is. Na dat dokter Le Cocq 6 eerste hulp had verleend werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis in IJmuiden vervoerd. Geslaagd Aan de Techn. Hoge school te Delft slaagde voor het prop.ex, civ.ing. de heer W. J. Vink. VOORSCHOTEN Geslaagd. Aan de kath. univer siteit van Nijmegen is geslaagd voor het doctoraal examen rechten, vrije studierichting de heer H. J. M. HANDBAL WingsSVLV. In een forse wed strijd neett SvLV de punten bij de thuisclub moeten laten. Uitslag 21. De voorhoede van Wings had stevige schutters maar de bvL v-keepster wist prachtige harde schoten uit het doel te weren. De Wings-verdediging was zó enthousiast, dat ze met hanaen en voeten verdedigde, wat soms erg las tig was voor de voorhoede van Sv'LV, temeer daar de scheidsrechter het blijkbaar niet erg genoeg vond, om tijdig in te grijpen. Weliswaar werd één penalty toegekend aan SVLV, welke kans dan ook goed benut werd (0—1). Na de rust moest zelfs een verde digster van Wings enkele minuten langs de lijn, omdat het Verdedigen te straf werd toegepast. Voor de SVLV-dames was het voor al voor de voorhoede moeilijk vol houden tegen de agressieve tegen partij, en toen de dames van Wings nog enkele keren scoorden, kwam voor SVLV het einde met een 12 achterstand. BLURSOVERZJLHT VAN MAANDAG. Internationals flautv Het weekeinde heeft het Damrak geen goed gedaan. De stemming op ae Amsterdamse eiiectenbéurs was be slist zwak te noemen voor de inter nationale waarden. De koersverlie zen, ten opzichte van de voorgaande siotkoersen, namen over de genele li nie voor deze groep van aanaelen ai- metingen aan, die tors genoemd konden worden. Het is voornamelijk ae internationale politiek met Ame- riKa-^uoa, unina-inuia etc., die ae kopers de iust ontneemt in de maiKi te stappen. Uok van verxopen op grote scnaal was zexer geen sprake. ue oeroepsnanaei meenae er vanaaag goed aan te doen tot bianco verxo- jjen over te gaan met ae bedoeling, ae stukken muxgen goedkoper te kun nen terugkopen, uit aanbod Was reeds voxüuenue tot forse koersverlie zen. in noogoven kwam hier nog nent buitenianas aanood by. Hierdoor aaaiae ait ionas by de opening op 4ou iieist 2o punten, vergeleken met de siotkoers van vryaag. Hater op ae miaaag werd zeiis geaaan. Hierop voigae een iicnt herstel. Men vona dit koersverscnii voor de noogoven- waaraen abnormaal doen men kon sieents met het leit rekening hou den. AJyU min zeven punten op 334. Pnüips vijf gulden lager op i2o.8U, Unilevers min twee gulden op lzu.lU, terwijl Kon. Olies arie gul den lager openden op /13i.4ü. ue nauwe stemimng werd rn de hand ge werkt door de forse koersdaling vrij dagen Wall Street. Aldaar daalde het Dow Jones-gemiddelde voor de in dustrie-aandelen acht punten tot 573.29. Ook de Nederlandse hoofd fondsen lagen op de JNew-Yorkse beurs zwak in de markt. KLM vormde een uitzondering door hoger te slui ten. De Westduitse beurzen waren vandaag lager. Al deze factoren droe gen tot de mineurstemming op het Damrak bij. Later op de middag leidden geringe lokale verkopen tot verdere koersverliezen. AKU daalde tot 329'/:, Philips tot 125.50, Uni levers tot 119.9ü en Kon. Olie tot 137.00. De hoofdfondsen verlieten de markt op bijna het laagste punt van de dag. De laagste koers van het telefonische avondeffectenverkuej.- van vrijdag was voor Philips 129.20, Kon. Olie 139.00, Unilever 121.40, Hoogovens 478 en voor AKU 340. Ook in de scheepvaartsector wer den koersverliezen van één tot drie punten geleden. Aandelen Kon. Pak ket Maatschappij opende echter een half puntje hoger op 132. Dito een mogelijke samenwerking tussen In donesië en deze maatschappij. Van de leidende cultures werden certifi caten Deli drie gulden lager geadvi seerd op 132.00. De stemming voor Amsterdam Rub bers en HVA was gedrukt. Op de Staatsfondsenmarkt viel bitter wei nig te beleven. Door elkaar was de stemming hier wat gemakkelijker. Ook in de lokale afdelingen vie len meerendeels koersdalingen te constateren. Het zakenvolume was ge ring. Op maandag 29 oktober kan wórden ingeschreven op 240 (tweede trance) participatiebewijzen Imtno- fund tegen 1020. De stukken van de eerste trance worden tér beurze op de incourante markt verhandeld. De prijs was vandaag 1045 per partici- patiebewijs. ROTTERDAM. 22 oktober, Vee Totale aanvoer 1928, vette koeien en os sen 1403, varkens 525, vette koeien 260= 28.0, 220-260, 5200-220, varkens 172. 170, 168, vette koeien gróót, slepend terug lopend. varkens ruimer, redelijk, gemid deld iets stijver, voornamelijk bij aan» vang der markt, Prima vleesvarkens bo ven notering. Slachtzeugen 1,37-1,43 per kg. RIJNSBURG, 20 oktober, Bloemen Troschrysanten: Minerva 40-55, Suse 20- 30, Peter Pan 25-38, Carnaval 40-46, Joke 25-30. Chatworth 30-34, Dr. Wascher 38- 45. New Princess 45-50, Gemengd 1 40-44 per bos. Geplozen chrysanten: Breitner 70Ö-1000, Migoli 800-1100, Medaillon 180Ó- 2000, Bornholm 1500-1600, Evelyn Bush 1600-1700, Preludium 9Ö0-1100, Regalia 1200-1300 per 100. 557ste STAATSLOTERIJ ie k.aS HOGE PRIJZEN ƒ25.000 12742 ƒ5000 2714 ƒ2000 8294 ƒ1500 523S 13838 ƒ1000 5042 10217 12156 19181 21666 400 2378 2663 4840 6802 7422 9122 12590 12670 13806 14190 15519 164S9 18606 21598 21815 ƒ200 1226 1381 1594 1657 1821 2096 2285 2717 3214 33S6 3552 3765 3956 4066 4811 5320 5510 6418 6553 7073 7488 7833 8068 8229 8429 8448 8664 8730 9184 9335 9390 10816 10976 1113S 11436 11935 12103 12530 12685 12692 12706 13015 13305 14026 14053 14133 14228 14492 14S0O 15170 15263 15337 15364 15536 15596 16033 16-144 16648 16726 17395 17427 17678 18026 18136 18363 18679 18914 19442 19955 19964 19906 20748 21411 21591 21797 PRIJZEN VAN ƒ20.— 1058 072 082 097 107 142 143 148 180 200 214 344 346 361 410 460 467 512 517 537 566 588 590 606 610 629 643 704 716 751 791 809 817 818 824 825 840 887 907 910 2037 072 074 076 082 120 125 161 173 275 305 307 317 325 369 377 418 484 526 615 696 718 719 720 724 731 750 760 777 81S S31 860 896 909 912 930 935 944 961 967 982 I 997 8108 169 312 361 394 404 408 410 446 480 497 506 561 613 632 635 656 677 697 718 722 743 776 782 809 811 862 879 882 892 896 903 992 997 4001 038 059 085 086 182 216 287 289 290 320 326 341 352 383 386 417 431 432 459 488 492 501 505 534 564 576 5S9 642 679 698 732 762 777 813 S37 842 S61 S6S 963 6025 047 0S2 192 194 204 208 239 275 314 317 350 382 427 449 490 512 549 599 609 634 638 664 672 709 738 750 S32 844 927 974 983 6016 017 0S9 120 121 140 178 186 200 22S 312 323 340 352 36S 432 453 454 458 461 521 522 624 666 672 716 765 788 789 839 877 887 955 986 989 991 7030 044 052 065 068 069 076 071 111 118 189 192 197 224 226 227 256 294 295 304 359 363 376 385 466 527 528 563 600 603 613 655 669 690 705 713 747 766 794 808 812 835 843 886 906 911 930 956 983 8012 040 066 122 147 226 234 237 256 275 293 298 309 322 326 333 378 381 486 491 501 555 597 635 668 687 689 698 708 714 754 790 814 854 867 893 900 960 971 985 0012 050 055 073 077 117 125 167 169 212 225 231 263 299 302 347 367 339 399 402 409 424 432 545 566 576 602 609 612 656 693 737 789 891 914 933 943 974 978 10036 058 097 124 106 239 295 395 425 478 486 502 522 524 534 590 606 649 663 664 691 705 715 721 814 893 895 915 943 946 953 991 11031 035 050 157 183 206 242 251 262 320 353 361 392 398 400 403 408 417 440 459 499 534 576 584 591 592 597 598 604 612 616 646 660 687 704 709 781 S06 S18 849 850 870 910 923 931 957 12007 025 113 127 130 138 167 200 209 227 244 311 354 373 381 408 4S5 4S9 494 531 749 758 797 808 813 828 834 1 874 887 888 894 928 966 974 975 14015 023 033 034 094 139 182 210 215 220 299 331 343 393 395 398 401 410 429 432 449 454 482 508 544 585 603 615 632 644 648 669 679 6S8 718 733 760 768 817 818 875 892 901 984 988 15018 029 041 044 092 097 146 164 166 176 194 200 215 250 238 291 360 401 405 410 413 426 457 498 546 562 579 591 594 623 629 637 696 713 718 750 769 793 803 834 850 851 943 960 979 16014 026 027 100 106 144 160 174 195 199 222 265 292 304 309 319 328 339 345 346 382 397 417 507 518 521 526 571 579 582 610 616 678 686 737 750 751 774 776 833 864 878 894 896 930 938 960 971 975 17047 052 065 066 098 106 125 138 149 150 165 168 172 179 191 229 235 256 262 263 287 289 300 309 384 409 441 449 405 4S7 490 501 513 540 567 577 602 612 618 631 646 67S 685 705 707 729 734 783 788 804 831 908 918 921 926 973 975 983 18003 019 030 047 067 081 101 103 234 248 314 315 354 399 400 415 431 433 435 503 553 574 605 623 651 718 756 765 774 793 830 865 S69 901 903 954 959 10099 105 135 165 171 185 209 215 237 251 290 306 320 331 359 381 3S5 390 410 443 473 495 507 550 557 577 001 621 625 636 647 681 685 6SS 711 720 740 757 773 783 827 849 877 S98 900 916 917 922 923 936 944 958 973 976 20034 063 100 103 125 128 148 182 220 233 324 374 407 445 458 569 577 646 660 669 683 714 720 723 784 788 801 805 812 840 857 885 900 926 929 21001 059 071 0S3 084 092 141 161 164 174 197 216 228 261 278 298 312 326 328 338 385 392 399 487 501 518 523 542 552 568

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2