televisie-kangeroe IS DE TROTS VAN COBRAM Nachtbraakster en beslist geen respect voor de politie DE LEIDSE COURANT Zij is nog heel jong net vier jaar maar kan zich al verplaatsen met een snelheid van 65 kilometer per uur! JOSEPHINE is een meisje, een heel bijzonder en eigenlijk wel een beetje eigenaardig kind. Niettemin is zij de trots en de lieveling van alle mensen in haar woonplaats Cobram, een plaatsje in het zuidoosten van Australië.. „Josephine is een lieve lastpak", zei een gezellige huismoeder niet zo lang geleden. Deze woorden zijn een uitstekende typering van Josephine. Josephine heeft lak aan alle ver- keersvoorschriften en verkeersre gels. Vaak gebeurt het, dat zij zich huppelend en springend in de hoofd straat.'voortbeweegt en dan plotseling midden op de rijweg blijft staan om zich eens lekker te krabben. Die automobilisten moeten maar op haar wachten, vindt zij. Als een politie man deze opvatting niet blijkt te delen en aanstalten maakt om Jose phine naar een veiliger plekje te brengen moet hij in de regel enige flinke opstoppers van Josephine in casseren. Alle speelkameraadjes van Jose phine zijn op school. Dat vindt ze niet bijster prettig, want zij is dol op spe len eii stoeien. Daarom kan men haar onder schooltijd dikwijls aantreffen bij de school haar lievelingsplekje is aan de voet van de vlaggemast waar zij zich dan behagelijk uitstrekt op de grond en wacht op het einde der lessen. Duurt het wachten haar echter wat te lang, dan dringt ze parmantig en zonder eerst toestem ming te hebben gekregen het school gebouw binnen. In de klaslokalen veroorzaakt haar komst natuurlijk de nodige opschudding. Boos zijn de leerkrachten en de kinderen niet op haar. Zij vinden het allen eigenlijk wel een aardige afwisseling, als Jose- hpine zonder te kloppen tijdens de les de klas binnenhuppelt. Josephine heeft een zwak voor het voetbalspel. Telkens als er.eerj oefen partij tjé wordt gespeeld, is zij. op het veld present temidden der spelers. Bezwaar hebben de voetballers dan niet. Wel echter, als Josephine tijdens een echte wedstrijd plotseling het veld betreedt en dan de nodige con sternatie veroorzaakt. Bij zo'n echte wedstrijd heeft men geen pardon voor haar en wordt zij, zeer tot haar ongenoegen, met krachtige hand bui ten het veld gebracht. Josephine heeft een uitgesproken dwaze gewoonte, 's Avonds zwerft ze graag door Cobram. Ontdekt ze iemand, die een latertje heeft ge maakt en zich omstreeks middernacht huiswaarts spoed, dan is het tien tegen één, dat Josephine onverhoeds uit het donker opdoemt en naast de late wandelaar voorthuppelt tot aan het tuinhek of de huisdeur! Toch is Josephine beslist geen „vlot kind"! Zij drinkt alleen melk en wa ter. Nog nooit heeft zij een sigaret gerookt. Geen onvertogen woord kwam ooit over haar lippen. Ja, eigenlijk heeft nog nooit iemand die speelse Josephine een klank horen uitbrengen, die leek op een woord. Hoe is dat mogelijk? Josephine is geen mensenkind, maar een vier jaar oude kangeroe! Zij was nog geen decimeter groot, toen zij uit de buidel van haar moe der viel. Stellig zou zij van honger, koude en ellende gestorven zijn, als een inwoner van Cobram haar niet opgeraapt en als speelkameraadje voor zijn kroost mee naar huis ge nomen had. Dank zij de voortreffelijke zorgen van haar vinder groeide Josephine voorspoedig op en werd zij een aar dig kangeroe-meisje. Toch mocht zij op den duur niet ten huize van haar pleegvader blijven, want na haar prilste jeugd ging zij zelf voedsel niet gemaakt. Ze zou graag nog vele malen willen optreden, want de her innering aan de bijzonder lekkere hapjes, die men haar gaf vóór en na de show, is voor haar een heel goede herinnering. Snel is Josephine als weinig an dere levende wezens. Als ze een Uit stapje maakt, beweegt ze zich sprin gend met een snelheid van 45 kilo meter per uur! Als ze er zo nu en dan fiks de pas in zet, haalt zij de 65 kilo- zoeken en en toen bleek haar streng- vegetarisch dieet een permanente be dreiging te worden voor de tuin van haar pleegvader. Zijn tuin was hem zeer lief en daarom gaf de goede man Josephine aan Harry Houston, die zorgt voor het onderhoud van enige sportterreinen. Dat gebeurde vier jaar geleden. In die vier jaren veroverde Jose phine de harten van alle Cobram- mers. Zij maakte Cobram tot een be langwekkende plaats en vele toeris ten komen naar Cobram om Jose phine te zien. De televisiemensen hoorden over Josephine en waren zo geïnteresseerd, dat zij haar lieten op treden in een paar programma's. Zo werd Josephine een televisiesterretje! IJdel heeft dit optreden haar beslist meter per uur! Dan moet men zelfs met een auto goed kunnen omgaan, wil men Josephine inhalen of zelfs maar bijhouden. Gewoonlijk echter doet Josephine het heel kalmpjes aan en huppelt ze rustig en lustig door Cobram's stra ten. Ze plaatst haar staart en vooi poten op de grond en zwaait dan haar achterpoten naar voren. Zij is een heel bijzondere figuur in Cobram's straten, echt een bezienswaardigheid. Zodra een Cobrammer of Cobram se haar ziet, is de eerste gedachte: Wat voert Josephine nu weer in haar schild? Welke stunt zal zij weer gaan doen? En heel vaak gebeurt het, dat Jo sephine dan inderdaad „iets geks" doet. FOTO-BIJSCHRIFTEN Foto's van boven naar onder: Hier ligt Josephine bij de vlaggemast van de school te wachten op haar vriendjes en vriendinnetjes. Jospehine gevoelt zich midden op straat volkomen op haar gemak. Zij heeft lak aan het verkeer en vindt, dat automobilisten maar moeten wachten tot ze ergens anders heen gaat. Voor politiemannen heef ze helemaal geen respect! Josephine leeft geheel vegetarisch en daarom brengen de kinderen haar dikwijls lekkere hapjes als „celerie" en zo meer. Als Josephine vindt, dat het wachten op haar speelkameraadjes wat lang duurt, gaat ze de klas binnen en veroorzaakt dan natuurlijk de nodige opschudding.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 8