PELTENBURG v. 1793 1 NAAST 4 ANDERE TOPMERKEN VERENIGINGS DRUKWERK ^0£ft^g£onbetwist aan de spits! VRIJDAG 19 OKTOBER 1962 OE LEIDSE COURANT PAGINA 5 BOSKOOP Nieuw gymnastiekgebouw, grote aanwinst voor lichamelijke opvoeding Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de bijkomstige werk zaamheden betreffende de bouw van het grote en moderne gymnastiek - gebouw,, dat op de hoek Valkenbur gerlaan-Biezen is verrezen. In de nabije omgeving van deze voor Bos koop zo prachtige aanwinst is het in verband met de verbetering van de Biezenweg nog wat rommelig, maar met het dempen van sloten en het egaliseren van het verbrede wegdek wordt de grootst mogelijke spoed betracht. Het gebouw, ontworpen door de dienst van gemeentewerken, is op de eerste plaats bedoeld om de schooljeugd zelfstandige gelegen heid tot lichamelijke opvoeding te geven. Gedurende de laatste jaren moest men zich behelpen met de inmiddels wel belangrijk verbeterde gymnas tiekzaal van de openbare school, doch dit kon zo niet blijven voort gaan. Kortgeleden kon dan ook de zeer fraaie turngelegenheid van de r.k. lagere school aan de Reijers- koopseweg in gebruik worden ge steld. Met het ingebruik nemen van het nieuwe gebouw aan de Valken burgerlaan-Biezen behoort het ge bruik van de oude accommodatie van de schooljeugd door de drie plaatselijke turnverenigingen „Hou- Vast", „GDS" en „Fit", tot het ver leden. In de oude zaal van de openbare school zijn in de na-oorlogse jaren, de grote kosten ten spijt, de verbe teringen onvoldoende gebleken en de behoefte aan een derde gymnas tiekzaal werd ook door de overheid gevoeld, zodat men in 1961 de ur gentie inzag en de vereiste vergun ningen liet verstrekken. Model-turnzaal Wie zich van de nieuwe aanwinst hebben overtuigd, zullen moeten toe geven, dat deze model-turnzaal ver uitsteekt boven de andere plaatse lijke gelegenheden. De hoofdingang bevindt zich aan de Biezenweg en opdat de onderhoudskosten zo laag mogelijk kunnen worden gehouden, zijn rond het gebouw geen gras gazons aangebracht. Voor de ver fraaiing zijn Boskoopse cultures aan gewend, een beplanting, die het oef en terras langs de westelijke ge vel omzoomt. Verende vloer Vanuit de ruime hal leiden twee afzonderlijke toegangen naar de gro te sportzaal, die een oppervlakte heeft van 22,50 bij 11 meter. Een bijzonderheid van het gebouw is, dat de vloer van de zaal, gecon strueerd van beukenhout, zodanig is aangebracht, dat deze bij gebruik een vering van 7 tot 10 mm toelaat. Een zeer gewenst onderdeel wordt ook gevormd doordat vederlichte in- zinkbare rekstokken zijn aange bracht. Deze stokken kunnen in ko kers, vier meter diep onder de vloer, uit het oog verdwijnen. De wanden zjjn van „schoon" metselwerk en de lampen zijn ver diept in het acoustisch plafond aan gebracht. Het gebouw is voorzien van een hetelucht-verwarmingsin- stallatie. De warme lucht wordt door roosters, welke in de wanden zijn aangebracht, ingeblazen en terug gezogen door in de vloer aange brachte roosters. De westelijke ge vel bestaat geheel uit onbreekbaar glas en men zal er eerst aan moeten wennen om met deze grote glas oppervlakte voor ogen, zonder angst te spelen. Bij het betreden van de grote zaal valt de grote ruimte bijzonder op, welke mede verkregen is door een ruime toestellen-berging in een apartement naast de zaal. Tenslotte zij gemeld, dat alles er op is geba seerd, dat de vloerbeschadigingen tot een minimum kunnen worden be perkt. Het gebouw zal op zaterdag 27 ok tober a.s. te 15.00 uur officieel wor den geopend. Biljarten Voor de competitie van de Ver. Biljartverenigingen Gou da en Omstreken werden door Bos koop-teams gespeeld: afd. A Boskoop Moerkapelle 2 44; afd. B HLV Boskoop 80; afd. C: BoskoopHLV 44; afd. D: MoerkapelleBoskoop HAARLEMMERMEER Geboren: Antonde J. z.v. A van der Stelt en H. Mink; Heidd L. S. d.v. W. J. Voskuijl en C. W. Dikkeboom; Cornells R. z.v. R. van Beek en M. A. Totté; Ca- tharina R. d.v. A. D. Boot en R. Davids; Josephs M. d.v. H. S. van Woerkom en J. M. M. van Egmond; Klara A. d.v. R. Claij en K. A. Bakker; Klaas, z.v. G. Vis ser en C. van Vliet; Henriëtte d.v. W. Hoekstra en M. H van der Stoel; Jacoba W. d.v. J. Vink en P. A. Kamerman; Jans- je N. d.v. S. de Konine en W. van der Weele: Ido C. z.v H Nijdam en A van der Mije: Anne L. B. d.v. M. L. Blommen- daal en C. van Bronkhorst; Maria J. d.v. K. Jansen en C. A. Verkuijl; Albert J. T. W. z.v. B. J. Kreuzen en I. J. Eilander: Jannerje d.v. H. van de Beek en F. Roest: Tienus Th d.v. M. J Lubbersen en C. van Oene; Wouter A. z.v. G. Kamer man en C. van Caarloos; Hermanus C. M. d.v. H. J. M. van der Ham en R. F. C. van der Veek: Cornells z.v. G. Sta- lentijn en J. van den Bonuaard; Marianne d.v. H J. Jonge en J. C Poortvliet; Jo sé d.v. K. Duiister en J. E. de Reet: Jean- nette d.v, G. M. Driehuijs en N. Voortjes; Karin d.v. J, van Veen en M Houtman; Ingrid M. Th. d.v. A. L. Loogman en W. M. Sol: Jacob z.v. L. Vaalburg en A. A. Heerding: Johanna C. W. d.v. F. G. Hart man en C. E. T. Broekhuizen: Eelco R. P z.v. A. E. van Eeden en G. G. ter Borg; Cornelis Chr. M. z.v. C Kniistenmns en J. Lammere: Johannes N. z.v. C. A. Ent hoven en C. J. Korsuize: Adrians H. d.v. •J. Wittekoek e" G. Rineelberg; Michel P. J. z.v. J. H r"oel en H. M. R. Ver hoeven: Frede z v. P. M. Rijnders en M. van Walstiin: Agnia d.v. D. Robeson en T. Lagrouw; Remco z.v. D, A. van Noord en H. Burger. Ondertrouwd: C. Tukker en L. C. van der Luit; H. J. Winters en J. C. van Leeuwen; A. Botman en L. M. A. Bol; w van der Woude en C. G. Vreeken; N. Tamerus en C. Onos; A. Witziers en P. Gemeenteraad van Rijnsburg sprak over zwembad en gemeentegrenzen „OPENLUCHTBAD IS VEEL GEZONDER" Dat Rijnsburg een zweminrich ting zal krijgen, staat thans wel vast. Hoe deze er uit zal zien en waar deze gebouwd zal worden, ligt nog in het onzekere, maar het begin is er. Burgemeester B. H. Koomans zei „Er zal nog veel water door de Rijn vloeien, voordat het plan wordt verwezenlijkt". In principe bleek de gemeenteraad bereid voor het ont werpen van een plan een krediet van 5000 gulden beschikbaar te stellen. Niet dat alle raadsleden het C. van Duren; J. Hoogland en J. J. C. Davids. Gehuwd: S. P. Schouten en I. R. M. de Lely; A. J. Stolwijk en P. C. Grooteman J. de Lange en J. A. van den Bosch; P. C. van Diest en M. M. van Diemen; A. W. Meijer en M. van Daal; W. H. A. Dal- derup en M. E. Heiërman; J. W. van de Koppel en G. Franken; H. de Nijs en H. Th. van der Kolk; K. Kooij en A. Jans- sens; G. Balk en JJ. Krocké. Overleden: M. G. Fiks, 76 jr. e.v. B. v. d. Vegt; J. van Santen, 65 jr. e.v. M. A. de Hoop; M. Vreeken, 90 jr. w.v. A. Kaslander; P. J. van Seumeren, 58 jr. e.v. M. A. Jansen; G. Tentij, 37 jr. e.v. A. v. d. Kooi. onze krant groeit en de hoeveelheid werk groeit dus mee. op korte termijn zouden wij graag aanstellen: een prima machinezetter een dagbladopmaker (ook een handzetter kunnen wij hiervoor opleiden). wij hebben géén huis voor u, maar wel een prettige werkkring, een hoog loon voor goede krachten en een jaarlijkse winstdeling, voorts een werkweek van 42l/s uur en overwerk-vergoeding voor arbeid op zaterdagochtend, kom eens praten of schrijf naar: de leidse courant, papengracht 32 leiden telef. 20935 eens zijn met de uitvoering van het zwembad: integendeel! Zo begreep de heer v. d. Laan niet waarom men afgestapt was van het openluchtbad dat volgens hem veel gezonder is, en als het water verwarmd wordt minstens vijf maanden geopend zal kunnen zijn. Niettemin waren alle leden het eens over het belang van een zwemmende Rijnsburgse jeugd. De heer W. L. v. d. Gugten kon het niet met de heer v. d. Laan eens zijn dat een openluchtbad aan de eisen zal voldoen. Spr. gaf de raad ,,de raad" dat, mocht men overgaan tot het bouwen van een overdekt bad, het een groot bad moet zijn, zodat er wedstrijden gehouden kun nen worden en b.v. een waterpolo- vereniging opgericht. Wethouder De Mooy was van me ning dat men wel wat ver vooruit liep, omdat het krediet nog beschik baar moet komen. De heer T. Kralt vond, dat als men zou blijven pra ten, men nooit tot daden zou komen en raadde de raad aan een strikt werkprogramma op te stellen. Vol gens de heer C. Kralt kon men het bad het beste in de kom bouwen, bijvoorbeeld bij de te bouwen Ulo. Wethouder Zandbergen besprak de financiële positie van Rijnsburg. Volgens hem was het het beste op d« beslissingen van de Ged. Staten te wachten. De heer Zandbergen wees er ook op, dat het hoofdzaak was dat de kinderen van Rijnsburg leren zwemmen. Gemeentegrenzen Ook over het agendapunt „Ont- werp-regeling tot wijziging van de gemeentegrens" werd in den brede gediscussieerd. De heer C. van Eg- mond wees er als eerste spreker op, dat straks bezuiden de rijksweg de gemeente ook nog door een nieuwe rijksweg doorsneden zal worden. Spr. voorzag in het verschiet moei lijkheden met Oegstgeest, voor een gedeelte van de Oranjebuurt, aldaar zijn de bewoners op Rijnsburg ge oriënteerd. De heer D. v. d. Meij was teleurgesteld over het verlies van tuingrond in Rynsburg, doch hij kon wel begrip opbrengen voor het standpunt van de minister. Burg. Koomans zei, dat noch Leiden, noch Oegstgeest, noch de minister met 'n woord hebben gerept over de 60 agrariërs bij de „Drie Witte Palen". Voordat het structuurplan van Lei den bekent werd, is de Indische buurt nooit omstreden gebied ge weest. De belangen van de corridor (tussen Indische buurt en geplande grens) zijn bij Oegstgeest niet in goede handen geweest. Wat is logi scher dan tot Rijnsburg te trekken wat tot de agrarische gemeenschap behoort! Dr. v. d. Laan wees er op, dat van de 150 woningen, welke in de omtrek van Buitenlust staan, de helft van de bewoners op Rijnsburg georiënteerd zijn! De voorzitter speet het, dat b. en w. destijds niet uitgenodigd zijn bij het gesprek door aangrenzende gemeenten. Weth. De Mooij wees er op, dat de 60 kweker» ook binnen de grenzen worden ge drongen en „aangezien er 1000 hul zen bij komen moet de minister dan maar eens vertellen hoe wjj aan grond voor de agrarische sector moeten komen". Weth. Zandbergen zei, dat de minister de consequentie van zijn rede niet durft te aanvaar den. Aan het einde van deze dis cussies verklaarden alle raadsleden achter het pre-advies van b. en w. te staan Hamerstukken Zo lang de behandeling van de twee eerste zaken duurde, zo vlug gingen de andere agendapunten on der de hamer door. Zo werd goed keuring door de raad gegeven voor de aankoop van 8 woningen van me vrouw C. van Iterson-v. d. Gugten en cons, gelegen aan de Brouwer straat, de nos 13, 21, 23, 25, 27, 29, 31 en 33 voor de totaalprijs van 30.000 gulden. Een aanvullend krediet van 12.920.werd beschikbaar gesteld voor het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Brouwerstraat en omgeving. Het verzoek van het schoolbestuur van de ulo-school om verhoging voorschot vergoeding vakonderwijs ten bedrage van 119.11 kon de goedkeuring van de raad wegdragen. WASSENAAR Geboren: Jacoba Th. d.v. J. van der Ploeg en T. J. C. van Leeuwen; Johan nes S. M. z.v. W. J. Teeling en W. M. E. de Boer; Franciscus A. H. z.v. H. J T. van Deursen en C. A. van den Barselaar. Ondertrouwd: A. A. J. v. Kleij e«i T. M. van der Knaap; H. Gillis en H. W. J. Niemeyer; A. W. Wijsman en W. M. van der Meulen; A. J. van der Ven en E. Suerink; H. Uit Beijerse en J. W. Henke*. Gehuwd: G. Waterkarnp en S. Steene- veld; G. J. C. M. Snelderwaard en E. Karthin; T. J. van der Spek en M. H. van der Ploeg; A. J. H. van der Voort en C. M. G. Riem. Overleden: Theodoras Remmertwaal, 77 jr.; M. W. Froger, 86 jr.; I. M. Hoek, 66 jr.; F. D. Harteveld, 77 jr.; Anje Bree- ddjk, e.v. Gerrit Buitelaar, 68 jr. OEGSTGEEST Geboren: Anne Henk zn van J. van Slageren en T. Oost; Jan Johannes zn van J. Plug en A. C. Filippo; José dr van A. de Roode en J. W. M. Meer- tens; Peter Johannes zn van J. J. van Rood en A. M. R. van Tuijll van Se- rooskerke, Baronesse; Hendrikus Ni- colaas zn van G. T. Hoogervorst en M. E. v. d. Geest. Ondertrouwd: J. P. Pieterse en C. A. Blansjaar; A. Verboon en A. A. van de Erve; F. P. J. van Leeuwen en J. E. M. Dirkse. Getrouwd: J. L. J. Gaillard en L. A. Eichhorn. Overleden: D. Hoekstra; A. G. van der Poel. Scheepsberichten Alcor 18 v. Nacala n. Beira. Alphe rat 18 v. Duinkerken n. Londen. Ar ea t. 19 te Tripolis. Ganymedes 18 v. La Union n. Puertosomoza. Korenia t. IS te Kililngholme. Parthenon 10 te Barbados. Servaaskerk 19 te Nagoya. Korenia t. 19 te Shat al Arab. Mer- welloyd 20 te B^uff verw. Sloterkerk 19 te Antwerpen. Korendijk 18 te Rotterdam; Lekhaven 18 te Rotterdam; Scheldelloyd 18 te Rot terdam; Telamon 19 vn Rotterdam nr Gent. fE? Bon. 2 stofdoeken 39 ct. Grote maat, 4Qx40 cm.; prachtige stevige kwali teit; diverse mooie pastel tinten; normale prns 98 ct. Uitsluitend met inlevering van deze bon 2 stuks voor 39 ct. "Victorie-mag., Hoge- woerd 22. fE? Emaille kolenkitten, 50 cm. hoog 2.98, 55 cm. hoog 3.85; metalen strijkplank, verstelbaar, zwaar buis materiaal 13.95; losse kop jes, boerenbont 65 cent.; plastic wasmand, gr. maat 2.25. Victorie-mag., Hoge- woerd 22. G£ Kop en schotels, mooi gedecoreerd, 6 st. 3.98 metalen droogrek, onze bekende kwaliteit, grote maat 2.65; keukenkrukken metaal, zware uitvoering 4.95- eenpits oliestel, eer ste keus émaille 5.95. Vic- toerie-mag, Hogewoerd 22. G? Bon. Brandweerauto L28. Zeer zware kwaliteit onbreekbaar plastic; groot model; met uitschuifbare ladders; bemand met twee poppetjes; normale prijs 2.95. Uitsluitend met inle vering van bon 1.28. Victo- rie-speelgoedmag., Hoge- w erd 31. G£ Te huur aangeboden: magazijnruimte (parterre) ter grootte van 90 m2, in centrum stad. Geschikt v. diverse doeleinden. Te bevr.: Lijsterst.-aat 19, tel. 52354, Leiden. Uitschuif taf el voor 20 pers., opklapbedden, ka pokmatrassen. boeken kasten, ameublementen, kolenfornuizen, babyeem- mode, butagasstel, grote en kleine bureaus, club fauteuils, divans, kloos tertafels, naaimachine, stoelen 2 gulden, Pluym, Hoogewoerd, koopt inboe dels. Xele-fto-arvtjei worden dagelijks ge plas sl ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters) De prijs bedraagt I 1 .50 tegen contante betaling PHILIPS - ERRES - BLAUPUNKT - ARISTONA GA EERST KIJKEN BIJ: 59 cm beeld en geschikt y voor het 2e programma PROGRAMMA'S BILJETTEN REGLEMENTEN CONVOCATIES N.V. Oe Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 LEIDEN G? Tegen elke prijs. Bank stellen; dressoirs; compl. clubstellen; kloostertafels; clubfauteuilsschrij fbur linnenkasten; wanael wa gens; sportrijwielen; ka chels; bedstellen- ledikan ten; tafelstoel; driewieler fietsjes; autopeds; gasfor nuis; vloerkleden- waske tels; keukenstoelen; ta fels; nachtkastjes. Nieu- we..burg. Hooigracht 55 (geen winkel). 3? Prachtige negerpop 98 ct. met gekleurd rieten rokje, grote maat pop 32 cm; stevige kwalitei": zacht onbreekbaar pla .ti'- Al leen met deze advertentie vot;' 98 ct. IVA, Haarlem merstraat 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Er zijn momenteel ook enkele overjarige en gebruikte toestellen tegen zeer speciale prijzen. Extra modern Is deze sierlijke pump met uitgesneden zijde. Kleuren: zwart en bordeauxrood met blesgarnering. LEIDEN Haarlemmerstraat 53a ROTTERDAM Binnenweg 10. Nw. Blnnenwef 37». Groene Hllledljk 262-264. Putsclaan 230-234, Katendrechtte Lagedljk 428. SCHIEDAM Hoogstraat 2, DORDRECHT BREDA TILBUM

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5