GREENWAY DONDERDAG 18 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Heden, morgen en overmorgen GROTE MEUBELSHOW IN ONZE TOONKAMERS IN „AVONDRUST" - Vliet N.Z. 36 - Rijnsburg Geopend van 46 uur en 710 uur. Zaterdag van 3.306 uur Fa. C. VERDUYN, RIJNSBURG TELEF. 01718—3036 Zondagavond dans- en showavond Leidse Universiteit in de Groote Vink ten bate van kerkbouw in Leiden Zuid-West BOUWPASTOOR IS IN ZIJN SAS I"\AT ER in Leiden Zuid-West een We hopen dan ook van ganser har- nieuwe kerk komt, weet langza- te, dat de dans- en showavond op - - - - merhand elke Leidenaar. De plaats zondagavond 21 oktober in de Groote epidemie van pandemische A-2 waar deze komt te staan staat vast. Vink aan de Haagweg een groot sue- influenza onder de militairen van de Alleen het wanneer is nog een ge- ces mag worden. Het entréegeld is luchtmacht in heim, maar mogelijk duurt het niet zo zodanig gesteld dat dit voor niemand f in J. van verschrikkelijk lang, dat er met de een bezwaar kan zijn die avond mee Scoren te Eext (Drente) in boowjan de kerk een begin gemaakt ^maken en eens naar hartelust te PromXr wS prof.™? J Mulder. Dat het een project is, dat wel een Vanzelfsprekend begrijpt U wel paar centen gaat kosten, daarvan is dat aan de pastorie, Churchilllaan 52 ook iedereen overtuigd en zeer ze- en aan een paar bekende adressen de kcr de bouwpastoor, die voor de in- kaartjes verkrijgbaar zyn. Die adres- sameling van het benodigde moet sen zijn: Johan Verhulststraat 14 en torg dragen. Dat hij dit niet alleen Wiardi Beckmannstraat 29. kan is zonder meer ook wel duide- We mogen ook niet vergeten te lijk. vermelden dat deze avond tot stand Wat het meest frappant is, is dat is gekomen in samenwerking met spontaan acties op touw gezet wor- O.K.O. (Ontwikkeling, Kunst en Ont- den om een zo groot mogelijk bouw- spanning) een overkoepelend orgaan fonds bij elkaar te krijgen. Daartoe van de beide parochies Leonardus en wordt door de mensen zelf het ini- Antonius. tiatief genomen. Zo hebben we in het Pastoor N. J. Commandeur o.fm. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proef schrift getiteld: „De Macro-Micro verhouding bij de sociologie, de psy chologie en de sociale psychologie" de heer J. A. A. van Leent geboren te Den Haag in 1926, thans wonende te Leiden. Promotor was prof. dr. A. M. J. Chorus. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld: Onrustige Zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtabletten (Advertentie) GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Aalmarkt en de Andries Schot kade met ingang van heden voor de duur der bestratingswerken aldaar zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. (Advertentie) UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de Gemeen teraad in zijn vergadering van 15 ok tober 1962 heeft bepaald, dat een her ziening c.q. vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid met betrekking tot het gebied ten zuiden van het voormalige Pesthuis en ten noordwesten van de spoorbaan Am sterdam-Rotterdam en op de bij dit besluit behorende tekening, genum merd K H j-1946a, met een gebroken lijn aangegeven. Leiden, 17 oktober 1962. De Burgemeester voornoemd, F. H. van Kinschot. (Advertentie) VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat zij hebben besloten voor de duur der werkzaamheden aan de Haarlem merstraat een wachtverbod vast te stellen in de Lege Werfsteeg, voor beide zijden van de rijbaan. (Advertentie) Burgerlijke Stand Geboren: Ree i z.v. J. M. de We- AL CAPONO Vrijdag 8.15 uur Zaterdag 7 uur en 9.15 Zondag 4 uur met Engels ingenieursbureau GEHELE BENELUX THANS WERKGEBIED verleden al gekend de loterij van de verkenners voor de aanschaf van een doopvont, een paarkaarskandelaar en een consacreerpateen; de fancy-fair van ons Damescontact ten bate van een processiekruis en zes toortsen; 8er en P. v. Walraven; Edgar Misea toneelavond voor een gebrandschil- Alwino Maria z.v. R. J. Islam en P. derd raam, dat de voorstelling gaat E. Rozier; Ma-da Adriana Everdina dragen van de H. Paulus; en nu uit d.v. 1 A, v. d. Aart en E. M. P. de de kringen van de jongeren een dans- Hoos; Herman z.v. K. M. Verkuijlen en showavond op zondagavond 21 ok- en J* Baars; lida d.v. W. Bekooy en tober in de Groote Vink aan de Haag- J- Ooms; Machiel z.v. W. G. v.d. Sman weg. en E. Lansberg; Catharina Theodora Deze jongeren willen een dans- en Maria d.v. P. W. Westhof en J. M. C. showavond brengen die alleszins is v Hoorn; Elisabeth Maria d.v. H. A. verantwoord. Onder leiding van Jos v- O ijk en W. M. J. Spierings; Hugo Creijghton wordt gepresenteerd z,v- O. C. de Vreugd en Y. Nijgh. „Joke Bousie" en haar band. Zij is Overleden: A. Plaizier 84 j., m.; onlangs met een concours in Noord- O. J. Janse 67 j., vr. wijkerhout bekroond met goud. Deze droge? te'ïeverori IZ" de opSou? Leidse Apparatenfabriek N.V. via ,Vamac' verbonden van de nieuwe kerk. U kunt zich voorstellen, dat we als bouwpastoor met een dergelijk initiatief erg in ons sas zijn. Toch ook weer daarom niet alleen omdat een dergelijke avond een versterking van ons bouwfonds ,r betekent, maar vooral omdat daar- Verkoopkantoor „Vamac" zal lij- dere aanverwante mdustrieen. mee duideljjk gedemonstreerd wordt dens de „Macheyo 1962" (eind no- Hei bureau beschikt daartoe over het meeleven met het project en de vember) belangrtjk nieuws openbaar een staf van ongeveer 750 personen, zorgen welke we daarmee op onze n?akeIb MmeUjk de associatie met een belangwekkende reeks van etgen - - - - - een van Engelands meest vooraan- procédé s, een groot proefstation en staande ingenieursbureaus. een wijdvertakt net v^n relaties. Deze nieuwe samenwerking tussen Vamac en Constructors John Brown DameS-Koiltakt Zuidwest te Londen zal tijdens de Machevo (tentoonstelling van apparaturen i 1 11* J voor chemische en levensmiddelen- IlRQ SjCZClllffC RVOüd industrie) blijken uit een gemeen- D schappelijke stand. Het „Dames-Kontakt Zuidwest" Deelnemers aan de Vamac zijn de heeft gisteravond een kaart- en sjoel - Leidse Apparatenfabriek N.V. te Lei- avond georganiseerd die in de smaak den, de N.V. Machinefabriek en Con- bleek te vallen. Er was een prima structiewerkplaats Gebr. Klinken- opkomsten een gezellige sfeer en er berg te Wormerveer en de machine- werd enthousiast gespeeld. Het zal fabriek Kennemer te Beverwijk. De- bijgevolg zeker mogelijk zijn, nog ze bedrijven zullen tijdens de Ma- eens zo'n avond voor de liefhebbers che\ c verscheidene nieuw-ontwik- te organiseren. Aan het einde van kelde standaardprodukten exposeren de avond gingen de winnaressen met en een tentoonstelling opzetten van leuke prijzen naar huis. gemeenschappelijke fabrikaten en De voorzitster, mevr. Mentink, aktiviteiten. maakte bekend, wat er na het voor- Het doel van de vereniging met lcpig programma nog is vastgesteld Gisteravond even voor twaalf uur c<?nstr. John Brown is door gemeen- voor dit seizoen: 20 nov. excursie is een 38-jarige Leidse typiste met schappelijk optreden te komen tot naar een condensfabriek in Leeuwar- haar bromfiets op de Hooigracht in opdrachten voor ontwerp en bouw den, 14 nov. Philipsdemonstratie, ook botsing gekomen met de auto van £an fabneksinstallatie in de gehele toegankelijk voor heren echtgenoten, een journalist uit Leiden. Zij brak eind november rijsttafeldemonstratie, haar linkerpols. Ter behandeling Uitwerking van een dergelijk ont- 13 dec. huidverzorging en make up, werd zij naar het Academisch Zie- ,doorh(d€ m®uw« associatie be- lezing en film 19 dec. kindermiddag, VOORSCHOTEN TELEFOON 01717-2566 Der stern von Santa Clara Zondag 7 uur en 9.15 Maandag, woensdag en donderdag 8.15 uur schouders hebben gekregen. ingekomen stukken kon de voorzit ter mededeling dat op de bijeen komst, die 21 november zal plaats vinden, de heer J. A. Janse uit Ben- nebroek zal spreken over: „De tulp van het Midden-Oosten tot moderne tuinplant". Inmiddels waren de jury's met hun keuringen gereed gekomen en bleken de navolgende resultaten te zijn be reikt: Afdeling bloemen: 1. J. Kriest (8 pnt), G. Hoogervorst (8 pnt), C. van Egmond (7 pnt), N. de Leeuw 6'/» pnt), H. Griffioen (6 pnt). Afdeling fruit: A. Hofman (10 pnt). In zijn lezing gaf de heer Van Hat- tum een zer leerzame en interes sante beschouwing over de naamge ving der planten. Bij de systematiek (de naamgeving) gaat de wetenschap pelijke onderzoeker uit van vaste re gels t.a.v. het geslacht en de soort der planten, waarbij maar al te vaak niet kan worden ontkomen een een lange reeks van frasenamen, die de nodige verwarring kunnen stichten. Aan de hand van tal van voorbeelden toonde de heer Van Hattum, dat voor de juiste benaming der planten de nomenclaturen (vaste naamlijsten) dienen te worden geraadpleegd. Laatste paal gespoten voor Kamerlingh Onneslab. Hedenmiddag is door de fa. Ne- derhorst uit Gouda de laatste paal gespoten voor het nieuwe gedeelte van het Kamerlingh Onnes-labora- torium aan de Zonneveldstraat. Zoals wij reeds eerder schreven wordt bij deze bouw een nieuwe me thode van funderen toegepast (voor het eerst in Nederland) op grote schaal. In de afgelopen maanden heeft men de dertien meter hoge dam- wand, bestaande uit aansluitende palen, gespoten. Voor de vloer van de kelder injecteerde men de grond op de vereiste diepte met een be paalde vloeistof, die de grond doet verstenen. Men behoeft hierna de kelder alleen nog maar leeg te gra ven. De bovenbouw van het gebouw, dat tachtig meter breed wordt, moet nog aanbesteed worden. Beneden het maaiveld komen twee verdiepingen, daarboven zullen nog vier lagen ge bouwd worden. Eind 1965 hoopt men het laboratorium in gebruik te kun nen nemen. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 18 OKTOBER Kath. Jeugdraad Ledenvergade ring. 8 uur nam. Zomerzorg. Museum v. Nat. Historie Lezing Ned. Natuurhist ver. 8 uur nam. Hoofdstad-Operette 8 uur nam. Schouwburg. Rotterdams Philh. orkest 8 uur nam. Gehoorzaal. St. Christoffel Old Dutch. K. en O. Film „Ballade van een soldaat". Casino. 7 uur nam. VRIJDAG 19 OKTOBER Oud-Leiden 8 uur nam. lezing Kasteel Dever Lisse en zijn bewo ners. 8 uur nam. Lakenhal. K. en O. Lezing „Snel leren en goed onthouden", door drs W. Zon neveld. 8 uur. Bonaventura-lyceum. ZATERDAG 20 OKTOBER Eucharistisch Trefpunt. 36 uur nam. St. Lodewijkskerk. ZONDAG 21 OKTOBER Dansavond voor katholieke jeugd van Leiden ten bate van bouw nieu we kerk in St. Antonius-parochie, 8 uur, De Groote Vink. APOTHEKERSDIEN ST tot en met vrijdag 19 oktober. Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Ha ven 18, tel. 20085. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Haven Apotheek. BIOSCOPEN De films in de week van 1926 oktober zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: afgekeurd. Lido: afgekeurd. Luxor: „De heer Hobbs gaat met vakantie", alle leeftijden. Studio: afgekeurd. Trianon: afgekeurd. Rex: „Terug uit de hel", 14 jaar. Greenway (Voorschoten): „Al Ca- pone", volwassenen. - „Der Stern von Santa Clara", alle leeftijden. tekent echter niet, dat de Vamac- waarvoor de kinderen op één punt leden daarmede tevens een monopo- zullen worden afgehaald, 8 jan. God- lie verwerven voor de bouw van fried Bomans (ook de heren zijn wei deze installaties. De uitbesteding kom), 28 febr. reductie voor de Mar- daarvan zal geschieden op de open grietshow; op 19 maart zijn de dames markt. de gasten van het KVP-centrum te Constructors John Brown is een Baarn, waarvoor alleen de buskosten ingenieursbureau met werelderva- voor rekening van de leden komen. ring, in het bijzonder op het gebied Dit programma werd met veel ent- terskerkkoorsteeg is zo volkomen, van kej. ontwerpen en uitvoeren van housiasme begroet, dat we onderhand beter van Pieters- complete fabrieksinstallaties voor Ook de onlangs gehouden Moeder - n ^fü?Amnhnic^ chemische, petro-chemische en an- ochtend werd erg gewaardeerd. De zaal en de tafels zagen er prima uit. kenhuis gebracht. Het ongeval vond plaats voor het Elisabeth Ziekenhuis, toen de vrouw de weg overstak zon der op het verkeer te letten. PIETERS-AUTOKERKHOF De auto-chaos op het Pieterskerk hof aan de kant van de Lange Pie BESTELAUTO IN HET STEENSCHUUR Voorbijgangers zagen gistermiddag, dat uit het Steenschuur een bestel auto werd gehaald. Het was de auto van een installateur uit Doorn, die hierdoor een flinke schadepost opliep: de wagen zat vol met tv-apparaten en transistorradio's. De onfortuinlijke chauffeur had zijn wagen geparkeerd, met de neus in de richting van het water. De versnelling zette hij in de vrij stand en de handrem vergat hij voldoende aan te trekken. Nauwelijks was hij uitgestapt, of de wagen zette zich in beweging. Door een kraanwagen werd het voertuig, dat en passant een geparkeerde wagen had beschadigd, op het droge gebracht. Aan beide zijden laten automobilis ten hun vehikels achter in de meest schilderachtige standen. Misschien terskerkhof, dat meestal aangeduid Een pluim voor de damesleden, die dit zo keurig hadden verzorgd. Kon. Ned. Mij. voor menen zij aldus aan de pittoreske wordt met de naam Pieterskerkplein, uiterlijkheid van de Sleutelstad te Maar dat doet men niet. kunnen bijdragen, maar het gevolg is, dat hier in de bo:ht van Guinée Het Rapenburg is wereldbe (berncht hoekje) een situatie is ont- roemd. Dit is ons dezer dagen weer Tllinhnilw- en PlnntLlinrlp staan, waar geen doorkomen meer gebleken toen we hoorden, dat een lu|hhuu" lilllltvUiiilt: aan is. Tussen voor- en achterwer- brief uit Ziirich. gericht aan profes- ken van Amerikanen en Europeanen sor X, Rapenburg, Holland, prompt j^elilg Ijlden e. O. van de is er voor de automobilist die ver- op het juiste adres werd bezorgd. £°n. Ned. ïÏÏij i, 1 derop moet, weinig perspectief meer, Plantkunde hield gisteravond in het zeker niet als er ook nog van de te- Dijkgraaf en Hoogheemraden Gereformeerd-Jeugdhuis (Breestraat genovergestelde kant een bestuurder van Rijnland hebben het verbouwen '91 een zeer goed bezochte ledenbij- tussen de logge autolichamen door- van het pand Breestraat 55 volgens eenkomst, die ditmaal gepaard ging koekeloert. De automobilisten zijn een ontwerp van het architectenbu- lnet pe"ol? e, e, b'oemen" en fruit- een 'ui slag volk, want vijftig meter reau ir. M. P. Schutte, opgedragen «pos'tie ta het kader van de jaar verder hebben zij de ruimte, kunnen aan ie firma S. A. Spruitenburg te lijkse kweekwedstrjid. Met het doel u-. n:. t ii11 tq TKn \oor deze wedstrijd weer de nodige punten minimaal 6 punten te verzamelen, hadden ruim 30 inzen ders hun zelf gekweekte produkten weer op smaakvolle wijze tentoon gesteld. De jury voor de bloemen- kweek, bestaande uit de heren C. Sormani, F. Langezaal en C. van Eg- Naar wij vernemen worden thans op het bureau Gemeentewerken niond, en de jury voor de fruitkweek, plannen uitgewerkt voor werkzaamheden aan de Breestraat. Behalve het uit de heren H Veendorp, verwijderen van de tramrails is vervanging van het hoofdriool door een eer| kkelij'ke taakgee„ en ander nieuw kanaal noodzakelijk. Deze werkzaamheden zullen echter met zich Qp punten te waarderen. meebrengen dat veel grote en zware gebouwen aan de Breestraat, in ver- jn jjjjj welkomstwoord sprak de band met de zeer diepe sleuf, die voor de riolering moet worden gegraven, afdelingsvoorzitter, de heer J. H. zullen moeten worden gestut. Alles bijeengenomen wordt het dus wel een Smit, er zijn grote voldoening over groot en zwaar karwei. De aanvang van de werkzaamheden, die veel uit, dat het aantal inzendingen, w.o. tijd in beslag zullen nemen, is onder meer afhankelijk van het opleveren enkele zeer fraaie bloemstukken en van de Haarlemmerstraat, omdat het vrij zeker is, dat de Breestraat fruitmanden, de verwachting weer tijdens de werkzaamheden voor verkeer afgesloten zal moeten worden. Verkeersdeskundlgen bestuderen de omleidmgsmogelijkheden tQt H, j. van Hattum, weten- Wat de werkzaamheden gaan kosten is nog met bekend. Wanneer het schappelijk ambtenaar aan de Hortus plan bestekklaar door Openbare Werken is afgeleverd is het woord aan Botanicus, die na de pauze een lezing de gemeenteraad voor het verschaffen van het krediet. Tegen St. Nicolaas hield met als onderwerp: „De naam- wordt de Haarlemmerstraat opgeleverd. Het werk hoopt men medio 1963 geving der planten", te kunnen aanbesteden. Na voorlezing van de notulen en VOLGEND JAAR BREESTRAAT OVERHOOP Zwitsers jeugdorkest nam afscheid van Leiden Ongeveer vijftig Zwitsers stapten vanochtend om tien uur ir twee ge reedstaande bussen om de terugreis naar het kleine bergland te aanvaar den. Zij hebben op uitnodiging van K. en O. en van de Leidse Jeugd Ac tie een toernee van tien dagen door ons land gemaakt. Zij zijn geduren de die tien dagen ondergebracht bij gezinnen in de Sleutelstad en omge ving. Gisteravond hebben de Zwitserse gasten en de Nederlandse gastheren afscheid van elkaar genomen tijdens een feestelijke bijeenkomst in het klubgebouvv van de speeltuinvereni ging „Ons Eiland" aan de Kagerstraat. Na ruim een week van musiceren en reizen konden de Zwitserse jongelui eindelijk zelf eens rustig gaan zitten om te luisteren wat Leidse jongeren op muzikaal gebied presteerden. Er heerste een ongedwongen stemming in het zaaltje aan de Kagerstraat. Na het musiceren van de Leidse jonge ren, konden Nederlanders en Zwitsers dansen op de muziek van „The Sun ny Side Jazzband". De leiding van de avond berustte bi; de secretaris van de Leidse Jeugd Actie, de heer Stein- bach. BEURSOVLRZHM VAN DONDERDAG Ongeanimeerde stemming Het Damrak heeft vanmiddag bij de opening een ongeanimeerde stem ming te zien gegeven voor de inter nationale waarden. Het waren van deze groep alleen de AKU-aandelen, die zich op dat moment fractioneel boven het vorige slotniveau konden verheffen op 345 yK .Kon. Olies ble ven onveranderd op 141,30. Philips min tachtig cent op 134,20, terwijl Unilevers verder afbrokkelden tot 122,70, min 30 cent. Hoogovens daalden 3»/»punt tot 493. Evenals de vorige dagen was ook vanmiddag de omvang van de handel aan de ge ringe kant. Van arbitrage-zijde werd voor buitenlandse rekening een stuk je aangeboden. Gedurende de ver dere beursduur kwam er in de ope ningskoersen geen belangrijke wij ziging meer voor. In Wall Street is de jaarlijks terug kerende periode van belastingver kopen aangebroken. Deze verkopen werden woensdag op de New Yorkse beurs goed opgenomen, waardoor een koersdaling werd voorkomen. Aan het slot bleek, dat de verande ringen ten opzichte van het voor gaande slotniveau, van weinig bete kenis waren, ook voor de Nederland- hoofdfondsen. Philips een kwart dol lar lager, daarentegen KLM verder in herstel ditmaal met een achtste dollar. Het dieptepunt sedert de in troductie van de KLM-aandelen be hoort weer tot het verleden. Voor dit fonds bestaat op het Damrak thans grote belangstelling. Gisteren werd voor nominaal 135.600 in ge noemde aandelen omgezet. Men hoopt op landingsrechten voor dit concern in Indonesië. Na twee zeer vaste dagen waren de Westduitse beurzen vandaag lager. Dit had ech ter geen invloed op de stemming in Amsterdam. In de scheepvaartsektor viel wei nig te beleven. De stemming was er iets zwakker. Cultures verwaar loosd. In de staatsfondsenhoek was de staffellening aan de vaste kant. Dit was trouwens vrijwel de enige lening waarin iets omging. Aandelen Verschure Scheepswerf, Simon de Wit en die van de „De Schelde" werden onveranderd ge adviseerd op de tussentijdse mede delingen over de gang van zaken van genoemde maatschappijen in het lopende boekjaar. Ned. Melk Unie kreeg een lagere adviesprijs op 300 laten. Dit als nawerking op het di- videndvoorstel van acht procent. De renteloze schuldbewijzen „Bank voor Onroerende Zaken", die tot op heden niet rentedragend waren zul len, zo hebben direktie en commis sarissen, aldus de beurs, beslist, 5 procent rente gaan dragen met te rugwerkende kracht van 1 januari 1962 af. Op verzoek van het beurs- bestuur werd geen notering voor ge noemde schuldbewijzen opgemaakt. Gisteren werden ze verhandeld op 95»/». Marktberichten BARNEVELD, 18 okt., eieren Coöp. Vel. Eierveiling. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 401.360 in veiling werden gebracht. Handel vlot. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 48 tot 54 gram 7.878.75; 54 tot 58 gram 8.959.90; 58 tot 63 gram 10.25—12.00; 63 tot 67 gram 12.30— 13.05. Pluim veemarkt: Aanvoer plusminus 45.000 stuks, handel in kip redelijk, kuikens kalm. Prijzen (in per kg,): slachtkiDDen 1.001.15; slachtkuikens 1.20—1.45. GOUDA, 18 okt. Kaas Aanvoer 133 partijen kaas. De prijzen waren voor eerste kwaliteit 2.32 tot 2.37 per kg., voor tweede kwaliteit 2.38 tot 2.56. De handel was kalm. 's-HERTOGENBOSCH. 17 okt.. Vee Aanvoer 8082, runderen 1989. graskalve ren 399, vette kalveren 1029. nuch'.re kalveren 945. schapen 494, geiten 17, fok- zeugen 34. sl.varkens 485. lopers 18, big gen 1968, sl.runderen 704, melkkoeien 550-1075, guiste koeien 500-850. gras- kalveren 225-360. kalfvaarzen 650-1050. guiste vaarzen 525-735, pinken 375-550. nuchtere kalveren 65-150, weideschapen 65-95, ooien en lammeren 45-70, dr. zeu gen 260-330, lopers 60-80, biggen 36-51. sbrunderen extra 2.90-3.10; I 2.65-2.80. II 2.35-2.55. III 2.10-2.30, vette stieren 2.60-2.80, worstkoeien 2.00-2.20, vette kal veren I 1.90-2.10, II 1.60-1.80. III 1.35- 1.55, nuchtere sl. kal'eren 1.10-1.40, sl. zeugen I 1.36-1.42, II 1.28-1.34. sl. var kens 1.62-1.72, vette schapen 85-125, lam meren 80-115. Melkkoeien groter, traag, aflopend, guiste koeien gewoon, stil, la ger, jongvee ruimer, gedrukt, gedrukt, vette kalveren groot, flauwer, niet prijsh., nuchtere sl.kalveren groot matig, gehand haafd, schapen en lammeren ruim. gun stig, prijsh., fokzeugen normaal, minder, lager, lopers en biggen groter, traag, te ruglopend, slachtvee redelijk, kalm. niet gehandhaafd, sLzeugen redelijk, williger, stijver.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2