Bouwmeester schoot Feijenoord in de verlenging naar tweede ronde Eindstand was 1-1 Competitie L.S.B. PERSOONLIJKE LENINGEN DONDERDAG 18 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Hongaren de volgende tegenstanders De vijftien Schupo's stonden voor een hopeloze taak. De honderden opgewonden Feijenoord-supporters waren eenvoudig niet te stuiten. Met vlaggen, toeters en dassen namen zij, in de allereerste minuut van de verlenging bezit van het speelveld. Als een ware triomfator werd Frans Bouwmeester gehuldigd: het was duidelijk, het tweede doelpunt tegen de uiterst vermoeide Servette-ploeg had de tweede ronde van de Europa beker, waarin de Hongaren tegenstanders zijn, voor Feijenoord veilig ge steld. Het was het hoogtepunt van een enerverende beslissingswedstrijd, waarin Servette, dat vorige maand in Rotterdam een relatieve achterstand van twee doelpunten goedmaakte, juist wat adem tekort kwam. Een doel punt van Cor van der Gijp, zes minuten later gescoord, maakte het vonnis compleet. Met 31 won Feijenoord voor amper 13.000 toeschouwers in het mistige Rheinstadion van Düsseldorf, waar enkele jaren geleden het Nederlandse elftal met een 21 zege op de Duitsers voor een onverwachte triomf zorgde. Een volkomen verdiende zege voor de ploeg van Frans Fuchs. Vrijwel de gehele ontmoeting is Feijenoord in de meerderheid geweest. Slechts aan het zeer onzuiver schieten en het vaak aarzelende aanvalsspel van Feij enoord heeft het gelegen, dat de technisch knappe Zwitsers tot kort na de hervatting stand heb ben kunnen houden. Een goede prestatie van de Rotterdamse ploeg, die eerst Bergholtz - zon dag geblesseerd - moest missen en, te elfder ure, ook stopper Hans Kraay niet kon opstellen. De Rotterdamse midhalf werd gisteren door een opkomende angina uitgeschakeld. Na een voorzichtig begin trok Feijen oord naar voren. Middenvoor Cor van der Gijp en Piet Kruiver, dit maal rechtsbinnen, kwamen gevaar lijk dicht voor het doel van keeper Schneider. Maar, als zo vaak, het doelpunt viel aan de andere kant. Na 33 minuten maakte rechtsback Kerkum een fout, die Feijenoord had kunnen uitschakelen voor het ver dere bekertoernooi. Scherp trok linksbuiten Nemeth bij een corner de bal voor het doel. Tussen Kerkum en de eerste paal schoot de bal door. Doelman Eddy Pieters Graafland ditmaal beslist niet sterk, werd uiter aard volkomen verrast (01). MOEILIJKHEDEN Even kwam Feijenoord in moeilijk heden, doch na rust herstelden de Rotterdammers zich energiek. In de zevende minuut gebeurde het. Doel man Schneider zag geen kans een hard, ver schot van Frans Bouw meester direkt in bedwang te krij gen, de bal sprong voor de voeten van de aanstormende Piet Kruiver, die de fout van de Zwitserse goalie meedogenloos afstrafte (11). INVASIE Een ware invasie volgde. Pas na een minutenlange strijd konden de aanvankelijk, machteloze suppoosten het speelveld zuiveren. Een grandioze misser van Kreyer- maat gaf, nauwelijks drie minuten later, Mekloufi een ideale kans om Servette opnieuw de leiding te ge ven. De Franse Algerijn talmde ech ter juist iets te lang. Steeds sterker werd Feijenoord, dat desondanks tot de verlenging op tigd. Invaller-rechtsbuiten Jan Hor dijk zorgde voor de inleiding. Be kwaam passeerde hij linksback Mey- lan. Een pass op maat naar Bouw meester volgde. Behendig tikte de linksbinnen de bal terug op midden voor Cor van der Gijp, die van dicht- hard en laag scoorde: 31. Doodvermoeide spelers De strijd was gestreden. Steeds moei lijker werd het voor de 22 doodver moeide spelers. Als een verlossing kwam dan ook het eindsignaal van arbiter Malka. Sensationele tonelen volgden. Met een snelle sprint zag Coen Moulijn nog juist kans de aan stormende supportersschare te ont gaan. Maar de tien anderen werden in een ware triomftocht naar de kleedkamer gevoerd. En ondanks het feit, dat de lichten doofden, heeft het „geen woorden, maar daden" nog lang geklonken. FEIJENOORD: Pieters Graafland; Kerkum en Veldhoen; Bennaars, Kreyermaat en Klaassens; Hordijk, Kruiver, Cor van der Gijp, Bouw meester en Moulijn. SERVETTE: Schneider; Maffiolo en Meylan; Schalier, Crnkovic en Paz- mandy; Desbiolles, Bosson, Me kloufi, Makay en Nemeth. In de derde ontmoeting van de eerste ronde om de Europese beker, welke Feijenoord gisteravond in Dusseldorp heeft gehad met Servette uit Genève heeft de ploeg uit Rotterdam na ver lenging met 3-1 gewonnen. Foto: De spelsituatie waaruit voor Feijenoord de gelijkmaker 1-1 voortkwam, Vl.n.r. Piet Kruiver, Cor v. d. GUP en de Zwitserse doelman Schneider. een tweede doelpunt moest wachten. Amper waren de ploegen opnieuw in aktie, of de beslissing viel. We derom was een fout van doelman Schneider de oorzaak. De Zwitserse doelman kon de schuiver van Cor van der Gijp niet in bedwang hou den. Ditmaal stond Frans Bouw meester op de juiste plaats (21). En in de zevende minuut werden de eventueel nog aanwezige illusies van de ploeg uit Genève geheel vernie- ISRAEL-OO STENRIJK 1-1 Israël heeft gisteren in een landen- toernooi tegen Oostenrijk een 1-1 gelijk spel bewerkstelligd. Bij die rust was de stand van de in Tel Aviv gespeelde wed strijd nog dubbelblank. Het stedelijk elftal van Utrecht heeft gisteravond te Berlijn voor 2000 toe schouwers Tasmania Berlijn met 2-1 verslagen en daarvoor de volgende ronde bereikt van het toernooi om de beker voor steden met een jaarbeurs. Alle doel punten werden voor de rust gescoord. Utrecht had de eerste ontmoeting met 3-2 gewonnen. Dames toernooi begonnen De uitslagen van de partijen, gespeeld in de eerste ronde van het internatio nale d-mes-schaaktoernooi te Amster dam, dat gisteravond is geopend, luiden: mevr. C. Roodzant (Ned.)-mevr. C. Vreeken (Ned.) 1-0; C. Benini (It.)- mevr. F. Heemskerk (Ned.); A. Sun- nucks (G.B.)-Ch. Chaude de Silans (Fr.) 0-1. De partij tussen de Zuid- slavische Jovanovic en de Hongaarse Sinca voor de eerste ronde zal zondag worden gespeeld, daar beide dames eerst vandaag aankomen. UITDAAGSTER WERD WERELDKAMPIOENE De tweekamp om het wereldkampioen schap schaken voor dames tussen de Rus sinnen Elisabeth Bykova en Nona Ga- prindachvili is gewonnen door Nona Ga- prindachvili. De elfde partij, die dins dagavond werd afgebroken is gisteren door titelhoudster Elisabeth Bykova ge wonnen gegeven. De eindstand is 9-2 in het voordeel van de 21-jarige Nona Ga- prindachvili. In de tweede klasse A vond gisteravond het plaatselijk duel Bodegraven I-Bode graven n plaats. Het vorige jaar. wat ongelukkig gedegradeerde Bodegraven I toonde tegen haar gepromoveerde club genoten de intentie zo snel mogelijk de plaats in de eerste klasse te willen her overen. Met niet minder dan (voorlopig) 6'/»-'/! werd het tweede geklopt en de einduitslag zal waarschijnlijk 8-2 worden. De gedetailleerde uitslag: Bodegraven I-Bodegraven II 6'/i-V« (voorlopig): J. P. M. Bos-M. Scheer 1-0: D. Hagoort- P. J. G. IJdo 1-0; W. v. Beek-D. J. Boef 1-0; W. Koning-J. Duits afg.; W. de Wolf-J. G. F. Rijken '/»-»/»; S. Verburg- J. C. Nottelman afg.; C. van Muiswinkel- L. Breedijk 1-0; C. Kwakkenbosch-W Rus afg.; K. Veerman-J. van Adrichem 1-0. In klasse 3B speelde het debuterende Philidor VI tegen een van de kansheb bers, Lelthen II. De wedstrijd leverde spannende partijen op. PhiUdor VI, een geheel uit nieuwe spelers bestaand team, geleid door de sterke invaller, de Joego slavische student Jovan Pajcin, in zijn land een prominent atleet bovendien, beet flink van zich af en de eindstand van de wedsttrijd zal in de buurt van 5-5 liggen. Voorlopig staan de Leithen- reserves met 3,/«-21/s voor. maar in de afgebroken partijen kan nog het een en ander gebeuren. De gedetailleerde uitslag: Lelthen II- Philidor VI: 3>/«-2*/e (voorlopig): M. J. de Bock-Jovan Pajcin (res.) 0-1; L. Ba tenburg-B. v. d. Reek afg.; J. v. Leeu- wen-J. Barendse 1-0; J. v. Kempen-F. Vis 0-1; J. Ligtvoet-A. N. J. Wisse »/«-»/»: M. Schouten-L. Barendse afg.; P. van Haaster-N. Noort (res.) afg. N. Neute- boom-G. M. v. Huten 1-0: W. F. de Rid der-B. Merbis afg.; H. Slegtenhorst (res.)- D. de Laaf 1-0. PAARDESPORT ZILVERVOS IN INTERNATIONAL CRITERIUM De Alkmaarse trainer-rijder Th. H. Kooyman zal zondagmiddag 21 oktober a.s. met de draverhengst Zilvervos te Recklinghausen deelnemen aan het in ternational criterium voor vierjarigen, dat een totale dotatie heeft van 36.000 DM, waarvan er 18.000 bestemd zijn voor de winnaar. De afstand bedraagt 2600 m. BRAM NOTTELMAN WEER OP SULKY De pikeur Bram Nottelman, die tijdens de op Tweede Kerstdag verreden finale van de Grote Kerstprijs te Hilversum met de draver Vrijdag ten val kwam en daarbij ernstig werd gewond, is thans pas in zoverre hersteld, dat hij zondag 28 oktober a.s. op Duindigt voor de eer ste maal weer aan een draverij zal deel nemen en wel met een van zijn succes volste paarden uit zijn jarenlange car rière, Vanadis. Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE DIENS! VOOR KASBEHEER EN KREDIETWEZEN STAOHUIS - LEIDEN POSTBUS 160 - TEL. 20270 (Advertentie) Hidden Meaning, de met 7/1 favo riete 3-jarige merrie, heeft uit een veld van 46 paarden gistermiddag met een voorsprong van twee lengten op Hasty Cloud (20/1), die als tweede finishte, de Cambridgeshire handicap gewonnen. •Santos, de officieuze wereldkampioen der clubs, heeft in Parijs gisteravond het Franse RC Paris een 2-5 nederlaag toegebracht. Het Amsterdamse Ajax heeft gister avond te Sheffield in een vriendschap pelijke wedstrijd met 2-2 gelijk gespeeld tegen Sheffield Wednesday. De eindstand was na de eerste helft reeds bereikt. De Engelse Pat Smythe is gisteren in Madrid winnares geworden van de strijd om het Europees kampioenschap sprin gen voor amazones. Zij bezette met haar paard Flanagan de eerste plaats in het eindklassement voor de Duitse Helpet Koehler met Cremona, die het laats Onderdeel had gewonnen. (Rotterdam) en mr. M. J. H. van Kin deren (Schiedam). Tot plaatsvervangende leden voor deze gemeenten zijn benoemd de he ren P. C. Elfferich (Delft), mr. J A. H. J. van der Dussen (Dordrecht), mr. J. W. Blankert (Gouda), mr. M. Vrolijk ('s-Gravenhage), S. Menken (Leiden), mej. mr. J. Zeelenberg (Rotterdam) en W. van Schooneveld (Schiedam). Namens de B-gemeenten zijn be noemd in het College van Beheer de heren drs. T. Spaan (Vooburg), L. J. den Hollander (Leerdam), G. Walstra (Vlaardingen) en mr. J. J. Croles (Bodegraven). Tot plaatsvervangende leden voor de laatste gemeenten zijn benoemd de heren Jhr. mr. A. Éeith (Voor burg), L. van der Kolk (Leerdam), M. H. L. Weststrate (Vlaardingen) en H. J. Th. van der Heijden (Bode graven). Mr. dr. K. F. O. James, burgemees ter van Gouda, werd benoemd tot voorzitter van de Algemene Raad en het College van Beheer; de heer H. W. Jettinghoff, wethouder van Open bare Nutsbedrijven te Rotterdam, tot plaatsvervangend voorzitter Aardgas In zijn toelichting op de nota van het College van Beheer over het Gro ningse aardgas zei de voorzitter dat de commissie Samenwerking Regionale Organen Gasvoorziening zich reeds intensief heeft beziggehouden met de op komst zijnde wijzigingen in de energievoorziening in Nederland. Hij zei, dat de wens leeft dat ook de aard gasverkopen in de toekomst zullen ge schieden aan de regionale organen en niet aan individuele gemeenten. Ook de leveranties aan de grote industrie ën zouden via de regionale organen dienen te geschieden. De voorzitter vreesde, dat op den duur het raffina derij gas zou ophouden te vloeien of verkocht zou worden tegen de prijs van het aardgas. Hij voorzag, dat voor verwarming steeds meer gas zou wor den gebruikt in plaats van olie en electriciteit en d*t deze ommezwaai investeringen zou vereisen van tien tallen en provinciaal gezien zelfs honderden miljoenen guldens. Nieuwe tegenstander van Feijenoord LIBRETOERNOOI „BOLLENSTREEK" Op vrijdag 26 oktober begint het finale- toernooi om het persoonlijke kampioen schap vijfde klasse libre klein biljart van het district De Bollenstreek van de Koninklijke Biljart Bond. Aan de voor wedstrijden voor dit toernooi hebben 27 bilarters deelgenomen. Van hen promoveerden de heren W. v. Schie (Zeekant), N. v. d. Berg (De Beurs), J. Erades (Sport), B. Groenen (Soldaate) en H. Troost (Amicitia) naar de vierde klasse. Van de overige deelne mers wisten de heren J. Dollieslager, J. v. d. Voort. Th. de Jonge. A. Ver meulen. J. Maarschalk (allen Amicitia. Lisse); D. v. d. Ploeg en A. G. Schoor dijk (beiden Sport. Oeestgeest) en A. v. d. Nieuwendijk (Piet Gijs. Noordwijker- hout) te plaatsen voor de finale. De wed strijden beginnen vrijdagavond half acht in de café-restaurant Eigen Zorg (Sol daatje) in Voorhout. JUDO NATIONALE STRIJD DANGRADEN Zondag 21 oktober a.s. zullen in de Energiehallen te Rotterdam de nationale kampioenschappen dangraden worden gehouden. In totaal hebben zich voor de ze wedstrijden twaalf le dans, acht 2e dans en zes 3e dans geplaatst. De drie kampioenen in de verschillende dangra den komen tegen elkaar uit om het Ne derlands kampioenschap „alle catego rieën". Dit Is bet elftal van Vasas uit Boedapest, dat In de tweede ronde van het voetbal toernooi om de Europese beker aal uit komen tegen Feijenoord uit Rotterdam, dat in Dusseldorp van Servette uit Ge nève heeft gewonnen. Op de achterste r(J staande v.l.n.r.: Imbre Matesz, Hlhaly Kekest, Fereno Machos, Janos Farkas en Tlbor n Pal. Midden gebogen staande: links Dezso Bundzsak en rechts Pal Be- rendl. Voorste rij zittend: Kalman Thasz, Kalman Meszoly en Laszlo Sarosi. Ge heel op de voorgrond doelman Antal Szentmlhalyl. College van Beheer Gasvoorziening Zuid-Holland De algemene raad van het intercom munale lichaam Gemeentelijke Gas voorziening Zuid-Holland, heeft in zijn vergadering van gisteren tot le den in het College van Beheer, na mens de zogenaamde A-gemeenten benoemd de heren J. M. H. Baars (Delft), H. van Es (Dordrecht), mr. dr. K. F. O. James (Gouda), mr. R. M. van Reenen ('s-Gravenhage), P. S. Harmsen (Leiden), H W. Jettinghoff 4 etherklanken VRIJDAG 19 OKTOBER 1962 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dag opening. 7.25 Klass. muz. (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.40 Tango's (gr.). 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V.d. vrouw. 10.10 Klass. gram. 10.15 Wijdings samenkomst in de Engels Herv. kerk, Begijnhof, Amsterdam. 11.00 Klass. gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte gi am. 12.30 Meded. t.b.v. land- er tuinb. 12.33 Licht ensemble. 12.53 Gram., evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte gram. 13.45 Licht ork. en koor (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 14.30 Matinee: Moderne orkestmuz. (gr.). 15.45 Volksliederen (gr.). 16.15 Duizendschoon, wenken voor de tuin. 16.30 Fluit, clavecimbel en fagot. 17.00 Voordracht. 17.20 Accordeonork. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte gram. 18.00 Mandoline-ork. 18.30 De hang mat, een programma dat schommelt. 18.50 Regeringsuitz.: Van Armenzorg naar Financiële Bijstand I, gesprek over het ontwerp algemene bijstand- wet met dr. W. Schoonderbeek en mr. F. A. H. M. Kruse, van het Mi nisterie van Maatschappelijk werk en mr. M. H. M. Hemmes, hoofd afd. voorlichting van dit departement. 19.30 Radiokrant. 19.50 Instrumen taal licht kwartet. 20.10 In de muze- val (9e en laatste uitzending). 20.55 Licht ork. (gr.). 21.15 Koorzang: Ge wijd- muz. 21 45 Commentaar en dis cussie: Wordt ons verkeer werkelijk veiliger.' 22 00 Muziek voor miljoe nen: klass. gram. 22.30 Nws. 22 40 Wijd als de vereld, lezingen. 23.00 Internationale muziekweek Gaudea- mus, moderne koormuz. 23.40 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO 921.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte ochtend klanken (gr.). (Om 7.35 Van de voor pagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 9.00 Ochtendgymn. v. d. vrouw. 9.10 Klass. gram 10.00 Schoolradio. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Clavecimbelxecital: moderne muz. 11.40 Orgelspel: lichte muziek. 12.00 Licht ork. 12.20 Regeringsuilz.: Uitz. v. d. landbouw. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12 33 Sport en recreatie, afgewisseld met gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht en semble. 14.00 Klarinettenkwartet: Modt-me muziek van Belgische com ponisten. 14.20 Boekbespr. 14.40 So praan en piano: moderne liederen. 15.00 Klank-omrankte levens, muzi- kaal-geïllustreerde biografie. 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 V. d zieken. 17.00 V d. teenagers. 17.50 Act. 18.00 Nws. 18.15 Uitz. v d. PvdA. 18.25 Licht ork. en zangsol. 18.50 Onder het mes, praatje 19.00 V. d. kinde ren. 19.10 Meisjeskoor. 19.30 Volxs- muz. met commentaar. 9.50 Daar om praatje. 20.00 Nws. 20.05 Ons geloof en onze concrete beslissingen lezing (III). 20.20 Voordracht. 20.45 Poëtische gastvrijheid, vraaggesprek. 20.50 Wereld in beweging, lezing. 21.00 Nederl. amus.muz. 21.35 Het sentiment achter het argument, klankbeeld. 22.00 Lichte gram. 22.15 Buitenl weekoverz. 22.30 Nws. 22,40 Verrt.-kijken, gesprek (II). 23.00 Soc. nieuws in Esperanto. 23.10 Ver gelijkenderwijs, muzikale discussie. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S VARA: 19.30 Top of flop. NTS: 20.00 Journ. 20.20 Espresso 21.00 Ge varieerd programma: Rudi Carrell Show. 21.45-22 35 Perry Mason - Het geheim van de bezeten dokter, TV- film.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 10