BEATRIJS BRENGT UDEZE WEEK: BEATRIJS De avonturen van MICKEY MOUSE Kathc Boeren- en Tuindersbond bezorgd over situatie in de landbouw WOENSDAG 17 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 OVERHEIDSMAATREGELEN NODIG OP KORTE TERMIJN niet nog eens opnieuw een gesprek met de regering zal behoeven te wor den gehouden. BORGSTELLINGSFONDS ZOEKT U EEN GOUDEN RING voor een dame of heer? v. d. WATER, Haarlemmerstraat 207, heeft het Ook in brillant ringen. Ruime Keuze in alle prijzen. VERKEERS-BEZENNINGSDAG Minister Korthals wijst op angstwekkend- heid van verkeersveiligheidsprobleem (Advertentie) Het bestuur van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond (K.N.B.T.B.) heeft zich, tezamen met de hoofdbesturen zijner gewestelijke organisaties, op een maandag te Arnhem gehouden vergadering uitvoerig beraden over de uiterst zorgelijke situatie waarin het overgrote deel van de gemengde bedrijven gedurende de laatste anderhalf jaar is komen te verkeren. De vergadering was van oordeel, dat deze situatie het gevolg is van een samenloop van omstandigheden. De belangrijkste hiervan zijn: de relatief hoge voergraanprijzen, de zeer lage eierprijzen, mede als gevolg van de Westduitse minimum-invoerprijzen, de matige tot slechte varkens- prijzen, en het massale optreden van mond- en klauwzeer. Garantie voor opsluiting in cel Enige tijd geleden heeft het Land bouwschap bij minister Marijnen de instelling bepleit van een bijzonder borgstellingsfonds om de boeren te helpen bij het delgen van hun schul den. Het gewone borgstellingsfonds voor de landbouw mag n.l. geen reeds bestaande schulden garanderen. Der- gelijke krediet faciliteiten, die de re- genspark te Den Haag kwam zich dag. gering de gemengde bedrijven in de eergisteravond een man melden die JP financiële moeilijkheden zou kunnen vertelde, dat hij opgesloten wilde De minister wijst ook op het gevaar heid van het probleem der ver- verlenen, zouden een ware „opluch- worden omdat hij te zeer werd ge- van afstomping. Het spreekt de men- keersveiligheid. ting" betekenen. drukt door liefdesverdriet en ook nog sen niet meer aan, dat er in ons land Tn lanHhn„wkrii,o»n .i»t m.r, het een en ander had gedronken. per jaar tweeduizend dodelijke - Dinsdagmorgen zijn in de bos- met spanning uit naar dè rede die de Hij had er zeH al voor gezorgd' dat slachtoffers en ruim vijftigduizend sen bij Hannover twee Belgische hMr Rimwfrea vonrHtter van htt de ""'"tuig mogelijk was door een gewonden m het verkeer vallen. Al- straaljagers neergestort. Beide pilo- ARBEIDSINKOMEN VAN ,twce.'f1 overbruggingsmaatrege- ^ndboüw^hap vandaag tiidens de ruit -van een cafetari? vlak het 'een wanaeer het slachtoffer tot onze ten zijn volgens de politie omgeko- len ten uitvoer gebracht dient te wor- vandaag tydens de pohtu-bureau m te slaan. Hij ver- kennissenkring behoort, dringt het men. DE BOER TE LAAG het Land" oorzaak* zo een schade van 1400 nog door welke groot ieed door de „Voor de bestrijding van de ver- wordende „doorschieten" over mid- keersonveiligheid, die een epidemisch denbermen. karakter draagt, is geen universeel De oorzaak hiervan is niet door geneesmiddel aan te wijzen. Ieder vangconstructies weg te nemen. De heeft zich af te vragen wat hij zelf minister vroeg zich zelfs af, of de kan doen om aan de beangstigende autobestuurders zich wel in voldoende toestand een einde te maken". Dit is mate bewust zijn van de gevaren die de kern van de toespraak die de mi- zij voor zichzelf en hun medemensen uister van verkeer en waterstaat, drs. oproepen door misschien al een te H. A. Korthals, vandaag via de radio gering tekort aan oplettendheid door sal uitspreken na de nieuwsberichten (onbewuste) geldingsdrang en door van zeven, acht en één uur ter ge- bun haast. Op het politiebureau aan het Huy- legenheid van de verkeers-bezinnings- Daarom, aldus mr. Korthals, is het noodzakelijk zonder ophouden ons volk te wijzen op de angstwekkend- Het bestuur constateerde aan de de°cze maatregelerl moeten inhou' Ean financiële tegemoetkoming in Economisch Instituut (LE.I.), dat het de vorm van een u;tkering aan daar- arbeidsinkomen van de boer op de ge- v00r in aanmerklng komende gemeng- mengde bedrijven m 1961- 62 plus- de.bedrijven en e|n aanvun|nde re- mmus 2500 - lager was dan het jaar u 0y het bi d van de crediet. tevoren Het was daarbij van oor- verlening, welke regeling faciliteiten deel dat dit inkomen beduidend Ugt bieden ten aanzien rent beneden een aanvaardbaar inkomens- kerheid en aflossing. niveau in Nederland, zeker indien ge let wordt op de aanmerkelijke stij- De vergadering besloot om in sa- ging van de welvaart bij nagenoeg alle menwerking met de beide andere cen- overige bevolkingsgroepen. trale landbouworganisaties en het Landbouwschap er bij de regering De vergadering kwam tot de con- met klem op aan te dringen op korte clusie, dat op zeer korte termijn maat- termijn de boven aangeduide maat regelen van overheidswege getroffen regelen te treffen. Uiteraard zal de dienen te worden teneinde in deze nadere uitwerking dan een onderwerp zorgelijke situatie althans enige ver- van overleg dienen te vormen, lichtingen te brengen. De vergadering meende, dat naast Tenslotte heeft de vergadering, me- een spoedige uitbetaling van de nor- de 'n het licht van de positie der ge- male graan- en zuiveltoeslagen als- mengde bedrijven, ook uitvoerig aan- raede een sterke aandrang op een dacht geschonken aan het land- juiste naleving van de E.E.G.-regeling bouwprijsbeleid in de naaste toekomst, met name voorzover het de garantie regeling voor melk betreft. Terzake werden enkele conclusies getrokken welke te bevoegder plaatse naar voren zullen worden gebracht. Hoofdagent weigerde in actie te komen Strenge straf voor onduldbare nalatigheid REGERING NIET AFWIJZEND Intussen is bekend geworden, dat la de regering niet zonder meer afwij- „Belt u de vijfmaal acht maar; mijn zen(j gtaat tegenover wensen ten be- dienst zit erop en ik ga nou naar hoeve van de gemengde bedrijven, huis voegde de 45-jarige Amstcr- die met moeilijkheden hebben te kam- damse hoofdagent van politie gister- pen Dinsdagmiddag heeft daarover nacht een 50-jarige tuinman toe, die een gesprek plaats gehad tussen een de politieman had aangehouden om cjeiegatie uit de ministerraad met hem te vertellen, dat aan het Delf- minister Marijnen aan het hoofd en landplein te Amsterdam Inbrekers het Landbouwschap. Ten aanzien van bezig waren met het laden van een de wensen i.z. het loon- en prijsbeleid fui°u?ci pPe" U1' n textiel- in de landbouwschap zijn er echter bedryf. Tegen deze hoofdagent zul- ^ote verschillen van inzicht, len door de korpsleiding strenge dis- Volgens de minister ging het hier ciphnaire straffen worden uitgevaar- echter nog slechts om een oriëntatie- digd wegens onduldbare nalatigheid. geSprek, waarbij niet de bedoeling ,Ja. j A voorlag om reeds tot directe resul- Deze laksheid geldt des te zwaar- taten te komen. Wèl is afgesproken, der, nu er van de inbrekers, die door dat het Landbouwschap zijn wensen de agent gemakkelijk op heterdaad en verlangens schriftelijk aan de mi- betrapt hadden kunnen worden, nog njster za\ kenbaar maken, waarna geen spoor is gebonden. De dieven geSprek met de grootst mogelijke gmgen er. vandoor met voor enkele spoed zal worden voortgezet, duizenden guldens aan textiel. Enige weken geleden was ter plaatse ook °ver da' gesPrek vJerk'aazd® v0Pr" reeds ingebroken; de buit was toen f"ter Mertens van de KNBTB gis- herenkleding ter waarde van 1500. teren voor de™dJ° ta hopen\dat de De tuinman was 's nachts om twee wensen van het Landbouwschap nu uur var een feestje teruggekomen ingewilligd zullen worden en dat er en fietste op 50 meter afstand langs bouwschap zal uitspreken. NEDERLAND BOUWDE EEN MILJOEN HUIZEN Maar duizenden leven in krotten. PARANORMALE GENEESKUNST Wat Is de waarde hiervan? ZEGELRINGEN Zinrijk stempel zonder einde. ELKE BABY EEN EIGEN BUITENHUIS Uniek idee van Groningse arts. DE ENE TULP IS DE ANDERE NIET Tips voor een luisterrijke lentetuin. gulden. wordt vcroor- Toespraak in Dordrecht. LEIDEN Boeiende Mexico-avond voor K 0 Steffa Wins, danseres en folklo- VOORSCHOTEN ARBEIDSOVERTREDINGEN Mr. Korthals heeft gisteren in Dor- Terzake overtreding van het bui- drecht, tijdens het jaardiner van het tengewoon besluit Arbeidsverhou- Verbond voor Veilig Verkeer, een dingen was een directeur uit Voor- rede gehouden, waarin hij zijn grote schoten door de Economische politie- waardering uitsprak voor het werk rechter te Den Haag veroordeeld tot van het Verbond dat naar zyn mening uulu^itü CJ1 ƒ3000.- boete of 3 maanden hechte- enthousiast en onbaatzuchtig wool riste, heeft de bezoekers van de gis- nis. Van dit vonnis kwam verdachte fjedaan. teren in de foyer van de Stadsge- in hoger beroep bij de Economische Met de steeds stijgende rijksbedra- hoorzaal gehouden K. en O.-avond kamer van het Haagse gerechtshof, v°or dit werk hoopte mr. Kort- laten kennismaken met Mexico, een waar de proc. generaal bevestiging "a*s bewijs te leveren, dat de land van sterke tradities en met een eiste van het vonnis. Het Hof heeft regering de algemene propaganda meer dan drieduizend jarige cultuur, arrest gewezen en met wijziging der en voorlichting op het terrein van de Steffa Wins is er geweest op kosten kwalificaties van het gepleegde feit, verkeersveiligheid gaarne aan het van het ministerie van onderwijs, opnieuw veroordeeld tot 3000.-boe- Verbond toevertrouwde. kunsten en wetenschappen en dat te of 3 maanden hechtenis. Spreker zal met tevreden zijn voor- dit belastinggeld niet aan haar was dat het aantal verkeersongelukken weggegooid, bewees de voortreffe- Landhuizen aan Palestrinalaan Het met slechts relatief, maar ook abso- lijke manier, waarop zij haar gehoor bouwen van 3 landhuizen aan de lunt sterk zal dalen. vertrouwd maakte met uiteenlopen- Palestrinalaan zal volgens eigen ont- Sprekende over de nagestreefde de aspekten van het Mexicaanse werp en voor eigen rekening worden veiligheid op autosnelwegen met ge- volksleven. Zij vertelde, liet muziek uitgevoerd door het bouwbedrijf W. seheiden rijbanen kwam hij op het in horen, vertoonde kleurige dia's en Jansen te Voorschoten. de laatste jaren steeds veelvuldiger bracht voorts vooral met haar dans de ogetogen sfeer van het zwierige zuiden in de zaal. Het Mexicaanse volk is opgewekt van karakter en wanneer het gaat om een aanleiding tot feestvieren, dan is die snel gevonden. Toch mag men de ogen niet sluiten voor het feit, dat dit schitterende land tegen stellingen kent, die ons verstomd Nieuwe Europese dienstregeling brengt vele uren winst voor reiziger Elke week vele mode- en knippatronen; schoonheids- en doktersrobriek^huishou- delijke voorlichting, recep ten, kinderverzorging; ro mantische verhalen en reportages. VERWEN U MET: NASSAULAAN 51. HAARLEM De internationale dienstregelingen per jaar uitgegeven zal worden van de Europese Spoorwegen zullen Zomer- en winterdienst zullen dus doen staan, met ingang van de zomerdienst 1963 niet meer van elkaar verschillen, be- Melaatse bedelaars en zeer jonge enkele wijzigingen ondergaan, die houdens enkele diensten in de zomer- kinderen die werken zijn niet onge- ook van belang zijn voor de treinen periode om de seizoendrukte te kun- woon in het straatbeeld. Een merk- naar en uit Nederland. In enkele ge- nen opvangen. Dit besluit houdt ver- waardigheid is, dat de jeugd in ge vallen zijn aanzienlijke versnellingeh band met een besluit van de Europese traliede autobussen naar school in de verbindingen bereikt. Hieronder dienstregelingsconferentie om voor wordt gereden. Kinderroof is in laten wij de wijzigingen volgen, die het Europese verkeer een dienstrege- Mexico namelijk aan de orde van van belang zijn voor reizigers uit en ling te ontwerpen, die voor twee jaar de dag en er verschijnt praktisch naar Nederland: zal gelden. geen krant zonder fotos van ver- i- miste kinderen. De geroofde jongens Scandinavië-Expres. Tachtig mi- en meisjes worden gebruikt om in nuten tot twee uur korter door MFVR- ANNF SINTER IN ?en ander deel van het land te ,„0 rm.tn iill-j /VilliEi uil'vrUiiV lil ken. van s moreens heel vroee opening van een nieuwe route Duitsland-Denemarken. Noord-West-Expres (nachttrein). Zelfde tijdwinst. Voor Stockholm overstappen in Kopenhagen. Hoek van Holland-Moskou. Tijd winst op Russisch gebied onge- LAREN OVERLEDEN drie mannen, die een auto aan het laden waren. Hij vertrouwde 't zaak je niet en wilde de politie waar schuwen. Al gauw kwam hij hoofd agent T. tegen, die op de fiets op weg „Bijgoed" voerde de boventoon in Haarlem Een „rijke" collectie bijgoed van de de bekende goedgele Sprekelia formos- naar huis was. Deze raadde de* tuin- fa. C. G. van Tubergen uit Haarlem sissima. Men had er met behulp van man aan, vijfmaal acht te bellen, vormde gisteren de „clou" van de we- gele rozen en Crotonbladeren een aar- omdat hij dacht, dat de inbrekers al kelijkse keuring in het Krelagehuis. dig bloemstuk van gemaakt. lang waren verdwenen. De agent reed We zagen in deze groep o.m. een nieu- Bijzonder mooi was ook de groep door en de tuinman wilde in een cel we creatie, een nerinedonna, een krui- freesia's van M. C. van Staaveren, opbellen. Hij merkte echter, dat hij sing van een nerine en een amaryllis Aalsmeer, Sterke strengels, mooie geen dubbeltje bij zich had en fietste belladonna, een plant, die qua type forse kammen en beste stand bij alle toen naar particulieren, bij wie hij tussen beide ouders in staat. De gloed- variëteiten, waarvan we willen noe- de politie alarmeerde. Toen de poli- vol getinte bloemen trokken sterk de men de intens gele Rijnvelds Golden ttewagen arriveerde, waren de vo- aandacht. Heel mooi vonden we ook Yellow, de fraaie witte White Swan, gels gevlogen. ken, van 's morgens heel vroeg tot 's avonds heel laat. Het onderwijs is overigens gratis, van de lagere school tot en met de universiteit. In de afgelopen nacht is in Laren Wie begaafd maar arm is, kan bo- op 83-jarige leeftijd overleden me- véndien een toelage krijgen om tij vrouw Anne Singer-Brugh, weduwe dens de studie in zijn levensonder- veer vier en een half uur Vier- van de Amerikaanse kunstschilder houd te voorzien, maal Der week slaaDriituie van William Singer. Na de dood van haar Steffa Wins ging verder uitvoerig Hoek van Holland af de overige echtgenoot in 1943 woonde mevrouw in Dp de geschiedenis van Mexico dagen van Oostende.'(Tot nu toe Singer te Laren. met de opkomst en ondergang der daeeliiks van Hoek van Holland Aan haar geboorteplaats Hagertown machtige Indianenstammen, ook de In juüctiAugustus doorgaand rij- fVer. Staten) schonk de overledene Spaanse onderdrukking en de vijf- tuig uit de Scandinavië-Expres een ziekenhuis. Een met minder vor- tigjarige vrijheidsstrijd. Thans is 66 (thans Berlijn). stelijk geschenk was m 1954 dat aan procent van de bevolking gemengd Snelle verbinding Hengelo-Ham- °e gemeente Laren. Het Singer mu- Europees, de rest bestaat uit India- burg (v. 18.46 a. 22.25 terug ver- seum met concertzaal, waarvoor zij de nen. Opvallend is, dat het levens trek Hamburg 8 uurSinger Mem rial Foundation stichtte, tempo sterk verschilt van het onze. Optreden tegen onregelmatighe- N°S vorig jaar schonk zij benodigd De Mexicanen doen alles veel rus den in de Zuidslavië-Expres en kapitaal voor uitbreiding van dit tiger aan. betere kwaliteiten rijtuigen tus- museum onder meer voor twee zalen De bijeenkomst was geopend door sen Hoek van Holland en Athe- voor de Jaap Dooyewaard-collectie. dr. G. Kuperus. ne. Aparte treinen voor Italiaanse ar beiders tussen Dortmund en Mi laan en daardoor ontlasting van de Italië-Rivièra-Expres. Tijdwinst van een half uur op de lijn Amsterdam-Parijs door vol ledige elektrificatie van het tra- Prins verliet ontroerd het Anne Frank-huis Het bezoek aan het Anne Frank huis gisteravond na de opening van het aangrenzende studentenhuis Twee teams van Treffers naar halve finale junioren-toernooi Van de vier Treffers-juniorenteams wordt met spanning tegemoet gezien. jèctrTotalë duur wördt zes en een zÜn twee teams gestrand. Het meis- Toernooien: TSB-juniorentoernooi: half uur. jesteam in de halve finale leed tegen inschrijving sluit woei sdag (van- Twee niéuwe TEE-treinen tussen DHC-A een geflatteerde 8-1 neder- daag). DHC-toernooi: Ook dit jaar Brussel en Parijs. Door eerder laag. Het B-team leed tegen ATTC-A gaat op 18 november een grote Tref- vertrek uit Amsterdam betere een 6-3 nederlaag, na een 2-0 voor- fersschare naar Delft. Inschrijven zo aansluitingen van de TEE-Edel- sprong; een succes voor Leo de Jong, spoedig mogelijk. Zuideinde 6. weiss te Bazel. die tweemaal wist te winnen en ook Training- Vrijdag a.s. i.v.m. de be- Nieuwe autoslaaptrein (derde tegen Wessel niet slecht speelde. Th. kerfinale geen trainen in de Sint verbinding van dien aard) tussen v. d. Meer zorgde voor het derde Pancratiuszaal. Hoek van Holland en Salzburg en winstpunt. Bekerfinale: In de supportersbus Villach. Tussen 29 mei en 25 sept. Desondanks drongen nog twee zijn nog enkele plaatsen vrij voor tember eenmaal wekelijks. teami. tot de halve finales door, nl. deelname hedenavond bij H. Klein, Wijziging van het eindpunt van in de A-klasse het eerste team, met Zuideir.de 6, tel. 413. Vertrek bus de amaryllis Belladonna Stellenbosch de oranje Prinses Marijke, de cycla- met rose kelken, de idem Jag^rsfon- men purperen Margret en een vaar tein met lichtrode bloemen en num- gemengde variëteiten, mero drie in deze groep, de variëteit En dan was er ook nog een gladi- Windhoek met helderrose bloemen in ooi: Fire Flasch, rood met purper zware trossen. De rose Nerine bow- merk, een boeiende aanwinst van C. denii Blush Beauty was inderdaad een S. van Dobben de Bruyn jr., Noord- beauty en nerine crispa, vrij bejaard wijk. en bekend, blijft nog altijd een goede De dahlia's besloten deze keuring, snijbloem, die lang op water houdbaar De fa. H. L. van Veelen, Sassenheim, - is. Verder noteerden we in deze col- bracht o.m. naar voren de semicac- „Westermarkt heeft diepe indruk iectie nog de uit het Verre Oosten af- tus Bronze Priscilla, de met een pur- gemaakt op prins Bernhard. Hoewel komstige Lycoris radiata met lange peren gloed overtogen semicactus het de bedoeling was, dat de prins meeldraden in de oranjerode bloemen, Garden Party en de grappige kleine na de rondg' ng terug zou keren in de sierlijIce Vallota speciosa met de White Lilliput. De fa. Maarse uit de recreatiezaal, waar vertegenwoor- oranjerode lelieachtige bloemen, de Aalsmeer, voerde drie kanspaarden digers van studentenverenigingen rood getinte Haemanthus coccinius en ten tonele. Om te beginnen de voor- aanwezig waren, maakte hij de wens last ^ut not least een van de mooiste name, best gebouwde Polar Side, een in het vervolg slechts een spoorboekje Ook het derde team boekte tegen kenbaar direct en in alle stilte te Montbretia's, die we kennen de oran- witte semicactus die zowel op de Wilhelmus 2 een groot succes. Matthe Alnitak, 16 te Bueons Aires vertrekken. je Emily Mc Kenznie, die een fraaie proeftuin te Haarlem als op die te Rietbroek bleef ongeslagen. Zijn Bengalen, 1 te Karachi De koninklijke gast werd rondge- roodbruine ring in het centrum heeft. Aalsmeer het hoogste aantal punten teamgenoten Jos en Evert wonnen Bonita, 16 te Laceiba leid door de directeur van de Anne behaalde. Daarnaast prijkte de fraaie De Turkse senaat heeft dinsdag tweemaal (7-2). Friesland-krl, 15 te Cristobal Frank Stichting, de heer R. Eldering. Aan deze collectie bijgoed werd een okergele semicactus Royal Sceptre en een wetsontwerp goedgekeurd voor Programma: A-klas halve fmale: Karimata 15 van Tandjong Mani Prins Bernhard bleek grote belang- gouden medaille toegekend. E. Valke- de rose semicactus Authority die kort- amnestie aan 258 functionarissen van P^C A-De Treffers A, 3 uur; B-klas, naar Bangkok, stelling te hebben voor het documen- ring Zn., Limmen, etaleerden een geleden ook in de demonstratietuin het voormalige bewind-Menderes die halve finale: de Treffen? C-DHC B, Korendijk, 15 v. Hamb. n. Bremen tatie-materiaal dat wordt geëxpo- juweel van een „droogbloeier": de Treslong te Hillegom zo'n uitmuntend gevangen zitten. Zy zullen worden 3 30 uur Vooral de strijd tegen DDC Lycaon, 16 te Penang seerd. Over de historische rondgang colchicum hybride Waterlily en ook figuur sloeg. vrijgelaten. A, een der sterkste Haagse teams, Nieuw Amsterdam 17 te New York door de verschillende vertrekken zei ,'oru' autoslaaptrein Amsterdam- D. v. d. Meer, H. v. Ruiten en J. Koek, vrijdagavond half zeven, Italië in Milaan. (Tot nu toe Do- die allen tweemaal wonnen tegen modossola). Zomers tweemaal Pit'54-A. Bert v. d. Helm, die steeds wekelijkse verbinding. sterker gaat spelen, bleef voor Pit De N.S. heeft bekend gemaakt, dat ongeslagen (6-3).SCHEEPSBERICHTEN de heer Eldering: „De prins werd er stil van". Hij liet zich ook uitvoerig inlichten over het werk dat de Anne Frank Stichting doet als internatio naal ontmoetingscentrum voor men sen uit verschillende landen en met verschillende godsdiensten. De prins plaatste tenslotte zijn handtekening in het gastenboek Ook dinsdag bleef in Oost-Span- je de regen bij stromen vallen. In tussen probeerden reddingsploegen 30 mensen te bereiken, die bij het dorp Chilches in het gebied van Cas- tellon door het water zijn ingesloten. Uit Castellon zijn reeds 500 mensen geëvacueerd. De spoorlijnen in dat gebied zijn op verscheidene plaatsen onder water komen te staan. In Va lencia bezweek maandagavond laat het dak van een klooster, waardoor enkele nonnen verwondingen oplie pen. Van Heemskerck pass. 15 Reunion naar Kaapstad Zeeland, 15 v. Toledo n. Cleveland Alchiba (t.) 16 Djibouti verw.; Ar- gos 16 dw. Lissabon n. Leixous; Ba tavia 16 te Singapore verw.; Beng- kalis 16 v. Hongkong n. Singapore; Eos 16 te Leixous verw.; Esso Rot terdam (t.) 16 te Sidon verw.; Grote Dijk 16 v. Le Havre n. Antwerpen; Kalydon (t.) 16 t.a. Liverpool; Ma- disonlloyd 17 te Port Said verw.; Meerkerk 16 v. Rangoon n. Chitta- gong; Mennon 16 v. Port of Spain n. Jacmal (Haiti); Nias 16 v. Port Har- court n. Luanda; Palamedes 16 te Bilbao verw.; Polydorus 17 te Dji bouti verw.; Schielloyd 16 v. Penang n. Colombo; Senegalkust 16 v. Ant werpen n. Amsterdam; Van der Ha gen 16 te Fremantle verw.; Van Neck 16 te Singapore; Waterland 17 te Las Palmas verw.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4