Vertrokken en gevestigde personen in Leiden WOENSDAG 17 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Geslaagd concert van Zwitsers Jeugdorkest T\ANK ZIJ DE BEMOEIING van de Leidse Jeugdaetie en K. en O. speelden gisteravond de jonge gasten van onze stad, het Zwitserse Jeugd orkest, in de Gehoorzaal onder leiding van Georg Scherrer. Oo het program ma oriikte een eigentijds werk en de hoofdschotel was: klassieke werken, die door 't orkest muzikaal, evenwich tig en geacheveerd ziin uitgevoerd. Het programma begon met de ou verture ..Iohigineia in Aulis" van Glurk. Lan« niet onverdienstelijk werd de waardige ouverture van deze ooera uit Oluck's eerste tiid gespeeld, een duidelijke karaktertekening van de levende nersonen in deze tragedie lvrione gevende. Wij vinden de diri gent Oeo'-g Schemer een voorbeeld van een leider voor de musicerende }f»ncsd en p^n prima docent, 't Bleek uit alles dat liefde voor en drum's van muziek, bewogen muzikaliteit, eenvoud, nrettige samenwerking en degeliike disoinlirc ruimschoots aan- wezi" ziin. Een dirigent met roede muzikale smaak en e<*ninte onvatting dig <er;ciis studeert: dat is een grote factor, 't Is dan ook een uitstekend levendig Pn geheel ove^epaeven en semble. d-at hoe ione de uitvoeren den nnir zijn naepno«g geen enkel ongelukie heeft gpha-d; naraat men is in samenspel, trgnsnarant in stemvoering, het tempo gedecideerd nemend. De iomge Jörg Scherer trad op als sol is» in h«t m'oolroncert in C gr. t. van Josenh Havdn. Vader en zoon met 't orkest musicerend. Allen zijn amateurs, maar van de beste coort. 't Was onnieuw de diepe ernst en de stralende opgewektheid, die zich steeds afwisselt in deze muziek. Met plezier hebben wij de jonge Scher- rer gehoord. Hij ontwikkelt een fijne MSPwOKK"FJ TNCF.N IN GRIEKS MUSEA" Over „Sprokkelingen in Griekse Mu sea" hield prof. dr. G. van Hoorn uit Utrecht gisteravond een lezing in het Riiksmuseum van Oudheden. Snr. gaf een beschouwing met licht beelden over een reeks sculpturen, die bij de jaarlijkse uitbreiding van het Archaeologisch Museum te Athene zijn tentoongesteld, waarbij ook de aandacht wordt gevraagd voor inte ressante fragmenten, die vroeger in magazijnen werden opgeborgen. Van de bezoeker wordt daarbij de nodige fantasie gevraagd om het ontbreken de aan te vullen. Van de nieuwe zalen zijn te ver melden: de Karapanos-zaal met de vondsten uit Dodona van omstreeks 1870, met mooi bronswerk: de Brau- ron-zaal voor de opgravingen, die nog worden voortgezet en waarbij de lieve berinneties, „arktoi", de pries teresjes van Artmis Brauronia opdui ken. In een hof met galerijen staan vopdsten uit de zee opgediept. Weinig bezocht is het nieuwe mu seum voor de opgravingen op het eiland Lemnos, waar de stad Polioch- ni in sommige opzichten met het ge lijktijdige Troie en met Kreta kan concurreren. Nu op Cyprus de rust is hersteld, vindt men een rijk stu dieterrein in het centrale museum van Nicosia met een voortreffelijke catalogus van de directeur dr. P. Di- kaios. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 17 OKTOBER Natuurvriend 8 uur nam. Loge- gebouw, Steenschuur. Rozenkranskruistocht. 6.45 u. n.m. St. Petruskerk. Damescontact Zuid-west. Kaarten en sjoelen. Leonardushuls 8 uur n.m. Rijksmuseum v. Volkenkunde 8 uur nam. Dia-lezing over Papoea's. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Vergadering 8 uur nam. Breestraat 19. Leidse Assurantieclub 8 u. n.m v. d. Heyden. DONDERDAG 18 OKTOBER Kath. Jeugdraad Ledenvergade ring. 8 uur nam. Zomerzorg. Museum v. Nat. Historie Lezing Ned. Natuurhist. ver. 8 uur nam. Hoofdstad-Operette 8 uur nam. Schouwburg. Rotterdams Philh. orkest 8 uur nam. Gehoorzaal. St. Christoffel Old Dutch. K. en O. Film „Ballade van een soldaat". Casino. 7 uur nam. VRIJDAG 19 OKTOBER Oud-Leiden 8 uur nam. lezing Kasteel Dever Lisse en zijn bewo ners. 8 uur nam. Lakenhal. K. en O. Lezing „Snel leren en goed onthouden", door drs W. Zon neveld. 8 uur. Bonaventura-lyceum. ZATERDAG 20 OKTOBER Eucharistisch Trefpunt. 36 uur nam. St. Lodewijkskerk. APOTHEKERSDIENST tot en met vrijdag 19 oktober. Geopend voor spoedeisende geval len: Doeza Apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Ha ven 18. tel. 2f<085. De dienst vnn apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp, wordt eveneens waargenomen door de Haven Apotheek. BIOSCOPEN De films in de week van 12-19 okt. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: ..Rear window" 18 jaar. Luxor: „Brigitte, 't meisje van Place Pigalle", 14 jaar. Lido: „Brigitte, het meisje van Place Lido: „Rififi in Amsterdam", 14 jr. Studio: „II posto". alle leeftijden Trianon: „Cape Fear", 18 jaar. Rex: „De spool rüders". 14 jaar Greenway (Vourschoten): „Het ge heim van Monte Christi". 14 jaar; „Black board jungle'13 jaar. beschaafde toon en heeft onfeilbaar Stijlgevoel en gehoor. De goed ge speelde passages, waarmede 't orkest inzet, beantwoordde hij met technisch verantwoord en zeer verzorgd tegen spel. Zjjn vingertechniek is ontwik keld en zijn stokvoering is beslist. De iomge Scherrer zocht geenszins naar succes maar heeft dit, omdat hij een moeilijk werk zo serieus ter harte neemt. Terecht werd hij langdurig toe gejuicht en meermalen teruggeroepen Ook voor het orkest welverdiend suc ces. jMA DE PAUZE nam Jörg Scherrer zijn plaats als concertmeester aan de eerste lessenaar in. Een eigentijds werk kregen wij te horen. „Kleine Symphonie in C dur" van de Zwit serse componist René Matthes, sneci- aal voor de concerten in Holland ge componeerd en aan de dirigent opge dragen. Wii hebben dus de „Urauf- führung" gekregen. Een vage her innering kwam bij ons op aan Hinde- mith: rhvthme, melodie, polyfonie krachtige uitingsmiddelen na lating van ontroeringsexoressies. mo derne tonaliteit. Hier werd heel wat techniek gevergd. De uitvoering is opnieuw een bewijs geworden van de hoogsrtaande orkestcultuur, die die di rigent met zijn ensemble wil dienen. De uitvoering van d*5 hervonden Symphonie no. 61 in D gr. t. van Joseph Haydn was, zo meldde het orogramma. een première voor Ne derland. Scherrer verzorgde deze on gecompliceerde muziek ("wij bedoelen ongecompliceerd om aan te horen, maar niet om te vertolken! die zulke verrukkelijke kwaliteiten heeft, vol komen in stiil gesoeeld: levendig, ex act en aandacht schenkend aan de lijn en het detail. Men heeft kennis ge maakt met muziek van het geijkte vitale Haydn-gehalte, muziek wel licht, die in de normale orkestorak- tijk niet zo licht aan bod komt. Zo hebben Georges Scherrer en zijn ge schoold jeugd-orkest 'n goede dienst aan de toehoorders bewezen. Zij al len hebben de dirigent en de Zwit serse jongeren uitbundig toegejuicht. De heren Van der Pompe namens K. en O. en Steinbach namens de Leidse -Jeu gd-actie hebben een --tel ük dankwoord gericht tot de dirigent, de sov3t van deze avond en het instrumentaal ensemble en ca- deaux aangeboden. Een extraatie bleef niet uit: Het vitale Menuet uit Havdn's Svmphonie werd gebiseerd. Enthousiast gestemd is men naar huis gegaan, met de herinnering aan een uitstekend geslaagde muziekavond, van het onder gedegen leiding spe lend jeugdorkest, dat donderdagoch tend, na een succesvolle Nederlandse tournee, naar Ziirich terugkeert. J. KORTMANN Vrolijke feestavond Van Wijk en Heringa De personeelsvereniging „De Spil" van Van Wijk Heringa had zater dagavond in de Stadsgehoorzaal een familiefeest belegd, waarbij l.et niet aan vrolijkheid heeft ontbroken. Mid delpunt van deze feestviering was een aantal medewerkers, dat onlangs een jubileum vierde. H< waren de heren Ph. van Hooven, L. Links en J. Boom, die hun veertig-jarig jubi leum herdachten, n de heer L. IJzer man, die de 25 jaar bij deze N.V. vol maakte. De heer A. Hannaart - even eens een „veertigjarige" kon deze avond in verband met ziekte niet in de huldiging worden betrokken. De voorzitter van „De Spil", de heer A. K. van Leeuwen, heette allen har telijk welkom, in het bijzonder de di recteur, de heer J. W. Heringa, en kele staffunctionarissen en 'n afvaar diging van verschillende zustersvere- ningen. Spreker dankte de directie voor de steun, welke „De Spil" ook in het afgelopen verenigingsjaar mocht ontvangen. Hoewel de jubilarissen reeds op de dag van hun jubileum in het zonnetje waren gezet, ontkwamen zij ook nu niet aan een hartelijke hul diging. De heer Van Leeuwen zeide, dat allen in hun werk en omgang tot een voorbeeld van de jeugd kunnen worden gesteld. Toewijding en ijver werd door hen steeds aar de dag ge legd. Voor allen had spreker nog een verrassing, waarin ook de echtgenoten van de jubilarissen deelden. Cabaret Na een spontaan gezongen „Lang zullen zij leven" en een driewerf hoe ra, had een cabaretgezelschap o.l.v. Frans Eyckhof niet de minste moeite om de vele aanwezigen enkele uur tjes van kostelijk amusement te be zorgen. Een trio o.l.v. Jan Staats had de muzikale omlijsting van het pro gramma op zich genomen, waarbij zich later ook nog „The Hartung sounds" voegden. Spectaculair was vooral de goochelshow, welke Ro berto Hella voor hun rekening na men, terwijl daarnaast zeker het op treden van Menno Grondsma, een uit stekend parodist, moet worden ge noemd. Een geanimeerd bal o.l.v. de heer C. Nieboer, met medewerking van „The Game Breakers", besloot deze feestelijke avond. Leidse universiteit Geslaagd voor het kand. ex. Ge schiedenis de heren S. R. Juliard te Leiden en W. J. v. d. Dussen te Den Haag en mej. E. J. M. Karrman te Rotterdam; voor het kand. ex. W-- Sociologie mej. H. Hanemaayer te Delft en mej. M. Wilhelmij te Gro ningen; voor 't doet. ex. W.-Sociolo- gie de heer H. W. Hietkamp te Leiden. Geslaagd voor het doet. ex. Biologie mevr. H. M. Voorma Engels te Lelden; voor het kand. ex. K' wis- en natuur kunde mej. C. M. F. Senden te Leiden; voor het kand. ex. L. wis- en natuur kunde de heer S. C. J. van Hagen te Leiden: voor het kand. ex. F. wis- en natuurkunde de heer S. de Vries te Leiden; voor het doet. ex. Geologie de heer P. Kamerling te Leiden. ^'1 KARREWIEL HOTEL - CAFÉ - RESTAURAN1 Steenst raat 55 - Tel. 22509 Zaal voor Uw receptie-/ik» n cn huweiiikadiner. Echtpaar De Kier 50 jaar getrouwd Het echtpaar De Kierv. d. Post, Gerrit Doustraat 69, gaat op 23 ok tober zijn gouden huwelijksfeest vie ren. De heer en mevrouw De Kier zijn beiden Leidenaars in hart en nieren. De heer P. de Kier werd er 71 jaar geleden geboren; mevrouw De Kier drie jaar later, zij werkten en woonden al die jaren in de Sleu telstad. De heer en mevrouw De Kier, die het feest gaan vieren met hun vier zoons en 15 kleinkinderen, zijn bei den nog goed gezond. De bruidegom, die al weer enkele jaren geleden gepensioneerd werd als timmerman, zit voorwaar nog niet stil. Hij heeft alle moeite zijn tijd behoorlijk te verdelen over zijn ge zin, zijn mooie tuin en de r.k. Bejaardenbond. De heer De Kier is namelijk penningmeester van de r.k. Bond van Bejaarden, een organisatie, die nog niet zo lang bestaat en in volle opbouw is. Het aantal leden in de Sleutelstad stijgt met de maand en in niet geringe mate is dit toe te schrijven aan de activiteit van de heer De Kier. Mevr. De Kier heeft ook niet veel te klagen over haar ge zondheid. Natuurlijk gaat het niet meer zo als vroeger, maar op hulp is zij beslist en gelukkig ook maar niet aangewezen. Zondag 21 oktober begint het feest met de Hoogmis te 9.15 uur in de Pe truskerk. Dinsdag 23 oktober, wordt in het huis van een der zoons, Gerrit Doustraat 57, gefeest, 's Avonds ver huist de familie De Kier voor enige gezellige uren naar een zaaltje. MEN SEIS EN HUN HOBBIES Onder de titel Mensen en hun hob- bie's bracht gisteravond de heer J. J. v. Raam zijn nieuwe lezing met kleu rendia's voor de leden van de Natuur vriend. Nadat de heer C. Borghart alle aanwezigen hartelijk welkom had geheten, werd medegedeeld dat de ex cursie naar het Artis-aquarium plaats vindt op woensdab 12 december a.s. Het belooft een gezellige excursie te worden: vele leden gaven zich spon taan op. Hierna nam de heer J. J. v. Raam zijn aandachtig gehoor mee op reis door verschillenden continenten. In zijn inleiding besprak hij uitvoerig een biotoop uit onze streken en die van de tropen. Het nabootsen van een brokje natuur in de huiskamer, of deze nu bestaat uit een inlandse aquarium of uit een oerwoudkreekje levert tal van moeilijkheden, die een ras-aquariaan toch wel altijd weet op te lossen. Aan de hand van prachtig gekleurde dia's, afgestaan door de heer Pijpers, werd een expeditie in het hart van de jungle in Suriname op de voet gevolgd. Hiermede werd een kleine indruk gegeven over de ongelofelijke moeilijkheden waarme de de leden van zo'n expeditie heb ben te kampen. Na de pauze werd uitvoerig ingegaan op verschillende nieuwe importen uit Afrika en Birma. Ook het zee-aquarium werd op deze avond kleurrijk uit de doeken gedaan. KRO bezoekt Leiden „Het avondje uit", dat de KRO haar leden biedt, met het grootste reizen de Nederlandse revue-gezelschap Ber ry Kieviets-Gerard Walden, is een van de veel hoogtepunten in het amuse mentsleven. Dit seizoen brengt men een grote musical, getiteld „Het zit raar in elkaar", een puur Nederlandse uitgave van het Engelse spel „Bad Luck". De teksten zijn van Emile Lopez en werden getoonzet op be staande schlagers. Hoe het allemaal gaat, willen we u niet verklappen maar dat het RAAR in elkaar zit, daar staat het gezel schap borg voor. De musical-revue is op 23 september j.l. te Heerlen in première gegaan. Het werd een groot Maandagavond 22 oktober zal men ervan kunnen genieten in de Stads gehoorzaal. Vóórverkoop en plaatsbespreking van de toegangskaarten heeft plaats bij Schrijvers Service Station, Hoge- woerd 56, tel. 20206 (dagelijks) en (eventueel) zaterdagochtend van 10- 12 uur in Huize St. Lydia Ned. Gid- senbeweging, Hogewoerd 14. Burgerlijke Stand Geboren: Gert Jan z.v. J. W. Vrie zen en W. R Boltendal, Marcellus Iwan Mich iel z.v. J. A. H. v. Winden ep A. A. M. Kroon; Rudolph z.v. A. v. Overbeek en G. Trip; Jólanda Jeannette d.v. F. Leupe en H. E. A. Hoppenbrouwer; Jocoba Arine d.v. J. P. Manintveld en F. v. Geest; Teu- nis Piete z.v. P. J. v. Delft en A. Glasbergen; Robert Cornells Paulus z.v. B. J. M. Hoogkamer en R. M. C. v. d. Meij; Richard Erwin z.v. H. F. Stoltenhoff en C. M. Blokdijk; Diana Jolanda d.v T. Eradus en S. v. d. Blom; Elisabeth d.v. J. Minnee en J. C. Frudiger. Overleden: J. J. Jasperse 56 j„ m.; A. Buys 73 j., w.v. J. de Feij; J. L. Schenk 57 j., e.v C. Limburg: J. H. Nijman 5 w., d.; C. M. Steenvoorden 68 j., e.v. W. P. G. v. Lieshout; P. de Gunst 64 j., m.; H. Blansjaar 70 j„ m. VERTROKKEN PERSONEN in de week van 3 t.e.m. 10 ckt. 1962 J. A. Mulders en fam. v. de M. van Streefkerkstr. 42 n. Tilburg, Jan van Beverwijckstr. 47; F. H. J. Detrie en fam. v. de Sitterlaan 57 n. Weert, Maaslandlaan 48; G. Montagne-Mark en fam. v. Os- en Paardelaan 16 n. Deventer, Pr. Bernhardstr. 73; M. B. Rost van Tonningen en fam. v. Be- vrijdngspl. 41 n. Zeist, van Tetsln. 13 IV; O. Grijn en fam. v. Boerhaave- laan 41 n. Katwijk, Boslaan 155; T. van Wijngaarden en fam. v. Joh. de Wittstri 57 n. Schiedam, Iepenlaan 80; F. J. Bernsen en fam, v. Maredijk 149 n. Alphen a. d. Rijn, Kievitstr. 29; W. H. Windhorst en fam. v. Hoge Rijndijk 200 n. Leiderdorp, Hoogma- deseweg 44; A. Tengkoe Mansoer en fam. v. Burggravenlaan 23 n. Schie dam, L. de Colingnystr. 25; W. F. Mulder en fam. v. Sieboldstr. 40 n. Leiderdorp, M. P. Splinterin. 45; H. A. Becker en fam., v. Rapenburg 7 n. 's- Gravenhage, Parelmoerhorst 69; W. F. Daudeij en fam. v. Pieterskerkstr. 8 n. Sassenheim, Frankenhorst 13; M. C. Vrind v. Nieuwe Rijn 115 n, 's-Gra- venhage, Schenkkade 217; L. Smit-v. Leeuwen v. Oude Singel 116 n. Kat wijk, J. v- Brakelstr. 52; W. Tatat v. Breestr. 51a n. Naarden, Kuyperlaan 35; M. H. Reekers-la Rivière n. Hoge woerd 82a n. Voorschoten, School- str. 49; K. Koenders, v. Rapenburg 12 n. Portugal; H. J. van Praag, v. Rapen burg 12 n. Leidschendam, Veurse- straatweg 116; H. J. Buisman, v. de Sitterlaan 137 n. Zeist, Krakelingweg 10; J. Cuperus v. Utr. Jaagpad 35 n. Ede Gld., Bosrand 28; K. E. Hellen- doorn v. Koninginnelaan2 6 n. 's-Gra- venhage, Doornstr. 172a; A. M. van Weizen v. Koninginnelaan 48 n. Kat wijk, Drieplassenweg 17; J. Hulse- boscji v. Boerhaavelaan 28 n. Voor schoten, Pr. Beatrixlaan la; T. van Gaaien v. Rijnsburgerweg 10 n. Am sterdam, Bloemgracht 37 I; A. G. Pet v. Munnikenstr. 72 n. Amsterdam, Stadionpl. 11 II; G. C. Giezen v. Hof- laan 108 n. Noordwijk, Herenweg 16 a; J. Ykema v. Houtlaan 31 n. Rot terdam, Voorschotenln. 80; E. A. Dwars v. Mezenstr. 2 n. Rheden Gld., Tramstr. 20; M, A. Nek-de Niet v. v. Oldenb.str. 14 n. Oegstgeest, Pr. Hen- dirkln. 9; J. M. M. Hoogvelt v. Zoe- terw. Singel 100 n, 's-Gravenhage, v. Diepenburchstr. 130; T. H. van Ham v. Janvossensteeg 51a n. 's-Hertogen- bosch, Spechtstr. 17; J. A. Ekker v. Middelstegr. 2a n. 's-Gravenhage, J. P. Coenstr. 33; J. M. M. Soek-v. 't Noor- dende v. Midelstegr. 22a n. 's-Graven hage, J. P. Coensti. °3; II. E. G. van der Klein v. Hogewoerd 56-56a n. IJsland: R. J. Schutte v. Noordeinde 52 n. Ede Gld., Buurtscheuterln. 12; J. W. Nijhuis-Meijerman v. Plantsoen 1 n. Rotterdam, Stadhouderspl. 26a; R. van Rheenen v. J. van Goijenkade 21a n. Oegstgeest, L. de Colignyln. 8; H. Francois v. J. vai Goijenkade 29 n. Drunen, J. van Stolbergstr. 28; J. H. Boshuizen v, Muldersstr. 28 n. Duiven, Eltensestr. 2; A. G. Dekker v. Groenhovenstr. 13 n. Groningen, Steentilstr. 6b; A. J. Bruggeman v. a.b. Morssingel n. Amsterdam, Egelan- tiersgrt. 27 III; M. Hars na v. a.b. t.o. Sumatrastr. 66 n. 's-Gravenhage, Ge- nemuidenstr. 251; H. C. P. Vintges v. Morsweg 137 n. Warmond, Lockhorst- laan 10; M. J. J. Vintges v. Morsweg 137 n. Warmond, Lockhorstlaan 10; M. J. Alting, Coornhertstr. 25 n. 's- Gravenhage, v. Bleiswijkstr. 171; M. E. van Lawick van Pabst, Merelstr. 45 v. Leiderdorp, Charl de Bourbon- str. 16; J. C. van Baak-de Bruijn v. Houtlaan 10 n. Oegstgeest, Hazenbos- laan 38; G. W. H. Overdijkink v. P. Paaltjespad 3 n. Katwijk, Zeeweg 115; A. Bink v. Trompstr. 13 n. Helden L., Nijverheidsstr. 9; T. Veenstra v. Haar lemmerweg 51 n. Utrecht, Majella- park 55; E. Nieuwenburg-Fakkel v. Lage Rijndijk 31a n. Amtserdam, Aalsmeerweg 101; C. Overes v. ATb. Agnesstr. 8 n. Warmond, Lockhorstln. 10; M. Neijenhuis-Prins v. Meidoorn- str. 29 n. Koudekerk a. d. Rijn, Pr. Betnhardstr. 28; M. J. Wind v. Lo- rentzkade 47 n. Arnhem, Witsenstr. 21; J. H. Poort v. de M. v. Streefkerk str. 31 n. Oostvoorne, Strijpsedijk 48; E. A. Gallmeister-Erwin v. de Sitter laan 19 n. Duitsland; P. J. van Slin gerland v. Oude Vest 33a, Alphen a. d. Rijn, Roerdompstr. 74; M. G. W. Slaghekke v. Hoge Rijndijk 240 n. Amsterdam, Imstenrade 49; E. J. Ver- lind v. Apothekersdijk 33 n. Heem stede, Paulus Potterln. 8; M. M. Boo ne v. Klikspaan weg 18 n. Utrecht, Ramstr. 2a; J. J. Lezwijn v. Driftstr. 68 n. Zeist, Weeshuisin. 4; R. de Jong v. Heemskerkstr. 103 n. Pijnacker, Post v. d. Burgstr. 20; A. A. Khan v. P. Paaltjenspad 7 n. India; F. W. J. Verschuijl-v. d. Bosch v. Rjjnsburger- weg 10 n. Noordwijk, Bosweg 22; A, G. Luk v. Rijnsburgerweg 10 n. 's- Gravenhage, Frankens'ig 58; B. Die- peveen v. Rijnsburgerw. 34 n. Krom menie, Noorderhoofdstr. 68; G. Hof man v. Terweepark 2 n. Frankrijk; T. P. M. Zandbergen v. Morsweg 23 n. Canada; A. S. C. van Randwijk v. Morsweg 99 n. Wassenaar, van Zuylen van Nijeveltstr. 137; C. Robert v. Oude Rijn 24a n. Alphen a. d. Rijn, Pieter Floziszstr. 116; A. J. Beukers v. Druivenstr. 31 n. Amsterdam, van Eeghenstr. 58 II; W. Groenveld v. de Goe.jestr. 40 n. Katwijk, W. de With- str. 3; K. G. van der Kooy v. Marnix- str. 147 n. Duitsland; A. M. J. Baze- lier v. Korevaarstr. 11a n. Rotterdam, Nw. Binnenweg 137. Gevestigde personen in de week v. 3 t.m. 10 oktober 1962 N. Bakker en fam., afdelingschef, Bachstr. 454; T. Orie en fam., Beijerincklaan 39; A. Horowitz en fam., Oude Vest 21; P. C. Boeren en fam., historicus, Ma- riënpoelstr. 67; J. H. van Dillewijn en fam., ambtenaar NS, J. v. Stol berghof 60; C. W. Elderhorst en fam., winkelchef. Roomburgerlaan 18; E. van Frank, Kanaal weg 105; K. W. Vilders en fam., boekhouder, Bach- straat 438; T. S. Sire Beumont Cla- ridge en fam., schrijfmach.monteur, Lammenschansweg 239; M. H. Nieu- wenhuizenRiemersmg en fam., Lie ven de Keystraat 13; C. J. J. Hugens en fam., gem.ambtenaar, Valeriusstr. 234; J. W. Stieding en fam., kapper, Bachstr. 484; F. Kopp en fam., mili tair, Jan Keldermanstr. 1; H. Roox de Gunst en fam., Bachstr. 458; G. de Wipd en fam., chemicus, Jan Kel- dermansstr. 3; J. A. A. Wilthagen en fam., calculator, Bachstr. 472; H. A. Hoogkamer, straatmaker, Toussaint- kade 9; J. Broersma, De Sitterlaan 28a; H. ten Doesschate, Witte Singel 95; G. de Boer, arbeider gem. werk plaats, Herenstr. 93; P. J. van der Henst, arb. gem. werkplaats, Pieter de la Courtstr. 51; A. M. Brakhoven Breedijk, rijksambtenaar, Bachstr. 414; L. B. A. de Zwaan, Witte Singel 96/97; L. C. Kemper, Oude Rijn 25; A. J. Maaskant, Janvossensteeg 54; H. J. M. Dieben, Haarlemmerstr. 42b; E. J. E. van Beukering, Stadhouders laan 24; L. E. G. Teszelsky Dénes, v. Bemmelenstr. 26; J. BrandtGuijt, Haverstr. 56; J. M. Dekkerde Roo, Schoolstr. 6; D. Barnhoorn, Beatrix- straat 26; M. IJ. J. Flapper, ass. per soneelschef, Bachstr. 436; L. W. Döll, magazijnmeester, Hoge Rijndijk 146; T. TerpstraOostenveld, Bachstraat 448; S. A. Andringa. Klikspaanweg 43: A. Ederzeelv. Zijll, Meermans hof 10; S. R. Juliard, Zaanstr. 60; J. K. Huizinga, Lombardsteeg la; E. Vlasveld, Rijn en Schiekade 13; M. A. Uijtermerk, Klikspaanweg 21; F. v. Urk, verpleegster, Jac. Catslaan 40; C. J. Gielbert, verpleegster, Jac. Cats laan 40; G. D. Noordijk, Witte Rozen straat 4; F. I. I. Veerman, Haarlem merstr. 57b; A. G. M. Beerden, Vliet 31; A, L. Theunisz, onderwijzeres, L. Mare 51; C. L. Koelewijn, landarbei der, De Laat de Kanterstr. 3; J. W. Schaper, secretaresse, Da Costastr. 9; J. M. C. van Tol, kantoorbediende, Vijf Meiplein 166; M. Zijlstra, kan toorbediende, Oude Vest 33; J. Kos ter, calculator, Herenstr. 31a; M. J. M. de Haan en F. H. van Schöli, bei den Klikspaanweg 42; P. L. Hofman, Roodborststr. 48; J. J. Emeis, Rijn en Schiekade 35; J. W. A. M. Verlinden, v. d. Brandelerkade 13; T. J. H. Ex- Ier, Hoogl. Kerkgr. 39a; L. J. van Knippenberg, Cobetstr. 34; H. W. Briër, musicus, Hogewoerd 160; H. A. M. Muskens, De Sitterlaan 59; C. H. A. Mutsaers, militair, Vondellaan 40; G. Lieftinck, Warmonderweg 17; M. I. Singh-Molares Mora, Witte Sin gel 49; J. vfin Tol, betonafwerker, Duinhof 35; M. Martherus, Rijnsbur gerweg 140; F. A. Kanitz, Lingestr. 13; M. J. Vooijs, ziekenverzorgster, Witte Rozenstr. 21; T. A. Erb, Rood borststr. 19; W. J. de Graaf. Breestr. 159a; C. Delsman, Witte Singel 65; S. R. v. d. Brink, Roodborststr. 36; B. van Dijk, Kagerstr. 16; L. Recourt, Lorentzkade 20; E. A. ten Hove, van Swietenstr. 35; L. J. Boon, Merelstr. 32; M. J. Goudkuil, electro monteur, Antillenstr. 55; F. W. A. M. Plessen, juwelier horlogemaker, Bevrijdings plein 12; J. H. Markese, ziekenver zorgster, Munnikenstr. 24: (Wordt vervolgd) Misverstand over verklaring in Leidse raad Onder het hoofd „blanco" schrijft „De Nieuwe Leidsche Courant" over de verklaring, die maandagmiddag door de fractievoorzitter van de KVP, de heer Ten Broek in de vergadering van de Leidse raad is afgelegd. Geschreven wordt „het is niet moeilijk te vermoeden dat de fractie van de KVP voor deze blanco-demon stratie had gezorgd, althans mede had gezorgd". Bij dit alles zij opgemerkt, dat uit niets gebleken is, dat de KVP-fractie- leden in de Leidse raad „en bloc" blanco hebben gestemd. De Nieuwe Leidsche Courant kon dit niet weten omdat de wethoudersverkiezing ge heim is. Daar echter ook de aanhef van het artikel in de Nieuwe Leidsche Courant duidelijk spreekt van „blan co" en later geschreven wordt over een „blanco-demonstratie" is het goed op te merken, dat alleen van een demonstratie sprake was geweest, in dien de fractievoorzitter van de KVP, de heer Ten Broek, gezegd had dat zijn fractie - bijvoorbeeld uit protest - geheel of voor een deel blanco zou stemmen. Dit nu is niet gebeurd. De heer Ten Broek heeft een gestroom lijnde verklaring afgelegd, waarin hij zijn misnoegen uitte over het feit dat de Prot-Chr.-fractie niet het initia tief heeft genomen tot overleg betref fende de benoeming van een nieuwe wethouder in de vacature-Stolp. *je leden van de raad wion het gold, kon den weten welke de achtergronden van deze verklaring waren. De fractie maakte nl. niet in het minst bezwaar tegen de benoeming van het Prot. Chr. raadslid, de heer Harmsen, maar zou gaarne de kans aangegrepen hebben om nog eens te spreken over een efficiënte verdeling van de wethoudersportefeuilles. Bij dit alles dient in aanmerking geno men te worden, dat het steeds de ge woonte is geweest, dat het stellen van een candidaat tevoren op initia tief van de partij die de candidaat stelt in het overleg van de fracties onderling werd besproken. In het belang van de goede verhou ding tussen de fracties lijkt het ons eveneens dienstig op te merken, dat ons uit gesprekken met verschillende KVP-raadsleden gebleken is, dat zij wel degelijk hun stem op de condidaat Harmsen hebben uitgebracht. Zij mochten dit gerust meedelen, omdat de stemming geheim is voor zover V- gene, die zijn stem uitbrengt, deze geheimhouding verkiest. Wat lezers schrijven DE WETHOUDERSZETELS Leiden, 17 oktober 1962 Onder het kopje „Zetel verwarring" in uw blad van gisteren schrijft u aan het slot: „In Leiden ligt de ver deling der functies in handen van het college van b. en w. zelve, dit in tegenstelling tot gemeenten in ons land, waar de raad de wethouders tevens benoemt in dc functie, die zij bij voorkeur zullen gaan uitoefenen". Ik weet niet van wie u deze wijs heid hebt, maar er klopt niets van. Wat in Leiden gebeurt, gebeurt over al en is eenvoudig voorschrift van de Gemeentewet. De raad kiest wet houders en de werkzaamheden wor den onderling verdeeld. Op de verdeling van die werkzaam heden heeft liet voor-overleg tussen de fracties vaak veel invloed, maar het is niet beslissend. Zie maar naar Den Haag. Daar zorgde de KVP voor een goede kandidaat voor de porte feuille van openbare werken. In de eerste vergadering van b. en w. kreeg de man toegewezen financiën. Met vriendelijke dank, M. Naschrift redactie. Hoewel het nergens in de gemeen tewet wordt voorgeschreven is het van oudsher de gewoonte, dat het col lege var b. en w. zelf collegiaal om wille van de efficiency de taken ver deelt. De gemeentewet spreekt slechts van verkiezing der wethouders en van de taak die zij gezamenlijk hebben. Dat in de praktijk ook wel door de raad aan benoeming-in-functie wordt gedaan heeft de wethoudersverkie zing te Amstelveen bewezen. LEIDERDORP Damoverwinning Dp Leiderdorp- se damclub speelde gisteren een wed strijd tegen KWZ uit Katwijk. Leider dorp won met 119. De uitslagen van de partijen zijn als volgt: LDC, Leiderdorp; KWZ, Katwijk aan Zee. W, HuismanC. Varkevisser 20; A. v. d. ZwanP. v. Duivenvoorden 20; C. DeegenaarsP. Mei vogel 1 1; D. HassefrasB. v. Rijn 20; H. v. d. VechtA. Herbert 20; C. Ooster goL. Dubbelaar 02; J. v. Sandijk Jac. de Best 20; A. DorsmanC. v. Duin (res.) 02; C. Verweij—C. Ouwehand 02; L. MatzeC. J. van Duivenvoorde 02. Uitslag 119. BEURSOVERZICHT VAN WOENSDAG Internationals zwak Hoofdzakelijk door gebrek aan kooplust is de stemmin voor de in ternationale waarden vanmiddag bij de opening aan de zwakke kant ge weest, vooral voor de Philips- en Uni- leverwaarden. Na een prijs van f 135.80 voor Philips liep de koers te rug tot f 135.20, als gevolg van mid denkoersaanbod. Dit aanbod kwam in een vrijwel lege markt. Ten opzichte van de voorgaande slotprijs daalde Philips ca. twee gulden. Toch wordt op deze aandelen, door een makelaar in Amerika, de aandacht gevestigd op de huidige koersniveau. Dit fonds is de laatste maanden sterk in koers gedaald. Het Philips-concern heeft zeer goede perspectieven, zowel in Europa als elders ter wereld, aldus deze makelaar. Het is echter de laat ste tijd steeds Amerika geweest, dat de Philipsaandelen in Amsterdam heeft verkocht. Unilevers moesten zich op f 123.30 met een koersverlies van f 1.30 tevreden stellen. Kon. Olie kon het ditmaal ook niet houden. De aandelen daalden zestig cent tot f 141.30. Op lager niveau toonde het buitenland enige belangstelling voor de olie-aandelen. Hoogovens 495 na een opening op 499. De vorige slot- koers was 502'/2. De gisteren gepubli ceerde gunstige 3e kwartaalcijfers 1962 van het AKU-concern waren vandaag reeds vergeten. De Rayon aandelen gaven twee punten prijs tot 3451/», de handel was in alle hoeken van de hoofdfondsen zeer gering me de als gevolg van het feit, dat te genover het uiterst geringe aanbod van buitenlandse zijde vrijwel geen vraag aanwezig was. Wall Street blijft lusteloos. Ook gisteren sloot de markt er nauwe lijks prijshoudend, terwijl de Neder landse hoofdfondsen iets lager in de markt lagen. KLM maakte hierop een uitzondering met een koerswinst van J4 dollar. De vlaste stemming op de West-Duitse beurzen werd in Am sterdam voor kennisgeving aangeno men, zonder meer. In de scheepvaartsector viel bitter weinig te beleven. Voor Holland-Ame- rika Lijn bestond enige belangstel ling, waardoor dit fonds twee punten hoger werd afgedaan op 119. De lei dende cultures gaven koersafbrokke- lingen te zien. Ook in de staatsfond- senhoek was de handel wederom van weinig betekenis. De gedane koersen schommelden rond die van het vorige slot. In de lokale afdelingen werden cer tificaten Nederland, e Melk Unie lager geadviseerd. In het eerste jaar van haar bestaan stelt deze maatschappij een dividend voor van acht procent. Gisteren noteerde dit fonds 315. Aan delen van de onroerende goederen maatschappij „Ned. Bankinstelling" werden onveranderd op 337 geadvi seerd op het te verwachten onveran derde dividend van negen procent over 1962. Op woensdag 24 oktober kan a pari worden ingeschreven op f 3.5 min. 5 procent obligaties „Stichting Sint Lu- cas-Ziekenhuis" in Amsterdam. Van de lening, aanvankelijk groot f 4 min, werd reeds f '500.000 op inschrijvings- voorwaarden geplaatst. Marktberichten WOERDEN. 17 okt. Kaas. Aanvoer 113 partijen Noteringen: le kwal 2.32 2.36; 2e kwal. 2 25—2.31; extra kwal. tot 2.57. Handel kalm.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2