WELKE FILM DEZE WEEK? HUIBERS ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT FAGINA 4 Bouwplaten plakt u met VELPON van Ceta-Bever^f neem de voordelige grote tube. LEIDEN Amanuensis Oudshoorn onderscheiden WEEKELYKSE CRONYCKE Cocktailparties, borreluurtjes, soms gezellig, altijd duur. Vele lieden, volle glazen, vroeg begonnen, laat het uur als het einde is gekomen en de meute, met veel pret gaat naar huis toeziek naar bed. Die tijd is al weer aangebroken en, aan onze stand verplicht, moeten wij ze wel bezoeken, ook al valt dat werk niet licht. En we dringen en we duwen om te komen bij 't buffet, waar 't heerlijk al is neergezet Dametjes met mooie jurken, nippen nuffig aan het glas. Heren doen het echt wel flinker en we merken dan al ras: de gesprekken worden luider en zijn niet zo zaak'lijk meer. Moppen flitsen heen en weer. Gastvrouw, gastheer, zien we kijken of het blijft zoals het hoort. Niemand zich te buiten gaan zal en daarmee 't decorum stoort. Drankjes vloeien er bij stromen, hapjes zijn er bij de vleet om bij te komen, naar dat heet. Wie de party uitgevonden en hier ingeburgerd heeft verdient de dank van hem, die bij de gratie van de cocktailparty leeft. Hoera I Morgen weer zo'n feestje. Tot roem van wie? Tot eer van wat? Niemand weet 't Wat geeft dat? LEIDERDORP Opening winkelgalerij - Op woens dag 17 oktober, 's middags half vier, zal burgemeester R. M. Gallas het nieuwe winkelcentrum aan de Fre- derik Hendriklaan officieel openen. Dit winkelcentrum omvat een com plex van acht winkels, waarvan er reeds vijf bezet zijn. De zesde volgt vermoedelijk in februari a.s., terwijl twee bedrijfsruimten nog onbezet zijn. De nieuw te openen panden om vatten een kruideniersbedrijf, een banketbakkerij (semi-zelfbediening), een vleeswarenbedrijf, tevens poe- lierderij, een dameskapsalon en een drogisterij. Dit centrum zal een grote aanwinst betekenen voor de bewo ners vai de Oranjewijk. Geboren: Cornelia Arendine d.v. A. Leget en F. H. G. v. d. Werf; Maria Johanna Catharina d.v. A. J. Kok en M. Hartman. Getrouwd: Hendrik Smit 25 j., ju welier, te 's-Gravenhage, en Yvonne v. d. Wegen 21 j., fotolaborante. HAARLEMMERMEER Geboren: Johannes z.v. K. Fidom en W. M. Visser; Josephina Jacoba Margaretha d.v. H. T. Mathijsen en J. v. Loveren; Petrus Johannes Cor- nelis Maria d.v. H. P. v. d. Raadt en A. A. Bakker; Jolanda d.v. C. J. Jans en O. F. P. Henar; Anita Sandra d.v. H. P. Landmann en N. Levens; El len Maria d.v. C. J. Tops en W. C. G. M. Koning; Willem z.v. A. v. d. Linden en E. Leuven; Wijnand Pie- ter z.v. R. Veen en A. C. v. Gijlswijk; Josephus Rudolph Frederik z.v. J. R. F v. Wingerden en M. E. Deur- loo; Geertruida Helena d.v. J. Post humus en C. G. v. Hylckama Vlieg; Helen d.v. H. Weima en J. v. Kalke ren; 'an z.v. J. Peters en G. E. de Graaf; Marianne Antonia Wilhelmina d.v. T. H. Steenkamp en A. A. van Ingen; Roelof Cornelis Pieter z.v. A. J. A. v. Nieuwkoop en E. H. Wielen- ga; Jan Adriaan z.v. J. A. Frinking en G. R. v. Leeuwen; Neeltje Eliza beth d.v. H. W. Hendricks en K. H. van Bezooijen; Kors z.v. B. Hopman en H. Vrijbloed; Theo z.v. A. Ooms en H. C. Krampr. Ondertrouwd: Th. Balk 25 j. en J. Krocké 18 j.; G. v. d. Flier 26 j. en W. A. N. v. Tie! 22 j.; W. Bogers 26 i. en A. N. Versteeg 22 j.; H. A. M. Bos 26 j. en P. C. Pouw 24 j- C. G. Er nesto 27 j. en C. J. Vergouw 22 j.; J. C. A. Kenter 24 j. en G. J. A. Schreurs 24 j.; J. C. de Jong 29 j. en J. Leijendekker 21 j.; G. J. Fisse 23 j. en A. A. Werkhoven 26 j. Gehuwd: H. J. Teekamp en L. Hol; C. Hoogstraten en M. de Bruin; G. Th. Brusselaars en L. Jongebloed; J. v. d. Wilt en E. Koopmans; H. W. Hagenberg en H. Schreuder; M. Smit en E. Bokhorst. Overleden: Catholijntje Silvis 89 j., w.v. J. Romeiin; Petrus Ouwerkerk 86 j., w.v. C. Overbeek. LEIDSCHENDAM VERKIEZING LID GEMEENTERAAD Wegens vertrek van het gemeente raadslid rar. Westerouen van Meete- ren (C.H.) zou de heer C. H. de Ruyter zijn opvolger zijn in de raad. Daar de heer De Ruyter tot de A.R.- partij behoort heeft hij reeds voor de benoeming van raadslid bedankt. Volgens de prot. chr. lijst zou thans de heer T. Lentz benoemd worden, doch deze is uit de gemeente vertrok ken. Daardoor zou nu voor benoe ming aan de beurt zijn de heer H. Lensen. die ook weer tot de A.R.-par tij behoort en volgens afspraak niet de plaats van een C.H.-lid zal aanne men. De nu volgende candidaat op de lijst is mr. B. S. Tigchelaar (C.H.), die de benoeming tot lid van de raad zal aannemen. Anderhalf uur lang is de heer R. W. Oudshoorn, die zijn 40-jarig jubi leum vierde bij het farmaceutisch la boratorium aan de Hugo de Groot straat te Leiden, gistermiddag door een rij van sprekers toegesproken. Prof. dr. E. H. Vogelenzang opende deze rij. Hij releveerde, dat de heer Oudshoorn, die als jongste bediende begon en thans amanuensis en con cierge is, in de afgelopen 40 jaar acht hoogleraren heeft meegemaakt. Hij heeft zich doen kennen als 'n ple zierig, rustig en evenwichtig mens. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder S. Menken, die zijn waar dering uitte voor de liefde en trouw, die de jubilaris voor zijn werk en het laboratorium aan de dag heeft gelegd. Namens de koningin kon weth. Men ken de jubilaris de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje- Nassau op de borst spelden. De heer W. F. H. Verver, die namens het bureau var curatoren sprak, noemde de heer Oudshoorn een hulpvaardig man; hij liet zijn woorden vergezeld Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 Ook uw adres voor Geboorte-aankondigingen (Advertentie) die 40 jaren heeft meegemaakt, tal loze herinneringen op, waarna zij na mens de wetenschappelijke staf een enveloppe aanbood, bestemd voor 'n buitenlandse reis. Verder werd onder meer nog gesproken namens de voor oorlogse afgestudeerden, de na-oor- logse afgestudeerden, het technisch personeel en de studentenvereniging „Aesculapius". Er werden vele ge schenken aangeboden, waaronder een werphengel met toebehoren, 'n draag bare radio en de bij de onderschei ding behorende draagmedaille. Verrast door zoveel eerbetoon sprak de heer Oudshoorn een geestig dank woord. Na afloop werd een receptie gehouden. Voor andere belangstel lenden is er vanavond tussen 6 en 8 gaan van een enveloppe met inhoud. Mej. prof. dr. A. J. Steenhauer haalde uur een receptie in de woning van de als enige, die de heer Oudshoorn al jubilaris, Hugo de Grootstraat 30. ALPHEN AAN DEN RIJN Mej. G. Ketellapper 40 jaar in l Martha-Stichting 1-jarige REX „De spookrijders" is een spannende avontuiimfilm met in het zwart gestoken ruiters, die het erg griezelig maken door op hun zwarte pakje een wit geraamte te schilde ren. Met zoiets moet je wel de indruk van spoken maken en aan angstige gillen is dan ook geen gebrek. Toe gang 14 jaar. LIDO heeft de jongste Nederlandse film „Rififi in Amsterdam" geprolon geerd. Toegang 14 jaar. LUXOR Brigitte Bardot is een kostschoolmeisje in de film „Het meisje van Place Pigalle" en zij maakt een reeks onwaarschijnlijkhe den mee, met als hoogtepunt een ver warrend optreden in een nachtclub, waar zij zich op het toneel ophoudt zonder erbij te horen. De film, die in kleuren en cine mascope is opgenomen, is bedoeld als een stuk pretentieloze ontspanning. Van het verhaal komt niet veel te recht, omdat het zo onduidelijk en onwaarschijnlijk is. In elk geval zit de politie op de hielen van de overi gens onschuldige Brigitte, en ook een bende valsmunters heeft het op haar gemunt. Hoewel Brigittes optreden binnen de perken van 't fatsoen blijft, laat de regisseur niet na de filmster een goed figuur te laten slaan de ca mera kan wel eens wat lang pein zend verwijlen bü de fysieke kwa liteiten van de Frangaise, die kenne lijk belangrijker worden geacht dan haar speeltalent. De KFC keurde het niettemin goed voor 14-jarigen. TRIANON „Cape Fear" is een buitengewoon spannende film, gere gisseerd door J. Lee Thompson. Het verhaal is snel verteld. Op de aan wijzingen van een advocaat gaat 'n man voor acht jaar terecht overi gens de gevangenis in. Bij zijn te rugkeer wil hij wraak nemen. Heel subtiel heeft Thompson dit thema uitgewerkt. De misdadiger brengt het gezin van de advocaat tot wanhoop door een sluw uitgedachte vorm van „koude oorlog". Zijn bedekte bedrei gingen druppelt hij in bij de vrouw en dochter van zijn haatobject. De door deze haatgevoelens tot een mon ster verwrongen man wil tenslotte, wanneer de moeder en haar doch ter, naar hij meent alleen zijn, zijn beestachtige plannen met hen uit voeren. De haat van deze misdadiger en de angst van de twee vrouwen zijn ongekend echt weergegeven. Thompson had de beschikking over o.a. Robert Mitchum ,de ex-gevange ne) en Gregory Peck (advocaat) .film sterren met een reputatie, maar voor al aan het werk van de regisseur zelf is het, naar ons gevoelen, grote suc ces van deze film te danken. Er zijn de laatste jaren enkele films op de markt gebracht, waaraan een veel belovend geluid van de (reclame) - loftrompet voorafging, dat het alle maal zo spannend zou zijn. Dat liep meestal op niets uit. In „Cap Fear" wordt echter de spanning vaak tot een voor de toeschouwers akelig be nauwd hoogtepunt opgevoerd. Slot conclusie: volkomen geloofwaardig verhaal, meesterlijke regie, spel van klasse en bovenal spanning. Toegang boven 18 jaar. STUDIO In Studio draait deze week de vele malen bekroonde film „II Posto" (Het baantje) van de Ita liaanse regisseur Ermanno Olmi. Het is niet meer dan een simpel verhaal van een simpele ziel. Een jonge man, die wilde studeren doch zijn studie terwille van een jongere broer moest opgeven, wordt door z'n vader tegen zijn zin gedwongen een baantje te zoeken onder het motto: „Misschien verdien je bij zo'n grote maatschappij niet bijzonder veel, maar je hebt een baan voor je hele leven". Het is de drang van een eenvoudig man, die wetende niet ho ger te kunen grijpen in het maat schappelijke leven, de geborgenheid zoekt in een vast, maar vrij kleurloos bestaan. De jongen, Domenico, wordt bij zijn sollicitatie getest, tezamen met vele anderen, waaronder 'n meisje, waar voor hij bepaalde gevoelens opvat. Hij, zowel als het meisje, worden aangenomen, zij het dan dat hij begin nen moet als bode met de belofte van promotie. Die promotie komt, maar dan wordt hij weer de dupe van de jaloerse clan van oudere collega's. Weer ontmoet hij het meisje, dat op een andere afdeling werkt en hij spreekt met haar af naar een oude jaarsfeest te gaan, waar zij elkander dan hopen te ontmoeten. Hij ver schijnt op het feestje, maar hij ont moet er het meisje niet. Desondanks neemt hij toch aan het feestje deel en heeft voor de eerste maal wat plzier in zijn leven. Op het kantoor, waar hij werkt, wordt hij echter wéér de terugge- wezene, nu naar de achterste plaats, waar geen daglicht doordringt en hij gedwongen is de hele dag bij lamp licht te werken. Daarmee eindigt de film een beetje onverwacht. Een simpel verhaal dus, maar een filmverhaal, zoals we maar zelden op het witte doek te zien krijgen. Ze loopt wat traag als het leven van de hoofdfiguur verloopt, maar daar door wellicht werkt ze zo suggestief. Er wordt weinig met geluid gewerkt, er wordt ook weinig in de film ge sproken, alles concentreert zich op het stille, maar desondanks bewege- lijk-boeiende spel van de naamloze hoofdfiguur. Langzaam rijen zich de beelden in een rustig ritme aaneen tot een episode van een leven, dat goed beschouwd nauwelijks leven ge noemd kan worden. Wij stellen ons voor dat deze rol prent de brede massa van het bios cooppubliek moeilijk zal aanspreken. Het is dan ook een rolprent voor hen, die goede film weet te waarderen en het „verhaal" ondergeschikt zien aan de uitbeelding. Voor hen zal deze „echte" film een openbaring zijn. In het voorprogramma draait een zeer goede documentaire van de Ne derlandse cineast Frans Dumont, uitgebracht door Cinetone te Hilver sum, onder de titel „Licht van de Hemel", een boeiende symphonie van licht in alle schakeringen. Door dn Goudse glazen spelend, voortglijde langs de pilaren van de oude kerk abrupt overgaand in het neongewe- mel van de moderne stad om te cul mineren in het lichtspel van wolken ën wind. Een uitstekend filmpje met prachtige kleuren en geraffineerde cameravoering. CASINO „Rear Window" (Stille getuige) is al verschillende keren in Leiden geweest. De directie van het Casino-theater heeft er evenwel goed aan gedaan deze Hitchcock-thriller naar onze mening een van de beste films van de Engelse griezel-regis seur op haar programma te plaat sen. De belangstelling op de eerste avond was daarom terecht groot. Over het verhaal willen wij niet uit weiden; de spanning moet er tenslot te in blijven. Bij deze reprise werden we weder om getroffen door het grote acteer talent van James Stewart, die ander half uur lang in het beeld is, wegens een beenbreuk gekluisterd in een rolstoel. Zijn spel al geschiedt het dan op enkele vierkante meters brengt enorm veel actie in deze rol prent. Grace Kelly speelt eveneens een goede hoofdrol in ,Rear Window' die door de KFC werd voorbehouden voor 18-jarige kijkers. GREENWAY-THEATER VOORSCHOTEN Vanaf zondagavond wordt een oud Amerikaans kasstuk vertoond. „Blackboard Jungle" zal velen onzer nog wel iets zeggen als een keiharde film, die het relaas geeft van het val len en opstaan van een leraar (Glenn Ford) in een middelbare school, die beheerst wordt door volks jeugd van het misdadigste en losbandigste type. De leraar, zonder ervaring, is ervan overtuigd, dat hij het wel zal rooien op die school, die door sommigen van zijn collega's een „vuilnisbak" wordt genoemd. Maar reeds de eerste 24 uur stelt zijn klas zich meedogenloos tegen hem teweer. Later wordt hij op straat afgeranseld en mishandeld, omdat hij schuldig was aan 't opslui ten van een leerling, die een lerares had gemolesteerd. Tenslotte wordt hij het slachtoffer van een reeks schendbrieven, aan zijn vrouw ge richt, waarin hij ervan wordt be ticht, omgang te hebben met een an dere vrouw. De vrouw van de leraar windt zich hierover zozeer op. dat haar zoon te vroeg wordt geboren. De climax van deze boeiende en soms verbazingwekkende film, is het ge vecht tussen een met een mes gewa pende leerling en de ongewapende leraar. Toegang 18 jaar. STENCILWERK (ook elektronische stencils) C OPIëERINRIC HTIN G P. C. BEUGELSDIJK Telefoon (01710) 34419 MIDDELSTEGRACHT 1 (hoek Nieuwe Rijn) Leiden Nadat burgemeester Bruins Slot gistermorgen aan mej. G. Ketellapper in verband met haar 40-jarig arbeids- jubileum in de Martha-Stichting de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had uit gereikt, was er 's middags in de huis kamer van het centraal gebouw een bijzonder druk bezochte receptie. Het was ir. Royer, voorzitter ^an het bestuur, die bij deze gelegenheid een herdenkingsrede sprak, waarbij hij een terugblik gaf over het leven van de Martha-Stichting in de afge lopen tachtig jaar. Van de tachtigjarige stapte ir. Ro yer over naar de 40-jarige jubilaresse, aan wie het bestuur, maar ook de bewoners van de Martha-Stichting toch wel heel veel dank verschuldigd zijn. Grote waardering heeft het be stuur voor uw werk aldus de voor zitter, vandaar dat naast de gouden Koninklijke onderscheiding, ook het bestuur een geschenk in goud heeft willen geven namelijk een gouden armbandhorloge met armband. Namens de directie sprak mr. W. Vogel tot de jubilaresse, die hij graag ten voorbeeld stelde. Voorts maakte mr. Vogel bekend dat mej. Ketellap per is benoemd tot Huismeesteres van de Martha-Stichting. Vervolgens bood de heer Vogel namens de directie en het bestuur alle medewerkers van de stichting een boekenbon aan. Mej. L. Zwaai maatschappelijk werkster van het centrum sprak de jubilaresse vervolgens toe namens alle overige personeelsleden. Namens het personeel bood mej. Zwaai een bijzonder fraaie koperen ketel aan. In haar dankwoorden bekende mej. Ketellapper, dat zij vroeger altijd al tot haar vader had gezegd later graag in een groot gezin te mogen werken. Van het koud-buffet werd na het officiële gedeelte een dankbaar ge bruik gemaakt. DE TOMATENEXPORT NAAR BELGIE In verband met 'n prijsdaling voor tomaten op de binnenlandse markt hebben de autoriteiten van België en Luxemburg besloten de invoer van dit produkt uit de EEG-landen met ingang van 15 oktober tijdelijk stop te zetten. Dit invoerverbod geldt niet voor de kwaliteitsklasse extra en is ook niet van toepassing op tomaten uit Nederland. Ingevolge gemaakte afspraken mag Nederland tomaten naar België en Luxemburg blijven uitvoeren mits een minimum prijs wordt gegarandeerd. Daalt de prijs van tomaten op de Nederlandse vei lingen beneden deze minimum prijs, dan moet bij uitvoer een heffing worden betaald. Maandag zal deze drie cent per kilogram bedragen. Ze kan dagelijks verschillend zijn. De prijs van de Nederlandse tomaten was donderdag gedaald tot dertig a vijfendertig cent per kilogram, maar vrijdag lag de veilingprijs gemiddeld weer tien cent per kilogram hoger. H.M. de Koningin heeft vrijdagochtend op de luchthaven Schiphol koningin Ingrid van Denemarken en haar twee dochters, de prinsessen Margarethe en Benedikte verwelkomd. Op de foto een blij weerzien tussen beide koninginnen.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 4