TUINIER MET MEER PLEZIER ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 Lampions op touw drogen. DE DROOGBOEKET ALS WINTERVERSIERING Hoewel we tegenwoordig door de capaciteiten van onze kwekers, de verwarmings- en verlichtingsmoge lijkheden die zij hebben, de gehele winter door over verse bloemen kunnen beschikken, worden zij voor dagelijks gebruik wel wat kostbaar. Een kamer zon der bloemen is echter als een huis zonder leven en daarom zoeken we naar vervangingsmateriaal, wat we vinden in strobloemen en siergewassen, uitgebloeide bloemschermen en zaaddozen, die de natuur oplevert. Strobloemen hebben een papierachtige substantie in de bloemblaadjes, waardoor zij de gehele winter en eventueel langer houdbaar zijn. Het gaat er om, een periode van 3 a 4 maanden te overbruggen en het is zeker niet de bedoeling het droge materiaal 't gehele jaar door te laten staan. Na de winter is het stoffig en over het algemeen minder helder van kleur ge worden. We halen er dan het nog bruikbare uit, dat we in vloei bewaren, de rest wordt opgeruimd. Eigenlijk is het een sport vanaf de voorzomer al naar karakteristieke uitgebloeide bloei wij zen uit te kijken en gaandeweg onze droogboeketten op te bou wen. In de praktijk denken we er pas in nazomer en herfst aan, als de verse bloemen duurder gaan worden. De bloemisten helpen een handje mee en leveren ons geheel of gedeeltelijk gedroogde bossen. Wie zelf stro bloemen in de tuin heeft, snijdt ze op een zonnige dag als ze open zijn, maar het hart nog enigszins gesloten is. In niet te zware bossen binden en omgekeerd te drogen hangen op een donkere, droge, luchtige plaats. Brandt er een kachel, des te beter, mits het raam open staat. Hoe sneller gedroogd wordt, des te mooier blij ven zij op kleur. Pas als de stelen geheel droog zijn mogen ze in vazen worden geschikt. Kleine kortgesteelde bloempjes laten zich ook rede lijk goed drogen in een stukje kippegaas. Door de gaat jes steken, zodat de bloemen op het gaas rusten en dit spannen. Oranje lampions (Physalis) drogen het mooiste als ze horizontaal op een paar gespannen touwtjes worden gelegd. Dit komt de stand van de zaaddozen ten goede. Maiskolven worden geoogst als de schutbladeren geel en de draden aan de top zwart worden. In gesloten toestand drogen en als het een maal zo ver is, de kolven boven de wasem houden en openbuigen. In droge toestand zouden zij breken. Daarna de schutbladeren met een lauw ijzer strijken, waardoor ze een grillig karakter krijgen, als aardig contrast met de zware kolven. De goedkoopste manier om een droogboeket samen te stellen, is het verzamelen van houdbare karakteris tieke bloem- en zaadvormen uit tuin en natuur en daar mee dan later een of meer bossen kleurige strobloemen van de bloemist combineren. Het verzamelen is een sport op zichzelf en slootkanten en wegbermen bieden in het najaar talloze decoratieve uitgebloeide bloem- vörmen. Wie er eenmaal oog voor krijgt zal genieten van de vertakte zaadschermen van bereklauw, kervel en wil de peen, zilverglanzende bloembodems van distels, zaaddozen van kaardebol, teunisbloem, klaprozen, her dertasje en duizendblad. Rietpluimen, bruine fluwelige lisdoden, grassen in alle soorten, o.a. het pluizige wol legras van de heideplas, zaaddozen van boshyacinten en uien. Met elkaar vormen zij de omlijsting van kleurige strobloemen zoals Helichrysum, Acrolinium, Helipterum, Statice, Rhodanthe. Het droge materiaal kunnen we het beste in de hand schikken en zo, dat de ijle bloeiwijzen in de top en aan de zijkanten verwerkt worden en de zware bloemvor men en donkere kleuren in het hart. Vaas of pot wordt met droog wit zand of schoon droog grind gevuld, dit laatste vooral voor zware takken van mais en pam pasgras. In een schaal of op een bord maken we ons arrangement met behulp van boetseerklei. In vochtige toestand de stelen er in prikken en zodra de klei droog is, zit de gehele schikking muurvast. men het onderling goed zal kunnen vinden en dat men mee zou leven met de organisatie door trouw vergade- ringbezoek. Dit voorkomt ook com mentaar achteraf als het te laat is. Bij de rondvraag werd door de heer L. Egberts gevraagd of het nuttig kon zijn het hoofdbestuur in kennis te stellen van de slechte uitkomsten in de bedrijven. Het bestuur zal deze aangelegenheid bespreken en ernstig bezien wat de juiste manier van han delen kan zijn in deze. De heer C. Hoogervorst sprak over een proef, die genomen werd met teelt van augurken in de kas. Met instem ming van de vergadering zal door het bestuur een onderzoek worden in gesteld. Verder volgde nog enige bespreking over streekverbetering enz. waarna de voorzitter met een dankwoord de vergadering sloot. WAFMONT) KINDERBOEKENWEEK Vanaf 27 oktober tot 3 november a.s. zal in Warmond een kinderboe kenweek worden gehouden. Daartoe heeft zich een commissie gevormd, bestaande uit de hoofden van de plaatselijke scholen, de heer M. Ja cobs, directeur van het jongensinter naat „Leevliet" en de heer G. van Tongeren, plaatselijk boekhandelaar. Ter inleiding van de kinderboe kenweek zal een spreekster van de commissie „Boek en Jeugd" een le zing over het goede kinderboek hou den voor de ouders. De kinderen zullen in de gelegen heid worden gesteld de tentoonstel ling te bezoeken in klasverband. Door het onderwijzend personeel zal op de tentoonstelling een toelichting wor den gegeven, terwijl daarna een ver haal uit een der boeken zal worden voorgelezen. Daarna zullen de kin deren de tentoonstelling op bepaalde uren op eigen gelegenheid mogen bezoeken. Tevens zal er een prijs vraag voor de kinderen worden ge houden, kortom, er zal getracht wor- Kamer van Koophandel en Fabrie- den op verschillende manieren het ken voor Delft en omstreken, kind nader tot het boek te brengen* De ramen, even als de onge- De gemeente heeft voor dit mooie veer 20 reeds eerder geplaatste ra- doel een subsidie beschikbaar ge- men, werden vervaardigd door de steld. glazenier Joep Nicolas, WASSENAAR JUBILARIS BIJ WIK Dezer dagen was het 25 jaar ge leden, dat de heer H. Langerak be noemd werd tot secretaris van de Wassenaarse sportvereniging '„WIK". De zilveren jubilaris heeft een groot aandeel gehad in de opbloei van de vereniging in de na-oorlogse jaren en de uitbreiding van de vereniging, die zich aanvankelijk alleen met gym nastiek bezig hield, met een atle tiek en een zwemafdeling. Behalve als secretaris van WIK geniet de heer Langerak in Wassenaar bekendheid als sportadviseur van de Wassenaarse Oranje-vereniging „Koningin Wilhel- mina". Vijf zangkoren treden op Op woensdagavond 17 oktober om acht uur zullen de samenwerkende zang verenigingen gezamenlijk een uit voering verzorgen in het Verenigings gebouw in de Kerkstraat. Het zijn het Chr. Dameskoor „Euphonia", het chr. gemengd koor „Cantate Domino", het Wassenaarse Mannenkoor, de ge mengde zangvereniging „Bel Canto" en de r.k. Zangvereniging „Stella Ma- ris". Elk van de koren zal een kort programma uitvoeren. Weer twee ramen voor de oude kerk Opnieuw zijn in de historische Oude Kerk te Delft waarvan de res tauratie vorig jaar gereed kwam, twee gebrandschilderde ramen aan gebracht. Zij werden geschonken door de „fundatie van de Vrijvrou wen van Renswoude" te Delft, en de 'n 72-jarige bromfietser is gis termiddag in Rotterdam in botsing gekomen met een zandauto. De man werd tien meter meegesleurd en met een schedelbasisfractuur naar hel „Dijkzicht"-ziekenhuis vervoerd. Daar is hij enkele uren later overleden. Een Tsjeclioslowaak, die 3 jaar geleden in een sportvliegtuig naar Oostenrijk „vluchtte" is thans ver dwenen en blijkt voor Tsjecho-Slo- wakije te hebben gespionneerd. De politie vond in de woning van de „vluchteling, de 32-jarige Emil Svic, kaarten en gedetailleerde bijzonder heden over het Westduitse leger. Zijn auto werd één dezer dagen nabij de grens met Tsjech-Slowakije aange troffen. Zeker twaalf mensen hebben het leven verloren als gevolg van nood weer, met een orkaankracht gren zende wind. Dat vrijdag in Californië Oregon, Washington en Brits Colum bia woedde. In de staat Oregon is de noodtoestand afgekondigd en het grootste gedeelte van de stad Port land zat zonder elektriciteit. Scheepsberichten Alphard 13 te Lissabon verw.; Ba tavia 12 te Songkhla; Gaasterdijk 12 v. Le Havre n. Antwerpen; Karako- rum 13 v. Penang n. Port Swetten- ham; Kabylia t. 12 v. R'dam n. Cura sao; Medon 12 v. New York n. Santo Domingo; Oranjestad 13 te Antwer pen; Prins Maurits 12 v. Montreal n. Casablanca; Sanana 12 te Saigon; Scheldelloyd 12 v. Hamburg, 13 te Bremerhaven verw.; Vlieland 12 v. Stanlow n. Curacao: Zuiderkruis 12 v. Kaapstad n. Durban. LANGERAAR VERGADERING LTB AFD. LANGERAAR Gisiteravond werd in café ,,'t Veer" te Papenveer een ledenvergadering gehouden van de afdeling Langeraar van de LTB. Het hoofddoel der ver gadering was om de leden in de ge legenheid te stellen voorstellen in te dienen voor de vergadering van de vakgroep en voor de bondsvergade ring. De vergadering stond onder lei ding van de voorzitter der afdeling, de heer J. Th. Volgering, die in zijn openingswoord alle aanwezigen ver welkomde. Bijzonder richtte hij zich tot de nieuwe geestelijk adviseur, kap. J. Muller, die de plaats inneemt van pater Ten Dam. De voorzitter hoopte met deze g.a. op even nuttige en prettige wijze samen te werken als met de voorganger. Verder ver welkomde hij de heer C. Hoogervorst, directeur van de veiling, en de heer G. J. H. J. Eibers, directeur van de tuinbouwschool. De voorzitter memoreerde de slech te uitkomsten voor de tuinbouwbe drijven, zeer speciaal voor de koude- grondbedrijven. De augurkenteelt was een totale mislukking. Op het ogenblik is het met de prijzen voor de tomaten ook bijzonder slecht ge steld. De bloemisterij bedrijven gaven bevredigende uitkomsten als we dit moment uitschakelen en de veehou derij geeft al evenmin een rooskleu rig beeld. Over de agrarische bedrij ven valt op het ogenblik weinig be vredigends te vermelden. In de loop van de zomer werden circulaires verzonden aan alle leden, diie geen bloemkweker waren, waarin werd medegedeeld, dat men zich kon aanmelden voor een z.g. schakelcur sus. De interesse hiervoor bleek ech ter zo gering, dat er geen cursus ge houden kan worden in deze plaats. Op de vergadering was er gelegen heid om voorstellen in te dienen voor de op 29 november te houden ver gadering van de vakgroep of voor de algemene bondsvergadering, die op 10 december zal worden gehouden. Er werd nog gewezen op 't belang rijke punt van verkiezing van een nieuwe voorzitter voor de vakgroep wegens het aftreden van de heer Jac. Groen. Door de leden werden enkele pun ten naar voren gebracht, o.a. het stop zetten van de kassenbouw en ontslui ting en stroomvoorziening in 't tuin bouwgebied in de Langeraarse pol- dier in het gedeelte tussen Kerk pad en Geerweg. Na enige bespreking werd besloten terzake van deze pun ten geen voorstellen te doen. Wel zal men in de kringvergadering spreken over een voorstel om het vakbonds- bestuur te vragen of dit bestuur wil bevorderen, dat de cursusgelden voor de tuinbouwcursus worden verlaagd. Vervolgens sprak de g.a. de verga dering toe. Hij verklaarde zich gaar ne bereid om te helpen waar dit voor hem mogelijk was. Hij hoopte, a at. on?e krant groeit en de hoeveelheid werk groeit dus mee. op korte termijn zouden wij graag aanstellen: een prima maehinezetter een dagbladopmaker (ook een handzetter kunnen wij hiervoor opleiden) een eorveeër voor algemeen- en onderhoudswerk (ook een gepensioneerde komt in aanmerking), i wij hebben géén huis voor u, maar wel een prettige werkkring, een hoog loon voor goede krachten en een jaarlijkse winstdeling, voorts een werkweek van 42'/* uur en overwerk-vergoeding voor arbeid op zaterdagochtend, kom eens praten of schrijf naar: dc leidse COlirRlïtj papengracht 32 leiden telef. 20935 Telefoontjes PERSONEEL 2 Voor direct gevraagd: <2 Voor direct gevr.: all round betonijzervlechters en Ieerl. vlechters. Zich te vervoegen R. Turenhout, Koninginneweg 13, Noord- wij kernout, tef 02533991. 2* Wij vragen voor onze administratie een jongste assistente bij voorkeur ULO-opleiding. Persoonlij ke aanmeldingen N.V. He- ma, Leiden. 2 Alleenwonend r.k. we duwnaar zoekt r.k. huis houdster, leeftijd 60 jr. Aanmelden bij N. A. Hoo- gervoorst. Wèstkanaalweg 25, Ter Aar (Dost Lange raar). 2 Jongeman, 21 jaar b.z.a. als bloemistknecht. Br. on der no. 261 bur. v. d. blad. 2* Nette werkster ge vraagd voor 2 dagen per week bij mevr. Mees, Doornwee 1, Wassenaar. Inl. bij H. J. Hoogenboom, Essenweg 4, Roelofarends- veen. 2* Wij vragen voor onze elektrische banketbakkerij een 2e of 3e bediende. Per soonlijke aanmeldingen N.V. Hema, Leiden. 2 R.K. meisje, 19 jaar zag zich gaarne geplaatst in boekwinkel. Heeft in teresse voor deze branche. Bezoekt momenteel de H.A.S. Br. onder no. 241 bur. v. d. bl. 2 Biedt zich aan net r.k. meisje, 17 jaar in bezit van diploma's a.v.v. 1 en 2 en type diploma. Zag zich gaarne geplaatst in winkel, kantoor of kindertehuis. Omgeving Leiden. Brieven onder no. 288 bur. v. d. bl. 2 Wij zoeken zelfstandig werkende kok. Voor ener giek en vakbekwaam per soon goede vooruitzichten. Min. leeft. c.a. 30 j. Soil, na 14 okt. hotel De Nachte gaal, Lisse, tel. 02530-3400. 2 Jongeman biedt zich aan voor melkbezorger bij particulier. Brieven Mau velaan 22. Leidschendam. 2 Gevraagd een net meis je voor de huishouding bij Th. W. Niekerk, Dorps straat 60, Warmond, tel. 357. 2 Gevr. in r.k. gezin te Zoetermeer, net r.k. meisje voor de dag, event, d. en n. Hoog loon. Prettige om gang. Brieven onder no. 328 bur. van dit blad. 2 Katholieke Gezinszorg, Morssingel 8 te Leiden vraagt R.K. helpsters voor de bejaardenzorg voor he le dagen of enige uren per dag. Aanmelden maandag t.m. vrijdag 9-10 u. en 1-2 uur. 2 „Zoekt U bijver- aienste-avondwerk?" Ook helpen wij hieraan! Inl.: Postbus 21. H.I.Ambacht AANGEBODEN 2 Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe wo ning? Kredieten voor iedereen tot 5000.- voor aanschaf meubilair/wo ningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U alge hele inlichtingen. Postbus 1371, Rotterdam. 2 Divanbedden; wentel bedden; stalen ledikanten Een pracht collecte tegen de laagste prij2en vindt u b'l De Kleine V':nst. Haar lemmerstraat 51, Leiden. 2 Nationaal kasregisters te koop aangebodenéén vier-ladige en één twee ledige. Br. onder no. 39 bur. v. d. blad. 2 Een nieuwe woning? Voor al uw lampen: De Lichthal. Gratis plaatsen van lampen boven de 20.-. Haarlemmerstraat 293. 2 Nu een nieuwe lamp uit de Lichthal. De groot ste sortering. De laagste firjjzen. De Lichthal, Haar- emmerstraat 293. t.o. De Overdekte. 2 Bromfiets-, scooter- en motorrijders. Parka's met uitneembare teddyvoering 59.50; leder-venyljassen (zeer zwaar gevoerd) 42.50 monty-coats (houtie-touw- tje) Krantz-duffel v.a. 46.50. Sport-paradijs Van Delft, Steenstraat 45. 2 Het wordt winter! Glas en mica in haarddeuren maken, pijpen op elke leng te. Vuurspecie, haardekit. ellebogen, alle maten roos ters. schuif- en roetzakpij- pen, vuursteen, enz. Prach tige haarden. kachels Pluym. Hoogewoerd. koopt inboedels. Tel. 21266. 2 Nieuwe kleerhangers 5 voor 0,25, slaapbank, bu reaus, keukenstoelen 1.99, boekenkast, kachels, haar den, volop fauteuils, kloos tertafel. commode, grote en kleine tafels, gasstellen, bad, opklapbedden, divan bedden. tuinbank, kapok matrassen 19.99. Pluym Hoogewoerd. Turfmarkt 1-3, Leiden. 2 c.v. N. Bakker Hzn. Roe- lofarendsveen 01713-487 in Groententeeltvergunnin- gen, en Sierteeltvergunnin gen. 2 Hypotheek. Wilt U een huis kopen, verbouwen of 2 Voor aanleg en onder houd van tuinen, leveran ties van vaste planten, heesters, coniferen, flag stones, tegels, rotssteen, graszoden, mest, grond, bloembollen, zoals tulpen, narcissen, hyacinthen, cro- cussen, blauwe druifjes enz. C. L. Mulder, Haar- lemerweg 21, Leiden, telef. 20550. 2 Prima plasticzakken in vele maten, voor allerlei doeleinden, koopt U tegen billijke prijzen bij Padden burg, Nieuwe Rijn 11. Het meest gesorteerde en voor deligste adres voor klein en grootverbruikers. 2 Closetpotten, stortbak ken, urinoirs, kruis- en Tuile du Norddakpannen, stalen drijfassen, pijpen, Ijzeren binten, plaatijzeren radiatoren, rifvloerhout, planken, kraal en spon- nlnfhout, ramen, deuren, rasters, houten binten. Fa. H. de Bolster, Overrijn 8, Lelden bij de ZUlsingel. 2 U bent niet duur, maar wel best uit, wanneer U feest-, fop- en goochel- artikelen koopt in de van ouds benende papierwinkel van Paddenburg Nieuwe Rijn 11. Bekijk onze feest artikelen-etalage 2 Te koop Mercedes Benz in goede staat. Prijs f 650. Te bevr. N. Kromhout, Korte Bachstr. 9, Noord wij kerhout. 2 Te koop werkbank ge heel uitneembaar. Te be vragen Oranje Gracht 139, Leiden. 2 Te koop een in goede staat zijnde bascule met compl. stel geijkte gewich ten. Ras Akerboom, Noord einde 115, Roelof arends veen. t Aangeboden: Austin A met verwarming en belastingkaart voor V/t maand, rijdt nog prima f 325. Hoofdstr. 64, Valken burg Z.H. 2 Trouwnlanncn?? Als eerste in Nederland presen teert „Het gespecialiseerde trou w-autobedriif de nieuwste Chryslers. Vr. Inl. de Jong. Zeemanlaan 12 A, Tel. 23055. 2 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt l het voordeligst bii Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24. tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. f H.H. Bestuursleden. Wij zijn overtuigd dat wü de beste wedstrijdballen van Nederland verkopen, tegen de laagste prijs. Sportparadiis v. Delft. Steenstraat 45. v. Delft geeft het voor de helft 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958. Le vering aan Rijk en meente. Zaterdagmiddags en maandagmorgen geslo ten. 2 Beckershaard te koop aangeboden in prima staat, wegens verbouwing 2 Te koop Fiat 1400 b, pracht wagen, ook genegen te ruilen voor kleine Fiat of Renault. Geen hande laars. Haarlemmerstraat 315, Leiden. 2 Te koop divanbed z.g. a.n. en een elektr. tussen- meter. Korevaarstraat 11a, tel. 25835. 2 Te koop. Prachtige bruinbonte geit, zonder horens. Tevens een bak fiets. C. J. v. d. Hout, Vlietweg 13, Zoeterwoude. 2 Gelden beschikbaar zonder borg voor iedereen Kant.uren van woensdag t.m. zaterdag van 10 tot 3 uur of br. Adm.kant. Koe dam, Middelharnisstraat 150b, Rotterdam. 2 Te koop: 2e hands da mes- heren- en kinder rijwielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rijnsburg, tel. 01718-2967. 2 Accu's? Acifit voor service en garantie 'n be grip. Nu verlaagde prijzen. Revisie overbodig. Vraag uw handelaar of bel Acifit Leiden 24850 dag en nacht. AcifP accu-service, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwoude bil Leiderdorp. 2 Aangeb. Singer en Le- wenstein handnaaimachi nes f 55, f 85, f 115. Nieuwe elektr. naaimachines in koffer f 195. Verkoop met volledige garantie en ser vice. Haagweg 172A, Lei den ,tel. 32833. 2 Trekbakjes. Sinaasap- pelenkisTe'i en alle maten Dlankjes. Ook plastic-em mers van 15 tot 15 llterin- houd. Aangeboden Jac. J Rode wijk. Flora weg 19. Rielof arendsveen. telef. 01713-631. S? Sportparadiis v. Delft ames Helancapantalons 23.95; nylon-jacks (zwaai gevoerd) v.a. 26.50; regen- cape's 6.95; regenpantalons 7.95. Steenstraat 45 Van Delft geeft het voor de helft. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleinen, groe pen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1. telef. 22791. 2 Jongeman zoekt per 1 november +e Leiden of om geving een zit-slaapkamer met volledig Dension. Weekend afwezig. Brieven onder no. 5258 bur. v. d. blad. 2 Ouderwetse spiegel in vergulde lijst tegen goede prijs te koop gevraagd. Br. onder no. 5277 bur. van dit b'.ad. 2 Jongeman zoekt kamer, bTb.h.h., in Leiden-noord of omgeving. Br. onder no. 9521 bur. v. d. blad. 2 Jongeman b.b.h.h. zoekt kamer In Leiden-noord of omgeving. Brieven onder no. 5265 bur. v. d. blad. 2 Wasmachineverhuur ,|Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachines met klok 2.00, centrifuge 1.50 en 1.75, wasmachines met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23, tel. 32039. 2 Te huur of te koop ge vraagd: plm. 50 m2 Be drijfsruimte Leiden of om geving. Br. onder no. 5236 Bur. v. d. blad. 2 Autoverhuur zonder chauffeur. Volkswagen en Renault Dauphine f 9.- Per dag, 8 ct. per km. Uljee, Schoolstraat 47, Voorschoten, telef. 01717 2755. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ta* mus 17M Consul Opel Rekord Volkswagen: Anglia: V.W. busje met radio. All-risk verz. Werlchnvens garage bedrijf. Marediik 34a telef 22300—32735 DIVERSEN 2 Boekhandel. Boeken vrienden, in onze winkel vindt U een mooie sorte ring zo goed als nieuwe ro mans tegen zeer billijke irijzen. Komt U eens kij- en? Van Leeuwen's boek- h-.ndel, Lokhorststr. (Pie- terskerkgr.). 2 Te koop aangeboden partij hooi. Brieven onder no. 277 bur. van dit blad. 2 Aanhangwagens. Tor sieassen, koppelingen, trekinstallaties en repara tie. Schalkers, N. Beesten markt 32, teL 30358. Voetballers. Voor uw uitrusting naar v. Delft. Voetbalschoenen v.a. 13 95; Scheendekkerr v.a. 1.65; Voetbalbroekjes v.a. 2 75: Voetbalshirts v.a. 6.20: Trainingspaken v.a. 20.95: Sportparadiis v. Delft. Steenstras 45 v. Delft geeft het voor de helft. TE HTIIIR 2 Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty- coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen is al leen Fa. Sloos, Stille Rijn 11. telef. 20868. 2 Naar de wintersport. erhuur van Ski-schoenen 0.75 per dag. Cport- en Kampeerparadlis v. Delft. Steenstraat 45. ■T Autorijden leren? rans Goddijn erkende rij school geeft les in nieuwe üpel. Snelle dus voordeli fge opleiding, ook theorie lessen. Madoerastraat 29 Garenmarkt 5. Lelden, tel 34430. 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27. 2 Het adres voor alle sierteeltverg. is J. van Pa ridon Jz., De Kokmeeuw, Noordw hout. Koop beta ling bij tekenen. Verkoop na overdracht. Tel. 02533- 205. Schrijf een briefkaart. nrult Dauphine '62 Gedipl. instr. Erkende nondsauto- rijschool „Irene", Lammen- schansw. 80, Leiden, telef. 31949, b.g.g 01729—286. 2 Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartje, verlovings kaartjes, huwelijksrank. en uw zakendrukwerk enz. Prima afwerking, vlotte bediening Halpa, Vul- r nse/vice, Haarlemmer straat 64. naast muziek handel Ge Hofenk. 2 10 Volle uren autorij les 47.50. Fonkelnieuw ma teriaal. Gedipl. instruc teurs. Erk. bondsautorij- school ,De Centrale' Veer- straat 31, tel. 24600. na 19 uur. ssurantiekantoor A. J. v. d. Drift. Alle verzekerin gen. Henriëtte Roland- Holststraat 9, Noordwijk aan Zee. tel. 01719—3778. b.g.g. 3810. 2 Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen. ook alle Inlichtingen hierover J. ElstgeeBt. Roelofarends- veen. tel. 01713—291. 2 Helpt U mee een kerk bouwen ter ere van Sint Jozef. Elk dubbeltie is wel .om, giro 227223. A. A. J. Buys, bouwpastoor, Leidschendam. 2 Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi, Den Haag, registreert ook m Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. 2 Huurt uw auto bii auto verhuur „Centraal". Opeis ei. Volkswagens 1962 All- risk verzekerd. Hooigracht 71. telef. 31607. h0i«?nVTT^di* A*? - alrblj I Adres voor opgave: mevr. Belpt U. Autorijschool IJ. Hovius Suringarstr 17 Breestraat 165' tel- tel. 23556. Dieren kunnen 'AU*1, I niet worden opgenomen. Plaatst een „Telefoontje

Leidse Courant | 1962 | | pagina 15