Inbreker had buit en pech LFC viert feest bij elfde lustrum Bfonchi letten Dat was TE KATHOLIEKE BIBLIOTHEEK ZET UITLENING TIJDELIJK STOP zuinig Aanrijdingen in Leiden Vertrokken en gevestigde personen in Leiden MAANDAG 8 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Stedelijke en Leonardus- KAV vierde Maria Moederochtend Zondagmorgen om acht uur werd de Mario. Moederochtend begonnen met een H. Mis in de Hartebrug Kerk voor de levende en overledene leden. In het St. Antonius Clubhuis wa ren de tafels rijkelijk gedekt. De voorzitster mevr. Uphoff deelde ir> de, dat het bedrag voor het zieke kind, dat voor rekening van de leden naar Lourdes vertrekt, al gestegen was tot f 300,06. Zij herinnerde nog aan de Christus Koning-collecte op 28 oktober en beval ons deze collecte bijzonder aan. Ook sprak zij nog een woord over de polio-patiëntjes en be val ook deze collecte op 13 oktober bijzonder aan. Daarna volgde een ge sprek over de vakantie en dat het niet mee viel elk jaar iets goeds te bedenken. De voorzitster herinnerde verder aan de gespreksgroep. De Kerstuit voering is gesteld op 20 december. Mevr. Manders en een der oudste leden, namelijk njevr. Guldemond (90 jaar), werden met een kort ge bed herdacht. Vervolgens wijdde de voorzitster op boeiende wijze aan dacht aan de Maria Moederochtend. Zij sprak over de liefdeloosheid der mensen. „Er moet wat meer voor anderen gedaan worden: door een zamen eens uit te nodigen, bedroef den wat te troosten, afgedwaalden te helpen. Laten we wat meer op ons zelf letten en wat minder kritiek geven, dan zou er meer tevreden heid zijn onder ons allen". Na een gebed tot Maria zong mej. Marianne v. d. Post drie mooie liederen met eigen begeleiding aan de piano. Daar na droeg mevr. van Leeuwen voor „Maria's leed". Margriet Rozier, Ineke v. d. Klauw en Marianne v. d. Post, droegen een stukje voor waarna aan het bestuur anjers werden aange boden. Na de pauze werd mevr. Uphoff gehuldigd in verband met haar 10- jarig voorzitsterschap. Er kwamen dames op het toneel, die ieder een letter droegen welke beplakt was met dubbeltjes, samen de zin vormend „10 jaar voorzitster". Ook werden haar nog een vaasje bloemen en een cadeau overhandigd. Mevr. Uphoff dankte ontroerd en ieder kreeg een zakje versnaperingen. De geestelijk-adviseur was inmiddels ook nog gekomen en sprak nog even over Priesterroepingen. Er werd nog veel gedeclameerd en gezongen, waarna mevr. Uphoff met een enkel woord allen dankte. Maria-Moederochtend voor KA V-Herensingel Op het feest van de H. Rozenkrans begonnen de leden van de KAV de Maria-Moederochtend met 'n H. Mis, die werd opgedragen voor de leden en overleden leden. Daarna was er gezamenlijk ontbijt in de parochie zaal, Maria Gijzensteeg. De voorzitster, mevr. P. M. Voge- lezang-Huibers opende met gebed en heette allen van harte welkom, in 't bijzonder de nieuwe leden. Medegedeeld werd, dat op 5 no vember de leden weer bij elkaar ko men voor 'n filmavond met quiz; 10 november, zaterdagmorgen, om 7.45 uur, wordt er 'n H. Mis opgedragen voor de overleden leden van de KAV; 28 oktober is er de Christus Koning collecte. Er wordt om collectrices ge vraagd. Ook voor de polio-patiëntjes van het Prinsen Beatrix-fonds. De leden, die verhinderd waren deze Moederochtend mee te vieren werd een ansichtkaart toegezonden. Het smakelijk ontbijt werd vervol gens alle eer aangedaan, waarna de kinderen van de leden hun sprook jes gingen opvoeren. Onder leiding van mej. A. v. Zijp begonnen zij met: „Hoe Prins Mario plezier in het lezen kreeg". De Prins kreeg een lie ve fee op bezoek, die alle sprookjes werkelijkheid maakte. „De kippen- tandarts" gaf een hevig gekakel op 't toneel en gelach in de zaal. Woor den waren hier echt overbodig. Ter wijl de buikspreker met z'n levende pop aan het woord was, genoten de kinderen van de limonade en de koek. „Het Weesgegroet" werd door vier grote meisjes op rijm opgezegd. Met het zingen van het lied „U Rozen krans bemin ik", kwam aan deze ochtend een einde. De voorzitster dankte in het bij zonder mej. v. Zijp voor het instu deren met zoveel kinderen van deze stukjes, en bood haar een geschenk je aan. Mevr. v. Zijp-v. Hees kreeg een woord van dank voor al de mooie zelfgekweekte bloemen. Mr. W. Hugenholtz 25 jaar meester in de rechten Vandaag is het vijf- en twintig jaar geleden, dat de Leidse advocaat en procureur mr. W. Hugenholz aan de rijksuniversiteit in Leiden tot doctor in de rechtswetenschap promoveerde op een dissertatie getiteld „maritaal beslag". De eerste felicitatie, die dr. mr. Hugenholz vanmorgen bereikte, was afkomstig van zijn vroegere pro motor prof. mr. R. P. Cleveringa, thans lid van de Raad van State. Bij zijn afscheid als hoogleraar in Leiden, werd prof. mr. Cleveringa, een „liber amicorum" aangeboden, waarin een aantal van zijn oud-leerlingen ver handelingen hadden geschreven. Mr. Hugenholtz schreef in deze bundel een opstel over het onderwerp „re conventie". Vanavond opent de KAB He rensingel het win terprogramma. Om half acht is er een Avondmis voor de leder. In de zaal aan de Maria Gijzensteeg is er vervolgens kaarten en sjoelen, waarbij ook echtgenoten en verloofden van harte welkom zijn. Aan de kaarters van de Hartebrug- parochle. Met het oog op de voor bereiding van het Concilie zal de kaartavond worden verzet van woensdagavond naar vrijdagavond, omdat er in alle kerken woensdag om 9 uur een Avondmis is en wij al len daar tegenwoordig zouden willen zijn. Gistermorgen tussen kwart voor ze ven en acht uur is ingebroken in een woning aan de Musschenbroekstraat, waarvan de bewoners afwezig waren. De inbreker is vermoedelijk binnen gekomen met behulp van een valse sleutel. Kasten en laden, ook een bed in de slaapkamer werden over hoop gehaald. In een kastje in de ach terkamer vond de insluiper twee por- temonnaies, uit de ene ontvreemdde hij 17 gulden en uit de ander een be drag van 85 gulden. In een vakje van de laatste portemonnaie zaten ook zes biljetten van honderd gulden. De ze heef de dader over het hoofd ge zien, want ze bleken na de diefstal nog in het vakje te zitten. LFC heeft in het afgelopen week einde haar elfde lustrum gevierd in de Stadsgehoorzaal. Begin zaterdag avond acht uur; einde zondagmorgen half vier. Een stroom cadeaus heeft de voorzitter van de „Kanaries", de hr. F. v. Waveren, in ontvangst mogen nemen. Het ijverige damescomité was een half jaar geleden begonnen met een huis-aan-huis-actie. Het resultaat was geweldig. Geschenken. Mevr. Massaar overhandigde aan de totaal „overdonderde" voorzitter een magnetisch spelregelbord, een theeservies voor de bestuurskamer, schoenmakersgereedschap en een olie kachel voor de cantine. De heer A. K. v. Leeuwen, voorzitter van de cantine - commissie, waarborgde de frisse lucht door twee ventilatoren voor het club huis aan het bestuur over te dragen. De heer van Leeuwen sprak ook voor en overhandigde namens de verhinderde heer Cavé, een trouw supporter, een fotokast. Namens de eerste-elftalkern bood Jillis van der Heijden een koffiezet apparaat aan. Nadat voorzitter Van Waveren zijn grote dank had betuigd voor de geschenkenstroom en zijn bewondering had uitgesproken voor het vele werk, dat aan deze feestavond vooraf moet zijn gegaan, nam Lonneke Hoogland de draad van de feestavond verder op met 'n vlot cabaret-variëté- programma. Vooral door het optre den van de Ofmano's (acrobatiek), Pipo en Koko (clonerieën) en Herman van Keeken (zang) kreeg de duizend koppige LFC-familie een goede warming-up voor het grote feestbal. Herman v. Keeken werd door het enthousiaste jeugdige publiek ge dwongen tot toegift op toegift. Met 't Dansorkest „De Witte Kraaien" en onder leiding van de hr. Van Wijk dansten de „Kanaries" een flink gat in de dag. Zoals reeds geschreven het prachtige lustrum-feest duurde tot half vier gistermorgen. Het LFC-feest werd o.m. ook bijgewoond door de nieuwe wethouder van Sportzaken, de heer S. Sannes, die vergezeld was van zijn echtgenote. Verder waren aanwezig mr. J. de Jongh en de heer A. Duseé, resp. voorzitter en vice- voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB, en de heer J. Coers, voorzitter van de Raad van Beheer van de Leidse Sportstichting. „Imperium" bracht „De goedhartige bulderbast" „Imperium" heeft zaterdagavond in de Leidse Schouwburg een opvoering gegeven van Carlo Goldini's luchtige blijspel „De goedhartige buderbast". In dit stuk houdt Goldini de mensen de spiegel voor, waarin de gedragin gen van verschillende mannen en vrouwen worden gezien. Ook al is het een lachspiegel, de toeschouwer kan toch heel goed weten wat de Toen na het bal Hoestdrank in tabletvorm.95ct VOORSCHOTEN t Advertentie) schrijver precies met zijn karakters bedoelt. Onder de gedegen leiding van Jan Chr. Bartelsman, heeft „Imperium" gezorgd voor 'n weergave met goede kwaliteiten. Vooral de dames slaag den er in, de goede toon te treffen. De heren daarentegen, vooral de ver tolker van de titelrol, bleven met hun spel wat achter. „Imperium" heeft het kennelijk moeite gekost, om te scha kelen van het genre stukken, waar aan men dusver gewend was, naar 'n stuk als de goedhartige bulderbast. Waar zo'n omschakeling niet dan met grote moeite gepaard gaat, moet men respect hebben voor de resultaten. Het muzikale gedeelte werd prijzens waardig verzorgd door een instru mentaal sextet onder leiding van R. de Reede. WEGENS INRICHTING GEEIGENDE RUIMTE Een Leidse dame, die woens dag geprofiteerd had van de jaarlijkse uitdeling van haring en wittebrood, wilde de lekker nij nog een paar dagen bewaren doch zondag leek haar wel een geschikte dag voor een „proef je". Van de vier vissen, die zij had ontvangen, at zij er zon dagmorgen één op. Dat bekwam haar overigens slecht, want op het sportveld achter het A.Z.L. de dame in kwestie is blijkbaar ook sport- liefhebster werd zij plotse ling onpasselijk. Haar echtge noot bracht haar naar huis, maar de symptonen werden zo ernstig, dat deze het raadzaam achtte de E.H.D. en de huisarts te waarschuwen. Naar verluidt is de toestand van de zuinige huisvrouw nu weer redelijk, maar de nog overgeschoten drie haringen zullen wel in de vuilnisbak te recht zijn gekomen. De Kath. Leesbibliotheek „Sanctus Laurentlus" te Voorschoten zet met ingang van vandaag de uitlening van boeken tijdelijk stop. In de gemeente raadsvergadering van 23 februari van dit jaar werd deze leesbibliotheek een subsidie toegezegd mits zij zou gaan voldoen aan de door het rijk gestelde voorwaarden, zoals onder meer het aantrekken van een bevoegde kracht als bibliothecaris. De katholieke bibliotheek is van oorsprong een parochiële uitleenbi bliotheek, die in de loop der jaren dan hier en dan weer elders geves tigd werd in het dorp, meestal in ka mertjes, die beslist voor ieder ander werk ongeschikt waren en dus eigen lijk ook als bibliotheek. De katholie ken van Voorschoten willen de storm achtige ontwikkeling van het dorp bij biijvén en zo mogelijk voor gaan, daarom werd het bestuur van de bi bliotheek (vroeger berustte het be stuur bij het kerkbestuur) gekozen uit de verschillende standen der pa rochie en de bibliotheek werd ofri- gezet in een stichting. Vele nieuwe boeken werden er in de loop van dit jaar reeds aangeschaft De behuizing, een oud-lokaal van de vroegere ka tholieke kleuterschool, was echter beneden alle peil. Drastisch grijpt het stichtingsbestuur thans in, door zonder meer de gehele uitlening te stoppen, zodat van dit oude lokaaal een bijzonder gerieflijke ruimte ge maakt kan worden, waardoor tege moet gekomen kan worden aan de wens van velen. Het bestuur van de bibliotheek is er van overtuigd, dat deze tijdelijke slui ting voor velen een teleurstelling be tekent. Wil men echter de plannen, zoals ze op papier staan, uitvoeren, dan moet de uitlening wel stop gezet worden. Na de heropening, welke over on geveer twee maanden zal plaats heb ben. zal de katholieke bibliotheek be schikken over een gerieflijke ruimte, over een bibliothecaresse, mevrouw Verhoeven-Soeters, en over een groot aantal nieuwe boeken, welke de voor raad gaan aanvullen tot bijna drie duizend. Zo is Voorschoten de eerste maan den bibliotheek-arm, want ook de openbare uitleenbibliotheek „Reu- vens" heeft de uitlening stop gezet. Gistermorgen, ongeveer 8 uur, vond op het kruispunt Voldersgracht- Oude Vest, gaande naar de Jan Vos- senbrug, een aanrijding plaats tussen een motorrijwiel en een personen auto. De bestuurster van het motor rijwiel, de 22-jarige mej. S. v. B. H., uit Leiderdorp, reed op de Oude Vest in de richting van de Turfmarkt. Zij kwam van rechts, doch de bestuurder van een personenauto verleende haar geen voorrang. Mej. v. B.H. brak haar linker enkel en moest na hulp van de E.H.D. naar een ziekenhuis wor den overgebracht. Om 11 uur gisteravond reed op de 5-Meilaan een personenauto tegen een bromfiets. Beide voertuigen be wogen zich in de richting van de Zoe- terwoudse weg, de brommer op flinke afstand voor de aüto. De bestuurder een 64-jarige Leidenaar, die zijn echt genote op de duo had, stopte, omdat hij merkte dat zijn licht het niet meer deed. Na een kort onderzoek reed hij echter zonder passagiere weer weg om de verlichting te testen. Hij bukte zich daartoe over het stuur en toen het licht plotseling aank^inte. reed hij naar links de rijbaan op om zijn echtgenote weer achterop te ne men. De personenauto was inmiddels dicht genaderd. Ondanks krachtig remmen kon de bestuurder daarvan een aanrijding niet meer voorkomen. De bromfietser werd tegen de grond gesmakt en kwam in het gazon te recht. Het gevolg was een hersen schudding en een gebroken linkeron derbeen. Via de E.H.D. kwam het Acad. Ziekenhuis er aan te pas. de gasten Na een gezellige bruiloft in Alphen koesterde een Voor schotenaar kennelijk rancu neuze gevoelens jegens een an dere bruiloftsgast, de 23-ja- rige Alphenaar A. R. Toen na het bal de gasten ovér de Ouds- hoornseweg huiswaarts reden de Voorschotenaar in een auto en de Alphenaar op een bromfiets ontspon zich een wilde achtervolging. Aan deze achtervolging kwam te onge veer kwart voor twee afgelo pen nacht een einde. De auto mobilist was de bromfietser zo dicht genaderd, dat hij het ogenblik gekomen achtte een snij manoeuvre uit te voeren. De bromfietser en zijn ver loofde kwamen ten val en be kwamen lichte verwondingen. De 24-jarige Voorschotenaar raakte de macht over het stuur kwijt. Zijn slingerpartij werd weliswaar even gestuit door 'n lichtmast, maar de auto had nog voldoende vaart voor een duik in de naast de weg gele gen sloot. De inzittenden van de auto bestuurder, echtge note en een vier weken oude baby bekwamen geen ver wondingen. De schade aan de auto is evenwel aanzienlijk. Tegen de overmoedige chauf feur is proces-verbaal opge maakt. B. van der Wiel en fam.. Ab. ligg. Utr. Jaagpad t/o 56 n. Werkendam, Van Hel- denstr. 90: J. D. Wesdorp en fam. Alb. Verweijstr. 27. Leidschendam, Schoor- laan 13; E. F. de Luxe en fam. Falckstr. 17, Rotterdam, Dorpslaan 449; L. H. J. Vorsterman en fam. Hansenstr. 61, Nieuw Zeeland; J. J. van Rijnswijk-Marterts en fam. Morslaan 60, Doornspijk, Haver- kampweg 13; P. K. Taverne en fam. Corn. Schuytlaan 54, Oud-Beijerland, As- terst. 57; J. A. M. van Hoorn en fam. Breestr. 116, Rosmalen, Vliertfrijksestr. 26; A. de Jong en fam. de Goejestr. 37, Akersloot, ab ligg. Markervaart; G. D. Hoogeland en fam. Kanaalweg 105, Utrecht. Cath. v. Rtneslaan 18; E. te Rijdt-de Beukelaar en fam. Fred, van Eedenlaan 27, Hengelo O., Drienerpark- weg 11: J. A. C. Alblas en fam. Oude Vest 11, SmAllingerland, Oude Nering 16; J. Haasnoot en fam. v. d. Waalstr. 52, Diemen, Julian3plantsoen 192; R. F. Gijzenij, Medusastr. 22, Hilversum, Nood weg 37; D. van Bentveld, Lammenschans- weg 56, Zuid Afrika; M. N. J. van Bent- veld-de Meij, Hartmanstr. 9, Zuid Afri ka; M. T. M. Davids, Haarlemmerstr. 93, 's-Gravenhage, van Soutelandelaan 21; M. N. Jelmau, Levendaal 63, Nedrl. Nw Guinea; G. A. Bouman. van 't Hoffstr. 45, Dordrecht, Spuiweg 170; M. M. Corve- leijn-Paardekooper, Sweelincklaan 14, Nijverdal, Grotestraat 104; J. van Don- ge-Dickhoff, Wald. Pyrmontstr. 21, 's-Gravenhage, Groenesteinstr. 10; A. H. C. de Zeeuw, Rijnsburgerweg 127. 's-Gra- venhage, Vredeoord 205; C. G. Wesseling, Marienpoelstr. 27. Oegstgeest, Wijtten- bachweg 43; W. M. J. Majoor, Lijster- G. J. van der Heijde, Groenhazegrt. 12, str. 31, 's-Gravenhage, Frankenslag 3c; 's-Gratfenhagen, Mtzenplein 23; E. C. A. van Noort, Burggravenlaan 177, Rot terdam, Walenburgerweg lc; J. E. W. van den Burgh de Sitterlaan 83, Delft, Bagijnhof 17; C. M. Walenkamp-de Vree- de, Kanaalstr. 62, Warmond, Dorpsstr, 45; A. Koolmoes, Hansenstr. 103, Leiderdorp, Doeslaan 11; P. C. Onvlee, Maresingel 1. Bloemendaal, Duinlustweg 16; K. van Fruchten, Utr. Jaagpad 60, De Bilt, U, Oude Brandenburgeweg 32; R. F. Groen, Leliestr. 55, Schiedam, Simon Stevinstr. 17b; L. Haagman, Franchimonln. 64; Nij megen, Jac. Catsstr. 41; T. H. v. d. Wete ring-Brandt, Bloemistenln 4, 's-Graven- hage, van Limb. Stirumstr. 25; P. G. Dreef, Kastanjekade 18, Duitsland; E. L. M. Völker, Oude Singel 146, Amsterdam. Anth. v. Dijckstr. 9 II; J. Hoogervorst, Eurgsteeg 10a, Lisse, Leidsevaart 20; M. E. C. Koran-v. d. Hoorn, Breestr. 143, Zwitserland; G. E. Snip, P. Paaltjenspad 3. Middelburg, Park de Griffioen 4; A. Boezaard, Rijnsburgerweg 152, 's-Gra venhage. Sprietplein 3; E. M. Ruijg, Rijnsburgerweg 10. Breda, Mgr. Zwijsen- str. 1; W. A. de Meijer, Breöerostr. 15, Baarn, Amsterdamsestraatweg 41; I. M. Gallert, Muldersstr. 34, Nw Zeeland: D. Knottenbelt, Kloksteeg 13a, 's-Graven- sage, Wassenaarseweg 26; G. Springer- Oost, Plantage 18. V. Staten: J. L. Sprin ger, Verdamstraat 56, Ver. Staen; I. van Hove, de Ruijterstr. 2, Eindhoven, God schalk Rosemondtstr. 2; E. J. v. d. Stok, Lorentzkade 53. Delft, Bagijnesteeg 42; J. M. Wijgmans-Menger, Stieltjesstr. 7, Warmond, Burg. Ketelaarstr. 14; C. van Hove-Burgers, Thorbeckestr. 39, Eindh., Godschalk Rosemondtstr. 2; N. Dijkstra- Winsemius, Wasstraat 9, Noordwijk, Golfbaan 38; R. T. van Kempen, Boer- haavelaan 17, Rotterdam, Tasmanw. 95; A. van der Schatte Olivier, Boerhaave- laan 43, 's Gravenhage, v. d. Aastr. 124; C. de Groot. Rijnsburgerweg 10, Leid schendam. Veurse Achterweg 129; A. Privé. Maredijk 149, Leiderdorp, Fred. Hendrikplantsoen 31; J. Buitendijk, Bili- tonstr. 14, Hilversum. Loosdrechtse Bos 7; J. J. Marks, Akkerhof 5, 's-Gravenhage Herenstraat 8a; D. Pisano, Nwe Beesten markt 8, Brunssum, PeerdendTies 10; D. Verstegen, Schelpenkade 41. Groningen, Lindelaan 28; E. E. Jansen-Wuite, Rijns burgerweg 10, 's-Gravenhage, Azaleastr. 25; J. Flippo, Brederostr. 6. Lisse, v. Lin- schotenstraat 6; E. Gittenberger. Lage Rijndijk 90 e, Zoeterwoude, Stadhou- derslaan 2. Gevestigde personen in de week van 19 t/m 26 september 1962. J. A. Tielkemeijer en fam., tand- technicus, Witte Singel 89; W. J. Hen driks en fam., militair, Amstelstr. 1; C. M. v. d. Born-Kouwenhoven en fam., Kam. Onnesplein 3; J. A. van den Dries en fam., rijschoolinstruc teur, Veerstraat 30; M. W. R. Rogge- Sondervan en fam., Waardgracht 21; J. C. Moekardanoe-Schotborgh en fam., Burggravenlaan 209; J. P. Pau- lusse en fam., auteur, Burggraven laan 207; W. J. Ginjaar en fam., mar- kiezenmaker, Sieboldstr. 48; M. v. d. Beek-Kraaijveld en fam., Valerius- str. 208; L. G. van der Keur-Gelder- blom en fam., verpleegster, Valerius- str. 250; D. J. van Dijk, arts, Fagel- straat 16; A, van der Spek, tandtech- nicus, Doelengracht 15; H. D. Dijk stra, kantoorbediende, Surinamestr. 142; J. Meijering, autobuschauffeur, Maredijk 25b; P. van der Zwart, Ak kerhof 11; W. Klinkhamer, 11 ver pleegster, Atjehstr. 97; E. M. H. Nau- ta-Bouvij, Boerhaavelaan 28; T. A. A. Jongenelen, verpleegster, Heren gracht 45a; H. W. Kuivenhoven-Van Dijk, secretaresse, Pioenstraat 38a; R. A. J. H. Campagne, Klikspaan- weg 11; R. Enthoven, arts, Raam- steeg 85; P. Baas, Rapenburg 7; E. van Maaren, Witte Singel 92; I. Bel- laart, Papengraciht 30; J. L. A. Schramp, Haarlemmerweg 63F; C. T. Barbas, Witte Singri 80; P. J. Engels, stuurman, Breestr. 108; P. E. Metz, J. van Goijenkade 19; T. A. T. Spoel- stra, Lage Morsweg 65; J. J. Slagter, Marislaan 29; J. G. de Bruijn, Rood- borststr. 28; L. A. H. van den Berg, Hooigracht 42; J, J. C. A. van Taten- hove, Noordeinde 52; C. P. J. Groene- weg, Levendaal 27a; I. A. T. M. Jun- gerhans, onderwijzeres, Terweepark 3; C. L. Ronkes, verkoopster, Pak- huisstr. 2; L. D. Couprie, van der Duynstr. 20; J. J. van Es, Klikspaan- weg 38; J. C. van der Sar, Schelpen- ksde 45; J. P. van der Reijden, grond werker, Anna Paulownastr. 40a; I. Knotter, kok, Ververstr. 21; E. P. K. Meijer-Elenbaas, Boerhaavelaan 25; J. S. Leander, Rijnsburgerweg 140; M. Blotto, dessinateur, Haagweg 182; J. Veldt, J. van Goijenkade 19; S. J. R. Rinses, Bakh. Roozenboomstr, 22; E. M. C. ten Dam, verpleegster, Hooi gracht 15; N. M. Bette, verpleegster, Witte Singel 27; V. I. J. Weijzig, Va- leriusstr. 44; J. P. W. Ritchi, Klik- spaanweg 43; A. J. C. M. Herijgers, medewerker conservenfabr., Rijn en Schiekade 38; H. W. Kampmeinert, Klikspaanweg 11; J. J. Zonhoven, verpleegster, Lamm en schans weg 7; M. L. Boumeester, Kloksteeg 17; T. H. M. Matze, Rapenburg 105; R. W. Bul- terman, Klikspaanweg 39; E. J. W. M. Mulder, Hoogl. Kerkgracht 14; F. M. M. van Dijck, Klikspaanweg 39; J. D. C. Ventevogel, Papengracht 30; N. E. van der Valk, Witte Singel 92; J. M. Andela, 11 verpleegster, Rijns burgerweg 10; L. E. J. Boomsma, Fruinlaan 11; D. Kuiken, los werk man Plantsoen 1; M. J. J. Kok, Burg gravenlaan 187; C. J. Valstar, Klik spaanweg 41; J. Zuijderduijn, Lange- brug 3; N. M. J. Huiser, 11 verpleeg ster, Rijnsburgerw :g 10; R. van er Visch-v. Leeuwen, Schimmelstr. 18a; M. Oele, Klikspaanweg 42: L. H. Tours, Fagelstr. 22; C. J. M. Höl- scher, militair, Morsweg 2; J. C. Kort, Drie Octoberstr. 47, C. de Bruijn Kops, studenteendekane, Zoeterwoud- sesingel 26; A. J. Arkema, arts, Hoge Rijndijk 15; M. P. A. Krekelaar, kin derverzorgster, Mauritsstr. 81; J. II. T. E. van der Most, apothekers-assis tente, Cronesteinkade 4; J. Verweij, onderwijzeres, Herenstr. 50; J. G. Smits, Hoge Morsweg 15; J. H. H. de Swart, Haarlemmerweg 63a; J. H. v. der Kuil, 11 verpleegster, Boerhaave laan 146; H. J. J. Vergouwen, Boer haavelaan 47; C. J. de Corte-Ber- voets, rijksambtenaar, Pasteurstr. 18; M. J. T. Wennekers, Nieuwe Rijn 19; R. C. Hoffmann, Mauritsstr. 25; E. de Wit, 11 verpleegster, Joh. Poststr. 19; J. E. Toornvliet, v. d. Sande Bakhuy- zenlaan 10; H. L. F. Sloothaak, Hoge Rijndijk 96; G. M. J. Schoot Uiter- kamp, Noordeinde 50; M. C. Zweers, Witte Singel 41; E. van Dam, winkel juffrouw, Oosterstraat 96; A. Dolfing, verpleegster, Herengracht 80; H. J. I. Y. de Vries, 11 verpleegster, Witte Singel 27; S. J. Boeke, Klikspaanweg 38; H. E. Stenfert Krocse, Oude Vest 35; H. F. J. Horstmanshof f, Morsstr. 4; P. J. Vroegop, Klikspaanweg 39; W. J. Anschütz, Breestr. 14; M. T. Schuiten, 11 verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; H. J. F. Maijer, da Costa- str. 50; P. W. N. Arriens, E. B. Ver meer, F. Gransdh, J. W. Huijsmans, allen Klikspaanweg 43; R. J. H. Ok- ker, Klikspaanweg 37; C. A. Bloems- ma, P. Paaltjenspad 6; P. G. N. Kra mers, Aclmarkt 1; P. K. Flu, Klik spaanweg 39; M. L. Houdtzagers-de la Croix, Vijf Meiplein 40; K. den Hollander, verpleegster, Rijn- en Schiekade 94; M. C. Blom, Leven daal 39; D. D. Honijk, Lingestr. 13; J. Haumahu, gouvernementsambt, Hoflaan 44; M. H. N. Festen, spel- leidster, Rijnsburgerweg 10; W. M. J. Benus, 11 verpleegster Rijnsburger weg 10; A. van Roon, lerares, v. d. Brandelerk.ide 3; A. M. Bodaan, kleu teronderwijzeres, Lijsterstraat 16; A. H. Guldemond, kantoorbediende, Me- relstr. 18; M. H. Douwens, med. ana- lyste, Zoeterw. Singel 94; L. A. M. Pielaet, timmerman, A. van Saksen- str. 8b; M. E. Vis, verkoopster, Park straat 27; P. Busscher, metaalarbei der, de Genestetstr. 71; C. Beij, con- troleuse, Obrechtstr. 18; E. F. J. M. Kuyten, lerares, Turfmarkt 7a; A. G. Hofland, leraar, Groenhoven str. 2; J. W. Mc Wane, Klikspaanweg 47; P. J. Szirmai, muzieklerares, Warmonder- weg 37; C. E. Chase, physicus, Haag- weg 268; Jonkvr. W. J. Reigersman, Hoge Rijndijk 50a; J. Beutick, ver pleegster, Kanaalstr. 68; W. M. van der Veek-Franssen, ab ligg Haarlem merweg; P. Beekman-Blaauw, Nieu we Rijn 91; J. J. G. v. d. Hoeven- Beerens, Ravelstr. 13; N. P. Smitte- naar, Sieboldstr. 4; R. N. Arens, 11 verpleegster, Rijnsburgerweg 10; P. Boogaard-Monteban, Hooigracht 38; Jonkh. J. F. Laman Trip, Hogerbeets- str. 1; S. Gerritsma, 11 verpleegster, Witte Singel 27; G. C. Sirach-cle Jong, Alexanderstr. 30a; H. B. van der Lee- den, Pieterk.choorsteeg 14; P. H. E. Berghuis, Rijn en Schiekade 40; N. Jongeneel, Rijnsburgerweg 157; H. J. Breuseker, militair, Noordeinde 2a; J. Janssen de Jong, Pretoriusstr 7; E. G. Terpstra, Zoeterw. Singel 100; A. Schlemper, Galgewater 8; A. C. Rondeel, diëtiste, Rijnsburgerweg 10; H. G. Hoekstra, militair, Noordeinde 2a; M. C. van Ede, Leliestr. 53; R. Hartman, Oude Vest 203a; G. A. M. Martens, Marislaan 1. Het voorlopige Nederlandse hocky- elftal heeft op klein Zwitserland in Den Haag het militaire hocky-elftal met 50 verslagen. De ruststand was 20. LEIDSE AGENDA MAANDAG 8 OKTOBER Jugendorchester Zürich Ont vangst Stadhuis, 4 uur. Kunstkring voor allen Concert, Stadsgehoorzaal, 8 uur Selskip Fryslan Bijeenkomst Ant. Clubhuis, 8 uur. Leidse amateurfotografen Rest. De Doelen, 8 uur. KAB St. Leonardus Schutters feest, Leonardushuis, 8 uur. KAB, Herensingel Avondmis St. Josephkerk, waarna kaarten en sjoe len Maria Gijzensteeg, 7.30 uur. DINSDAG 9 OKTOBER Eerste paal voor nieuwe St. Leo- nardusschool, Ter Haarkade, 2 uur. Rijnl. Moleustichting - In werking stelling molen ,*,Zelden van Passé", bijeenkomst Gemeentehuis Zoeter woude, 2.30 uur. K. O. Universiteit, filmvoor stelling, 8 uur. Kath. EHBO Geb. G.G. en G.D., Mare, begincursus EHBO, 8 uur. Modeshows V D 10.30, 14.30 en 16 uur. WOENSDAG 10 OKTOBER VOORBEREIDING VAN HET CON CILIE Avondmis in alle kerken, „St. Augustinus" Verg. Kleuter leidsters, Rest, v. d Heyden, 3.15 uur. „St. Eloy" Adviesavond, Geb. Chr. Soc. Belangen, 7.30-8 uur. Gymnastiekdemonstratie Stads gehoorzaal, 8 uur. Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Apotheek R. van Breest, Smallenburg te Leiderdorp is ge opend. BIOSCOPEN De films in de week van 5-12 okt. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: „De misdaad was bijna vol maakt", volwassenen. Lido; „Rififi in Amsterdam", 14 j. Luxor: „Marco Polo", 18 jaar. Studio: ,,De smaak van honing", 18 jaar. Trianon: „Madame Sans Géne", 14 j. Rex: „Sergeant X van het vreem delingenlegioen", 14 jaar. Greenway (Voorschoten): „De sta len klauw", 14 j. „Nachtleven in een wereld stad", volwassenen. BEURSOVERZICHT VAN MAANDAG Invloed van internationale toestand. De stemming op de Amsterdamse beurs werd vandaag beinvloed door de politieke toestand op het wereld toneel, zoals de situatie in Jemen en Berlijn, alsmede de mogelijkheid dat Chroesjtsjov binnenkort naar Ame rika zal gaan. Dit alles was oorzaak van terughoudendheid in Amsterdam. Ook de lagere koersen van interna tionale waarden die de Westduitse beurzen te zien gaven waren niet be moedigend. Wall Street sloot vrijdag met klei ne koerswinsten, waardoor de op gaande stemming van de voorgaande dag werd voortgezet. Van de Nederlandse fondsen lag Philips er vast in de markt. Hoofdzakelijk hier door konden de Elektro-aandelen zich vandaag op het Damrak vrij goed handhaven. De handel had over de gehele linie niet veel te betekenen. In de scheepvaartsector ging zeer weinig om. De koersen bepaalden zich een a twee punten beneden die van vrijdag. Ook de leidende cultures konden zich niet aan een geringe koersdaling onttrekken. Ook hier waren de omzetten minimaal. Staats fondsen door elkaar gemakelijker met zeer weinig zaken. Voor de inschrij ving op de 100 min 4V* procent obli gaties 1962 (derde lening) tegen 100 procent Bank voor Nederlandse Ge meenten bestond een goede belang stelling. De voorgaande lening, groot 50 min voor genoemde bank, ging er in als koek. Ook in de lokale afdelingen viel bit ter weinig te beleven bij gebrek aan kooporders. Aandelen „Enkes" wer den hoger geadviseerd op de gunsti ge resultaten over de eerste zes maan den van het lopende boekjaar, als mede de gunstige verwachtingen voor 1963. De beide vorige beursdagen lag dit fonds zeer vast in de markt met een koers verbetering van twintig punten. Aandelen „DRU" kregen een hoger advieskoers op de bevredigende gang van zaken over de eerste negen maanden van 1962. Biliton 2e rubr., welk fonds vrijdag reeds zestien pun ten hoger noteerde op 440, werd we derom hoger geadviseerd. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Verwachtingen. Dinsdag 9 ok tober des avonds te 8 uur zal kap. v. d. Bosch in het parochiehuis „De Drie Eendjes" antwoordt trachten te geven op de vele vraeen: „wat ver wachten we van het Concilie". Een forum, bestaande uit mej. P. Kellenaers en de heren W. v. d. Gein, N. de Bruuin en T. Blokhuizen zullen de talrijke vragen opvangen. Marktberichten ROTTERDAM, 8 oktober, Vee Totale aanvoer 1916, vette koeien 1372, varkens 544, vette koeien 280- 300, 240-270. 220-240, varkens 172, 167, 162, vette koeien flink, flauw, terug gaand, varkens iets meer, tamelijk, gemiddeld even stijver, enkele pri ma vleesvarkens boven notering, af loop traag, slachtzeugen 1.35-1.40 p. kg-

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2