ZATERDAG 6 OKTOBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Oproep Leidse Oecumenische raad TOT BEDE OM HEILIGE BEZIELING VAN CONCILIE Door de Oecumenische Raad Lei den is aan de predikanten, kerke raden en kerkbesturen der bij de Oecumenische Raad Leiden aange sloten kerken het volgende schrijven gezonden: Ofschoon, zoals u weet, de Oecu- mei ische Raad zich op geen wijze wil dringen in de interne aangelegen heden en de eigen vormen der aan gesloten kerken, mogen wij u wel dit voorstel schrijven, dat waarschijn lijk voor de meesten onzer de ere dienst van aanstaande zondag zal be treffen. Het is u bekend, dat donderdag 11 oktober te Rome het Concilie wordt geopend, waarnaar sinds de aankondiging ervan door Paus Jo hannes XXIII de gehele christenheid met veel verwachting heeft uitgezien. Dit Concilie wil voeren tot ver nieuwing en zuivering van de ka tholieke kerk. Allereerst hoopt en bidt men- te komen tot innerlijke ver nieuwing, vernieuwing der geesten - onder leiding van de Heilige Geest. Tot zuivering van geloof en geweten, tot vernieuwing van heilig weten, tot hernieuwing ook van structuur, tot een nieuwe zuiverheid in plaats- Pianorecital Zaidee Parkinson IN DE FOYER van de Stadsgehoor zaal trad gisteravond de jonge Amerikaanse pianiste Zaidee Parkin son op, voor een goed gevulde zaal. Een jeugdige charmante verschijning die (wat jammer is) zichzelf nooit vergeet, waardoor haar spel dan ook gemanireerd aandoet. Ons lijkt, dat zij tè vroeg van Amerika naar hier is overgekomen. Zij speelde een pro gramma van Beethoven, Chopin, De bussy en Schumann. Haar techniek is wel verzorgd, maar is in het p.p. niet voldoende geacheveerd. Laten wij eerlijk zijn: pianissimo spelen op een kleine vleugel (zoals zij zich had gekozen) is veel moeilijker dan op een concertvleugel. Wij zouden in haar spel wensen: groter ernst en verstandige zelfbeperking èn stijl. Alles neigt bij haar naar overmatig lyrische romantiek en gevoelige ri- tardandi die wij ter plaatse niet juist konden achten. .Haar toonvorming is rond, heeft evenwel de allure naar krachtiger stijl, ontplooiing trad maar weinig naar voren. Zo kon haar spel maar zelden overtuigen en boeien, omdat het nog zo weinig persoonlijk is. Wij vermoeden, dat zij wilskrachtig ge studeerd heeft, maar door haar jonge jaren nog niet rijp genoeg ontsnapt er te veel aan de geeste lijke horizon van deze musicienne, die nog heel hard en ernstig zal moe ten werken, wil zij eenmaal de kunst waardig kunnen dienen. Als toegift speelde zij Mazurka Cis mol van Cho pin J. KORTMANN LEIDSE AGENDA ZATERDAG 6 OKTOBER Eucharistisch trefpunt 3-6 uur n.m.. St Lodewijkskerk. Jubileumfeest L.F.C. Stadsge hoorzaal, 8 uur. Chr. Ton. „Imperium" De goed hartige bulderbas, Schouwburg, 8 u. ZONDAG 7 OKTOBER Damescontact H. Mis en ontbijt, 8 uur v.m. Sted. K.A.V. Maria Moeder-och tend, H. Mis Hartebrugkerk, waarna bijeenk. Antonius Clubhuis, 8 u. v.m. H.K.W. Opening winterprogram- ma, H. Mis St. Ant Kerk, 10.30 uur. Rijksmus. v. Volkenkunde Film voorstelling, 14.30 uur. MAANDAG 8 OKTOBER Jugendorchester Zürich Ont vangst Stadhuis, 4 uur. Kunstkring voor allen Concert, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Selskip Fryslan Bijeenkomst Ant. Clubhuis, 8 uur. Leidse amateurfotografen Rest. De Doelen, 8 uur. KAB St. Leonardus Schutters feest, Leonardushuis, 8 uur. DINSDAG 9 OKTOBER Eerste paal voor nieuwe St. Leo- nardusschool, Ter Haarkade, 2 uur. Rijnl. Molenstichting - In werking stelling molen „Zelden van Passé", bijeenkomst Gemeentehuis Zoeter- woude, 2.30 uur. K. O. Universiteit, filmvoor stelling, 8 uur. WOENSDAG 10 OKTOBER VOORBEREIDING VAN HET CON CILIE Avondmis in alle kerken, 9 uur. „St. Augustinus" Verg. Kleuter leidsters, Rest, v. d. Heyden, 3.15 uur.' „St. Eloy" Adviesavond, Geb. Chr. Soc. Belangen, 7.30-8 uur. Gymnastiekdemonstratie Stads gehoorzaal, 8 uur. BIOSCOPEN De films in de week van 5-12 okt. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Casino: „De misdaad was bijna vol maakt", volwassenen. Lido: „Rififi in Amsterdam", 14 j. Luxor: „Marco Polo", 18 jaar. Studio: „De smaak van honing", 18 jaar. Trianon; „Madame Sans Géne", 14 j. Rex: „Sergeant X van het vreem delingenlegioen", 14 jaar. Greenway (Voorschoten): „De sta len klauw", 14 j. „Nachtleven in een wereld stad", volwassenen. bepaling als Kerk in de huidige we reld en in de Christenheid, die veel wijder strekt dan de Rooms-Katholie- ke kerk. Er is - Gode dank! - een groeiend besef van verbondenheid bij de ker ken. Uitdrukking hiervan was, bij voorbeeld, de brief der bisschoppen verleden jaar, toen „New Delhi" be gon en het meeleven van vele plaat selijke r.k. kerken - ook in Leiden - daarmee. Ongetwijfeld weten wij nu ons verbonden met wat in hoop en gebed déar wordt voorbereid en te- gemoetgegaan. Wij willen u nu graag voorstellen, dat op de voor ieder onzer meest verantwoorde en hartelijke wijze ons medeleven zijn uitdrukking zal vin den in elk van onze kerken. Het beste is, dat wij in ons gebed in de dienst in onze gemeenten of parochies dit Concilie opdragen aan Gods hoede en leiding, een bede om heilige be zieling. Wilt u dit, zo enigszins mogelijk, doen in de dienst van aanstaande zondagochtend? Dan drukt zich hier in ook weer onze verbondenheid uit. Wilt u en kunt u nog op andere wijze aan uw medeleven uiting ge ven voor uw gemeente of parochie, dan graag. U begrijpt wel, dat wij ons overi gens aansluiten bij de oproep tot voorbede van de zijde van de Oecu menische Raad der kerken in Neder land. In verbondenheid, voor de Oecumenische Raad Leiden, J. Th. MACKENZIE, voorz. J. HESLINGA, sekretaris. Pater B. de Goede naar het Concilie ALS SECRETARIS VAN MGR. N. J. C. GEISE Pater drs. B. de. Goede o.f.m., oud- rector van het St. Bonaventura-ly- ceum te Leiden, vertrekt volgende week dinsdag met het vliegtuig naar Rome, waar hij als secretaris van mgr. dr. N. J. C. Geise o.f.m. de open bare zittingen van het Tweede Va ticaans Concilie zal bijwonen. Pater De Goede, die in 1951 gepen sioneerd werd en thans 77 jaar oud is, zal zeer waarschijnlijk het gehele eerste gedeelte van het Concilie in Rome blijven, Het eerste gedeelte eindigt 8 december. Pater De Goede (een oom van mgr. Geise) kon nog niets zeggen over de aard en de orqvang van zijn werk zaamheden in Rome, Men heeft hier nog niet een volledige indruk van de organisatorische details. Wie de secre taris van mgr. Geise is gedurende het tweede gedeelte van het Concilie (van Pasen tot 29 juni 1963) is nog niet bekend. AFSCHEIDSRECEPTIE VAN CURATOR Mr. A. F. VISSER VAN IJZENDOORN Zoals wij reeds hebben bericht is aan mr. A. F. Viser van IJzendoorn te 's-Gravenhage, overeenkomstig zijn verzoek per 1 september j.l. eervol ontslag verleend als Curator van de Leidse Universiteit. Deze funktie heeft hij sedert april 1946 vervuld, na eerst deel te hebben uitgemaakt van het nog in mei 1945 door het Mi litaire Gezag ingestelde College van Herstel der Leidse Universiteit. Öp donderdag 11 oktober te 16.30 uur is er gelegenheid in de receptieka mer van de Academie afscheid van mr. Visser van IJzendoorn te nemen. (In het gisteren verschenen num mer van het Leids Universiteitsblad schildert de oud President-Curator, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk in een uitvoerig artikel de betekenis, die de heer Visser van IJzendoorn voor de Leidse Universiteit heeft ge had). Benoemingen Leidse universiteit Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn: Mevr. J. G. Kofman-Ter Kuile, hoofdassistente op arbeidsovereen komst bij de experimentele histolo gie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse (met halve dag taak) in tijdelijke dienst; Dr. Kwee San Liat, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in vaste dienst bij de bibliotheek, benoemd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst. Dr. D .Metselaar, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelij ke dienst bij de microbiologie, voor het tijdvak van 1 september 1962 tot 1 september 1963, wederom in deze functie benoemd; J. H. Ruys, hoofdassistent op ar beidsovereenkomst bij de kinderge neeskunde, benoemd tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; Dr. A. Ollengren, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst, bij het centraal rekeninstituut van de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen, benoemd tot we tenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst; Dr. A. Scibilia, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, voor het tijdvak 1 september 1962 tot 1 september 1963, wederom in deze functie benoemd; F. Tichelman, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de bibliotheek voor het tijdvak 1 septem ber 1962 tot 1 september 1963, we derom in deze functie benoemd; Mr. J. J. G. Syatauw, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de faculteit der rechts geleerdheid, voor het tijdvak 1 sep tember 1962 tot 1 september 1963, GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Vismarkt en de Cornelis Schuytlaan met inga- g van 8 oktober a.s. voor de duur der bestratingswer- ken aldaar zullen zijn afgesloten voor het verkeer met alle voortuigen, rij en trekdieren en vee, in beide richtin gen. (Advertentie) wederom in deze functie benoemdj Lim Kok Wie, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst by de faculteit der letteren en wijsbegeerte, voor het tijdvak 1 september 1962 tot 1 september 1963 wederom in deze functie benoemd; J. Wiebes, wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de na tuurkunde, voor het tijdvak 1 sep tember 1962 tot 1 september 1963, wederom in deze functie benoemd; Dr. C. Wielenga, hoofdassistent op arbeidsovereenkomst bij de patholo gie, benoemd tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; O. L. Wolthuis, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de farmacologie, voor het tijdvak van 1 september 1962 tot 1 september 1963, wederom in deze functie be noemd; Dr. C. A. Zaalberg, wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst. Mej. dr. J. J. P. Zaaijer lector histologie Mejuffrouw dr. J. J. P. Zaaijer, die iu 1916 te Leiden werd geboren, is benoemd tot gewoon lector in de fa culteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de histologie, experimen tele histologie, cytologie en cytolo- gische erfelijkheidsleer. Op 25-jarige leeftijd behaalde de nieuwbenoemde lector, die aan de Universiteit in haar geboortestad stu deerde, het doctoraal examen in de biologie met als hoofdvak dierkunde. Na verschillende assistentschappen in de periode 1939 tot 1947 met een onderbreking van de jaren 1942-1945 te hebben vervuld, werd dr. Zaaijer in 1947 benoemd tot conservatrice bij de experimentele histologie in de medische faculteit. Van dat jaar af vervulde zij tevens een leeropdracht, die sedert 1953 omvat de cytologie, experimentele histologie en cytologi- sche erfelijkheidsleer. In laatstgenoemd jaar werd zij be vorderd tot doctor in de wi^- en na tuurkunde op een proefschrift, geti teld: Embpronale pijpbeentjes van de mens in vitro. Nadien heeft dr. Zaaij er, die in 1956. bevorderd werd tot wetenschappelijk hoofdambtenaar veel gepubliceerd in vaktijdschrif ten, o.a. in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. BEZOEK ZURICHER JEUGDORKEST Zoals w; dit enige weken geleden reeds meldden, komt op 7 oktober (morgen) het Jugendorchester Zürich in Leiden aan voor een 11-daags be zoek. Om vier uur arriveren de Zwit serse gasten op het Stadhuisplein. Maandag wordt het gezelschap offi cieel ontvangen op het stadhuis en 's avonds wordt een concert gegeven in het Academisch Ziekenhuis. Gedurende hun verdere verblijf in Leiden worden uitstapjes gemaakt onder meer naar de steden Alkmaar, Gouda, Haarlem en Den Haag; bo vendien naar de Delta-werken en Scheveningen. In het Cultureel Centrum in Voor schoten worden dinsdagmorgen twee concerten gegeven voor de leerlin gen van het voortgezet onderwijs. Woensdagavond een concert in het „Gulden Vlies" en donderdagavond in de aula van het Chr. Lyceum. Op dindsdagavond van de volgende week het grote concert 's avonds om acht uur in de Stadsgehoorzaal. Don derdags vertrekken de Zwitserse gas ten weer naar Zürich- FILMS IN RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE Zondag a.s. om half drie worden in het Rijksmuseum voor Volkenkun de films gedraaid over de mens en zijn cultuur en over de pottenbakke rij. De film wordt ingeleid door de heer H. R. van Heekeren, De stand van het Jack London- verbond heeft op 4 oktober (wereld dierendag) een batig saldo opge bracht van 301,022. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter Jonas Andries, zn. v. A. Singeling en C. E. v.d. Pot; Wilma, dr. v. A. C. van Beusekom en L. T. v.d. Boogerd; Theodorus Gerar- dus, zn. v. A. Rotmensen en P. S. Jansen; Carel Hendrik, zn. v. J. J. Slijkhuis en J. de Mooy; Derk, zn. v. L. van Delft en W. Laninga. Ondertrouwd: G. J. Leijgraaff en J. P. Schilthuizen; J. J. van Velzen en M. J. A. E. v.d. Klaauw. Overleden: W. Noordermeer, 58 jr., man; S. M. Kershof, 77 jaar, echtgen. van P. J. Rozier; J. Petersma, 88 jr., wed. van H. W. Stöxen; G. van der Holst, 83 jaar, wed. van F. v.d. Mark; A. van der Hart, 62 jaar, wed. van C. Goud; E. van der Nat, 84 jaar, wed. van J. Nieuwenburg; A. P. van Rijn, 82 jaar, wed. van C. G. Hoog- duyn; A. Goosen, 73 jaar, man; J. de la Rie, 89 jaar, man; J. G. Servaas, 68 jaar, man. De uittocht uit Nieuw-Guinea De afgelopen week zijn reeds 2200 Nederlandse militairen uit Nieuw- Guinea naar Nederland vertrokken. In Hollandia werd officieel meege deeld, dat de afvoer van de Neder landers volgens schema verloopt. Behalve ruim duizend man, die donder-'ag met de „Sevenseas" uit Sorong zijn vertrokken, zijn met spe ciale vliegtuigen van de KLM in de afgelopen dagen nog eens ruim 500 man afgevoerd. Voorts zijn Hr. Ms. onderzeeboot jager Groningen, Hr. Ms fregat Evertsen, Hr. Ms. onder zeeboten Dolfijn en Walrus uit de havens van Nieuw-Guinea vertrok ken. De totale bemanning van deze schepen bedraagt ruim 500 man, maar ditmaal werden er nog 100 man extra meegenomen. Van de marine luchtvaartdienst zijn reeds zes volledig bemande Neptune vliegtuigen onderweg naar Neder land. Aan materieel is reeds onge veer 7000 kubieke meter aan seheeps- ruimte verscheept, voornamelijk be staande uit voertuigen, stukgoederen en, kanonnen. VLUCHT DOOR TUNNEL IN BERLIJN Twee Oostberlijners hebben zater dag West-Berlijn bereikt via een tun nel die naar een gesloten restaurant in de Amerikaanse sector leidde. Vijf Westberlijners die de vluch telingen hielpen konden ongedeerd naar de westelijke kant terugkeren Een zesde werd echter door de Oost- berlijnse politie opgemerkt en bij de tunnel neergeschoten. Een Westber- lijnse Rode-kruisauto wilde de jeug dige Westberlijner te hulp komen maar Oostberlijnse grenswachten verklaarden dat zij de gewonde zelf zouden helpen. Nadat de Oostduitse politiemannen de tunnel hadden ont dekt wierpen zij traangasgranaten naar binnen. Een militaire rechtbank te Dja karta heeft nog een doodvonnis uit gesproken op beschuldiging van moord op president Soekarno. Naar aanleiding van de aanslag op 4 mei, die op het leven van de Indonesische president werd gepleegd zijn reeds zes personen geëxecuteerd. Ook de laatste beschuldigde zou lid zijn van de Daroel Islam beweging, die in Indonesië is verboden. OEGSTGEEST Minnelijke schikking bereikt inzake afbraak Geversstraat Reeds in januari 1961 besloot de Raad van Oegstgeest tot onteigening van de percelen aan de Geversstraat, die eigendom zijn van Van den Ameele's Automobielbedrijf n.v. Om dat de pogingen, om bij minnelijke schikking de eigendom te verkrijgen, geen resultaat opleverden, besloot de raad tot het instellen van een "pro cedure bij de rechtbank. Intussen werden dè onderhandelingen tot 'n minnelijke schikking voortgezet en deze hebben nu tot resultaat geleid. Toch achten b. en w. het gewenst de door deze overeenstemming een voudig geworden en bovendien vei lige weg der onteigeningsprocedure te volgen. Van de zijde van Van den Ameele wordt hiermede overigens ingestemd. RAAD VAN OECSTGEEST MOET WOENSDAG BESLISSEN OVER AL OF NIET VERKOPEN VAN BOERDERIJ „HEEMSKERK" Met gegadigde overeenstemming over verkoop en restauratie bereikt In de raadsvergadering van Oegstgeest van 4 april is uitvoerig van ge dachten gewisseld over een voorstel van het college van b. en w. met betrekking tot de boerderij Rhijngeesterstraatweg 91. De meerderheid van het college was van oordeel, dat de nadelen om de boerderij te behouden sterker wogen dan de voordelen, zodat zij in over weging gaf tot afbraak te besluiten. De burgemeester kon zich hiermee echter niet verenigen. Deze was van oordeel, dat wat van het oude Oegstgeest nog aanwezig is, Indien enigszins mogelijk, in stand gehouden moet worden. Van verschillende kanten waren bovendien adressen binnen gekomen, waarbij voor het behoud van de boerderij gepleit werd. Bovendien had het Hoofd van de afdeling restau raties van de rijksdienst voor monumentenzorg meègedeeld, dat het zeker gewenst was het huis volledig te restaureren. grond, ter grootte van 2156 vier kante meter, voor de prijs in totaal 77.000. Binnen 14 dagen, nadat het raadsbesluit is genomen, moet in mindering hierop 10.000 worden gestort. Indien bij opmeting blijkt, dat de oppervlakte groter of kleiner is dan opgegeven, zal dit niet van invloed zijn op de koopprijs. 2. zolang het noordelijk gelegen gedeelte, ter grootte van 420 m2, in gebruik is ten behoeve van de Dr. K. Schilderschool, zal dit gedeelte buiten de verkoop gehouden worden en voor het ogenblik de koopsom met 15.000 gulden worden verlaagd. De koper verbindt zich voor zich en zijn opvolgers in de eigendom binnen 2 maanden nadat het college heeft be richt, dat de grond ter beschikking is, deze grond voor 15.000 in eigendom over te nemen. 3. de koper zal uiterlijk 31 decem ber 1963 de stal aan de boerderij bui ten het door hem gekochte tot circa 4,50 meter vanaf het voorhuis afbre ken en ter plaatse een nieuwe gevel aanbrengen. Ook de overige schuren, loodsen, e.d. op het terrein zullen uiterlijk 31 december 1963 worden afgebroken. B. en W. zijn bevoegd voor ten hoogste twee jaar uitstel te verlenen. 4. de koper verplicht zich tot res tauratie door en onder toezicht van een door het ministerie van o. k. en w. goed te keuren architect en over eenkomstig een door dat ministerie en b. en w. goed te keuren plan. 5. voor het verkrijgen van sub sidie voor de restauratie van de zijde van het ministerie van o. k. en w., de provincie Zuid-Holland en de ge meente zal door b. en w. medewer king worden verleend. Ten einde te weten te komen of er gegadigden waren voor de boerderij is in verschillende bladen een adver tentie geplaatst, waarbij een „antiek huis" te koop werd aangeboden. Na dat in eerste instantie een groot aan tal belangstellenden zich had gemeld, is uiteindelijk een klein aantal van werkelijk geïnteresseerden overge bleven. Daar vanzelfsprekend eerst na uitvoerig overleg tot overeenstem ming gekomen zou kunnen worden, is met één persoon, die zeer veel be langstelling voor de boerderij had, uitgebreid contact geweest. Deze persoon.is de heer Ir. O. J. Schreuders, wonende te Amsterdam, die in verband met zijn werkkring in Leiden, gaarne in de omgeving van deze plaats wil wonen. Deze is genegen de boerderij aan te kopen en te restaureren, waartoe hij inmid dels reeds een voorlopig schetsplan heeft doen ontwerpen. De heer Schreuders is bereid de voor de boerderij gevraagde prijs van 77.000 te betalen. Hij verkrijgt daar voor 2156 vierkante meter grond. Een moeilijkheid bij de onderhan delingen was, dat niet gezegd kon worden, wanneer de boerderij door de huidige bewoners ontruimd zou worden. Op dit punt hebben zich de laatste weken echter ontwikkelingen voorgedaan waardoor gegronde hoop bestaat, dat voor de heer Heemskerk omstreeks maart van het volgende jaar een nieuwe woning beschikbaar zal zijn. VOORLOPIGE KOOPOVEREENKOMST 1. verkocht wordt het pand Rhijn geesterstraatweg 81 met omliggende 6. de bomen, die zich op het ter rein bevinden moeten worden ge handhaafd, terwijl de tuinaanleg des kundig moet geschieden. 7. de boerdery en het terrein zul len zo spoedig mogelijk onbewoond aan de koper worden opgeleverd, doch uiterlijk 15 maart 1963, behou dens verlenging op grond van over macht. Onder „overmacht" wordt niet aangemerkt het niet-ontruimen van de boerderij door L. H. Heems kerk op eerder genoemde datum. 8. onder voorbehoud, dat de raad en Ged. Staten van Zuid-Holland bij de vaststelling c.q. goedkeuring van het uitbreidingsplan Oegstgeest-noord dit bekrachtigen, wordt in beginsel medewerking toegezegd voor de bouw van een kleine villa met garage op de zuid-oostelijke hoek van het ter rein buiten de lijn gaande door de oostgevel van de boerderij, mits architectonisch verantwoord, terwijl de aanleg van de tuinen in harmonie met de bebouwing moet geschieden. De tuinen van boerderij en villa mo gen niet door enig hekwerk of andere afrastering worden gescheiden. De koper is bevoegd de grond, be nodigd voor de bouw van deze villa aan derden te verkopen tegen de prijs van 50 gulden per vierk. meter. Door de stedebouwkundige advi seur van Oegstgeest is te kennen ge- gevèn, dat deze geen bezwaar heeft tegen de bouw van een villa in de uiterste zuid-oostelijke hoek. Na rijp beraad hebben b. en w. besloten de raad voor te stellen tot de verkoop van de boerderij met om liggende grond aan de heer ir. O. J. Schreuders te besluiten. De meerderheid van het college had aanvankelijk ernstige bezwaren tegen de verkoop. Nu zich echter een gegadigde heeft voorgedaan, die op redelijke voorwaarden de boerderij wenst aan te kopen voor restauratie, is zij van mening dat deze bezwaren niet zodanig zwaar moeten wegen, dat moet worden voorgesteld tot af braak te besluiten. De commissie voor de financiën en het onderwijs wil in meerderheid steun geven aan het voorstel tot ver koop. Eén lid heeft een voorbehoud gemaakt omtrent de vervangende woning voor de huidige bewoner, terwijl een minderheid zich haar stem voorbehoudt. Van de commissie voor openbare werken, die evenmin bezwaar heeft tegen de verkoop, hebben twee le den zich hun stem voorbehouden. BEURS0VERZ1CHT VAN VRIJDAG Philips en Kon. Olies vast Het Damrak heeft vanmiddag de laatste dag van deze beursweek in gezet met een tamelijk vaste stem ming voor de Philips- en olie waar den. Ook Unilevers noteerden boven het vorige slotniveau, evenals AKU en Hoogovens. Het zakenvolume in alle hoeken van de hoofdfondsen was uitermate gering, mede in ver band met het naderende weekeinde. Het Amerikaanse aanbod in Philips en Unilevers werd zeer goed opge nomen. Philips stelde zich op 139.80 bijna twee gulden boven het slot van donderdag. Kon. Olie f 1.30 hoger op f 141.60. Unilevers verbeterden een gulden tot f 129. AKU deed het wat voorzichtiger aan met een koers winst van één punt tot 354Vs, terwijl Hoogovens twee punten hoger open den op 530. Deze maatschappij voelt op het ogenblik niets voor een hoog- ovenbedrijf in Europoort. Wel wordt de vestiging met het Billiton-concepn overwogen van een aluminium-elec trolyse bedrijf in Delfzijl. Verder wil het Hocgoven-concern samen met 1e Eerste Ned. Cement Industrie een derde cementfabriek in Nederland bouwen. Deze ongetwijfeld belang rijke berichten vermochten echter niet veel invloed uit te oefenen op de koersen van de Hoogoven waar den. Er ging in deze hoek zeer wei nig om. „Billiton" werd een paar punten hoger op 428 geadviseerd. Wallstreet heeft donderdag, na de aarzelende houding van woensdag, de draad tot een verder koersherstel weer opgenomen. Ook de Nederland se hoofdfondsen lagen op de New Yorkse beurs gevraagd in de markt, waardoor Philips er een halve dollar hoger sloot. De gunstige stemming in Amsterdam werd afgeremd doordat de Westduitse beurzen vandaag aan de lage kant waren. Gedurende de verdere beursduur liepen AKU's uit tot 356, Philips tot 140,10, Unilever tot 129,10 en Kon. Olies tot 141,90. Voor Hoogovens werd 532 gedaan. Hiermee sloten de internationale waarden op vrijwel het hoogste punt van de dag. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week bleven AKU's deze beursweek praktisch onveranderd. Hoogovens stegen ruim tien punten. Philips verbeterde ruim twee gulden evenals Kon. Olies. Unilevers sloten de beursweek af met een paar dub beltjes koerswinst. In de scfaeepvaarthoek was het uiterst rustig. De gunstige stemming van gisteren werd in lichte mate verder voortgezet. Cultures verwaar loosd, terwijl in de staatsfondsenhoek de staffellening in herstel was. In de lokale afdelingen waren de orders zeer dun gezaaid. Kon. Zout- Ketjen evenals Sikkens werden we derom lager geadviseerd. Marktberichten RIJNSBURG, 5 okt. Bloemen. Am. Anjers: Sim G. J. 15.00, Flamingo 16.00— 21.00, Scania 13.00—14.00, Sir Arthur 15.00—16.00, Sim Red 12.00—16.00, Eli sabeth 10.00—13.00, Dusty 14.00—16.00, Sim rose 14.00—17.00, Sim wit 12.00— 16.00. Diverse Dahlia's 3.504.30. Ornd- thogalum 2.10—3.00 alles per 100. Geplozen Chrysanten: Day Dream 7.00 —10.00, Regalia 12.00—15.00. Breitner 10.00—14.00, Migoli 8.00—12.00, New Prncess 12.00—15.00, Preludium 14.00— 15.00, Medaillon 18.0019.00, Evelyn Bush 17.00—20.00 per 100. Gerbera I 29-31 per stuk, Tros Chrysanten Shirly wit 45— 65, Lilia Hoek 7580, New Princess 65 75, Goldene Sonne 7580, Suse 4050, Joke 50—60, White Hope 75—85—1.05. Chatworth 4055, Grage 8090. Wendy 4045, Tilly 3040, Marianne 3045, Davine 1.001.10, Glimax 4952 per bos. Fhysostegia I 4950 per 100. TER AAR, 5 oktober. Groente. Kas- snijbonen 0.881.19, idem stek 0.380.65, snijbonen 0.300.88, stokprinsessebonen 0.90—1.08, idem afw. 0.53, idem kas 1.37, spekbonen 0.55, idem stek 0.34, witte pronkers 0.42—0.60, idem B 0.27—0.39, idem stek 0.17, alles per kg. Tomaten A 2.95—3.75, idem B 2 70—3 25, idem C 8.15 —3.75, idem BB 2.55, idem AX 1.95—2.10, idem BX 2.00—2.05, idem CX 1.65—170 alles per bakje van 6 kc Spruiten A 0.48 —0.58, idem A2 0.30—0.35. idem B 0.32— 0.32, komkommers stek 0.10—0 19, anddj- vie 0.110.18, waspeen 0 100.17, winter peen 0.10, groene kool 0.120.15, poste lein 0.040.13, uien 0 060.18, boeren kool 0.03, augurken 0.561.50, spinazie 0.190.47, aardapppelen 0.11, kroten 0.05. spitskool 0.12. Spaanse pepers 1.30, alles per kg. Sla 0.040.24, bloemkool A 0.36 —0.52, idem B 0 20—0.35, idem C 0.11 0.13. komkommers AA 0 54, idem A 0.50, idem B 0.45, idem C 0.34, idem D 0.10. alles per stuk. selderij 0.020.04, bospeen 0.100.23, radijs 0.06. bosuien 0.03, alles per bos, stoofsla 0 40—1 30 r>er kist. Ap pelen: Lemopnappel 0.350 36, campag ne zoet 0.31. James Grieve 2 0 23, Present van Engeland 0 36, zoete appelen 0.25 0 26, Gnudreinetten 0.38, Zoete Bloemée 0.200 21, Bramley's Seedling 0.32, Cox Orange 0 53. Peren: Reurre Hardy 0.46. idem '2 0.27, Beurre Clairgeau 0 27, stoof peren 0.19, Conference 0.30, idem 2 0.17 0.18, LegiDont 0.11, Triomph de Vienne 0.520.57, IJsbout 0.17, alles per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 5 okt Groente. Wasneen (per kist): A-extra 2.102.40: Al 2 00—2.10: A2 2 00—3.90: B-extra 1.80 2.20; BI 1.902.30: bloemkool (per 100 st.) A-extra 39.00—44 00: Al 26 00—40.00: Al 26.0040 00; A2 14.00—33.00; BI 18 00 —26 00; B2 12.00—14.00; Cl 14.00—17.00: andijvie 12.0019 00: bosoeen (per 100 bos): I 24 00—30 00: II 15.00; sla (per 100 St.): I 18.00—22.00; II 6.000—10,00; snina- zie 31 0034.00; pr'nsessebonen 87.00 111.00; snijbonen I 9.3 00—110.00; II 74.00: pronkbonen 69.0070.00; kroten (p. kist) 0.902 50: groene kool 9.0016.00; uien (per kist) 1,904.30; tomaten 33 00 52,00; komkommers (per 100 st.) 20.00 38.00; peterselie (per 100 bos) 7.00—10.00; krulnetersebe (per 100 bos) 8.00; selde rie (per 100 bos) 2 006 00; bleekselde- rie (per 100 bos) 7.0012.00. Aanvoeren: waspeen 65 000 kg., waar van 20.000 kg. voor export en 10.000 kg. voor de industrie werd verkocht: bloem kool 12.000 stuks, waarvan 1200 stuks voor export werden verkocht. LEEUWARDEN, 5 okt. Zuivel. Commissienoteringen: Goudse kaas 1.98; Edammer kaas 1.89; broodkaas 1.90. Han del redelijk.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2