zware shag zwaar? ACCESSOIRES 63 co als altijd aktueel over nieuw uitbreidingsplan in onderdelen „Oegstgeest Noord-Oost 1962" MEDISCHE DIENSTEN VROOM Cl DREESMANN VRIJDAG 5 OKTOBER 1962 OE LEIDSE COURANT Nota van b. en tv. aan Raad van Oegstgeest De ontwikkeling van de bebouwing in het noord-oostelijk gedeelte der gemeente Oegstgeest is zodanig, dat het in 1958 vastgestelde uitbreidings plan voor dit gebied grondig herzien diende te worden. Een deel van het oorspronkelijke plan is reeds uitgevoerd. Er waren verder zoveel wijzigingen, o.a. van een winkelcentrum met wo ningen, dat het wenselijk werd een geheel nieuw plan te ontwerpen, dat genoemd is: uitbreidingsplan in onderdelen „Oegstgeest Noord-Oost 1962". Dit plan omvat een gebied, dat grenst enerzijds aan het oude dorp en de Wijttenbachweg en anderzijds aan Oud-Poelgeest en de Overveerpolder. Aan de noordzijde is de grens het Oegstgeesterkanaal en aan de zuidzijde de Hofdijck-Laan van Alkemade. Wat de structuur van het plan betreft wijzen b. en w. er op, dat midden door het plan een hoofdverkeersweg loopt vanaf de Abtspoelweg naar de Wijttenbachweg (de Lange Voort), die voor een groot gedeelte reeds is aangelegd. Deze weg vindt zijn verlengde in de Schoutenburgstraat en sluit derhalve aan op de Rhijngeesterstraatweg. Deze hoofdader is een deel van het systeem van ringwegen rond de oude kern van Oegstgeest. de Ruyterlaan waren geprojecteerd; de bebouwing zou zich uitstrekken over een lengte van pl.m. 200 meter ten westen van de Admiraal de Ruy- terlaan. Het nieuwe uitbreidingsplan handhaaft de vijver en groenvoorzie ning met een uitbreiding aan de zuid zijde in westelijke richting, en wil een bebouwing in 6 woonlagen toela ten over een lengte van pl. m. 140 meter evenwijdig aan de Admiraal de Ruyterlaan; de gevel van dit flat gebouw zal eveneens 80 - 100 meter verwijderd zjjn van de woningen van reclamanten. Er is dus voldoende ruimte opgenomen voor de aanleg van een stevige doorgaande boombe planting. Dit scherm zal met het om gebogen en doorgevoerde water en het hier geprojecteerde openbare gebouwd (thans Rijnlands Lyceum) een duidelijke en aantrekkelijke af scheiding vormen tussen het grote woongebouw en de aangrenzende be bouwing. Stedebouwkundig is het plan volkomen aanvaardbaar en hierin wordt ten volle rekening ge houden met de op vrij grote afstand bestaande bebouwing waaronder de percelen '-an reclamanten. Deze wor den door de gewijzigde vormgeving der bebouwing iet geschaad en voor zover zij wonen tegenover de ombui ging van de vijver wellicht gebaat. B. en W. geven de raad dan ook in overweging het bezwaarschrift onge grond te verklaren. Bezwaren tegen ketelhuis Vooruitlopende op het uitbreidings plan waren B. en W. voornemens vergunning te verlenen voor de bouw van een ketelhuis voor de centrale verwarming door het Algemeen Mijn werkersfonds van de steenkolenmij nen in Limburg. Tegen dit voorne men werden bezwaren ingebracht door de volgende eigenaren van na bijgelegen percelen: G. J. Veenemans, Korenbloemlaan 5; Dr. Th. Semeyns de Vries van Doesburgh, Korenbloem laan 3; Mevr. R. H. C. Knappert- Hartelvelt, Korenbloemlaan 1; Ir. J. Foudraine, Lange Voort 9; het be stuur der woningbouwvereniging „Buitenlust". Naar aanleiding dezer bezwaren is door de architect van het A.M.F. een nieuw plan ontworpen. B. en W. hebben dit plan besproken met de hiervoor genoemde reclamanten. Aan hun bezwaren kon worden tegemoet gekomen, zodat zij schriftelijk hebben medegedeeld, dat zij hun bezwaar schriften intrekken. B. en W. stellen de raad voor het uitbreidingsplan met de bijbehorende bebouwingsvoorschriften onveran derd vast te stellen. LEIDERDORP Geboren: Adriana Cornelia Wilhel- mina, dr. v. L. J. van den Berg en P. Steenbergen; Michael Petrus Jo- sephus Maria, zn. v. F. L. P. C. M. v. Meerwijk en M. M. C. L. Peters; Jacobus Nicolaas Maria, zn. v. N. G. M. van Bohemen en C. L. M. Meyn- ders; Richard, zn. v. T. Gijsman en M. van Es. Getrouwd: Jan Gijsbertus Meer burg, 25 jaar, bouwk., en Suzanna Jo hanna van Ingen Schenau, 21 jaar. Vanaf deze hoofdweg lopen ver schillende wegen direct naar de kern n.l. de Lijtweg, de Admiraal de Ruy terlaan en het verlengde van de Hof- brouckerlaan. Langs het Oegstgeesterkanaal is een toer weg ontworpen. Een groen gebied dringt langs de Admiraal de Ruyterlaan de wijk in en wel zodanig, dat deze in tweeën wordt gedeeld. Een tweede deling wordt aangebracht door de weg in het verlengde van de Ilofbrouckerlaan, maar hier dringt het groen vanuit het oosten in de wijk, loodrecht op genoemde weg. De wijk is in verschillende buurten verdeeld te weten: een buurt tussen de Lijtweg en Ie eerstgenoemde groene ruimte een buurt met over wegend hoogbouw (A); een buurt tussen de groene ruimte en de ver lengde Hofbrouckerlaan, overwegend bestemd voor eengezinshuizen (B) en een buurt in het uiterste noord oosten en bedoeld als bungalow- wijk (C.) Structuur der buurten Ter toelichting op deze buurten delen b. en w. nog het volgende me de: ad A. als voornaamste element in de compositie van de hoogbouw is de flat in zes lagen te beschouwen, die in een S-vorm het binnendringen van het groen vangt. Deze flat culmi neert in een woongebouw in twaalf lagen. Langs de Irislaan is een buurtje ge projecteerd met eengezinshuizen (reeds gerealiseerd) en drie- en vier hoog woningblokken. Tussen het eerstgenoemde flatgebouw en dit buurtje ligt een terrein, waar even tueel een nieuw raadhuis zou kun nen komen. Als overgang van het groene hart'naar de Lijtweg - Ter- wèeweg zou dit bijzonder fraai langs dé hoofdweg komen te liggen. ad B. langs het groene hart ligt eèn begeleiding van drie woonblok ken in zes lagen. Verder is er een singel geprojecteerd, dwars op de Lange Voort uitkomende. Langs de Lange Voort zijn in oostelijke richting terreinen voor openbare of bijzondere gebouwen gereserveerd. Ten westen van de singel zijn eengezinshuizen gerijd langs traditionale straten. Ten noorden van de strook openbare ge bouwen is een complex eengezinshui zen zodanig samengesteld, dat met korte blokken intieme pleintjes wor den gevormd. De noordrand is sterk ritmisch gecomponeerd en dit ritme is versterkt met drie blokken hoog bouw in drie lagen langs het Oegst geesterkanaal. ad C. de bungalow-wijk is van eenvoudige samenstelling en biedt slechts op een enkele plaats een plein achtig element. VOORZIENINGEN Ten zuiden van de bungalow-wijk is langs de Abtspoelweg-Laan van Oud-Poelgeest een complex sportter reinen geprojecteerd, waardoor het groene element van Oud-Poelgeest in de wijk wordt gevoerd. In de onder A vermelde buurt is bij de ontmoeting van de hoofdweg met de Lijtweg een groot winkelcentrum ontworpen. De Lijtweg kan be schouwd worden als de voornaamste binding van de nieuwe wijk met de oude kern. Het winkelcentrum is zo geprojec teerd ten opzichte van het S-vormige flatgebouw, dat het in relatie hiermee zijnde, een eventueel nieuw raadhuis in het zwaartepunt' van de gehele compositie zou vangen. Een klein gedeelte der winkels is rond een pleintje gelegen tegen de flat in twaalf lagen aan. Erboven zijn kantoren en/of woningen ge dacht. Aan de overzijde van de Lange Voort is het winkelblok in een L- vorm gelegen, terwijl er woningen in vier lagen boven komen. Op het trottoir er voor komen dag winkels. In de buurt onder B genoemd is een kort winkelblok opgenomen. De afstand tot het grote winkelcentrum is voor de dagelijkse levensbehoef ten te groot. Op de hoek van de sin gel en de Lange Voort is een kerk geprojecteerd. Parkeerterreinen zijn in de buurt van de hoogbouw en van het winkelcentrum in zeer ruime ma te ontworpen. Uiteraard zijn ook in de buurtjes met eengezinshuizen kleine parkeerterreinen opgenomen. Het aantal woningen, dat in dit plan nog gerealiseerd zal kunnen worden bedraagt 1399, waarvan 614 eengezinshuizen. BEZWAARSCHRIFTEN Tegen de reeds ter inzage gelegde plannen zijn verschillende bezwaar schriften ingekomen en wel een be zwaarschrift van de heer F. J. J. van Makkelenberg, Adm. de Ruyterlaan 3, namens alle bewoners van deze laan en de heer E. J. Wijntjes, Piet Hein- laan 2 hoek Adm. de Ruyterlaan. Bezwaar wordt gemaakt tegen de bouwplannen onmiddellijk ten wes ten van de Adm. de Ruyterlaan. De bezwaren van eerstgenoemde reclamant richten zich tegen wijzi ging van de bebouwing tegenover de Admiraal de Ruyterlaan Volgens het bestaande uitbreidingsplan zou even wijdig aan deze laan een vijver ko men met rondom groenvoorziening en daarachter op een afstand van pl. m. 80 - 100 meter gedeeltelijk een gezinswoningen in half open bebou wing en noordelijk daarvan drie flats met woningen in drie woonlagen welke flats loodrecht op de Admiraal NEEM DAN lichter dan zwaar, pittiger dan halfzwaar. (Advertentie Leiden en Omgeving Leiden Tandarts: D. Ph. van Wickevoort-Crommelin, tel. 50468; apotheek: Van Driesum, Mare 110. tel. 20406. Alkemade en Leimuiden de art sen v.d. Werf, tel. 01712-202, Rijp- wetering, en Van Haselen, tel. 01713- 217, Oude Wetering. Boskoop dkt. Bom, tel. 2136. Ziazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. C. M. Wijkmans, tel. 7571; Wit-Gele Kruis, zr. E. Snel lenberg, tel. 6316, M. Trompstr. 29; tandarts Chr. M. Beek, Hoofdstr. 8, Katwijk a. d. Rijn dkt. J. Berg man, tel. 2921; apotheek Princestr. 3. tel. 2755. Katwijk a. Zee dkt. P. A. Vis ser, tel. 2023; apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp dkt. G. de Bruy- ne, tel. 01710-22208; apotheek ge opend; zr. Hoogvliet, tel. 01710-24909. Leidschendam dkt. v. d. Mee, tel. 4535; Groen Kruis, tel. 3449; zie kenauto, tel. 4200. Lisse tandarts, zie Hillegom. Nieuwkoop dkt. B. P. Visser, Noorden, tel. 01724-203; dkt K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. Nieuwveen dkt. A. M. v. Don gen, tel. 01723-101. Noordwijk dkt. De Beer, tel. 2751; Wit-Gele Kruis, tel. 2338 of 3067; zr. Laaper; apotheek, alleen De Duinrand. Noordwijkerhout en De Zilk dkt. K. A. v. Praag, tel. 02533-385; tand arts, zie Hillegom; W.G.-Kruis, Rust hof 1, tel. 02533-468. Oegstgeest dkt. J. B. Hugen- holtz, tel. 51390; Wit-Gele Kruis, tel. 52426, b.g.g. 33773; zr. v. d. Kleij. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim tandarts, zie Hille gom. Valkenburg zie Katwijk a. d. R. Voorhout dkt. A. W. Bots, tel. 02532-7393. Warmond zie Voorhout. Wassenaar de artsen A. F. F. Janse, tel. 3005, en H. S. Boogaart, tei. 4466; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Nieuwveen. Zwammerdam dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. Juist de details» ter komple- tering van de mode» zijn dit seizoen uiterst belangrijk en aktueel* De kleuren van de wintermode zijn sober, de tinten van de accessoires daarentegen brillant en kleu rig. Onze modeafdelingen heb ben juist „dat" voor U,wat U tot een bijzondere vrouw, een vrouw met smaak stempelt. Brede CEINTUURS zijn weer „en vogue". Ceintuurs in vele kleuren, „munten" met beeldenaars als sluiting en goudkleurige schakels. Wit bont met een veelvoud van witte matglanzende pa rels maken van dit KRAAGJE iets heel bijzonders, g Grappige „BONTBAN- DEAUX" welke zo bijzon der flatteren. Garneer Uw kraagloze ja pon of vestje met zo'n heerlijk warme grof geluste wollen kraag. In brillante tinten, o.a. lakrood. 5,90 „Anna Karenina" LAARSJES. Elegante LEDEREN LAARS JES, in zwart-rood, zwart grijs leder, rubber zool. Ook in diverse andere modellen en kleuren. 24,90 HANDSCHOENEN in jonge stijl, stretch-nylon met wol en met leder gebiesd. In vrolijke kleuren. 3,90 „STOLES-ECCOSSAIS" een charmante, heerlijk warme wollen en warmgetinte rui ten STOLA met lange fran jes. Vanaf 5,90 Een favoriet en sportief model. TAS met zilverkleu rige tuck-tide sloten en ket ting. In zwart en choco, smoke en hennep. 14,90 LEIDEN ALPHEN .LAVALLIÈRES" beheersen het gehele modebeeld. Grappig op uw uni-twinset. Tientallen modellen en ma terialen voor U op onze nouveauté-afdeling. Brillant getint met wollen franjes. 3,90 Duizend kleurige kraaltjes vormen dit beeldig SNOER met kralen kwastjes. 5,95 HANDSCHOENEN nappa leder 4 90 Uit Spanje komt deze voor name BRUIN LEDEREN PUMP met zwart lakneusje. Sierlijke perforaties. 31,90

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7