DMtkt ^ojmmTAD 5 mam, GREENWAY DONDERDAG 27 SEPTEMBER 19tf2 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 l ER IS IETS GEBEURD De buren steken de hoofden bij el kaar. Er is iets gebeurd, 't heeft ze geschokt, dat het zo vlak bij huis is. J'e praat meestal niet zo gauw met je buren als je in de stad woont. Maar dit is iets heel bijzonders en het ver kleint even de onderlinge afstand, die er straks weer zijn zal. „Het is (jat mens met dat donkerblauwe korte iasje", zegt iemand. „Die met dat hele s-tel kinderen? Ik meen dat èrvier zijn en de oudste is misschien zes jaar. Is het dat mens?" Een an der weet te vertellen, dait de politie Kul «zoek ine heeft gedaan en dat ze gezien heeft Koe het jonge vrouwtje mee moest. Waarvoor dan toch? Nou, gestolen, voor duizenden. En hoe gaat het dan met die kinderen?" Ja. dat tveet niemand, daar bemoeit een bui tenstaander zich niet mee. Dat moe ien ze maar uitzoeken, ,,'t Ts een Schande, hoe komt zo'n mens er bij!" ■\Maar wat ze niet weten is dat de hnmst en het verdriet allang hun in trede hebben gedaan in dat ene, jhams gebrandmerkte huis in de Straat. Vier kinderen, die in geboorte jnel op elkaar volgden, waardoor de hioeder er niet sterker op werd. De Worsteling om er boven op te blijven opgon al enkelè jaren geleden. Het Werd er thuis niet gezelliger op en Tie ziekte van de kleinties kostte hét gezin te veel. Ze wilde niet kla- gën bij haar man, er waren al meer harde woorden gevallen en ze voelde intuïtief, dat ze hem kwijt dreigde te raken Nee, ze moest geld heb ben. Een werkhuis erbij? Het ging baast.niet, maar het moest. Een zusje paste twee middagen in de week op da kinderen en de extra verdienste bracht enige verlichting. Toen hievrouw vertrouwde haar volko men vond ze in een niet afgeslo- Marineboten voor zeeverkenners Tengevolge van het afdanken Van énige Whaleböten door de Kon. Ma rine te Alkmaar werden de volgende ^aevetkénhersgroepcr in het District Rijnland dit jaar in de gelegenheid gesteld door aankoop hun botenmate- ijiaal uit te breiden: Sagara Satrya's, (^egs.tgêest; Viking Leif Ericsön, Voor schoten; Jan van Galen, Leiden. verkennersgroep Jan van Galen (fhtving voor de aanschaffing van 2 lulke1 boten financiële steun van het Anjerfonds Zuid-Holland. Burgemeester en Wethouders Van 4e gemeente Leiden onderzoeken op het ogenblik de mogelijkheid om voor de Jan van Galen-groep een geschik- tèJ ligpla&ts op Leidse gemeentegrond beschikbaar te stellen. De leiding van deze groep heeft het plan om op deze grond een com binatie groeps- en botenhuis te bou- Wgn,.- zodat een voor zo'n soort groep /ïormale behuizing, na vijftien jaar behëlpeh, zal kunnen worden gerea- l'fëéërd. Een dergelijke behuizing -in het praótische belang van dit bijzondere Jeugdwerk verdient alle steun en kan WÖfden toegejuicht. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 27 SEPTEMBER 'Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden Aanvang vervolgcursus 8 "uiir gebouw van de G.G. en G.D. $Tare. - St. Christoffel (Handelsreizigers). Bijeenkomst mét de dames. 8.15 Old Duteh. K O Toneel „Beau Rivage". 8 uur n.m., Schouwburg. Modeshow V D. 10.30, 2 en 4 u. in de lunchroom. VRIJDAG 28 SEPT. St. Elóy (metaal) Feestavond 60-jarig bestaan, 8 uur St. Ant.- Clubhuis. Smalfilmliga 8 uur, rest. v. d. Heijden. KVP, afd. Leiden Vergadering, 8 uur n.m., Zomerzorg. ZATERDAG 29 SEPT. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. Ex cursie naar D° Kaag, Bus 50, 13.55 u. Eucharistisch trefpunt St. Lode- wijkskerk, 3-6 uur n.m ZATERDAG 29 SEPT. Stichting Orgelcentrum Orgel concert. Feike Asma 8 uur n.m. Pieterskerk. BIOSCOPEN TE LEIDEÜ De films in de week van 2128 sep tember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Trianon: „De Mongolen", 14 jaar; dgl 2.30. 7 uur, 9.15; znd. 2.15, 4.30, 7 uur, 9.15. Casino: „My geisha", alle leeftijden dgl. 2.30, 7 uur, 9.1Ö; znd. 2.30, 4.45, 7 ur, 9.15. Lido: „Vrouwen vechten voor hun vrijheid", 18 jaar; dgl. 2.30, 7 uur, 9.15 znd. 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15. -JLuxor: afgekeurd. •Studio: „Dieven hebben het wéér moeilijk", 14 jaar; dgl. 2.30, 7 uur, 9'15;. znd. 2.30. 4.45, 7 uur, 9.15. Rex: „De nacht van de adelaar", 18 *!ar; dgl 2.30, 7.15, 9.15; znd. 2.30, 4.45 5. 9.15. Green way (Voorschoten): „Tarzan en do meerminnen", 14 jaar; „King of-kings" 14 jaar. Apotheken te Leiden Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek. Breestraat 74, tel 20662. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is geopend. ten la die ellendige enveloppe met dat geld. Voordat ze wist wat ze deed nam ze het één briefje maar van het bundeltje. Later gebeurde het nog eens Geen duizenden, maar ze werd betrapt. Toén het alles uit kwam kon haar man zich weV voor z'n kop slaan: „Mijn schuld ik heb haar maar alleen laten, tobben. Voor taan zal het anders.. Dergelijke problemen belanden al lereerst bij de „reclassering", die de nodraeh' ontvangt om te trachten diverse knopen te ontwarren en de verantwoordelijkheid aanvaardt om de .cliënt" te blijven begeleiden, tot dat deze in staat is op verantwoorde wijze zijn of haar eigen zelfstandig heid te dragen. In het aangehaalde voorbeeld gaat het over een jonge huisvrouw, die het eenvoudig niet meer aankon Ze is vastgelopen in het besturen van haar huishouding en maakte schulden, die zij wanhopig trachtte te boven te komen. Denk eens aan haar en aan de vele anderen, de boekhouder, die met een tientje begon, de sexueel ontspande, de driftkop, die nu veel spijt heeft als deze week een beroep op uw beurs wordit gedaan. GELUKWENS AAN B. EN W. De heer B. W. Willemse, wij schreven reeds eerder over hem de beheerder van de rijwielstalling onder het station Leiden, versaagt niet in de strijd voor zijn geliefd klassiek Latijn. Gisteravond heeft hij een geluk wens in klassiek Latijn verstuurd aan het college van burgemeester en wethouders van de stad Leiden bij gelegenheid van 388ste herdenking van Leidens Ontzet. De heer Willemse, die 16 septem ber j.l. zeventig jaar werd is al eer der in het nieuws geweest door zijn Latijns proza. Waarom de heer Willemse zich niet van de moedertaal bedient om te corresponderen? Hij heeft tot zijn leedwezen uit bepaalde tendezen moeten constateren, dat de moeder taal van onze geestelijke voorvaders, de Grieken en de Romeinen, de nek slag zal krijgen in Nederland. „Ad extremum" tot zijn laatste ademtocht zal hij propaganda blij ven maken voor het klassiek Latijn, zoals hij het zelf zegt. Via alle moge lijke officiële instanties blijft hij lan sen breken voor de oude talen en de handhaving van het onderwijs op de scholem Reeds eerder schreef de heer Willemse brieven aan de Paus en kardinaal Alfrink. Vorige maand kreeg de energieke heer een bedankbrief van jonkvr. Roëll, namens H.M. de Koningin. Een maand lang werkte de latinist aan de vertaling van een vijftig blad zijden beslaande geschiedenis van het Vorstenhuis en Nederland. Het ge schrift bood hij de koningin aan ter gelegenheid van de veertiende inhul digingsdag van de koningin. De heer Willemse die het Latijn uit zijn gymnasiumtijd nauwkeurig heeft bijgehouden, is ook bereid een gratis leergang voor katholieken en geïnteresseerden te verzorgen, zodat zij intenser het gebeuren in de kerk kunnen volgen. De heer A. Hortens'us Sr., voor man-filterwerker bij de NiV. Leid- sche Duinwater Maatschappij, zal per 1 oktober a.s., n& een diensttijd van ruim 42 jaar 2ün functi. neerleggen, wegéns het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd. Directie en personeel zullen op vrijdagmorgen 28 september officieel afscheid van hem nemen in een bij eenkomst op het pompstation te Kat wijk a. d. Rijn. Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum zal op zaterdag, a.s. in de Pieterskerk een orgelconcert wor den gegeven door de organist Feike Asma. Hét programma vermeldt wer- ken van J. Pz. Sweelinck, Joh. Seb. Bach, Hendrik Andriessen, Widor, Türke, Merkel, Jan Zwart en Feike Asma. Aanvang 6 uur n.m. Feike Asma vertrekt op 11.oktober a.s. voor zijn ,3,e toyrnee naar Ame rika en Canada, waar .hij, behalve een groot aantal concerten, cursussen zal geven aan de .Universiteiten van Michigan,. Toronto, Topeka en ,Atchi- son. Begin december keert hij weer naar Nederland terug. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift, ge titeld: „Tetrapeptidederi vaten ver want aan het actieve centrum van enige Hydrolitische onzymen", de heer H. Kienhuis, geboren te Den Haag en thans wonende te Delft. Promotor was prof. dr. E. Havinga. Gepromoveerd tot doctor ift de Geneeskunde op proefschrift, geti teld „De veranderingen in de prolac- tinegehalten van hypofyse en serum onder invloed van geslachtsteroïden, bepaald met een nieuwe methode", de heer O. L. Wolthuis, geboren te Sanga Sanga Dalem Ned Oost-Indië (thans Indonesië) en thans wónende te Leiden. Promotor was prof. dr. S. E. de Jongh. De promotie geschiedde Cum Laude. Geslaagd voor het kand.ex. Geschie denis, de heer H. G. Matthes te Lel den. OEGSTGEEST Geslaagd Voor het doctoraal examen wiskunde slaagde cum laude aan de rijksuniversiteit van Utrecht, de heer R. P. Sprey. GEM. AANKONDIGING AANWIJZINGEN VOOR 3 OKTOBER 1962 VERKEER IN DE BINNENSTAD De commissaris van politiè maakt bekend, dat op 3 oktober a.s. krach tens besluit van burgemeester en wethouders, de binnenstad van Lei den op de gebruikelijke wijze zal worden afgésloten voor bespannen wagens rij- en trekdieren en vèe en motorrijtuigen op meer dan twee wielen van 7.0018.00 uur (dit laat ste tijdstip bij wijze van proef). Onder verwijzing naar de betref fende publikaties wordt békend ge maakt, dat een beperkt aantal ont heffingen van bedoelde rijverboden zal worden uitgereikt, indien kan worden aangetoond, dat tot het toe laten van de omschreven categorie vervoermiddelen een dringende re den bestaat. Mondelinge aanvragen tot het ver krijgen van een ontheffing kunnen uitsluitend gedaan worden op vrij dag 28 en zaterdag 29 september en op maandag 1 etl dinsdag 2 oktober van 9.0012.00 uur en van 14.00 17.00 uur aan het bureau van politie, Zonneveldstraat 10. Schriftelijke aanvragen worden al leen in behandeling genomen, indien daarin duidelijk vermeld staan: 1. naam van de aanvrager; 2. voor welk soort vervoermiddel de aanvraag geldt; 3. bij motorrijtuigen het kenteken daarvan; 4. reden van de aanvraag. Aanvragen welke niet volledig zijn of na 2 oktober binnenkomen, wor den niet in behandeling genomen. Nogmaals wordt er op gewezen, dat slechts voor urgente gevallen een ontheffing wordt verstrekt. (Advertentie) VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat de Telderskade, voorzover gele gen tussen de Boshuizerkade en de Churchilllaan, alsmede de Van der Brandelerkade met ingang van heden voor de duur der bestratingswerk zaamheden zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtin gen. (Advertentie) tussen Bloemistenlaan en Leliestraat Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat gedurende drie maanden ter le zing voor een ieder op de secretarie dezer gemeente (Stadhuis, kamer 111) is nedergeleg4 een besluit van de gemeenteraad cLd. 18 juli 1962, met de daarbij behorende kaart, tot het overeenkomstig het bepaalde in artikel 2, lid 2, der Woningwet-vast stellen van een voorgevelrooilijn voor de westzijde van de Lindestraat, tussen de Bloemistenlaan en de Le liestraat. Leiden, 28 september 1962 De burgemeester: F. H. v. KINSCHOT De secretaris, J. v. d. POEL, loco Secr. (Advertentie) VOORSCHOTEN TELEFOON 01717-2566 Frankenstein ROCCO EN ZIJN 1970 BROERS Vrijdag 8.15 uur Zondag 8.15 uur Zaterdag 6.30 uur Maandag, woensdag en Zondag 4 uur donderdag 8.15 uur Leidse filatelisten vergaderden Hoewel gisteravond de landen wed strijd Denemarken-Nederland op het televisiescherm werd vertoond, was het bezoek aan de eerste seizoensver gadering van de Leidse ver. van Póstzegelverzamelaars in het 'Ger. -Jeugdhuis niet onbevredigend. Dhr A. W. Taselaar nam tijdens deze ver gadering de voorzittersplaats in voor de heer A. de Best, die uitstedig was. De heer Taselaar werkte vlot de ver schillende agendapunten af. Bij de ingekomen stukken was een Verzoek van de Alphense zusterver. om tot nadere samenwerking te ko men om op deze. wijze tot grotere ruilmogelijkheden te komen. De Leidse collega's werden daarom uit genodigd om maandag 12 november a;s. kennis te komen maken in hotel Toor te Alphen. Na het opmaken van de balans van de rondzenddienst, adviseerde de kas tontrolecomm. tot dechargering van de administrateur, de heer J. Spij ker. Onder applaus nam de vergade ring dit advies over, terwijl de heer Taselaar de heer Spijker en zijn ac tieve helpers de dank van de ver gadering overbracht. De heer J. Schafer hield hierna een bijzonder aardige causerie over Euro pa-zegels, de voorlopers daarvan en de mogelijkheden om hierin te gaan specialiseren. Mét enkele tientallen aardige dia's werden de leden ge toond hoe men zo'n verzameling kan opbouwen. De voorzitter dankte de heer Scha fer voor zijn lezing, die met grote be langstelling was gevolgd. De veiling van 40 kavels bezorgde de heer A. Ouwehand niet veel moei lijkheden. Tenslotte werd er bij de rondvraag op gewezen dat na 29 september aan het filatelistenloket aan het postkan toor geen zegels van Nieuw Guinea meer verkrijgbaar zullen zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Martinus Dirk z.v. J. A. Brugmans en A. P. Starrenburg; Ronny z.v. J. A. E. Bokma en J. P. Aben; Gabrlela Marieken d.v. F. H. Huibregtsen en A. A. Aaltsz; Helena Patricia d.v. C. Sweris en T. de Vries; Willem Simon z.v. W. Harte veld en B. Boonstra; Rudolf Johannes z.v. G. J. Haamke en S. v. d. Buon; Elisa beth Petronella Maria d.v. G. Phi- lippo en J. A. Raaijmakers. Overleden: L. A. Mennes 77 j„ m.; M Verwaters 44 j„ e.v. C. v. d. Vee ken; J. v. Norel 36 j., v. Assuradeur Van Wijk over het poortje: Ik heb historische rechten AL AFGESLOTEN IN JAAR 1890 De geschiedenis van „het poortje" is na de raadszitting van maandag jl. nog niet tot een eind gekomen. „Ik begrijp niet waarom men zich ineens zo druk maakt", zegt ons de heer J. van Wijk, eigenaar van het pand Apothekersdijk 6, want de Jan Bannensteeg is al aan het verkeer onttrokken sinds 1892, maar de stuk ken hiervan zijn bij de brand van het Leids stadhuis verloren gegaan. Daar om kwam er een nieuw besluit van de gemeenteraad in lit jaar. Maar het recht om de poort af te sluiten heeft de eigenaar van het pand, dus thans Van Wiik, al sinds 1890, toen hem officieel door het gemeentebe stuur het recht is verleend de sleu tel van de ingang te voeren. Ik kan u de stukken laten zien, die bij dit pand van de Apothekersdijk beho ren. Het is daarom zo merkwaardig dat nu ineens dit recht mij betwist wordt, nu de gemeente de andere helft van de Jan Bannensteeg gaat .verkopen. Het ligt voor dc hand^dat ik de eige naars van de betrokken panden, die van de ingangen in de steeg gebruik maakten niet het recht zal ontzeg gen van deze ingang gebruik te ma ken, daarom heb ik ook sleutels ge geven, maar men moet goed begrij pen dat het hier een juridische en geen politieke zaak betreft. Aan het recht van doorgang valt niet te tor nen, maar ik wil redelijk zijn. Je staat er van t. kijken wie or ineens allemaal zo hoog nodig van deze doorgang gebruik moeten maken, terwijl vroeger grote hopen vuil in de steeg lagen opgeslagen. De eige naar van pand en poort, die ook de bestrating en de riolering van de steeg voor zijn rekening heeft geno men, maakt bezwaar tegen het open blijven van de poort. De praktijk leert, dat dit bepaald ook voor de openbare eerbaarheid niet bevorder lijk is, als iedereen maar in en uit kan gaan. HEDENMIDDAG: Raket vóór De Leidse Courant yanmiddag om vier uur startte te Leiden de actie „Tot Vreugd van de Jeugd" een collecte ten bate van het diocesaan katholiek jeugd- en jonge renwerk op zondag a.s. Aankomende leden van de Kath. Studentenver. „Sanctus Augusti- nus", tevens groenen van het Stu dentencorps, droegen een met gas gevulde raket van ons gebouw aan de Papengracht naar het St. Liduina- huis aan de Zoetcrwoudsesingel waar de raket werd gelanceerd tot vreug de van de bewoners en bewoonsters van het tehuis. Want na de start ont laadde het projectiel zich. Versnape ringen stortten omlaag. De collecte zelf wordt geheel ten bate vaïi het jeugd- én jongerenwerk gebruikt: 25 pet. van de opbrengst is voor de plaatselijke groepering; 15 pet. van de opbrengst komt aan de districten; 60 pet. komt ten goede aan de diocesane apparaten voor 't jeugd- en jongerenwerk. Op diocesaan niveau zullen de vrij komende bedragen voornamelijk ge bruikt worden ter financiering van objecten welke zonder een extra im puls niet mogelijk zouden zijn (Vor mingscentra, sportdienst, jongeren weken etc.). Stad open na zes uur op 3 oktober Service aan het publiek en minder gevaarlijk De stad is leeg, maar de bo men en de wachters blijven. Aan deze ongerijmdheid van de drie oktober gaat gemeente en politie dit jaaf een eind maken. Na de optocht zullen de tolbomen rond de oude stadskern worden geopend en de palen verwijdert. Dus niet meer tot 11 uur 's avonds. „We winnen er mee, aldus vertelde de hoofdinspecteur voor het verkeer, G. A. N. Cornelisse ons van de week, dat het auto rijdend publiek een zee van parkeerruimte erbij krijgt en de autobezitters ook 's avonds van hun voertuig gebruik kun nen maken om in de buurt van het feestterrein te komen". Want de drukte concentreert zich tóch rond het Schutters veld en daar zullen uiteraard de Stationsweg, Steenstraat en een deel van de Rijnsburger- singel worden afgesloten Maar voor de rest is er ruimte te over in de stad. De bomen blij ven bewaakt tot zes uur in de middag, na die tijd hoeft nie mand er zich meer iets van aan te trekken. Misschien is het dank zij deze maatregel voor een deel van het publiek niet meer i-odig een toegangskaart voor de auto aan te vragen, nl. in het geval, dat de gebruiker toch alleen maar 's avonds zijn auto nodig heeft. Ongetwijfeld heeft ook het feit, dat in het donker vorig jaar op de Rijnsburgerweg een ernstige aanrijding plaats vond bij de afsluitbomen, hetgeen de gemeente veel geld heeft gekost, aan dit besluit meege werkt. In memoriam L. A. Mennes $frr De heer L. A. Mennes, oud-direc teur van de markt- en havendienst te Leiden, die zeven en zeventig jaai oud te Leiden is overleden, is van betekenis geweest voor het markt en havenwezen te Leiden. Zijn vrien delijke innemende persoonlijkheid droeg eraan bij, dat hij vele vrienden had. Als organisatoi had hij grote kwaliteiten. Tot zijn laatste jaren heeft de VEBO, de tt toonstelling voor Vee- en Bodemprodukten te Lei den van zijn gaven van geest en hart genoten. De heer Mennes, die van 1923 tot 1951 directeur is geweest van de Leid se markt- en havendienst heeft op 't gebied van het marktwezen in Leiden bijzonder veel tot stand gebracht. Ook in landelijk verband heeft men van de capaciteiten van de heer Mennes geprofiteerd. Zo heeft hij in 1922 mede de Verenigingen van Hoofd ambtenaren bij het Marktwezen in Nederland opgericht, var welke ver eniging hij twintig jaar secrtaris cn acht jaar voorzitter is geweest. Bij zijn afscheid werd hem het erelid maatschap van deze vereniging aan- fiebodon. Voorts- was hij lid van de andelijke commissie tot verbetering van het veevervoer en lid van de die- renbeschermingsraad. Z'jn vele ver diensten worden in april 1949 erkend met de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Straks voorgoed snelheidslimiet Naar wij vernemen zullen alle snelheidsbeperkingen die op de rijkswegen gedurende de maanden augustus en septem ber hebben gegolden, per 1 ok tober a.s. verdwijnen. Tegen het einde van het jaar échter zullen zij terugkeren en dan voorgoed. De proef-periode heeft uitgewezen dat de maat regelen bijzonder succescol zijn geweest. Onder meer geldt het voor de snelheidsbeperking op het ver keersplein Den HaagVoor schoten van rijksweg 4 a. VOORSCHOTEN NOVIB-COMITé GEÏNSTALLEERD Alvorens ook dit jaar mee te wer ken aan de nationale Anti-Honger- Actie inzameling, heeft, met daar voor uitgenodigde personen, onder voorzitterschap van de burgemees ter, ten raadhuize een bespreking plaats gehad. Na een korte uiteen zetting van het doel van de Stichting Nederlandse Organisatie voor Inter nationale Bijstand, deelde de burge meester mede, dat dank zij de wel willendheid van de vertegenwoor digers van de raadsfracties der poli tieke partijen dezer gemeente, tot heden onder dit comité van aanbe veling voor de burgerij, vanaf 1960 voor de Novib alhier is gewerkt. Om dit hóe langer hoe meer belangrijker wordende werk te stimuleren, acht te de burgemeester het organisato- nisch juister, dat er een plaatselijk Novib-comité tot stand zou komen. Dit Novib-comité bestaat thans uit: burgemeester L. de Kool, voorzitter; pastoor J. Th. v. Bemmelen, mr. B. C. de Die, H. J. v. Eerde. drs. J R. Eysink Smeets, pastoor G. J de Gree- ve, ds. W G. Meijering, ds. D. J. Modderaar, dr. P. S. Pels, ds. E. Sa- raber, ds. K. Smit, dr. M C. Tide- man, mevr. P. J. Versluis-Koning, mevr. J. E. Wlertsema-v. d. Boom, C. v. Meurs, secretaris, Leidseweg 146. In de week van 22 tot 28 oktober a.s., zal voor de Novib een huis aan huis collecte worden gehouden. BEUKSUVlKZIUH VAN DONDERDAG Internationals flauw. De hoofdfonüsen hebben vanmid dag, na de opleving van gisteren, weuerom gevoelig lagere Koersen ie zien gegeven. Voor Philips, urtiie- vef, Kon. Olie en Hoogovens was uë stemming bepaald flauw. De openingsprijs van j 13ö.öü be tekende voor ae rhilips aanaelen een koersverlies van circa vier guiucn t.o.v. de voorgaande slotpujs. unco ver 2.50 en Kon. (Jiiê j z.2u ïa^r op resp. i 128.30 en loB.oü. haier werd voor Kon. Une ijy beia^.a. hoogovens werden op 325 geaui- seerd hetgeen voor uit ïonus teil koersverlies beteKeni van eu pun ten. L)e productiebeperking Dij de uu. i- muhd hüeraer, in welk beunj, uuü(5t ovens een belang hebben van rm.,i veertig procent, van p.oiicei, ai's gevolg van net vermihudien van ue orders, zal aan de koersdaling van ue Hoogovenwaarden wei niet vieemu zijn, aldus de beurs. Het weinig overtuigende herstel dat Wall Street dinsüag te zien néutl gegeven op de flauwt vuuig&aiiuc dag, werd woensdag gevoigu uooi forse koersverliezen, hei oow „o- nes-gemiddeide vooi de muuac.v.- aandeien daalde ei ciica tien puiuuil tot 5(8.48. Lie lNederianuse nood fondsen werden in de zwakke jlc.i- ming meegezogen, waarüooi na- lips één, is.on Olie een nau en in lever 3/4 dollar lager sloot. n.ezc te leurstelling veroorzaakte in .-Vur- aam woensdagavonu niet Oo koersdalingen. Ook gedurende de verdere u.aio- duur bleel de hanaei zeei ruauto. .n de scheepvaariaiueinifc viei ut au;,,, nung zekei niet op uooieiKuui de koersen slechts een wuiaib oij dié van gisteren, uuiiu.es .venals de staatslonüsen. In de Amerikaanse afdeling wei üen certuicaien uanauian on, ,.c ue forse koersstijging van gisteren, we derom iets hoger geuuviaeeiu, Shel' investment Ltd, doen lei oik.t..- neming van de Kon. oheiig.oep uun een eerder uitgebiaeht bod op ue aandelen Cfcnadian (Ju verhougu. ^e directie heeft haar aandeei iiouuois aangeraden het verhoogde ood te ac cepteren. Vandaag werden certificaten van ÖV# procent obligaties groot 100 ponu sterling „imperial chemieai uiuus- trie Ltd geïntroduceerd. De koers werd vastgesteld op ill)' pro, ent per certificaat van 100 pond steiUng Le belangstelling was zeer groot. In de lokale afdelingen viel niet veel te beleven. Merendeels konden hier koersverliezen worden gecon stateerd. Marktberichten GOUDA, 27 sept., Kaas. - Op de kaasmarkt te Gouda zijn vandaag 150 partijen kaas aangevoerd Eerste kwaliteit noteerde 2.3l, 2.38, tweede kwaliteit 2,20, 2,30 en extra kwali teit 2,39, 2,62, alles per kg. De handel was kalm.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2