TTÖP JONGENS PANTALON KREYMBORG WOENSDAG „GEMENEBESTCONFERENTIE HAD NUTTIG EFFECT" Nuïasö 18-jarige „arts" paradeerde door ziekenhuis Drie kinderen DINSDAG 25 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 DRONKEMAN DOOR TAXICHAUFFEUR TOT STILSTAND GEBRACHT Een Rotterdamse taxichauffeur heeft zondagavond na een wilde jacht door de straten van Hillegersberg, waarbij de snelheden vaak opliepen tot 120 km/uur, een automobilist aan gehouden, die - onder invloed van al cohol - betrokken was geweest bij een verkeersongeluk. De man, de 44-jari- ge huisknecht J. A. U. uit Rotterdam, is in arrest gesteld. Gistermiddag rond half vier keerde een tevreden minister Luns per KLM uit Engeland in Nederland terug, na drie dagen van intensieve besprekingen met belangrijke Britse autoriteiten over de toetreding van Engeland tot de Europese Economische Gemeen schap. De minister bevestigde bij zijn aankomst op het vliegveld „Zes tienhoven" nogmaals, dat de Gemenebestconferentie een gunstig effect had gehad. Ten eerste omdat ze bestaande onzekerheden uit de weg heeft geruimd en ten tweede omdat ze resulteerde in een constructief en positief eindcommuniqué. Dit wil niet zeggen, dat het Gemenebest erg enthousiast is over het toetreden van Engeland tot de EEG, maar in ieder geval bestaan er nu van die kant geen beletselen meer. Waarborg kwaliteit. Terlenka 55/45, unie en multicolors. Alleen gel dig 26 september a.s. voor leeftijd 6 jaar kl. stijging p. m. Haarlemmerstraat 143 Leiden (Advertentie) Aan boord van de kruiser Hr. Ms. De Ruyter, welke ter gelegenheid van de Nederlands-Belgische vlootdagen in Amsterdam ligplaats heeft gekozen, is zaterdag een grote kinderontvangst gehouden. Aan dek van de bodem ont brak zelfs de draaimolen niet. Het ongeluk gebeurde op de Ring dijk. De automobilist reed daar een overstekende voetganger aan - het slachtoffer kreeg een beenbreuk - en vluchtte met hoge snelheid in de rich ting van de uitweg, waar de taxi chauffeur hem voor de eerste keer klem reed. De huisknecht beloofde terug te zullen rijden naar de plaats van het ongeluk, keerde inderdaad zijn wagen, maar ging er bij de Ring dijk opnieuw met vol gas vandoor. In een van de straten van Hillegers berg zette hij zijn wagen stil en daar kon de taxichauffeur, die de jacht had hervat, hem aanhouden. Hij nam hem in de taxi mee terug naar de plaats van het ongeluk, waar hij hem uitleverde aan de politie. De huisknecht bleek niet in het be zit te zijn van een rijbewijs. Bij de ingang van het ziekenhuis in Liestal, Zwitserland, is een opvallend bord geplaatst, waarvan de bedoeling zonder meer duidelijk is. Ter be scherming van de vloeren is het verboden op naaldhakken te lopen. Minister Luns terug uit Engeland Snel onderhandelen in grens met Suriname Brussel over toetreding Ter sprake kwam ook de kwestie van de grensregeling tussen Suri- name en Brits Guyana. Besloten is, Net resultaat is, van dat zo snel mogelijk een nieuwe over zijde de wens bestaat om nu de on- eenkomst zal worden gesloten, in derhandelingen in Brussel zo spoedig ieder geval voordat het constitutio- mogelijk tot een goed einde te bren- néle proces over de positie van Brits gen een streven dat Nederland Guyana zal zijn beëindigd. Eerst was gaarne onderstreept. De kans bestaat besloten, dat er nog een informele dan ook zeer wel zo meent minis- bespreking zal worden gehouden tus- ter Lura aangenomen, dat er van sen de Surinaamse delegatie onder alle zijden goede wil wordt getoond, leiding van minister-president mr. dat gedurende de periode, dat Ne- Emanuels en een Britse delegatie, derland het voorzitterschap van de maar deze besprekingen zullen ver- Donderdag vertrekt een bus, welke door een busonderneming in Aalsmeer is geschonken aan het Nederlandse Rode Kruis, uit Aalsmeer naar het rampgebied van Perzië, met 35.000 kilo goederen, bestemd voor de ge- besprekingen in Brussel bekleedt, vallen, omdat gebleken is, dat de troffen bevolking. Foto: de chauffeurs H. van den Heuvel (rechts) en Nico van der Burg (links) poseren hier voor te weten de komende drie maanden, schriftelijke kanalen voldoende zijn aanzienlijke vordermgen worden ge- geweest om tot definitieve besprekin- maakt (op 28 september worden in gen te komen. Brussel de besprekingen der delega- Noodzakelijk intern overleg hier- ties hervat, op 8 oktober komen de omtrent tussen de Britse regering en minister der EEG-landen wederom de regering Brits Guyana, dat nog met minister Heath aan de conferen- niet heeft plaats gevonden, maakte tietafel). het echter onmogelijk voor minister Luns om nu reeds een datum te noe- DE OPPOSITIE men van rode kruisen voorziene witgeschilderde bus, waarmee zij de 5.520 kilometer lange tocht gaan maken. In de afgelopen veertien dagen heeft de 18-jarige t De Nederlandse minister heeft zijn Amsterdammer Henri van Veel waarde bleek minister Luns Belgische collega, minister Spaak, de H. minstens 2 avonden te hechten aan het gesprek, dat hij m Londen niet ontmoet. [eland tot de E.E.G. de belangen 1 1 1 het Gemenebest in het gedrang (ÏOOF IF61I1 geflOOÜ komen en dat dit zou leiden tot O met de leider van de Britse oppositie, Gaitskell, heeft gevoerd, met wie hij zondag de lunch gebruikte. Gaitskell bleek duidelijk bevreesd, dat bij de besprekingen over het toetreden van Engeland tot de E.E.G. de belangen van zou komen en dat dit zou leiden tot een uiteenvallen van het Gemene- best. Minister Luns verklaarde zijn de Delfhavensebrug tussen Rot- best te hebben gedaan de Labour- terdam en Schiedam zijn gisteren drie leider er van te overtuigen, dat dit kinderen door de trein Hoek van beslist niet de bedoeling is. Engeland Holland - Rotterdam aangereden en zo zei minister Luns zal, een- gedood. (Wij meldden dit nog in een maal lid van de E.E.G., daarin een gedeelte van onze oplage gisteren), veel belangrijker stem hebben dan nu blijkt nu, dat de kinderen niet tijdens de besprekingen vóór het lid- .jaar oud waren, doch twee van maatschap een feit is. "en drie en de derde twee jaar. De namen van de slachtoffertjes "zijn Frits van Buren (3), Peter van Luijn (2) en Johannes van Vliet (3). TFY'i'i l't tt A1VTYI7T Zij woonden allen te Rotterdam. Zij speelden op de spoorbaan toen PARAAT VOOR STRIJD de lrein hen *reep- TEGEN CONCERN „Wij zoeken geen strijd, maar in dien nodig zullen wij die niet schu- wen. Als een of ander concern de- t2$Lim w,tï- 2 ?eiJ zelfde politiek, die gevoerd wordt -P?, n-hwJi. met ijskasten, mixers e.d. ook op ï01™"®? n- de heer textiel gaat toepassen, zal het ant- J,a",der Mfr ult Mrnden, de ere- woord van de textielhandel in het verbonden aan de algemeen en zeker dat van de „In- ^de Oranje Nassau uitgereikt, koopcombinatie Nederland" in het gf.- i ward hem vfn" bijzonder afdoende zijn. Wij hebben £aafJ£rP™?s ??r?hardt op palels ten aanzien van deze materie afspra- aiSSg.! t^enwoor. ken gemaakt met de mdustrie en rondgezworven door het St. Elizabeth-ziekenhuis in Tilburg met in zijn zak een heuse (gestolen) ste thoscoop en met een om roep-apparaat je, zoals alle artsen in het ziekenhuis bij zich dragen, aldus de Tel. Wellicht handelde de de jongeman uit een soort grootheidswaan: aan zijn -r Uit het huwelijk van de jongste dochter van koning Ken geraaaKi met ue muusu.c cu e i v Olaf van Noorwegen, prinses Astrid, en de heer Johan zijn paraat". Aldus de president- Meer nog het z^lren krms van ver- Martin Ferner- is enige tijd «e,eden een dochtertje STSTHLTS liïSSS&kJKïït «ebo»e-.op 4 oktober af i„ Oslo zal worden gedoopt. De foto toont prinses Astrid met haar dochter- natie, de heer C. de Jong, maandag ILuifkfr i bij het slaan van de eerste paal voor koninklijke familie, het nieuwe gebouw van deze orga nisatie in het gebied Westlandgracht te Amsterdam. Bij de inkoopcombinatie zijn 570 detaillisten in de textiel-, confectie- en meubelbranche aangesloten, die jaarlijks een gezamenlijke omzet van 250 miljoen gulden hebben. BRANDWEERMAN KREEG HARTAANVAL TIJDENS BLUSSEN collega's op een Tilburgse telde hij het verhaal over schoenenfabriek - waar v. zijn „doktersstudie", maar H. als lederwerker emplooi ook ging hij er prat op dat had gevonden - vertelde „zijn vader ook een schoe- hij, dat hij roor arts stu- nenfabriek had", deerde en in de avonduren „Die moest hier maar als assistent-arts werkzaam eens een paar aandelen was in het St. Elizabeth- kopen dan kan ik een ziekenhuis. stel mensen wippen Maar zijn tante, bij wie Ik moet m'n vader trou- hij in huis was, zegt: „Hen- wens ook een nieuw voor- ri ging vaak buiten de be- schot vragen; mijn 2000 zoekuren op bezoek bij 'n voor deze maand zijn al meisje - een nichtje - lat weer op", op het ogenblik in het zie- Niemand geloofde hem kenhuis ligt". Zij verwijst natuurlijk, totdat een col- het verhaal over de dok- lega op een avond zijn tersactiviteiten van haar vrouw ging opzoeken, die neef naar het rijk der fa- in het ziekenhuis lag. Wie beien. stond daar aan de leur? De patiënten van 't zie- Zijn Amsterdamse collega, kenhuis hoeven zich overi- met stethoscoop! Henri gens geen zorgen meer te leidde hem rond en zei maken, dat zij een pseudo- toen 't bezoekuur ten ein- arts aan hun ziekbed zul- de was: len zien verschijnen. Henri „Als je klachten hebt van de H. L. ontmaskerd, over de behandeling van Hij werd door de portier je vrouw zeg het dan tegen 1n d? kraag gevat toen me, dan zal ik zien, wat we hij na ee:i bezoek aan het eraan kunnen doen", ziekenhuis het oproep-ap- paraatje verkeerd in het Deze gebeurtenis, die zijn oplaadapparaat stopte en aanzien op de fabriek ui er in de portiersloge een teraard verhoogde, vond alarmschei ging. De jonge- plaats één week voor de man is na een verhoor door ontmaskering van Van H. de pol:'tie en officier van Dit maakt het waarschijn- Justitie vrijgelaten: hij is lijk, dat hij nog wel meer nu weer in Amsterdam. avonden in het ziekenhuis Henri was met vakantie is geweest. Dr. A. J. Bran- naar Tilburg gekomen, en denburg, de geneesheer zijn tante had ervoor ge- directeur, gelooft dat ech- zorgd, dat hij bij de schoe- ter niet: „Ik heb in die nenfabriek te werk werd twee weken van geen en- gesteld. kele afdeling een klacht Daar werd hij het onder- gekregen, dat er een onbe- werp van spot voor zijn kende arts rondliep", zei collega's: niet alleen ver- hij ons. Door eigen tractor in ivater gereden en verdronken heer Bosma was in dienst van het landbouwbedrijf der gemeente Gro ningen in Ter Apel. Gisteravond is de 52-jarige land- NEDERLANDERS NAAR WEDSTRIJDEN BELGISCHE JEUGD ROODE KRUIS Op 29 en 30 september houdt het Belgische Jeugd Roode Kruis een nationaal jeugd-E.H.B.O.-toernooi in Gisteravond omstreeeks zeven uur is de kapitale boerderij van het bur- De heer De Jong zei voorts: „Onze gerlijk armbestuur van de gemeente zaken zullen zich niet concentreren Stiphout door brand geheel ver- op het goedkope massaprodukt. Dit woest. De brand is ontstaan in de bouwer L. Bosma uit Ter Apel door laten wij over aan de supermarkets, schuur. Ook alle landbouwwerktui- zijn eigen tractor aangereden, te wa- Wij zullen ook niet overgaan tot het gen gingen verloren. Op drie varkens ter geraakt en verdronken. wi n tegen kostprijs verkopen van bran- na bleef het vee gespaard. De schade Het ongeluk gebeurde, toen de heer Brussel. Der gewoonte getrouw zul- che-vreemde artikelen, omdat derge- wordt geschat op 100.000 gulden. Bosma van zijn tractor stapte om een jen dit jaar vier groepen Neder - lijke acties de gezonde ontwikkeling Tijdens de blussingswerkzaamheden afrastering los te maken. De motor landse jongeren aan dit toernooi deel- slechts verstoren, terwijl juist de werd een brandweerman door een bleef draaien. Plotseling zette de nemen, die hun opleiding in het ver- rustige en gezonde groei naar nieuwe hartaanval getroffen. Later op de tractor zich in beweging, reed tegen band van >t Nederlandse Jeugd Roo- verhoudingen in het belang is van avond is hij in het ziekenhui s over- de veehouder op, waarna deze in het de Kruis hebben ontvangen. Het zijn fabrikanten, handel en consumen- leden. De man, die 37 jaar oud was, riviertje „de Wijk' viel. Het slacht- groepen van de afdelingen Amster- ten". was afkomstig uit Helmond. offer kreeg de tractor op zich. De dam, Den Haag, Rotterdam en Rijn- - land (Voorhout). Een aantal docen ten van het Nederlandse Jeugd Roo de Kruis zal in de Belgische jury zitting nemen. De Nederlandse dele gatie staat onder leiding van de heer D. van Kleef. AMSTERDAMSE KINDEREN OP KRVISERV1SITE

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7