Drink Weerbericht ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 I pv i n\ iillüüililliü Ipiiipiipiii piiljjlillll de enige echte wmmmm:. voor mensen die kwaliteit verlangenI ZOETERWOUDE Melkprijs onderwerp van debat op vergadering van L.T.B. De leden van de LTB waren ter vergadering genodigd met de mede deling, dat de heer B. G. Bles van het LTB-sekretariaat bereid was ge vonden een gezellig praatje te houden over: „De samenstelling van de melkprijs en wat daarmee verband houdt." De inleiding van deze spreker was in een populaire, inderdaad gezellige, vorm gegoten, maar het debat wat daarop volgde was in alle toonaarden ontevredenheid over het prijsbeleid met scherpe kritiek op de gevoerde aktie van kringbestuur, vakgroep en bondsbestuur. Er was vooral een gevoel van onzekerheid te beluisteren, een bedreiging van een rechtvaardige beloning, zo algemeen door vele sprekers geuit en met cijfers naar voren gebracht, dat men zich kan afvragen, hoe het mogelijk is dat nog niet de helft van de leden ter vergadering was gekomen. De voorzitter, de heer A. A. de Jong, ving zijn openingswoord aan met een In Memoriam voor het over leden bestuurslid en voorzitter van de kring van de vakgroep Leiden, de heer G. P. van Leeuwen en het oud-bestuurslid, de heer P. L. de Jong, yoor wiens zielerust werd ge beden. Mededelingen voor het win terpro - gram waren een bijeenkomst in ok tober, waar de heer Cornelissen van „Schothorst" zal spreken over vee- voedering. De Oogstdankdag wordt 14 november gehouden en in februa ri volgt een bespreking over premie voor landbouwgronden en belasting zaken. Op een voorstel tot propaganda- voeren op de jaarvergadering in ja nuari voor de Centrale Coöperatie lokte een debat uit over de verhou ding van de LTB-organisatie tot deze instelling. Tegenover de opmerking, dat de Centrale Coöperatie veel te weinig leden heeft in verhouding tot de afnemers, werd geconcludeerd, dat dit een gunstig teken is voor de vrije handel. De verwantschap van de Coöperatie werd aangetoond door de jaarlijkse financiële steun, die deze instelling evenals de andere in stellingen aan de bondsorganisatie verlenen. Andere leden achten dit een beloning voor de propaganda en het voorrecht alleen in het bonds blad te mogen adverteren. De voor zitter gaf tenslotte dé toezegging ge legenheid te zullen geven tot propa ganda op de jaarvergadering. Nadat was medegedeeld, dat op 25 september de kring in Leiden, de vakgroep op 8 november in Haarlem en de Bond op 10 december zal ver gaderen, kwam een grief naar vo ren, dat niemand van de Kring Lei den aanwezig was om op de Bonds vergadering te pleiten voor de voor stellen inzake de vervreemding van landbouwgronden. De voorzitter ver klaarde, dat deze zaak genoeg ver dedigd is. GEEN BELANGSTELLING VOOR LANDBOUWPOLITIEK Ingekomen is een verzoek van de voorzitter van de plaatselijke afde ling van de KVP door enkel? per sonen uit de organisatie, de hoofd stukken, de landbouw betreffende, uit het KVP-werkprogram 1963, te bestuderen, zulks met het oog op de a.s. Kamerverkiezingen. Slechts èén lid toonde belangstelling, maar acht te de tijd te kort om voor de aan gekondigde vergadering in begin ok tober commentaar te geven. Aan een schrijven omtrent de mo gelijkheid met rijkssubsidie vele daarbij genoemde landbouwcursus- sen te organiseren, werd geen aan dacht geschonken. De heer J. J. J. Noordman wil naar aanleiding van de aankondiging van de vergadering van de vakgroep voorstellen indienen, doch is bereid te wachten tot na de inleiding van de heer Bles. VAN HAAGSE NAAR BRUSSELSE MINISTER De heer Bles moest zijn inleiding aanvangen met te zeggen, dat alles om de melkprijs nog heel vaag is en dat er van de huidige melkprijspoli- tiek nog maar weinig te vertellen is. Na enkele aanduidingen uit de landbouwbegroting, geopenbaard in de Troonrede, en enige situaties ge geven te hebben, stapte spr. over naar de verwachtingen in de EEG, de vraag stellende hoe de prijzen zich in de toekomst zullen verhouden nu te verwachten is, dat de produktie- prijzen zullen stijgen met de factor van te vrezen duurdere landbouw gronden nu bij de vaststelling van de wet op vervreemding landbouw gronden, het voorkeursrecht voor de pachter het enige is wat gered kon worden. Spr. constateerde, dat ver schillende bedrijfstakken van de landbouw niet onder een goed ge sternte de EEG zijr ingegaan. Hier onder zijn vooral de kippen en de eieren betrokken en wel zo erg, dat 10.000 pluimveehouders van de kaart zijn gegaan. De rundvee- en zuivelpositie in de toekomst besprekende, zei spr. dat de LTB zich in de EEG richting zal moeten ontwikkelen om straks niet aan minister Aarts, maar aan de mi nister in Brussel te laten weten wat hier leeft en zorgt. We hebben nu een ondernemingschap van 200.000 boeren, maar dan telt men in de EEG 5 miljoen bedrijven, die meer of minder zullen ingesteld worden op beperking van overproduktie, marktverrekening enz. Het huidige rentabiliteitsoverzicht geeft aan, dat het arbeidsinkomen van de boer dalende is, lager ligt als van de arbeiders, als men in acht neemt, dat in zi ondernemings inkomsten het bedrijfsrisico ligt. Het basisloon voor de boer heeft thans een dalende lyn, is economisch niet gunstig, zelfs in tegenstelling tot de algemene welvaart. Spr. besloot zijn rede met 'n aan sporing in de komende nieuwe tijd met grote krachtsinspanning en aan passing voort te werken om een goe de plaats te krijgen in de economi sche gemeenschap. GROTE ONTEVREDENHEID OVER DE ORGANISATIE De heer J. J. J. Noordman richtte ernstige verwijten over de gevoerde actie door eigen organisaties inzake het melkprijsbeleid. Ondanks de grote aandrang van onder af in de laatste jaren worden de vergaderin gen van de vakgroep veel te laat gehouden en komen de voorstellen steeds als mosterd na de maaltijd. Spr. somde vele grieven op, die bij hem een onbehagen wekten. Waar om luisterde de Vakgroep niet naar al die leden, waarom worden de cij fers, die de melkprijsberekeningen geven, niet gepubliceerd. Na de oor log hebben de boeren zo veel moge lijk geproduceerd tegen lage prijzen om de regering ter wille te zijn in de zorg het levensmiddelenpakket goedkoop te houden; alles ten koste van eigen behoorlijke winst. Nu wordt het overproductiegedeelte min der betaald in plaats van het ver schil in de exportopbrengst te ver halen op de consument. In feite zorgt d" boer ook nu nog voor goedkopere levensmiddelen, waarvan in de loon politiek de industrie profiteert. BOSKOOP Twee Hagenaars met gestolen auto in de sloot De veehouder de J. vond het vreemd, dat twee personen, die met hun auto in de sloot nabij zijn woning waren gereden, ijlings het hazenpad kozen. Hij verwittigde de politie hiervan, welke terstond op ondezoek uitging. Het resultaat was, dat binnen een kwartier twee drijfnatte Hagenaars, de 18-jarige W. V. en de 22-jarige J. S. door de politie werden gearres teerd. De jongste was sinds 4 maan den voorvluchtig uit de inrichting „De Engh" te Den Dolder, terwijl de oudste pas vier dagen geleden uit de gevangeis was ontslagen. Met de gestolen auto waren beiden naar Bos koop gereden en aldaar aan het eind van de Reijerskoopse weg inplaats van de bocht te nemen, recht door de sloot ingereden. Toen de politie hen arresteerde had één van hen 50 losse guldens in zijn bezit en aangezien de politie tijdens de speurtocht had ge zien dat de sigaretten-automaat van de heer v. Fulpen in Reijerskoop was vernield, werd een en ander met el kaar in verband gebracht. Het twee tal bekende vlot dat zij na het te water rijden nog even de automaat hadden geplunderd. Nog voor deze de diefstal had ontdekt, werd de heer van Fulpen medegedeeld, dat het ge stolen geld terug was. De auto werd met een kraanwagen op het droge ge bracht en het „vlugge" tweetal is voor de officier van justitie te 's-Gra- venhage geleid. Tafelvoetbal De uitslagen van de wedstrijden in de eerste divisie van de afd. Boskoop van de Ned. Tafel voetbalbond waren: P. C. „G.D.S."- HVC 10-5; Bolton W.-Florida 11-4; Vitesse '58-Enschedé 10-5; Boskoop- 't Rode Leger 3-10; Tempo-Animo 2-2; Excelsior-Zwaluwen 4-3. Dammen Om het persoonlijk kampioenschap van Boskoop werden gespeeld: le klasse: J. Mesman-D. v. Wijk 1-1; H. C. Trimp-A. Koetsier 1-1; M. Vuyk-J. v. Soest 2-0; E. J. Hoogerbrug-H. v. Klaveren 1-1; W. Vermeulen-C. A. Metselaar 1-1. 2e klasse: T. de Bruin-T. van Eek 2-0; J. van Es-P. Trimp 1-1; H. Gla- zenborg-W. v. Rijswijk 2-0; D. Dros- D. W. v. d. Zeeuw 2-0. Gevonden voorwerpen Twee por- temonnaie's met inhoud, gehoorappa raat, stok met vlag, kabelslot, snoei mes, step, pop, nagelknipper, slipper. Inlichtingen bij de rijkspolitie. „Waar blijft onze organisatie om de kranteberichten te weerspreken, 0.a. in de Volkskrant, waarin 't ge middelde inkomen van de boer 10.000,- werd genoemd; waarom daartegen geen andere cijfers, die volop voor de hand liggen, gepubli- ceerd?" De heer Bles voerde aan, dat reeds 10 augustus de Vakgroepen zijn aan geschreven, maar het scheen niet mogelijk vroeger te vergaderen. De cijfers worden, in tegenstelling met vroeger, thans wel gepubliceerd. De voorzitter kan de ontstem ming over het te laat vergaderen begrijpen. Onze afdeling heeft hier tegen herhaaldelijk geageerd. De heer Bles zei, dat het moeilijk is in de grote pers belangstelling te wekken voor een goede landbouw. Op de vraag of het reglementair mogelijk is door enige afdelingen te zamen een speciale vergadering uit te lokken van de Vakgroep, gaf de heer Bles een bevestigend antwoord, waarna werd besloten op de Kring vergadering dd. 25 september a.s. zulks voor te stellen. De heer Bles gaf ook een gerust stellende mededeling, dat aan de Vakgroep in de naaste toekomst meer zelfbevoegdheid zal worden gegeven, waardoor zaken, die nu door het hoofdbestuur worden behandeld, in de Vakgroep hun beslag kunnen krij gen. MELK TE GOEDKOOP; WATER TE DUUR De heer Jac. C. v. d. Salm infor meerde of het bestuur naar aanlei ding van vorige besprekingen met het gemeentebestuur in overleg is getreden omtrent het te hoge tarief voor water voor bedrijven. De voorzitter zei, dat hiertoe na de uiteenzetting van de burgemees ter, op die vergadering niet besloten is. De heer v. d. Salm achtte de ta riefswijziging, waarbij elke water levering op 40 ets per m3 is gesteld, tegenover de bedrijven onbillijk, er op wijzende, dat de Lichtfabrieken bij hoger verbruik ook reductie ge ven. Spr. noemt de kosten van wa ter op een bedrijf van 100,- per kwartaal veel te hoog. De heer C. J. v. Leeuwen, raads lid en lid van de waterleidingcom missie, gaf enige verklaringen over deze tariefswijziging. De Lichtfabrie ken kunnen, omdat zij grote win sten maken, wel reductie geven. Het waterleidingbedrijf moet hoge inves teringen doen om te zorgen voor vol doende druk op de leidingen, nieuwe buisleidingen leggen en maakt dus geen winst. Achteraf liggende boer derijen moeten nog aangesloten wor den. Vele sprekers ondersteunen 't voor stel bij het gemeentebestuur voor deliger tarief voor bedrijven te vra gen. De debatten spitsen zich scherp toe; er wordt gesproken van onbe schoft duur water en men verlangt, dat er openbaarheid komt over de kostprijs van het geleverde water, totdat de voorzitter de toezegging geeft, dat het bestuur zich tot het gemeentebestuur zal wenden. Hiermede was het debat nog niet ten einde, want men spreekt ten onrechte van de vertegenwoordi ger van de LTB, die deze zaak in de raad verdedigen zal waarbij andere vrezen, dat de enige agrariër in de raad wel geen succes zal hebben. LEÏDSCHENDAM GEMEENTE IN HET ZILVER Op 1 januari a.s. is het 25 jaar ge leden, dat de gemeenten Veur en Stomp wijk werden samengevoegd tot de gemeente Leidschendam. Dit zil veren jubileum zal o.m. worden her dacht met een bijzondere openbare raadsvergadering, een tentoonstel ling over de historie van de gemeen te, een fotowedstrijd waaraan de ge hele burgerij kan deelnemen en een opstel- en tekenwedstrijd voor de Leidschendamse jeugd. Agenda gemeenteraad De ge meenteraad houdt a.s. woensdag avond een openbare vergadering met een 16-puntige agenda o.a. beschik baarstelling van 5000.voor de herdenking van het 25-jarig bestaan van de gemeente. Overneming om niet van een perceel grond groot 1123 m2 gelegen aan de Prins Hendrik laan van de heer K. Greep. Verpach ting opbrengst vuilnisstaai Veenweg. Wijziging algemeen ambtenarenre glement en benoeming van een com missie voor georganiseerd overleg. Verlening krediet voor de aanleg van een waterpartij in de groen strook langs de van Ruysdaellaan. Verlening financiële tegemoetko ming in verhuis- en inrichtingskos ten aan bewoners krotwoningen Venstraat. Benoeming hoofdleidster mej. I. van Gelderen uit Den Haag bij de openbare kleuterschool Wei- destraat Wijziging kinderbijslagver ordening. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgeclub „De Brug" De uit slag van de in hotel „De Roskam" gespeelde onderlinge drive van de bridgeclub „De Brug" luidt als volgt: 1. de heer en mevr. P. van Paridon 84 m.p.; 2. D. van der PlasJ. de Jong 81 m.p.; 3. W. KlosM. D. Hage 80 m.p.; 4. S. VisserD. Parlevliet 75 m.p.; 5. de heer en mevr. W. Duin dam 74 m.p.; 6. E. van LeeuwenA. de Ruiter 71 m.p.; 7. J. ParlevlietD. Parlevliet 64 m.p.; 8. en 9. de heer en mevr. M. van den Anker en mevr. CoeraedsH. de Booij 59 m.p. SASSENHEIM Duivennieuws De p.v. De Blauw- band hield op zaterdag 15 september 1962 een wedvlucht met oude en jon ge duiven vanaf St. Chrislain, 203 km. In concours 76 duiven, deze werden gelost te 12 uur 15 min. Aankomst eerste duif 15,04.06, snelheid 1211 m. per minuut, laatste duif 15,24.50, snel heid 1076 per minuut. B. Beunderman 1, 5, 7, 14, 18; D. v. d. Zwart 2, L. de Ridder 3, 16, 17; Gebr. v. d. Krogt 4, 6; H. van Nie- kerk 8; H. v. d. Lans 9,'10, 15. HOOIGRACHT 54 LEIDEN PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJ IC (Advertentie) E. V. J. A. M. Mutsaerts ridder „St. Gregorius" Gisteren is aan de heer E. V. J. A. M. Mutsaerts, plaatsvervan gend voorzitter van de Stichting Beheersraad Bedrijfsapostolaat in de bisdommen Haarlem en Rotterdam, de pauselijke onderscheiding ridder in de Orde van St. Gregorius ver leend wegens zijn vele verdiensten in dienst van het bedrijfsapostolaat. De heer Mutsaerts is tevens be stuurslid van de Vereniging tot sa menstelling van Nederlandse bede vaarten. Deze onderscheiding is hem uitge reikt door de bisschop van Haarlem mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard in diens huis aan de Nieuwe Gracht te Haarlem in tegenwoordigheid van de aalmoezenier C. F. A. Geraets, prof. dr. A. H. Albregts en bijna alle le den van de Beheersraad en hun da mes. Aanleiding tot deze bijzondere gebeurtenis was het vertrek van de heer Mutsaerts naar een ander dio cees, waardoor het hem onmogelijk wordt deze funktie in de Beheers raad, waarvan hij vanaf het begin lid was, langer waar te nemen. Mgr. Van Dodewaard dankte de heer Mutsaerts mede namens zijn voorganger mgr. Huibers en de bis schop van Rotterdam, mgr. Jansen, voor het vele werk in dienst van de bisdommen Haarlem en Rotterdam gedaan, waarna mevrouw Mutsaerts haar man de versierselen van de rid derorde opspeldde. WARMOND Raadsvergadering De eerstvol gende vergadering van de raad dezer gemeente zal niet worden gehouden op dinsdag 25 september a.s. doch op dinsdag 2 oktober a.s. Het ligt voorts in het voornemen van de voorzitter de daarop volgende vergadering van de raad te beleggen op dinsdag 30 oktober a.s. Geen spreekuur De burgemees ter is verhinderd donderdag 27 sep tember a.s. zijn wekelijkse spreekuur te houden. Duivensport De p.v. Warmond hield een wedvlucht met jonge en oude duiven vanaf St. Chrislain, 203 km. In concours 40 Duiven, deze wer den aldaar gelost te 7 u. 50 min. Aan komst eerste duif 10.46.57, snelheid 1154 m. per min. laatste duif 10,57.13, snelheid 1067, m. per minuut. C. v. d. Zwart 1, 5; B. F. Oskam 2, 3, 6, 8,; J. Roest 4; A. J. van Ruitenburg 7. Scheepsberichten Annenkerk 21 vn Port Said nr Ge nua; Ares 21 vn Hamburg nr Ant werpen; Asterope 21 te Bagnoli; Cal- tex Pernis-t pass 21 Aden nr Bah rein; Echo 21 te Gravesend; Fravizo 21 te Tripoli; Geeststar 21 vn Cobh nr Barbados; Helena 20 vn Hambur nr Bremen; Hollands Dreef 21 te Port Said; Johan van Oldenbarne- veld 21 vn Southampton nr Amster dam; Kopionella-t pass 21 Wight nr Pernis; Kosicia-t te Pineypoint; Mui- dérkerk 21 te Marseille; Naess Tiger -t 21 te Banias; Neder Elbe 21 te New Orleans; Onoba-t 21 vn La ver a nr mena al Ahmadi; Roepat 22 te Lae Verw.; Salatiga 21 vn Akaba nr Kuwait; Seinelloyd pass 21 Ques- sant nr Cristobal; Sliedrecht 21 te Bridgeport; Sloterkerk 20 vn Fre- mantle nr Aden; Stad Gouda pass 21 Majorca nr Savona; Statendam 21 vn Southampton nr Le Havre; Te- lamon 21 vn Jacmet nr Port au Prin ce, Togokust 20 vn Luanda nr Lobito; Waterman 21 vn Southampton nr Le Havre; Westertoren 21 vn Isle of Grain nr Thameshaven; Witmarsum 21 vn Houston nr Lake Charles. Caltex Utrecht-t, 22 te Cadiz. Dongedijk 22 te Londen. Schelpwijk, p. 22 eil. Skagen naar Petit Couronne. Sloterdijk, 22 te Antwerpen. MEDISCHE DIENSTEN Leiden en Omgeving Leiden Tandartsendienst dkt. A. Remmert, tel. 51067. Alkemade en Leimuiden dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwete- ring, tel. 01712-202 en dkt. Van Ha- selen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Rijn vervanger van dkt. Veenendaal, dkt. Van der Meer ten huize van dr. Van Kooten, Wil- helminalaan 36, tel. 2079. Boskoop dkt. Pompe, Zuidijk, tel. 2038. Hillegom dkt. H. F. ten Hoopen. Stationsweg 2, tel. 5417. R.K. Wijk verpleging zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Tandarts zie Noordwykerhout. Katwijk a. d. Rijn dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810. Apotheek Princestr. 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee dkt. J. C. J. Lodder, tel. 4600. Apotheek zie Kat wijk Rijn. Koudekerk dkt. zie Leiderdorp. Wijkverpleegster zr. Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, tel. 01714-505. Bij on gevallen aan de Rijndijk tel. 01714- 278. Langeraar zie Woubrugge. Leiderdorp dkt. Blauwendraad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714- 208. Leidschendam dkt. Hannig, tel. 3532. Groene Kruis, tel. 3449, zieken auto tel. 4200. Nieuwkoop - dkt. Gill, Plein 2, Zwammerdam, tel. 017262527 en dkt. B. P. Visser, Simon van Capel- weg 16, Noorden, tel. 01724-203. Noorden dkt. B. P. Visser. Si mon van Capelweg 16, Noorden, tel. 01724-203. Noordwijk dkt. J. van Nes, tel. 2405. Wit Gele Kruis zr. J. Laaper, tel. 2338 of 3067. Apotheek alleen aan Zee. Noordwijkerbout dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 385. Tand artsendienst Bollenstreek E. P. Sal- verda, v. d. Lindelaan 76, Hillegom, tel. 02520-6219. Wijkverpl. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel 468. Oegstgeest dkt E. W. F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 53274. Zr. v. d. Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. G. L. van Raay, tel. 7777. Tandarts zie Noordwijker- hoirt. Valkenburg zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Voorschoten dkt. F. J. M. Toni- no, Voorstraat 23, tel. 2493. Wassenaar de artsen J. A. J. Paulides, Van Z. van Nijeveltstr. 42, tel. 4561 en J. H. Jaarsma, Witten- burgerweg 106, tel. 9676. Apotheek: Wassenaar.se Apotheek, Schouwweg 32. tel. 2402. Woubrugge dkt. J. A. Sandkuyl te Langeraar, tel. 01722-139. Zwammerdam dkt. K. GUI, Plein 2, Zwammerdam, tel 01726 - 2527. AANVULLINGEN Leiden De artsen: Brand, 's Gra- vesande, Postel, Mastenbroek en Veldhuyzen. Bodegraven Dkt. E. M. Bol, Wil- helminastraat, tel. 2113 en zr. P. Con- radi, Pr. Bernhardstraat, tel. 2086. Dierenarts: G. Hofland, Vijverlaan 27, tel. 3798. Lisse Dkt. F. J. L. M. Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685. Tandarts W. K. Werkman, Hoofd straat 322, Sassenheim. Apotheken Bollensteek Apoth.: Lissese apotheek, Vierkant 223, telef. 3608. Warmond Zr. Konijn, Herenweg 77, Warmond, tel. 01711250; neemt waar voor de zusters Mühlhaus en Meijssen. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). LATER OPKLARINGEN Aanvankelijk nog veel be wolking, later opklaringen. Op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige morgen langs de Wadden af en toe vrij krachtige naar west tot zuidwest krimpende wind. In het algemeen iets hogere mid- dagtemperaturen. Het weer in Europa HELSINKI regen 10 STOCKHOLM 1. bew. 12 OSLO zw. bew. 17 KOPENHAGEN zw. bew. 15 ABERDEEN zw. bew. 13 LONDEN zw. bew. 13 AMSTERDAM regenbui 14 BRUSSEL zw. bew. 14 LUXEMBURG zw Lew. 13 PARIJS zw. bew. 18 BORDEAUX onbew. 23 GRENOBLE onbew. 18 NICE onbew. 22 BERLIJN onbew. 12 FRANKFORT zw. bew. 15 MUNCHEN geh. bew. 15 ZURICH onbew. 15 GENEVE 1. bew. 17 WENEN zw. bew. 16 INNSBRUCK zw. bew. 16 BELGRADO h. bew. 15 ATHENE h. bew. 32 ROME 1. bew. 25 AJACCIO onbew. 25 MADRID zw. bew. 27 MALLORCA onbew. 28 LISSABON geh. bew. 24 WEEKELYKSE CRONYCKE Gerda Kraan, uyt 't dorp Hoogmae, groote snelheydsfenomene, die het goud draeght in de beenen, bynae sonder weedergae, wierd gehuldigd in ons Leyden als geen mensch in langhe tyden, nyemand, sy het vrouw of man. Fixe meyd van de Bataeven, die soo vlugh en snel kan draeven, dat het haest niet vluggher kan. Gerda Kraan, uyt 't dorp Hoogmae, wat kan jy verdraeyd hard rennen, soo dat weynigh luyden kennen, loopster sonder weedergae. Ick beklaegh de arme stackers, naegeseeten door de rackers van de 's Graevenhaegsche schout, als jy met hen mee gaet draeven is de sondaer voor de raeven. En ick spreeck wel niet te boud als ick segghe: In Hoogmae passense wel op hun tellen, by opstootjes of by rellen loop jy sonder weedergae. Door jou achternae geseeten sal de sondaer spoedigh weeten dat het onbegonnen is aen jouw beenen te ontkoomen. Want wie daervan soms mocht droomen heyt het al by voorbaet mis. PUZZEL Oplossing no. o31. Horizontaal: 1 sip, 3 nop. 5 aha, 7 sa, 9 do, 10 lem ma, 11 ik, 12 N.T., 14 elp, 16 nog, 17 ont. Vertikaal: 1 sas, 2 pa, 3 na, 4 pro, 6 hemel. 8 alk, 9 Dan. 11 Inn, 13 tot, 14 eg, 15 Po. PUIST Zonder woorden. Grappenmaker wilde mr. Berkhouwer wippen' Een „grappenmaker" heeft gister nacht geprobeerd het VVD Tweede- Kamerlid, mr. dr. C. Berkhouwer, te „wippen". De redactie van het Algemeen Ne derlands Persbureau (ANP) in Den Haag werd in de nacht gebeld door een onbekende, die voorgaf te spre ken namens de „organisator-propa gandist" van de VVD, een inderdaad bestaande functionaris. Hij deelde mede, dat mr. Berkhou wer, die ook fractieleider is van de gemeenteraadsfractie van zijn par<jj in Alkmaar, zich niet meer voor de Kamer herkiesbaar zou stellen, om dat zijn drukke advocatenpraktijk al zijn tijd opeiste. Het ANP publiceerde dit bericht, met het gevolg, dat de heer Berk houwer gistermorgen verscheidene malen telefonisch werd lastig geval len, met de vraag of het inderdaad waai- was, dat ook hij zijn politieke lier aan de wilgen zou hangen. „Volkomen uit de lucht gegrepen", luidde zijn commentaar. „Ik heb he lemaal geen plannen in die richting. Als ik herkozen word, zal ik zelfs meer tijd dan ooit aan de politiek besteden en mijn advocatenpraktijk er vrijwel bij neerleggen". Een ijl- gesprek met het ANP bracht het Tweede-Kamerlid vervolgens op de hoogte van de anonieme nachtelijke telefonische mededeling, waarna dit werd gecorrigeerd. (Tel.). MEISJE VERONGELUKT Gistermiddag omstreeks half twee is op de Stationsweg in Scherpen- zeel het 6-jarige dochtertje Rijkje van de familie Tenbroek verongelukt, 't Meisje, dat op weg was naar school stak bij het spelen de weg over en werd aangereden door een personen auto. In Stockholm heeft vrijdag voor het eerst sinds de reformatie een ka tholieke aartsbisschopswijding plaats gevonden. Dr. John E. Taylor werd tot bisschop geconsacreerd door de apostolisch delegaat in Scandinavië, aartsbisschop Fulton Sheen uit New York.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3