WELKE FILM DEZE WEEK? BERS ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 LEIDSE JEUGD HOORDE GOEDE JAZZ VAN DE D.S.C.-BAND DE BELANGSTELLING voor een concert van de „Dutch Swing College Band" is nog altijd groot. Tot de laatste plaats was gisteravond de Stadsgehoorzaal bezet, toen deze jazz-musici voor K. en O. en Leidse Jeugdaktie een uitvoering gaven. Met intense aandacht luisterden de jazz-minnaars - vrijwel uitsluitend jeugd - naar deze top-band. Jaren staat de band van Peter Schilperoort nu al aan de top en nog altijd is hun muziek bijzonder populair bij het publiek. Hoewel het oorspronkelijk karakter van deze band - de echte dixielandmuziek brengen - nog nooit door de musici is verwaarloosd, pas sen zij zich toch steeds aan de smaak van het ogenblik aan. Zij behouden daarmee hun eigen populariteit bij de jazzliefhebbers - en daarmee hun bestaansrecht - en bovendien ont moeten zij steeds een dankbaar pu bliek. DIE AANPASSING bemerkten wij gisteren in de veelvuldige kleine combo's vanuit de band. Enkele ma len werd een trio of duet gevormd met een eigen stijl; de totaliteit van de band ging daarbij echter niet ver loren. Zo'n kleine combinatie vormden bijvoorbeeld Peter Schilperoort - voor dit nummer aan de piano - en Oscar Klein, trompetist. Werke lijk subliem brachten zij het stijl volle „St. James infermery". Dat was topjazz van de - naar onze me ning - twee beste musici uit de „Dutch Swing College Band". Met Peter Schilperoort zelf, speelt Oscar Klein het beste echte swing, haalt hij de meest doorleefde jazz uit zijn instrument. Het beste nummer vóór de pauze vonden wij „The lonesome road" met De nieuwe wethouder in Leiden Opvolgingsprobleinen Mevrouw mr. 7. Geelkerken-Brus- se, die reeds in een vorige zitting periode lid was, zal wijlen wethouder S. M. Stolp als lid van de raad op volgen. In de eerstvolgende raads zitting van maandag a.s. zal zij wor den geïnstalleerd. Zoals gemeld plaatst de opvolging in het college van h. en w. de Leidse raad weer voor problemen. Als can- didaat wordt genoemd de heer P. S. Harmsen. die utekzaam is in het on derwijs. Voor de vakature van wet houder van financiën dient de raad echter een financieel exvert te be noemen. althans een vesoon. die meer dan gewone kennis draagt van finan ciële zaken. Dit nu is met de heer Harmsen slechts ten dele het geval. Hij is nlaatsvevangend hoofd aan de Leidse Houtschool afdeling ulo en onder meer in het bezit van het dioloma handelskennis LO. -De heer Sennes, thans wethouder van onderwijs daarentegen, is geslaagd voor een aantal Niva-examens en werkzaam bij de accountantsdienst van het mi nisterie van landbouw, visserij en voedselvoorziening. Het is echter de vraag of de fractie van de Partij van de Arbeid met deze uitwisseling der portefeuilles in zal kunnen stemmen. „Onderwijs" is 'n belangrijk „departement". „DE ZWALUW" VIERDE 40-JARIG BESTAAN Gisteravond vierde de Voorscho- tense postduivenvereniging „De Zwa luw" haar veertig-jarig bestaan in de grote zaal van het Bondsgebouw aan de Leidseweg. Van 7 tot 8 uur was er gelegenheid tot complimente ren. Het bestuur, bestaande uit de heren W. Onstenk, voorzitter, F. Hen driks, secretaris, R. Paardekooper, penningmeester en J. de Graaf en F. van Heusden, commissarissen, had achter de versierde tafel plaats ge nomen en werd daar gelukgewenst door afgevaardigden van de Voor- schotense sportraad, bestuursleden van de Leidse Concourscommissie en diverse Leidse zusterverenigingen. In de zaal hingen slingers in blauw-wit, de kleuren van de vereniging. Op het podium prijkten vele fraaie bloemstukken o.a. van de Sportraad. De Leidse Concourscommissie, de Leidse Postduivenclub „De Rijnklie- vers", „De Snelvlieger", „De Vrien denclub" en de postduivenvereniging „Columba". De Nederlandse Post- duivenorganisatie stuurde een geluks telegram. De postduivenvereniging heeft bloeiende jaren gekend en minder goede jaren. Het grootste aantal dat ooit behaald werd was 42. Thans telt de vereniging 30 leden. De ver eniging kent nog twee leden, die vanaf de oprichting lid zijn en zelfs tot de oprichters hebben behoord. Dit zijn de heren K. I. Waardorp, thans erevoorzitter en de heer A. de Graaf. Laatstgenoemde kon niet aan wezig zijn, omdat hij wegens ziekte in het ziekenhuis verblijft. Beide he ren ontvingen een fraai insigne van de vereniging, vermeldende het ge- tol veertig. De heer D. Anker sprak in een kort en geestig toespraakje namens de sportraad het jubilerende bestuur toe. De postduivenvereniging is een van de oudere verenigingen ter plaatse. 40 jaar bestaan is het berei ken van een mijlpaal, waarbij men wel even stil kan staan, terugblikken op het verleden en uitzien naar de toekomst. Om 8 uur begon de grote feestavond met een bont programma. De heer Heinen verzorgde de confe rence. Het toneelgezelschap „De Scha kels" zorgde voor komische schetsjes en de band „The Little Stars" uit Leiden zorgde voor de dansmuziek. een mooie solo op sopraansax van Peter Schilperoort. Twee leden ga ven gisteravond - wij hoorden dit ook donderdag van hen in een t.v.- uitvoering - vocale medewerking: Oscar Klein en drummer Lu Ssanet in „I wished I could shimmy like my sister Kate". Bijzonder leuk. Het wel haast klassieke nummer „Tiger Rag" besloot het eerste optreden. EEN KLARINETPARTIJ van Peter Schilperoort was een van de hoogte punten uit het programma na de rustpauze. Dat was in „Revolution- nary Blues". Op hun toernee door Zuid-Amerika hebben de musici ken nis gemaakt met inheemse instru menten. Zo'n instrument - quena - heeft Schilperoort meegenomen en er jazz op geleerd. Als curiositeit wel aardig, doch als jazzmuziek minder geslaagd. Arie Ligthart excelleerde met zijn banjo in „St. Louis Blues" van W. C. Handy, begeleid door de drums en de bas van Bob van Oven. In het af- scheidsnummer „Farewel Blues" viel vooral de mooie partij van trombo nist Dick Kaart op. Een goed geslaagde jazzavond, waarvan de Leidse jeugd bijzonder genoten heeft. Die jeugd heeft bo vendien weer bewezen naar deze muziek ook volkomen stil te kunnen luisteren. Zij wist de jazzmuziek op haar waarde te schatten. De roerige elementen heeft men - zoals vorig jaar ook - heel taktisch bij dit jazz concert weten weg te houden. A. v. E. BARMHARTIG Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 Ook uw adres voor Geboorte-aankondigingen (Advertentie) Tentoonstelling in Boerhaavezalen geopend Vanmiddag om drie uur in de Boer haavezalen door de heer Volkers, voorzitter van het genootschap „Ars aemula naturae", de tentoonstelling geopend van schilderijen en teke ningen van G. de Wit, tekenleraar van het Chr. Lyceum aan de Kager- straat. De tentoonstelling, waarop wij de zer dagen gedetailleerd zullen terug komen is geopend tot 8 oktober, da gelijks 's midags 2-5 en 's avonds van 7-9 uur. Leidse bedevaart naar Banneux vertrokken Vanmorgen om half twaalf ver trok onder geestelijke leiding van deken W. P. Haring een bedevaart van rond 250 deelnemers uit Leiden en omgeving naar Banneux. Van avond zal de deken een gedialogeerde avondmis opdragen in de Kapel van O.L. Vr. in 't Zand te Roermond. Hij zal daarbij een predikatie houden over de grote noden van de wereld. Morgen zondag Nederlandse dag in Banneux, zal deken Haring op de Esplanade voor 3000 pelgrims uit Nederland, waaronder 200 zieken, de plechtige hoogmis opdragen. Afscheid bij S.L.F. Vrijdagmorgen nam de heer C. J. Brouwer op de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit afscheid van directie, chefs en collega's in verband met zijn pensionering. In de directie kamer werd de heer Brouwer dank gebracht voor hetgeen hij in zijn 48- jarige loopbaan voor het bedrijf ge daan heeft. Bij de waarderende woor den en beste wensen voor de komen de pensioentijd sloten zich de chefs van de heer Brouwer gaarne aan. De voorzitter van de Personeelsvereni ging bood een afscheidsgeschenk aan, terwijl mevrouw Brouwer bloemen in ontvangst mocht nemen. Het af scheid van de collega's aan de meter- dienst vond later in de huiselijke kring plaats. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 22 SEPT. Tentoonstelling Leidse Dahl.- ver. „Joh. Mater" en amat. fruitt.- ver. „Prof ir. Sprenger (ook zondag), Clubgeb. „Ons Buiten", Marnixstr. ZONDAG 23 SEPTEMBER Rijksmuseum voor Volkenkunde, 14.30 uur: Film „Land of the long day" (over het leven der Eskimo's). De film wordt ingeleid door de heer Gan Tjiang-tek, conservator van de afdeling China van het museum. MAANDAG 24 SEPT. Vergadering Gemeenteraad 2 u., Raadhuis. Leidse amateurfotografen Lezing Rest. De Doelen, Rapenburg, 8 uur. Show Modehuis Van Strien Ho tel „Het Witte Huis", Oegstgeest, 8 uur. Toneelgroep Centrum „Moord- kans", Leidse Schouwburg, 8 uur. DINSDAG 25 SEPT. Toneelgroep Centrum „Moord- kans", Leidse Schouwburg, 8 uur. Verg. ANMB „St. Victor" Rest. v. d, Heyden, Breestraat, 8 uur. Tentoonstelling in het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwe tenschappen, Steenstraat IA: 1-30 sept.: „Some Dutch Contributions to the Development of Physiology". Maandag aanstaande begint ook in Leiden de huis aan huis collecte voor de reclassering. Wij hopen er nog op terug te ko men. Voorlopig dit. Laat de collec tanten niet voor niets of weinig bij u aan de deur komen. Als één van de werken van barm hartigheid is gevangenen bezoeken, dan moet het opnieuw opnemen en gelukkig maken van oud-gevangenen in de maatschappij var. niet minder belang zijn. Het winkelinterieur van de firma Raumann en Teppema, dames- en herenmode aan de Maarsmansteeg is na een verbouwing aanzienlijk ge moderniseerd. Ter gelegenheid van de heropening hield men gistermid dag een receptie. De afdeling dames mode heeft nu ook een eigen ingang gekregen. Architect H. van Stralen te Zeist, heeft namens de woningbouwvereni ging „Eensgezindheid" het maken van verbeteringen aan 118 woningen in het Ziilsingelkwartier opgedragen aan de firma Jac. van Riet te Leiden voor 588.000, Aan de firma Jac. van Riet is door de Rijksgebouwendienst eveneens op gedragen het verbouwen van pand Witte Singel 103 voor 52.000, GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van: Notaris W. F. Karstens te Leiden is heden geveild: Woonhuis met afz. bovenwoning en erf Drie Octoberstraat 23-23a in bod: f 15.000,- koper: A. J. Knijnen- burg te Leiden voor: f 18.000,-; Win kelhuis met afz. bovenwoning en erf Haarlemmerstraat 246-246a en 3 pak huizen en erf Groenepoort 3, 5 en 7 tezamen in bed: f 37.500,- koper: M. F. Taverne te Leiden, q.q. voor: f 38.050,-. Notaris M. P. Kaptein te Leiden. Te Oegstgeest: Herenhuis met ga rage Rijnzichtweg 60 in bod: f 32.000.- koper: A. J. Kloots te Oegstgeest, q.q. voor: f 34.900,-; Herenhuis Wilhel- minapark 6 in bod: f 26.000,- koper: D. Dik te Oegstgeest voor: f 29.000,-. Te Leiden: Woonhuis Doelensteeg 15 in bod: f 3.300,- koper: G. Hop man te 's-Gravenhage voor: f 3.3.00,-; Beneden- en bovenhuis Doelensteeg 17-17a in bod: f 10.600,- koper: J. C. G. Alkemade te Voorschoten, q.q. voor: f 10.601,-; Winkel- en woon huis Doelensteeg 13, Woonhuizen Kijfgracht 9 en Zönneveldstraa* 2, resp. in bod; f 6.000,-, f 1.680,- en f 4.200,- zijn uit de hand verkocht; Woonhuis Os- en Paardenlaan 27 in bod: f 4.300,- is niet verkocht. Burgerlijke Stand Geboren: Albertus Jozef Theo- dorus, zn van A. J. Laarman en M. A. T. M. van Elck; René Boudewijn, zn van H. J. de l'Ecluse en C. de No bel; Atie Christina, dr van J. Stikke- lorum en G. v. d. Vlekkert; Pietje, dr van L. Tigelaar en M. Eije; Mar- got Anna Simone, dr van A. F. Kou- wenberg en E. P. Chrispijn. Ondertrouwd: G. J. Geijsman en D. N. Verburg; P. M. Ouwerkerk en J. G. H. Hermans; T. G. Neijenhuis en M. Prins; C. G. Röling en J. W. J. Schuster; S. P. Vogelenzang en N. A. Bos; T. A. H. J. Smuldes en J. A. van Gennip; J. van Roijen en J. Swa- gers; J. J. Lardé en J. Galjaard; M. A. Kaashoek en W. E. J. Bakema; J. C. Pardon en J. E. van 't Zand; J. C. Raaphorst en C. van Rijn; H. A. Veschuur en W. E. v. d. Hoeven; H. Smit en L. van Leeuwen; J. Mas- saar en C. E. Vinkestijn; H. J. Mat- theus en T. v. d. Staaij; F. J. Reekers en M. H. la Rivière; I. Knotter en C. Stoof; L. A. M. J. van Eisen en H. Bathen; R. Di Gregorio en K. Dürr. Overleden: L. v. d. Berg, man, 81 jr; J. Warmerdam, man, 75 jr. WASSENAAR WISSELBEKER POLITIE- SCHIETWEDSTRIJDEN VOOR VAN LEEUWEN Donderdag heeft de Wassenaarse Politie schiet- en sportvereniging op het landgoed „Raaphorst" de jaar lijkse pistoolwedstrijden georgani seerd. Leden van de vereniging en genodigden konden de gehele dag op het bij de vijver gelegen schietter- rein terecht om er hun series te schieten: twee wedstrijdseries op een afstand van 25 meter. Inzet van de wedstrijden vormde niet alleen de O. F. Weise-wisselbeker, maar ook 'n aantal andere aantrekkelijke prij zen. Winnaar van de beker werd de heer R. v. Leeuwen van de politie- administratie, die in zijn twee series 91 punten bijeenschoot. De verdere uitslag was: 2 C. H. J. v. Deursen 88 p., 3 J. Zoutendijk 87 p., 4 W. P. de Boeck 86 p., 5 J. v. d. Krogt 86 p., 6 P. v. Sintmaartensdijk 85 p., 7 L. G. Visser 84 p., 8 G. J. Boven 84 p., 9 D. Baatenburg 82 p., 10 J. J. Flam- man 82 p. De winnaar van de eerste prijs, R. v. Leeuwen won ook de eerste prijs op de geluksbaan! Verder werd een aparte wedstrijd voor genodigden ge houden. De heer K. I. v. Rije leverde hier de beste prestatie met 75 pun ten, gevolgd door de heren Reuvers en Crul, die ook ieder 75 punten be haalden. LEEVfUTDEN PROPAGANDA-AVOND ROODE KRUIS Het Ned. Roode Kruis deed op haar filmtournee gisteravond de zaal van de dames Sneeboer aan. De zaal was maar matig gevuld, toen sergeant v. d. Hout een korte inleiding hield. Hij vroeg belangstelling en steun voor het werk van het Roode Kruis. Zij werkt nl. zonder subsidie van de overheid, en is geheel afhankelijk van de giften van het Nederlandse volk. Allereerst werd een film ver toond over het Welfare-werk, een belangrijk deel van het veelomvat tende werk van het Roode Kruis. „Levensmelodie" was de hoofdfilm, die met aandacht gevolgd werd. De verloting, die tijdens de pauze ge houden werd, bracht ƒ50.- op. In de middag hadden bijna 400 jeugdige bezoekers volop genoten van de kleurenfilm „M.-brigade" en tot slot de spannende film „De Mis lukte Diefstal". Play Fair Deze week zette Play Fair de wedstrijden in de bekercom petitie voort met enkele fraaie over winningen. Het le herenteam met H. Heuzen, M. de Ryk en J. Wolken speelde in Delft tegen DHC. Het drie tal had er zin in en kwam met een 90 zege thuis. In Den Haag speelde het 2e herenteam met als tegenstan der Sportief. Jan de Koning, Bert v. d. Voort en Jos Broekhuizen deden weinig onder voor hun grote broers. Zij wonnen na een spannende strijd met 81. Play Fair zal in de competitie die over enkele weken start uitkomen met 2 dames-, 2 heren- en 3 junioren teams. De lucifer-actie die vorige week zaterdag door de junioren in gezet werd, loopt uitstekend. Na een aarzelend begin werd deze week al een mooi resultaat bereikt. E.H.B.O. Na enige weken vacan- tie kwam de leden deze week weer bijeen in het café van de dames Sneeboer voor een oefenavond. Al lereerst werd met elkaar van ge dachte gewisseld over enkele vragen die gerezen waren. De vraag werd nl. gesteld of de dinsdag- of donder dagavond het geschiktst is voor de oefenavond. In goede harmonie werd besloten voortaan elke eerste en elke derde dinsdagavond van de maand bij elkaar te komen. De le dinsdag zal dan hoofdzakelijk benut worden voor de ploegen, die aan wedstrijden deelnemen. De kringwedstrijd zal op 22 oktober gehouden worden in Hoofddorp. Hieraan mag slechts één ploeg van de afdeling deelnemen. Aan een aantal leden werd 'n fraaie verbandtas uitgereikt. Hierna wer den enkele ongevallen behandeld en beoordeeld, zodat deze eerste samen komst van dit seizoen, die goed bezocht werd weer nuttig was. STOMP WIJK Woningbouw Door architect G. A. de Ruyter alhier is in opdracht van de r.k. woningbouwvereniging „Don Bosco" een plan in voorberei ding voor de bouw van circa 20 een gezinswoningen. Verwacht kan wor den dat met de bouw einde 1963 een aanvang gemaakt zal worden. Laatste Berichten De roofoverval in Den Haag DADERS GEPAKT De Haagse politie heeft vannacht omstreeks half twee de daders aan gehouden, die kort tevoren op het Haagse Buitenhof de 66-jarige P. v. d. 3. nit Oegstgeest hadden neer geslagen en beroofd. Een van hen is een zeventienjarige jongeman uit Apeldoorn. De ande ren zijn de 20-jarige Th. H. W. uit Rotterdam, de 20-jarige M. W. Z. K. uit Apeldoorn, de eveneens 20-jarige J. H. v. M. uit Naarden en de 20- jarige G. H. v. d. C., die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft. De drie laatsten zijn kermisexploitanten van beroep, Twee getuigen hebben de daders zien weglopen. Een derde getuige is het urinoir ingegaan, waar hij de be jaarde man gewond op de grond zag liggen. Ijlings waarschuwde deze ge tuige de politie, die onmiddellijk de achtervolging inzette. Nabij de Bos- brug, in de omgeving van het Malie veld, waar momenteel een circus zijn tenten heeft opgeslagen, werden de jongelui aangehouden. Allen zijn in gesloten. Het slachtoffer is met een hersen schudding en een hoofd- en oogwond in het R.K. Ziekenhuis aan het West einde opgenomen. Derde ontvluchte ook gegrepen Gisteravond laat heeft de Rotter damse politie ook de laatste man van het drietal, dat 's morgens uit het Huis van Bewaring (zie elders) was ontsnapt, aangehouden. De man de 22-jarige Surinamer Rudie ter H. werd aangetroffen in een onbe woonbaar verklaard pand aan de Ho- ningerdijk, niet ver van het huis waar hij heeft gewoond. Het is op geen enkele wijze geble ken, dat de ontvluchte gevangene J., iets te maken heeft met de diefstal in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Het is niet duidelijk, waarom in genoemd ANP-bericht deze delin quent in verband met deze diefstal wordt gebracht, aldus hedenmorgen de Leidse politie. STENCILWERK Marktberichten (ook elektronische stencils) COPIëERINRICHTING P. C. BEUGELSDIJK Telefoon (0 1710) 34419 MIDDELSTEGRACHT 1 (hoek Nieuwe Rijn) Leiden TRIANON „De Mongolen" ston den in de dertiende eeuw aan de grenzen van W.-Europa en de Chris telijke beschaving dreigde door de horden onder de voet te worden ge lopen. Geen leger kon de onoverwin nelijke Dzjengis-Khan tegenhouden. De film in dit theater vertelt ons, dat uiteindelijk door een list de Mon golen werden verslagen. Hoe dit ook precies gebeurd mag zijn, tenslotte zijn zij weer achter hun eigen gren zen verdwenen. Van dit onderwerp is een goede spektakelfilm gemaakt. Er wordt goed geacteerd door o.a. Jack Palace een volkomen geloofwaardige uitbeelding van de zoon van de Mongoolse heer ser en Anita Ekberg, als z'n vrouw. De breed uitgevoeide slagveldscènes zijn aanvaardbaar hoewel soms wel wat erg realistisch in beeld ge bracht. Ook de liefde krijgt de kans in deze pretentieloze avonturenfilm, die goedgekeurd is voor personen bo ven 14 jaar. LIDO „Vrouwen vechten Voor hun vrijheid" is een andere titel voor „House of women" dat eerder ver taald is als „Huis voor ontspoorde meisjes". Het gaat inderdaad over 'n gevangenis voor vrouwen, waarin o.a. een jonge vrouw is opgenomen die veroordeeld is wegens medeplichtig heid aan een overval. Zelf ontkent zij alle schuld en daar zij bovendien een kind verwacht verkeert zij in een al les behalve kalme stemming. De ge boorte van het kind geeft natuurlijk de nodige complicaties maar nog er ger wordt het als de directeur van de gevangenis verliefd op haar wordt. Deze wil haar bij zich en dus in de gevangenis houden hetgeen weer be tekent dat de vrouw afstand zal moe ten doen van haar kind. In deze con flictsituatie breekt zelfs een gevan- genisoproer uit en de daarop genomen maatregelen maken het mogelijk dat de vrouw met haar kind gelukkig de gevangenis kan verlaten. Toegang 18 jaar. LUXOR Programma door de KFC afgekeurd. STUDIO heeft de humoristische film „Dieven hebben het wéér moei lijk" geprolongeerd. Toegang 14 jaar. REX „De nacht van de adelaar" is een sensatiefilm over „bovenna tuurlijke machten". De centrale fi guur is hier een professor, die in zo verre iets met een adelaar te maken heeft, dat zijn school prijkt met een grote stenen adelaar. De professor beleeft allerlei hachelijke avonturen, maar het ergste is, dat zijn vrouw een hysterische aanval krijgt en zoge naamd in de macht is geraakt van de bovennatuurlijke krachten. Tenslotte film echtpaar is hartverwarmend na komt alles toch nog op zijn pootjes tuurlijk. Daar komt bij dat de rol- terecht. Toegang 18 jaar. prent in mooie kleuren is opgenomen, hetgeen vooral aan de Japanse scènes CASINO Een gezellige film is ten eoede komt- „My Geisha"; een grappig verhaal over een filmechtpaar. Hij is regis- KATWIJK AAN DE RUN, 21 sept. Groente waspeen per kist A-etra 2,30-2,70, Al 2,00-2,20, A2 2,00-3,80, B-extra 2,70-3,60, BI 1,80-2,40, bloem kool per 100 st., A-extra 63,00-84,00, Al 58,00-82,00, A2 32,00-54,00, B-extra 54.00-63,00, BI 51,00-61,00, B2 21,00- 39,00, C-extra 49,00, Cl 45,00, C2 22,00, andijvie 28,00-32,00, bospeen per 100 bos 17,00-32,00, spinazie 41,00-48,00, sla per 100 st. 17,00-21,00, prinsesse- bonen I 103,00-109,00, II 65,00-96.00, sijbonen 1 122,00, II 40,00-80,00, pronk- bonen 52,00, groene kool 20,00-22,00, prei 32,00, uien per kist 2,10-4,50, kro ten per kist 1,40-2,90, stoofsla 19,00- 25,00, komkommers per 100 st. 16,00- 30,00, tomaten 32,00-81,00, selderie per 100 bos 4,00-7,00, bleekselderie per 100 bos 12,00-21,00, peterselie per 100 bos 7,00-8,00, krulpeterselie per 100 bos 5,00-6,00. Aanvoeren: waspeen 63.000 kg. waarvan 25.000 kg. voor export werd verkocht; bloemkool 22.000 stuks, waarvan 2.500 stuks voor export werden verkocht. TER AAR, 21 september Groente GREENWAY VOORSCHOTEN seur, zij speelt de (komische) hoofd- weekend-programma ver- eciJlclllucl rollen in zijn films. De problemen nc"t 0 ,ny WeismuUer speciaal Kassnijbonen 113-160, idem stek 50- beginnen pas als de man een eigen y00r zyn adembenemende 70^ snijbonen 48-82, idem B 30-46, film wil maken met ongehoord! toeren in „larzan en de meerminnen stokprinsessebonen kas 113, stokprin- een andere hoofdrolspeelster dan zijn Een onguur heerschap exploiteert, sessebonen 68-95, stamprinsessebonen vrouw. Het moet een verfilming wor- vermomd als godheid de eenvoudige 40-84, spekbonen 42 witte pronkers den van „Madame Butterfly". bevolking var het verboden eiland. 41.66, idem B 34-42, idem stek 17-^4. De filmwereld ziet niets in 'n film De zwarte parels, die de inlanders alles per kg. Tomaten A 550-590, id. zonder de beroemde trekpleister, opduiken worden geofferd en de mis- b 510-570, idem C 490-540, idem CC maar de regisseur zet door, niet we- ^adiger ziet kans zich een groot for- 160-185, tomaten AZ 305, idem BZ tend, dat het zijn vrouw is, die als tuin te vergaren. Wanneer Jane in 340, idem BB 115 alle per bakje van geisha verkleed voor dé camera op- handen valt van de parelsverslinden- 6 kg. Komkommers krom 17-23, idem treedt. de godheid, komt Tarzan in actie, stek 12-13, andijvie 20-27, spitskool Het verhaal is goed uitgewerkt, men Veertien jarigen kunnen gaan zien, 10, rode kool 11-18, waspeen 9-17, ziet enige kostelijke scènes uit de hoe het afloopt. witlof 143, idem stek 77, postelein big-filmbusiness en het spel van Yves Voor „King of kings" zie men el- 35, groene kool 21, gele sav. kool 16, Montant en Shirley Maclaine als hèt ders in dit blad. spinazie 27, kroten 8-14, uien 19-21. snijbiet 14, spaanse pepers 135, alles per kg. Sla 4-21, bloemkool A 56-88, idem B 23-41, idem C 11-14, Komkom mers AA 41-43, idem A 37, idem B 28, idem C 21, idem D 12 alles per stuk. Selderie 2-5, per bos, Stoofsla 150-160, per kist. Appelen: James Grieve 33- H__ VT_ 4 38, idem 2 20, Guldelingen 25-27, id. ET ONTBREEKT de laatste tyd verder op het gegeven door te gaan. 2 12, zoete appelen 38, idem 2 23, niet aan films van het „zware Zo is de filmer niet „letterlijk" inge- Zoete Bloemde 27, Zigeunerinnen 33, kaliber". De Metro heeft aan de in- gaan op de martelingen en de kruisi- Peren: St. Remy 24, idem 2 14. stoof- drukwekkende serie (The West Side ging. Men ziet het resultaat van de peren 23-26, Pruimen 30, Druiven Story, El Cid, De Kanonnen van Na- verschillende folteringen, een fase- 125 alles per' kg. ge wij ze aanduiding, en binnen het TER AAR. Eerste witlof Giste- kader, dat door de rtgie is aangege- ren is door de kweker Jac. Dobbe ven, kan men aldus de film verder alhier de eerste witlof aangevoerd aan de Coöp. Tuinbouwveiling Ter Aar en omstreken G.A. De primeur J_JET STAAT de filmkunstenaar ui- werd verkocht voor 1.43 per kg. Regie van „King of Kings" laat ruimte voor verbeelding kijker varone) haar deel ingebracht. „The King of Kings, een ruim drie en half uur durende kleurenfilm, die het le ven van Christus, van geboorte tot zelf uitdiepen, de Verrij zennis, geheel op de voet volgt. Het Greenway-theater in Voor schoten heeft de komende week de teraard vrij bepaalde facetten aan de groentehandelaren M. Broek- première van deze rolprent voor Lei- van Christus' leven naar voren te man te Alphen a. d. Rijn en C. v. d. den en omstreken. brengen, Zo achten wij de grote Bar- Meer te Oude Wetering. Vooropgesteld zij, dat geen enkele rabasrol geslaagd. Tegenover Barra- LISSE, 21 september, Plantgoed regisseur realiteit kan brengen. Een bas, de Messias van geweld, die vrij- Op de plantengoedveiling we/den de goede film pretendeert slechts een heid door het zwaard voorstaat, wordt volgende prijzen genoteerd: Tulpen: projectie te zijn van de werkelijke- Christus gesteld, die predikt over Zijn per hl.: Duke of Wellington 65, Pre heid en is pas geslaagd indien de toe- rijk, dat niet van deze aarde is. ludium 140, Blenda (fijn) 170, Apel- schouwer voldoende suggestief ma- Op andere punten zijn de vrijhe- doorn 210, v. d. Eerden 140, Pkt. Fan- teriaal binnen de grenzen van het den minder geslaagd. Zo had het be- tasy 65, Blue Parrot 75, Rijnland 105, esthetische krijgt voorgeschoteld om zoek van de cameraploeg aan het pa- Ed Eddy 120, Bamdoeng 140, Or. Fa- zich in de verbeelding op de werke- leis van Herodes wel iets korter kun- vourite 90, Cordell Huil 95, Electra lijkheid in te leven. nen duren .De figuur va Christus is 110, Bing Crosby 260, Advance 245, over het geheel genomen acceptabel Rolinea 260, Atom 140, Ornament 130. HET IS ONS daarom volkomen dui- uitgebeeld door Jeffrey Hunter, op de Bar, de la Tonnaye 65; Korneforos delijk, dat regisseur Nicholas Ray momeqten, waarop Christus als ge- 125, Paris 150, Briil. Ster (ben. 10) zich niet wilde wagen aan een „re- woon sterveling optreedt. Te ver ging 100, Ursa Minor 110, Texas Gold 110. portage" van Christus' leven. Afge- de regje evenwel bij sommige won- Roland 190, Elmus 200, Golden Har zien van de onmogelijkheid de diepte deren, die men de Christus-figuur vest 180, D. v. d. Carlton (grof) 140 en de achtergrond van de handelingen ziet verriphten. Omdat de mens en Lustige Witwe (fijn) 200, Coul. Car- van de Verlosser weer te geven; de materiaal nu eenma-J tekort schieten dinal (fijn) 110, Golden Eddy 150, Ip- verbeelding van de meest eenvoudige bij goddelijke werken, ware het beter glesc. Yellow 75, Piccadilly 130, Bel- h' 'eweest de toeschouwer niet te con- lona 220, Makassar 220. Narcissen: 'ronteren met de figuur. per mand: Actaea 12, Cheerfulness svc van uc icgic, uat 6.j wc iwcsv.nwu- De KFC keurde eze verdienste- 11, Sc. Leader 30, Texas 18, Golden wer in zijn waarde heeft willen laten, lijke film toegankelijk voor 14 jaar Harvest 25, Verger 12, Mary Copelapd d.w.z. hem voldoende ruimte en ge- en ouder. 22, Carlton 20, Mount Hood 20, Laur legenheid heeft gegeven in de geest H. P. H. Koster 14. Christen gaat verder dan de meest vernuftige camera. Het is de verdien ste van de regie, dat zij de toeschou-

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2